Keresés

Részletes keresés

gombászok Creative Commons License 2015.05.10 0 0 25015

Kifelejtettem a legfontosabbat: utánfutója is volt. Azzal közlekedtünk a határba, munkába, meg vittük haza a terményt.

Előzmény: gombászok (25012)
Kis Kolléga Creative Commons License 2015.05.09 0 0 25014

Mai nap jött egy aranyos nénike hogy villámgyorsan csináljam meg a kertjüket vetésre

krumplit meg a többi szokásost akarnak vetni ültetni. 10x10 méter az egész.

Mondom oké kedvesem, ha lazitóval megtudom törni utána megrotálom vethetnek.

Jön a kérdés mi az a lazitó ? Mondom a hölgynek az tetszik tudni egy lúdtalp alakú kapa ami 20-30 centi mélyen felszabja a talajt levegőztet vízháztartást rendez ilyesmi.

Ő olyat még nem látott csak robizzam fel jó lesz az úgy. Már nem vártam meg vele a választ mondtam neki keressen mást aki sima robival belemegy egy olyan földbe ami betonkemény tavaszi csapadékmennyiséget 1 kezemen megtudom számolni. De lehet próbálkozni.

Idősek csak a "robizást" ismerik az újfajta munkaeszközöket nem. Jah és még annyit mondott ősszel fel volt szántva de most térdig érő gaz van rajt. 

ll2323 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 25013

Helló!

 

Bocs a késői válszért,de meg van a ROBI 202 L teljes dokumentációja(beszkennelve),ha még érdekel jelezd légyszíves.Üdv!

Előzmény: 323i (24814)
gombászok Creative Commons License 2015.05.09 0 0 25012

Ja, még egy "gép": a tolikapa! Igaz, kézi működtetésű, de ezerszer könnyebb(és gyorsabb) a sorközművelés, mint a teljes felületet kézzel átkapálni. Itt a faluban, ahová költöztünk, eleinte ezt is csak félszemmel nézegették, pár év után már kezdték irígyelni, utánozni.

Elsősorban finom, kerti munkákra való, de szüleink az 50-60-as években napi 1 holdat(5755 m2) is megtoliztak! Az akkori talajművelő "gép" meg a ló volt, volt is neki ekéje, boronája, ekekapája(=kultivátor).

Előzmény: gombászok (25011)
gombászok Creative Commons License 2015.05.09 0 0 25011

Apósod jól tudja: ő még csak olyat látott. Ne vitatkozz vele, bizonyítsd be neki az ellenkezőjét, akkor lehet, hogy megváltozik a véleménye.

A tavaszi, nyári talajművelés lehető legrosszabb eszköze a rotakapa! Nem tudod sekélyen vezetni, ameddig lazít, addig ki is szárad a talaj + még rongálja is a talajszerkezetet, porosít. Persze akinek nincs más, azt veszi elő a kézi szerszámok helyett. Megértem én őket, mifelénk is csak a robizás a megszokott. Mikor megjelentem egy Honda 600-al, meg egy utánfutónyi munkaeszközével, csak néztek miket művelek, de a világért se adtak volna igazat.

Semmi gond, de aki megteheti legalább egy sarabolót (ami jó az őszi szántás elmunkálására, széles sortávok gyomtalanítására) meg egy kultivátort szerezzen be. Igaz, ez utóbbihoz már kell valamiféle lassító is, no meg kerekek.

Előzmény: Legoooo (25010)
Legoooo Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25010

Csak azért kérdeztem a sarabolót, mert apósom meggyőződése, hogy a sorközöket remekül lehet rotakapával, kapatagokkal gyomtalanítani. nem tudom meggyőzni. Nem arra való. és még a sorszélességeket is alulméretezték. 60 cm. szal egyenlöre marad a hagyományos, fanyeles módszer. 

Előzmény: gombászok (25008)
koverg70 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25009

Köszönöm a választ!

