Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23486
Engem annyira nem zavart volna ez a folyasirány ...

Igazabol el nem tudom képzelni hogy milyen irreverzibilis folyatok lehettek volna ha nem ugy folyik a viz mintahogy ...
Előzmény: NAki_585 (23485)
NAki_585 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23485

ÁÁÁÁ, ne keressük a hibákat!! :)  van ott vagy 1.5 cm azért :)

 

azt várom hogy valaki rámondja az áment és végre megnyugodhatok 2.5 hónap után ! :)

Előzmény: Törölt nick (23484)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23484
Egy bajom van csak az egésszel hogy az a hőcserélő olyan padlóra ledobottnak tűnik ... ;-)))
Előzmény: NAki_585 (23481)
janman Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23483
Megvan hol láttam a német árat: a "http://www.hoszivattyu.org/?searchType=blog&page=1" -on írja a blogíró, hogy 0,76Eur/m3.
Persze valószínű a németek más áron is veszik a piacról mint mi.
Előzmény: MZ/Y (23482)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23482
Valamivel drágább lehet No-ban, de ilyen eltérést nem hiszek. A 102 ft már közelítőleg világpiaci ár és a támogatást most nem egységesen, hanem kereset-arányosan adják.
Előzmény: janman (23479)
NAki_585 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23481

Na ez a jelenlegi állapot!!!

remélem igy már ok lesz ?! :)

szerintem a rajz szerint igy van jol bekötve, hozzáteszem szerintem

akinek van kedve vesse össze a rajzot a fotóval...

(a viz a szivattyú felől a hőcserélő irányába áramlik.)

rendszerleiras
pborisz Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23480
Ennek örülök :)) Már kezdtem izgulni :) Várjuk a teszteredményeket :)
Előzmény: NAki_585 (23475)
janman Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23479
Lehet, hogy igazad van, elképzelhető, hogy emiatt mondta azt amit mondott.
Mindenesetre most a gáz ára majdnem megduplázódott (vagy fog) a 2002-2003-as árakhoz képest. 2008-ban nekem már 102 Ft lesz, úgyhogy ezért is kezdetm el gondolkodni a kazáncserén. Valamelyik netes oldalon olvastam, hogy ez még jobban is emelkedhet, mert pld. Németországban 200 Ft felett van m3-e. Bár ezt nem igazából hiszem el, németnyelvtudás hiányában meg nem is tudom ellenőrízni.
Előzmény: MZ/Y (23477)
janman Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23478
Szia Urbancsok!
Megnéztem a neten és a padlófűtés gyűjtő-elosztójánál a padlófűtés csöveit. Eredmény: piros feliratos, kimondottan padlófűtéshez való, védőréteggel ellátott, oxigéndiffúziómentes csővel van megoldva a csövezés. Ez a probléma kilőve, úgy gondolom.

Üdv: janman
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23477
Ha jól tévedek, 2001-ben nagyobb volt a különbség a kondenzációs és a sima kazán ára közt és olcsóbb a gáz. Szerintem ezért mondta, hogy nem térül meg, csak soká.

Ma viszont nincs akkora különbség a kazán árában, drágább a gáz - sokkal hamarabb jöhet a megtérülés.
Előzmény: janman (23476)
janman Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23476
A tervező nem igazából lebeszélt, hanem azt mondta, hogy amennyivel drágább annyival nem tud többet. Én úgy éreztem, hogy inkább azért idegenkedik tőle, mert talán nem ismerte annyira, mint a hagyományos kazántechnikát.
Amúgy az első felvetésed talált, mert a fűtökör egy lemezes hőcserélőre dolgozik rá, így a padlófűtéskör le van választva egy kisebb, direktbefűtött, fürdőszobai törölközőszárító radiátor köréről. Ez utóbbit egy nagy baromság volt beépíteni.
A slusszpoén, hogy HEP2O csővezéssel van a padlófűtéskör megépítve, ami tudtommal oxigéndiffúzió mentes. Vagyis akár az Ecosyra rá lehetne direktbe kötni. (ha jól olvastam a kazán leírásában)
A 23-28%-os mondatodat nem igazából értettem. Hogy jött ki?

Előzmény: urbancsok (23474)
NAki_585 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23475

Halihó! nem fagytam meg! :)   bár reggelre 17 fokra lement a hőfok.

 

napközben a szerelő kicserélte a csőtöt, 11 órakkor lett ujra beüzemelve a rendszer

kb 16 fokról 21-re este 7 körülre nyomta fel. tesztelgetem tesztelgetem....

 

Egyébként simán volt melegvizem(fürdésre), kipróbáltam működött sehol nem jött a viz kifelé ,úgyhogy használtam is :)

 

 

 

urbancsok Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23474

Sántít ez a történet valahol.

Ha a tervező lebeszélt a kondenzációs kazánról, akkor hogyan oldotta meg a kizárólagos padlófűtést egy mezei falikazánnal?

