Keresés

Részletes keresés

napalm. Creative Commons License 2010.06.22 0 0 6677
na azt nem tudom, mert nem mertem vele rohangászni a múzeumban;)
de az elv valószínű az amit mondasz.
Előzmény: tunderlala-3 (6676)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 6676
ez ilyen forgókefés "seprű", vagy mi, ami begyűjti a morzsát, stb-t, igaz? Anyunak volt ilyen amikor még kicsi voltam, imádtam én is tologatni, jó játék volt:))
Előzmény: napalm. (6670)
comer2 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 6675
Ma beugrottam a media markt-ba, az eladó fickó felhívta a figyelmem egy LG-re!
LG VCD 281 HT szerintetek?
Előzmény: comer2 (6671)
mn1 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 6674
Az eredeti kérdésemből a pozitív Electrolux-os tapasztalatok ellenére is érdekel, hogy a ZCX6440 helyett milyen, hasonló tudású és árú Samsung vagy Philips gépet tudtok ajánlani?
mn1 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 6673
Üdv.

Naponta én sem szeretném tisztítani, ezért is kérdeztem a tapasztalatokat?
Előzmény: Lacivill (6668)
mn1 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 6672
Hogyan sikerül a másik, könnyen levehető oldalról megoldani a tisztítást?
Az nem megoldás, ha a vízcsap alatt alaposan kimosom időnként?
Előzmény: Teaway (6664)
comer2 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 6671
Sziasztok!
Porszívó vásárlás előtt állunk,sok hasznos infót olvastam itt a fórumon!
Lenne 1-2 kérdésem:
- A zcx 6440 mennyivel tud többet mint,a 6430?
- Mind a két típusban mosható a h-12 szűrő?
Előre is köszi!
napalm. Creative Commons License 2010.06.21 0 0 6670

gyerekek, túl van lihegve ez a porszívó téma.

itt a megoldás.

ha sherlock holmes-nak megfelelt akkor nekünk is;)

 

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 6669
eleinte én is úgy voltam vele, hogy minden porszívózás után kiöntöttem, kimostam, stb....aztán rájöttem nagyon gyorsan, hogy csak magamnak csinálok melót vele, a másnapi első szippantás után már olyan, mint a suvickolás előtt volt, tök felesleges...én is csak akkor ürítem ki, amikor a tartály megtelik, elmosni meg átlag havonta egyszer szoktam.
Előzmény: Lacivill (6668)
Lacivill Creative Commons License 2010.06.20 0 0 6668
ad 1 mért kéne naponta üriteni? ad 2 nem sürün van a fehérrácson gond
Előzmény: mn1 (6663)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 6667
kúpos rács.....viráglevelet még nem találtam, továbbment a tartályba, de hajszálcsimbók összegyűlik egy idő után...nem vészes, szerintem max. havonta egyszer van rá szükség, hogy oda piszkáljon az ember, de én simán belenyúlok, eléri az ujjam.
Előzmény: mn1 (6663)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 6666

simán belenyúlok és leszedem róla, ami rajta van...általában a csajaim hosszú hajszálai hatalmas gubancban:s

Előzmény: Teaway (6664)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 6665
köszöni jól van, de ha egyszer bedöglik, akkor valami szupercsendeset veszek és naponta a fiam kezébe fogom nyomni.:D MOst a párommal teljes egyetértésben utálják még a  porszívózás gondolatát is.
Előzmény: luciferk (6662)
Teaway Creative Commons License 2010.06.20 0 0 6664
Kúpos fehér rács: ha láthatóan eltömíti vmi, akkor pucolni kell. Én ügyes vagyok és a másik oldal levétele nélkül is hozzáférek.
Előzmény: mn1 (6663)
mn1 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 6663
Sziasztok!

Porszívó vásárlás előtt állunk és lenne néhány kérdésem:
Első körben megnéztük az itt többek által ajánlott ZCX6440-est. Ennek a leírása szerint a napi ürítésnél elég csak a portartály egyik oldalán lévő fedelet levenni, azonban a tartály műanyag szűrőjéhez (kúpos fehér műanyag rács) már elég nehéz hozzáférni, legalábbis nekem a tartály másik oldalán lévő 3 lepattintós fület nehéz volt lepattintani. A kérdésem az, hogy ennek a műanyag szűrőnek a tisztítása milyen gyakorisággal szükséges (pl. ha viráglevelet vagy hajat szippant be, gondolom attól eldugul), illetve a műanyag pattintós fülek mennyire strapabíróak?
Néztünk még párommal Samsung illetve Philips porszívókat is, ebből melyik típust ajánlanátok, ami tudásban a fenti Electroluxhoz hasonló (tehát HEPA12-es szűrős porzsák nélküli és kb. hasonló teljesítményű). Árban kb. 30 eFt nagyságrendig keresünk gépet.

Üdv.

MN
luciferk Creative Commons License 2010.06.19 0 0 6662
Valami gond van a porszívóddal ami nem mondhatni korosnak, hogy másik porszívó felé kacsingatsz? amely ráadásul porzsákos és nem mondhatni olcsónak sem. ;)
Előzmény: tunderlala-3 (6633)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 6661
tudom:D
Előzmény: Teaway (6647)
nagya2 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6660

Hali!!

Köszi az infót:-)

üdv Nagya

Előzmény: lipi88 (6659)
lipi88 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6659
azt elhiszem,bar most hogy tulvagyok az elso igazi hasznalaton, nem latom igazoltnak a haromszoros arat. Ugye a multichamber meg a tavkapcsolo es a turbokefe a kulonbseg,meg talan a csovek is kromozottak.
Tudom,hogy a viszonyitasi alapom - az otezres egyszerhasznalatos porszivo - nem ad valodi alapot bmilyen osszehasonlitasra,nekem tokeletesen megfelel a valasztasom. A lakasunk 60 nm,fele padloszonyeg fele laminaltpadlo, mar elegge koszos volt minden.a vegere 1/3-ig lett a kancsoja es semmi gyengulest nem vettem eszre,legyegeben felgazzal is emelgette a padloszonyeget. Imadom,hogy a szeleinel is takarit ahogy kell,felere csokkent az ido ami alatt felproszivoztam.
Előzmény: nagya2 (6658)
nagya2 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6658

Hali!

Ja ja azért vettem meg, és nem bántam meg:-))))

Üdv Nagya

Előzmény: lipi88 (6657)
lipi88 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6657
Itt látni a különbséget a tiéd és az enyém közt. :) Ez vmi olyasmi mint a dyson multichamber-e. Nemsoká ki is próbálom rendesen, csak a romokat kell eltakarítanom.
Előzmény: nagya2 (6656)
nagya2 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6656

Na megtaláltam a porszívóm képeit:

1921-es hozzászólás

Üdv Nagya

UI:azt a szönyeget amit a képeken látni azt a porszívó miatt kellet cserélni:-)))

 

Előzmény: lipi88 (6654)
nagya2 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6655

Hali!!

A te porszívód Twin Chamber, azaz 2 kamrás, míg az enyém Multi Chamber, azaz sok kamrás, olyan orgonasipokkal körberakva a középső rész.

Azért érdekel, hogy a kétkamrás mennyire jól választja le a port.

Üdv Nagya

Előzmény: lipi88 (6654)
lipi88 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6654
Miért érdekelt egyébként?
Előzmény: nagya2 (6649)
pitman Creative Commons License 2010.06.17 0 0 6653
Ha a régi Samu porszívó a porzsákcsere után sem szív, akkor lehet, hogy a gépben is van egy szűrő, ami el van tömődve. Nem ismerem az általad említett típust, de másfajta zsákos Samut szedtem már szét és abban a motor után, a kimeneti oldalon volt szűrő (kívülről nem látható és csak a gép szétszedése után cserélhető/tisztítható).
Előzmény: Umika (6648)
lipi88 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6652

remelem sikerul a szornyu mobiloskepet felszenvednem. Koszonom az infot.
nagya2 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6651

Hali!!

A Lux-tól kiráz a hideg, anyámat is rászedték vele.

Vegyél egy jóminőségü porszipákolót(vizeset ne sok vele a macera), meg melléje egy göztisztítót.

A göztisztítóban majd Lala eligazít.

Porszipákolóban ha van kedved állandóan porzsák után rohangászni akkor olyat, ha nincs akkor portartályosat.

Az olyan portartályosak aminek a portalyában vagy a tartályon van a hepa szürő kerülendőek(nagy ivben), csak olyat szabad megvenni aminek a motor után van a hepi szürője(mindegy hogy 12 v 13as)

Üdv  Nagya

Előzmény: Umika (6648)
Teaway Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6650
1. száraz: csak szárazanyagot szívhat, vizes: folyadékot is szívhat.

2. mosószeres vizet fúj a szőnyegre és azt visszaszívja (egy menetben).

4. ha egyáltalán nincs porzsák, az nekem jó, mert kényelmes vagyok és nem akarok a porzsákkal foglalkozni.
Előzmény: Umika (6648)
nagya2 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6649

Hali!!

Volna egy kérésem!!

Dobjál már fel egy fényképet a portartály belsejéről.

A hepát ha lehet mosni akkor rajta van "Washable", a Samuét  nem lehet mosni, csak cserélni.

Üdv Nagya

Előzmény: lipi88 (6645)
Umika Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6648

Sziasztok!

 

Nagyon megörültem ennek a fórumnak! A hozzászólásokat olvasva, igazi profi társaságnak tűnik. Tele vagyok kérdésekkel, remélem kaphatok rá válaszokat.

Előre is nagyon köszönöm!

 

Szegény Samsung XS dino porszívónk 9 évi szolgálat után kezdi kilehelni lelkét, hiába nincs semmi a porzsákban, mégsem szív szinte semmit és a csöve is tiszta, a motor lehet kifulladva.

Most, hogy jön a második kisbabánk és átköltöztünk egy szép nagy házba rengeteg takarítandó vegyes felülettel (szőnyeg, parketta, kő) , elhatároztam, hogy nincs több kompromisszum, a legjobb porszívót szeretném megszerezni, kerül amibe kerül. (Azért vannak határok...anyám 400.000-es Lux porszívója kicsit húzós és nem is vagyok elájulva tőle...)

 

Tudom, hogy sok a kérdésem, ha lenne szakember, aki márkafüggetlen és nem a saját eladandó termékét dícsérné, akkor nem zaklatnálak Titeket. Így nagyon köszönök minden választ előre is!!

 

Már jó pár oldalt elolvastam, de nem találtam választ az alábbi kérdésekre:

 

1) Mi a különbség a száraz és a vizes porszívók között? A vizesnél a víz csak a por megszűrésében vesz részt vagy a víz a padlóra/szőnyegre/egyéb tisztítandó felületre is kerül? Melyik a jobb és miért?

Néhány gépnél azt írják hogy vizes és száraz. Az mit jelent? Miért jó, ha egy porszívó vizes és száraz egyszerre? (Néhán yporszívónál láttam, hogy vizes/száraz...)

 

2) Mi a külünbség a takarítógép és a porszívó között?

 

3) Mi a különbség a szívóerő és a szívóteljesítmény között. Láttam egy olyan porszívót, ahol mind a kettő fel volt tüntetve nagyon különböző értékekkel (és a motor teljesítménye még egy harmadik erték volt)! Melyik számít? Mennyi az igazán jó szívóerő?

 

4) Azt írta az egyik bejegyzés, hogy a porzsák, ha mikroszálas, akkor a legjobb. Ez az antibakteriális vagy a sima műanyag tartálynál is jobb? Vagy annál nincs jobb, amikor egyátalán nincs porzsák?

 

5) Mi a különbség a gőztisztító és a gőzporszívó között?

Ha gőzt használunk, akkor tényleg nem kell vegyszer?

 

6) Láttam teakiöntőnek látszó gőztisztítókat. Melyik a legjobb hordozható kézi gőztisztító(könnyű cipelni és nagy nyomáson dolgozik)? Cumit, szobatisztaságra még nem teljesen rászokott baba utáni végtermékeket stb. szeretnék pillanatok alatt semlegesíteni/fertőtleníteni...

 

Az egyik barátnőm vett egy Karcher 1802-es gépet. Ha jól tudom, ez nagyjából 200.000 HUF. Ha elromlik, akkor Isten se tudja, hogy a három részből egy működik-e egyátalán és ha el kell vinni szervíbe, akkor otthon nem maradt semmi. Ezért elgondolkoztam rajta, hogy ki lehetne-e váltani két porszívóval, azaz egy száraz + egy gőztisztítós porszívóval. Azaz ilyen esetben hogyan kell porszívózni? Először a gőztisztítóval rámenni a szőnyegre majd amikor megszáradt a szőnyeg, akkor jó erős szívóerejű, HEPA filteres száraz porszívóval kiszívni a port és az atkákat stb. Ez így működik? Megjegyzem, még ha a megbízható, de drágább Karcher márkát nézzük, ez a két gép együtt is olcsóbb mint a 2 in 1 Karcher gép...

A takarítónénije azt mondta, hogy kicsit lassabb mint egy átlagos porszívó, de gyönyörűen dolgozott a kövön és a szőnyegen. Viszont a parkettán nem tudta húzni, valahogy a fej nem engedte. Lehet, hogy oda más fejet kellett volna használni?

 

6) A fentieket figyelembe véve, szerintetek melyik a legjobb porszívó, amivel az atkákat is el lehet pusztítani, fertőtleníteni a gőzzel, jó nagy szívóerővel kiszívni a koszt és a tetemeket és végtermékeket és a szőnyeget is meg lehet vele újítani (ezt a gőz megteszi, gondolom én).

 

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!!

 

Üdv,

 

Umika

Teaway Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6647
Amúgy fekete:))
A 'ződsége' az újrafelhasznált műanyagban és a takarékos motorban van.
Előzmény: tunderlala-3 (6643)
Teaway Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6646
A 6440 tisztítása sem időt, sem fáradságot nem vesz igénybe.
A kivett tartály tetejét levéve ki kell önteni a szutymót belőle. Időnként sima vízzel kiöblíteni, mint egy bármilyen műanyag edényt. A szivacsot folyó vízben időnként kimosni* (2db van hozzá; egyik szárad, a másik a gépben van, nincs időveszteség).

* néhány csepp folyékony szappannal
Előzmény: [CSD] (6644)
lipi88 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 6645
Sziasztok!

Megjöttem a nyaralásból és már alig vártam, hogy hazaérjünk, mert a porszívó amit megrendeltem nem érkezett meg mielőtt elindultunk volna nyaralni, így a dobozka is nyaralt a küszöbön bő egy hetet. :)

Samsung 8442-t vettem, papírokból útólag kiderült, hogy ugyanaz az alapgép mint a 9120 és 9150, hepa12, meg minden más, egyedül távirányító nincs rajta és turbókefe nincs hozzá(lehet körülkérdezek mennyibe kerül...), amire személy szerint nem is lesz szükségem. A csövek és a fej sem az a kifejezett szép kivitel, de hibátlanul teszi a dolgát ez kétségtelen. Cserébe kellemes volt az ára is.

Volna egy kérdésem azokhoz, akik hasonló géppel rendelkeznek: a hepa filtert lehet mosni, mert a használati útmutató csak leporozást javasol?
[CSD] Creative Commons License 2010.06.15 0 0 6644
Üdv!

Szerintetek Samsung 7060 vagy Electrolux 6440? Ahogy nézem most egy árban van (27e). Nekem a Samsung van, számomra hibátlan, de most a szüleim keresnek porszívót, és tartok tőle hogy karbantartás szempontjából ők igénytelenebbek. Electrolux mennyire kényes? Turbókefe ér valamit?
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 6643
erre azt írja, hogy 1250 W és a szívóereje ugyanúgy 400 W, mint annak, amit én mutattam, de az 1800 W-os...létezik? Mert akkor ez tényleg jobb...na meg zőőődebb is:)
Előzmény: Teaway (6640)
lac-01 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 6642
Sem a csőben, sem a gépben elakadva nincsen semmi.
Csövek nélkül is rossz a hangja.
Én inkább a motor megváltozott hangjának vélem...
Az a kérdés, hogy így visszavihetem-e garanciális javításra, csak azért mert hangosabb?
Előzmény: nagya2 (6641)
nagya2 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 6641

Hali!!

Nézd végig a szívás útját, lehet valahol eltömődött.

Majd a kifujás utján a szürőket is.

Ha minden okés és sívít akkor lehet kommutátor hang.

Üdv Nagya

Előzmény: lac-01 (6639)
Teaway Creative Commons License 2010.06.13 0 0 6640
Nem inkább a ZUSG 3900?
Előzmény: tunderlala-3 (6634)
lac-01 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 6639
Hello,

Samsung SC4321 tip. porszívóm van.
Az utóbbi időben a porszívónak nagyon megváltozott a hangja. Igen magas hangon sívít használat közben.
Mi lehet a baja? Garanciális probléma-e ez?

Kösz,
katka51 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 6638
Köszönöm! Én is ezt néztem ki magamnak az itt tapasztaltak, olvasottak alapján!
Előzmény: Törölt nick (6617)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6637
hát a vizes porszívó, az nagyon gáz tényleg :(((((
Előzmény: _Napsi_ (6635)
pitman Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6636
Én biztosan nem vennék porzsákosat. Egyrészt nem olcsóak a zsákok. Be kell szerezni őket, az utángyártott nem biztos, hogy jó a gépbe. Ha egyszer véletlenül kiszakad, és telemegy porral a gép, az összes szűrőt ki kell cserélni, meg valahogy kipucolni a gépet, hogy utána teljes értékű legyen.
Előzmény: _Napsi_ (6632)
_Napsi_ Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6635

hm megnezem azt is koszi. Valamiert nehezen tudok megbaratkozni a porzsaknelkulivel, de azert azt sem zarom ki, megneznem eloben.

 

Jol raszantam magam, olvasgatok egy kulfoldi porszivos forumot is es irnak egy nemet okotest-rol, amelyben vizes porszivokat teszteltek es az jott le, hogy ezek a gepek arthatnak is, mert gombaszporakat szornak ki a levegobe (ezek allitolagg a nedves alkatreszek es a meleg kokteltol alakulnak ki, tiszta hanyinger :/

megneztem a neten, de nem talaltam meg ezt az okotest-et (mondjuk nem tudok nemetul), de nem tul regi, 2009.07-bol valo a hozzaszollas. igy sajna azt sem tudom, milyen markakat teszteltek, azert valoszinuleg a hipi-tuti gepeknel ez nincs. de azert fuj.... es mostmar ertem mitol olyan budos a thomas porszivo az ovinkban :(

Előzmény: tunderlala-3 (6634)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6634
ez az
http://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_porszivo/electrolux_porszivok/electrolux_zus_3920_porszivo.html
Előzmény: _Napsi_ (6632)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6633
ha én most vennék, akkor electrolux ultrasilencer-t vennék, igaz, hogy porzsákos, viszont nagyon csendes, épp a napokban írta is valaki, hogy hallotta munka közben és behalt a hangjától teljesen.
Előzmény: _Napsi_ (6632)
_Napsi_ Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6632

Pitman, Tunderlala koszi!

 

A Bosch-nal is rogzitve van (illetve volt) a gegecso es a hosszabbito cso, a padlofej is, rapattintos, de elkopott az a ize, amire rapattintanam, azert esik szet hasznalat kozben... muanyag. Napi szinten hasznalom, elkopott ez a vacak, hiaba a made in germany.

Ezt a gepet anno netrol rendeltem, ilyet lattam ismerosnel es nagyon megtetszett csak az oven fembol volt a gegecso. Ezert szeretnem eloszor uzletben megtaperolni a leendo gepunket, hogy ne erhessen meglepetes.

 

Jo porzsakosat akkor senki nem tud ajanlani jo szivvel?

Előzmény: pitman (6631)
pitman Creative Commons License 2010.06.09 0 0 6631
Az Sc9150 esetében könnyű kezelni a tartályt. Egyszerűen ki kell húzni a gépből, tetejét levenni és kiborítani. Allergia esetén célszerű lehet ezt nem a lakásban csinálni (bár tapasztalatom szerint nem porol, ha valaki ésszel borítja ki) vagy zacskóba borítani (fedő le, zacskót a tartályra szorosan feltenni, majd kiborítás és a zacskó szájának összefogása...).
Az, hogy télen ez mennyire jelenthet problémát, nem tudom. Túl sűrűn nem kell üríteni, főleg olyan lakás esetén, ahol allergia miatt úgy is rendszeresen takarítva van. Az első porszívózás után valószínűleg tele lesz, ha az előző porszívó nem volt a helyzet magaslatán, de utána már nem lesz számottevő mennyiségű por.

A porszívó gégecsöve, a hosszabbító cső és a padlófej csatlakoztatás után rögzül ennél a gépnél, szétesni nem tud (erre szerintem szükség is van, mert elég rendesen rá tudja szívni a fejet a szőnyegre).

Nem rosszak a gumi borítású kerekek sem, nem csak a zajt csökkentik, de a padlót is kímélik.
Előzmény: _Napsi_ (6626)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 6630

ilyen gőztisztítóm van

 

http://www.argep.hu/product_390631.html

Előzmény: _Napsi_ (6625)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 6629

nekem az electrolux zcx6205 van, aminek az utódja a 6440...ez portartályos és azon kívül, hogy kicsit hangos, semmi baja nincs....én is atka allergiás vagyok, a tartályban nem kell turkálni, leveszed a fedelét, kiborítod a kinti kukába, fedél vissza és annyi. kb. havonta egyszer szoktam kimosni a tartályt. eleinte minden használat után kimostam, de aztán rájöttem, hogy tök felesleges, a köv. porszívózásnál úgyis olyan lesz, én meg naponta porszívózok...úgyhogy leszoktam róla...a por a tartályban marad, tök felesleges állandóan mosogatni a tartályt, nem jut ki belőle.

 

volt egy hiper-szuper daikin légtisztítónk, sajnos meg kellett válnunk tőle...szóval nem csak szubjektív vélemény, hogy a hepa 12 jól szűr, és a por a tartályban marad, mert a légtisztító porszenzora sem jelzett semmi port, még ha közvetlenül mellette porszívóztam, akkor sem...holott egy papírzsebkendő szétrázásától pirosan világított és turbó fokozatra kapcsolt egyből, hogy a zsepiből kikerülő port "megegye"...a porszívó mellett aludt tovább nyugodtan.

 

gőztisztítót mindjárt mutatom, hogy nekünk milyen van, nagyon meg vagyok elégedve vele szintén.

Előzmény: _Napsi_ (6625)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 6628
VKOrsi mondta még anno, nem emlékszel? a mániásban beszélgettünk róla, azt hiszem...
Előzmény: Teaway (6624)
_Napsi_ Creative Commons License 2010.06.08 0 0 6626

Kozben olvasom a topikot, a vizesrol lemondtam, a samsung sc9150 szimpatikus, de tenyleg konnyu kezelni a portartalyt? Hova urititek ki? Bocs a hulye kerdesert, de ugy kepzelem, h lakason kivul kulon zacsiba, telen a minuszban nem gaz?

Az erdekelne meg, hogy mennyire strapabiro a Samsung, van, aki 1-2 eve hasznalja?

Azert kerdem, mert Boscht vettunk egy eve, pont azert, hogy sokaig hasznalhassuk, hepas, tok jol sziv viszont az egyik kereke mar tonkrement es a gegecso vegen a toldas is, szetesik hasznalat kozben nagyon szuper...

Meg ket kerdes aztan eltunok:

- van topicsztar hepas porzsakos gep?

- Bp es kornyeken tudtok ajanlani uzletet, ahol nagy a porszivo valasztek? Az itteni (dunakeszi) electroworldben elegge szuk.

KOSZONOM!!!! 

 

 

Előzmény: tunderlala-3 (6623)
_Napsi_ Creative Commons License 2010.06.08 0 0 6625

Koszi. Igen, az az igazi, ha van tapasztalat... Kar, hogy nincs ilyen csodagep, de mondjuk nem lep meg a valasz, tul szep lenne

Tudtok konkretan ajanlani egy ilyen 12 szuros porszivot? Es gozolot is? Amit kiprobaltatok es bevallt. Olyan porszivot szeretnek, ami porzsakos vagy vizes, a porzsak nelkuli nem szimpatikus (a csaladban van ilyen es nem szeretik+ a poros tartalyban turkalas nem hangzik tul jol, ha van allergias a csaladban).

 

Ezer koszonet!

Előzmény: tunderlala-3 (6623)
Teaway Creative Commons License 2010.06.08 0 0 6624
Natessék: ha van tapasztalat, akkor szakszerű a válasz is.
Előzmény: tunderlala-3 (6623)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 6623
én is akartam ilyet venni, mert nálunk is poratka allergiás a kisebb lányom (én is)....a karcher gépét néztem ki, most nem tudom mennyibe kerül, egy-két éve 160-180 ezer volt....de aztán valaki írta, hogy van ilyen gépe és soha nem használja a 2in1 üzemmódot, amikor porszívózni és gőzölni egyszerre lehet vele, mert iszonyat lassú és nem jól szív, sokkal gyorsabb, ha előbb felporszívóz, utána pedig átgőzöl...akkor meg minek ilyen drága gép, egy jó hepa 12 szűrős porszívó plusz egy gőztisztító tökéletesen megteszi.
Előzmény: _Napsi_ (6621)
Teaway Creative Commons License 2010.06.08 0 0 6622
Van olyan, hogy minden egyben: gozporszivo.hu, bár ha nem szánsz rá elég HUF-ot, akkor felejtős...
Előzmény: _Napsi_ (6621)
_Napsi_ Creative Commons License 2010.06.08 0 0 6621

Sziasztok!

 

egy kis segitseget szeretnek kerni!

A fiam porallergias, asztmas, emiatt eleg sokat takaritok (kb napi szinten), a regi porszivos aztan felmosos modszerrel. Van egy bosch hepaszuros porszivonk, ami a veget eli, most uj gepet szeretnenk. A lakasban ko van illetve hajopadlo, 80 nm.

 

A legjobb egy olyan gep lenne, ami egy kicsit kenyelmesebbe, vidamabba tezi ezt a mindennapos harcot a poratkakkal, amivel fel is lehet mosni, es goztisztitokent is funkcional (bar nem tudom azt lehet e hasznalni hajopadlon?). Ajanlottak mar a aguafiltert, a pro-aqua-t, de ez az arfekves sajna nekunk nem fer bele...   

 

Tudtok egy ilyen alom gepet ajanlani? hjaj de jo lenne!

 

Koszonom!

Napsi

Teaway Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6620
Ár/érték aránya verhetetlen.
Előzmény: luciferk (6618)
luciferk Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6619
Megelőztél, de végül is tőled kérdezték. :)
Előzmény: Törölt nick (6617)
luciferk Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6618
Gondolom azt vette amit belinkeltem a (6611) hozzászólásomban, ha a linkre kattintasz még az árát is megtudod. ;) Az biztos, hogy jó porszívó és a tudásához és a megbízhatóságához képest az ára is elfogadható.
Előzmény: katka51 (6616)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6617
Electrolux ZCX6440 26900 Edigital Pólus
Előzmény: katka51 (6616)
katka51 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6616

Szabad megkérdezni, melyiket vetted és milyen áron??

Előzmény: Törölt nick (6615)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.07 0 0 6615
Köszönöm a segítséget, megvettük a porszivornyát. Tudtam, hogy a régi gyengus volt, de hogy ennyire... Kiporszívtuk a szőnyeget a turbo fejjel, konkrétan tele lett a tartály, pedig tisztának tűnt a szőnyeg.:))
Előzmény: luciferk (6612)
RR Phantom Creative Commons License 2010.06.06 0 0 6614
Ne verje ki!!!
Ne rázza ki!!!
Erikával szívassa ki!!!
:-DDD
caterina3 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 6613
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Sajnos a nyaralónkban lévő pár éves Samsung porszívónk tavaly behalt, most az ezer éves NDK-s megy ott, de szeretnék azért valami korszerűbbet. :-) Viszont nem tudok erre komolyabb összeget szánni. Nézegettem, ProAction márkanevű porszívók elég elérhető áron vannak, ée elvileg elég sokat kínálnak ezért, de erről a márkáról semmit nem tudok. A netről úgy tűnik, hogy angol. Van ezzel kapcsolatban ötletetek, tanácsotok, érdemes ilyen megvenni?
luciferk Creative Commons License 2010.06.05 0 0 6612
Szia,

Pl; itt is kapható, sőt ha kéred ingyen házhoz szállítják. ZCX6440
Előzmény: Törölt nick (6611)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 6611
Üdv!