Előzmény: studiod1 (25006)
gombászok Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25008

Én is lusta vagyok: alapból utálom azokat a szerszámokat, amelyeknek fából van a nyele!

Sorközművelés elsődleges eszköze-szerintem- a kultivátor, mivel ennek tágabb határok között változtatható a munkaszélessége, de felező/sebváltó kell hozzá.

Velem is előfordult már, hogy kukoricát sarabolóval műveltem, mert olyan gyomos volt, hogy a kultivátorom belefulladt.(szívességi művelés volt, nem az én területem), a sarabolóm, meg mindent beszecskázott. A hagyományos "robizók" meg nem győzték cibálni a kapák közül a gyomokat!

Előzmény: Legoooo (25005)
studiod1 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25007

Nagyobb darabnál igen, viszont elég széles sorok kellenek, kf04-es hajtóműnél 60-62 a fogás ezért min 75 de inkább 80-85cm sortáv szükséges.

Előzmény: Legoooo (25005)
studiod1 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25006

Amit linkeltél komroll-nál azt be kell szerelni a blincsek közé használat esetén ha nem kell ki kell venni, a kétsebességes közdarab az fixen beépítendő csak az ékszíjat kell átteni szükség esetén.Az mforg-tól olyan kuplungal szállítják amilyennel kéred. ui a sarabolóval ha nem akarsz duplán menni(talajelőkészítés) célszerű egy kisebb lúdtalp kapát a csoroszja helyére szerelni,esetleges sorközművelés esetén szinte kötelező.

Előzmény: koverg70 (25003)
Legoooo Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25005

már akartam kérdezni: ha lusta vagyok a sorközöket kapálni, akkor tényleg annyira jó a saraboló? megéri rááldozni?

gombászok Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25004

Ha arra a sarabolóra gondolsz, amelyiket a rotakapa tengelyre teszünk, nem kell felező!

A rota fordulatszáma kell neki!

Felező(vagy sebességcsökkentő, sebességváltós hajtómű) a kultivátorhoz, ekéhez, pótkocsihoz kell

Előzmény: koverg70 (25003)
koverg70 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25003

Sziasztok!

 

Ehhez a kapálógéphez: http://www.arukereso.hu/kapalogep-c4186/mtd/55-6-thorx-p51511105/#termek-leiras

Ez a sebesség felező használható: http://komroll.hu/index.php/webaruhaz/termekek/sebessegfelezo-kf-04

 

Az alábbi mford-os két sebességes közdarabhoz képest van különbség a komroll-oshoz képest?

A komroll-os csak egy sebességet tud?

Az mford-os létezik kis kuplungos változatban is? Én nem találom.

 

http://www.mforg.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=238&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=7

 

Köszönöm előre is a válaszokat! Minden forumozónak jó hétvégét kívánok!

 

Üdvözlettel:

 

Gábor

 

u.i.: Még egy kérdés: a sarabolóhoz semmiképpen sem jó a felező? Én úgy gondolom, hogy túl gyorsan szaladna a gép, felező nélkül a sarabolóval. Persze még nem próbáltam, nem tudom, hogy a csoroszlyát sarabolóval milyen mélyre érdemes/lehet lenyomni.

oljeg12 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25002

Nem tudom, hogy a menet megegyezik-e a mindennapokban használatos valamelyik csavaréval. Ha igen, akkor tegyél egy olyat bele, és alá tömítést. Vagy pedig esztergáltatni kell egyet, aminek van feje.

Előzmény: Legoooo (25000)
studiod1 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25001

Csavarra néhány menet teflon szalag és mehet vissza nekem több éve ez a megoldás van.

