Keresés

Részletes keresés

macskaorr Creative Commons License 2010.10.16 0 0 6552

 

 Szia!

 

 Nem tudom mi a furcsa abban amit írtam, azonkívül, hogy l két ágyasak a szobák,  szerintem  az állami szaniban is így van, max nem két ágyas szobák vannak. De gondolom a Tó ugyanaz, meg a kezelések is. Igen, ez a honvédségi rész, aki igényjogosult, mert honvédségi dolgozó, vagy nyugdíjas, illetve azokban a kórházakban műtötték akivel a szaninak szerződése van pl  / Pécsi klinika/,  elsősorban ők vehetik igénybe. De találkoztam már sokszor átlag halandókkal , hogy idézzelek. Én egyébként

sem voltam még Hévízen, csak Füreden, de a rendszer ugyanúgy műlödik mindkét helyen, csak egyik a mozgásszervi, másik a szív és érrendszeri rész. Füreden  az Állami szívkórházban, ahol az átlag halandók vannak is ugyanúgy megy minden,  sőt a felszereltségük sokkal jobb, csak nem minden szoba kétágyas. Enny a különbség.

Előzmény: tavasz21 (6551)
tavasz21 Creative Commons License 2010.10.16 0 0 6551
amiket írsz az a honvédségi hévizi szanatórium, nem? A közönséges halandóknak a másik van, ugye?
Előzmény: macskaorr (6523)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.15 0 0 6550
Ne keseredj el. Meg kell csinálni a további vizsgálatokat, hogy a doki is tisztán lásson. Gondolom, ezért nem avat bele  még a dolgokba. A gyógytorna és a fizikó pedig nem árthat, legfeljebb nem használ. 
Előzmény: Juccó (6549)
Juccó Creative Commons License 2010.10.14 0 0 6549
Nincs konkret eredmeny. Az egesz gerincem ugy sza*, ahogy van. Sajnos... Tovabbi vizsgalatok kellenek, plusz gyogytorna, fizikoterapia es lehet, hogy valami drasztikusabb is, amibe egyelore nem avatott be a doki.
Előzmény: Törölt nick (6545)
sziporka66 Creative Commons License 2010.10.12 0 0 6548
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy van-e köztetek olyan, akinek három vagy annál több gerincsérv műtétje volt?  Föleg a lumbális (ágyéki) szakasz érdekelne.

Sobry Creative Commons License 2010.10.08 0 0 6547
Szia!
2002 májusában Nyíregyházán műtött Lázár doktor.
csak jót tudok mondani róla. Semmi negatív élményem nincs, holott az Amerikai úton lemondtak rólam (pontosabban a műtét kimeneteléről). Engem a doktor úr egy a gerinc csatornából(keresztcsontból) kiinduló "jóindulatú" daganattal operált meg. Kb. öt órát dolgozott rajtam lelkes csapatával. És ezzel, mondhatom megmentette a lábaimat, nem mondom azt, hogy minden gondom és fájdalmam a múlté(talán az életvitelem is teszi) , igaz nem is ígérte, de továbbra is tudok járni, dolgozni, élni. pozitívan állt az elé magasodó feladathoz, és amit meg tudott tenni azt meg is tette.
Előzmény: maria73 (5531)
bela2200 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 6546
Mindenekelőtt orvos.
Addig kár találgatni. Nővéremnek pl. csontritkulás okán fájt annyira, hogy reggelente alig bírt kimászni az ágyból.
Utána meg egész nap rohangál, úszik, unokákat pesztrál, stb.
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 6545
A hétfői vizsgálat eredményéről légyszi számolj maj be. Köszi.
Előzmény: Juccó (6544)
Juccó Creative Commons License 2010.10.08 0 0 6544
Hetfon megyek...eddig csak szimpla derekfajasnak tulajdonitottam, de most elszakadt a cernam...:(
Előzmény: Törölt nick (6543)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.07 0 0 6543
Gondolom, hogy fordultál már orvoshoz. Ő mit mondott?
Előzmény: Juccó (6542)
Juccó Creative Commons License 2010.10.07 0 0 6542
Az aggyal elvileg semmi gond. Tavaly peldaul amikor korhazban voltam (mas miatt) szinte sirtam a fajdalomtol. A szuleimnel vagy nyaralaskor is jelenkezik ez a tunet. Amugy olyan matracom van, aminel nem tudom, hogy van-e egyaltalan jobb. Ugy vettem eszre, hogy minel tobbett fekszem, annal erosebb. Peldaul ha vasarnap delutan pihenek picit, az tuti hogy hetfon hajnalban kelek:(
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.07 0 0 6541
Szerintem is az ágyaddal, vagy a matraccal lehet a gond.
Előzmény: Juccó (6539)
PETYUS Creative Commons License 2010.10.07 0 0 6540
Másik ágyat próbáltál már?
Előzmény: Juccó (6539)
Juccó Creative Commons License 2010.10.07 0 0 6539
Sziasztok! Nagyon hosszu ez a forum, biztos volt is mar hasonlorol szo, megis aki tud segiteni, lecci irjon. Evek ota arra ebredek hajnalban, hogy nem birok fekudni, annyira faj a derekam. Felkelek, megyek nehany kort a lakasban, mozgok egy kicsit es elmulik. Nagyon magas vagyok, gerincferdulessel, tehat az okai megvannak, megsem tudom mit csinaljak.
macskaorr Creative Commons License 2010.09.22 0 0 6538

