Keresés

Részletes keresés

pmárti Creative Commons License 2009.10.31 0 0 269

Szép napot mindenkinek!

Imregi bocsika hogy jól megdolgoztattalak!, amikor elakadtam és morgolódtam akkor a férjem mondta hogy miért nem kérdezem meg nálam gyakorlottabbtól, hát izibe feljöttem és nem is tudom hogy miért K-t írtam:-(((, szóval ez már a szenilitás jele.

Ilonamamzi,elég bonyolult ez a kendő  az első 3  chart még nem is annyira, de majd most ugrik a majom és Márti a vízbe ha a befejező széleket kell kötni, na azt egyáltalan nem tudom hogy fog kialakulni , igaz a Kirinél is kétségbe voltam esve hogy hogy lesz ebből 3 szög, de rendületlenül kötöttem és csak kijött.Imregi sikíthatok ha elakadok? ígérem nem foglak félrevezetni!!!! A fonal nem tökéletes mert a Lild-s fonal ami szürke barna drapp, kombináció és nem adja ki a mintát,csak már azért kötöttem ebből mert ez már annyit volt bontva és semmi sem tetszett belőle, úgy gondoltam magamnak jó lesz, ha ki be szaladgálok, mert olyan öregasszonyos.Emlékeztek régen már  az idősebb korosztály emlékezhet rá csak  a nagymamámnak volt beliner kendője /nem tudom hogy jól írom e le / nagy fekete vastag rojtokkal körben abba úgy szerettem belebújni, ezeket a sváb asszonyok használták a régi időkben ez volt télikabát helyett is. Na jól el kalandoztam Köszi kislányok Puszi Márti

Előzmény: imregi (266)
nenca Creative Commons License 2009.10.30 0 0 268

 

   Szevasztok kislányok!További jó kötögetést és beszélgetést ,aki még ébren marad.Én elmegyek aludni,mert holnap temetőket járunk.Sajnos!

Jó éjt!

Ilonamamzi Creative Commons License 2009.10.30 0 0 267
Márti!    Megnéztem, Imregi jól mondta. Hú ez elég nehéznek tűnik nekem.  Meg ez a minta tükörképesen szimmetrikus, nagyon várom, hogy tegyél be képet majd.
imregi Creative Commons License 2009.10.30 0 0 266
Hehe, jó sokáig elszórakoztam a linkkel, nem akart összejönni, szóval akkor tárgytalan a dolog, nincs K betű. Ezt kötöm most én is de azért végignéztem hogy mit hagytam ki:-)
Előzmény: pmárti (263)
pmárti Creative Commons License 2009.10.30 0 0 265
Köszi Ilonamamzi Imregi megfejtette a homályos kérdésemet, most már tudom Puszi!!!
Előzmény: Ilonamamzi (262)
imregi Creative Commons License 2009.10.30 0 0 264

Nézd már meg te is légyszíves, én sehol nem látok K betűt.itt a minta

Nagyon szép lett a kendőd, igazi csipke!

Előzmény: Ilonamamzi (262)
pmárti Creative Commons License 2009.10.30 0 0 263
Imregi! Arany vagy, de jó hogy nem kötöttem tovább, a bogyót sem jól kötöttem akkor, mert én azt már abban a sorban összehoztam egy szemre a b-re meg két szemet kötöttem 1-be, de csak egy sort kell visszafejtenem, bocs nem K hanem N azaz nupp ezt már kinyomoztam. A nayg méretet kötöm ,a második minta 10 de óriási lesz én meg tökalsó vagyok,na mejd lesz valami, legfeljebb takaró lesz belőle:-(((Köszi Puszi Márti
Előzmény: imregi (261)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.10.30 0 0 262

Márti!

Ide tudnád tenni a mintát? Mert így elég nehéz segíteni.

 

 

imregi Creative Commons License 2009.10.30 0 0 261

Sziasztok, itt vagyok én is, csak inkább olvasó üzemmódban:-)

 

Márti, a bogyót az N betű jelöli, én 7-es bogyókat csinálok. A felette lévő sorban a háromszög azt jelenti, hogy ott összekötöd a 7 szemet. A b betű azt jelenti, hogy csavartan kötöd le a sima szemet, de én azt is simán kötöm, szerintem nem néz ki jobban csavartan.

