Keresés

Részletes keresés

defcon Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1009

Gyakorlatilag ez a magyar megfelelője:

 

http://www.poengyar.com/vicces-szovegek/493-szoveg-munkahelyi-baleset

 

Azért még nem felejtettem el a cillahtóalét...

Előzmény: Törölt nick (1007)
defcon Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1008

Miért megy az ilyen ember padlásra...

Előzmény: Törölt nick (1007)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1007

Zillertali dialektus:

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1006
Előzmény: Törölt nick (1005)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1005

A Wohnbauförderung összege függ a család nagyságától és éves jövedelmétől.

Maximális összege valahol 77.000 Euró környékén van.

 

Ez egy államilag támogatott hitel, ami az első 15 évben 1% kamattal van, majd rohamosan növekszik 3,5-re,6-ra és végül 12%-ra!

Vagyis minél előbb vissza kell fizetni!

De lehet igényelni Wohnbauchek-et, ami az igényelhető Wohnbauförderung 35 %-a és visszanemtéritendő!

 

Lakás és ház vásárlásánál ajánlott az összeg 15%-át önerőként letenni, így kerülhetsz be a Grundbuchba (telekkönyvbe)

Előzmény: Törölt nick (1004)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1004

Koszonom a valaszt! 

 

Azt mondtak, azert ellenoriznek, mert ha lakcimed van, mas adokategoriaba tartozol, jogosult vagy pl. itteni csaladi potlekra, gyerek utani adokedvezmenyre, egyedul keresok adokedvezmenyere, illetve nem utolso sorban munkanelkuli segelyre, ha arra kerulne sor. Es mivel ezzel sokan visszaelnek, mostanaban ellenorzik, hogy nem-e kamu lakcimed van?

 

Kikoltozes: egyreszt tetszik itt. Masreszt, amennyire eddig ki tudtam deriteni, sokkal jobb feltetelekkel lehet pl. lakashoz jutni, mint Mo-n (ahol szinten alberletezunk). Ma voltam a bankomban, ok is eleg rugalmasak voltak lakashitel ugyben (ami nem mondhato el ugyanennek a banknak a Mo-i fiokjarol, ahol szinten jartam ugyanezekkel a kerdesekkel...). Egyszoval, azt latom, hogy amit amitol 10 ev Mo-i munka utan eleg messze vagyok, azt 10 ev Ausztriai munkaval ugy lehet osszerakni, hogy kozben az ember azert meg el is mellette, nem csak nyomorog. 

 

Igen, ez a Wohnbauforderung lett volna tobbek kozt a kerdes, mivel a munkamhoz eleg az angol, es azt hasznalom napi szinten, igy sajnos a nemetem eleg gyenge. Es sajnos a Google Translator sen tudott megbizhatoan segiteni... :) Ha jol ertettem, ez gyakorlatilag egy kamatmentes hitel, amit az allam ad es a felso hatara 11.000 euro? 

 

Azt mar a bankban sikerult kideriteni, hogy lakasszovetkezi berlakas eloleget ok akar 100%-ban is finansziroznak, de ott mondtak, hogy nezzem meg ezt, mert jobb, mint az o hiteleik. (Sztem Mo-n ilyen sem nagyon van, hogy a bank azt mondja, igen tudunk, de olcsobb neked, ha mashonnan veszed fel)

 

Előzmény: Törölt nick (1003)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1003

Miért ellenőriznék? Nem mindegy nekik, hogy mennyit vagy otthon?

Én évek óta ideiglenes, majd végleges lakcímen élek itt, de a kutya sem ellenőrzött még.

Ha Ausztriában dolgozol akkor jár a Wohnbauförderung

http://www.e-government.bgld.gv.at/wbf/eigenheime/eigenheime.htm

 

Munkam van, csak jelenleg itthonrol ingazok.

 

Ha szabad megkérdeznem, miért akarsz kiköltözni? Nem éri meg ingázni?

Előzmény: Törölt nick (1002)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1002

Sziasztok!

 

Abban tudnatok segiteni, hogy mennyire ellenorzik Ausztriaban az ideiglenes lakcimet (Nebenwohnsitz), hogy tenylegesen laksz-e ott vagy nem? Allitolag az allando lakcimet (Hauptwohnsitz) ellenorzi az idegenrendeszet, megnezik, hogy vannak-e ott cuccaid, szamlakat kerhetnek be, es korbekerdezhetik a szomszedokat, hogy lattak-e?

 

Illetve, abban tud-e valaki segiteni, hogy hogyan mukodik a lakastamodatasi rendszer Burgenlandban, milyen lehetosegek vannak, ha valaki Mo.-rol ki szeretne koltozni? Munkam van, csak jelenleg itthonrol ingazok.

 

Koszonom a valaszokat.

Exxon73 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 1001

baratom remelem en is jol dontottem.ma ugy vagta utanam a laptopot mobilnettel szemelyi es bankszamla nemet cim elleneben a phonehouseban a torok gyerek hogy csak lestem.hollandban ez nem ment volna.

a munkaba belerazodtam,2nap alatt 2 autot vettem a cegnek,a beszerzes rendben,a raktar rendben,itt tenyleg sokkal masabb mint hollandban.rohej de az ember automatikusan rechnungot kerne,de az nincs.a quittung az megfelel.

nem bantam meg eddig hogy atkoltoztem ide hollandbol.

a partner VW szervizunk tulaja ma vagy 8 A6os 4 5 eves Audit mutogatott hogy szeptembertol mar vihetem is lizingre.hazvasarlas ugyben is pozitiv a kep,par honap mulva ahogy letelt a probaidom bele is vaghatnek.vegyem es vigyem....