 

  Egyébként nem kell semmiért fizetni, van a Tó, meg bennt egy csomó medence,Füreden, az utóbbi időben már kellett a medencehasználatért fizetnünk, de csak

azért mert az csak az Állami szívkórház területén van.És akik az ÁEK teületéről kaptak

kezelőjegyet az úszásra, meg vizitornára, minimálisat, de kellet fizetni.Én még amikor voltam utóljára ott úszni, nem kellett, de pl tavaly nem engedtek, mert nem volt jó a vesefunkcióm, és a többiek mondták, hogy kell fizetni. Anap meg így kezdődik, 7-kor reggeli, de oda már az este összekészített cucokkal mész, mert reggeli után azonnal kezdődnek a kezelések. A többi az amit írtam.

Előzmény: macskaorr (6537)
macskaorr Creative Commons License 2010.09.22 0 0 6537

 

 Szia!

 

 Hát csak hétfőn tud fogadni a doki a geringyógyászaton, de remélem addig kihúzom valahogy, ha nem akkor bevisz az öcsém az ÁEK  BSO-ba. A legnagyobb baj az hogy menni nem tudok, de majd valahogy megoldjuk, a mi kocsink csak jövő hét közepe, vége fele lesz kész. Vagy a lányom élettársát kérem meg. A szaniba, ha túl vagy a napi vizsgálatokon, akkor oda mész és azt csinálsz amit akarsz, hétvégére, vagy bármikor eltáv van, de ahhoz főorvosi engedély szükséges. Tehát éjszakára csak így maradhatsz kinn. A barátnőm nagyon sok hétvégén haza ment, unokázni, igaz vonattal neki csak egy óra Fehérvár. Ami a lehetőségeket illeti, sokat sétáltunk a parton, sokszor jó kis társaság verődött össze, beültünk a közeli cukiba, vagy egy kiskocsmába, ami nagyon népsszerű Füreden, egy velős pirítósra, meg egy deci borra. Ha valakinek volt kocsija, átmentünk Tihanyba, vag Badacsonyba. Általában mindenki a szobatársával megy, vagy asztaltársával. Ezt az úszómicsodát amit írtál, gondolom mi az, mert mi is szoktunk kapni a Lukácsba a vizitornához, adnak ott is .De erre azért nem esküszök meg. Az eltávozást csk akkor adják meg, ha olyan az állapotod, de a legközelebbi kezelésre vissza kell érned, mondjuk vasárnap este, hogy hétfőn már minden renben menjen.Most nekem az a legnagyobb baj még, hogy van egy Barret nyelőcsövem is, ami a nyelőcsőrák előszobája, kedden kéne mennem a belklinikára, gyomor és nyelőcsőtükrözésre, de ha el is megyek, nem tudom hogy fekszem fel a vizgálóasztalra. A doktornő azt mondta, nem érdekli hogy megyek oda, ha már ott vagyok,majd segítenek, de mindenféleképpen meg kell csinálni, már augusztusban kellett volna, a múltkor telefonált, és így kaptam a keddi időpontot. A szaniba vannak programok, könyvtár, meg a sok kezelés után szerintem olyan fáradt leszel, hogy örülsz hogy pihenhetsz. Én 88-ban voltam  először, és akkor