1. Gondolom, hőcserélővel.

Ha ez így van, akkor ez az első gond a kazáncserénél.

Bár ez egy újabb problémát is eredményezhet, vagyis hogy a padlófűtés csövei nem alkalmasak a közvetlen kazánköri bekötésre. Magyarán nem oxigéndiffúzió mentesek (remélem ez csak egy rossz feltételezés).

2. Ha nincs hőcserélő, akkor van keverőszelep.

Ha ez így van, akkor a kondenzációs kazánnal elérhető megtakarítás (nem feltétlenül az SD-val) 23-28%. De ehhez kell az időjárásfüggő szabályzás is.

Fontos, hogy a csökkentett hőmérséklet max. 2 fokkal legyen alacsonyabb, mint az engedélyezett időszakban beállított. 

Előzmény: janman (23472)
PeterX Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23473

Üdv!

 

Van nekem egy Dég Colibri cirkóm (mintha Beretta lenne belül), 120 literes tárolóval. Azt csinálja, hogy rendszertelen időközönként leáll (20 perctől 2 hétig), de ezt nem tudom konkrét eseményhez kötni. Már 2 "szaki" (ebből az egyik a hivatalos szervízből) megnézte, és vállvonogatva elmentek, hogy ez pedig tök jónak néz ki, és ha nem tudom reprodukálni a hibát akkor ennyi. Mindezekért (persze kis pucolás, és kontaktsprézés után) kértek 10e és 8e Ft-ot. Valami ötlet, hogy mihez tudnék kezdeni? Két kisgyerekkel ez így elég necces.

 

Köszi.

janman Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23472
Szia monyesz!

A beírásomban elfelejtettem beírni azt, hogy tisztán padlófűtésem van, vagyis éppenséggel a "hőleadó" rendszerhez pontosan passzolna a kond. kazán.
Közben találtam adatot arra vonatkozólag, hogy a katalógusban az Ecosy leadott 5,9-29,6kW (beállitható) teljesítményéhez, mekkor gázfogyasztási értékek illenek, konkrétan: 0,5-2,7 m3/h. Vagyis jelenleg, a mai napon azt mértem, hogy a kazánom egy óra alatt 1,08m3 gázt fogyasztott. Ez a Renova Mini adatai alapján azt jelentette, hogy a kazán ~ 10kW- os teljesítménynel fűtött. Egyébként a mai nem túl meleg napon ez ca. 6,5 h-ás fűtési időtartamot jelentett. Termosztáton 18,5°C az alsó, míg 21,5°C a felső érték. A 21,5°C-ot 12 órától kell elérnie, amit mint írtam 18h30min-kor ért el kb.
Ha most veszem ezt a 10kW-os értéket és visszaszámolom az Ecosy fogyasztására, akkor úgy nézem, hogy olyan 0,86-0,9 m3/h jönne ki a gázfogyi az Ecosyval. Erős túlzással talán kijönne az a 15% körüli megtakarítás.
Ebbe próbálok kapaszkodni. Amúgy a Saunier cégnek is írtam erről, csak gondoltam vannak itt olyan fórumozók, akiknek konkrét értékei is vannak. Remélem nem tévedtem.
A tervezőnek aki a ház épületgépészetét tervezte már a tervezés fázisában jeleztem, hogy vevő lennék a kondenzációs technikára, de lebeszélt róla, hogy túl magasak a költségei. Mostmár látom, hogy nem igazán volt igaza, mert a gáz ára is jelentősen emelkedett 2001 óta, persze ezzel Ő akkor nem kalkulálhatott, én meg nem igazából voltam akkor képbe.

Üdv: janman
Előzmény: monyesz (23471)
monyesz Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23471

Hm, hát ezen elgondolkoznék azért.

A kazánért szerintem sokat nem fogsz kapni. A radiátorok nem tudom mekkorák, de az alacsony hőméréskletű max 50/30 fokos esetén lehet hogy cserélni kellene őket.

Nem tudom mire gondolsz a teljesítmény belővésnél. A max teljesítményt lehet visszavenni, de ennek a kondenzációsnál szvsz nincs különösebb jelentősége.

A max-nál nincs kondenzáció egyébként, ott gyak egy zárt égésterű turbós kazánként üzemel. Valahol azt olvastam, hogy a teljesítmény felénél van a kondenzáció határa.

Ha van épületgépészed (mondjuk aki tervezett 6kw-ot), akkor szerintem beszéljétek át a rendzseren a változtatásokat, és lehet számolni megtérülést.

