Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

JGab Creative Commons License 2008.11.05 0 0 686

Na, akkor 'feldobás' képp:

 

Lehet, hogy már írtam, van némi kopogás a futóműben. Terhelésváltáskor koppan egyet-egyet, illetve rossz úton is hangos. Amennyire utánaolvastam, a kormányösszekötő okozza a hibát. De szerelő még nem látta.

Pappas a gyári előírás szerint ilyen esetben komplett kormányművet cserél, amit viszont kihagynék.

ebay.de-ről kb 100EUR-ért beszerezhetőek a kormányössezkötők, csak legyen, aki betegye.

 

A kérdésem tulajdonképp annyi, hogy tudtok-e ajánlani olyan megbízható szervízt, aki ismeri valamennyire a típust. Elvinném a paripát, hogy megerősítsék a diagnózisom, aztán akár jól meg is javíthatnák.

 

 

 

Más: Sosincs nálam CD, hogy kipróbáljam. A gyári CD viszi az MP3-at?

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 685
Csend van, de azért itt vagyunk, csendben figyelünk !
Előzmény: nacbalamber (684)
nacbalamber Creative Commons License 2008.11.05 0 0 684
Nagyon nagy a csend ezen a fórumon...valamivel fel kellene dobni a hangulatot, vagy senki nem ér rá...ezt nem hiszem el... :-D

Hogy áll a honlap készítés???
nacbalamber Creative Commons License 2008.10.31 0 0 683
Üdv mindenkinek, elnézést, hogy eddig nem jelentkeztem, csak romokban álltak a szobák, aztán most már valami látszata van lassan, így nem volt se tv, se sz.gép, sem net, így természetesen a pt klub is elmaradt...

Amerikából is érdemes az ebayen utánanézni én rendeltem már, és kb. 1/4 árba jöttem ki még a csomagküldéssel is....

kungery Creative Commons License 2008.10.31 0 0 682

Köszi coyotte!

 

Közben megoldódott... Szerencsére... A Pappasban 480.000ft lett volna minden ami nekem kell. Már úton van ausztriából ugyanez a csomag 260ért. A vecsési bontót is hívtam ők odaadtak volna mindent 150ért, de inkább újakat szereltetek be. Mégegyszer köszi...

 

coyotte Creative Commons License 2008.10.30 0 0 681
2.2 CRD-m van. Nekem most cseréltek a Zay u.-ban a kumplunghengert, csapágyat, meg egy-két dolgot. bruttó 220.000,- lett a vége. A Pappasban kb. 10%-al olcsóbb lett volna az alkatrész...

Próbáld a bontóban Vecsésen: 20/229-2272

Más:

Fogyasztás: Nyáron Dunlop Sport 3000-el a legjobb fogyasztásom légkondi nélkül is csak 7,8 liter volt. Ez alá egyszer sikerült mennem (7,5)

Feltettem a téligumit: Vredestein Snowtrac 3. Kapásból 7 - 7,2 liter lett, pedig nyomom neki...
Kicsit hangos, de reméljük hóban is jó lesz. :)

Előzmény: kungery (680)
kungery Creative Commons License 2008.10.29 0 0 680

Sziasztok!

 

   Szeretném a segítségeteket kérni... Van valami ötletetek, hogy merre induljak kuplung alkatrészek után? (munkahenger,tárcsa,kinyomócsapágy,lendkerék) Szeretném a Pappast kihagyni! Sajnos elkerülhetetlen lett ezen alkatrészek cseréje.  Nem tudom van-e valakinek tapasztalata hogy honnan érdemes (reális áron) beszerezni ezeket? Ausztria? Usa? Esetleg valaki foglalkozik-e ezek behozatalával?  Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni... Egyébként egy 2004-es grafitszürke

2.2-es limited pítím van. Más autót nem is nagyon tudnék elképzelni...:)

