Keresés

Részletes keresés

Ildii50 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 1998

Szia! Többször voltatok már Zanzibáron? Mi Jambianin és Nungwin leszünk.

Előzmény: Hajma (1997)
Hajma Creative Commons License 2018.04.11 0 0 1997

Mi is k.b. akkor indulunk, de megállunk 2-3 napra Dubaiban. Még nem foglaltunk semmit, de délen Kizimkazi közelében tervezek, mert ott van a magyar búvárbázis és merülni szeretnék velük. A szigetet motorral tervezzük bejárni.

Előzmény: Ildii50 (1995)
torokcs Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 1996

"Sajnos" csak január végén. A nyarunkat elviszi a feleségem által vezetett óvoda új épületbe költözése, az őszt pedig az új óvoda elindítása....

 

Előzmény: Ildii50 (1992)
Ildii50 Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 1995

Szia! Most foglaltunk repjegyet.Szept.24-ei indulás. Ti melyik részre mentek ?

Előzmény: Hajma (1994)
Hajma Creative Commons License 2018.04.10 0 0 1994

Szia !

Szeptember végén. Ahogy látom  Ti is :)

Előzmény: Ildii50 (1993)
Ildii50 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 1993

Szia! Köszönöm válaszod. Emiratessel megyünk,a hozzászólások segítettek a döntésben.Ti mikor mentek,vagy voltatok?

Előzmény: Hajma (1991)
Ildii50 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 1992

Szia! Mi szegediek vagyunk,ezért nincs kedvünk bécshez. Én meg nem nagyon bírom a repülést,de a férjem miatt bevállalom. Lehet hogy veszek be altatót.Köszönöm a válaszodat.Ti mikor mentek?

Előzmény: torokcs (1990)
Hajma Creative Commons License 2018.04.10 0 0 1991

Az Emirates a legszínvonalasabb amivel eddig repültem. Vagy a Qatar. Máshol vagy ezeréves gépek voltak (volt olyan , hogy még be volt építve a hamutartó!), vagy szűkek, vagy nem volt rendes kaja-pia, vagy monitor. Az Emiratesen ha a szülinapodon utazol, megköszöntenek (torta, pezsgő). Mi odafelé megállunk 2-3 napot Dubaiban mászkálni , így a csatlakozás is mindegy. Mondjuk gyerekkel már nem annyira mindegy. Bár a dubai reptéren pár órát simán el lehet nézelődni, mivel az egyik legnagyobb a világon.

torokcs Creative Commons License 2018.04.10 0 0 1990

Szia, mi is sokat gondolkoztunk - és egy harmadikat választottunk: Ethiopen Airlines, Bécsből... Az döntött, hogy megnéztük a gépeket és a repülési időt:

- Bécsi indulás 22:15, egyszeri átszállással.  Tranzit 2,5 óra, érkezés 11:35. Ez ideálisnak tűnik, mert mire kijutunk, eljutunk, már foglalhatjuk is el a szállást.

- Az út nagy részét széles törzsű nagy lábterű géppel repüli

- Az útirány a lehető legrövidebb, értelemszerűen a repülési idő is.

- Visszafelé este 19:35-kor indul: nincs koránkelés, kényelmes - és nyersz egy plusz napot ugyanannyi szálással. 05:15-kor már érkezik Bécsbe. Szintén 2,5 óra tranzittal.

- Többségében éjszaka repülünk - ami talán kevésbé fárasztó, akár gyerekkel is. (Ezt csak így gondolom, mert ilyen hosszú úton még nem repültünk).

 

 

Előzmény: Ildii50 (1988)
Laylah Creative Commons License 2018.04.09 0 0 1989

Sziasztok!

 

Szeretnénk Zanzibáron nyaralni októberben. Viszont akkor lesz fél éves a kisfiúnk, emiatt vacillálunk, hogy be merjük e vállalni. Volt valaki gyermekkel nyaralni a szigeten? Mi a véleményetek, mennyire biztonságos kis gyermekkel? 

