Keresés

Részletes keresés

Littledoc Creative Commons License 2010.05.19 0 0 198
Előzmény: Littledoc (197)
Littledoc Creative Commons License 2010.05.19 0 0 197
Nem tudom. Mondjuk ha építkeznék, örülnék neki, de amúgy annyira nem jön be.

Kíváncsi vagyok, hogy a függönylégzsákkal mit csináltak, továbbá mit kezdtek a tetőszerkezet bóracél merevítéseivel, amiről az acélipari cégek tájékoztatója szerint szigorúan csak spéci eszközökkel és spéci eljárásokkal szabad megmunkálni, a hagyományos hegesztési, alakítási és vágási eljárások erősen felejtősek, mert messze nem adják azt a strukturális szilárdságot / biztonsági szintet, amit a gyári kialakítás adott (erről például itt...)...

Littledoc Creative Commons License 2010.05.19 0 0 196
Kedves GonzoX1!

Köszönöm szépen kedves soraidat, és szívből gratulálok Neked, ügyi vagy! :)
Én még küzdök... :(
Majd meglátjuk, a vak is azt mondta...
Előzmény: GonzoX1 (195)
GonzoX1 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 195

Szia Kicsidoki!

 

 

"A Kedves Tagoktól elnézést kérek, ha túl sok volt a szervizreklám, nem akarok ezzel senkit sem elriasztani. Felnőttek vagyunk, mindenki azt gondol és azt hisz, amit akar, ez csak az én világképem volt. Igyekszem majd nem erőltetni!"

Jaj, ne csináld már, csak ugratunk (persze főleg én :)), de nem komolyan. Természetesen tiszteletben tartom a véleményed én is. Már így ismertelek meg és így lettél szimpatikus is, no. Gondolom a vizsgáid miatt vagy így lehangolódva. :)

Az én éves vizsgáim megvannak, így én már vigyorgok.  :))

 

Lassan elmúlik a szél, elmegy a hideg és a nap is kisüt.

Előzmény: Littledoc (192)
GonzoX1 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 194

Kedves szemmellato!

 

Elnézésed kérem én is, hogy ezeddig nem válaszoltunk, de most mi is (már amennyien vagyunk) elvizsgázgattuk, eldolgozgattuk az időt egy kicsit. :)

A válasszal már le(el-)késtem, így csak annyit mondok, hogy örülök én is, hogy eme típus mellett döntöttél, bízom a jó választásodban és kívánom, hogy sok örömöd és sok kellemes kilómétered legyen vele.

(Emellett a kocsma és a nők is egy jó program természetesen) :D

Üdv,

Előzmény: szemmellato (191)
Littledoc Creative Commons License 2010.05.18 0 0 193
Littledoc Creative Commons License 2010.05.18 0 0 192
Kedves Szemmellato!

WOW, szívből gratulálok! Elnézést, hogy nem azonnal tudtam reagálni, de kívánom és remélem, hogy jó döntésen legyél / vagy túl!

Legyen benne sok örömed és baleset / problémamentes km-ed! Remélem Te is szeretni fogod a "dögöt", ahogy mindennel együtt mi is, nagyon!!!




Várjál, nem ez a topik akar kiürülni, hanem az Indexes össz / nagy - VOLVO-s. Ott most kicsit összerúgták a port páran a magból a modikkal, és azt gondolom, hogy a dolog már visszafordíthatatlan, de nem erre a topikra gondoltam.
Mindenkit szeretettel látunk / látnak a VolvoWIW Fórumán is, létrehoztam egy XC90 szekciót is, amiben - hogy költőien finom legyek :) - nem tolonganak a lelkes XC90 tulajok...

Azt nem gondolom, hogy ezt a topikot is temetni kellene. Ha igény van rá, nagyon örülnék neki, ha lenne élet. Hogy itt, vagy ott, vagy is-is, az szerintem mindegy, csak legyen, jó lenne összejönni! Azt gondolom, hogy a márka- és típusválasztás kicsit hasonló világképet is tükröz, és a tapasztalatok megosztása is jó dolog!

Hamarosan vagy így :) , vagy úgy :( túl leszek a szakvizsgámon, és utána remélem megint felpezsdülnek kicsit a dolgok (nem hiszem, és nem gondolom, hogy ennek is tőlem kellene persze függenie...).

A Kedves Tagoktól elnézést kérek, ha túl sok volt a szervizreklám, nem akarok ezzel senkit sem elriasztani. Felnőttek vagyunk, mindenki azt gondol és azt hisz, amit akar, ez csak az én világképem volt. Igyekszem majd nem erőltetni!