A topicporszívót hol lehet kapni? Úgy értem ahol van is, mert a mindenféle netes bazárok hirdetik ugyan, de ha felhívom őket 1-2 hetet mondanak a szállításra... WTF?! Hol élünk emberek? A 70-es évek hiánygazdaságában??? Tehát, ha én HOLNAP akarok venni egy ilyen porszivornyát merre induljak? A hülyeboltot meg a másik szart ne mondjátok, mert azokat én is tudom, de oda max. röhögni járok. Köszönöm.
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 6610
Rakéta porszívós póló valakinek?:p :)))
http://polopokol.hu/
Teaway Creative Commons License 2010.06.04 0 0 6609
Topiclista (minden hónap első hetében frissítve):

Electrolux ZCX 6205
tunderlala-3, .ISU., Lacivill, tara, pohikopó, zoomka, 1Kattka, nyikszi,
zabadakk, Dimebag Darrell, Szlivvia, CM5105, skoszi, Teaway, monkat,
zolidd, maczy, SZEGECS, Degeczi, Picmac, malachus, Freezer2, Várszegi Viki
Édesmézz, multiplas, kriszilvi, nabala2

Electrolux ZCX 6440
Ariadne12, yetaj, párizsilány, fjcquazar, Mirtin, .ISU., jnka, Wiger, Boery
matyobaba, abyx, yellowhornet, whiterabbit, sylvestris, pisztacia2, kircsi21
Borzolt kedély :), krem, Egyen Bela, [Michael], luciferk, zorka2, bohókása
kiscsillag 1, stewe_, hzolee, drv, vikiviki, konos, MeeCeeke, schmo

Electrolux Ergo Easy
kelist

Electrolux Z8810
zsuuzsa

Samsung SC 7060
Nyekurity_ , Max8,

Samsung SC 9150
nagya2, IMi, Pharaoh85, napalm., pitman, ndber, krisztian98, Tucsi77

Samsung SC 91E0
gdz

Samsung SC 9560
p.lac

Samsung SC 4550
Vadkaka, Oki-doki

Samsung SC 4321
Bockó gazdija, Palga79

Philips FC 9222
meszipeti

Philips FC 9174
DvájtMekKlászki, gaborci

Philips FC 9164
vakegér789

Philips FC 9067
Bubó Bubó

Dyson DCO2
Hangszoros

Dyson DC23 allergy
J1ellenor

Miele s5211
kspacey

Miele S5780
Zeki

Miele S5781
krisztianxxx

Daewoo RCC-2508BR
Krepuska

Daewoo RC-3202 FRA
Mihaly9

Beez VC-M-1600-Y
kovecsesp
apci500 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6608
Electrolux UltraSilencer mint írja magáról: "A valaha létezett legcsendeseb porszívó"
- 68 db

Karcher T12/1 (nem ír semmit a hölgyeknek)
- 61 db
Előzmény: apci500 (6607)
apci500 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6607
Ja és nem hangos, nem jut vissza por (ugye a hepa) és egyáltalán nem annyiért vettem mint ami a mellékelt honlapon van.
Előzmény: apci500 (6606)
apci500 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6606
Szia!
Nekünk egy ilyen van:

Karcher T12/1 ipari szárazporszívó

Előtte törtek a csilivili, itt felmagasztalt cuccok. Megjegyzem takinénink van. A költségeket megunva beruháztam. Ebben van egy rendes méretű gyapjú porzsák, minden csavarja külön rendelhető. Hepa nemtomhány szűrő van benne, egyébként semmi extra. Még a farkát sem eszi meg. A takarítónénink imádja.
Előzmény: Morthond (6591)
probody Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6605
Ez egy magánóvoda külön dajkával, takinénivel.
Előzmény: tunderlala-3 (6582)
RR Phantom Creative Commons License 2010.05.27 0 0 6603
Üdv!

Van egy Philips Triathlon 2000 FC6843-as típusú takarítógépem 2001-ből. Sokan nagyon szidják, de én nagyon szeretem.
Nem tudtok egy szervíz e-mail címet? A Philips honlapján kérnek sorozatszámot, addig nem lép tovább a rendszer.
Tehát ezen kívül van-e más szervíz, akit online el lehet érni?

Elég sok minden kellene, de nem a porszívó testhez, hanem pl. turbó kefefej, padlószívó fej... stb.

Köszönöm a segítséget!

szakipeet Creative Commons License 2010.05.27 0 0 6602
Meg se néztem, tényleg nem kell licitálni...
Előzmény: Törölt nick (6600)
joska61 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 6601
szakipeet, ez nagyon komoly cucc. Biztos nem egyszerű ennyiért megszerezni, de akinek kell, érdemes próbálkoznia!
Előzmény: szakipeet (6599)
szakipeet Creative Commons License 2010.05.27 0 0 6599
Persze amilyen jó napom van ma, még a linket is el... Javítom, itt van a kép.
Előzmény: szakipeet (6598)
szakipeet Creative Commons License 2010.05.27 0 0 6598
És azt láttátok, amit most lehet a vaterán nyomnak? Nagyon brutál kinézete van...
Dyson porszívó Állítólag egy ezresért vihető el.
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.27 0 0 6597
És a jó kis Ghibli...
Előzmény: Törölt nick (6594)
napalm. Creative Commons License 2010.05.27 0 0 6595
Zekit megint kinyírták? ;((
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.26 0 0 6592
Én használtam otthon iparit. Óriási előnye, hogy mérete (magassága) ellenére sokkal jobban gurul, szebben "követ", ill. hihetetlenül egyszerűen üríthető.
Egyetlen hátránya, hogy valamennyi finom por vissza is jut a légtérbe, de ez engem sosem zavart. Sokkal fontosabb volt számomra, hogy pl. szénát és nagyobb tárgyakat, ill. háztartási porszívót kinyíró maltert, homokot és még vizet is simán felszív.
Előzmény: Morthond (6591)
Morthond Creative Commons License 2010.05.26 0 0 6591
Nem biztos, hogy ez a legalkalmasabb topik, de felteszem a kérdést:

Ipari porszívót venni háztartási porszívó helyett milyen ötlet? Olyanra gondolok, aminek van egy nagy portartálya, a levegőt pedig egy olyasmi szűrőn keresztül szívja, mint az autók levegőszűrője.

A dolog azért merült fel, mert a háztartási porszívóink tönkremennek. Látom az ismerős víz-gáz szerelőnél, mit kap az ipari, és bírja.

Ami biztos előny:
- bármit felszív
- háztartási használatban tönkretehetetlen, mindent kibír.

Hátrány:
- drága
- hangos. ez nem zavar.

Milyen szempontiok vannak még?
napalm. Creative Commons License 2010.05.25 0 0 6590
Teaway Creative Commons License 2010.05.25 0 0 6589
Megkaptam, válaszoltam is. A cím a régi, nem változott.
Előzmény: tunderlala-3 (6586)
agra12 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 6588
Ja, majd' el felejtettem. Két kutyának van bejárása a pecóba.
Előzmény: agra12 (6587)
agra12 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 6587

Sziasztok!

 

Mi is porszívó választás előtt állunk. De kissé tanácstalan vagyok. Takarítógép, száraz-nedves porszívó, vagy vízszűrős sima porszívó. Igazából azt sem tudom, hogy mi a különbség a takarítógép, meg a száraz-nedves p. között. Illetve, hogy takarítógéppel lehet-e szárazon porszívózni.

Karcher gyártmányra gondoltunk. 50e ft körüli áron.

Amire kellene: Konyha, étkező, előszoba fürdő járólapos, két szoba festett fapadlós (esetleg később viaszolt fapadló), egy 160*230-as hosszú szálú szőnyeg. Időnként autó takarítás.

Tudnátok segíteni a választásban? Annyi féle gép van, de nekem jóformán mind egyforma.

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 6586
elküldtem most megint...az indexes címed van meg nekem, ha azóta változott, hogy utoljára írtunk -már elég rég volt-, akkor azért nem megy át...
Előzmény: Teaway (6585)
Teaway Creative Commons License 2010.05.24 0 0 6585
Nem:(
Előzmény: tunderlala-3 (6584)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 6584
majd rendelek netről, és veszek hozzá turbókefét....de ez -remélem- nem holnap lesz, majd csak akkor, ha a mostani kileheli a lelkét, mert amúgy meg tökéletesen elégedett vagyok vele.

mailem átment?
Előzmény: Teaway (6583)
Teaway Creative Commons License 2010.05.24 0 0 6583
Gondold meg: papírporzsákos és nincs turbókefe.
Előzmény: tunderlala-3 (6582)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 6582

ezt már én is kinéztem, hogy a következő ez lesz, a csendessége miatt

 

az oviban takarítónő van? általában a dajkák szoktak porszívózni, nincs külön takarítónő

Előzmény: probody (6581)
probody Creative Commons License 2010.05.23 0 0 6581

Sokkot kaptam, kicsit bőlére eresztem. Az oviba szoktam a fiamért menni és láttam már többször, de csak "parkolóállásban" az új szerzeményt: Elektrolux Ultra Silencer

Pénteken bementem sehol senki, nyitva az ajtó csönd a teremben csak monoton görgő hangot hallok. Benéztem, a takarítónő (végre) porszívózott, a gyerekek az udvaron.Semmi más zajforrás nem volt.

Gondoltam én, hogy csendes lehet de erre azért nem számítottam.A padlógörgő hangosabb volt mint a gép, őrület! A 15éves bosch-unk a legkisebb fokozaton is kb. 5x hangosabb.Mindenre tojok, csak az alacsony decibel érdekel ezentúl:-)

Boery Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6579
Vettem egy új turbó kefét ( az Electrolux alkatrészboltban ), mivel a régihez nem tudtam szíjat szerezni. Még éppen kaptam a 3200 Ft-os akciós készletből - ez egyébként AEG márkájú .
Az eddigi tapasztalat, hogy sokkal csendesebb, de cserébe sokkal jobban szív - panaszkodik is a feleségem, hogy nehezebb tolni a szőnyegen.
nagya2 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6578

Hali!!

:-))))))))))))))))))))))))))))

Üdv Nagya

Előzmény: tunderlala-3 (6577)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6577
na várjál, ezt te amúgy honnan tudod???:p :D
Előzmény: nagya2 (6575)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6576

jajbocsánat, tényleg, a 3qvás :D típusról megfeledkeztem, viszont ami volt a barátnőmnek is, az nagyon pocsék volt, itt is panaszkodtak rá már többen.

hát igen, márkán belül is típusfüggő lehet...

Előzmény: nagya2 (6573)
nagya2 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6575

Hali!!

Há' hogy szína mi??? Mint 3k@rva!!!:-))

Üdv Nagya

Előzmény: napalm. (6574)
napalm. Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6574
és hogy szív? na hogy?
:)))
Előzmény: nagya2 (6573)
nagya2 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6573

Hali!!

Csak hogy tromfoljak a Lalára :Samsung  :-))))

Mindeggy melyiket veszed meg, jól döntesz.

A Samuból nekem az orgonasípos porleválasztós van(multi chamber), azt nagyon tudom ajánlani(most asszem 91e0 néven fut) 

Üdv Nagya

Előzmény: lipi88 (6570)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6572
electrolux
Előzmény: lipi88 (6570)
lipi88 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6570
Akkor egyszerűsítsünk. Samsung vagy electrolux? :) Mint márka és megbízhatóság terén.
Előzmény: Törölt nick (6569)
lipi88 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6568
Sajnos van - probléma -, ezért szedtem össze a listát. :)
Előzmény: Teaway (6567)
Teaway Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6567
"Csak aztán sajnálattal vettem észre, hogy nem igazán találom a topicporszívót(kat) erre "mifelénk"."

Ha Mo-n élsz, akkor nincsen probléma: [link]
Előzmény: lipi88 (6566)
lipi88 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6566
Sziasztok!

Egy ideje olvasgatlak titeket arra vadászva, hogy mégis milyen porszívót vegyek.

Olvasgattam amazon-on is felhasználói véleményeket, aztán végül itt kötöttem ki. Csak aztán sajnálattal vettem észre, hogy nem igazán találom a topicporszívót(kat) erre "mifelénk".

Viszont amit a büdzsénk engedne, abban nem vagyok biztos, hogy 100%-ig megéri a pénzét. Ebben kérném a segítségeteket. Szóval vagy vmi az alábbiak közül sikerül, vagy megint megveszem a lehető legolcsóbbat és használom amíg el nem törik, mint az előző. :)

Az általam elérhető porszívócskák:

Samsung SC8442(hepa 11)

Samsung SC4360/4370(hepa 11, mintha ugyanazt tudná, mint a 8442, de akkor mi a különbség?)

Hoover alyx TC1202(mint még egy lehetőség)

Vax Power 2 Pet(jól néz ki... :))

Electrolux ZSH710/720/730 (ezekről rosszakat írnak a felhasználók)

Electrolux ZTI7671

schmo Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6564
Olvastam én is, és pont a porszívózás megkezdése előtt lett tisztítva. Nem gondoltam, hogy annyi cucc mehet bele ilyen hamar, hogy betömül. Pláne, hogy ettől túlmelegedhet és leállhat. De most már tudom. (És a vezetéket is totál kihúzom majd mindig)
Köszi !
Előzmény: Teaway (6563)
Teaway Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6563
Nem kell ahhoz "összenőni", mert benne van a leírásában: Távolítsa el a tölcséres résznél esetleg beszorult szennyeződéseket.
Előzmény: schmo (6561)
Lacivill Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6562

vezetéke teljesen legyen kihúzva.

Előzmény: schmo (6561)
schmo Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6561
Hát annyira még nem nőttünk össze, hogy a hangja változásából felismerjem a gondot :)
Viszont kitisztitani - "ártani nem árt" felkiáltással - kitisztitottam. Aztán hagytam hűlni.. És végül beindult újra.
Jól megijedtem.. Lelki szemeim előtt már láttam, hogy viszem a szervizbe, már nagy erőkkel gondolkoztam azon, hogy hova is tettem a számlát meg a garanciát...
De reméljük így már nem lesz gond, innét kezdve majd jobban figyelem azt a kúpos izét is.
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6560
én néha észreveszem, hogy megváltozik a hangja porszívózás közben....már megismerem, tudom, mitől...ha kinyitod a tartályt, van benne az a rácsos-kúpos müa. izé.....az vagy már zugig van tekerve hajszállal, vagy papírzsebkendőt, zoknit szívott be ágy alól mondjuk, olyankor a levegő nem tud ott keresztüláramolni rendesen, ilyenkor más a hangja és nem is szív úgy, ahogy kellene...

ezt csak amiatt írom, mert esetleg ilyesmi gond van nálatok is, nem tűnt fel a hangja, így járattad tovább, és emiatt állt le...nézd meg ott nincs-e valami gubanc.
Előzmény: schmo (6559)
schmo Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6559
A topikporszivó állhat le túlmelegedés miatt?
Egy hónapja van meg. Eddig nem csinált ilyet. Most viszont 50 nm után egyszercsak megállt. Most várok, hogy hűljön... hátha.
Előzmény: schmo (6531)
Teaway Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6558
Valóban, ha házhoz jön, és nem kell megvásárolni:)
Előzmény: McLaca (6556)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6557
azért a bosch nálunk mondjuk már alaposan bizonyított, 10 évesek a beépített konyhai cuccaim, mosogatógép, főzőlap, sütő, páraelszívó...nagy háztartást viszek,szóval használatban vannak keményen....kutya bajuk nem volt még.
Előzmény: probody (6555)
McLaca Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6556
Szerintem az eldobható papírporzsák meg méginkább a lustáknak készült. :D
Kár, hogy Samsungéknál a silver nano megoldás csak gyári textil porzsákkal elérhető.

Üdv!
Előzmény: Teaway (6551)
probody Creative Commons License 2010.05.09 0 0 6555
Olyan ez is akkor mint Bosch gépek. Túlárazott, a régi hírnevéből él.
Előzmény: Törölt nick (6552)
Teaway Creative Commons License 2010.05.09 0 0 6554
Az áprilisi topiclista van továbbra is érvényben,
mivel mindössze 1 fő csatlakozott hozzá.
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 6553
ezt már zeki is mondta anno...
Előzmény: Törölt nick (6552)
Teaway Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6551
"végül úgy döntöttem, hogy vászon porzsákosat szeretnék. Nem vagyunk allergiások, tehát a szuper szűrők talán nem annyira lényegesek. Annál inkább a nagy! szívóerő s a könnyen kezelhetőség, üríthetőség, tisztítás. Rém lusta vagyok:)"


Electrolux ZCX sorozat a lustáknak készült. Tartályt kivesz a gépből, fedél le, szutymó kiönt belőle, fedél vissza, gépbe vissza. Tartályt időnként ki lehet mosni vízzel és a benne levő szivacsszűrőt is (egy csepp folyékony mosogatószerrel vagy folyékony szappannal), de ezt NEM kell minden porszívózás után megcsinálni!
Előzmény: monaliz (6533)
nagya2 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6550

Hali!!

Már irtam róla nekem mért nem szimpi az LG porpofozós porszívója.

Keress rá.

Üdv Nagya

Előzmény: csipicsupi100 (6547)
Lacivill Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6549
a 6205- ös keféje 2 éve megy hiba nélkül.........
Előzmény: vikiviki (6548)
vikiviki Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6548
Nekem az nem tetszik, hogy állítólag tök hamar elromlik a turbókefe. Egy turbókefe legyen olcsó. Egy turbókefe legyen finom. Ja, nem, tartós:)
Előzmény: monaliz (6540)
csipicsupi100 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6547
Sziasztok!

Tudna valaki mondani pár szót az LG porszívókról? Leginkább a műszaki megbízhatóságuk érdekelne, mert azt olvastam valahol, hogy elég sokat visznek belőlük szervizbe?
Felejtsem el az LG-et és maradjak a topic porszívónál vagy azért annyira nem vészes a dolog?

Csipi
luciferk Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6546
Szia !

A 6430 egy ezressel drágább mint a 6440-es, de nincs hozzá turbó kefe, 2000W helyett 1900W-os és nem mosható a HEPA szűrője, vagyis a 6440-es jobb választás.
Előzmény: elesek (6545)
elesek Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6545
szasema_ Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6544

Terve

gaborci Creative Commons License 2010.04.24 0 0 6543

Üdv. (de rég jártam itt) :)

 

A philips Fc 9174 febr. 21 óta van meg. Heti egyszeri 2*90 m2 szipp + volt már autótakarítás + persze 3 gyerek mellett a reggeli és vacsi utánni maradvágyok eltütetése az asztal alól. Ez utóbbi is rendszeres.:)

 

Porzsákot még nem kellett cserélnem.

 

üdv. gaborci

Előzmény: monaliz (6540)
Boery Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6542
A HEPA szűrő mosással csak óvatosan , nekem sikerült kilukasztanom , pedig nem erős vízsugárban mostam ki. Ajánlatosabb inkább óvatosan sűrített levegővel tisztítani.
Én 1 év használat után mostam ki, nem mondanám, hogy nagyon koszos volt , így utólag már tudom, hogy kár volt. Tulajdonképpen a kosz jó része a szénkefe kopadék volt szerintem.
Mindenkinek csak azt tudom tanácsolni, hogy csak akkor tisztítsa ki, ha már emiatt érezhetően csökken a szívó ereje a porszívónak.
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6541

Elmondanátok mire lehet számítani, ami nem tetszhet benne?
tekerős a kapcsológombja, nem lábbal taposós....talán ez az, amit többen észrevételeztek már vele kapcsolatban....istenem....lehajolok és eltekerem...ennyi pénzért:))

 

szivacsszűrőt kb. havonta öblítem ki.

 

nem minden gép tartályos a topiclistában, van több porzsákos is....papírporzsákos...textilt felejtsd el.

Előzmény: monaliz (6540)
monaliz Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6540
Tündérlala, és azt milyen gyakran mosod?

A mostani zsákosak ugyanolyanok, mint a 20-30 évvel ezelőttiek? Nem lett praktikusabb az ürítésük?
Nem ellenőriztem, a topiclista gépei mind tartályosak? Ti mindannyian abban hisztek?

Most hatásotokra újra visszakacsingatok a zsáknélkülire, pláne, hogy a szívóerőre jókat mondtok.
A második helyezettel szemezek -az elsőt már nem is forgalmazzák, ugye? - voltak valahol összeszedve esetleg a negatívumai?pl. túl sokat fogyaszt, túl nagy a hangja?
Elmondanátok mire lehet számítani, ami nem tetszhet benne?

Előzmény: tunderlala-3 (6539)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6539

a szivacsszűrőt kell gyakrabban elmosni, ami közvetlenül a tartály után van...de azt csak kinyomkodod folyóvíz alatt, kb. 20 mp. az egész.

 

a vászonzsák....háááát...még ha nem allergiás valaki, akkor is...azt kitakarítani...horror:((((((((((

Előzmény: monaliz (6536)
Lacivill Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6538
Electrolux ZCX 6205
szívóerő nem csökkent, mert különben utánéztem volna az okának.
Előzmény: monaliz (6536)
pitman Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6537
Lassan egy éves lesz a porzsák nélküli gépem. Egyszer mostam benne a szűrőt, azt is csak próbából. Úgy látom, hogy még egy jó ideig nem lesz szükség a szűrő tisztítására.
Ha a gép jó (ezért kell megfelelő típust választani), akkor viszonylag kevés por jut el a tartály utáni szűrőig, így ritkán kell tisztítani.

Használtam már olyan vászonzsákos gépet, ami a vászonzsák mellet papírzsákot is használt (levegő először a papír zsákba kerül, majd onnan a vászonzsákon keresztül megy tovább a gépbe). Annak ellenére, hogy a kosz nagy része a papírzsákba kerül, a vászonzsák tisztítása ennek ellenére horror feladat, tökéletesen nem lehet portalanítani. Én biztosan nem vennék ilyen gépet.
Előzmény: monaliz (6536)
monaliz Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6536
Tényleg 2 éve nem? Ez melyik típus? Nem romlott 2 év alatt a szívóerő, vagy bármi..?
Mindegyiknél elég ilyen ritkán tisztítani?Többiek?Ki milyen időközönként tisztogat?

Akkor azok mániás takarítók, akik pár porszívózás után, de legalábbis havonta, ahogy olvastam, különböző szűrőket mosogatnak el, s radiátoron szárítgatják? Egy csomó fórumon olvastam ilyet, ez rettentett el a porzsák nélkülitől, pedig alapjában ez volt, ami tetszett.

A vászonzsákosra meg úgy gondolok, gyerekkori emlékekből, mint amit havonta/max 2 hetente ki kell önteni, mondjuk egy zacsiba, oszt el lehet felejteni.. nekem papírzsákos volt, de már szinte örülök, hogy feladta, mert utáltam zsákot vadászni, nem beszélve a költségekről. Ezért keresek újat, de kényelmesebb és szívósabb:) verziót.
Előzmény: Lacivill (6534)
probody Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6535
Sok tipushoz adnak vászon zsákot is, csak szinte ezt nem is említik csak pl. a részletes adatlapon. (a porzsákot kiönteni, aztán kifordítani.Az oldaláról leporolni kőrbe a vastag porréteget miközben a legkisebb légmozgás is az ember képébe, ruhájára fújja az anyagot...és ha még lusta is vagy...)
Előzmény: monaliz (6533)
Lacivill Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6534

Ez a rendszeres szűrőmosás nem túl szimpi egyelőre

kb 2 éves a gép, de nem mostuk még!

Előzmény: monaliz (6533)
monaliz Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6533
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Látom és nagyon hasznos a topiclista, viszont hosszas hezitálás után végül úgy döntöttem, hogy vászon porzsákosat szeretnék. Nem vagyunk allergiások, tehát a szuper szűrők talán nem annyira lényegesek. Annál inkább a nagy! szívóerő s a könnyen kezelhetőség, üríthetőség, tisztítás. Rém lusta vagyok:)
Olvasgattam visszafelé, de az alábbiakra nem találtam egyelőre választ.

Van tapasztalatotok a vászonzsákos - semmiképpen nem cserélhetős papírzsákos! - fajtákból? Úgy látom itt inkább a porzsák nélkülieket preferáljátok. Ez a rendszeres szűrőmosás nem túl szimpi egyelőre.
Hoover gépeket nem látok a topicban, kilőttétek a minőségi kategóriából, vagy nem is próbáltátok?
13-25 ezer magasságában nézelődök, ha lenne 50 ezrem rá, Mielét vennék.
Szőnyeg és parketta van vegyesen.

Tehát, ha tudnátok segíteni vászonzsákos típusból, megköszönném Akár ellenvéleményeket is várok, ha nem ajánlatos valamelyik valamiért.
(műszaki oldalon olvastam, ami meggyőzött, hogy a szívóerő minősége a vászonzsákos esetében a legjobb a teljesítmény felvétel arányában)

köszi előre is a válaszokat
napalm. Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6532
érdekes népek vannak...;) már a jó sem jó.
Előzmény: tunderlala-3 (6529)
schmo Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6531
És már ott is vagyok a lista végén :) Köszikeeeeeeee!!!

Lábbal bekapcs+irányítás: eddig nem volt szükség arra, hogy lábbal tudjak gombot tekergetni, de gondolom szükség törvényt bont, na meg a lustaság is nagy úr... szóval ki fogom fejleszteni ezt a képességemet :)


Előzmény: Teaway (6528)
elesek Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6530
HEló!

elolvastam a 6440es hsz-okat, elég meggyőző. én hiszek nektek:)

a 7060ashoz ugye nincs turbófej, vagy ilyesmi?

nem vagyok porallergiás, de az elmúlt évben kb 3-4 alkalommal porszívóztam otthon (nem viccelek, ilyen is van).

idén csak egyszer, de azt is bánom, mert a régi porszívóból korábban kiesett a hátán lévő filter, vagy mi, és amikor kiürítettem a fullos zsákot, visszatettem, majd elindítottam, a hátából annyi, de annyi por jött ki, hogy aznap még fekete volt, amit kifújtam az orromból.

na jó, ez lehet csak nekem vicces, és más már megfulladt volna az allergiától kinőttem már az egyetemista korból, és szeretnék venni egy olyat, ami jó lesz pár évig.

olvastam, hogy van aki ezzel már szeret is porszívózni. ha megveszem, lehet már havonta is használni fogom! :)))
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6529
"Régebben kritizálták a naponta (hetente) frissülő listát"

faca...nemhogy megköszönnék....ez annyira jellemző, sírok tőle..:s :((((((((
Előzmény: Teaway (6528)
Teaway Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6528
Régebben kritizálták a naponta (hetente) frissülő listát, így maradt a hónapos.

De lásd, hogy vajszívem van:

Electrolux ZCX 6440
Ariadne12, yetaj, párizsilány, fjcquazar, Mirtin, .ISU., jnka, Wiger, Boery
matyobaba, abyx, yellowhornet, whiterabbit, sylvestris, pisztacia2, kircsi21
Borzolt kedély :), krem, Egyen Bela, [Michael], luciferk, zorka2, bohókása
kiscsillag 1, stewe_, hzolee, drv, vikiviki, konos, MeeCeeke, schmo

Előzmény: tunderlala-3 (6527)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6527
jajjjnemá, nem egyszerűbb most odamásolni a nevét, mint felírni és majdan egy hónap múlva felrakni a listát??? ez olyan szigorúsdi, vagymi?:))))
Előzmény: Teaway (6524)
Teaway Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6526
Nézz rá a topiclistára, szerinted melyik típusba tartozik? :)
Előzmény: elesek (6520)
Teaway Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6525
Rendben...nos, akkor csere.
Előzmény: Boery (6517)
Teaway Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6524
Ok, felírtalak! (a lista a következő hónapban frissül)

A bekapcsológomb az bizony lábbal is működtethető, sőt szabályozható is! (persze nem bakancsban:))
Előzmény: schmo (6521)
probody Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6523

A Médmark tapasztalat. A philips FC 91..sorozatban csalódtam próbálgatás közben. Nagyon "műanyag', nyeklős az egész. A nagy kerekei úgy lötyögnek oldalirányban mint az itthoni 15 éves bosch-omnak. Az első kiskereke sem győzött meg róla, hogy bírja majd a küszöböket.