K betűt én nem látok a mintában:-)

Előzmény: pmárti (259)
nenca Creative Commons License 2009.10.30 0 0 260

 

   Márti! Peched van,mert úgy látom csak én vagyok itt....és  ebben nem tudok neked segíteni.Most én is a Kirit kötöm,de az egyértelmű...máááár.Nekem is homályos volt...de a kedves topiktársak rávezettek.

Előzmény: pmárti (259)
pmárti Creative Commons License 2009.10.30 0 0 259

Szép estét mindenkinek!

Hátha van még valaki errefelé ebbe a késői időben:-))) .

Én Ilonamamzi bátorítására kezdtem el a Kiri kötését, először olyan nagy homály volt hogy csuda, de ő bátorított és sikerült nem a legtökéletesebb lett, de azért elkészült a Gali már könnyebben ment  az nagyon szép lett és jó nagy, a lánykám már hordja büszkén. Most Sivatag csodáját kötöm , csak a bajom az hogy ezek egyik sem egyöntetű jelölések a mintákon  a szemek most például   a   K  val jelölt  erre azt gondoltam hogy ez a bogyó .(      a      na azt nem tudom ugye én a korosab nemzedéskhez tartozom mi nyelveket csak az orosz és latin olaszon kívül nem tanultunk, az angolhoz meg egyáltalán halbány lilám sincs! Ha valaki tudna segíteni megköszönném esetleg még Imregi  Gaga Ilonamamzi ha fennt vagytok még.

Ilonamamzi Creative Commons License 2009.10.30 0 0 258
Akkor jól van. És most mit csinálsz? Mármint kötésileg.
GAGA50 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 257
Ilonamamzi !

Köszi, de a GAIL nekem is megvan. Gyűjtögető életmódot folytatok.
Előzmény: Ilonamamzi (256)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.10.30 0 0 256

Sziasztok!

 

 

Gaga! 

A kendőmet most direkt ilyen kisebbre kötöttem, olyan  nyakbavalóst akartam. A minta neve gail, átküldöm Neked, ha akarod. Most a tiedét kötöm, na ez jó nagy lesz, nagyon szép már most látom.

 

 

Nenca!

Azért nem egybefüggő a kendőd kezdése, mert nem a rejtett módon kezdted, hanem a szükséges szemszámmal a szokásos módon. (én is igy kötöttem az egyiket, és ilyen lett.) A nyakadban nem fog látszani, de erre mondtam, hogy a következőt így kössed. (Majd megkeresem a leírását addigra). A bontását één sem tudom máshogy, csak ollóval lebontani, pedig láttam már videon valahol, hogy simán lebontják, nekem nem ment.

 

 

Ildikó!

Hát gyönyörű lesz a sálacskád, nyugodtan kezdj el majd ezután a kendőt, mert nagyon szépen kötsz, fog menni abban biztos vagyok.

nenca Creative Commons License 2009.10.30 0 0 255
Szia Gaga!
Dehogy haragszom.A 222.hsz-ben kértem is,hogy nézzétek meg a hibákat.Észrevettem csak nem bontottam,mert ezt mint mondtam gyakorló munkának szántam. Lusta voltam az az igazság,késő volt már.....Aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.Nem annyira vészes. Azt nem értem viszont,hogy miért kellett volna összefüggőnek lenni a kezdésnél.Rosszul szedtem fel?
Más...vezet a Debrecen az Újpest ellen,de sajnos kihagytak egy 11-est.Szurkolok a városodnak. Jajaj....most hallom 11-est kapott az újpest.
Előzmény: GAGA50 (254)
GAGA50 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 254
Nenca !

Ugye nem haragszol hogy egy kicsit kritikusan néztem meg a kendődet ? Tényleg csak azért, hogy tudd hogy mire figyelj. A jobb oldala az teljesen jó.

Előzmény: nenca (220)
GAGA50 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 253
Ilona.

Ez melyik minta, Nagyon szép, és dacára annak hogy színátmenetes fonalból van elég jól kiadja a mintáját. Szerintem kár hogy nem kötöttél még hozzá egy pár sort.
Előzmény: Ilonamamzi (240)
GAGA50 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 252
Ildikó .

Szép lesz ez a sál. Látszik rajta, hogy finom, puha.
Előzmény: szaboildiko (245)
GAGA50 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 251
Ildikó !

