Keresés

Részletes keresés

felsov Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6742
Szeretnék minden kéményjogot ismerőt megkérdezni és segitséget kérni!
Van-e olyan érvényes rendelet,törvény ,amely kötelezővé teszi,hogy a régen telepitett és jelenleg is kifogástalanul működő,földgázüzemü /cserépkályhában HÉRA/ fütőkészülék,kifogástalan, egyéni épitett kéményét ki kell bélelni!!!!
Vagy!!! ez csak ajánlott,- és a FÖTÉKÜSZ üzlete?
A konyhában lévő gáztüzhely 4 rózsája sokkal több égésterméket "termel" és semmilyen kéménye sincs!
Mindkét gázkészülék gyujtólánggal és gázömlés biztositóval rendelkezik.
Minden véleményt örömmel fogadnék kéményseprő küzdelmemben,kisnyugdijasként 150 000 forint összegben.
Émile Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6741

 Üdv !

 

 

 

 Mond ebből a feltett képből  Te min dolgoztál ?

  Itt ahogy látom egy kazán, érzékenyebbeknek legyen valami kandallószerűség van a lakásba telepítve.

 A készülék maga ronda fekete, jobbra az a sok rézcső szinte áttekinthetetlen. Van aztán egy szivattyú, feszmérő, légtelenítő, elzáró gömbcsap, fent az a szürke tágulási lehet, jobbra elektronika,  felismerehető a piros kesztyű is (nekem pont ilyen van ) a szivattyú alatti szerkenytyű nem tom mi.

 A lényeg a bortároló, gondolm jó borok vannak ott. Nekem ez a pincében van.

 A példám egyébként nem az ilyen összetett munkára vonatkozott hanem az egyszerű jav . szerelésre.

 Az anyag előre fizetése elvileg jogos, a munkadíj 70 % -a előre - hát ezen lehetne vitatkozni. Abban igazad van - hatalmas  nálunk a körbetartozás, de azt nem a kis fogyasztók/megrendelők generálják, hanem a nagy közbeszertzést megnyerők, az un . fővállalkozók és sejteni lehet - állami segédlettel.

 Már csak azért - a törvényeket is, amik sokswzor nem működnek  az állam hozza/alkotja.

Előzmény: gmkiev (6735)
liszaa Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6740
Sziasztok!Egy 48Kw Solid plus kazánhoz elég az 5 méter 150es szerelt kémény?vagy minimum kell a 160/10méter?
Vezo228 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6739

Nézd, a probléma megoldása, amit én szajkózok nekem nem egyenlő a munkával, tehát ezt arra értem, hogy a Te példádnál maradva, megoldottad a problémát, igaz nem doglozotál.

Oké.

Itt, eddig nem erről volt szó, de hagyjuk is, mert nincs értelme vitatkozni fikciókon.

Én nem fizetek annak, aki nem csinál érte semmit.

Ennyi.

 

 

 

Előzmény: kod1111 (6725)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6737

Ne haragudj, komolyan gondoltad ezt a kérdést, erre a kéményre max. ezt a berendezést kötném, ahhoz egy 250mm átmérőjű kémény kell.

 

www.elektriko.hu/index.php?id=11&prod_id=203&product_name=Servant 8KW kandalló
Előzmény: vaddiszno77 (6736)
vaddiszno77 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6736

Tiszteletem az uraknak!

 Azt szeretném kérdezni ,hogy egy négytéglás 12méter magas kéményel bír-e egy 80kw-os kazánt,aminek 200-as a csöve??

gmkiev Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6735
"Persze az ilyen mobilos világban némely szerelő ilyenkor tetlegességre is szán(hat)ja magát, minimum egy lófaszt kimond.

  Ismeretlen szerelőnél nem árt ha ketten fogadják a látogatót. Jó ha a háttérben egy nagydarab, szekrényszerű szomszéd, amint éppen matat valamin"

 

Eltaláltad a lényeget. Nekem is van szerencsére egy 207 cm magas igen rendes fiatalember munkatársam.

Mellesleg amiket írogattok itt a kiszállási díjról az mind semmiség ahhoz képest, hogy én pl. legjobb szeretem a lét átutalással rendezni.

Így most "ég bent 377ef.-om, mert a fogyasztó úgy gondolja, hogy nem fizet, csak ha a szépész igazat mondott.

Hiába van gépészetileg rendben a dolog.

Így visszavezettem máris a régi rendet. Minden anyag az utólsó fillérig előre, mdíj 70%-a szintén. És akkor rendben van dolgozunk. Ha nincs bizalom, nekem miért legyen?