Köszi :) 

Ildii50 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 1988

Sziasztok! Melyik repülő társasággal jobb utazni szerintetek?Emirates vagy Török .Bp-dubaj -zanzibár, vagy Bp-istambul-zanzibár. A török járattal hajnal 1/4 4 órakor zanzibáron vagyunk.Mit tudunk csinálni  a szállás elfoglalásáig.Gondolom hogy a fáradtságtól nemsokmit.Köszönöm a véleményeket. Ildi

 

kishalsza Creative Commons License 2018.04.05 0 0 1987

Tudom kicsit késői , de majus első 2 hetèben kaptunk a kedvesemmel szabadságot ,első körben Zanzibárt néztük ,de látom ilyenkor nem túl fényes ott az időjárás :( viszont Rubint Rékáék pont kint vannak és a videóiban verőfényes napsütést látok a telefonom viszont nonstop esőt mutat

szerintetek belevágjunk május 2-tól vagy ne rizikozzak ? Van esèly napi 4-5 óra napsütésre ? 

Help :)

torokcs Creative Commons License 2018.04.05 0 0 1986

Szia, Köszönöm szépen a megerősítést és a tanácsot is. Magam is hezitáltam eredetileg Stone Townban a szállás kérdéséről. Így mára eldőlt az utazás gerince: 5 nap Bwejuu, 7nap Kendwa és 3 éj Stone Town. Szállások lefoglalva, tegnap repjegy megvéve! Már csak az időt kell kivárni, mert feleségem munkahelyi dolgai miatt az augusztusi 25. évfordulón nem tudunk utazni, így az indulás január 31-én 2019-ben :(

Mindegy: Addig is szívom magamba az információt és intézem a dolgokat. Most még nagy kérdésem az az oltások beadatása - vagy sem... Ezt kell kiművelni. Valamint úgy gondolom - most, hogy a fűszerfarm látogatásra kell valamilyen magyar támogatás nyelvtudási problémák miatt, illetve egy reptéri transzfert kell találnom az érkezésre.

 

Előzmény: fornit1 (1980)
Ildii50 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 1985

oké

Előzmény: Zanzibár Zoli (1984)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.04.03 0 0 1984

Szia Ildi!

 

Az áraink kint vannak, a honlapon. Írj személyesen, ha több infó kell. Nem szeretném a fórumot elreklámosítani :)

 

Chumbe szigetre is lehet Aishával menni. Erre a szigetre előre kell helyet foglalni, mivel csak korlátozott számban látogatható.

 

Üdv,

Zoli 

Előzmény: Ildii50 (1983)
Ildii50 Creative Commons License 2018.04.02 0 0 1983

Szia Zoli! 2-3 hete beszéltünk.Szept. végén utaznánk.Búvárkodással kapcsolatban beszéltünk.Milyen költséggel kalkuláljunk.Pipával szokott a tengeren nézelődni a férjem. Aisának az árait tudod-e.CHUMBE szigetre  kivel tudunk eljutni?Köszönöm Ildi

Előzmény: Ildii50 (1970)
Tiangong Creative Commons License 2018.04.02 -1 0 1982

Az egyik legjobb nyaralásomat töltöttem itt 1 hete.

Egész március pocsék és esős volt, de pont arra az 1 hétre visszatért a jó idő amikor én ott voltam. Aki nyugalomra vágyik meg elszigetelődni a többiektől az mehet szállodába, én személy szerint a kisebb helyeket preferálom. Mindenféle nációból olyan jó kis csapat gyűlt össze a hotelunkban, összetartottunk egész héten. A hotel vezetője nagyon jó fej, az utolsó napon egy "családi vacsora" keretében búcsúztunk el. Azóta is tartjuk a kapcsolatot egymással. A part hihetetlenül gyönyörű, kifejezetten élveztem hogy nézelődhetek a zátonyon gyalog is apálykor. Rengeteg itt a kóbor macska, a tehén és vannak majmok is szabadon. Ha nem finnyás az ember nagyon jókat ehet az éttermeken kívül is. Koszos, ülni se lehet jóformán, de piszok jó kajákat adnak Nungwi belső részén. Ha egy kicsit türelmes az ember mindent meg lehet itt oldani tized akkora áron.