A horgolt kezdést nem tudod csak úgy lebontani.Ollóval kell kivagdosni . Csak vigyázz a kötés szemébe bele ne vágj.
A horgolás szemébe van felszedve a kötés szemei ezért nem is lehet egy húzásra kiszedni közüle.
Előzmény: szaboildiko (247)
nenca Creative Commons License 2009.10.30 0 0 250
Ildikó! Ercsu blogja....a csipkekötés 156-os hsz-be pilcher rakta be.
Előzmény: nenca (249)
nenca Creative Commons License 2009.10.30 0 0 249
Pulendrákus elutazott,de Ercsu blogjában van szemléltető kép lépésről lépésre.
Előzmény: szaboildiko (247)
nenca Creative Commons License 2009.10.30 0 0 248

Ildikó! Ügyes vagy...szép....
Nyugodtan vágj bele a kendőkötésbe,én is belecsaptam a közepébe.Valamelyik hsz-ben ott a kép.Ne félj tőle....
Előzmény: szaboildiko (245)
szaboildiko Creative Commons License 2009.10.30 0 0 247
Jaj, már velem lesz tele az oldal, de ezt még muszáj megkérdeznem, Pulendrákus a horgolós láncszem kezdés nekem nem sikerült, nem tudtam lebontani. Vajh mit rontottam el, én szerintem jól csináltam, de mégsem jött le! Így maradt a hagyományos kezdésem, de azt is szeretném megtanulni, hogy hogyan kell. Elmagyaráznád kérlek?! Köszönöm.
Előzmény: szaboildiko (246)
szaboildiko Creative Commons License 2009.10.30 0 0 246
Bocsánat Icuskám (Ilonamamzi)
Előzmény: szaboildiko (245)
szaboildiko Creative Commons License 2009.10.30 0 0 245
Ilonamazi ez gyönyörű! Nagyon ügyes vagy!

Gaga50: elkezdtem az általad kapott minta alapján a sálamat kötni, tetszik a mintája, ilyen lesz. Még a kendőhöz nem merek hozzákezdeni, bár a cél az lesz. Köszönöm.


Előzmény: Ilonamamzi (240)
nenca Creative Commons License 2009.10.30 0 0 244

  

Ilonamamzi! Neked hány kezed van? Mennyi idő alatt kötöd ezeket a szépségeket?

Nagyon tetszik.

Előzmény: Ilonamamzi (240)
nenca Creative Commons License 2009.10.30 0 0 243

   Szi aTűcske!

Mi van a derekaddal?

Ne aggódj én sem tudok annyit kötni ,amennyit szeretnék.Főleg amióta fáj a kezem.De ha nem kötök,akkor is fáj,úgyhogy ...inkább kötök.

Előzmény: horgolotucske (241)
horgolotucske Creative Commons License 2009.10.30 0 0 242
Jaj nekem irigykedek de szép lett!!!!!! Mi a minta neve?
Előzmény: Ilonamamzi (240)
horgolotucske Creative Commons License 2009.10.30 0 0 241
Pulendràkus: szép hétvégét neked is hiányozni fogsz nagyon.
Gonoszka bàrcsak ott tartanánk a drótra feszitésnél magam részéröl kb 15 cm van meg a sálból mert gyáváskodtam és késöbb kezdtem mint Neca.
Erzsimami pont ezt a mintát kerestem mert csak a képet találtam a kendöröl nagyonk köszi neked. Fájt a fogam erre amintára szemeztem vele, de holdban van elöször bekell fejezni amit elkezdtem. Kulönben minden sálra fáj a fogam jó lenne ha hindu istennö lehetnék és egyszerre tudnék kötni 4 sálat a kezeimmel........
Ilonamami én is elvagyok varázsolva gyönyöru minták vannak.
Neca a video amit mutattam az a hölgy aki irta a könyvet Esztonia sálak.Ne aggodj olyan jól senki sem tud kötni mint Ö, nekem eszembe sincs utánozni.Örulök hogy a mintát tudom követni kb 15 cm-em van kész a sálból megmutatom ha látni valamit belöle. Te nagyon ugyes vagy szép lehet már a tiéd.Ugy fáj a derekam, nem tudok itt ulni csak percekig a gépnél de nyugodtan irjatok mert beugrok, mégha percekre is olvasni és válaszolok.
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.10.30 0 0 240

Sziasztok!

 

Már feszítés alatt a következő, nem túl nagy kendőm, mutatom. 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!