Összefoglalva nem gazdagodtam meg a kiszállási díjon, de vagyon vesztéssel sem járt ha nem fizették ki. Pedig igen tetemes összegről van szó. Sejtem más szolgáltatóknál is.

Ez pl. egy olyan hely ahol utaztam 200 km.-t azért, hogy ingyen megmondhassam szar az egész ahogy szerelve van.

Na ott mit tennétek?

Előzmény: Émile (6734)
Émile Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6734

 erről a kiszállásról még mindig !

 

 tehát ejtsük most azt, hogy nem tudja megjavítani a készüléket (kazánt, hűtőt, bojlert, malacperzselőt ). Ekkor bizony nem jár neki kiszállás.

 

 

 De van még itt egy másik eset  is !!

 Kijön a szerelő és mond egy olyan árat amitől hasra esik szerencsétlen kuntsaft.

  Joga van  nem kérni a szolgáltatást.

 Ha nem így lenne - lennének szerelők akik erre mennének.

 Eleve olyan magas árral kezdenének, hogy minden munka nélkül csak a kamu kiszállásokból megélnének.

 Tehát : olyan messzire ne menjenek, hogy megrendelés elmaradása esetén tönkre menjenek.

 Persze az elutasítás mindig kudarc.

 

 A megrendelőnek joga van az elállásra.

 

 Persze az ilyen mobilos világban némely szerelő ilyenkor tetlegességre is szán(hat)ja magát, minimum egy lófaszt kimond.

  Ismeretlen szerelőnél nem árt ha ketten fogadják a látogatót. Jó ha a háttérben egy nagydarab, szekrényszerű szomszéd, amint éppen matat valamin.

 

 

 

 Ez egyébként ajánlott az elszámolásokkor is.

 

 egy többnapos munkánál főleg ha közben minőségi , mennyiségi problémák merültek fel, jó ha egy szomszéd éppen matat a háttérben.

 

 A régi anti világban amikor a mesterek mig felvállalták kilétüket (volt telephely, vonalas telefon ilyenre,  nem volt szükség.

Előzmény: M63FUN (6732)
gmkiev Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6733

Te most másról beszélsz (mellé) mint amiről szó van.

Normális esetben kihívják a szerlőt, egy hibára. Ha tudja, hogy a szóban forgó tipust nem javítja bármilyen oknál fogva, és el sem vállalja, azonnal hisztizik a fogyasztó.

Ha jótállási időn belül nem jótállási kötelezettség alá eső munkát kifizettet akkor is hiszti!.

Ha az üzembe helyezés fogyasztói (kivitelezői) hiányoságból nem valósul meg és legalább, a kiszállást elkérem szintén hiszti!

Ha üzembe helyezéskor, neked kell feltöltened a 10 helyen tömörtelen rendszert, helyrehoznod az elbarmolt elektromos bekötést és ezért felszámolsz külön díjat megint hiszti!

Ha jótállási időn belül kimész egy berendezést megjavítani és "ha már itt van" felszólalással másik berendezés megjavításáért elkéred a javítási díjat, megint hiszti!

És sorolhatnám reggelig.

És a helyszíni tanácsadásért, árajánlat tételért felszámított díjak kifizetésének fogyasztói rácsodálkozásáról még nem is beszéltem.

 

"úgyhogy nálam szerelő nem jár."

Akkor honnan ez a fene nagy élettapasztalat?:)))

Előzmény: M63FUN (6732)
M63FUN Creative Commons License 2010.03.15 0 0 6732
hát akkor el kell hogy keserítselek arizónai tapasztalat bezony hogy ha csak azt tudja valaki mondani hogy nem tudja megcsinálni (nincs alkatrész nem találja a hiba okát vagy bármi) akkor nincs kiszállás sem.(képzeld el mondjuk egy kőművest kihívsz hogy meg tudja építeni az adott házat amire azt mondja sajnos a boltívek miatt nem de fizess neki............. szal elég visszás dolog ez.) természetes ha megjavítja akkor van, csak valóban a fejét vakaró és a "fogalmam sincs ez miért lehet" dumáért itthon fizetni kell, holott ezt mint tulaj sokkal előbb el tudom mondani a szakinak a telefonba, vagyis lehet neki kéne nekem fizetnie ezért :-)) egyébként meg nem lázadok ez ellen mert nagyon sok mindent meg tudok csinálni magam, igaz jóval lassabban mint egy rutinos mester de sok kókány baromnál sokkal jobb minőségben (persze hiszen magamnak csinálom) úgyhogy nálam szerelő nem jár.
Előzmény: gmkiev (6717)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 6731
Lehet hogy a szerelt kémény még olcsóbb, mert nem fontos a talajszintről indítani és nem terv+engedélyköteles.
Előzmény: A77 (6729)
nagy ivó Creative Commons License 2010.03.14 0 0 6730
A savállóval bélelt falazottat
Előzmény: A77 (6729)
A77 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6729
Vegyes tüzelésű kazánhoz melyik kéményt válasszam Leier LSK vagy Schiedel UNI*** PLUS ? Esetleg a hőszigetelés nélküli Leier LK ami kb. 25 ezerrel olcsóbb ? A kémény belső térben lesz.
tűz_tér Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6727
Ami a monitorodon megjelenik, az kettő gombnyomással le is másolható, bármilyen védelmi rendszer ellenére. Max. letölteni nem tudod.