még zenés táncos helyek is voltak, úgyhogy néha olyan jó társaság volt, hogy táncoltunk is, de akkor is be kellett érni max 9-re, mert aztán kaput bezárják, és másnap lehet hazamenni annak aki nem ér be!

Előzmény: rykee (6535)
luci71 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 6536

Szia!

Köszönöm szépen.Igen érthető volt.Nappali kórház(3 hét)van vizit heti 1x.És álltalába hetente 1x jelenkezni kell +ba a (kezelőorvosodnál)aki kiírta a kezeléseket,és ha kell módosít rajta.Itt naponta kell bejárni vagy délelött vagy délután.

 

 

Előzmény: luci71 (6530)
rykee Creative Commons License 2010.09.22 0 0 6535
Szia, ismét egy kérdés: van esetleg olyan dolog, amit vinni kell, ami amúgy,normál kórházba nem kell? (Pl. az úszósapkát említetted) Ezekről küldenek listát? Vagy majd ott szembesül vele az ember, h jéé kellett volna hozni pl. az úszáshoz polifom rudat.
Előzmény: macskaorr (6529)
rykee Creative Commons License 2010.09.21 0 0 6534
Le vagyok döbbenve, egyrészt amiatt, hogy ennyi mindenen keresztül mentél már, és még sem érzem, azt hogy megtört lennél. Másrész, hogy mennyire hasonló a sorsunk, neurológiasi szempontból. Bár én koránt sem mentem ennyi betegségen át.
pár kérdésem adódott még:
Mikor tudsz bemenni a BSO-ra vagy a Orsz.Gergyógy.Kp-ba?
ÁEK-kel kapcs-ban: Hogy telik egy nap?Mit lehet ott kezedeni a kötelező program után? Van-e olyan dolog, amire fizetni kell (pl. medence használati díj vagy más)?
Előzmény: macskaorr (6529)
rykee Creative Commons License 2010.09.21 0 0 6533
http://neurosurgery.info.hu/content/view/19/39/lang,hu/
Előzmény: macskaorr (6531)
rykee Creative Commons License 2010.09.21 0 0 6532
nappali kórház: "egy szakterületen a járóbeteg-ellátás körébe tartozó egészségügyi szolgáltatások nyújtása mellett legalább 5 napon keresztül napi 8 órában biztosítja a rendeletben meghatározott tárgyi feltételeket"

Előzmény: macskaorr (6531)
macskaorr Creative Commons License 2010.09.21 0 0 6531

  

   Hello!

  

  Nappali kórházban még nem voltam, de mindenféle konzervatív kezeléseket már régen kapok. Szerintem ebben az esetben csak annyi a különbség, hogy a szanatóriumba

általában  igen, műtét vagy akut eset után kerülnek a páciensek, és ha a szani orvos úgy látja, akkor beírják a záróba, hogy rendszeres  rehabilitáció javasolt. Ami ugye a visszahívást jelenti.  Évente, kétévente  max 3 évente. De pl egy infarktus után ha rendbeszednek valakit, nem kell csak max 1x menni még. A mozgásszervinél, én legalábbis így tudom akiket ismerek sűrűbben hívnak vissza. Ez reális, mert egy sérv

is gyógyulhat maradéktalanul, akkor szerintem csak 1x ismételnek, de általában azért a mozgásszervi dolgok nehezebben   rehabilitálhatók.Én is csak azért járok minden évben

Füredre, mert vagy 7 féle elég húzós keringési bajom van, hiszen gyerekkorom óta beteg vagyok. A szanatórium rendes kórház napi vizitekkel heti 3 főorvosi, bent kell feküdni, csinálni amit mondanak, szedni a gyógyszereket, járni a kezelésekre, és ami a lényeg, azon a területen ami a bajod, minden létező vizsgálatot megcsinálnak, összehasonlítják

az előző évivel, és akkor döntik el, rebilitálódtál teljesen vagy nem, magyarul vissza kell még menni, vagy nem.Remélem érthetően írtam le.