Az Electrolux pl. ZUS 3920 minőségibb benyomást kelt.A teleszkópos cső könnyebben jár, a gégecső csatlakozópontja a porszívóhoz is megbízhatóbb, könnyebb kezelni.A padlófejnek komoly széles gumírozott kerekei vannak nem csak egy vékonyka műanyag kerekecske, és csak 68dB.

Ez itt 3000ft-al drágább mint a legolcsóbb webáruházban de ha már a házhozszállítást hozzáadom egál. Itt meg azonnal az enyém, ha akarom.

Samsung nem volt sajnos.

elesek Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6522
schmo Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6521
Szia !
Engem is beirhatsz 6440-hez :)



Első tapasztalatok:
+ szív mint állat
- tényleg fura sípoló hangja van (de gondolom, ezt is meg lehet szokni)
- a bekapcsológomb tekerős. Oké, ezt tudhattam volna előre is, de valahogy nem gondoltam, hogy csinálnak még nem "lábbal benyomós" kapcsolót.
Előzmény: Teaway (6515)
elesek Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6520
sziasztok!

a 6205ös és 6440es ilyen szempontból melyik típusba tartozik?

(most kezdem a nézelődést, max 25.000ftot szánnék porszívóra, a lakás 60%a padlószőnyeg, a többi járólap)

üdv
Előzmény: zsuuzsa (6475)
Lacivill Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6519

Mármint háztartásiban lehet, hogy halk, de az ipariak egy része  halkabb. pl:

http://www.cleanshop.hu/clean/product_info.php?cPath=131_24_35&products_id=318

Előzmény: bele a lecsóba (6518)
bele a lecsóba Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6518
"Mindössze 68 dB zajszintjével az új Electrolux UltraSilencer ZUS 3920 porszívó büszkélkedhet a „világ legcsendesebb porszívója” címével. A készülék annyira halk, hogy porszívózás közben akár zenét is hallgathatunk, telefonálhatunk, és az alvó családtagokat sem zavarjuk…"

Ilyen van valakiek?
Boery Creative Commons License 2010.04.12 0 0 6517
Most nem akarnék itt fogalom értelmezési vitákba bele menni, szerintem mindenki értette miről van szó. ( Hidd el láttam már néhány fajta szíjat ...... )
Mint írtam szétszereltem a padlókefét és azt tapasztaltam, hogy a szíj ( kinek fogas kinek bordás )erősen nyúlt és könnyedén képesek átugrani a hajtó tárcsa ( ami elég kis átmérőjű ) bordáin (fogain) a szíj bordái(fogai).
Mivel a hajtásban nincsen spanolási lehetőség, így az egyetlen megoldás a csere lehet.
Előzmény: Teaway (6514)
nagya2 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 6516

Hali!!

A Samuén bordásszíj feszül:-)))

Üdv Nagya

Előzmény: Teaway (6514)
Teaway Creative Commons License 2010.04.11 0 0 6515
Topiclista (minden hónap első hetében frissítve):

Electrolux ZCX 6205
tunderlala-3, .ISU., Lacivill, tara, pohikopó, zoomka, 1Kattka, nyikszi,
zabadakk, Dimebag Darrell, Szlivvia, CM5105, skoszi, Teaway, monkat,
zolidd, maczy, SZEGECS, Degeczi, Picmac, malachus, Freezer2, Várszegi Viki
Édesmézz, multiplas, kriszilvi, nabala2

Electrolux ZCX 6440
Ariadne12, yetaj, párizsilány, fjcquazar, Mirtin, .ISU., jnka, Wiger, Boery
matyobaba, abyx, yellowhornet, whiterabbit, sylvestris, pisztacia2, kircsi21
Borzolt kedély :), krem, Egyen Bela, [Michael], luciferk, zorka2, bohókása
kiscsillag 1, stewe_, hzolee, drv, vikiviki, konos, MeeCeeke

Electrolux Ergo Easy
kelist

Electrolux Z8810
zsuuzsa

Samsung SC 7060
Nyekurity_ , Max8,

Samsung SC 9150
nagya2, IMi, Pharaoh85, napalm., pitman, ndber, krisztian98, Tucsi77

Samsung SC 91E0
gdz

Samsung SC 9560
p.lac

Samsung SC 4550
Vadkaka, Oki-doki

Samsung SC 4321
Bockó gazdija, Palga79

Philips FC 9222
meszipeti

Philips FC 9174
DvájtMekKlászki, gaborci

Philips FC 9164
vakegér789

Philips FC 9067
Bubó Bubó

Dyson DCO2
Hangszoros

Dyson DC23 allergy
J1ellenor

Miele s5211
kspacey

Miele S5780
Zeki

Miele S5781
krisztianxxx

Daewoo RCC-2508BR
Krepuska

Daewoo RC-3202 FRA
Mihaly9

Beez VC-M-1600-Y
kovecsesp
Teaway Creative Commons License 2010.04.11 0 0 6514
"Nagy valószínűséggel a kefét hajtó kis bordásszíj nyúlt meg annyira, hogy már terhelés alatt nem képes a kefét megfelelően forgatni."

Fogasszíj lesz az. Szerintem más lehet a hiba, nem gondolnám hogy a fogaskerék nem hajtja a szíjat. Ha csak át nem ugrik a fogakon. Biztosan nem szorul vhol? vagy esetleg fals levegőt szív be ott, ahol nem kéne?
Előzmény: Boery (6498)
bele a lecsóba Creative Commons License 2010.04.10 0 0 6513
No és mire jutottál, melyik tipusok jöhetnek szóba nálad?
Előzmény: probody (6511)
katka51 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 6512

Szép napot mindenkinek!

Igazad van! Köszönjük az infót. Én is úgy szeretek vásárolni, ha látok valamit! És ha mint írod még ilyen tapasztalatot is szereztél, hogy olcsóbbak a termékek, mindenképpen megéri kicsit kimozdulni és utána járni!

Előzmény: probody (6511)
probody Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6511

A webáruházakról.

Hetek óta nézegetem, hasonlítgatom a neten a porszívókat. Csak a HEPA 13-asok jöhetnek szóba.

Kiírkáltam a legjobb árakat. Aztán tegnap, hogy élőben lássak párat bementem egy mediamarktba. Néztem az árakat és igencsak meglepődtem.

A szóbajöhető tipusok, kivétel nélkül olcsóbbak voltak mint a legolcsóbb webáruházban(és nem ezer forintal). Addig nézegettem, nyitogattam őket ameddig akartam, párat be is dugtam "tesztelni" a kutyát nem érdekelte.

Ez sem egy utolsó szempont. Szóval csak körültekintően.

filuimi00 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 6510

Sziasztok.

 

Keresnék ETA 402es porszívóhoz textil porzsákot,

akár használtat is, vagy ilyen típusú porszívót.

 

Légyszi aki tud segítsen...

 

email: xxx8227@freemail.hu

schmo Creative Commons License 2010.04.07 0 0 6509
Jó, hogy van ez a topik. Köszi nektek !
A régi porszivónk (siemens smily) még működik, de már rossz rajta ez+az, úgyhogy megérett az idő egy új gép beszerzésére.
És ebben nagy segitségemre voltatok. Visszaolvastam egy csomót, és úgy gondolom, hogy a "topikporszivó" az , amit keresek, úgyhogy megrendeltem, ha minden igaz, hétvégén már ki is próbálhatom. Remélem, beválik :)
pitman Creative Commons License 2010.04.06 0 0 6508
Itt nézd meg: http://www.powerbelt.hu/?Prod=HTD-3M
Előzmény: Boery (6502)
katka51 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 6507
Köszönöm!
Előzmény: schmo (6506)
schmo Creative Commons License 2010.04.02 0 0 6506
electrolux unirapido (ZB 28XX)
Ajándékba kaptam (na jó, konkrétan ezt kértem :) )
ha jól nézem, most 23 az ára a markabolt.hu-n
Anno választhattam, hogy az Ergorapido (hivatalos nevén ZB 29XX) (ez újabb, trendibb), vagy az Unirapido legyen.
Az Ergo-ban van kivehető morzsaporszivó, viszont kisebb a tartálya és persze drágább is (33)
Nekem inkább nagy tartály és olcsóbb ár kellett :)
Előzmény: katka51 (6505)
katka51 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 6505
Ez jó dolog lehet! Milyen a márkája és mennyiért vetted, ha szabad kérdezni? Nekem ez is tetszene egy másik mellé!
Előzmény: schmo (6504)
schmo Creative Commons License 2010.04.02 0 0 6504
Sfakutya,
Ha még érdekel az aksis porszivóról a vélemény:
karácsonyra kaptam, rendes porszívó mellé - főleg konyha-étkező napközbeni (többszöri) takaritására , pont úgy, mint te, seprü helyett.
Imádom ! Szuper, hogy mindig ott áll, hogy nem kell a zsinórral vacakolni, hogy könnyü akár átszaladni vele a lakáson, hogy gyorsan valamit ott felporszívózzak... Amit nem tud tökéletesen, az a bútor/fal mentén való porszívózás, az oda szóródott morzsákat nem mindig sikerül felszednie.
Előzmény: Sfakutya (6487)
webhifi1 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 6503
Sziasztok Hajdú porszívóhoz a régiekhez keresek szerelési útmutatót amennyiben valaki tud ilyet a webhifi@gmail.com-on várom

Előre is köszönöm

Laci
Boery Creative Commons License 2010.04.02 0 0 6502
Én megnéztem de nem volt szerencsém.
A szíj száma: HTD 3M 2074
Előzmény: pitman (6501)
pitman Creative Commons License 2010.03.31 0 0 6501
Szerintem valamilyen hajtástechnikával foglalkozó cégnél kellene érdeklődni.
Ha a szíjon van valamilyen azonosító szám, az is megkönnyítheti az azonosítását és beszerzését.
Előzmény: reikisgabi58 (6499)
vikiviki Creative Commons License 2010.03.30 0 0 6500
markabolt.hu-ról rendeltem anno (pont emiatt, hogy ott írták tartozéknak. No meg az ingyenes kiszállítás miatt). Hogy a többinél benne van-e a csomagban, azt nem tudom, de a markaboltnál bennevolt.
Előzmény: ceger7 (6496)
reikisgabi58 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 6499
Sajna a mi porszívónk (electrolux) turbókeféjének is kinyúlt a meghajtószíja. Neten nem találok sehol, szervízben is azt mondták komplett kefét tudnak adni 8-9 eFt áron. Valaki nem tudja hol lehet ilyet venni?
Boery Creative Commons License 2010.03.29 0 0 6498
Én úgy jártam, hogy a kb 1 éves porszívó turbó keféje már alig alig működik.
Nagy valószínűséggel a kefét hajtó kis bordásszíj nyúlt meg annyira, hogy már terhelés alatt nem képes a kefét megfelelően forgatni.
Szétszedtem kitakarítottam és azután is azt csinálta.
Sajnos kicsi a valószínűsége, hogy lehet hozzá szíjat kapni.
Valahol láttam külön ezt a turbokefét de valami 10 EFt körüli ár rémlik - kicsit soknak tűnik a gép 25 eFt beszerzési árához ( amiben a kefe is benne volt annak idején ).

Azon gondolkodom, hogy veszek egy univerzális akkumulátoros turbo kefét - de annak még horrorabb az ára ......
MeeCeeke Creative Commons License 2010.03.25 0 0 6497
Kösz, sikerült, fel volt csavarodva vmi madzag, az fogta.
Előzmény: Lacivill (6495)
ceger7 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 6496
Sziasztok, nezegettem a ZCX 6440 est az argepen meg az arukereson. Az osszes webaruhaz kozul csak a markabolt.hu irja hogy a csomag tartalmazza a turbofej kiegeszitot. mondjuk ott 3000-el dragabb mint tobb mas helyen. A kerdes, hogy akkor most a turbofejnek benne kellene lenni minden 6440-es dobozban vagy nem tartozek es epp a markabolt.husok irtak el (meg a videon is rajta van), vagy a tobbiek, vagy tenyleg 2 fele felszereltseggel aruljak? Electrolux.hu szerint is tartozek.
koszi, ceger
Lacivill Creative Commons License 2010.03.23 0 0 6495
Én már szedtem szét. 2 csavar elöl a kisgörgök alatt van.
Előzmény: MeeCeeke (6491)
MeeCeeke Creative Commons License 2010.03.23 0 0 6494
Kösz! Elkopni a 2 hónapos porszivón már csak nem :-D De aztán hogyan szedjem szét, h a tengelyről is le tudjam piszkálni a cuccot??
Előzmény: nagya2 (6492)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6493
Sziasztok!

Elektroluxhoz lehet vhol külön kapni turbókefét? Neten nem találok :(
nagya2 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6492

Hali!!

Elkopott, kínyúlott a meghajtó szíj, vagy a haj-szörszálak feltekeredtek a kefe tengelyre, ezért szorul.

Üdv Nagya

Előzmény: MeeCeeke (6491)
MeeCeeke Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6491
Sziasztok! Segítséget kérek a ZCX6440 turbókeféjéhez. Összes szűrő tiszta, a portartály üres, jó erősen szív a gép, de a turbókefe nem akar forogni, vagy csak egészen lassan forog, az az érzésem, mintha a kis ajtó mögé elrejtett fekete forgó izé nem forogna és nem hajtaná meg. Vákum van rendesen mindenhol, a kefés fejben is végig. Persze úgy van megcsinálva, h szétszedni a kefés fejet nem sikerült. Tudna valaki segíteni? Előre is kösz.
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6490
Sziasztok!

Leírom eddigi tapasztalataimat az új porszívómról, ami egy ELECTROLUX Z 8810-as.
Eddig még csak 2x használtam, mert hétvégén keveset voltunk itthon, de eddig igazán bevállt.

Igazán erős, jól szív. Ha maximumon teljesít, akkor a padlószőnyegen gond mozgatni. Sokkal tisztább lett a szőnyegem már az 1. használat után. Tovább mardat tiszta is, mert a folyosóról, konyhából végre nem hodódott be annyi minden, mert mindent magába szívott, nem mint az előzző porszívóm. Ráadásul most sokkal rövidebb idő alatt végzek a porszívózással :)

Tetszik, hogy a teljesítmény szabályozónál ábrákkal van feltüntetve az, hogy milyen erősséget válasszunk (parketta, szőnyeg, finom szőnyeg, kanapé, sarkok, függöny).
Így könnyen kiderül, hogy a szőnyegre nem a maximumot kell használni, csak mi kíváncsiságból kipróbáltuk.

Nagyon halk - annyira, hogy amíg kislányom aludt, simán porszívózhattam, nem zavarta, holott ő elég éber alvó.

Nagyon hosszú a kábelja, így csak 1 helyen kellet beszúrnom.

Tiszta a levegő utánna!!! Végre nem érzem a büdös por szagot.

Porzsákos (s-bag-es) - még nem kellett cserélnem, de nem is kell tisztítanom semilyen tartályt.

Teleszkópos cső- szabályozható, nagyon hosszú, még férjemnek sem kell görnyednie (185 cm magas)

Könnyű mozgatni, irányítani, nem érezni a súlyát.

Eddig ennyi.


Amit sajnálok, hogy nem volt az alap felszerelésben turbókefe, így azt külön kell megvennem :(
Az üzletben rám akartak sózni egy Dirt Devil nevű turbókefét, ami állítólag minden porszívó tipushoz jó. Kivéve az Elektroluxot, mivel nem kör alakú a szívócsöve (ezt az egyik eladó nem tudta), így most azt is rendelhetek :(
Teaway Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6489
Mi mind fiatalok vagyunk, úgy hogy ez már nem is kérdés! :)
Előzmény: zsuuzsa (6488)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6488
Néha már most is másfelé szaladna :) Nagyon közvetlen, bátor kislány, ezért most még nagyon kell rá vigyázni.
Lassan 11 hónapos, de győzök utánna szaladni. 9 hónapos korában kezdett el lépegetni, úgyhogy elég hamar rákellett ébrednem, hogy a "pici" babám kezd önállósodni. S még mi minden vár ránk...
Nem voltunk olyan rég fiatalok (még azok vagyunk), úgyhogy frissek az emlékek.
Apja már azon gondolkodik, hogy ideje lesz vmilyen puskát beszerezni :)
Előzmény: Teaway (6480)
Sfakutya Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6487
Az Elektrolux akkumulátoros kéziporszívóról mi a véleményetek. Egy normál porszívó mellé szeretném megvenni. Tetszik, hogy állandó készenlétben áll, arra gondoltam, hogy egy seprűt helyettesítene.
Mihaly9 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6486
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy textil porzsákot hol lehet kapni?
(Mindehol csak papír porzsákot árulnak)
A porszívóm típusa: daewoo RC-3202 FRA
katka51 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 6485
Köszönjük az infót, és minden jót Dr. Klímának!!!!
Előzmény: Törölt nick (6484)
katka51 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 6483

Üdv. Mindenkinek!

Tündérlala, remélem Bella gyógyul! Másfél napja nem igen olvastam róla, de most

visszaolvasok, hogy vagytok!

 

Kb. 10 hsz-el korábban linkeltem be a gőztisztítót Zsuzsának! Én ezt a  SOLAC-ot tudtam megrendelni, 1450-es. Az 1500-t már nem lehetett rendelni. Ennek az a hátránya, hogy kézben kell fogni, de biztos, hogy jobb mint a TV-ben reklámozott!

 

"Gőztisztító:

A Top-shop-os-al szemben én ezt választottam, olcsóbb, nagy nyomású, stb.

Olvasgass vissza itt a fórumon, fórumokon a gőztisztítóval kapcsolatban (kezelésről, véleményekről).

Másfél hónapja rendeltem itt a mekka-n, nem volt raktáron, kb. 2 hetet vártam rá.

 

http://mekka.hu/haztartasi-gepek/porszivok-goztisztitok/goztisztito/solac-lv1450-goztisztito.html "

 

Előzmény: tunderlala-3 (6482)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6482
"Szőnyeg, kárpit átgőzölése után kell porszívózni?"
Előtte feltétlenül, és ha szuperül akarod megcsinálni, akkor utána is. Én szoktam. Mert akkor a gőztől kipurcant atkákat is eltávolítja a porszívó (amíg élnek úgy kapaszkodnak, hogy sima porszívózással nem nagyon lehet megszabadulni tőlük).

"Melyik lehet praktikusabb, ami neked van, vagy ami Katkának? Melyikkel könnyebb mozogni, mennyi felületre elegendő az egyik, ill. a másik..."
Nem tudom, melyik van neki, adjatok egy linket megnézni, nem keresgélném...

"A szőnyegeidet, kárpitokat porszívón és gőztisztítón kívül, még mivel tisztítod?"
Csak ha foltos, akkor teszek rá vanish habot, egyébként csak gőztisztító, nagoyn szépen felfrissíti a színeket is, ha folt nincs, nem kell külön rá más tenni.


Előzmény: zsuuzsa (6479)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6481
és milyen gyorsan eljön ez az idő, most még el sem hiszi....
Előzmény: Teaway (6480)
Teaway Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6480
"ilyen szép időben bűn lett volna kislányommal nem kimenni."

Nemsokára már mással fog sétálni, te meg oda mész, ahova akarsz :DD
Előzmény: zsuuzsa (6479)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6479
Szia!

Volna még pár kérdésem:

Szőnyeg, kárpit átgőzölése után kell porszívózni?

Melyik lehet praktikusabb, ami neked van, vagy ami Katkának? Melyikkel könnyebb mozogni, mennyi felületre elegendő az egyik, ill. a másik...

A szőnyegeidet, kárpitokat porszívón és gőztisztítón kívül, még mivel tisztítod?


Porszívó az üzletben van, csak sajna nem jutottam el, mert ilyen szép időben bűn lett volna kislányommal nem kimenni. Most ismét alszik, amikorra felkel, az üzlet bezár :(
Nem baj, holnap biztos érte megyek, csak már alig várom, hogy itthon legyen :)

Zsu
Előzmény: tunderlala-3 (6478)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6478
Amire én használom:

ablakpucolás, felmosás, szőnyegek, kárpitok átgőzölése (atkátlanítás), fürdőszoba takarítás (fertőtlenítés) wc-ket is beleértve.
Van, aki a főzőlapot, sütőt is ezzel tisztítja, a nagynyomású forró gőz sok mindent visz, amivel egyébként csak kínlódik az ember.

Arra fiygelj, hogy minél több tartozék legyen hozzá, és hogy 4 bar-os legyen.
Előzmény: zsuuzsa (6477)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6477
Fel is kelt :(

Vki megírná nekem pár mondatban mi mindenre lehet használni a gőztisztítót, és mire kell figyelni a vásárlásánál?

Zsu


























Előzmény: zsuuzsa (6476)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6476
Szia Katka!

Köszi szépen, aranyos vagy, de már megrendeltük az ELECTROLUX Z 8810 -t.
Ráadásul elhozzák egy közelebbi üzletükbe, így lehet, hogy még ma érte is mehetünk.

Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz, a véleményem azonnal megírom. Csalódni biztos nem fogok, mert biztos jobb ennél a sz-nal, amim most van.

Lehet, hogy drágább, de férjem nevette, hogy novemberben még 250.000 Ft-s gép kellett volna (aguafilter ügynök), majd a Thomas 350 €-ért, ez pedig "csak " 150 €.

Amivel problémában vagyok az a gőztisztító. Még mindig nem olvastam utánna, mert elkezdem olvasni sanyooo topicját (elejétől), és ott ragadtam :) Annak az üzletnek a weboldalán, ahonnan a porszívót rendeltem, nem láttam gőztisztítót.
Ha lesz is, biztos nem a legolcsóbb, de ezen a gépen most jó sokat megspórolok, de nem akarom azért ezt sem elkapkodni. Bár most nem akarok majd fél évig válogatni :)

Amíg alszik a kicsim gyorsan utánna nézek a gőztisztítónak, majd pakolok, mert esére vendégek jönnek.

Zsu
Előzmény: katka51 (6474)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6475
Szia!

Igaza van Nagyának. Nem érdemes olyat venni, ahol a tartályban van a hepa. Több okból:

1. helyet vesz el a tartályból, ezért gyakrabban kell üríteni
2. koszolódik a filter, amit utálatos takarítani, mert ami rajta volt por mennyiség, az mind rádkerül
3. hamar gyöngül a teljesítménye, ezért vagy 1 alkalommal gyakran öntögeted ki a tartályt, vagy gyenge szívóerővel porszívózol, ami időigényesebb, macerásabb, és a filtert is tisztíthatod

Nekem egy ilyenem van, ugyan ciklonos, de a tartályba tették a filtert, így egy átok. Nem baj, akitől kaptuk, nyáron házasodik, visszakapja. De remélem ma mehetek az újért.

Nem érdemes olcsót venni, mert többet szenvedsz csak, és utánna úgyis egy újat, jobbat vennél. De ha kiakarsz próbálni egy ilyet, bárkinek szivessen odadom az enyémet :)

Zsuu


Előzmény: nICK (6471)
katka51 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6474

Zsuuzsa!

 

http://www.armatrix.hu/Termek/electrolux-zcx6440-p34868.html

 

(még keresek Neked, hátha találok Hozzád közelebb lévő üzletet, ahová esetleg érdemes személyesen elmenni)

 

Előzmény: zsuuzsa (6470)
nagya2 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6473

Hali!!

Olyat keress, amiben a hepa szürő a motor után van, mert annak a ciklon rendszere biztosan  jol megszűri a levegőt.

Üdv Nagya

Előzmény: nICK (6471)
nagya2 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6472

Hali!!

Egyiket sem javaslom, mivel mindkettőnél a Hepa szürő a portartálynál van(telikapja porral, aztán nincs szivóerőd, meg nemgyözöd pucolgatni)

Meg a Sencornál az 1400w-os motorból hogy picsbe tudnak kivenni 2000w-ot????

Na ezekröl ennyit, sajnos olcsón nincs jó porszívó(saját tapasztalat)

Üdv Nagya

Előzmény: nICK (6471)
nICK Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6471
Sziasztok!

Tudom, mert olvastam, hogy nincs tapasztalatotok a Secor és Hauser porszívókkal kapcsolatban, mégis, leírás alapján, mi a véleményetek, érdemes megnézni?


Sencor SVC 1020
Hausert VC-1600

Köszönöm!
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6470
Szia!

Magyarországon, amiket találtam, a legolcsóbb 54.500 Ft + szállítási költség. Van olyan, ami 51.900 Ft-ért van, de az kicsit eltér attól, amit én választottam. Hangosabb, rövidebb a kábel, és utánna van írva az egyiknek, hogy ULTRAONE. Ezek azok az eltérések, amit az adatokból leszűr az ember.

http://www.argep.hu/main.asp?suche=ELECTROLUX+Z+8810&x=38&y=10


Mivel Szlovákiában élek, itt is körbenéztem, pár helyen akciós, így 148 €, kb 40.000 Ft.
Jó "kis" különbség.

http://www.andreashopsala.sk/internetovy-obchod/klasicke/electrolux-z-8810/

Ráadásul az üzlet kb 35 km-re van tőlünk, úgyhogy személyesen is megnézhetem, megvehetem.

Azért nézem a magyar oldalakat, mivel jobban értem őket (szlovák oldalak fele csehül van) , ráadásul Győtről 40 km-re lakom, így ha megtetszett volna vmi, és ára is rendben lett volna, akkor Magyarországon veszem meg.

A gőztisztító téma még nyitott. Az ötleteket pedg köszönöm!

Zsu

Előzmény: katka51 (6469)
katka51 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6469

Ez a gép mennyibe kerül? Én a 6440-eset néztem ki magamnak, bár csak itt a fórumon olvasottak alapján.Többen jónak itélik meg, az ára 26 e körül van.

A gőztisztítónál fontos, amint írtam, hogy milyen a gőz nyomása. Az enyém 4 bar - természetesen ezt sem magamtól tudom:))))D - de hallgattam a tapasztaltakra!

Én kimásolgattam magamnak azokat a hsz-eket, amiket a gőzgépről írtak, hogy mit hogyan lehet vele.

A mosgépes (sanyó)  topikot is érdemes meglátogatni. Sok jót olvastam. Ajánlom a mosószódáról írtakat. Korábban olvastam róla, de eddig még nem használtam.

Már bevásároltam, jó dolog, meg sok más egyéb, amit még ott olvashatsz (ha még eddig nem tetted)

 

Örömteli válogatást, munkát kivánok!

 

Előzmény: zsuuzsa (6468)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6468
Ha minden igaz, akkor megvan a nyertes!!!

Electrolux Z8810 UltraOne


Gyárto Electrolux
SKU 91559
Tömeg 5.7000
Szín fehér
Felhasználás Otthoni
Porszívó típus Porzsákkal
Maximum elektromos teljesítmény 2200
elektronikus teljesítményszabályzó Igen
hatalom 420
Zajszint 72
Telítettség jelzõ Igen
Tárolási mód Vízszintes és függőleges
Szűrőtípus HEPA 13
kapacitása a zsákból 5
Kábel hossza 7
Garancia 24
Gyártói garancia 24
Munka távolság (m) 10
Cső Fémet, Teleszkopos cso

Mellé megrendelem vmelyik gőztisztítót.


nagya2 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6467

Hali!!

Nekünk Delonghi aqill(vmi ilyesmi) takarítógépünk van amit a család(6lakás) évente összesen 4* használ!!!!!

Tehát nem érdemes ilyet venni, nagyok is, nehezek is (én egy könnyü takarítógépröl váltottam erre, de ez nehéz, igy nehéz naponta előkapni) vegyél egy topicporszívót, vagy a samu 91E0-st, nem bánod meg a kiömlött foltokkal meg elbánik a szönyegtakarító spray, aztán évente 1* kölcsönzöl egy takarítógépet.

Üdv Nagya

Előzmény: zsuuzsa (6465)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6466
Szia!

Top-shoposat sosem választanék. Nézegettem ebből is a Karcher SV 1902-t, de iszonyat drága :( Tudom Tünderlalának milyen van, most már azt is milyen a tiéd, de nem tudom mi a lényegi különbség a 2 között.

http://www.argep.hu/kat3-494-1477.html

Tiéd az első, övé a 3., ha jól emlékszem.

Ezek szerint ezzel megoldható a szőnyeg "mosása", tisztítása és fertőtlenítése?

Zsu
Előzmény: katka51 (6464)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6465
Szia!

Köszi a gyors reagállást! Gőztisztító kiszedi a szennyeződéseket, esetleges foltokat? Kislányom ugyanis nagyon aktív, tegnapelőtt este pl a joghurtját sikerült kiborítania a fekete szőnyegre. A függöny is kapott belőle, így most kezdhetem az igazi nagytakarítást.