Egyébként kandallóval fűtik a bemutatótermet.
Előzmény: Törölt nick (6726)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6725
Úgy látom Te egy nagyon szerencsés ember vagy, az életben minden elsőre megoldódott, nem volt olyan hogy mást kellett hívni, vagy netán egy harmadik személyt. Egyszer egy helyre kihívtak kémény takarításra: Egy alacsony tégla kémény volt és huzatnövelés céljából egy fémcsővel(3m) toldva ami teljesen el volt kátrányosodva teljes keresztmetszetében. Mondtam a tulajnak ezt csak felülről lehetne golyóval megtakarítani, de létrát nem lehetett támasztani hozzá, mert a fém toldalék instabil volt. Egy új kéményt ajánlottam neki, ami teljes hosszában egynemű anyagból van építve. Kértem a kiszállás díját, munkadíjat nem és eltávoztam, pedig egy órát küzdöttem vele. Egy évvel későbbi találkozásunk alkalmával már állt az új kémény, kátrány menetesen.
Előzmény: Vezo228 (6722)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6724
Szerintem a vízüveg jó lesz oda.
tuzimado.hu/kandallo/kandallo-fogalomtar/vizuveg/
Előzmény: Törölt nick (6723)
Vezo228 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6722

Elolvastam elejétől a hozzászólásokat.

 

Van egy hibásan működő kazán, ami egy idáig jónak gondolt rendszeren üzemel.

Sem a rendszer, sem a készülék hibáját nem lehet kizárni. Az egyik szaki (kazános) kiiment, gyakorlatilag nem oldotta meg a problémát.

Innen kanyarodtunk oda, hogy (szerintetek) fizetni kell az olyan tevékenység után is, ami konkrétan nem old meg semmit, de mégis ott volt az illető szaki.

Többen ezzel nem értünk egyet, ezért is kérdeztem az olvtárstól, hogy komolyan fizetne-e, amire most Te válaszoltál.

 

Aztán van valami, amit megint csak nem értek.

Te ezt írod:

"Látom nem nagyon láttál még garanciális szerviz egységet, (legalább is fővároson kívül), de van ám székesfővárosunkon kívül is élet, és nem minden sarkon lehet leakasztani egy garanciális szervizest."

 

Namost, ha garanciális a készülék, akkor meg végképp nem értem, hogy miért kéne fizetni? Ha olyan alkatrész hibásodott meg, ami nem tartozik a garancia alá, akkor oké, vagy, ha nem rendeltetésszerű a használat, akkor is, de itt egyiket sem sikerült megállapítani, ugye? Meg Neked, mint garanciális szervízre jogosult szerelőnek nem fizeti ki a költségeidet a garanciát vállaló forgalmazó, gyártó? Nem hinném, mert akkor óriási öngól lenne csinálnod.

 

Ha meg már lejárt a garancia, vagy elveszett, akkor nem kell szakszervíznek kivonulnia.

 

Mindegy, a lényeg, hogy én továbbra sem érzemkorrektnek, hogy olyanért fizessek, ami gyakorlatilag kicsit sem mozdította előrébb a problémámat.

Előzmény: pjotrkolja (6721)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6721
Látom nem nagyon láttál még garanciális szerviz egységet, (legalább is fővároson kívül), de van ám székesfővárosunkon kívül is élet, és nem minden sarkon lehet leakasztani egy garanciális szervizest. Lazán van ám olyan hogy egy meló miatt bumszlizhatsz akár 100km-t is és nem ám autópályán ...
Nem igazán olvastál vissza ugye? Az alapvetés az volt, hogy letiltott a zárt égésterű kazán ... se hibaüzenet se semmi csak piros lámpa. No ebből állapítsad meg 50km-ről, hogy a te asztalod-e probléma?
Milyen melótól lehet elesni egy óra alatt ... fűtési időszakban bármilyentől, de akár egy szezon előtti roham időszakában is. Ja meg nem utolsó szempont az sem, hogy egyéni vállalkozó vagy-é örökös minimálbérre jelentve, "áfás számla az miaz, csak zsebre" beállítottsággal vagy nem.
Nyilván (kis)városon belül, és 10 perc alatt feltárt hiba esetén nem számolsz fel külön kiszállást, de megnézem én azt aki 20km-ről kiszállva és plusz fél órát rád szánva semmit nem számláz. Ha ismersz ilyet akkor tedd gyorsan közzé a számát, mindenki őt fogja keresni ... csak másodjára meg már Ő nem fog kimenni ...
Előzmény: Vezo228 (6720)
Vezo228 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6720