Előzmény: luci71 (6530)
luci71 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 6530

Szia!

Látom nagyon sok tapasztalatod van már e fajta kezelésekbe.

Szeretném megkérdezni hogy nagyon sok különbség van a szanatoriumi kezelés és egy nappali kórház kezelései között.Vagy csak annyi hogy oda műtét után kerülhetnek a betegek?Bár látom pont nem ilyen kezeléseket kapsz,de hátha tudsz válaszolni. Én még műtét elött állok,de infókat gyűjtök,mire számíthatok.Több féle konzervatív kezelést kiprobáltam már,rehabilitációs kezeléseket is kaptam kapok,fűrdő kórházba is jártam már. Ha igaz hamarosan megint megyek.Több orvoshoz is járok.Nekem (tavalyi MR-n)13mm csigolyacsúszás,kétoldali csig.ív.szakadás és porckorongsérvem van.Bal lábba kisugárzó zsibbadás,fájdalom,neurologiai tünetek nélkül.Jelenleg a zsibbadás nincs,de a derék fájdalom van.Most olvastam legutolsó írásodat hát nem is igen tudok megszólalni.Engem 2003.ban százalékoltak le mellékvese műtét után(32 évesen).

 

Előre is köszönöm válaszod.

Üdv. 

Előzmény: macskaorr (6523)
macskaorr Creative Commons License 2010.09.21 0 0 6529

 

 Hát tudod az biztos, hogy eü-ben nagy tapasztalatom van. Én is 33 évesen kerültem a szaniba,csak én Balatonfüredre. A reumatológus be akart Hévízre is utalni, de a kardiológus, meg a belgyógyászok nem engdték. Én elsősorban a keringésemmel, a szívemmel kell hogy menjek, de ott is vannak elektromos meg balneoterápiás kezelések, és különféle gyógytorna, légzőtorna. Persze, használnak, de én minden évben ilyenkor megyek, és már nagyon hiányzik, hiába úsztam mint az őrült egész nyáron. Ott elsősorban infarktus utáni, ill szívműtét utáni betegek vannak. Sajnos tangentont,

meg 1-2 vizes kezelést nem engednek a vérnyomásom  miatt, mikor reklamálok, akkor

azt mondják, hogy én elsősorban ugye a szívproblémákkal vagyok itt, és nem kell hogy betegebben menjek haza a sok fizikoterápiás kezelés miatt, mint ahogy jöttem. Az eüről csak annyit, hogy lassan már mindennel maszek úton járok, mert rájöttem, már nagyon régen, hogy ha életben akarok maradni nincs más megoldás. Csakhogy 8 szakterületre kell járnom rendszeresen, persze abből mindig hanyagolok vmit, és az általában a reuma.

Mert hogy az csak fáj. De olyan borzasztó, hogy az az orvos, aki a klinikán nem tudja mi a bajom, másnap elmegyek egy magánklinikára, és ott mit ad isten kivel találkozok, Hát a klinikai orvosommal. És minden szemrebbenés nélkül vizsgál, mosolyog, és mit ad isten rögtön rájön hova küldjön, és mi a bajom, és pl egy vastagbél tükrözésnél simán mondja, természetesen altatom, előző nap pedig még nem is hallott olyat, hogy valakit altatnak ezzel. Mindezt 160.000 ft-ért. És kiderült hogy akkora gyulladásom van, hogy már majdnem perforált.Ez csak egyetlen példa. de maszek alapon járok kardiológiára, Gasztroenterológiára, érsebészhez, és a havi gyógyszerem 35000 ft ha nem váltok ki mindent.Szóval most úgy néz ki hogy a reuma jön, de nem tudom mi lesz az altatással.