 

A negatív dolgokból is van egy kettő, de nem érintett meg csak meglepő volt.

Az első, hogy Nungwi egy hatalmas lepratelep. Jártam sokkal szegényebb és turistáktól mentesebb afrikai országban, de ezt a szintű nyomort és koszt nem láttam. Ezek sose szerepelnek a prospektusokon, hogy mi vár a turistákra a hotel tengerrel átellenes oldalán. Az olaszok bunkók, azokból van a legtöbb. A beachboyok átlagon felül zaklatnak, ilyet más trópusi országban nem tapasztaltam. Este a helyiek képesek a nőket zaklatni, néhány lecsúszott helybeli megtalálja az utat a turisták csoportjához éjszaka is. Plusz általánosságban mondom, a helyiek rasszisták, távol van az értékrendjük a fejlett nyugattól. De ez minden efféle országban előfordul, csak úgy van kifejezve a magazinokban mint bennsőséges nyílt helyi kultúra.

 

Bár én ellenére vagyok hogy egy nyaralást egy luxushotelbe zárva töltsem, de kifejezetten az a hely Zanzibár ahol megértem a létjogosultságát az efféle igényeknek.

zanzibarcoral Creative Commons License 2018.04.01 0 0 1981

Sziasztok!

Én most jöttem vissza Zanzibárról. Ilyen magával ragadó élmény, amit ott tapasztaltam - szerintem - kevés helyen éli meg az ember. Ha már az európai életviteltől a hétköznapi konformtól már megfásultál, feltétlen ajánlom Zanzibárt.

Nekünk szerencsére volt egy idegenvezetőnk és a két hét alatt nagyon sok helyen voltunk. Csodálatos fehér homokos parton fürödhettünk a meleg óceánban. Itt minden étel garantáltan bio, mert nincs pénzük a műtrágyára a permetszerre. Olyan gyümölcsöket ehetsz, amiket csak útikönyvekben láthatsz. A tengeri herkentyűk sokaságát élvezheted. Olyan finom ízvilág ez, amit az itteni fűszereknek köszönhetően csak itt ízlelhetsz.

Az emberek mindig mosolyognak, köszönnek, barátságosak annyira, hogy nekünk európaiaknak talán már kényelmetlen, amikor segíteni, eladni akarnak valamit.

Fürödtünk delfinekkel, teknősökkel, voltunk fűszertúrán, búvárkodtunk (palack nélkül), felejthetetlen élményt nyújtott Stone Town (Zanzibár város ó-városa) bebarangolása, megnéztük az itt honos colobus majmokat, mangrove erdőt, voltunk safari blue-n...

Az elején kicsit furcsa az egész, de pár nap múlva már nem is akarsz hazamenni. Az idő elfut egy pillanat alatt.

Mi a zanzibar.guru weblapon kértünk tanácsokat. Velük nem is találkoztunk. Azt mondták, hogy 2019-től lesznek aktívak a szigeten, akkor majd magyar embereknek akarnak felejthetetlen élményt nyújtani. Nekünk nagyon sokat segítettek tanácsaikkal. Innen is köszönjük!

Ha tényleg felejthetetlen élményt akarsz okozni magadnak, társadnak, barátaidnak szerintünk Zanzibárt válaszd!

fornit1 Creative Commons License 2018.04.01 0 1 1980

Nekem is Zanzibár volt az első európán kívüli hely ahol jártam, nekem nagyon tetszett, és emlékezetes maradt.