 

Ha nem a Te asztalod a hiba és nem is tudsz vele mit kezdeni, akkor miért is kérnél pénzt? Pláne ilyen kicsinyes szarrágásra. Mert kiszállsz? Hová mész egy ilyen meló miatt? Kubába, vagy másik megyébe, vagy az országot átszeled egy ilyen mértékű meló miatt? Ugye, hogy nem.

Egyébként mennyi idő Neked megállípítani a téves hibát? Mondjuk cakk-pakk egy óra elég rá? 

Ugyan már, egy óra fals meló miatt milyen megrendeléstől esnél el? Ne mondd már! Meg miért esnél el? Nem tudod közben felvenni a telefont? Mitől nem tudod beütemezni, mint vállalkozó a JóskaPista kazánját kicsit későbbre? Úgyis mindig késik az összes szaki, belefér.

 

Plusz a helyedben azt sem felejteném el, hogy lehet, hogy most nem volt hiba a csávó kazánjával, vagy bármilyen berendezésével, de majd lesz.

 

És akkor hívni fog.

Persze csak akkor, ha nem érzi magát átbaszva.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pjotrkolja (6719)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6719
Nem tudom, de ha téged (monnyuk mint kazánost) felhív egy laikus, hogy aszondja letilt a kazán, és nincs rajta kijelző ezért nem tudni, hogy pl.: f34-es hibakódú letiltás, akkor kimész és megnézed a kazánt. Megállapítod, hogy nem kazánhiba, és nem tudsz neki mit csinálni és ezek után nem fizetnek a kiszállásért (neadj ég a rezsióradíjadat), gondolom rendesen kiakadnál hiszen a melóból élsz, a benzint sem puszira adják, ja és elestél ezalatt 1-2 megrendeléstől is ahol pedig csak egy szimpla f12-es hiba lett volna. ...
Gondolom ezek fényében nem írogatnál oly bőszen ilyeneket.
Előzmény: Vezo228 (6718)
Vezo228 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6718

Te komolyan fizetsz/fizetnél valakinek, aki kimegy hozzád, okosan nézegeti a készülékedet, majd azt mondja, hogy nem tud vele mit kezdeni, de kér x ezer forintot?

 

 

 

 

Előzmény: M63FUN (6710)
gmkiev Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6717

Igen, fejlettebb, de ingyen ott sem mennek ki!

Én ugyan európán kívűl nem voltam szervizes, de ezen belül oktattam jó pár évig. Soha nem hallottam a környező helyekről olyan 2000 km-ig bezárólag, hogy ingyen bármit is tettek volna!

De ezt az "Ámerikát" lehet hogy megnézem.

Előzmény: M63FUN (6716)
M63FUN Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6716
egy kérdésem van USA fejleteebbnek számít? ................
Előzmény: gmkiev (6711)
liszaa Creative Commons License 2010.03.11 0 0 6715
Szia pjotrkolja!
Beadtam a váci önkorihoz a kéményről a papirokat, a mai nappal érkezett vissza hogy hiányos. Elfelejtettem rátenni 20ropis illetéket, meg nem csatoltam a kéményseprős pairt,ezért ezt 10 napon belül pótoljam és nyujtsam be a 37/2007.(XII.13.) ÖTM rendelet 1 számú mellékletét is hogy befejeztem az építési tevékenységet.Tehát jó volt a 3.sz mellékleten a beadás, csak hiányos.Nos igy egy kémény átvétel 20+9800a kéményseprőknek és nem kell süti a paraszt öreglánynak.
Előzmény: pjotrkolja (6680)
gmkiev Creative Commons License 2010.03.11 0 0 6714

Ne haragudj, de az alábbi formátumban jobbnak látom a hsz-mat.

 

"Látom probléma a kiszállás. Nekem nem probléma. Ha eleve elzárkóznak a kifizetésétől, már a címfelvétel pillanatában ebben az esetben nem megyek ki. Készülékjavítás esetén, csak sikeres munkánál kell kiszállást fizetni. Felmérés, árajánlatkészítéshez, minden esetben fizetős, de ha elnyerjük a munkát, a végösszegből levonom. Tehát ingyenes!