Azt pedig mondanom sem kell, hogy a rokkantnyugdíjam 85000 ft, ha egyedül élnék, már biztosan nem lennék. De a férjem is most jött el nyugdíjba, szerencsére az övé 3x annyi mint az enyém, de így is már minden tartalékunk az eüre megy.Aranka azt mondta, nem kell maszek MRI, mert ha a doki úgy látja, másnap már csinálják az Országos gerincen. Hát ezért segítek mindenkinek amit tudok, mert én már nagyon sok mindent átéltem, és az egészségnél nagyobb kincs nincs,és igaz a mondás ha az van, minden van. 16 évesen kellett pl a vesémet kivenni, 33 évesen dializáltak először, hálistennek el tudták indítani a meglévő vesémet, és most4o%-al megy.De pl emiatt nephrológiára is kell rendszeresen járnom. Ez a legfontosabb. Nem akartalak ezzel terhelni, van egy 28 éves jogász lányom, látom rajta az állandó rettegést,igyekszem magam tartani.33 évesen akartak először leszázalékolni, de nem engedtem,de 43 évesen már kénytelen voltam belemenni.Mindenkinek csak azt tudom tanácsolni, ne hagyja magát, sajnos engem is mindenhol professzorok, főorvosok kezelnek, és az állami eüben, az nem kevés pénz.

Előzmény: rykee (6528)
rykee Creative Commons License 2010.09.21 0 0 6528
Olyan jó, h ennyi mindent leírsz, nem ismerem a szanatóriumi életet. Ez lesz az első alkalom, hogy bekerülök, 33 évesen.
Ahogy olvasom te már bőven tapasztaltál ebből a fajta életből. Hogy érzed, használnak a kezelések? Próbálkoztál valaha alternatív gyógyászattal?
Előzmény: macskaorr (6527)
macskaorr Creative Commons License 2010.09.21 0 0 6527

 

 Szia!

 

 Evőeszközt természetesen az étkezésekhez adnak, én szoktam vinni egy kisbicskát, amin minden van, kiskanál, villa, meg ilyenek, ha a szobába viszek valamit a büféből, akkor tudjak enni.Mondjuk ha itthon felejtem, akkor adnak az étteremben is, de csak azért mert már nagyon ismernek.  Szoktam vinni kis műanyag tányért, gyümölcshöz, na meg vízforralót a kávéhoz. A szobákban nem szabad újabban kávét főzni! Ezért instant kávét viszek, és forralok vizet. Mindkét betegnek van szobakulcsa, amit magadnál kell tartani,  mert az egyáltalán nem biztos, hogy egyszerre mentek ugyanarra a kezelésre.A szekrényedet akkor is zárdd, ha benn vagy, biztos ami biztos. De erre fel is hívják a figyelmet. Ja és még konyharuhát is adnak. Tehát nem feltétlenül szüksége az evőeszköz, de a kávéhoz, vagy egy joghurthoz, sütihez kell, mert a reggeli, vacsora, ebéd az éttermben történik. A fekvőknek meg viszik be a kajával együtt! Nem mindegy, hogy kivel kerülsz össze, de általában figyelembe veszik a kort, hogy lehetőleg hasonló korúval kerülj össze. Én már évek óta  egy fehérvári kis hölggyel megyek, és mi már 89

óta tartjuk a kapcsolatot családostul,és  egy 8 éve szóltunk a főorvosnak, hogy nem lehetne e hogy mi mindig egy szobába kerüljünk, és azóta ő is én is egy időpontra kérünk, és ha nem sikerül, szólunk az is merősnek akit említettem, és intézkedik. Mondjuk, ha ő csütörtökre kap, én meg keddre , akkor leszól és úgy kapjuk meg. Nekik is jobb, mert nincs marakodás két beteg között, Én azelőtt is mindenkivel, még a 85 éves némivel is kijöttem, de szegény Marcsi párszor ráfázott, és hiába voltam én is ott,

a  szobába voltak problémák. Mivel  ilyen szinten zárhatóak a szekrények, vihetsz laptopot, hozzánk is sokan hoznak, de felelősséget nem vállalnak semmiért! Az aranyakat meg úgyis le kell venned,  a kezelések miatt, azt tedd egy dobozba, meg a pénzt, és nagyon zárdd!  Sajnos a dokival  nem tudott beszélni az Aranka, mert mire

a műtőből kijött, meg a sterilbe kellett mennie, aztán már a doki ment el!De talán ma!