A Kendwa Rocks nagyon nyugis hely (volt 13 évvel ezelőtt, most nem tudom milyen "fejlődés volt azóta.)

Magyar idegenvezetés = orbitális lehúzás :) (ez minden országra igaz  ahogy olvasom, de Zanzibár a rekorder)

Én 10 napot voltam, szerintem 2 hetet is el lehet tölteni. Viszont nem csak 2 tengerpart között osztanám meg, hanem belevenném Stone Town-t is, és a napi kirándulásokat (pl fűszertúra, stb) onnan csinálnám meg.

Előzmény: torokcs (1979)
torokcs Creative Commons License 2018.04.01 0 0 1979

Sziasztok,

 

Nálam is úgy jött ki a lépés, hogy a neten ráakadtam Zanzibárra és nem enged. :) 25. házassági évfordulónkra lepnénk meg magunkat az úttal jövő februárban. Talán amolyan az "életben egyszer" dolog lesz, ezért jócskán rákészülök.

Repjegyet és a fórum hozzászólásai segítségével szállást is találtam - úgy érzem...

Bár először Kizimkazit néztem ki első szállásnak, de megtetszett az African Sun Sea Beach Resort & Spa Bwejuu-ban. Itt 5 napot töltenénk, majd átköltöznénk a Kendwa Rocks hotelbe további 10 napra.

Mivel nem vagyunk már nagy bulisok, ezért a nyugodtabb helyeket kerestem. Persze feltétel volt a háborítatlan fürdés és a sznori lehetősége is.

A programok úgy látom itt a fórumon, hogy ugyanazon "körön" mozognak, mi magunk is ezeket szeretnénk megélni. Ezért - talán - nincs nagy gond a megszervezésével... Amúgy is van benne rutinom, hogy ne irodával foglaljak (igaz eddig csak Európát jártuk be keresztül-kasul, némi Ázsiai partot éréssel Isztambulban)

Viszont vannak bennem kérdések:

- Valaki azt írja, hogy sok a két hét Zanzibárhoz! Valóban?

- Feleségem egyáltalán nem, én magam nagyon alap szinten beszélek angolul (persze ha minden kötél szakad, van erős angolos támogatásom hazulról). Elégséges lehet e ez a beachboyos kirándulásokhoz, vagy azért vannak olyan programok, amihez érdemes magyar nyelvű vezetőt keresnem?

- Alkalmas e Zanzibár arra, hogy "ellőjük az egy szem puskaporunkat" rá, vagy inkább - ha nehezen is - váljunk meg tőle?

- Illetve ha valaki véleményezné a választott szállásokat - megköszönném!

 

Mint ahogy a hozzászólásaitokat, segítségeteket is előre köszönöm!

gordon93 Creative Commons License 2018.03.28 -2 1 1978

Aisha elérhetőségei:    naturetourssafaris@gmail.com

                                 +255715462626

gordon93 Creative Commons License 2018.03.28 0 0 1977

Sziasztok, mi most jöttünk meg, 03,14-től 24-ig voltunk Nungwi Diamonds la Gemma. A víz, az idő csodálatos volt. Éjjel esett 3x az eső, de direkt jót tett, mert a növények megélénkültek, a Frangipáni bokrok tobzódtak az illatozó virágoktól. Nappal néha felhős-napos, de többnyire égető napos idő volt. Az  apály és dagály szinte alig észlelhető itt. Bármikor lehet fürdeni, úszni. A kirándulásokat és szafarikat is lehet Aisha-val szervezni. WhatsAapon fel lehet venni a kapcsolatot Vele. A vízumkérő lapot innen töltöttük le és a helyszínen csak egy adatlapot kellett még kitölteni. Az 50 dollár vízumdíjat  viszont ragaszkodnak, hogy bankkártyával kell fizetni. Vásárlásoknál mindenhol elfogadják a dollárt, de csak a 2006. utániakat! A Börtönszigeten, ha valaki akar nagyon jó árfolyamon váltanak, 1=2400 az átváltás! Az oltási könyvet Tőlünk ,mivel közvetlen járattal utaztunk nem kérték. Szúnyoggal nem találkoztunk, pedig a szobaasszonyok minden este a szobát, fürdőszobát befújták és az ágyat "szúnyoghálóval" körbe vonták. Felejthetetlen üdülésben volt részünk és már most visszavágyunk!