Előzmény: Törölt nick (1000)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 1000

Akkor jól döntöttél :-)

Előzmény: Törölt nick (999)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 999

nem, a kinézett webshopból megrendelem, ott egyértelműen azt kapom. a többi felmerülő problémakör meg máshol is előfordulhat.

Előzmény: Törölt nick (998)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 998

Akkor veheted boltban 10-40%-al drágábban :-)

Előzmény: Törölt nick (997)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 997

ok hogy visszaadhatom, ha mégsem jó, de az van, hogy egy 100e ft fölötti értékű 10 kg-os terméket nem akarok visszaküldözgetni postán, ha esetleg rosszat küldenek. + szeretném használni egyből :-)

Előzmény: Törölt nick (996)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.13 0 0 996

mi is az amazonról akartunk rendelni, de a kiválasztott termékből van 3-4 féle különböző árakon, de nem írnak különbséget a termékek között.

 

Ilyet soha nem tapasztaltam az Amazonnál. Én elégedett régi törzsvásárlójuk vagyok :-)

 

így onnan nem merjük megrendelni, mert nem biztos, hogy azt kapjuk, amit szeretnénk.

 

http://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html/ref=hp_ln_muerg/?nodeId=13413131

 

"Sie können Ihre Bestellung innerhalb von zwei Wochen ohne Angabe von Gründen widerrufen (Weitere Informationen zum Widerrufsrecht finden Sie in unseren AGBs). Der Widerruf kann online durch Nutzung unseres Online-Rücksendezentrum erfolgen."

Előzmény: Törölt nick (995)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.13 0 0 995

az biztos :-), mi is az amazonról akartunk rendelni, de a kiválasztott termékből van 3-4 féle különböző árakon, de nem írnak különbséget a termékek között. + volt valami kavarodás a modell típusok között is a keresőben (rossz kép volt hozzá), így onnan nem merjük megrendelni, mert nem biztos, hogy azt kapjuk, amit szeretnénk.

Előzmény: Törölt nick (994)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.13 0 0 994

Ezt ismerem. Én ennek ellenére csak nagy és ismert cégtől rendelek, hiába van máshol olcsóbban esetleg.

A bolti árhoz képest így is sokat spórolok és legalább nem izgulok, hogy kapom a amit rendelte, vagy van e garancia.

Előzmény: Törölt nick (992)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.13 0 0 993

tudja esetleg valaki, hogy 144 euró/óra adótanácsadói díj átlagos, vagy soknak számít? köszi

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.12 0 0 992

köszi!

ajánlottak közben egy webshop értékelő oldalt, ha esetleg hasznos lehet:

http://geizhals.at/

Előzmény: Törölt nick (991)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.12 0 0 991
Előzmény: Törölt nick (990)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.12 0 0 990

Nálam a No.1 az amazon:

http://www.amazon.de/

 

De használható még a :

http://www.t-online-shop.at/

 

Én szinte mindent az Amazonon veszek. Persze előtte megnézem más shopok árait is, néha van kicsit olcsóbb is, de az Amazon megbízható, így pár euró miatt nem próbálkozok kisebb boltokkal :-)

Előzmény: Törölt nick (989)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.12 0 0 989

ok, azért köszi. Ha esetleg tudsz ajánlani más elektronikai webáruházat, azt megköszönöm. Csak annyi a lényeg, hogy megbízható legyen, mo-ra sem feltétlenül kell, hogy szállítson, Bécsben is át tudjuk venni.

Előzmény: Törölt nick (988)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.11 0 0 988

Én sajnos nem ismerem ezt a céget, így ajánlani sem tudom :-(

Előzmény: Törölt nick (987)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.11 0 0 987

Ez egy webshop, csak fenntartanak kis átadó üzlet-féléket ahhoz, hogy átvehessék az emberek a neten rendelt terméket személyesen (is gondolom). Én is épp azt néztem, hogy neten sokkal olcsóbbak egyes termékek, mint üzletekben, csak nem ismerem az osztrák áruházakat. Vennénk egy robot porszívót, itthon csak a legalapabb modelleket lehet venni szinte, amit szeretnénk csak olyan áruházban van, amiről csak rosszat írnak mindnehol (megbízhatatlan).

Előzmény: Törölt nick (986)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.11 0 0 986

Műszaki cikket már jó ideje nem veszek üzletben, ilyen helyekre csak kipróbálni, megnézni járok, azután meg megveszem olcsóbban a neten :-)

Még olyan nem volt, hogy így ne spóroltam volna legalább 10 %-ot, de volt eset ahol 30-40-et is!

Előzmény: Törölt nick (985)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.11 0 0 985

Sziasztok, ezt az üzletet ismeri esetleg valaki (Ausztriában több városban van): electronic4you

 

köszi

Blindzi Creative Commons License 2011.07.10 0 0 984

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy nem tud-e valaki viszonylag olcsó lovaglási lehetőséget Kaprun-Bruck-Zell am See vonalon?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 983

Én sem. De azóta sok idő eltelt és nem tétlenkedtem.

Előzmény: hb85 (982)
hb85 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 982

Azért van meló... csak figyelni kell...

 

Sajnos 14évesen 8.-as koromban nem jó szakmát választottam...

 

Előzmény: Törölt nick (980)
hb85 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 981

:P

Előzmény: Törölt nick (979)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 980

Egy ilyen kis településen gondolom nincs túl sok munka, főleg nem a magyar és szlovák határ közelében...

Előzmény: hb85 (978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!