Szóval ne tűnj el! :)

Mindenkit szeretettel üdvözlök! Írjatok! :)

VOLVO for Life!
Előzmény: szemmellato (191)
szemmellato Creative Commons License 2010.05.18 0 0 191
Köszönöm a választ, közben el is dőlt, az olcsóbbik lesz megvásárolva.

Sajnálom hogy kiürül ez a topik, szívesen csatlakoztam volna e lelkes kis csapathoz...

Na mindegy, akkor marad a kocsma és a nők. :-)
Előzmény: Littledoc (189)
Littledoc Creative Commons License 2010.05.18 0 0 189
Kedves Szemmellato!

Szerintem ebben így nagyon nehéz okosnak lenni.
Alapvetően én a fiatalabbat (burkolt műszaki fejlesztések) és a jobb állapotút választanám.

Nyilván jó lenne tudni, hogy miért volt motorcsere a régebbiben. Mert ha széthajtották (vagy nem tartották karban - pl. soha nem nézték az olajszintet és elfolyt valami miatt, de nem vették észre, stb), és továbbra is ugyanaz a személy használja, akkor ez annyira nem jelent jót a második motorra nézve sem...

A legjobb lenne, ha egy olyan márkaszervizbe bevinnéd állapotfelmérésre (mindkettőt, vagy amelyik mellett döntenél), ahol még nem járt(ak) az autó(k)...

Sok bölcsességet és aztán sok örömet!

Üdv!
Előzmény: szemmellato (188)
szemmellato Creative Commons License 2010.05.16 0 0 188
Sziasztok!

Vásárlás előtt állok, és a következő kérdésem lenne: a 120 és a 130 kw.-os autók között csak a motorban van különbség? Az egyik kiszemelt egy 2005. 05. havi 120-as, míg a másik 2006. 05.-i 130-as. Mindkettő summum, a régebbi elhanyagoltabb, viszont 1 mill. különbség van köztük.
A 2005-ösben 212 ezer km. van, azonban 100 ezernél gariban új motort kapott, a 06-osban pedig 175 ezer.
Mindkét autó ugyanott szervízelt, ugyanattól a tulajtól (cég). Csak e kettő közül választhatok, köszönettel venném a tanácsaitokat.

Üdv.: szemmellato.
Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.17 0 0 187
Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.17 0 0 186
Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.17 0 0 185
Ja, bocsi, kettő... ;)
Előzmény: Kicsidoki (184)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.17 0 0 184
XCiasztok! :)

Most örülök igazán, hogy Behemót lávahomok-metál színű, így nekem nem kell lemosni holnap ... :)))


Egy szép vas a Flickr-en...

Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.09 0 0 183
Ja, és a kerekeimet is kicseréltettem (mindig a Zay utcában cseréltetem ezeket is). Pontosabban centríroznak és olcsóbban dolgoznak, mint a gumisok, épp ma néztem a számlát...
Az ebédlő is pazar volt, kár, hogy eddig kihagytam. Nem is volt drága, és finomakat ettem.
Szóval én maradok megrögzött Zay utca fan, és én így érzem jól, biztonságban magam, ez van...
Bocsássátok meg nekem! :)
Előzmény: Kicsidoki (182)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.09 0 0 182
Kedves Grandfer!

Igen, igazad van, összeadva azért már jelentős.
De a szakszerű hibakód olvasás, a szerelés közbeni esetleges műfogások és tipikus hibahelyek ismerete miatt én maradok a szakszerviznél. Max. vinném a cuccot.

Ma pl. 3000 Ft-ért kaptam egy tavaszi átvizsgálást. Ebben a komplett átnézéstől kezdve a computeres hibakód olvasáson át a kocsimosásig minden benne volt. Szerintem ez pl. nagyon megéri!!!

Amúgy hozzácsaptam még egy váltó olaj cserét is, lassan ideje lett volna amúgy is (60-80e km-enként ajánlott, használattól függően).
Előzmény: grandfer (181)
grandfer Creative Commons License 2010.04.08 0 0 181
Helló Doki !