Melcsi89 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 1976

Szia. abban tudnál segíteni hogy a sárgaláz elleni oltás elég? illetve Ti csak azt adattátok be? feleslegesen nem akarom magam teletömni injekciókkal, babatervezés közben...

Előzmény: HGeri8 (1917)
KicsiRitaKalandjaj Creative Commons License 2018.03.21 0 0 1975

Sziasztok!

 

Mi jövő héten utazunk! 🌧⛆👍 

Többen írtátok Aishát 😊 Tudnátok elérhetőséget küldeni hozzá?Szeretnénk szafarizni is. Ezt hogy tudjuk megoldani ott?

Illetve, a vízumhoz honnan tudom letölteni a nyomtatványt?

 

Köszönöm a válaszokat! 🙏

Utazok81 Creative Commons License 2018.03.21 -1 0 1974

érdeklődni szeretnék,zanzibari utazást tervezünk.ki néztünk 3 partot a kendwát a nungwit és a kiwewngvát.mellyiket ajánjátok?december végén mennenk   és az apály mellyik részen tud kellemetlen lenni?

manettt Creative Commons License 2018.03.18 0 0 1973

Nagyon köszönöm az információkat!

Előzmény: Zanzibár Zoli (1972)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.03.18 0 1 1972

Szia Manettt!

 

Most már erősen jön az esős évszak, ami alapvetően március 21-től május 21-ig tart, de ez nem fix, mint ahogyan a magyar tél sem. Ekkor nem javaslom Zanzibárra jönni, sokat esik, és viharok is vannak.

 

Júniustól már derült az idő, reggelente eshet.

 

Júniustól október végéig: jó az idő, kevés eső, 29 fok a levegő, 26-27 fok az óceán, kicsit erősebb szél.

November: kis esős évszak, nem szokott azért folyamatosan esni

Decembertől március végéig: Jó az idő, alig esik, 32 fok a levegő, 28 fokos az óceán, gyengébb szél.

Áprilistól május végéig: Esős évszak, mi zárva is leszünk

 

Ezek természetesen csak átlagok, eltérés mindig lehet.

 

Zoli

Előzmény: manettt (1971)
manettt Creative Commons License 2018.03.17 0 0 1971

Kedves Zoli,

 

mi több időpontban gondolkodunk, kicsit elbizonytalanodtam, tudnál segíteni?

A lehetséges dátumok: most március vége, június, augusztus vagy ősz. Mikor a legkedvezőbb az időjárás?

Az elmúlt 1 hétben próbáltuk nagyon figyelni az előrejelzéseket. Sok képet láttunk nagyon felhős időről. Ez mennyire valós? Az elmúlt 10 napban valóban borús, esős idő volt/van?

Ilyenkor nagyon párás is a levegő? 

Szeretnénk elsőkézből informálódni, ezért kérdezünk!

A válaszod előre is köszönjük!

Előzmény: Zanzibár Zoli (1962)
Ildii50 Creative Commons License 2018.03.16 0 0 1970

Szia Zoli! Jelentkezni fogok,ha közeledik az időpont.Köszönöm válaszaidat.Üdv.Ildi

Előzmény: Zanzibár Zoli (1969)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.03.16 0 0 1969

Szia!

 

Nem kell hónapokkal előre bejelentkezni, de mind nálunk, mind Aishánál érdemes azért egy 3-4 héttel előre befoglalni a programokat.

 

Zoli

Előzmény: Ildii50 (1968)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!