9696 Creative Commons License 2008.10.24 0 0 679
 A kárpit csavarjai a kárpit alsó részén(2db), a sarokpánt felől 2db, valamint a nyitófogantyú mögött, és a bezáró-könyöklő alsó részén vannak. Ez utóbbi két csavar nagyobb méretű,mint az előzőek.
Előzmény: roberw (676)
9696 Creative Commons License 2008.10.23 0 0 678
Most látom, hogy 2007-es PT-ről van szó. Nem hiszem, hogy másképp lenne felszerelve a kárpit (az enyém 2002-es)
Előzmény: 9696 (677)
9696 Creative Commons License 2008.10.23 0 0 677

 

Jó estét mindenkinek! 

 A hangszóró cseréjéhez le kell szerelni az ajtó bezárására szolgáló könyöklőt és magát a kárpitot. Nem túl bonyolult művelet, de nem árt hozzá megfelelő csavarhúzó. Ha kivetted a csavarokat pici feszegetéssel ki kell pattintani a kárpitot a rögzítő "bolhákból", ezt érdemes az ajtó alsó részénél kezdeni..A visszaszerelés már nem okozhat gondot. Jó munkát kívánok, majd jelezz, hogy sikerült-e!

Előzmény: roberw (676)
roberw Creative Commons License 2008.10.23 0 0 676
Hi emberek!
Az érdekelne, hogy kicserélte-e már a gyári hangszórókat az ajtóban valaki???
Mert egy csavart sem és egyebet sem látni a kárpiton(2007 PT)...
Van-e esetleg valakinek leírás, esetleg tapasztalat?
drrencz Creative Commons License 2008.10.21 0 0 675
ÜDV.
Nem hiszem,hogy nem kéne működnie...
Menet közben zárom az automata ajtózárat.Hallottunk már a pappasról egy és mást :)
Mielőbbi megoldást Neked,remélem vki tud segíteni.
Előzmény: gohabs (674)
gohabs Creative Commons License 2008.10.20 0 0 674
pár hónapja én is pt tulaj vagyok ! 2007 évi,1600 ccm /pappas auto/
elképzelhető,hogy ez a modell nem tudja az automata ajtózárat, menet közben ?
ezzel ,,kábítottak,, a szakemberek! valakinek van hasonló élménye?
előre is köszi
nacbalamber Creative Commons License 2008.10.13 0 0 673
Hello, nagy a valószínűsége, hogy megkopott a gyújtáskulcs, és ezért lehetett kihúzni, nyugodtan álló helyzetben, nem járó motorral is megpróbálhatod, vagy ha van pótkulcsod, használd azt, így megszűnik remélhetőleg a jelenség...

A kormányzár nem foghat be, hiszen a gyújtáskapcsoló olyan állásban van, hogy az nem tud beakadni.... de azért poénnak jó volt...

Kérdésem lenne, nekem egy olyan "probléma" lépett fel, hogy amikor a ventillátor kapcsolóját elfordítom, akkor a kocsi menet közben "bár nagyon aprón" de rángat...
lehet valami összefüggés, zárlat, mivel a gázpedál is elektromos, dízellel jártam így, érdeklődök, tapasztalt-e valaki hasonló jelenséget ????
Előzmény: Dorien (672)
Dorien Creative Commons License 2008.10.13 0 0 672
Csak menet közben ne csináld ezt, mert bekattan a kormányzár és az autó annak megy neki, ami épp előtte van. :)
Előzmény: JGab (671)
JGab Creative Commons License 2008.10.12 0 0 671

Sziasztok!

 

Ma nagyon érdekes élményem volt.

 

Jó TD tulajdonosként, leállítás előtt alapjáraton ketyegtettem egy kicsit a motort. Aztán a kiszálláshoz kihúztam a kulcsot. Csak előtte nem fordítottam el...

Szóval kulcs a kezemben, a motor meg jár. Ezen a közepesnél kicsit jobban meglepődtem, aztán ijedtemben gyorsan visszadugtam, és ahogy kell leállítottam.