 

Előzmény: rykee (6526)
rykee Creative Commons License 2010.09.21 0 0 6526
Pár kérdés még eszembe jutott: zárható-e a szekrény (laptopot vagy ilyesmit hova lehet elrakni)? Ill. a szoba ajtók zárhatók-e, ha igen 2személyes szobához 2 kulcsot adnak?

Evőeszközt kell vinni?
Előzmény: macskaorr (6523)
rykee Creative Commons License 2010.09.20 0 0 6525
tehát a BSO-ra bemégy, ott balesetisebészek, traumatológusok dolgoznak, ők (is) tudnak beutalót!
Meg ne várd az okt. 7ét!!!
Előzmény: macskaorr (6523)
rykee Creative Commons License 2010.09.20 0 0 6524
Szia, köszönöm a rengeteg infot! :) Te vagy az első a fórumon, aki ennyi mindent tud. Köszönöm!
BSO: sürgősségi osztályra nem kell beutaló! MR beutalót házi orvos is adhat, valamint a szakorvosok (ortopéd, neurológus,..)

Megkeresem a levelet, amit az MR-ből kaptam....tán tán több info van benne, amit tudsz használni, bár én fizetős után érdeklődtem.. no 1 pill...
Ide copoyzom:
"Érdeklődő levelét megkaptuk, válaszaink a következők:

1. Térítéses MR vizsgálatnál szükséges-e beutaló?

Nem, nem szükséges, de ha van az plusz információkat tartalmazhat a vizsgálatot végző orvos számára.

1.a Ha nem, akkor a panaszok alapján kihatározza meg, hogy milyen vizsgálat szükséges: a vizsgálatot kérő beteg vagy a vizsgálatot végző szakember?

A beutaló nélkül érkező beteg a vizsgálat megkezdése előtt konzultál az orvosunkkal, aki a megszerzett információk birtokában javaslatot tesz az elvégzendő vizsgálatra. Amennyiben ez a beteg számára is megfelelő, elfogadható, akkor megtörténik a vizsgálat.

2. A "gerinc MR vizsgálat" mit takar? A teljes gerinc vizsgálatát vagy egy-egy gerinc szakaszét, vagy konkrét csigolyára/ákra vonatkozik csak?

A gerinc MR vizsgálat szakaszonként értendő, azaz vizsgálható a nyaki, a háti illetve az ágyéki régió, illetve lehetőség van a teljes gerinc MR vizsgálatára is. A régiók vizsgálata 30.000 Ft-ba kerül, a teljes gerinc MR vizsgálata pedig 60.000 Ft.

3. A gerinc ágyéki szakasza és az alatti rész, valamint medenceöv csontjainak MR vizsgálata melyik vizsgálatba tartozik?

Az ágyéki gerinc MR vizsgálat az alsó háti csigolyáktól a gerincoszlop aljáig történik, a medenceöv csontjait pedig a medence natív vizsgálatával tudjuk vizsgálni, melyek díja: ágyéki gerinc MR 30.000 Ft, medence natív vizsgálata 40.000 Ft.

3.a Ha szükséges beutaló, ezen testrészekre vonatkozó vizsgálatra ortopéd orvos adhat-e beutalót? (Ha nem, akkor milyen szakképzettségű orvos adhat?)

Beutalót a vizsgálatokra ortopéd, ideggyógyász, idegsebész, reutamológus, sebész, traumatológus szakorvos adhat, de mint már írtam is az elején a vizsgálat elvégzésének nem feltétele a beutaló megléte.

3.b A fent említett testrészek MR vizsgálata mennyibe kerül?

Gerinc MR vizsgálat régiónként: 30.000 Ft.
Teljes gerinc MR vizsgálat: 60.000 Ft.
Medence MR vizsgálat (natív): 40.000 Ft.

Amennyiben további kérdései lennének, illetve szeretne időpontot egyeztetni, kérem hívja a 72/213-169, illetve 30/993-1816-os telefonszámok egyikét bármely munkanap 7-22-óra között.

Szép estét:

Pécsi Diagnosztikai Központ
Recepció"
Előzmény: macskaorr (6523)
macskaorr Creative Commons License 2010.09.20 0 0 6523

 

 Szia!