Ha igen, akkor lesz egy jó porszívó, és egy gőztisztító, ha marad a takarítógép, akkor is veszek majd egy olcsóbb gőztisztítót. Jó, hogy írtad!

Tipusokat ajánlanál?

Belláért szorítok, remélem helyre jön a lába. Ha tudok vhogy segíteni, szívessen megteszem.

Zsu
Előzmény: tunderlala-3 (6463)
katka51 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6464

Gőztisztító:

A Top-shop-os-al szemben én ezt választottam, olcsóbb, nagy nyomású, stb.

Olvasgass vissza itt a fórumon, fórumokon a gőztisztítóval kapcsolatban (kezelésről, véleményekről).

Másfél hónapja rendeltem itt a mekka-n, nem volt raktáron, kb. 2 hetet vártam rá.

 

http://mekka.hu/haztartasi-gepek/porszivok-goztisztitok/goztisztito/solac-lv1450-goztisztito.html

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6463
Szerintem a padlószőnyeg miatt nem takarítógépre van szükséged, hanem egy jó porszívóra minimum hepa 12-vel és lehetőleg turbó fejjel, mellé meg egy gőztisztítóra, amivel atkátlanítani is tudod a padlószőnyeget, nehogy allergia alakuljon ki, ott rengeteg szőnyeg és rengeteg atka van....de ez persze csak az én véleményem...
Előzmény: zsuuzsa (6462)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6462
Sziasztok!

Ismét itt vagyok. Sajna még mindig nem sikerült választanom egy számomra jó gépet, bár igyekszem szűkíteni a kört.

Azt már tudom, hogy takarítógépre van szükségem a padlószőnyegek miatt.

Amit nem tudok, hogy mennyire szükséges az ilyen gépekbe a hepa filter, mert egy csomóban nincs.
Ha fontos, akkor jócskán tudok szűkíteni.

Ha bármelyikről van tapasztalatotok, kérlek osszátok meg velem, mivel egy csomó véleményt elolvastam már, és teljessen kétségbe vagyok esve :(

Amiket nézegettem (szinte mindet, ami az árukeresőn megtalálható):

Philips FC6844

ETA 2404

DeLonghi XE 1251

LG V-WA266ND

AEG Vampyr Multi Pro 3IN1

ETA 1441

Hoover SX6254


Ezeken kívül átnéztem egy csomó oldalt, gyártót (Zelmer, Nilfisk, Karcher, Dyson, Thomas, Colombus, Profi, de inkább nem is sorolom a neveket).

Ha bárki ismeri ezeket, vagy ajánlana nekem vmi tényleg megbízható, jó gépet annak nagyon örülnék.

Zsu
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6461
ha sok a szobanövény, azt is csökkentsétek, a leveleik nagy porfogók. hálóban egyáltalán ne legyen növény
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6460
Matracot is mindenképpen cseréld ki atkamentesre, és ne legyen szőnyeg a szobában, meg esetleg nehéz sötétítő függöny....minél kevesebb drapéria, amiben az atkák élnek.
Ez egyébként természetesen nem csak a gyerkőc szobájára vonatkozik, az egész házra....hiszen a gyerek mindenhol van, a levegő is áramlik. Érdemes a daikint napközben ott elhelyezni (gondolom nappali), ahol a gyerkőc is legtöbbet tartózkodik, és este lefekvés előtt úgy egy órával berakni a hálószobájába, hogy mire megy aludni, átforgassa a levegőt. ÉJjelre otthagyni neki.
Előzmény: malachus (6457)
katka51 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6459

.... elnézést! Tündérlala tanácsait nagyon figyelembe vette Gaborci sok mindenkié mellett.

Matrac-csere, padlószőnyeg ki, új porszívó+ Daikin (és egyéb praktikák, főzőmosás, stb), hát mit mondjak anyagilag hirtelen nem semmi, de javult a helyzet. Erről Ő tudna többet mondani, aki szintén többen között a házipor allergiától is nagyon szenvedett.

Előzmény: malachus (6457)
katka51 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6458

Hali!

Gaborci (gyermekem)  is itt kapott nagyon sok okos tanácsot - amiből én is profitálok, és bő hónapja vett egy Daikin- t Dr. Klimától! Nagyon meg van elégedve minden tekintetben!

Ajánlat: Dr Klíma

(halkan mondom: ha van váll. jó barátod, akkor az ÁFA-t tudnád rendezni, ez már nagy segítség)

 

Előzmény: malachus (6442)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6457
Háát ha jól tudom csak az ágynemü atkamentes. Bevallom őszintén most kezdek el komolyan foglalkozni a témával. Korábban kellett volna mikor anyagilag nem lett volna ilyen körülményes, de mostmár nem állok meg.
Előzmény: tunderlala-3 (6456)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6456

Bocsánat, hogy megkérdezem, de a matraca, ágyneműje atkamentes, ugye?

Mert ha nem, akkor a légtisztítótól sem fog javulni, hiszen alvás k özben közvetlenül beszívja az allergént.

Előzmény: malachus (6454)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6455
NÁlunk a páromat kivéve mindenki.:( Nagyon fog hiányozni a daikin, majd tömhetjük magunkat gyógyszerrel megint. KÉt nagyobb gyerek pollen (ill. a fiam penészgomba és poratka is), a kislány poratka, én pollen....szóval kijutott:s
Előzmény: malachus (6454)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6454
Hát nálunk csak a fiú allergiás, már a gyógyszereitől is rosszul van. Ebből már nagyon elegem van.
Előzmény: tunderlala-3 (6453)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6453

Gyönyörű kutya és gyönyörű gyermek!:)

Olvastam, hogy porallergia van nálatok is......a kislányom is elég súlyosan poratka allergiás, a daikin nagyon sokat segített, a gyógyszert is el tudtuk hagyni.:)

Előzmény: malachus (6451)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6452
Előzmény: tunderlala-3 (6450)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6451
Sajna becart a szkennerem, igy nem a tölem elvárható minöségben kerülnek fel a képek.
Előzmény: tunderlala-3 (6450)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6450
Mutasd!:) Nem kell bemutatni, annyira kivételesen okosak  és jóindulatúak a skótok....és pont őt kellett ennek a dögnek megtámadnia:'''((( Egyébként jó eséllyel a fiam életét is megmentette Bella pusztán a ténnyel, hogy ő ott volt, mert ha a gyerek egyedül van, ki tudja mi lett volna. Előbb a fiamat döntötte le a lábáról a rotti, azután ment rá a kutyára és tépte meg.:(
Előzmény: malachus (6449)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6449
Köszi a válaszokat. Nem mellesleg némi vigaszképp mondom el, anno 16 éve a mi skótjuhászunk tanította meg a lányomat járni. Hóna alatt a szájával tartotta és sétáltak le- s fel. Erről nem , de egy közös képet tudok feltenni ha megtalálom. Jobbulást Bellának!
Előzmény: tunderlala-3 (6448)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6448

látom, már érdeklődtél dr. klímától...ha az ottani hozzászólásait kilistázod, sok mindent megtudhatsz a készülékről. Biztos, amint gépközelben lesz, fog válaszolni is neked.

A magas páratartalommal kapcsolatban.....ártani biztosan nem árt a készüléknek, de ez nem páramentesítő, szóval ettől magában erre megoldát nem nagyon lehet várni. Persze, mint minden légkezelésnek, ami légáramlással együtt jár, van bizonyos fokú "szárító" hatása, mi is észrevettük, mert mióta meg van a daikin, nálunk meg párásítani kell, olyan szinten száraz a levegő (30 % körül)

Előzmény: malachus (6446)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6447

Gondatlan veszélyeztetés és segítségnyújtás elmulasztása miatt büntető eljárás indult ellene, és polgári perest is indítunk legalább a kezelési költségek megtérítésére....szóval valamikor fizetni fog, ez nem kétséges az ügyvédek szerint sem, de a gyógykezelést addig is nekünk kell fizetni, puszira nem kezelik sehol.:(

A legjobb orthopéd sebész kezében van bella, azért is küldtek oda rögtön, mert ha valahol, akkor ott még talán "kutyát tudnak csinálni belőle". De köszönöm, hogy a debrecenit is felajánlottad, de már innen nem mozdulunk...:)

Előzmény: malachus (6446)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6446
Hú igen sajnos korábban olvastam a sajnálatos balesetről. Mi is jártunk anno hasonlóan,de a miénket már nem tudták megmenteni. Javaslom hogy a tettes tulaját mindenképp meg kell szorongatni, jó lenne ha lakásbiztosítással rendelkezne, ha nem akkor is kártérítésre kötelezhető! Tudom hogy a jószág és a ti fájdalmatokon ez nem enyhít, de legalább anyagilag nem kerültök lehetetlen helyzetbe. Ha segítség szükségeltetne gyógyellátásban, itt Debrecenben van egy profi csapat, szerintem már majdnem országos hírüek !
Előzmény: tunderlala-3 (6445)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6445

Mert egy rottweiler szétmarcangolta a 6 hónapos skót juhászunkat olyan szinten, hogy itt egerben nem is tudták megmenteni, egyből küldtek tovább egy pesti rendelőintézetbe. 4 órás műtéte volt, inplantátumokat kapott a lábába, harapott sebei miatt szepszis, ez volt márc. 4-én, azóta is folyamatosan lázas, naponta hordjuk kezelésre, injekciókra. Már 150 ezernél tartunk, amit nagyon nehezen nyögtünk ki, mert padlón vagyunk a válság miatt amúgy is totál (férjem vállalkozó, munka alig:s). Újabb műtét vár még bellára (1 biztosan, de ki tudja), rehabilitáció, lézerkezelések, hogy fizetni tudjuk, muszáj volt eladni, hogy gyorsan pénzhez jussunk.:(((

 

Favonat készlet irdatlan mennyiségben nem érdekel esetleg valakit??? Jut eszembe....:D

 

http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=962136910

 

 

 

Előzmény: malachus (6444)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6444
Szia!
Köszi a gyors választ. Miért adtátok el?
Előzmény: tunderlala-3 (6443)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6443

Szia!

 

Itt keresd meg Dr. Klímát, mondd, hogy én küldtelek.:)

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9039014

 

 

Nagyon meg leszel elégedve a készülékkel és velük is, nagy szakértelemmel szervízelnek, segítenek mindenben, maximálisan ajánlani tudom őket.

 

Nekünk is ilyen légtisztítónk van, sírok, mert sajnos kénytelen voltam megválni tőle, most adtam el, pénteken adjuk át.....nyakunkon az allergia szezon, nem is tudom, hogy leszünk meg nélküle, de muszáj volt...:(((((

 

Üdv.,

Lala

Előzmény: malachus (6442)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6442
Szia Mindenkinek!
Már több mint egy éve e fórum oldalairól kaptam a tippet porszívóilag (Electrolux ZCX6205), amiért örök hálám fog üldözni benneteket. Gyakorlatilag a mai napig ámulatba tud ejteni a képessége. Most viszont másban kérnék tanácsot. Visszaolvasva láttam, hogy többen használtok DAIKIN légtisztítót. Én az MC707 - es tipusra vetettem szemet, erről, vagy esetleg más ajánlható tipusról szeretnék érdeklődni. Ne adj' isten némi kedvezmény valameikőtök kapcsolata révén, vagy honnan rendeljem? Válaszokat előre is köszönöm. További szép napot mindenkinek : Tamás
babu75 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 6441
Sziasztok!
Próbáltam vissza olvasni a fórumban sokat okosodtam :):)!!Köszi a sok infót!!!Én két típus között ingadozom az egyik az Electrolux Z8270 a másik a Philips FC8738!Örülnék ha mondanátok véleményt!!!Előre is köszi!!!!
katka51 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6440

Megnéztem! És szűrt vizet tett a porszívóba! Lehet, hogy ez bemutató, vagy reklám akart lenni! És tényleg jól türte a kutyus, lehet, hogy felért neki egy jó vakarózással, masszírozással!

Szép kutyuska!

Előzmény: zsuuzsa (6437)
katka51 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6439

Jaj! csak 6416 hsz. márc. 12.

De lehet hogy már akkor rosszul is látok.

De tényleg! És mégegyszer bocs, Te biztosan gyakrabban tudsz itt lenni, és Neked lehet igazad. Nem vitatom, és nem vitatkozom, mert minek is.

Valóban gyorsan olvastam a beszámolót és a lényeget nem láttam csak, ezért volt a kérdés.

Még így is fényévekre van!

Egyébként itt és máshol olvasgatva olyan sok jó dolgot, amivel egyetértek olvasok Tőled!

Üdv! Jó pihenést! 

Előzmény: Teaway (6436)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6438
Bocs, a link lemaradt:

http://www.youtube.com/watch?v=ZZrBTSCCzVw
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6437
Ezt tegnap találtam a youtubon:



Kutyát porszívóznak, s amint látod, jól tűri szegény. Először én is csak ámultam.
Előzmény: katka51 (6430)
Teaway Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6436
Jaj, ez már már múzeumi hsz, fényévekre van:)
Előzmény: katka51 (6435)
katka51 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6435

Itt még erről volt szó:

 

"Üdv. Kérdeésem az lenne hogy ki tud valamit erről: Solac AS 3100.  ???? Jó lehet?"

Akkor jól emlékeztem...

Erre még én is reagáltam... 

 

 

Előzmény: Teaway (6432)
katka51 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6434

Köszönöm!

Akkor dupla élvezet!

Az én tacsijaimra is ráférne néha a porszívózás, főként nyáron, amikor még a porba is hemperegnek.

Előzmény: Törölt nick (6431)
katka51 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6433

Bocsánat......!

Felületesen olvastam, csak a leírtakat - mert nem túl gyakran tudok leülni és akkor sietve végigfutom a hsz-eket.

Ezt néztem ki magamnak én is! 

Előzmény: Teaway (6432)
Teaway Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6432
Leírta, csak te nem olvastad.
Előzmény: katka51 (6430)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6431
elektrolux 6440. Ezt ajánlották és be is vált. A kompresszor meg tényleg jó. A kutya és a macska is félt először de már megszokták. Az újfundlandi szőre nagy és gondozást igényel.Minden nap ki van kefélve és néha ki is van fújva vele.Kicsit ilyesztőleg hat de jót tesz neki mert az alsó szőrzete nagyon tele megy porral és viszket a bőre tőle.Már magától megy a géphez és csak úgy porol  a bundája de utána ki van fésülve és olyankor állati boldog és szép is .Különösen nyáron szereti a nagymelegben.
Előzmény: katka51 (6430)
katka51 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6430

Írd meg légyszives, végül is melyik porszívót vetted meg?

 

HÚúúúúú! Micsoda? Kutya szőrét kompresszorral??? Sok új dolog van itt nekem, de ez? Jót is nevettem rajta, de tényleg.

Kompresszorunk nekünk is van, időnként szoktuk is használni, de ha a kutya szőrére is jó, akkor jöhet a Missy vendégségbe.....

Jó ez csak vicc!

 

 Addig birizgáltok itt a jobbnál jobb porszívóval, hogy már nekem is bizsereg a tenyerem egy újra, de előbb még más fontos dolgot kell megoldanunk, ami  egy kicsit nagyobb "lét" igényel, csak tudjuk összekaparni!

 

Szép hétvégét  MINDENKINEK! Jó porszívózást! (de azért pihenjetek is!)

Előzmény: Törölt nick (6429)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6429
Ki lett próbálva az új porszívó és tényleg jó.Ezzel a turbó fejjel lett kiporszívozva minden és hihetetlen mit ki nem szedett.2007 óta egy 1400w dimarson textilzsákos gép ment nálunk a mai napig .2 naponta van porszívozva meg minden nap fel van mosva vasárnaponként minden letörölgetve( a nejem példásként rendet és tisztaságot tart alapból de van egy 8 és egy 1.5 éves gerkőc akikre kell is vigyázni).Szóval úgy teleszívta a tartályt ez az elektrolux 6440 hogy hihetetlen még én is kedvet kaptam a tologatásához.:)))))))))))))))) Egyébként euronics-ba vettem .Ott azt mondták hogy a Hepa 13 vagy 14 valami vegyszert is tartalmaz ami még segíti a hatékonyságát.Mosni a Hepa 12 nem fogjuk .Ha piszkos lesz kiviszem a műhelyembe és kompreszoros nagynyomású levegővel a "jövő hetet" is kifújom belőle.Az autóm légszűrőjét is időnként csere előtt ki szoktam tisztítani meg az újfundlandi kutyám bundáját de ez már OFF itt.:)))))))))))))))))))))))))))
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6428
Még nagyon régen Vinczu írta ezt 182. válaszként:


Na gyorsan utánanéztem a Hepa szűrőknek, ezzel is okosabbak lehetünk



Hepa típus hatékonyság (%)

------------- ---------------------

H10 85%

H11 95%

H12 99.5%

H13 99.95%

Gore Cleanstream (Panasonic) 99.97%

H14 99.995%





A hatékonyság azt jelenti a Hepa-nál, hogy a 0.3 mikronos részecskéket milyen hatékonysággal szűri meg. (az emberi hajszál 70 és 100 mikron között van)



Igen, nyilván valóban van üzletpolitika a "hepásdi" mögött, de mi mögött nincs?

Meg valaki mondta hogy van egy 28 éves még mindig müködő ETA porszívója. Ugye hogy azt senki sem használná kisgyerek, por- vagy atkaallergia mellett?



forrás: Dust class ésCLEANSTREAMŽ Filters
Előzmény: Törölt nick (6418)
Boery Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6427
Én éppen tegnap vettem az enyémhez egy mosható HEPA 13-as szűrőt a márkabolt.hu -ban 4760 Ft-ért. ( most egyébként mindenre 10% engedmény van )
Előzmény: Törölt nick (6423)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6426
Nagyon köszönöm a segítségeteket.Elmentem megnéztem kipróbáltuk megvettem hazavittem.Most már örülhet az asszonykám.Porszívó kérdés letudva!! Mégegyszer nagyon köszi nektek.Üdv Konos.:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Lacivill Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6425

nem csendes ciklonos tartály nélküli. ami halkabb és jónak mondják az 40felett kezdődik.

régóta megvan de hapa csere nem merült fel

Előzmény: Törölt nick (6423)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6424
HÁt azért van hangja.
Előzmény: Törölt nick (6423)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6423
Találtam 25900ft ért.Szóval ezzel a tjpussal nem nyúlunk mellé.Mennyire zajos vagy csendesebb típus???Sokba kerül hozzá egy hepa 12 filter? Ez a ciklon rendszer hatásos?? Jónak néz ki .:)))))
Előzmény: Lacivill (6422)
Lacivill Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6422
igen, nekem az elődje van
Előzmény: Törölt nick (6421)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6421

Elektrolux 6440??

 

Előzmény: Törölt nick (6420)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6420
És melyik az???
Előzmény: Lacivill (6419)
Lacivill Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6419
tegyél hozzá picit, és vedd meg a topikporszivót.
Előzmény: Törölt nick (6418)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6418
Tudom mi is ezt szoktuk mondani egy másik fórumon de őszintén megmondom hogy ha lehet akkor konkrét tanácsot kérnék típusra hogy 20000ft-ig lehet e kapni jó gépet.Lehet tartályos vagy porzsákos mert a porzsákot kompresszor sgjtségével szoktam kitakarítani.Hepa H12 szűrőset szeretnék de vannak hepa 10 sek is.Azok még jók??Van valahol ősszehasonlító teszt vagy ilyesmi ezekről????
Előzmény: katka51 (6417)
katka51 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6417

Szia! Szerintem olvasgass itt vissza! Van kedves fórumtárs, aki időnként statisztikát, összesítéseket is csinál a fórumozók gépeiről. Ezen kívűl sok jó tapasztalati hozzászólás van! Hát az Etát már nem is látom emlegetni - nekem van egy ilyen takarítógépem, pár éve vettem, de ma már nem vennék. Egy szupi porszívó, ami jó erős!

Nem bánod meg, ha legalább 10-15 oldallal visszább kezded el az olvasást.... de ha van időd még visszább is mehetsz!

Én is igy tettem, és nagyon sokan segítettek!

Itt a fórumon minden témában nagyon sok jó segítőkész ember van - persze vannak kivételek is, akik csak kötözkednek, de azok inkább csak a kutyásban vannak - maradjanak is ott....

 

Előzmény: Törölt nick (6416)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6416
Üdv. Kérdeésem az lenne hogy ki tud valamit erről: Solac AS 3100.  ???? Jó lehet? Régen igen strapabírók voltak az ETA tipusok most szabad belőlük venni???
Teaway Creative Commons License 2010.03.11 0 0 6415
Jaj, hengeres szűrő van a tartályban!!!!
Nagy ívben kerülni!
Előzmény: soppingfüggő (6414)
soppingfüggő Creative Commons License 2010.03.11 0 0 6414
Nagy porszívó vásár lesz az Electro Worldben keddtől. Számomra új, Beez márkájú is lesz többek között. Ismeri valaki?
Sajnos, nem tudom belinkelni, mert mér a régi akciós ujság van fennt a honlapjukon.
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.10 0 0 6413
Nem kell bocsánatot kérned :)
Beleolvastam abba a fórumba is, ahova Tündérlala leírta a balesetet. Anyukád írta, hogy hol találom. Nagyon sajnálom őket. Remélem helyre jön Bella. Jobbulást kívánok neki, Tündérlaláéknak meg kitartást! Olvasom, hogy nem a legfényesebb a helyzet :( Drukkolok


Írtad, hogy ha tudok, szabaduljak meg a padlószőnyegtől. Azért választottuk a szőnyeget, mert melegebb- de ezt már írtam. Parketta szerintem akkor jó, ha padlófűtésed is van, különben hideg. Annak meg nincs értelme, hogy letakard egy hatalmas nagy szőnyeggel. Lakásba padlőfűtést nem fogunk szereltetni. Nincs értelme, mert remélem pár éven belül építkezünk. Ha nem sikerül, akkor nagyrenovállunk.

Ami miatt félek az allergiától, mert ugyan papírom nincs róla, de szerintem enyhébb allergiám lehet, s nem szeretném ha az erősödne, vagy csak kialakulna.
Akit meg igazán féltek, az természetessen kicsi lányom.

Mivel a szőnyeget nem tudom levinni és kimosni, ezért kell szerintem olyan gép, ami ki is mossa a szőnyegem ha kell. Sajna egyre több rajta a folt, amit e lkell tüntetnem, kislányom ugyanis nagyon aktív. Eddig szerencsére kijött "minden".

Sajna ezért vagyok "bajban", mert nem egy sima porszívó kell. Akkor olyat választanék, ami hepa 13-as szűrővel rendelkezik, turbókefés (ha nincs alapból benne, vennék egyet hozzá), halk és a vezetéke nem a legrövidebb, bár az is megoldható...

A Rowenta Silence Force ilyesmi, de erről itt eddig nem találtam semmit. A Rowentákról úgy általában sem. (Ezt gyorskeresés alapján választottam.)

http://www.haztartasigep.bluemax.hu/Porszivo/Rowenta-porszivo-Silence-Force-Compact.html

Nekem pedig szükségem van arra, hogy évente min. 2-3x kilegyen mosva a szőnyegem. És ez tényleg csak a minimum. Az a baj, hogy túl sokat vagyok itthon, s ezért zavar, na meg kicsit mániás is :) Pár évig meg remélem még itthon maradhatok (kistesót szeretnéknk).
Ráadásul nem hagyhatom, hogy fél napig száradjon a szőnyeg, mert nappaliról és hálószobáról van szó.

Nézegettem olyan céges oldalakat, akik szőnyeg és kárpit tisztítással foglalkoznak, ill. gépek kölcsönzésével. Rengeteg gép van. Vmelyiknek porszívó formája sincs :)
Még pár napig keresgélek, utánna belinkelem azokat, amik tetszenek, szimpatikusak. Kíváncsi leszek a véleményeitekre.

Tudom, hogy addig nehéz, míg nincs meg a gép. Utánna már nincs visszaút :)
Előzmény: gaborci (6412)
gaborci Creative Commons License 2010.03.10 0 0 6412

Hajlamosak vagyunk negatívkínt értékelni egy-egy hozzászólást. Abszolút félreértettél, nincs is miért bocsánatot kérned, hisz nem tudhattál a balesetről.

(én  tartozom bocs-al, hogy tikolóztam)

 

Egy roti sétáltatás közben megtámadta őket. A gond ott van, hogy a gyerekek sétáltatták a kutyit. Hál istennek a gyerekeknek testi bajuk nem lett.

 

Anno én is beleestem más fórumon abba a hibába, hogy egy két évvel ezelőtti hozzászólásra reagáltam.

 

A problémádat az jelenti, hogy gondban vagy milyen gépet vegyél, hogy megelőzd az allergiát?:

 

Hááát, nem tudom mennyire jó dolog a padlószőnyeg vizes takarítása?..., de ha jó kis atkaölő szert használsz akkor biztos jó?

 

Nem vagyok szakértő, és így nehéz jó tanácsot adni.

 

Szerintem az említett porszívók közül, ha választasz nem nyúlsz mellé.

 

Javaslom, hogy alább a topiklistában nézz ki egy neked tetszőt és a nicknév tulajának írj egy levelet, hogy hogy van vele megelégedve és hasonló.

 

Én nem vennék takarítógépet, de ez az én véleményem.

 

Hidd el a dilemma elmúlik, ha már megvetted! :)

 

 

Előzmény: zsuuzsa (6410)
katka51 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6411

Szia!

Tündérlalának múlt héten baleset érte a kutyuskáját, súlyosan sérült, tegnap hozták haza a kórházból és nagyon gondos ápolást igényel.

Egyébként itt lenne és már ezer tanáccsal látott volna el.

De ha vissza olvasol, ahogyan Gaborci is írta, akkor sok mindent meg tudhaszt Tőle és sok más kedves fórumtárstól is! Nekünk is ők segítettek tanácsaikkal és lehet, hogy azokat tudod hasznosítani. De természetesen mások is tudnak itt segíteni, illetve saját véleményüket leírni, és elhiheted, abból sokat tudsz tanulni, tapasztalni, segít a számodra legmegfelelőbb döntés meghozatalához.

A Sanyooo mosógépszerelő OFF topicban olvashatsz az esetről, ha szeretnél, nem titok és nem sértettél meg senkit. (rám sem tartozik, de nagyon szorítok neki, mert nem régen "futottunk" itt össze és sokat köszönhetek neki. Helyette is válaszolok. Nekem sok mindenben a segítségemre volt!!!

Előzmény: zsuuzsa (6410)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6410
OK! Megfogadom a tanácsod. Bár nem tudom mi a gond, talán nem is rám tartozik, nem akartam őt zaklatni, zavarni. Remélem nem bántottam meg! Bocsánatot kérek, ha mégis!
Még mindig várom az ötleteket arra, hogy miként oldjam meg a problémám :)
Üdv Zsu
Előzmény: gaborci (6409)
gaborci Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6409

Szia Zsu.

 

Lalának kisebb gondja is nagyobb annál mint, hogy ezzel foglalkozzon. Elég sajnálatos dolog történt velük mostanság, máskülöben a 2921-es hozzászólás 2008 májusában íródott általa. Azóta már lassan eltelt két év. :)

 

Javaslom, hogy visszafelé olvass és elég visszaolvasni mostantól kb 2009 tavaszig.

Előzmény: zsuuzsa (6408)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6408
Szia! Visszaolvasás közben láttam, hogy érdekel a Karcher gőzporszívó. Ha Németországból rendeled, jóval olcsóbban kijössz. Belinkelem az oldalat, ahol megnézhatad. Szállítási költséggel sem jöhetsz ki drágábbra, mint ha Magyarországon vennéd. Kb. 530 €, rossz esetben is 145 000 Ft. Ráadásul még véleményeket is írnak róla. Jót és rosszt is, mint minden másról.

http://www.preissuchmaschine.de/in-Buegeleisen/Dampfreiniger/von-Kaercher/

Vagy elég rámenned az árgépre, ott annak az ország zászlójára, ahol megakarod nézni, mennyibe kerül.
Előzmény: tunderlala-3 (2921)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6407
Szép az áruk . Én max a felét szánnám rá. Az sem kevés.
Előzmény: Teaway (6406)
Teaway Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6406
Ami mindenre jó, az a gőzporszívó. De az annyiba kerül, mintha az egész lakást leparkettáztatnád...
Előzmény: zsuuzsa (6401)
katka51 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6405

Megkukkantottam a porszívót. Én egy kicsit drágának találtom, az unacsak Elektrolux

6440-eshez képest. Azt én 26 e Ft körüli áron láttam és hasonló müszaki adatokkal.