Még nem mertem megismételni az eseménysort.

 

Ez így ugye nem gyári?

nacbalamber Creative Commons License 2008.10.11 0 0 670
Üdv neked, Gratulálunk a kocsihoz, remélem sok örömet leled majd benne....Ha lesz időd, és természetesen már biztos van róla képed is, tegyél fel róla..... ÜDV A KLUBBAN
Előzmény: roberw (669)
roberw Creative Commons License 2008.10.11 0 0 669
Üdv mindenkinek!
Na végre megvan a PötTim :)))))))))))))))))))))))))))))))))
1éves 1.6 benzin
Kezdem szokni az érzést :))))))))))))))))))))))
nacbalamber Creative Commons License 2008.10.08 0 0 668
szerbusz, én most cseréltem aug közepén, a méretet most pontosan nem tudom, de Amerikából rendeltem, és 18 000 ben megjött a lakásra, és ebben benne volt még 4 db hátsó fékbetét, meg a szállítási díj is..
Itthon nekem 38 000 Ft.-ért adták volna...
Előzmény: nono79 (667)
nono79 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 667
sziasztok!
segítségre lenne szükségem!ha valaki esetleg cserélt már kedvenc pt-jébe kerékagy csapágyat,biztos tudná a pontos méretét..39 mm a vastagsága...nem a pappasnál szeretném megvenni...üdvözlet:)))
nacbalamber Creative Commons License 2008.10.06 0 0 666
Üdv mindenkinek, úgy látom, hogy a "találkozó" érdeklődés hiányában elmarad.... :-(
JGab Creative Commons License 2008.10.02 0 0 665

Szia!

 

Sajnos én nem tudok menni.

Jó szórakozást Nektek!

Előzmény: nacbalamber (663)
drrencz Creative Commons License 2008.10.02 0 0 664
http://img.yauto.cz/tapety/Chrysler_Firepower_Concept.jpg

Sziasztok !
Ígértem pt műszerfalról képet,még komáromban.Érdemes megnézni,ilyen is lehet!
üdv
nacbalamber Creative Commons License 2008.10.02 0 0 663
Sziasztok, helyszín - korábbi ötlet alapján - lehetne akár ez is:


Kérlek jelentkezzen még akit érdekel....

http://www.v8vendeglo.hu/
papp.ka Creative Commons License 2008.10.01 0 0 662

Szia Nacbalamber!

A magyar nyelvű kezelési utasítással kapcsolatban van egy másik kapcsolatunk, aki állítólag tutira megszerzi. Ha nem sikerülne, megint jelentkezek. Köszi addig is, amit sikerült intézned! Okt. 11-én sajnos nem tudunk elmenni a találkozóra családi program miatt, de jó idő/t/töltést kívánunk!

nacbalamber Creative Commons License 2008.09.30 0 0 661
Hello mindenkinek...



Közeleg az október 11, és ha emlékeztek még akkor szeretnénk egy közös kis pt találkozót, valahol Bp. környékén, érdeklődnék, hogy szombat délutáni összeröffenésnek ki merné alávetni magát???

nacbalamber Creative Commons License 2008.09.28 0 0 660
Elméletileg a merciken is hasonló....
JGab Creative Commons License 2008.09.27 0 0 659

Szia!

 

Csak egy tipp.

 

Ez a gumiméret elég sok autón megy, a felnik lyukkiosztása meg ha jól tudom elég sok VW csoportos autóéval megegyezik. Esetleg kérdezd meg a gumisod, vagy nézz körül egy alufelnis oldalon. De ha igazam van, akkor nem csak PT-seknek kínálhatod, és hipp-hopp elviszik.

 

Üdv,

 

Gábor

Előzmény: 9696 (658)
9696 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 658
9696 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 657

Néhány kép a kerekekről...

 

 További szép napot!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!