 

 Hát az történt, hogy baromi sokat írtam, és eltűnt. A reuma dokinőt felhívtam mivel mondta, ha zsibbad a lábam akkor ÁEK BSO, de azonnal /Baleseti sürgősségi osztály, megkérdeztem ki ad beutalót, mivel hozzá nem tudok menni, azonnal hívjam ki a háziorvost, és ad beutalót, és csinálnak sürgősségi MRI-t. Férjem el, háziorvos pedig: Csak reuma szakorvos adhat oda, várjam meg az okt 7.ét. Lehet megint mentő lesz a vége, vagy marad az Országos geringyógyászat. Most várom haza a barátnőt mit mond, mert hívtam , de a műtőben volt. Az ÁEK  hévízi beutalásáról: Neked ezek szerint biztos a dolog, és reméljük  prof megsürgette, és kapsz előbb. A szobák 2 ágyasak, fürdőszobásak, TV, hűtő minden szobában. A kezelések személyre szabottak,  intenzívek, du 4-ig tartanak. Utána ki lehet menni este 9-ig. Mindenkinek van egy jó nagy szekrény, én Füredre rengeteget szoktam vinni, ott is van az ÁEK-nek ilyen szanija. csak az szív és érrendszeri. Most okt. 12-re van időpontom, nem tudom most hogy alakul.

Az ottani hévízi doki dönti el, hogy 2 vagy 4- hét, de épp most mondta a kolleganőm, aki 3 hete jött haza onnan. és minden évben megy már 20 éve, hogy az ilyen rövid időn belül műtötteknek, mint Te 4 hét. Fürdőruhát, úszósapkát. tréninruhát feltétlenül vigyél, mást mindent adnak. Fürdőlepedőt, türölközőket, vállfákat, wc papírt ahányszorcsak kérsz.Fürdőlepedőket, törülközőket annyiszor cserélik, ahányszor kéred, ha mindennap, akkor is. Adnak originált min 3 db  masszás  lepedőt, amit a masszásba kell hordanod.

Ruhát ugye sokat kell vinni, mert ez a legrosszabb idő ilyen szempontból. Mert már sok meleg cucc kell.  Ja és Fürdőköpenyt is kaptok, ő azt mondta, a sajátját szokta vinni, de azt mondta, szépeket adnak , de ő már megszokta a sajátját. A szekrénybe  biztosan lférsz, nekem mindig hosszabbítanak, és 6 hétre is elférnek a cuccaim.Mostanában már alkalmi cuccokat nem  viszek ugyan, de gondolom, te sem táncolni mész. Mindenki nagyon dicséri, a kezelőorvosodnak annyit adsz amennyit tusz, meg a kezelőknek, de hát azt ott úgyis megbeszélik a betegek.Ha valamilyen okból úgy látod, csk 2 hetet akarnak adni, akkor sajnos a főovosnak kell nyomni a borítékot. Akkor a kezelőorvosnak ne adj, mert úgysem ő dönt. Természetesen hívatalosan ingyenes. Ja és a tóparton van.Hát ennyit tudok, ha valami eszembe jut, majd megírom.A kaja hát mit mondjak, nekem bőven elég, amúgyis egyéni diétán vagyok, de a diétás nővér dönti el, ki mit kaphat. Ha  nincs  diétás gondod /cukor, vese, vagy epe/ akkor normál.Meg lehet enni,

szerintem a normál jónak mondható, gyümölcs, kávé meg a büfében, és a boltban.Na meg újság is van mindenféle a büfében, állítólag.A két szani szinte testvér, csak az egyik mozgászervi, a másik meg szív és érrendszeri.És csak a Pécsi kilinikával van mindkettőnek szerződése, akiket ott műtöttek civilek, csak azok mehetnek, meg természetesen az igényjogosultak, olyanok mint én, aki lehúztam 25 évet a HM-ben, míg le nem százalékoltak, illetve az ig. jogosult öregségi nyugdíjasok, na meg persze az aktív dolgozók, akiknek ilyen nyavajájuk van.

Előzmény: rykee (6516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!