Szerintem nincs gyári szűrő. Egyenlőre az olajszűrő van a kezemben.Attól lesz gyári ,hogy rányomtatják a dobozra a Volvó feliratot, a szűrőbe meg belenyomtatják.
Mellette meg ott a valódi gyártó jelen esetben a MANN FILTER a megfelelő típusszámmal. Igaz még csak egy üzletet néztem de egy ezressel olcsóbb.( nem nagy pénz).A levegőszűrőt még teljesen nem veséztem ki de itt már 3.000 Ft a különbség.
(nem nagy pénz).
Az olajat 20 %-os kedvezménnyel 6200 Ft adták volna.
Az ugyanolyan rendelt olaj 2900 Ft . A különbség 7x3300 Ft. Ha jól számolok összesen
28.000 Ft. Azt nem mondom, hogy megrengetne a különbség, de a mai csoda helyzetben igenis úgy gondolom hogy ennyi pénzt nem juttatok a dicső szervizek zsebébe.
Kihagytam az alátétet az olajszűrőhöz. 500 Ft.!!! nem kerül többe 2 Ft-nál.Hacsak nem
bóracélból van:))))).
Számomra undorító.
A barátom a "sarkon" 2000 Ft munkadíjat kér. Azt sem ő kéri .Ennyi zsebpénzt adok a szerelőjének.
Előzmény: Kicsidoki (180)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.07 0 0 180
Kedves Grandfer!

Velem előfordult már, hogy az olajat vittem, de pl. a szűrőkre több helyről is, kifejezetten a gyáriak mellett kaptam ajánlást, mert elmondás szerint van különbség minőségben is közöttük. Ha jól tudom, a szűrőknél nincs is olyan eget rengető különbség, hogy megérje a reckírt - számomra.
Előzmény: grandfer (179)
grandfer Creative Commons License 2010.04.06 0 0 179
Helló !

Olajcsere , légszűrőcsere esedékes.
Nem tudom ti hol veszitek az alkatrészeket de a márkaszervizekben bicskanyitogatóan drágán adják őket.
Múltkor lukra futottam mindennel. Most ugyanazt az olajat kevesebb mint féláron vettem.
A lég-és olajszűrőt most még megvettem a típus számokért, de már itt is találtam olyat ami harmad árral olcsóbb.
Pofátlannak tartom amit művelnek.
Hogyan viszonyultok a dolgokhoz ?
Előzmény: Kicsidoki (178)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.03.30 0 0 178
Kedves GonzoX1!

Ne is mondd! Azóta is keresem a kardomat... :(((
Előzmény: GonzoX1 (177)
GonzoX1 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 177

Akkor ezek után "Zhejiang Geely XC90"  lesz a neve?  :D

Csábító, prémium márkanév....   :)

Előzmény: Kicsidoki (176)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.03.28 0 0 176
https://www.media.volvocars.com/global/enhanced/en-gb/Media/Preview.aspx?mediaid=32193



Stock Purchase Agreement Regarding Volvo Cars Signed Today


Today, 28 March, Zhejiang Geely Holding Group Co. Ltd and Ford Motor Company have signed a stock purchase agreement regarding the ownership of Volvo Car Corporation.
The deal is anticipated to be completed in the third quarter of 2010.

Both Ford and Zhejiang Geely have issued press releases regarding the agreement. Please go to "Additonal information" to read them or go to

http://www.media.ford.com/ or

http://www.geely.com/global/media_centre/press_releases.html



Stated in Zhejiang Geely Holding Group's press release:

Mr. Li Shufu, Chairman Zhejiang Geely Holding Group Co. Ltd, says:

"We are pleased to have reached this agreement with Ford, enabling us to safeguard and strengthen Volvo's renowned brand heritage. This transaction will ensure Volvo's Page 1 of 2 continued leadership in the premium segment, where it enjoys a global reputation for safety and environmental-friendly technologies. This famous Swedish premium brand will remain true to its core values of safety, quality, environmental care and modern Scandinavian design."

"As part of the proposed transaction, Zhejiang Geely Holdings will maintain the strong collaborative relationships that Volvo has built with employees, unions, suppliers, dealers and above all, customers. On completion, Volvo Cars will be a separate company with its own management team based in Gothenburg, Sweden, and a new board of directors.
The board and the management will have a mandate to develop Volvo Cars' leadership in safety and clean environmental technologies, expanding the company as a world-leading premium brand with a presence in more than 100 markets and ambitious plans in the fast-growing Chinese market."

Images from the signing will be related to this press release later during the evening.

Facts about Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd.

Zhejiang Geely Holding Group Co. Ltd. was founded in 1986 with its headquarters in Hangzhou, China. Zhejiang Geely Holding Group and its associated companies have established operations that span the automotive value chain, from research, development and design to production, sales and servicing. They are a fully-integrated independent auto manufacturer producing cars, engines and transmissions. Today, they are one of China's fastest growing automotive manufacturers, as well as the industry's leading privately held group.