Én nagyon nagyon laikus vagyok ezekhez a dolgokhoz. Lehet, hogy halkabb mint a többi, én eddig mint szempontot nem igen vettem figyelembe a porszívónál.

Kb. 5-6 hete olvasgatok itt, érdemes.

Ez lehet, hogy egy ujabb tipus?

Előzmény: Törölt nick (6397)
pitman Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6404
Én tapasztalatból írtam, amit írtam.
Előzmény: zsuuzsa (6402)
katka51 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6403

Ha visszaolvasol Tündérlala hozzászólásaira, többet fogsz tudni! (jó pár oldalt menjél vissza, mi is azt tettük Gaborcival)

Sajna a sima takarítógéppel a poratka nem pusztul el.

Olvassál még, keressél rá esetleg az allergiára - de mint írod, nem vagyok allergiások - meg a poratkára, ha ez a dolog is érdekel.

A döntést Neked kell meghozni, és elképzelem, hogy nem könnyű. 

Jó választást!

Előzmény: zsuuzsa (6401)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6402
Még nagyon régen linkelte be itt vki ezt az oldlt:
http://www.nilfisk-h.hu/tokeletes.php
Itt olvastam: A 3 liter körüli porzsák térfogat kb. 50 négyzetméteres felületekig optimális.
Igaz ez porzsákra van írva, nem tudom a tartályosnál mi az optimális.
Előzmény: pitman (6400)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6401
Azért döntöttünk a padlószőnyegnél, mert olcsóbb, mint a parketta, melegebb ( férjem a kanapé helyett inkább a földön szeret feküdni). A gyerekszobánkban laminált parketta van, folyosón, konyhában PVC, "csak" a nappaliban és a hálóban van leragasztott padlószőnyeg. Viszont ha porszívózok, akkor mindenhol. Pont azért nézegetem a takarítógép szerű porszívókat, mert nem szeretném, ha kialakulna az allergia a családban. Valamivel ki kell mosnom ezeket a szőnyegeket, sima porszívó nem elég rá. Vagy igen?
Már teljessen behülyülök, szó szerint ezzel álmodom. Már teljessen kétségbe vagyok esve.
A takarító gépekhez mindenhova kPA van írva, nem tudom, hogy így mennyi a teljesítménye. Olyan, mintha héberül lennének írva az adatok.
Mit vegyek, mire van szükségem? Sima porszívó, vagy takarítógép?
Előzmény: gaborci (6391)
pitman Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6400
A Samsung 1,5l-es tartálya egy átlagos méretű lakás esetén elegendő lesz. Többször is végig lehet menni vele mielőtt megtelne. Esetleg az első takarítás során fog idő előtt megtelni, amennyiben az előző porszívó nem volt a helyzet magaslatán.
Szerintem ettől a két típustól nem kell tartani.
Előzmény: zsuuzsa (6388)
Palga79 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 6399
Tud valaki üzlete(ke)t, ahol lehet kapni porszívókhoz külön fejeket?
vikiviki Creative Commons License 2010.03.07 0 0 6398
Mi a 6440-es elött vizes porszívót használtunk (szüleimét kértük kölcsön kb. hetente, mert elromlott az azelötti porszívónk). Na már most a viztartály elött ebben volt egy ciklonos portartály, ami a nagyobb port és darabos cuccokat felszedte. Ezt a tartályt kb. porszívózásonként háromszor kellett üríteni. Szóval ha mindenáron vizest vennék, akkor nagyon nézd meg, hogy a porleválasztó ciklonja mekkora, mert cseberből vederbe esel.
Amúgy a 6440-es tényleg elég hangos, viszont szerintem nagy a tartálya. Nekünk per pillanat egy 60 négyzetméteres házikónk van, simán kiporszívózom ürítés nélkül.
Előzmény: zsuuzsa (6388)
Bockó gazdija Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6396
nem vettem észre, de majd megnézem.
Előzmény: Palga79 (6394)
napalm. Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6395
nálunk a régi samu direkte erre a célra tökéletes.
meg kocsitakarításra.
Előzmény: Palga79 (6394)
Palga79 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6394
Na, ma reggel én is megvettem a Samsung SC4321-et! Szívóereje tényleg istenes! Főleg az ultragagyi vizes Rovus után! Szinte rácuppan a laminált padlóra! Nekem a teleszkópos cső nem hiányzik. A szíverő állítás se nagyon, bár ezt némileg megoldja a markolaton lévő kis "falslevegő beeresztő" retesz, de nálunk nincsenek kényes dolgok ami kívánná a kisebb szívóerőt. Egyetlen dolog ami negatívumként felhozható, hogy egyszeri használat után a fehér (kék szívacs alatti) szűrő alatt is volt por, és eléggé beszürkült a portól a hátsó kimeneti szűrő is, sőt ennek a szűrőnek az ajtaja körül is volt némi por. Te is tapasztaltál ilyet?

A másik dolog a porszívós orrszívó. Több hozzászólás is arról szól hogy hazavágja a porszívókat, meg úgy kell annak aki ilyet dug a gépére. Pedig ez egy nagy találmány, akinek van kisgyereke és használja az tudja csak!
Lehet hogy erre a célra veszek pár ezerért egy nevenincs sz@r porszívót.
Előzmény: Bockó gazdija (6387)
gaborci Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6393
A katka ETA-ja is volt vagy 30 ropi meg az én top-shop-os H20-m is annyi cca. 5 éve és egy kalap kaka mindkettő.
Teaway Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6392
Topiclista (minden hónap első hetében frissítve):

Electrolux ZCX 6205
tunderlala-3, .ISU., Lacivill, tara, pohikopó, zoomka, 1Kattka, nyikszi,
zabadakk, Dimebag Darrell, Szlivvia, CM5105, skoszi, Teaway, monkat,
zolidd, maczy, SZEGECS, Degeczi, Picmac, malachus, Freezer2, Várszegi Viki
Édesmézz, multiplas, kriszilvi, nabala2

Electrolux ZCX 6440
Ariadne12, yetaj, párizsilány, fjcquazar, Mirtin, .ISU., jnka, Wiger, Boery
matyobaba, abyx, yellowhornet, whiterabbit, sylvestris, pisztacia2, kircsi21
Borzolt kedély :), krem, Egyen Bela, [Michael], luciferk, zorka2, bohókása
kiscsillag 1, stewe_, hzolee, drv, vikiviki

Electrolux Ergo Easy
kelist

Samsung SC 7060
Nyekurity_ , Max8,

Samsung SC 9150
nagya2, IMi, Pharaoh85, napalm., pitman, ndber, krisztian98, Tucsi77

Samsung SC 91E0
gdz

Samsung SC 9560
p.lac

Samsung SC 4550
Vadkaka, Oki-doki

Samsung SC4321
Bockó gazdija

Philips FC 9222
meszipeti

Philips FC 9174
DvájtMekKlászki, gaborci

Philips FC 9164
vakegér789

Philips FC 9067
Bubó Bubó

Dyson DCO2
Hangszoros

Dyson DC23 allergy
J1ellenor

Miele s5211
kspacey

Miele S5780
Zeki

Miele S5781
krisztianxxx

Daewoo RCC-2508BR
Krepuska

Beez VC-M-1600-Y
kovecsesp
gaborci Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6391

Ha teheted, akkor a padlószőnyeget felejtsd el.

Akinek nincs por allergiája az nem tudja, hogy milyen.

Nem kis költségtől kíméltem meg volna magam, ha tudom, hogy ez lesz. A gyerek szempontjából is jobb, könnyebb takarítani stb.

 

 

A mi padlószőnyegünk 4 éves volt és hááát ne tudd meg mi volt benne. Javaslom a laminált padlót és úgy rá a darabszőnyeg, ha mindenképp akarsz. Azt már tudod mozgatni, rázni, mosni, könnyebb esetlegesen cserélni stb.

 

Az én gyerekeim kifejezetten élvezik ahogy csúszkálhatnak a padlón és a legókatonák csatasorba történő állítása sem ütközik nehézségekbe és a távirányítású autóval is lehet driftezni.

 

Ha ez szempont lenne. :)

 

Egy jó samsung-os tartályos gép vagy egy porzsákos kivitel. Szerintem.

S-bag -es papír porzsákot (4db) én 2500 Ft-ért vettem, ami szerintem 1 évig simán kibírja.

 

A portartály ürítése kb. 2 percet vesz igénybe. 1 gombnyomás, tartály kikap, kukába kiönt és mehet vissza.

 

Szerintem.

 

Shaggy szőnyeg:

A turbókefe a hajszálak és esetleges állati szőrök, cérnaszál stb. összeszedésére kiváló. Én azért is vettem, hogy a kissé letaposott szőnyeget fel tudjam "tupírozni". Ezt azért a hosszúszálú szőnyegnél nem nagyon tudja megoldani a vákumos kefe. Az elektronyos talán jobb választás lett volna ebből a szempontból.

 

A sima tri-active fejjel szőnyeg fokozatba kapcsolva magam jobban meg tudom dógozni a szőnyeget.

 

Üdv. gaborci

 

Naaaa ennyi

Előzmény: zsuuzsa (6388)
napalm. Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6390
30-40e-ből elég jó porszívót tudsz venni, a többiből meg mehettek (párszor) nyaralni.
Előzmény: katka51 (6385)
Teaway Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6389
Ha 3 literesnél nagyobbat akarsz (bár nem tudom, hogy minek), akkor a 6440-re rá se nézz, mert az csak 2 literes.
Előzmény: zsuuzsa (6388)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6388
Köszi a válaszokat! Elkezdtem visszaolvasni a 20. oldaltól, főleg 2 tipust ajánlotok ezen az oldalon. Megnéztem közben azokat is. A Samsung SC9150 -nak csak 1,5 l-es a portartálya, ami engem aggaszt, mivel itt azt olvastam, hogy 50 nm-nél nagyobb lakásban 3 l nagyobb legyen a tartály. Az elektroluxokat is nézegettem, az itt nagy kedvenc ZCX 6440 nem rossz, bár a Samsunghoz képest hangosabb, és a vezetéke is jóval rövidebb. Mind a 2 porzsák nélküli megoldásos, amitől egy kicsit tartok a rossz tapasztalataim miatt, bár ezek nem alsó kategóriásak.
Sajnos a padlószőnyeget nem tudom levinni, mert leragasztottuk, így a takarítását lakáson belül kell megoldanom :( Ezért nézegetem a vizes megodásokat, illetve a vizes és porzsákos gépeket. Eddig csak úgy tudtam "átmosni" a szőnyegem, hogy felporszívóztam, majd vizes vegyszeres vízzel átkeféltem, vigyázva, hogy ne ázzon át a szőnyeg, száradás után pedig újra porszívóztam.
Vizes/száraz porszívóból melyiket ajánljanátok nekem, vagy milyen fajta porszívó volna jó nekem?
Előzmény: gaborci (6384)
Bockó gazdija Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6387
én végül is ilyet vettem, mert arra gondoltam jó lesz az olcsó is, úgyis max heti egyszer használom. :)
de ez inkább csak ilyen "igényteleneknek" való mint én. mert bár istentelen jól szív és baromi egyszerűen takarítható, de pl nem lehet a szívóerőt szabályozni és nem is teleszkópos a nyele. de szerintem ár:érték arányban tökéletes.
Előzmény: Palga79 (6379)
katka51 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6386
bocs....   KERTES HÁZ akart lenni....
Előzmény: katka51 (6385)
katka51 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6385

Hali...

Nekem van egy ETA "takarítógépem"

szerintem mindenre jó, csak takarításra nem! Már nem is igen használom!

Porszívózásra kevés, szőnyeg vizes mosására még kevesebb!

Nekem "szerencsém" van, mivel keres házban élünk, 2 éve úgy gondoltam, lesz, ami lesz. Egy forró nyári reggelen nagyszőnyeg ki a letisztított betonra, neki a slag, majd Vanish szappannal végig húzva, kis ejtőzés után "négykézláb" a súrolókefe.

Ezután többszöri öblítés, majd kicsi öblítős átmosás, víztelenítés, és estére majdnem száraz lett. Majdnem olyan lett, mint újkorában! Szine visszajött, felfrissült!

Régen télen kivittem a hóra, és neki a poroló.

 

DE! Most már vannak nagyon jó erős porszívók! Én is most szándékozom beruházni.

Megtekintettük a 4-600 eFt-ba kerülő takarító csodát. Azt viszont a zsebünk nem állhatja.

Tehát marad az a porszívó, amit itt már sokan ajánlottak. És a nyáron ismét megyünk a szabadba....

Persze aki nem családi házban lakik, az nem teheti ezt meg, viszont úgy gondolom, nem is tud annyi koszt bevinni, mint aki igen. Ui. nálunk beszaladunk cipővel, jönnek a gyerekek...

 

gaborci Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6384

Megnéztem a két kütyüt. Nem vagyok porszívó szakértő, de én ezektől az "ocsó" takarítógépektől idegenkedem.

Lehet velük játszani, de hogy nem szedik ki a mocskot az biztos. Ettől jobb szerintem egy tényleg jó porszívó.

 

Ezektől sokkal jobb, ha télen a havon kicsapkodod, vagy nyáron egy nagyobb betonplaccon kimosod a szőnyeget egy jó erős kefével. Rövidszálú szőnyegeknél megoldást jelenthet viszont a shaggy-knél nemom.

 

Uff, én beszéltem. :)

Előzmény: zsuuzsa (6380)
gaborci Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6383

Üdv.

 

Csak bólogatni tudok! :)

 

 

 

Zsu: Ha olvasás után is kérdés merül fel benned, akkor hajrá. Ma elérhető leszek, (vagyok). A shaggy szőnyegek között is van minőségbeli különbség. Az én (nem elektromos) turbókefés porszívóm eddig nem okozott kárt a zőnyegben.

 

Tündérlala: Olvastam mi történt. Remélem, hogy idővel "csak" rossz emlékként marad meg a dolog és rendbe jöttök.

 

Üdv. gaborci

Előzmény: Lacivill (6381)
katka51 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6382

Én is csak azt tudom erősíteni, amit az előbb is olvashattál. Én is keresgéltem visszafelé, és Gaborci is az utóbbi pár oldalon, mivel nagyon előjött a súlyos porallergiája.

Sokat segítettek itt nagyon sokan ez ügyben és porszívó ügyben is Tündérlala, Nagya és még sokan mások.

Nekem az Elektrolux 6440 nyerte meg a tetszésemet, mert azt itt nagyon sokan dicsérték - tapasztalatból - és utána néztem az ára is elfogadható 25 e körül van és hepa szűrős.

Talán ha hivatkozhatnék még gdz fórumtársra, aki szintén itt kért segítséget és talált készüléket, amit le is fényképezett pár oldallal visszafelé- Samsung SC91EO - Ő is figyelembe vette a mások véleményét.

Gaborci végül is egy Philips FC 9174-nél kötött ki (amit 45 e Ftért vett valahol Bp-en, 3-4 oldallal vissza le is fényképezte a készüléket.)

Most már van tapasztalata kérdezd meg, ma lehet, hogy elérhető lesz, majd "szólok neki, hogy nézzen ide....

 

Én nagyon sok hasznos dolgot tanultam itt a fórumon -  más dologban is - sok kedves embertől fórumozótól, pedig csak véletlenül kerültem ide. Mások, sokak tapasztalatát nagyon érdemes figyelembe venni.

 

Érdemes rá szánni az időt itt olvasgatni.

Jó választást kivánok!

Előzmény: zsuuzsa (6380)
Lacivill Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6381
próbáld meg innen visszafelé olvasni a fórumot. 10 oldal alatt választ kapsz, hogy mi vált be, és miért felejtős a vizszürős buli.
Előzmény: zsuuzsa (6380)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6380
Sziasztok!
Segítségeteket kérem porszívó ügyben. Elkezdtem olvasni a fórumot egész az elejétől, sok hasznos dolgot olvastam, viszont sok felesleges info is van (sokszor ismétlődnek a válaszok), ezért a 164. oldalon feladtam az olvasást. Örömmel látom viszont, hogy vannak ezen a fórumon a kezdetektől látogatók, így azok rengeteg tapasztalatot, véleményt megismertek.
A problémám: 67nm-es lakásunkban a padlószőnyegen át, a laminált padló és a PVC is megtalálható. Ráadásul a szőnyegek vásárlásánál sok szempontot vettem figyelembe, kivéve a könnyen takaríthatóságot, ill. a praktikusságot. Hogy értsétek, belinkelem milyen szőnyegeim vannak:
pirosban és feketében
http://www.diego.hu/padloszonyeg_termek.php?id=5996285073806
fehérben
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30122552
Jelenleg egy ismeretlen márkájú porszívóm van (nászajándékba kaptuk :( ), ami ugyan hepafilteres és ciklonos, viszont teljesítménye 1600 W, 230 V, visít, mint egy állat, és büdös, mert száll belőle a por. Ráadásul kicsi a tartálya is, amit ha fél szoba felporszívózása után nem ürítek ki, akkor nem teljesít. Nem telt meg, csak nincs ereje a gépnek. Márpedig minden alkalommal 5-6 x nincs kedvem és időm egy 10 hónapos baba mellett szétszedni, üríteni, tisztítani és összerakni. Egyenessen UTÁLOM. Babám ennek ellenére imádja, mászik utánna, így ő szívja be azt a rengeteg port, ami távozik belőle. Ezt szeretném lecserélni.
Amiket nézegettem: Kezdtem a Nilfisk-el, majd eljutottam a Thomas-ig. Szimpatizálok az aquafilteres gépekkel, csak az a probléma velük, hogyha csak gyors porszívózásra van szükségem, akkor is víz bele (?), porszívózás, majd víz ki, hogy ne büdösödjön. Ez pedig nem gyors, főleg akkor, amikor tényleg csak egy kis területet szeretnék gyorsan felporszívózi :( Gondolkodtam azon is, hogy takarítógép szerű vmi kéne, ami szárazon (porzsákos) és nedvesen is takarít, vagy egy aquafilteres nagytakarításokhoz + egy másik kicsi, amikor gyorsan kell. De ehhez viszont elegendő tárolási helyem nincs.
Amik most szipmatikusak azok a:
Thomas TWIN T2 aquafilteres
Thomas INOX 1530
Ha vki ismeri őket, vagy tud véleményt mondani róluk, esetleg ajánlani vmi hasonlót, annak nagyon örülnék.
Még egy kérdés. Turbókefe nem teszi tönkre a shaggy tipusú szőnyeget?
Palga79 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6379
Samsung SC4321 porszippantója van közületek valakinek? Véleményekre lennék kíváncsi. Ezt néztem ki, mert lényeges volt hogy 15e alatt legyen. Ahogy látom a konstrukció nem rossz. Nincs szűrő a portartályban, könnyen üríthető. Allergiás nincs a családban. Lényeg hogy tegye a dolgát és ne kerüljön sokba. Egy katasztrofális Rovus aqua3000 utóda lenne... Megszabadultam tőle 6000 forintért! Hallelúja!
katka51 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6378
Nagya! A kutyaneveléshez másoltam be elérhetőségeket, nem tudom, hogy azok közól bárki is tud e segíteni, de szinte biztos vagyok benne...!
Előzmény: nagya2 (6377)
nagya2 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6377

Hali!!

Oké mondom neki.

Üdv Nagya

Előzmény: katka51 (6376)
katka51 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6376

Porszívózás közben is ide jövök néha a géphez...

Nagya! Mivel kapcsolatban vagy Tündérlalával - és mint írod besz....t a számítógépe - ha beszéltek, említsd már meg neki légyszi, reggel már írtam valahová, de lehet, hogy el sem jut hozzá.... szóval. Ha valahogyan tudnának az "ürgével" kapcsolatot teremteni, és a fazonnak lenne lakásbiztosítása, és abban felslősség biztosítás, az megoldást jelenthetne az anyagi problémára. Nézzenek után.... csak azért írom, mert biztosan sokba kerül a kórház és jól jöhetne a bizt.összeg.

 

Húúú.. közben meg már felmelegedett a gépem.... 

Előzmény: nagya2 (6375)
nagya2 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6375
Hali Mindenki!!

 

Na szóval  nagyon ne aggódjatok, a műtét sikerült, Bella túlélte lehet, hogy futni is fog tudni:-))  (na ezt jó megaszondtam)

 

A következő műtét majd a vasak eltávolítása lesz.

 

Még bentartják, mert a roti foga behatolt a csonvelőbe ill a térdizületbe, és most a fertözések elkerülése végett gyógyszerezik.

 

Lalának beszart a számíítógépe, azért nemtud irni.

 

Kéne neki a legnagyobb Magyarországi állatvédő team címe elérhetősége.

 

Üdv Nagya

katka51 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 6374

Bízom benne, hogy Bella rendbe jön! Gondoljunk bele mi történhetett volna, ha a tulaj nem megy vissza és esetleg még a fiút is megtámadja! Szörnyű!

Hosszú napok kellenek, amíg túl jutnak az eseten.

Tündérlala! Szorítok Nektek, várjuk a híreket! Gyógyulást fizikailag és lelkileg is!

napalm. Creative Commons License 2010.03.04 0 0 6373
jobbulást!
;(
Előzmény: nagya2 (6372)
nagya2 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 6372
 

Hali Mindenki!!

Uj infó, most beszéltem Lalával. A fia sétáltatta  Bellát, mikor egy nyitvahagyott kapun kirontó Roti nekiktámadt, az elöttük autóval távozó tulaj látta mi történ visszatolatot, és acélkapnis c ipővel rugdalta a rotit, hogy leszedje szerencsétlen kutyárol.

Lala nagyon elvan keskenyedve, nagyon sietnek Pestre, mindenkit arra kér szurkoljatok Bellának.

Üdv Nagya

nagya2 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 6371
Hali Mindenki!!

Lala most irt SMS-t !!!!!!

Megtámadta a kutyáját egy Roti, szétharapta a bal hátsó lábát, most viszik a kutyát Pestre orthopéd klinikára.

Azt kéri szorítsatok neki, meg Bellának.Nagyon sietnek.

Üdv Nagya

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 6370

Jó lenne, eladnám egyből :p :))) ...nem a miénk, az egyik hátsó szomszédé.

Előzmény: napalm. (6369)
napalm. Creative Commons License 2010.03.03 0 0 6369
nem is mondtad hogy traktorotok van;)
Előzmény: tunderlala-3 (6363)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.03 0 0 6368
Nagy porszívó vásár a Corában!
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 6367
A fekete nekem nagyon szép....róla mutass képet!:)
Előzmény: gaborci (6364)
gaborci Creative Commons License 2010.03.02 0 0 6366
Tessen kijózanodni! :)
Előzmény: Teaway (6365)
Teaway Creative Commons License 2010.03.02 0 0 6365
Én meg se kerítést, se lukat, se bokrot nem látok:(
gaborci Creative Commons License 2010.03.02 0 0 6364

:D

Fekete: Jaj, hát őkének örökös kenyere van nálunk. Törpe spicc keverék kutyi. Nagyon okos kis jószág, mellesleg a hófehérke tanítómestere és fogadott anyukája.

 

 

2. kép a bokor ágai félúton letörve.

Nem kell metszeni. :)

 

Előzmény: tunderlala-3 (6363)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 6363

Nekem is a fekete tetszik jobban, persze a fehér sem kutya!:)

A műve mi??? KIfolyik a szemem, de nem nagyon látok semmit, talán mintha egy luk lenne a kerítésen...:O

Előzmény: gaborci (6355)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.01 0 0 6362
Valóban a Kékgolyó- Ráth György sarkon van az ETA mintabolt. A Délitől kis séta felfelé. De előtte megnézném a helyedben pl. a Tesco porzsák kinálatát, van az ilyen helyeken egy katalógus, amiben kikeresheted a te készülékedet, és megtalálod a különböző gyártók ahhoz passzoló tipusszámát. Ez akár olcsóbb is lehet, mintha az eredetit szerzed be. Ha netán Szlovákiában jársz, érdemes ott is megnézni, és bespájzolni, mert ott még olcsóbb lehet a papirporzsák!
Előzmény: goku91 (6357)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.01 0 0 6361

off

 

Kedves sensei47 és minden az adott topikban érdeket olvtársam!! 

Ezen a hétfőn önhibámon kívül, emiatt : Gépházválasz | megnéz | könyvjelző2010.02.23 13:18:57 © (36473)Sumér kitiltva A PoliDili topikból/fórumból egy hétre. sajnálatos módon nem tudom teljesíteni mára vállalt kötelezettségemet! Pedig ez számomra immár becsületbeli üggyé vált!! :) A jövő héttől - ha a modik is úgy akarják - természetesen ismét a fedélzeten leszek!on
Teaway Creative Commons License 2010.02.28 0 0 6360
Én ugyanazt mondtam.
Előzmény: ny63 (6359)
ny63 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 6359
Va az eta-nak márkaboltja, a Kékgolyó utcában (nem tudom melyik utca satok), kicsit feljebb az Onkológia tömbjénél. Talán Ráth Gy. utca sarok? Délihez nagyon közel van.
Előzmény: Teaway (6358)
Teaway Creative Commons License 2010.02.26 0 0 6358
Kérdezd őket: eta.hu
Előzmény: goku91 (6357)
goku91 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 6357
Sziasztok nem tudom hogy jó helyen kérdezem-e de máshol nem találtam hasonló fórumot , szóval az a helyzet hogy van egy eta 3404 típusú porszívónk és sehol nem találok hozzá tartozékot pl: porszákot vagy szűrőket. Nem lehet hogy mász porszívóval kompatibilisek az alkatrészei? gondolok it az eta 2404 típusúra.
katka51 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 6356

Ezt a csudaszépséget okítani kell nagyon, ha jön a jó idő, mielőtt az összes fát, bokrot tönkreteszi csupa játszásiból a kertben. Nem elég neki a turbókefe, bármilyen jó is a porszívód. A vasárnapi "csatak" tényleg szépen leszáradt róla!

(magam mellett a szobában is elszívlelném, de akkor udvar one!)

És a szép kis feketét mellette meg sem említed, a Tity is nagyon szép! Még jó, hogy lány mind a kettő!

Előzmény: gaborci (6355)
gaborci Creative Commons License 2010.02.25 0 0 6355

Black and White

 

 

 

 

Missy és műve a háttérben. :(

 

 

 

Asszem lefulladna a turbókefe.

 

Mellesleg a nem elektromos turbókeféről annyit, hogy csak annyi haszna van hogy a hajszálat esetleges állati szőröket összeszedi. A sima fejjel jobban át tudom fésülni a hosszúszálú szőnyeget.

 

A gép (philips 9174) jó meleglevegőt fúj egyébként. Remélhetőleg ez nagyobb részt azért van, mert rendesen le van szigetelve.

 

üdv. gaborci

gaborci Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6354
Majd tavasszal, ha vedlik átmegyek rajta a turbó kefével! :)
Előzmény: katka51 (6339)
gaborci Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6353

Szia!

 

A nagyfaluban voltam, mert több dolgom is volt, így felmentem. Összekötöttem a hasznosat a hasznossal. :)

Media Marktban vettem. 2 ilyen gép volt összesen, mindkettő már ki volt csomagolva így kaptam egy kis kedvezményt. Elhoztam a szebbiket, remélem nem bánom meg.

Az eladó azt mondta, nyugodtan vihetem, mert kb 1 hete csomagolták ki. Az egyiken a turbó fej a másikon a sima fej volt feltéve. Aszmondja megunták a le-fel pakolását a fejeknek.

 

Egyébként 50e volt az ára.

 

Természetesen beszámolok a tapasztalatokról.

 

üdv. gaborci

Előzmény: tunderlala-3 (6352)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6352
Ja, és hol vetted? Neten, vagy helyben valahol? (közel lakunk egymáshoz, úgy tűnik...:)
Előzmény: gaborci (6349)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6351
Biztosan jó lesz!!:)
Azt írd majd meg légy szíves, hogy a porzsák meddig bírja, ill., hogy a "vége felé" érezni lehet-e esetleg szívóerő csökkenést?