Előzmény: janman (23470)
janman Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23470
Sziasztok!
Véleményetekre lennék kiváncsi az alábbiakat illetően.
Jelenleg egy Renova Mini C12-vel fűtöm a könnyűszerkezetes, 100m2-es fűtött alapterületű, 6kW hőigényű (ép.gép terv szerint) házamat, egy SD60-as tároló segítségével pedig a melegvízet állítom elő. 2002 májusi költözésünk óta havonta, azonos időpontban nézem a havi gázfogyasztást, és megállapítható, hogy éves szinten ~1500m3 a gázfogyasztásom. Takarékoskodnék!
Vagyis úgy gondolom, hogy egy Saunier Duval Ecosy kondenzációs kazánra kicserélném a Renova Minit. Katalógusadtok szerint 15-20%-os megtakarítás lenne elérhető a gázfogyasztásban, vagyis az én eddigi fogyasztásom alapján ca.9-10 év alatt megtérülne a kazán ára. Gázártámogatás nuku, és ha a Minit még el is sikerülne adni, akkor a megtérülés még kevesebb lenne.
Viszont van egy kis gondom. A katalógusadata persze egy dolog, aztán lehet a valóság meg mást hoz. Az Ecosy letölthető adatlapján csak a max. gázfogyasztás van megadva, ami gondolom a max teljesítményhez passzol. Van-e valakinek a fórumozok közt arra vonatkozólag adata, hogy az Ő Ecosy kazánja mekkora teljesítményre van belőve és ez mekkora gázfogyasztást jelent, mondjuk óránként.
Mert akkor esetleg összevethető lenne az én eddig adataimmal és méréseimmel.

Köszönettel:

janman
NRZ Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23469
Várja a szerelőt, gondolom.
Előzmény: pborisz (23468)
pborisz Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23468
Én is be-be kukkantok ide, hátha megjelenik. Nagyon kívácsi vagyok sikerült-e megoldani a problémát.
Előzmény: NRZ (23467)
NRZ Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23467
Naki úgy látszik, hogy az éjszaka megfagyott.
OsCaR Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23466
Ja értem a logikát, hogy víz hiányában mi a szitu ... az meglehet, hogy a kazánon belül (HMV fűtőkörben a két csap között) volt közben víz ... valamiért inkább nem nyitogattam ;)
Előzmény: OsCaR (23465)
OsCaR Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23465
Az én fűtőkazánom pl.  júliustól októberig csak melegvizet csinált, októberben lett rákötve a fűtési rendszer (addig csak két lezárt csap volt a fűtés ki/be csatin). nem zavarta. Persze csak HMV üzemmódban ment.
Előzmény: pborisz (23458)
dpek Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23464
Hú most látom hogy nem jött össze a cső csere.
A cső hosszát nem nagyon néztem, csak a csere járt az eszemben.
De hajlításkor azért kiderült volna hogy enged -e vagy nem.
Amúgy meg ha megtörik, akkor még nem törik el teljesen.

A hőcserélőnél meg nagyobb baj az ha nincs meg az ellentétes irány, mint az hogy fel van cserélve a primer, meg a szekunder kör.
Ezért nem működött neki a padlófűtés.
lehet 1-2 radiátort fel tud melegíteni rossz bekötéssel is, de egy nagy víztömegű tehetetlenségű padlófűtést már nem bír el.

Nálam ugyan ez a hőcserélő ugyan ilyen paraméterű padlót a 65 fokos kazán előremenőből 60 fokos padló előremenőt tud csinálni úgy hogy minden kör rajt van.
Akinél rosszul van bekötve, ajánlatos megcserélni, sokkal jobb lesz a fűtés.
Nálam a vegyes kazán oldalán van a 1/2"-os csonk, egyből felbővítve 1"-ra, és simán viszi a szivattyú.
Az szinte lényegtelen.
Azt én is hiányolom hogy nincsenek benyilazva a csonkok.
Mondjuk én magamtól jöttem rá hogy hogy kell bekötni.

Sajnálom hogy így sikerült, de én is a flexi csövet javaslom.
Azzal könnyen gyorsan be lehet kötni.

Szerintem a bojlerből jöhet melegvíz egy darabig attól hogy nem megy a kazán.
Tényleg jobb lenne rézzel.
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23463
Pedig készültem a telefonos segítségre. :o)
Előzmény: pborisz (23462)
pborisz Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23462
Nincs több kérdésem :D
Előzmény: MZ/Y (23461)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23461
Pedig nem. :o)
Monnyuk megbízom benne, hogy letilt, ha baj van.
Előzmény: pborisz (23460)
pborisz Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23460
Te most csak hülyéskedsz ugye? :) Nem hiszem el, hogy nem olvastad át a kazánod használati utasítását, mielőtt bármit is állítgatnál rajta. :)
Előzmény: MZ/Y (23459)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23459
Akkor biztos úgy van. :o)
(Fogalmam sincs.)
Előzmény: pborisz (23458)
pborisz Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23458
Hogy a fenébe ne érdekelné. Hiszen a fűtőkör vize melegíti fel a HMV-t egy hőcserélőn keresztül. Vagy ez csak az én kazánomnál lenne így? :)
Előzmény: MZ/Y (23457)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.21 0 0 23457
Ha átkapcsolom a kazánom hmv-re, szerintem baromira nem érdekli, hogy a fűtéskörben nincs víz.
De még nem próbáltam. :o)
Előzmény: pborisz (23455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!