Click here to watch the press conference:

https://www.media.volvocars.com/global/enhanced/en-gb/Media/Preview.aspx?mediaid=32185


For further information please go to:

Ford Motor Company's media centre:

http://www.media.ford.com/


and to

Zhejiang Geely Holding Group Co.'s media centre:

http://www.geely.com/global/media_centre/press_releases.html
Kicsidoki Creative Commons License 2010.03.27 0 0 175
XCép jó estét, Sziasztok!


Ma 3 órát Behemót belterének szenteltem, most már elviselhető állapotok uralkodnak benne... ;)
Alaposan leápoltam a bőr üléseket is, nagyon hálásan itta a fincsi szaftot, tényleg egészen megújult a beltér. Nincs is jobb a friss bőr illatánál...

Nagyon ajánlom a VOLVO által forgalmazott bőrápoló szettet, nekem nagyon bevált. El is fogyott az első adag, hamarosan pótolom. Amilyen rossz híre van az állítólag túl gyorsan öregedő VOLVO bőrüléseknek, ahhoz képest szépen tartják magukat nálam, szerintem meghálálja a 2 havonta történő alapos leápolást...

Kapott fincsi külső mosást is, most csilivili, garázsban pihen.

A nemrég beszerzett akksi csepptöltő remek, most kezelem vele az előző akksimat is. Ez egy 800/90-es Varta/VOLVO, nem kell véletlen valakinek (valami méltányosan baráti árért)? Látszólag semmi baja, nem kellett sokat tölteni rajta (rendes töltővel töltöttem rá ma először, utána csepptöltőre rakta) és remélhetőleg nekem már nem fog kelleni bikázó tartalék akksi sem... Akkor vettem új akksit, amikor először lemerült Behemót 3 hét után, de azóta kiderült, hogy nem az akksival volt a bibi, ez jó.

Annnnnnyira jó volt ma kicsit autózni, csak a VOLVO! :)
És hála Istennek nem esett az eső sem!





Kicsidoki Creative Commons License 2010.03.24 0 0 174
Kedves B-Rambo!

Hmmm, az tényleg nagyon baráti volt!
Előzmény: B-Rambo (171)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.03.24 0 0 173
Helyes, helyes, csak megfontoltan, óvatosan... :)
Előzmény: complacent (170)
B-Rambo Creative Commons License 2010.03.22 0 0 172

Bár ez nem általános Volvo fórum, de nem tud valaki egy elvetemült Volvo fanatikust, akinek 850 T5R kell mindenáron? Az enyém lenne eladó, és tényleg nagyon jó állapotú.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/volvo/850/volvo_850_t-5r_2.3-20v-3363751

 

B-Rambo Creative Commons License 2010.03.22 0 0 171
Szia Kicsidoki! Nekem van egy gumisom. A téli garnitúrát nála vettem, a régi már használhatatlannak bizonyult. Amit azonnal megvettem, az kb. 60%-os volt (nem optimális, jobb a 90% nyilván), viszont a 4 Pirelli Scorpion Snow and Ice szereléssel volt 35 ezer. Ez szerintem megérte, nekem pedig még aznap kellett (leesett a hó, és a tavalyi gumi szart se ért).
Előzmény: Kicsidoki (168)
complacent Creative Commons License 2010.03.22 0 0 170
Sziasztok! Megint köszönöm.
Mindkét kocsinál felmerültek sumákságra utaló jelek, továbbállok.
Előzmény: Kicsidoki (168)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.03.19 0 0 169
Kicsidoki Creative Commons License 2010.03.19 0 0 168
Szia!

A gumikkal simán 300 e Ft fölé futhatsz... :(
A 3 mm az kuka... :(

Én magánszemélytől vennék, minél újabbat és minél kevesebb km-t futottat.
Egy cégautóra soha nem vigyáznak úgy!!!

A felszereltséget Neked kell eldönteni, de ez a Kinetic, ez nem soványka egy picit?

Szerintem ne szeress bele rögtön egy autóba, várj és nézelődj...

A múltkor elfelejtettem írni, hogy a hifik a felszereltségi szintek szerint erősödnek, mint alap tartozék:
- kinetic: performance alap
- momentum és summum: high performance az alap
- executive: premium sound az alap

Nyilván lehet kérni kineticet is nagy hifivel, de az feláras akkor...

Bocsi, ha evidens!

XCurkolunk! :)
Előzmény: complacent (167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!