Persze nem csak a hetek száma lényeges, hanem, hogy hány m2-t, heti hány alkalommal porszívózol vele.
Előzmény: gaborci (6349)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6350
Szívesen, nincs mit igazán!:)
Előzmény: katka51 (6347)
gaborci Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6349

Remélhetőleg, nem csak jól néz ki, hanem tényleg jó is és nem lesz vele gond. Majd megírom később a tapasztalatokat.

Előzmény: tunderlala-3 (6346)
gaborci Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6348

Nem is tudom asszem egészen pontosan kétszer, de lehet, hogy háromszor. :)

Előzmény: Teaway (6340)
katka51 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 6347

Tündérlala köszönöm! Nekem is ma hozták F.abonyból, ez valamivel többe került, de megyek Egerbe és ott fogok venni!

Szép napot Neked!

Előzmény: tunderlala-3 (6345)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6346

Hú, de jól néz ki!!! Használd egészséggel!:)

(a szövet porzsákot tényleg hanyagold)

Előzmény: gaborci (6338)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6345
Katka, most hozott a férjem mosószódát abból az egri háztartási boltból, 1 kg 300,- Ft volt...remélem jól emlékszem, és Te kérdezted...:)
Előzmény: katka51 (6339)
napalm. Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6344

hát ez az!

nem lenne rossz egy ilyen szett kocsi "ganézáshoz";)

Előzmény: nagya2 (6343)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6343

Hali!

Sztem biztos, kérdés az mennyiért!!

Üdv Nagya

Előzmény: napalm. (6342)
napalm. Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6342
Nagya!
szerinted a mi szerkezetünkhöz is kapható olyan kiegészítő készlet mint gdz topik társnak amely a 6305-ös hozzászólásában láthatunk?
Előzmény: nagya2 (6341)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6341

Hali!!

Szemben az ECCERÜ portartályos gépekkel (ahol a szürő a portartályban van), itt egy ciklon rendszer választja ki a port, és nem tömődik el a szürő(én mán csak tom, nekem 2-is volt olyan rossz szürős).

Üdv Nagya

Előzmény: vikiviki (6337)
Teaway Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6340
"Nem is gondoltam volna hogy csupán a levegő álltal megforgatott turbókefe így tud seregni."

Mondtuk volna, ha kérdezed! :)
Előzmény: gaborci (6338)
katka51 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6339
Csak a Missyt be ne szippantsa! Bár ha jól meggondolom, ez a gép annyira szupi kicsi, hogy max. csak "birkózni" tudnának...!
Előzmény: gaborci (6338)
gaborci Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6338

Sziasztok!

 

Ma megvettem a csudagépet. :)

Philips Fc9174

2200W, 500W szívóteljesítmény(állítólag)

 

Ez mondjuk biztos igaz is lehet, mert valami brutál ahogyszív.

A neten 60e körül van az ára én 45-ért jutottam hozzá.

 

Beszéljenek a képek.

 

Íme a mosható Hepa13 szűrő:

 

Az S-bag porzsák, amiből vettem még 4-et +ba 2500Ft-ért.

 

Alkatrészlista:

Turbókefe(nem elektronyos), normál szívófej, résszívó, a kis zőrös :), kárpitfej + 1 szövet zsák, amit azt mondják inkább hanyagoljam.

 

Végül egy kép profilból:

 

Nincs túlbonyolítva a gép.

A középső scrollal lehet a teljesítményt szabályozni. A maxon még a vastag shaggy szőnyeget is megemeli, a padlóról meg kis túlzással alig lehet felemelni úgy oda szívja magát.

Nem is gondoltam volna hogy csupán a levegő álltal megforgatott turbókefe így tud seregni. A szőnyeget nem bántotta, de annó a Lux-os gép (amivel egyszer átmentünk a szőnyegen) elektromos keféje jobban megdolgozta a szőnyeget.

 

Ettől függetlenül ezért az árért szerintem rendben van a kütyü. Összességében tetszik, viszont egy kis negatívum, hogy a dizájnos alufelnik nem csapágyasak és megpörgetve kissé zörögnek, de a súlya alatt ebből semmit nem venni észre . Jó hosszú a dupla teleszkópos fémcső.

 

Sokat gondolkoztam e között és a hasonló árú samu között, de végül ez lett a befutó. Ja és a hangja teljesen rendben van, rendesen le van szigetelve a ház.

 

Ennyi. Egyenlőre. :)

 

Üdv. gaborci

vikiviki Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6337
A teljesítményt és az árat azt értem. De mitől jó vagy rossz valaminek a porleválasztása? Könnyebb pucolni, mint a többit? Vagy jobban szűr, mint a többi HEPA 12-es?
Előzmény: nagya2 (6331)
vikiviki Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6336
Igen, benne volt a csomagban. A markabolt.hu-n rendeltem, mivel ott volt mosható HEPA szűrő odaírva (és az is volt benne), meg ott említették ezt a turbófejet. Ez utóbbi lehet, hogy a többi boltnál is benne lett volna a csomagban, csak nem emelték ki.
Előzmény: Vandor Ember (6335)
Vandor Ember Creative Commons License 2010.02.22 0 0 6335
Szia vikiviki,

Megérdezhetném, hogy mellékeltek hozzá turbó fejet? Ha igen, honnan rendeltétek meg?

Előzmény: vikiviki (6330)
gaborci Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6334

Szia!

 

A válaszod valahogy elkerülte a figyelmem. Bocs.

 

Persze odafigyelek őkelmére, de itthon is megtörténhet a baj.

Én sajna mindkét kutyimmal megismertettem az autót közelebbről az udvaron, de hál istennek egyiknek sem lett semmi baja. Azóta tisztes távolból figyelik, ha mozgásban van a vas.

 

A szőnyeg elég masszívnak néz ki, így remélem nem lesz vele gond, de persze utána járok a dolgoknak.

 

üdv. gaborci

Előzmény: tunderlala-3 (6288)
gaborci Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6333
akarom mondani kütyüt :)
Előzmény: gaborci (6332)
gaborci Creative Commons License 2010.02.21 0 0 6332

Szia!

 

Lehet tudni, hogy mi pénzért vesztegették a lütyöt a westendben?

 

üdv.

 

gaborci

Előzmény: qdz (6328)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 6331

Hali!!!

Azért, mert jó a porleválásztása,teljesítménye,ára.

Üdv Nagya

Előzmény: vikiviki (6330)
vikiviki Creative Commons License 2010.02.20 0 0 6330
Nu, felavattuk rendesen a topikporszívót (Elektrolux 6440-est). Nagyon frankó, nagyon meggyőző, kicsit hangos, de nem igazán érdekel (nálunk két gyerek van, de a kisebb is már 1,5 éves), sokkal szebb lett a próbadarab szőnyeg. Szóval nem bántuk meg, örülünk, igényes darab, a szétszedése is egyszerű. Moshatós a HEPA benne, megnéztem.

Viszont, most már elárulhatjátok: miért pont Ő?:) Miben más, mint a többi Hepa 12-es szivornyák? Lééégysziiii....:)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 6329
Fotózd a porszívóval együtt, abszolút ontopic, az ő egészségét (is) szolgálja!:)
Előzmény: qdz (6328)
qdz Creative Commons License 2010.02.19 0 0 6328

(Nem teszek fel képet a babáról a porszívós topicba.

Megtaláltam a babás topicot (Életmód Fórumcsoport/Babaszobák), ahogy feleségem berakja oda a fiunk képeit, teszek ide linket.

Szívből köszönöm a kedves érdeklődést!)

 

Porszívótopic ON

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6327

Csatlakozom én is....képet kérünk a babáról!!!:) Ha a macskáról raktál....:))))

 

Előzmény: qdz (6317)
Teaway Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6326
"Hol lehet konnektorba dugható fogyasztásmérőt kapni?"

Nálam akad egy a fiókban, azzal méricskélhetsz.
Előzmény: qdz (6323)
pitman Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6325
Akkor szerintem maga a gyártó sem tudja, hogy milyen hangosak a porszívói :-))


A fogyasztásmérőt szokták árulni nagyáruházakban, de villamossági boltokban vagy a Conradnál is biztosan kapható.

Én úgy vettem észre, hogy ha a markolaton a - gombot nyomom meg alacsony, ha a rendes bekapcsológombot, akkor közepes, ha a + gombot, akkor magas teljesítményen indítja be a gépet.


Szerintem még néhány porszívózás kelleni fog, mire a szőnyeg mélyéből is minden trutyit ki tud szedni.
Előzmény: qdz (6324)
qdz Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6324

Persze, ma is bekapcsoltam a gépet...

Azt a bizonyos szőnyeget, amelyet már kétszer végigtakarítottam (tegnapelőtt a régi Philips-sel, tegnap az új Samsunggal) ma mégegyszer átdolgoztam a mini turbó-kefével.

 

Itt az eredmény:

 

 

A tartály középső szűrő-tengelyére rácsavarodott izé, az tömör macskaszőr-filc (képzelem, mit művelt volna ez a twisterrel, - szerencsére nem engedtétek megvenni!), és bizony, még mindig tudott kivenni nem kevés port is a szőnyegből.

Ez - számomra - több mint meggyőző arra nézve, hogy 340 W szívóerő elegendő.

 

A porszívózás nem ébresztette fel a másik szobában alvó babát (!).

A harmadik szobában alvó macska kinyitotta a szemét a porszívóhangra, aztán visszacsukta és aludt tovább.

Ennyit a zajról.

Ja, és a gépkönyv szerint ez 73 dB (haha), a kartondobozán levő adatlap meg 72 dB-t írt... a gép honlapja is 72 dB-t tüntet fel:

http://www.samsung.com/hu/consumer/home-appliances/vacuum-cleaner/vacuum-cleaners/VCC91E0H3G/XEH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec

 

Sose tudhatjuk meg ezexerint egyértelműen, hogy milyen zajos, illetve: milyen csendes egy Samsung...

 

Még egy apróság: a bekapcsológomb lenyomása után nem azonnal indul a motor, hanem a gép lejátszik előbb egy apró dallamot, mint egy Nokia mobiltelefon bekapcsoláskor, vagy mind a Windows bootoláskor, gondolom figyelmeztetésül: vigyázat, porszívómotorhang indul!

Ez akkor jön majd jól, ha feleségem porszívózik, én meg itt lógok derékig behajolva a monitorba...régen ilyenkor frászt kaptam ha elindult mögöttem a régi porszívó, meg is kértem feleségemet, szóljon, mielőtt indítja a gépet...mostmeg majd szól a gép maga...

A motort nem maximális teljesítményen indítja a gép (nyilván ez is a csendességet szolgálja), hanem kicsivel a középállás felett, átlagos esetben valószínűleg ez a teljesítményszint is elég.

A tesztelést azonban maximális teljesítményszinten végeztem.

qdz Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6323

@pitman

Köszönöm az infókat!

 

A portartály tehát mindkettőben teljesen egyforma, viszont különbözik a két évvel ezelőtti 9150-es változattól, amelyről nagya2 fórumtárs tett fel képeket.

Mostmár csak az érdekel, hogy mi az az - ebből továbbfejlesztett - MultiChamberPlus, ami a 8780-as csúcskészülékben van.

Majd megnézem a bemutatóteremben.

 

Hol lehet konnektorba dugható fogyasztásmérőt kapni?

Ez nagyon jól jönne, nemcsak a porszívóhoz.

 

A zajszintről én is csak a gépkönyvet idézem...majd ezt a kérdést is élére állítom a bemutatóteremben:

 

 

Lényeg az, hogy teljesen ugyanaz a felső kategória a két gép!

 

A fogyasztásmérést nagyon szeretném megcsinálni, hogy tényleg "eco"-e a 91E0, vagy csak marketingrizsa a zöld szín...

Előzmény: pitman (6320)
pitman Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6322
Hát mégsem.
Előzmény: pitman (6321)
pitman Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6321
Próbáltam volna a használati ide vonatkozó részét beszúrni, de a rendszer lenyelte, hátha most sikerül.
Előzmény: pitman (6320)
pitman Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6320
A zajszint adatot én is a gépkönyvből mondom, valamint a hivatalos honlapon is az volt, amíg fent volt a gép.
A portartály ilyen, direkt megnéztem.
A fogyasztását konnektorba dugható fogyasztásmérővel mértem ki.
Előzmény: qdz (6312)
qdz Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6319
(Még én sem, de feleségem kérésére - keresem...)
Előzmény: Teaway (6318)
Teaway Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6318
Nem tudom, melyik az.
Előzmény: qdz (6317)
qdz Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6317

@Teaway

 

Ez a porszívós topic.

A baba - elsőszülött fiam -, itt csak abból az okból szerepel, hogy a születésére való felkészülés során találtam meg - segítségetekkel! - a számomra tökéletes porszívót, valamint, hogy "szülési szabadságom" alatt ráértem részletes tesztet készíteni a SC91E0-ról, - ami a legkevesebb viszonzás a sok értékes segítségért, amit az elmúlt év során kaptam Tőletek.

Na de nézz csak be a babás topicba...(!)

Előzmény: Teaway (6315)
qdz Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6316

@nagya2

Köszönöm a pontos hivatkozási helyet!

 

Ezexerint nem tudjuk eldönteni, hogy 73 vagy 75 dB a 9150 zajszintje, de az biztos, hogy már az is a "csendes" kategóriába tartozik.

A 91E0 72 dB, tehát ugyanaz a kategória.

Az viszont egybehangzó vélemény, hogy a csendesség különösen a legzavaróbb, magas frekvenciájú hangtartományban a legérzékelhetőbb. Ez jó hír.

 

(Látjátok a #1921 hsz.-ban nagya2 is milyen profi fotoregényt közölt a gépéről, - nem olyan nagy szám az én mai tesztem...)

 

Látszik viszont a műszaki evolúció - ahogy pitman fórumtárs is írja - ahogy a portartály szerkezete kb. két év alatt alaposan átalakult a mai MultiChamber Sytem-re.

 

Az SC91xx teljesítménye azonban minden vitán és kétségen felül áll: a gép "úgy szív mint 20 k@rva", hogy pontosan idézzem nagya2 fórumtársat (akit őszintén irigyelek, hogy volt módja megírni a fenti, nyilván eleven életanyagra alapozott szubjektív véleményt, melynek megfogalmazási mikéntje számomra - ilyen irányú tapasztalataim hiánya miatt - nem lehetséges...)

Előzmény: nagya2 (6314)
Teaway Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6315
"Nos, tegnap hazavittem [...] a babánkat a szülészetről)."

Sajna egy képet se látok!
Előzmény: qdz (6305)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6314

Na az 1921, és a 1925-ös hozzászólást nézzétek meg.

Üdv Nagya

nagya2 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6313

Hali!!

Na a dBi adatra passzolok, halk csendes, nekem ennyi elég (nemnagyon érdekel az hogy most 72vs75dBi pedig tudom nagyságrendileg nagyon sokat számít), egyébként az Olaszok szerint 73dBi.

Hivatalosan Multi Chamber system, orgonasípos.

Annó leirtam mindent+fénykép vissza kell keresni.

Üdv Nagya

UI:a becsattintós klipsz a nyélen ugyanúgy lötyög mint 2 éve újkorában(basszus hogy megy az idő)

Előzmény: qdz (6312)
qdz Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6312

@pitman

A gépkönyv szerint - amely egymás mellett, két oszlopban tünteti fel a két gép adatait - a 9150 75 dB zajszintű. Én innen vettem az adatot, - és a bemutatótermesek is ezt mondták.

Azt hiszem, nagya2 fórumtársnak van 9150-ese, ha olvassa ezt, kérjük, mondjon ő is adatot! Köszönjük.

 

Ha a 9150-esnek ugyanilyen a tartálya, akkor ezt a hétkamrás tartályt hívják MultiChamber-nek, és akkor a 8780-as MultiChamberPlus-a a másmilyen, a továbbfejlesztett változat.

Na, majd ha legközelebb a Westendben járok, jobban megnézem a bemutatótermi példányokat.

 

A tényleges fogysztásmérés nagyon jó ötlet, így valóban hiteles adatot lehetne kapni az 91E0 "eco"-ságáról, vagy "zöld"-ségéről!

Ha megírnád, Te hogyan mérted, akkor megpróbálnám én is ugyanúgy!

Köszönöm.

 

@gaborci

(Bizonyára másnak is van kedve ilyen részletes beszámolót írni, és nyilván más is képes volna, még akár sokkal jobbra is, - csak nem ér rá, mert dolgozik, gyereket nevel, kutyát sétáltat, stb. Én csak azért értem rá, merthogy ezen a héten szabadságon vagyok itthon, a babával.)

 

Miről rakjak még fel fotót?

 

 

Előzmény: pitman (6310)
Daveeboy Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6311
Köszönöm a részletes bemutatót! Szuper!
Nálunk van lépcső is, szóval még gondolkodunk.
Előzmény: qdz (6306)
pitman Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6310
A 9150 73dB, nem 75 (emlékeim szerint), és ugyanilyen benne a portartály, mint a Te gépedben.

A hangot illetően: én is azt vettem észre, hogy a magas frekvenciatartomány van nagyon jól megfogva amellett, hogy eleve halk a gép.

A 9150-esnek én megmértem a tényleges fogyasztását: alacsony fokozaton 230W körül, közepesen: 750W körül, maximumon pedig 1500W körül kajál.

Előzmény: qdz (6306)
gaborci Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6309

              PORSZÍVÓ TULAJOK FIGYELEM!!!

 

Ezennel bemutató showt hirdetek! A legszínvonalasabb bemutató egy tábla milka csokit ér.

 

Aki a fórumon szereplő bemutatóknak köszönheti a sikeres porszívó megvételét az egy tábla milka csokit küld a készítőnek.

 

Természetesen itt erősen hajazok a "csak" olvasók, benézők hozzáállására! Úgy gondolom ezeknek a bemutatóknak nagy a jelentőségük és a hasznuk.

 

Remélem e pár sor és nem utolsó sorban a milka csoki kedvet csinál egy kis fotózáshoz.

 

Engem személy szerint nagyon érdekelne az 500w-os szívóteljesítményt adó philips-ek pl. 9170 képes, szöveges bemutatója. Természetesen lehet a csokik közül választani. :)

 

Köszönettel: a kíváncsi gaborci

 

                          HAJRÁ!!!

 

gaborci Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6308

Csinálj még pár képet lécci!

Akkor nem megyek el személyesen megnézni, hanem talán megrendelem a netről.

Köszi

Előzmény: gaborci (6307)
gaborci Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6307

Hali

 

Több ilyen bemutatóra lenne szükség!!!

 

Várjuk a folytatást és kösz hogy fáradtál vele, hogy lekapod, megírod és felteszed.

 

Üdv. gaborci

Előzmény: qdz (6305)
qdz Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6306

Használatban:

 

HANG:

Tényleg csendes, infóim szerint 72dB, szemben a 9150 75 dB-jével, és már azt is nagyon csendesnek mondtátok itt a fórumon.

Ami a legfeltűnőbb: az a magasfrekvenciás turbó-sugárhajtómű-sziréna-fogorvosi fúró-visítás (amelyet a legtöbb típus hangjában hallani és ami talán a legzavaróbb) egyáltalán nincs a hangjában!

A macska - aki eddig azonnal menekült az ágy alá a porszívótól, most egész jól tűrte ennek a gépnek a hangját, csak amikor a fekvőhelyét kezdtem körbeporszívózni akkor ment el, akkor sem menekülve.

 

HATÉKONYSÁG:

Gondolhatjátok, hogy a baba hazaérkezése előtt azért nagyon alaposan feltakarítottam a régi porszívóval (másfél éves Philips FC8602).

És ennyit szedett ki az új gép a frissen takarított szőnyegből!:

Kábé negyedéig, majdnem harmadáig tele lett a tartály.

 

És persze: semmi szag, semmi büdösség.

 

MI NEM TETSZETT:

- A teleszkópos cső a szívófejhez illetve a gégecsőhöz egy-egy kis bepattanó retesszel kapcsolódik, tehát nemcsak kúposan belefeszül.

Ez elsőre nagyon profi módon néz ki, de: a reteszeknek van egy fél-egy milliméter játéka, és ez porszívózás közben kattog, ahogy ide-oda húzogatom a fejet a padlón.

Egyrészt zavaró, másrészt pedig törés- és szétrázódásveszély, - remélem, azért sokat kibír.

- A távirányítós külön fogantyú nagyon jó fogású és nagyon könnyű munkát tesz lehetővé, ha a padlót (szőnyeget) porszívózod. A kisebb szívófejekkel, illetve a mini turbó-kefével dolgozva azonban inkább útban van a nagy, dupla fogantyú. Bútor tisztítása tehát kissé körülményesebb.

 

MI TETSZETT:

Értelemszerűen: a nagy teljesítmény, az alacsony hang és a könnyű kezelhetőség, beleértve a könnyű irányíthatóságot is.

 

MEGJEGYZÉSEK:

Két év garancia van rá, ami nagy plusz!

Viszont: kétségtelenül drága (45.000 Ft), majdnem két Electroluxos topicporszívó kijön az árából (és az is kiváló gép)!

 

ÖSSZEFOGLALVA:

Nagyon elégedett vagyok, hogy nagyságrenddel tisztább környezetben lakhatunk ezután. Úgy érzem, megérte az árát.

 

Kb. két hónap múlva újra írok teszteredményeket.

Mégegyszer köszönöm a sok segítséget, amit kaptam!

qdz Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6305

Nos, tegnap hazavittem az új porszívót (és a babánkat a szülészetről).

 

Tehát: Samsung SC91E0. A Westendben levő Samsung bemutatóteremből, - az infók is onnan.

 

A gépkönyvben benne van az SC9150 is (a Samu-s topicporszívó), tehát tényleg szoros közük van egymáshoz. Mégsem utódja azonban, hanem inkább testvére.

A 91E0 kisebb teljesítményű és kisebb szívóerejű: 1600/340, watt szemben a 9150 1800/361 wattjával. Viszont: 30%-al kisebb energiafelhasználás (az E betű a nevében az "economy"-t jelenti (gazdaságos), és ezért zöld a készülék).

A hatékonysága azonban legalább ugyanolyan jó, merthogy megkapta az SC 8780-as csúcskészülék MultiChamberPlus nevű hétszeres porleválasztókamrás tartályát, míg az SC9150 "csak" MultiChamber-t tud.

Viszont Hepa 13-as, a 9150 Hepa 12-jével szemben.

 

Így néz ki egyben, a tartozékokkal: kombinált fej, parkett-fej, 3in1 bútorfej:

 

Ez az ajándék autós készlet, benne ugyanaz a mini turbókefe, ami az SC9150-hez gyárilag jár:

 

Itt látszik a MultiChamberPlus-os tartály, mögötte alul a mosható szivacs-szűrő, hátul a Hepa-szűrő:

 

Kivéve és megfordítva a szivacs-szűrőt, látszik, hogy az alja egy SilverNano nevű ezüstionos szűrőlap.

Mögötte látszik a motorvédő szűrő filc-csíkja és a Hepa-szűrő kiemelve:

 

Nagyon könnyen, gyorsan szétszedhető-összerakható.

Tényleg jó nehéz a gép (hazavinni), de könnyen gurul.

 

Folyt.köv.!

Vandor Ember Creative Commons License 2010.02.17 0 0 6304
Köszönöm Mindenkinek a segítséget!!

Vandor Ember
Előzmény: tunderlala-3 (6303)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6303
 
Teaway Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6302
HEPA H12, kék színű van benne, akkor az mosható.
Előzmény: Vandor Ember (6295)
Teaway Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6301
Minden pontosan úgy van, ahogy tunderlala-3 leírta! Lásd a #6299-et!
Előzmény: vikiviki (6296)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6300
Az elődjében, a 6205-ben mosható van. A két szűrő egyébként egyforma, tehát amikor cserés lesz, akkor moshatót veszel bele, és el van intézve...ha valóban nem az van benne...
Előzmény: Vandor Ember (6295)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6299

Előfordul, hogy kisebb kifröccsent vízen átmegyek vele én is, nem volt még baja tőle.

De vizes kárpittisztító gép után (ha erre gondolsz), nem használnék egyetlen porszívót sem, mármint, amit nem erre találtak ki.

Előzmény: vikiviki (6280)
pitman Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6298
A SC 91E0 valószínűleg tényleg a 9150 utódja. A 9150 jelenleg kapható változatában már a portartály is teljesen olyan mint a 91E0 esetében, nem pedig olyan, mint amit nagya2 belinkelt annak idején.
Szerintem nem fogsz csalódni benne.
A turbókefének még én sem éreztem eddig a hiányát, anélkül is brutális a gép.

Előzmény: qdz (6286)
qdz Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6297

Teaway fórumtárs az "illetékes" Electrolux-ügyben, meg kell várni, amíg benéz ide.

Ő nagyon lelkiismeretes és segítőkész, - biztos nem maradsz válasz nélkül.

Előzmény: vikiviki (6296)
vikiviki Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6296
Valaki egy választ esetleg nekem? :)
Vandor Ember Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6295
Sziasztok,

Olvastam, hogy az Elektrolux ZCX6440-ben nem mosható - Hepa 12 szűrő van. Ki lehet ezt később cserélni Hepa 12W mosható szűrőre?

Gondolom, ha megegyezik a két szűrő mérete, akkor igen..


Vandor Ember
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6294

Jó, úgy már elhiszem....mármint a farka legeslegvégéig, és alaposan kinyújtózkodva.:D

Csak nem úgy szokták mérni, azért volt nagyon meglepő, ahogy a k uttyhoz viszonyítottam, mert ő meg 90 centi a fenekéig...na mindegy, így is rendesen nagy darab macska!:))) Vigyázzatok, a babára rá ne feküdjön, ha nem vagytok vele, a szobaajtó legyen zárva, a macskának ne legyen bejárása hozzá.

 

Kicsi kompakt porszívókat nem is ajánlják egyébként, szóval nem hátrány, ha nagy a porszívó, nem probléma:)

Előzmény: qdz (6292)
qdz Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6293
Olvasd el a 6241-es hozzászólást!
Előzmény: Daveeboy (6290)
qdz Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6292

Nos, a porszívók súlyát tényleg nem vettem figyelembe az összehasonlításkor!

De belegondolva: addig számít csak, amíg hazaviszem, otthon aztán a földön gurul (egyszintes a lakás), nem kell emelgetni, a tárolóhelye pedig az egyik ajtó mögötti zug, ahova be lehet navigálni.

A portartályt egy mozdulattal ki lehet emelni az ürítéshez, - az biztos nem kilenc kiló.

A nagy súly - amúgy - megnyugtat, persze laikus vélemény, de azt gondolom: ez jó, benne van az anyag, mint a zőccséges Merciben...

 

Természetesen részletes beszámolót írok a tapasztalatokról!

Mégegyszer köszönöm mindenki segítségét.

 

@tunderlala-3

A kandúrmacska az orra hegyétől a farka hegyéig tényleg egy méter ha kinyújtózkodik, majd próbálom úgy lefotózni, collstok mellett...

gaborci Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6291

Üdv.

 

Akkó ez azt is jelenti, hogy benne van az anyag.

 

Már bocs, de van néki kereke gondolom, nem kell a nyakadba akasztani. :)

 

Nem hagyhattam ki! :)          bocsi

 

 

üdv. gaborci

Előzmény: Daveeboy (6290)
Daveeboy Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6290
Sziasztok!
Kb 8 órát át olvastam a topicot és nagyon haszno volt.
Mégis volna néhány kérdésem.

A 6440-nek milyen a hangja. Tudom ez elég subjektív de mégis....
82dB-t írnak rá, ez kb. kétszeres hangerő érzet mint amit a 91e0 (72dB) tud.

A 91e0 8,9Kg! Ez nem kevés. Használat közben nem túl nehéz? Van tapasztalat?

@gdz: Türelmetlenül várom a beszámolód :-)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6289

Jó döntés!

Üdv Nagya

Előzmény: qdz (6286)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6288

Póráz nélkül az ért csak olyan helyen, ahol nincs forgalom, vagy legalábbis nagyon gyér, nehogy gond legyen...

 

HÁt, nem tudom, azzal a shaggy szőnyeggel mit csinálna egy körbeforgó turbókefe, ha ez az a szőnyeg, amire gondolok....

Előzmény: gaborci (6284)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6287

Az allergológusok óvnak a hepa11-től, nem mi:)))

De most komolyan...ha már veszel, akkor olyat vegyél, ami nem fúj vissza semmit, úgyhogy 12-nél ne add alább.