 

 

 Hát régen a mesterembereknek eleve volt körzetük, ami általában nem  a lkaóhelytől, de inkább a telephelytől nem volt messze.

Ez így igaz, csak az rég volt.

 ma meg csak egy mobillal vadásznak a kuntsaftra, de inkább az áldozatra.

Nem a szolgáltató, a "mester ember" vadászik, hanem a fogyasztó, aki 1-2 ezer forintért képes akár más városból is hívni iparost!

 és a mesterek tiszteletben tartották a másik érdekeltségi körét.

Igen. És még voltak ipartestületek is, ahol szivesen osztották meg tapasztalataikat egymással. Ma ez nincs.

 Így a akiszállás eleve értelmetlen volt. volt ugyan annak is költsége, de az be volt építve az árba.

"Ingyenes" kiszállás esetén ez ma is így van.

 Most meg   : mobiloznak és ótóznak akár a hülyegyerekek a város egyik végéből a másikba.

Ezt azért írtad, hogy megbántsd a szakembereket, akkor egy részét bizonyára síkerült. Én hétvégén is felveszem a telefont. Ha hallanád miket ígérnek más városokból is, csak segítsek. Lehet, hgy hülyegyerek vagyok??????

 Egyébként nem ebben a topikban , de egy rokonban.  A gázosok úgylátszik sok van belőlük, nekem naponta dobálják a céduláikat - már elneveztem őket félcédulásosoknak.

Na ezekkel veszed te egy kalap alá, a rendesen munkájukat végőket. Általánosítani lehet, de az nem vezet sehová.

A gyűjteményem  már a 30 felett van.

Így bármikor tudsz javíttatni! (ingyenesen, mert a fogyasztói főcélkitűzésbe ugye ez is beletartozik?)

   Mindegyik így kezdi : ingyenes kiszállás ( ami persze nem igaz )."

Ez a mondatod viszont igaz!

 

Kovács István

Valamilyen szakmában, valamilyen szinten mester.

Előzmény: Törölt nick (6713)
gmkiev Creative Commons License 2010.03.10 0 0 6712

Az előbb elfeledtem.

"azt is ideje lenne törvényileg maximálni hogy mennyi egy kiszállás ára mert nonszensz hogy 6000 ft "

Na látod igazad van ebben. Mert ennyi pénzért nem is szállunk /sétálunk/ ki.

Mellesleg a jelenlegi állam és gazdasági formáció ezt az államilag szabott árat, nem preferálja, szabadáras a portéka.

Előzmény: M63FUN (6710)
gmkiev Creative Commons License 2010.03.10 0 0 6711

Sorolnád ezeket a "fejlettebb országokat"?

Mert ez amit állítassz, szép, de nem igaz!

Előzmény: M63FUN (6710)
M63FUN Creative Commons License 2010.03.10 0 0 6710
fejlettebb országban ez egyszerűen van megoldva. nem tudod megcsinálni-> nem kérhetsz kiszállást sem és kész. egyébként pont emiatt azt is ideje lenne törvényileg maximálni hogy mennyi egy kiszállás ára mert nonszensz hogy 6000 ft az hogy 2 villamosmegállóról (egy erős 7 perc sétáról) jön ki egy arc aki adott esetben szétteszi a kezét ergo lehet életében semmit nem csinált meg de ha napi 3 helyre kihívják akkor az 20 napra asszem talán 300 000 ft a semmiér......
Előzmény: kod1111 (6709)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6709
Ha ez ilyen könnyű volna előre eldönteni, mivel az embernek volna röntgenszeme akkor nyilván jobban menne a dolog. Amikor kihívják a "szakembert" akkor legtöbbször még csak annyit tud, hogy nem üzemel a készülék, hiba vizsgálat alatt derül ki, szerintem neked látnokokkal és jósokkal kellene ezt megbeszélni.
Előzmény: Törölt nick (6708)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6707
Szerintem a garanciális beüzemelő, aki ha jól tudom csak gázszerelő mester lehet, az a személy végez üzemi próbát is rajta. Egy nem megfelelő rendszer esetén neki sem kezd a dolognak. Amúgy a garancialapon ott kell legyen az elérhetősége, vagy a garanciális szervizé. A szervizes elvileg megtudja találni a hiba okát és nem mellesleg garanciavesztés nélkül hozzá is nyúlhat a rendszer minden darabjához. Én a szervizest javaslom ...
Előzmény: lm78 (6706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!