 

Macsek komoly nagoyn, de ugye az 1 méter vitz volt?

Előzmény: qdz (6286)
qdz Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6286

Voltam a Westendben lévő Samsung bemutatóteremben.

Mindent alaposan át tudtam vizsgálni, minden kérdésemre kaptam választ.

(Nagyon udvariasak és segítőkészek voltak.)

A kiválasztott öt típusból három lett a végső jelölt:

 

SC 6580 1800/380 W Hepa 11  76 dB    28.000 fT

 

SC 91E0 1600/340 W Hepa 13  72 dB    45.000 Ft

 

SC 8780 2000/360 W Hepa 13  74 dB    55.000 Ft

 

Méretre az első lenne a legjobb. De - bizonyára okkal - óvtok a 11-es Hepától, mert az még kevés.

A harmadik (a jelenlegi csúcskészülék) túl nagy, bár a hétszeres porleválasztókamrás rendszere biztos roppant hatékony.

Így a második készülék lesz a választás. Ami ugyan "csak" 340 W szívóerejű, de megnyugtattatok, hogy az teljesen elegendő.

És ennek a legkisebb a zajszintje: 72 dB.

 

A Samu-s topicporszívó, az SC 9150, mostmár kifutó típusnak számít (ettől még természetesen kiváló készülék!), az SC 91E0 tulajdonképpen az utódjának tekinthető mindenben, azzal, hogy a Hepa-fokozata eggyel jobb, - tudtam meg.

 

Tehát, holnap az SC 91E0-t veszem meg. Ott.

 

A bemutatóteremben most akció van! Ajándékba kapok hozzá egy autós készletet: kompakt kis dobozba csomagolt mini turbókefét, résszívót, külön kis "szuperhajlékony" gégecsővel!

 

Köszönöm mindenki segítségét!

(Délig még várok hozzászólásokat...)

nagya2 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6285

Hali!!

Az én Samumhoz is van turbókefe(sc9150),de még egyszer sem kellet használnom.

Üdv Nagya

Előzmény: gaborci (6284)
gaborci Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6284

Üdv midenkinek!

 

Úgy néz ki megmaradok. (már ami az allergiát illeti)

 

Már a Ventolin-t is hanyagolom és jókat sétálok és futok a kutyival esténként.

A mocsok, ha pórázon van nem vált át a poroszkálásból csak akkor "üget vagy vágtázik", ha a pórázt lekapcsolom.

 

Amióta a Daikin megvan és az ágybetétet is lecseréltünk nincs nagy probléma.

Időnként látom, hogy bekapcsol a por érzékelője főleg amikor már mindegyik gyerek itthon van és a napi kötöttségek után megy a hancúr a lakásban.

 

A hétre tervezem a porszívó vásárlást.

Jelenleg a samsung 9560 és a philips 9174 a favorit a motoros turbókefe miatt.

Azon még mindig morfondírozok, hogy kell e egyáltalán a motoros kefe.

Van egy klassz hosszúszálú shaggy szőnyegünk a nappaliban, amit jó lenne időnként átfésülni.

Emiatt kellene csak, de nem tudom árt é vajh a szőnyegnek?

 

Valaki?

 

üdv. gaborci

 

 

vikiviki Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6283
Elektrolux 6440-es.
Előzmény: qdz (6281)
qdz Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6282

Eddig nem voltunk allergiások...de nem szeretnénk most elkezdeni!

Tehát 12/13-as Hepa, köszönöm!

 

OFF ON

Kócos kandúr:

 

OFF OFF

Előzmény: tunderlala-3 (6277)
qdz Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6281
Melyik topicporszívó?
Előzmény: vikiviki (6280)
vikiviki Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6280
Üdv!

Olvassuk a topikporszívó használati utasítását. Asszondja, hogy nagyon finnyás a vízre. Kárpíttisztító után rá lehet menni vele szőnyegre vagy autókárpitra? Ha fürdőszobában felporszívózunk vele valamit, és egy kis tócsába ne adj Isten beletoljuk, akkor rögtön dobhatjuk is ki?:) (nem, nem szoktunk az udvaron pocsolyát porszívózni, csak tájékozódom:)
neeecheee Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6279
Köszönöm a válaszokat az LG-vel kapcsolatban, maradok valamelyik Samsungnál!
hzolee Creative Commons License 2010.02.15 0 0 6278
köszi!
Előzmény: Soká (6263)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 6277

mostmár muszáj megvennem a porszívót, megszületett a kisfiunk.

 

Jajj, bocsi, bocsi, ezt most láttam csak, azt hittem, nem ennyire friss a baba....szóval gratulálok, és jó egészséget!:)

 

A legkisebb(SC6580) volna nkünk a legjobb, de az csak Hepa 11-es.

Meg ezt is (az előbb csak átfutottam, szinte csak a végét...)...szóval hepa 11 az kevés, legalábbis az allergológusok szerint a 12 az, ami már allergiások mellé is való. Ha még nincs is ilyen gond, egy babánál nem árt, ne is legyen!:) Szóval erről én lebeszélnélek.

 

Előzmény: qdz (6272)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 6276

Kutya dupla akkora már, szőre is.:))) Hepa 12 elég, hidd el, nem fog visszakerülni semmi...szőr meg pláne nem. A lényeg, hogy felszedje, "hátul" nem kell a szőr miatt aggódni. Nah, a vedléstől én is tartok kicsit....:DDD

 

Egy méter hosszú :O.....nyugtass meg, azért ezt az orra hegyétől a farka végéig gondoltad, ugye?:)

Bella 90 centi a farka tövéig....egy méter hosszú macska, az brutális:D Mutasd!

Előzmény: qdz (6275)
qdz Creative Commons License 2010.02.14 0 0 6275

Köszönöm az eddigi segítő hozzászólásokat!

Kedden-szerdán, - legkésőbb - meg kell vennem a gépet, addig még figyelem a hozzászólásokat.

 

@tündérlala-3

Macskánk nem átlagos macskaméretű: nyolc és fél kilós egy méter hosszú szibériai kandúr (volt itt már kép róla)...és most kezdi majd hullatni a szőrét!

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 6274
Hepa 12, vagy 13 legyen, a 12 már elég, nálunk több allergiás is van a családban, semmi probléma nincs....és hosszúszőrű eb is van, nem macskaméretű.:))
Előzmény: qdz (6272)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 6273

Alkoholt(Szeszt)

Naszóval nekem 9150-es van, hepi12/370w  szívóerő, sztem bőven elég a 11-12-es Hepi szürő, meg a 320-350w szívóerő. (azért kellet  szőnyeget cserélnem, mert megvettem a samut)

Üdv Nagya

Előzmény: qdz (6272)
qdz Creative Commons License 2010.02.14 0 0 6272

Háromnegyed éve kezdtem el porszívót válogatni, többször kaptam itt értékes tanácsot. (Azóta is folyamatosan olvasom a fórumot.)

A topic-porszívók közül az én kezemhez a Samsung áll hozzá jobban.

Megnéztem, kipróbáltam több mint húsz típust. Ezek maradtak versenyben:

 

SC6580 1800/380 W, Hepa 11

 

SC9150 1800/370 W, Hepa 12

 

SC91EO 1600/340 W, Hepa 13

 

SC8780 2000/360 W, Hepa 13

 

SC9560 1800/360 W, Hepa 13

 

A legkisebb(SC6580) volna nkünk a legjobb, de az csak Hepa 11-es.

A méretben következő (SC91EO) ugyan Hepa 13-as, de csak 340 W szívóerejű.

A többi három egy picit nagynak tűnt, de ha indokolt, akkor azokból választunk.

A topicporszívó (SC9150) lenne akkor a logikus választás, de vajon a SC8780 MultiChamberPlus rendszere nem tud-e többet?

 

Ha valaki tudna válaszolni a (még mindig meglévő) kérdéseimre, nagyon hálás lennék, mostmár muszáj megvennem a porszívót, megszületett a kisfiunk.

 

- Szívóerőben van-e közöttük érezhető/lényeges különbség, vagy lényegileg egy kategóriába tartoznak?

 

- Elegendő-e a Hepa 11/12, vagy mindenképpen javasolható a Hepa 13? (A baba mellett hosszúszőrű kandúrmacskánk is van.)

 

- Van-e valamelyik típusnak valamilyen ismert típushibája (pl. gégecső-kikopás, markolati szabályozó meghibásodás, stb)?

 

- És ha van róla tapasztalat: melyik a legcsendesebb?

 

Előre is nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek, aki válaszol!

Teaway Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6271
LG V-KC902
Előzmény: Törölt nick (6269)
vikiviki Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6270
Közben megbeszéltük a férjemmel, hogy gyorsan lerakjuk a takarólécet, és máris megoldódott a probléma. Építési hulladék már régen nincs.
Előzmény: Lacivill (6268)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6269
pofozós porszívó ez melyik ?
Előzmény: nagya2 (6266)
Lacivill Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6268

Épitési törmeléket ne ezzel porszivózz.  Ha csak annyi, amit cipővel behordtatok a lakásba még nem vészes.

Előzmény: vikiviki (6267)
vikiviki Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6267
Körkérdés: megvettük a fórumos csodaporszívót. Viszont: ez egy nemrég épített ház, pár hónapja szigeteltünk kőzetgyapottal. Látom, a Hepa szűrő a motor után van. Nem fog ártani a kőzetgyaporpor a porszívó motorjának?
Előzmény: tunderlala-3 (6253)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6266

Hali!!

Én néztem meg tüzetesseben a pofozós porszívót a szomszédomnál, és a porleválasztó rendszere ugyanolyan mint a Samu-Dysonnak.Ami nem tetszett az az, hogy túl van bonyolítva a por útja, nem kompakt a szerkezet, sok a tömítés, amik mellet már az új porszívónál is látszott a szivárgás.

Üdv Nagya

Előzmény: neeecheee (6257)
Teaway Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6265
Ne kínozd ezzel, lehet hogy nem szeret visszaolvasni.
Előzmény: Lacivill (6252)
Teaway Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6264
"amikor valaki befogja a porszívó csövét és azt hiszi, hogy attól erőlködni kezd a porszívó"

Szerintem ezt senki sem hiszi.
Előzmény: Soká (6263)
Soká Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6263
Erről már mintha lett volna szó korábban, nem sok köze van a porszívó teljesítményének az orrszívóhoz, ugyanis annak a légátersztő képessége messze elmarad a leggyengébb porszívóétól is. Ez a kütyü úgy van megalkotva, hogy hiába kötsz elé akármilyen teljesítményű porszívót, akkor sem fogod a gyerkőc agyát kikapni.

Ez is olyan félreértelmezett dolog, mint amikor valaki befogja a porszívó csövét és azt hiszi, hogy attól erőlködni kezd a porszívó, noha éppen az ellenkezője történik, vákuum keletkezik, ami megkönnyíti a motor dolgát, vagyis magasabb fordulatszámon képes forogni, ez persze hangmagasság változással jár.
Az persze más kérdés, hogy a porszívók motorja igényli a hűtést, vagyis az átszívott levegő egyben hűti is a motort, tehát nem célszerű lefojtani.
Előzmény: hzolee (6258)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6262
valaki régebben írta, hogy hamar megadta magát az a lapát, ami tömörít.
Előzmény: neeecheee (6257)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 6261
arra figyelj, hogy ne kapcsold ki rögtön, hanem az orrszívó adaptert vedd ki a csőből és járasd még egy ideig a porszívót, hogy kicsit hűljön.
Előzmény: hzolee (6258)
gaborci Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6260

üdv.

 

Első blikkre nem tűnik rossznak ez az LG, bár a jövőbe nem lát senki, hogy hogy bírja a strapát.

 

passz  :)

Előzmény: neeecheee (6259)
neeecheee Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6259
Ha érdekel valakit, el tudom küldeni a Kosár Magazin 2009 augusztusi és 2006 júliusi porszívótesztjeit (beszkenneltem őket), bár nekem nem sokat segítettek a választásban.
hzolee Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6258
szeretném megosztani veletek, hogy hogyan használjuk az ekeltroluksz topicporszívót gyerekorr-szíváshoz (ha valaki szintén ilyenben sántikál).

- teljesítmény a min és a max között félúton, hogy ne szívja ki a gyerek agyát az orrán keresztül.

- a porszívócsövön lévő levegőnyílás félig nyitva, hogy a motor ne terhelődjön túl az extrém módon lecsökkentett szívási keresztmetszet miatt.

így beállítva ugyanúgy szívja a taknyot, mint a korábbi, 1400W-os, porzsákos porszívónk fullgázon.
neeecheee Creative Commons License 2010.02.11 0 0 6257

Órák óta olvasgatom a hozzászólásokat és az LG portömörítős porszívóiról nem találtam véleményt. Van valakinek tapasztalata?

A Corában most akciós az LG V-KC801HTQ, a másik porszívó aminek a megvételén gondolkodom, az a Samsung SC6790.

Előre is köszi a segítséget!

gaborci Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6256

Pusza

 

A Dirt Devil- ről van szó. Szerintem ez nem az a típus!

Előzmény: katka51 (6254)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6255
Köszönöm ezek hasznos tippek.Esetleg van valami konkrét típus ajánlatod?????
Előzmény: tunderlala-3 (6253)
katka51 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6254
Gáborci! Az a porszívó amit ma láttál - amerikai szép bordó - nem olyan, mint amiről Tündérlala az előző hozzászólásában írt? Mármint, hogy hengeralaku....... stb,stb!
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6253

Vizeset semmi esetre se vegyél, egy átok!!!!:(((

 

Olyat vegyél, akár porzsákos, akár tartályos kivitelben, aminek min. Hepa12-es kimeneti szűrője van, így nem fogja a port és semmit visszafújni a levegőbe, allergiások is bátran használhatják.

 

Kerüld az olyan tartályos porszívókat, aminek a szűrője henger alakú és konkrétan a tartályban van, nem sokat ér, és a takarítása borzalom. A hepa mindenképpen a kifújt levegő előtt, a "rendszer legvégén" legyen.

Előzmény: Törölt nick (6251)
Lacivill Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6252

kb 100-at olvass vissza, mindenre lesz válasz.

Előzmény: Törölt nick (6251)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 0 6251
Üdv szakértők.Itt új vagyok másik topikban vagyok igazán otthon de a nejem akar egy új porszívót.Vízszűrőset szeretne merthogy az nem ontja magából a kellemetlen szagú atkákkal teli meleg levegőt.Mit ajánlotok mert egyre több helyen beszélnek le erről.Papír zsákosat nem akarok venni és max 30000ft.amit szánnák rá.Ötlet??? Azt már tudom hogy előbb kérdezzen az ember és utána vegyen mint fordítva de az üzletek mindent el akarnak adni így csak csupa jót mondanak mindegyikről. Tehát mint érdemes venni?????
drv Creative Commons License 2010.02.09 0 0 6250

Teaway:
azert kellett leszednem a masik oldalat mert felszivott vmi papirzsepit es nem tudtam maskepp kiszedni (a kezem nem fert be a tuloldalrol). Gondoltam pikpakk lepattintiom meg vissza.
Most mar figyelni fogok mit sziv fel:-)

 

De osszessegeben elegedett vagyok

Bockó gazdija Creative Commons License 2010.02.08 0 0 6249
köszi a tippet!
Előzmény: nagya2 (6247)
Bockó gazdija Creative Commons License 2010.02.08 0 0 6248
hát igen, erre én is gondoltam. és csak remélni merem, hogy nem kikövetleni kell, hanem készségesen megmutatják majd az üzletben. sokszor marha rossz vevőnek lenni...
Előzmény: hzolee (6245)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 6247

Hali!

A Samsung 9150-es nagyon halk(mármint porszívók közt)

Üdv Nagya

Előzmény: Bockó gazdija (6244)
Teaway Creative Commons License 2010.02.08 0 0 6246
"eleg laza szerkezetu, gondolom egy porzsakosnal betomorulne a zsakba."

Itt viszont külön gyűlik, nincs a levegő útjában.

"a tartaly patentos oldalat (nem ahol normalisan kell uriteni) iszonyu nehez leszedni es aztan visszatenni."

Ez igaz, de minek leszedni, ha csak 1 hetes a gép? Én 2 év alatt talán 4x szedtem le.

"kozvetlenum a motor elott levo szuro kicsit szurke?"

No problem, mosható.
Előzmény: drv (6241)
hzolee Creative Commons License 2010.02.08 0 0 6245
szerintem ha ez fontos, akkor ki kell próbálni.
a "decibel" mérésnek is nyilván annyiféle szabványát igyekeznek kitalálni, ahány gyártó, és hogy minél halkabbnak mutathassák ki a magukét. meg amit mondasz is: sipítás. az emberi fülnek és tudatnak (idegesítésnek) nem mindegy, hogy mekkora frekvencián mérhető az az adott zajterhelés... szóval próba cseresznye :-)
Előzmény: Bockó gazdija (6244)
Bockó gazdija Creative Commons License 2010.02.08 0 0 6244
ez nagyon jó! nagyon hasznos! köszi a gyűjtést. engem még az érdekelne melyik milyen hangos? mert ami anyámnak van, az katasztrófa. embertelen. egyébként nézegettem a decibeleket, de nem mindnél van feltüntetve, meg inkább a sipítás az idegesítő. a (volt) pasimnak egy daewoo porzsák nélküli porszívója volt (RCC-2508BR), nagyon szerettem, bár egy átlagos, de dolgos kis gép volt. sajnos viszi magával és már nem láttam sehol ilyet. kéne egy jó max 25000-ért. egy csendesebb, könnyen kezelhető, tisztítható, közepes igénybevételhez.

Előzmény: hzolee (6196)
hzolee Creative Commons License 2010.02.08 0 0 6243
apca helyett apci, sorry :)
Előzmény: hzolee (6242)
hzolee Creative Commons License 2010.02.08 0 0 6242
nekem bejött a turbókefe, viszont nincs rajta hosszanti horony, amit apca500 írt. vagyis nem egyszerű a hajakat leszedegetni.
Előzmény: drv (6241)
drv Creative Commons License 2010.02.07 0 0 6241
sziasztok,
egy hete vettem egy 6440-est, gondoltam leirom velemenyemet.

Jol sziv, konnyu uriteni es tenyleg semmit nem fuj vissza. Elajulva azert nem vagyok tole, teszi a dolgat (el nem tudom kepzelni milyen lehet akkor az olyan ami utan masok istenitik ezt a masinat:-)).
Az elozo gep egy AEG vampire volt (ill meg megvan) csak allergias okokbol csereltuk le.

Sokan irtatok milyen sok koszt osszeszed. Naluk is sok osszejott de ez eleg laza szerkezetu, gondolom egy porzsakosnal betomorulne a zsakba.


Azert van nehany kevesbe pozitiv eszrevetelem is:
- a hangja vmi szornyu. Lehet hogy nem hangosabb a masiknal de a frekvenciatartomany eleg zavaro
- a ket gep sulya azonos (lemertem 5,5kg) es a motor sem tunik nagyobbnak az ujban megis 1,5x nagyobb teljesitmenyu. Nem hiszem hogy ennyit fejlodtek a motorok, remelem nincs nagyon tulfeszitve.
- talan ehhez kapcsolodik az is, hogy a felso harmadban hasznalva tulkepp olyan meleg levegot fuj mint egy hajszarito :-)
- a tartaly patentos oldalat (nem ahol normalisan kell uriteni) iszonyu nehez leszedni es aztan visszatenni. Az ilyen muanyag dolgokat nem szivesen eroltetem mert nem tudni mikor torik
- a turobkefe jol hangzik de nekem nem jott be igazan


Volna egy kerdesem is. Normalis szerintetek ha egy alaposabb takaritas utan kozvetlenum a motor elott levo szuro kicsit szurke?

udv:drv
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 6240
Keress meg priviben
Hasonló cipő, de van várólistán a biróságon egy csportusolás akik perelnek
Előzmény: Törölt nick (6217)
Teaway Creative Commons License 2010.02.06 0 0 6239
Topiclista:

Electrolux ZCX 6205
tunderlala-3, .ISU., Lacivill, tara, pohikopó, zoomka, 1Kattka, nyikszi,
zabadakk, Dimebag Darrell, Szlivvia, CM5105, skoszi, Teaway, monkat,
zolidd, maczy, SZEGECS, Degeczi, Picmac, malachus, Freezer2, Várszegi Viki
Édesmézz, multiplas, kriszilvi, nabala2

Electrolux ZCX 6440
Ariadne12, yetaj, párizsilány, fjcquazar, Mirtin, .ISU., jnka, Wiger, Boery
matyobaba, abyx, yellowhornet, whiterabbit, sylvestris, pisztacia2, kircsi21
Borzolt kedély :), krem, Egyen Bela, [Michael], luciferk, zorka2, bohókása
kiscsillag 1, stewe_, hzolee

Electrolux Ergo Easy
kelist

Samsung SC 7060
Nyekurity_ , Max8,

Samsung SC 9150
nagya2, IMi, Pharaoh85, napalm., pitman, ndber, krisztian98, Tucsi77

Samsung SC 9560
p.lac

Samsung SC 4550
Vadkaka, Oki-doki

Philips FC 9222
meszipeti

Philips FC 9174
DvájtMekKlászki

Philips FC 9164
vakegér789

Philips FC 9067
Bubó Bubó

Dyson DCO2
Hangszoros

Dyson DC23 allergy
J1ellenor

Miele s5211
kspacey

Miele S5780
Zeki

Miele S5781
krisztianxxx

Daewoo RCC-2508BR
Krepuska

Beez VC-M-1600-Y
kovecsesp
hzolee Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6238
köszi, megnézem!
Előzmény: apci500 (6237)
apci500 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6237
A turbókeféken van egy vágat, amiben végig tolsz egy kést vagy ollót és végeztél is a hajjal. Ha nincs vágat nem kell megvenni.
Előzmény: hzolee (6236)
hzolee Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6236
figyi a turbókefe kiszedi a hajat, csak utána mire a kefe-tengelyről a rátekeredett hajakat visszafejted és leszaggatod és kitépkeded és kidobod... hát az a nem semmi.
egyébként baromi jó a gép, nem is "kellett" porszívózni, csak beavatásként mégiscsak csináltunk egy takarítást vele. Majdnem annyi por jött ki belőle, mint a másik porszívóból porzsák-cserekor. Pedig nincs kosz, gyerek csúszikmászik a földön, tisztaságnak kell lennie, és van is - vagy legalábbis azt hittük eddig.

Szóval kösz mégegyszer a topicnak :)
Előzmény: dorato7 (6229)
hzolee Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6235
Mi találtunk egy olyan webboltot, aminek az egyik lerakata pár utcányira innen van. A porszívóért is csak átcsúsztam 10p alatt és annyi :-)
A lustaság nagy úr... én szivesebben vásárolok hagyományosan, az viszont magyar tradíció, hogy semmit sem lehet kapni. Arra nincs kedvem elautózni a media markt-ba, hogy "ja kérem nincs de jövő héten várjuk a szállítmányt" - akkor inkább a webbolt :)
Előzmény: barand (6234)
barand Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6234
hzolee: Köszi, figyelem majd ezt az árgépes oldalt. Nekem az nem tetszik ezekben a webboltokban, hogy általában elég magas kiszállítási költséggel dolgoznak (nyilván telephelyfüggő is a dolog). Tudom, tudom, ha kocsival megyek érte, az ugyanúgy pénzbe kerül.
Hát, jó takarítgatást az új géppel :)

Oki-doki: köszi a samsungos hozzászólást :)

Gyanúsan nem jelentkeznek a vízszűrős porszívójukkal elégedett fórumtársak... Valaki esetleg?
Előzmény: Oki-doki (6224)
Oki-doki Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6233

Sziasztok!

 

Olvasgatom, hogy van aki ki szokta mosni a hepa-filtert. Arról a téglatest alakú, műanyag (v. gumi) keretes papírszűrőről van szó? Gondolom nem áztatni kell csak vízzel lecsapatni, de nem ázik el a papír része? :):)

Teaway Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6232
"A turbókefe alaptartozék?"

Igen.
Előzmény: dorato7 (6229)
gaborci Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6231

Üdv.

A csúcs viszűrős gépek pl: aquafilter, hyla, pro-aqua gépekben a motor tengelyén egy úgynevezett "szeparátor" van, aminek a fordulatát jó esetben lehet állítani. A pro-aquá-nál max 25000. Ez egy müanyag lapkákból álló kis tárcsa. A port nem a vizen keresztül szivja (illetve nem szivja át), hanem ez a szeparátor mivel nagyon gyorsan pörög visszacsapja a vizre a porszemcséket. Ezek a gépek 300 ropi -tól felfelé vannak. Van a gisowatt igenio, ami olcsóbb kategória, de ezt inkább hagyjuk is.

A nem vizszűrős Lux gépek, igaz, hogy jók ,de kinev van rá 500 ropija. Megér ennyit?

Van akinek igen, de többeknek nem.

 

A turbókefe amiről beszélsz, két fajta létezik tudtommal. Van, hogy a porszívó álltal kelltett vákum forgatja(electrolux6440, topicporszívó) a porszívó fejében lévő kis hengert, és van, hogy erre egy külön elektromotor hivatott elvégezni.

 

Ezzel kapcsolatosan én is bajban vagyok, mert a shaggy szőnyegemet nem adnám el, ha nem muszáj. Abba bizony tudnak leledzeni dolgok. Ha nem takarítja az ember 1 hónapig sem feltünő, viszont nem kicsi dologok is el tudnak tűnni benne.

 

Na ezt kéne átseperni nekem is egy turbókefének. Ha jól sejtem a gyártók nem nagyon ajánlják az ilyen szőnyegen a turbókefe használatát, mert félő, ha nem figyelsz oda, akkor lefüstölheted a motort.

Az viszont tény, hogy a használatával olyan lessz a szőnyeg mint az új.

 

Erre keresnék én is megoldást, de eddig még nem mondott senki okosat.

 

Sok sikert!

 

Üdv. gaborci

Előzmény: dorato7 (6229)
soppingfüggő Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6230

Mától akciós, 9990.- a Sencor SVC 900-asa. Máshol, máskor ez jóval drágább...

Ismeri valaki?

dorato7 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6229
Sziasztok!

Porszívó után kutatok én is, mint itt sokan; néhány napja olvasom ezt a fórumot. Eredetileg vízszűrőset terveztem, de arról hamar letettem az itt olvasottaknak köszönhetően. Néhány kérdésem azért lenne.

A www.aguafilter.hu honlapján szereplő készülék miben különbözik az áruházakban kapható vízszűrős porszívóktól? Merthogy ott olvasható a hivatalos elismerés, hogy légtisztításra is alkalmas... stb. Ez tényleg annyival jobb, mint a többi? Az árát nem tudom, de ha jól sejtem, nem az én kategóriám.

Max. 30000-et szánnék rá.
Az igények:
- Porzsákos kizárva.
- Minimum hepa12 legyen benne.
- Ne legyen büdös és ne essen ki használat közben az oldala, ahol a levegőt fújja ki - a mostani kis Siemens smily porszívónk ugyanis ilyen :(
- Jó lenne, ha ki tudná szedni a hajszálakat a szőnyegből.

A sokak által dicsért Electrolux 6440-es gép árban megfelelő lenne, de nem túl hangos?
Valaki írta, hogy kicsi a szívóereje. Tényleg?
A turbókefe alaptartozék?

A Samsung-ok úgy látom, túl drágák, már amelyik megfelelő lenne.

Köszi a válaszokat előre is.

Dorato
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6228
HÁt, valahol igazad van...ha valaki olyan halálosan komolyan veszi ezt az egészet...azért ez egy virtuális tér, szóval talán ennyire mégsem kéne, de lehet, ez csak az én véleményem.
Előzmény: hzolee (6227)
hzolee Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6227
ja, csak van az embernek egy többezer (esetleg 10k+) hozzászólásos nickje, amit még az 1900-as években regisztrált, és akkor megsemmisítik. utána lehetsz újra lenézett háromhozzászólásos. több fórumban azonnal rádaggatják, hogy fikanick...
szóval azért mégsem mindegy.
Előzmény: tunderlala-3 (6226)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6226
HÁt az van tényleg, én nem diktatúrának nevezném, nekem olyan ovis-erőfitogtatásra emlékeztet, mint amit a gyerkőc csoportjában tapasztalok....szerintem tök felesleges mellre szívni, lépj át fölötte, carni bele! ;) :D
Előzmény: Törölt nick (6217)
hzolee Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6225
na megvan a cucc, kipróbáltuk, őrület hogy mit szedett össze. Egy hátrányt tapasztaltam: nem lehet LÁBBAL kikapcsolni, merthogy tekerőgombos. :-)
Oki-doki Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6224

Szia!

 

Nekem Samsung SC4550 gépem van. Meg vagyok vele elégedve, de igaz én laminált padlón használom, nem tudom a szőnyegen milyen lenne. Ennek nincs porolós feje, de lehet, hogy külön lehet hozzá kapni :):)

Előzmény: barand (6215)
hzolee Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6223
nagyon jó az árgép.hu, tévét, levegőpárátlanítót, meg mindenfélét onnan kerestem, és pár kattintás (és telefon) után hamar talál az ember olyan céget, amely megfelel: kiszállítás, fizetési mód, stb. tekintetében. TV-nél én olyat kerestem, ahová el lehet menni, és rendesen megnézni, átvenni, szóval ahol van üzlethelység. Egyszerűbb dolgokat meg kiszállíttatunk "azt kész".
Előzmény: barand (6222)
barand Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6222
hzolee, köszi a választ. nem ismertem ezt az árgépes oldalt.
Előzmény: hzolee (6219)
nagya2 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6221

Hali Zeki!!

Ne izélj már a sok agyament hülén, nem ér annyit az egész.

Szerintem tök jó fej vagy és ne szivd mellre amit csinálnak.(bár az elmondásod alapján eléggé felháborító).

Akkor remélem azért néha icsikicsi néven benézel.

Üdv Nagya

 

Előzmény: Törölt nick (6217)
apci500 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6220
Karcher T12-t használunk. Itt ezt leszólták. Talán Zeki. Korábban volt csúcs elux is. Szétment. Ez meg csak szív és szív. Semmi extra parasztvakítás, ez egy szerszám.
Előzmény: gaborci (6213)
hzolee Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6219
megrendeltük, még nincs itt.
árak: www.argep.hu (valami 26E egyébként).
rendelés kontra személyes vásárlás: én az utóbbit jobban szeretem, de idő hiányában néha az előbbi marad.
Előzmény: barand (6216)
Lacivill Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6218
Sajnállak, szerintem azért ha lehiggadtál, egy icsikicsi-t maradjál új neveden.
Előzmény: Törölt nick (6217)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6217

Kedves fórumozók!

 

Elköszönök!

 

Zeki felhasználó néven segítettem, vitáztam, fórumoztam éveken át.

Ezt a nevemet tegnap rootolták, azaz törölték.

Mindez azért, mert egy modis fórumban megkérdeztem, miért lett nyom nélkül törölve egy topik, és miért lett törölve az a fórumos, aki ezt szóvá tette?

Ennyi volt a bűnöm.

 

Nekem az index.hu agyament gerinctelen moderátoraiból elegem van, meg a diktatúrából is.

 

Viszlát mindenkinek!

 

Zeki

 

barand Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6216
Szia, végül megrendeltétek a topicporszívót? Mennyibe kerül? Szted neten vagy boltban érdemes megvenni? Köszi!
Előzmény: hzolee (6196)
barand Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6215
Sziasztok! Pár ezer hsz. átnézése után 2 porszívó tűnik esélyesnek megvételre /Elux 6440 és Sams. 4550/. Eredetileg vízszűrőset akartam, de látom, itt nem vmi népszerű... Van aki ilyet használ, és meg van elégedve vele??
Köszi a segítséget, eddigi hsz-ek is sok infót adtak.
soppingfüggő Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6214
Péntektől az Auchanban a Samsung VCC 4321 csak 12990.-
gaborci Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6213

google a barátom. :)

 

Már nézem

Előzmény: gaborci (6212)
gaborci Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6212

Köszi

 

Vajh ezek a karcher dógok milyen árban vannak?

Előzmény: Törölt nick (6210)
gaborci Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6211

Hali!

 

Az az igazság, hogy nagyon sok olyan sofőr szaladgál az utakon, akinek igencsak megkérdőjelezném, hogy hol szerezte a jogsiját, no meg sok hülye ember van és ezt még hangoztatja is. Persze nem szabad vitába szálni vele mert legyőz a rutinjával. :)

 

Tudod van az a szám, hogy: - Ha havaselőttemapálya azabaj, ha előttemasószóró azabaj, ha nemlátomasószórót azabaj, ha nemtudokaködbemenniszázzal azabaj, ha kivanírvaselátjukmegésbelemegyünk az a baj....

 

És sorolhatnám a végtelenségig.

 

Be kő látni tél van, de rendesen. Pikk pakk nem lehet rendbe tenni az utat, mert ha nincs forgalom és ömlik akkor, el lehet a só, nincs ami megdolgozza a havat, az 1-2 cm-t meg nem lehet tóni.

 

No ennyit erről.

 

 

üdv.

 

Majd ütközünk.

 

Előzmény: J1ellenor (6204)
gaborci Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6207

 

 

6197-re valaki?

katka51 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6206

Igen! Büszkén vállalom! Sajna sokszor kérés nélkül "belekontárkodom", de csak figyelem-felhívásként, féltésből, tapasztalatból, vagy éppen - sok helyen olvasott - mások tapasztalatából és TISZTA SZERETETBŐL! Egy anya mindig anya marad, gyermeke felnőttként is gyermek, és ahogy bővül a család,úgy aggódunk egyre több emberért. Ezt hagyta rám az ÉDESANYÁM! Továbbadom....., adtam.... (Nagy szivem, nagy szárnyaim vannak, melyek oldalágra is kiterjednek)

De itt porszívózni kell! És mi erősen porszívózunk!

Előzmény: Teaway (6202)
J1ellenor Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6205
Ja,szedj kalciumot az csökkenti a gyulladást a szervezetbe( biztos hallottad amikor pl egy méhecske megcsíp valakit, kalcium injekciót adnak neki.a te esetedben nem kell ennyire dúrván reagálni rá,de biztos javít a közérzeteden) Azt,hogy honnan szerezd be,azt már megbeszéltük:)
Előzmény: gaborci (6203)
J1ellenor Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6204
Hali! A daikint tedd a szoba sarkától 1 -1,5méterre,hogy jobban tudja keringetni a levegőt,a fal segítségével(ne túl közel, ). Remélem ,hogy hamarosan tudok felétek járni,és segítek(legalább is próbálok)! Tegnap 2,5 óra alatt értem Pestre azért nem akartalak zavarni. Rengeteg baleset volt. A külső sávot szórták, a belső tükör jég volt, a külsőben fékezett a paraszt az megállt,a belsőben ráugrott a fékre,és gyorsan kilökte a mellette megállót! Az volt a rossz,hogy volt szakasz,amikor vizes volt az út ott szórták,aztán egyszer csak"nem csapta a vizet"az előttem haladó (tükör jég)
Előzmény: gaborci (6197)
gaborci Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6203
Mondhatni, hogy igen. :)
Előzmény: Teaway (6202)
Teaway Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6202
Te vagy a védőangyal?
Előzmény: katka51 (6199)
hzolee Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6201
egy kérdés gyermekesekhez: az úgynevezett orrszívó porszívó (többiek: nem röhögni :-)) használható a "topicporszívóval" (2000W)? Esetleg csökkentendő a szívóteljesítmény? Milyen mértékig? Köszi!
z.
gaborci Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6200
Köszi védőangyalom! :)
Előzmény: katka51 (6199)
katka51 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6199

Gáborci-kám! Hát a vérvételes a jobb! Csináltak a papinak 4 hónapja és két A4 -es oldalon van felsorolva, mire vizsgálták!

A "pötyögtetős" csak pár dologra vizsgál, amit éppen rád raknak! Nem emlékszel???? És elég ha F.a-ba mégy!Sokkal gyorsabb.....

Add a véred!!!

Előzmény: gaborci (6197)
gaborci Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6197

Üdv.

 

Vajon egy a vákum álltal működtetett turbókefés porszívót ( ilyen az electolux ZCX 6440) tudom érdemben használni egy vastag, shaggy szőnyegen?

 

No és az elektomotor álltal hajtott kefét?

 

A haver LUX kütyüje (nem mintha ilyet akarnék venni) megoldotta. Bár ha jól rémlik nem nagyon tanácsolják, mert gondolom túlmelegedhet a motor.

 

Jó lenne ez a funkció, mert át lehet fésülni vele a szőnyeget és föl is borzolja szépen.

 

5 ember állandó tapicskolásától le tud lapulni rendesen.

 

Vélemény?????

 

Daikin tapasztalat: Nagyon szupi kis gép. Egyedül amit hiányolok tőle (elenyésző), hogy a kilépő levegő kiáramlását nem tudom irányítani. Jobbra é vagy balra é fújjon. (bizonyos helyzetben jó lenne)

 

A daikin mellé kell még egy normális porszívó vagy meg a gyerekeimet kell láncra vernem, mert felkavarják a port rendesen. (Nem is kell a turbo fokozat!)

A gyerekzár funkció nagyon hasznos, de szinte már észre sem veszik a kütyüt, csak akkor volt érdekes amikor megjött.

 

A fekvőházas pc-t is érdemes nem az pc asztal tetején tárolni, (tapasztalat) mert ellenkező esetben a proci ventillátora pont az orro alá fújja a poros levegőt. Egy pctakarítás után ezt is átpakoljuk. :)

 

A matrac is megérkezett, de valami még mindig hibádzik, mert nem vagyok tökéletes állapotban.

 

Igaz sokak szerint már nem is leszek. :)

 

Jut eszembe melyik fajta allergiavizsgálat ad pontos képet????

A pötyögtetős, vagy jobb ha a véremet adom???

 

Üdv. gaborci

hzolee Creative Commons License 2010.02.01 0 0 6196
Sziasztok, gondoltam hasznos, ha megosztom az innen kigyűjtött szemelvényeket. Felhasználónevek nincsenek, sorry :-). A kigyűjtéshez még illik az ún. "topiclista", de azt nem másolom ide, úgyis majd jön a naprakész. Asszem ma megrendeljük a "topicporszívót". Köszi mindenkinek a segítséget!
üdv,
z.

-----------------------------------

Amit tilos megvenni, az az Electrolux ZAC soroaztú porszívói, vagy az
egyéb összes portartályban hengeres szűrős.

---

...középen hengeres hepa szűrős, azaz távozz tőlem sátán!!!!
Ja, és nem is mosható ez a fajta hepa szűrő.
Amúgy szar, hogy még mindig árulják azt a 3éve vett electrolux zac gépet,
a kék-fehéret. Na az egy átok.

---

A középen hengeres szűrősek nem jók. A téglalap/lapos kocka alakú szűrősek
jók. Ezek ugyanis nem a portartályban vannak.

---

Higyj az allergológusoknak, bármilyen porszívó megfelel, amiben min. hepa
12-es szűrő van.

---

- Egyébként mi a véleményetek a vízszűrős porszívókról? Van valakinek
tapasztalata, hogy milyent érdemes venni?

- Olvass vissza pár oldalt és meglátod! Mindenki lebeszél róla. Én épp
mostanság döntöttem egy "normál" száraz porszívó mellett. Nem szív úgy és
valóban macerás a takarítása is. Nekem van ez is az is!

-A vízszűrős mint olyan, kamu! Ezt írtam nem sokkal visszább.
Nem szűri a vízzel, hanem a vízzel fogatja meg a por egy részét, hogy
ráfújatja a felszínére. A porzsákos a porzsákban tárolja a port, a porzsák
nélküli a tartályban, a vízes, a vízben.

De a levegőt, ami kilép a gépből mindegyiknél HEPA szűrő szűri. És itt a
lényeg.

A vízest nem kapod elő, teszed el gyorsan, ki kell szárítani minden
takarítás után, na meg lötyög benne a víz, miközben huzigálod magad után.

Nincs olyan szívóerejük, és csak abba gondolj bele, hogy egy olyan
porszívóval nem úgy porszívózol, hogy előkapod a spejzból, gyorsan
összeszeded mondjuk a morzsákat az ebédlőben kaja után, utána visszadobod
a spejzba, ez max. 5 perc és már el is felejtetted az egészet...mint ahogy
egy normál (nem vízszűrős) porszívót lehet használni.

A vízszűrőssel neki kell készülődni, vizet bele, utána szutykos vizet
kiönteni, tartályt kitakarítani, szóval macera, egy olyan gépet nem kap
csak úgy elő az ember.

Ha bennehagyod azt a trutyis vizet, nagyon hamar be fog büdösödni, de
szerintem nem is hagyná benne senki szívesen...szóval nagyon macerás a
használata, nekem vannak ismerőseim, akik a napot elátkozták, amikor olyat
vettek, szóval higyj nekünk!:)

---

Minden szűrője vízzel mosható (korlátlanul), egyedül a HEPA-t érdemes 3-4
mosás után cserélni. És hogy milyen sűrűn kell a HEPA-t mosni? Fogalmam se
nincsen, nekem most lesz 16 hónapos és még egyszer sem mostam, szerencsére
a műhelyben sűrített levegővel át tudom fújni.

---

Örülök hogy olvassgattam ezt a forumot és hallgattam a jó tanácsra és mult
héten megrendeltem az electrolux zcx 6440 et.

Nagyon meg vagyok vele elégedve. Pláne ugye hogy nálunk mindenki allergiás
apát ki véve igy csucs szupi.

Nagyon jól szív és tényleg semmit nem enged vissza.

A takaritása meg tök egyszerü kiboritom az edényt és kész.

---

Hello! Az ajándékba kapott porszívomban hengerszűrő van :( csak tudnám
mit vétettem ,hogy igy ver engem az Isten. Ne vegyetek ilyet soha - nagyon
macerás kitakarítani.

>> Ezt én már 2éve megírtam az Electrolux ZAC sorozatú porszívóm kapcsán.

>> Talán gyakrabban kéne beírni ezt ide....mondjuk minden oldalra, hogy
észrevehető legyen. Nem csoda, hogy két évre visszamenőleg nem látják
meg....

---

Nagyon jó, ha jót veszel, ha nem, akkor átok. [...] a portartályban
lévő hengerszűrős változat, azokat kerüld nagy ívben.

Hepa 12 legyen benne, bár ez nem csak tartályos, de porzsákosnál is ma már
alapkövetelmény.

Ürítése egy mozdulat, tisztogatni nem különösebben kell. Ha valami szerves
hulladékot szívsz fel vele, akkor nem árt azért kiüríteni és elmosni a
tartályt, ne büdösödjön bele (sajt, felvágott, bármi..).

Electrolux 6440 nagyon bevált itt sok-sok embernek, ár-érték arányban
nagyon jó.

MOsható hepa szűrője van, 3-4 öblítést kibír, utána csere.

VAn még egy samsung is, amit nagyon dícsérnek, típusszámot nem tudok,
Nagya-t kérdezd, neki is olyan van.
J1ellenor Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6195
Jaj. Az előző hsz-t rembrant-nak szántam:)
Előzmény: REMbraNT (6187)
J1ellenor Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6194
Hali. Nekem elkezdték vázolni pár hónapja,de nem fogott meg:) Nem rossz készülék(ek)ezek,csak ezen az áron jobbat találsz(szerintem).
hzolee Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6193
köszi szépen!
Előzmény: Törölt nick (6192)
hzolee Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6191
jól értetted a kérdést és köszi a választ!

az indokát én is értettem, hogy ezek ne egy helyen legyenek (szűrők). a topic visszaolvasásából úgy értelmeztem, h vannak "egykamrás" meg "többkamrás" (?) porszívók, minden szűrési "fázisnak" külön légtér (?), és a végén a HEPA ahogy írod is. Naszóval az a kérdés, hogy ezt feltűntetik-e a porszívók leírásában, vagy oda kell menni, megnézni, és kész. (Egyébként valszeg a topicporszívó mellett döntök, hogy már rengeteget visszaolvastam azóta).
Előzmény: gaborci (6190)
gaborci Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6190

Hali.

 

A HEPA 13 jobb.

Az, hogy a HEPA ne a fő szívótérben legyen azt jelentheti (józan paraszti eszemmel gondolva) hogy mivel a HEPA az uccsó szűrő így azt normális esetben a porszívó hátsó részébe szokták tenni. Ez előtt szűr a porszák vagy tartály majd jön egy a motort védő szivacsszűrő és utána a motortól kiáramló levő útjában a hepa.

 

Az ha ezek "egy helyen" vannak nem a legjobb megoldás.

 

Leegyszerűsítettem a dolgokat, de jól értem?

 

üdv. gaborci

Előzmény: hzolee (6189)
hzolee Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6189
sziasztok, olvasgatom a fórumot visszafelé, sokat okosodtam, egyvalamire még nem jöttem rá viszont. Írtátok, hogy HEPA 12 vagy annál jobb legyen a szűrés. A "jobb" az a kisebb vagy a nagyobb szám? Próbáltam utánanézni, de ilyen jellegű infót nem találtam. Azt viszont igen, hogy számít a részecskeméret és a hatékonyság. Mekkora részecskéket hány %-ban szűr meg. Azt írja itt, hogy egyik paraméter a másik nélkül nem sokat ér, és így tudnak a gyártók "csalni". Mint a tévéknél a többféle kontrasztarány, a hifiknél a többféle teljesítménymérés, stb.
http://www.ecomall.com/greenshopping/bestvac.htm

Továbbá írjátok, hogy a hepa szűrő ne a fő szívótérben (vagy hogy is nevezzük) legyen. Ezt milyen "paraméter" jelzi egy műszaki adatlapon? Vagy szemrevételezéssel lehet megállapítani egy adott típusról?

Ha van valakinek hozzáfűznivalója, azt előre is nagyon megköszönném
z.
apci500 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6188
Én nem hallottam még. Ez i solyan olcsó mint a korábbi modellek?
Előzmény: REMbraNT (6187)
REMbraNT Creative Commons License 2010.01.28 0 0 6187
A luxnak a legújabb szippantójáról már hallottatok?

http://www.luxustakaritas.com/intelligence.html
katka51 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6186

Megérkezett a csudamasina, a Solac gőztisztító. A csomagot kibontva hagytam pihenni. Annyi kütyüt találtam......Kell egy kis olvasgatás hozzá, hogy mit mivel és lehet, hogy egy kis müszaki zseni, aki van nekem!!!

Csak most saját bajával van elfoglalva.... És természetesen Ő a legeslegelső.

Azután és "suvickolok".

 

katka51 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6185

Akkor még is csak kell az új porszívó?

Én is gondolkodtam az enyém kisikálásán, de szegény már olyan öreg és azzal a teljesítménnyel, amivel rendelkezik, szegény...... mit is várhatok?

Előzmény: gaborci (6183)
katka51 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6184

Szia! Én is hosszú órákat töltöttem itt vissza olvasással! Elmondom Neked, hogy igazán megérte! Nagyon sok hasznos dolgot tudtam meg mások tapasztalataiból, sokat tanultam! Úgy gondolom, hogy itt senkinek nem érdeke valótlant írni, és mások tapasztalatait, főként, ha több összecseng igazán érdemes hasznosítani.

Ne sajnáld az időt, mert bőven meg fogja érni!

S ez áll más fórum témákra is!

Sok sikert! 

Előzmény: carpediem71 (6181)
gaborci Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6183
Jeeeeeeeeee
Előzmény: Törölt nick (6182)
carpediem71 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6181

Köszönöm szépen, sokat segítettél még így is és természetesen olvasgatok vissza, ahogy időm engedi.

További jó fórumozást! :)

Előzmény: gaborci (6180)
gaborci Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6180

Hát nem vagyok szakember, de van olyan típus amit kifejezetten tilos megvenni, mert xar. Ilyen a vizes, meg a hengerszűrős változat.

A topicporszívó az Electrolux ZCX6440 nem rossz kis masina (www.markabolt.hu). Egyszerű, de nagyszerű és elfogadható árban van. Itt van róla videjó.

 

Olvassgass és mindenre megkapod a válaszod. Én egészen 2009 tavaszig visszamentem. Kellett egy du-n hozzá, de megérte.

 

üdv.

Előzmény: carpediem71 (6179)
carpediem71 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6179

Kedves gaborci!

 

Épp most olvasgatok vissza ....

Sima porszívók közül te speciel melyiket ajánlod?

Szívesen veszem mások véleményét is, így könyebb dönteni. :)

Előzmény: gaborci (6177)
gaborci Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6178

Kedves régi fórumtagok!

 

Látjátok szümtükkel, hogy hogy ki lettem okítva! :))))))

 

gaborci

gaborci Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6177

Olvass vissza pár oldalt és meglátod! Mindenki lebeszél róla. Én épp mostanság döntöttem egy "normál" száraz porszívó mellett.

Ne, szív úgy és valóban macerás a takarítása is.

Nekem van ez is az is!

Előzmény: carpediem71 (6175)
gaborci Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6176

Ne vedd fel, de erre még egy szerelő sem tud mit mondani.

Gondolom nem Hepa szűrős, hanem sima szivacsszűrők vannak benne.

 

Miután kimostam a snassz szűrőket, tettem egy próbát és a Daikin elé tettem. Bekapcs és láss csodát, úgy pirosba ment a daikin porjelzője, hogy öröm vót nézni.

 

Magyarul megmarad a Veloce autótakarításra meg a madaraim álltal okozott trutymó szipogatására és venni fogok egy korszerűbb masinát.

 

Üdv. gaborci

 

Előzmény: carpediem71 (6174)
carpediem71 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6175
Egyébként mi a véleményetek a vízszűrős porszívókról? Van valakinek tapasztalata, hogy milyent érdemes venni?
carpediem71 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6174

Köszönöm a kedves válaszotokat! :)

A típusa Superclean Electronic BS 8811. Azért nem írtam, mert úgysem mond ez senkinek semmit, Németországban lett vásárolva, itthon kevésbé ismert típus.

 

 

gaborci Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6172

Üdv.

 

Úgy nehéz, hogy azt sem tudni milyen típus, mert kb kismillió fajta van a piacon.

 

Csavarok kicsavar, szétkap kitörlöget, kimos megszárít és kész. :)

 

(én így csináltam)

 

gaborci

 

 

carpediem71 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6171

Üdv mindenkinek!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nekem egy régi, de nagyon jó (1.600 W.-os) porszívóm van és az a kérdesem, hogy hogyan kell kitisztítani A-Z-ig?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

J1ellenor Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6170
Hali. kell kell kell kell kell,viszont még az is amiben tárolhatod,amíg nem megyek érte;)
Előzmény: gaborci (6169)
gaborci Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6169

Köszi, gondolom hogy igen.

Miért mondom ezt?

 

Reaktiváltam (darabjaira szedtem és kitakarítottam, ruha porzsák és szivacs szűrők kiszed, kimos) a kb 7 éves Samsung Veloce 1200w-os porszívónkat.

 

Hááát mit mondjak, nagyobb a szívóereje mint a ToP- Shop-os csuda vízszűrős porszívónknak. Átmentem vele a szőnyegen újfent.

 

Jut eszembe nem kell valakinek egy "jóféle" vízszűrős porszívó? Nagyon fajin! :)

 

Üdv. gaborci

Előzmény: nagya2 (6167)
katka51 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6168

Tiszta öröm!

Utána néztem a Solac LV 1450 gőztisztítónak - már egy hete megrendeltem -. és most látom, hogy már raktáron van és rendelhető! Valaki, esetleg?

 

http://annostore.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=941&category_id=80&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

nagya2 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6167

Hali!

Vedd a 91E0-át elég erős az is:-))

Üdv Nagya

Előzmény: gaborci (6166)
gaborci Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6166

Hali!

 

Egy éjszakás (középső fokozat) üzem után érezhetően tisztább a levegő.

Ezzel mindent elmondtam! Jó lesz ez, de gondolom, majd egy-két hét után érződik illetve látszik, akarom mondani nem látszik az eredmény.

A léről amit beszéltünk, szólj időben ha kell és intézem.

 

A porszívó ügyben a helyszíni szemle alapján fogok dönteni. Kösz az észrevételt!

 

Üdv. Gaborci

Előzmény: J1ellenor (6164)
katka51 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6165

Csatlakozom a kedves "segítőtársadhoz" én nem ennyire szakszerűen. Küldtem Neked egy e-mailt, amibe kimásoltam az általad választott porszívó és a sokak által itt dicsért elektrolux 6440 műszaki adatait. (a bemásolt oldalon az összehasonlítást azonnal látod, bár tudom, hogy Neked nem kell mondanom, hogy mit hol, hogyan keress! én analfabéta:))))) Hasonlóak, sőt, én laikus és nagyon hozzá nem értő úgy látom, hogy sok mindenben "veri" a samsungot,  az ára egyből a fele, max.telj. több, szívóteljesítmény több! Csak a samsungon vannak - mint látom - digitális dolgok, ami szerintem megdrágítja, ugyanakkor talán meg is bonyolítja a szerkezetet, ezáltal talán a hibalehetőség is több lehet.

Szakember mit szól?

Kiváncsian várom én is, hogy hogyan működött a "kütyüd", remélem, hogy jól!

De ahhoz, hogy megtapasztald hosszabb idő kell és még más dolgok is, amiket meg akarsz változtatni!

 

Előzmény: katka51 (6163)
J1ellenor Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6164
Halihó. Na milyen volt a gép,így elsőre?:) Figyu néztem én ezt a samsung sc9560-as piszotót. A fogantyúja szerintem hasonló mint a miele azon típusa ami a zekinek kikopott x idő után és elkezdett fals levegőt szívni. Szerintem olyat nézz amin nincs külön fogantyú(rögtön a porszívó csövét markolod),vagy legalább is nem ekkora az "erőkar" mert a hasonló elv alapján ez is kikophat neked elég hamar.( használattól függ természetesen,és ez csak egy saját vélemény:))
Előzmény: gaborci (6162)
katka51 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6163

És már alszik is. Előtte jó lett volna jó kiportalanítani. Remélem, ezt te megtetted?

Az aprók is élvezték?

A porszívónak én is utána nézek, de ez nekem most amúgy is "fogas kérdés"

Előzmény: gaborci (6161)
gaborci Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6162

 

SC9560 a tartozékokban jobb.

 

A 8780-hoz nincs turbó kefe és 3in1-ben van a résszívó, porolókefe és a kárpitfej is.

Ezek a minden az 1-ben dolgok nem a legjobbak szerintem.

Max a praktikum szól mellette.

gaborci Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6161
Elkentem a száját, úgyhogy kisírt szemekkel ment el.
Előzmény: katka51 (6160)
katka51 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6160

Halika!

Olyan sok jót olvastam itt a fórumon az ELEKTROLUX 6440-ES porszívóról. Olvastam róla a márkabolt honlapján. Olyat találtam, ami, 2000 W-os, szívóteljesítmény 380 W HEPA szűrős és 30 ezer alatt van. Természetesen én még annyira sem tudom, hogy  mennyiben különbözik akármelyik Samsung-tól is, azokat még el sem olvastam. Én csak az árbeli különbséget látom. Engem is érdekel, mert hamarosan sort kell keríteni egy ilyen beruházásra, de természtesen most ez Neked sokkal fontosabb.

Szerintem márkaboltban kipróbálva nézd meg mind a kettőt, és a fórum hozzászólásokat is vedd figyelembe, kinek milyen tapasztalata van! A LEGJOBBAT, mégha kicsit drágább is!

Remélem, közel vagyunk a problémád megoldásához!!!

Remélem, jól megmozgatod az "öreget"! 

Előzmény: gaborci (6159)
gaborci Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6159

Üdv.

 

Samsung porszívókra esett a választás, csak azt nem tudom, hogy melyik legyen?

 

SC91E0 (41ezer) 1600W Multi Chamber system

 

SC9560 (56ezer) 1800W Multi Chamber system

 

SC8780 (51ezer) 2000W (ez a legújabb) Multi Chamber plus system

 

+ a fene tudja miben különböznek még.

Majd megnézem, mert most megyek ping-pong-ozni.

 

Megjöttek az ellenfelek. :)

 

üdv. gaborci

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6158
:)))

Az olyan, hogy pórázon tudod a kutyát bringával futtatni, mert van egy teleszkópos része, így nem tud esetleg elrántani a kutya, mert "utánaenged".
Valahol olvastam olyat is, hogy azt is megakadályozza, hogy a kutya a bringa elé kerüljön véletlenül, ezt akartam volna megtudni, hogy tényleg így van-e?

CSirkecomb, hehe, jót vigyorogtam, ahogy elképzeltem....szegéééény....:DDDD
Előzmény: J1ellenor (6156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!