Előzmény: Legoooo (25000)
Legoooo Creative Commons License 2015.05.08 0 0 25000

sziasztok!

kf hajtóműházhoz lehet-e normális olajbetöltő nyilás zárócsavart kapni? gyárilag piros, műanyag hernyócsavart adtak. nem szorul, így a rázkódástól kilazul, és szivárog az olaj. ahol vettem, ott is ugyan ilyen csavart tudtak csak adni hozzá.

biohazardxx Creative Commons License 2015.05.07 0 0 24999

köszi a tanácsokat, megfogadom őket...

gocsikarl Creative Commons License 2015.05.07 0 0 24998

15x24x7 az mpm2 főtengely szimeringje

Előzmény: ferixa (21272)
3ashorog Creative Commons License 2015.05.07 0 0 24997

saját tapasztalatomat irtam le

 

 

Előzmény: studiod1 (24994)
Luximen Creative Commons License 2015.05.07 0 0 24996

Az olajat melegen engedd le. Így a lerakódott anyag is nagyrészt kiürül.

Sarabolónál kell a csoroszlya a hajtásház miatt kimarat részt megmunkálja.

Előzmény: biohazardxx (24995)
biohazardxx Creative Commons License 2015.05.07 0 0 24995

megmértem a tengely méretét a rotán: 24,9 mm

a saraboló belső átmérője 25mm

a keréktengely belső átmérője 25,8mm

 

igazság szerint mindkettőnek van egy nagyon picike lötyögése de szerintem az bőven határon belűl van még. a keréknek a tengelyén pedig 2 luk is van az éknek 2-3 cm re egymástól, gondolom igy akkor kicsit nagyobb a nyomtáv bár nekem  jó a kicsi is igy nagyobb részen van rajta a tengelyen a kerék csöve...

 

A másik kérdésem az lenne hogy a sarabolónak is gondolom ugyanúgy kell csoroszlya  menet közben?

Illetve az olajat a hajtóműházból melegen érdemes leengedi és cserélni?

studiod1 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 24994

Így van pörög ellenállás nélkül, a másik nincs olyan hogy fordítva rakod fel, a gumi mintázat jól álljon, mivel a reteszt-kallantyút kihúzva 180 fokkal átfordítva ellentétes irányban "racsnizik".

Előzmény: biohazardxx (24991)
cscs72 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 24993

Üdv!

Tapasztalatot, észrevételeket szeretnék kérni simson motoros rotakapával kapcsolatban.

Konkrétan erről lenne szó:http://olx.hu/hirdetes/rotacios-kapa-ID3gJP9.html

Érdemes ilyen épitett dolgokon gondolkoznom?Vagy maradjak a bevált technológiánál?

Előre is köszönöm.

biohazardxx Creative Commons License 2015.05.06 0 0 24992

a másik problémám az hogy alapjáraton a regulátor folyamatosan bekapcsolt mozgott és leált majd be sem indult a gép...

leszedtem a gyertyát és tiszta semmi olaj sem retek rajta szépen kivolt égetve ahogy annak lennie kell. utána levegőszűrőpucolás, az sem segitett... majd leszedtem a karbi alját és kicsavartam a súbert kis réz vackát de nem volt eltömődve semmivel visszaraktam mindent kicsit előrebillentettem a gépet hogy kapjon benzint a karbi és első rántásra indult gyönyörűen járva tettem is pár kört vele és gond egy száll sem...

 

Hogy mi volt a  baja? a karbibol kifolyt benzinben voltak fura lerakodások vagy valami ragasztó szerűség ami az alsó becsavart csavarról származhatott szerintem....

 

Azt viszont nem értem meg hogy  mi a francnak kell minden csavart beletépni a szerkezetbe alkatrészekbe??? a gyertyát keresztkulcsal tudtam csak kicsavarni... értem én hogy remeg az egész de ennyire beletépni felesleges...

biohazardxx Creative Commons License 2015.05.06 0 0 24991

http://komroll.hu/index.php/webaruhaz/termekek/szabadonfutos-gumikerek-400x8

Innen vettem.

 

a kattogó hang akkor az normális, ez megnyugtató hogy nem szar.

a rota tengelyére mikor felrakom  akkor kicsit lötyög nem teljesen passzentos  de holnap tolómérővel megmérem a tengelyt és a kerék tengelyének belső átmérőjét is. 

A kerék és gumi már összeszerelve jött én csak felraktam  remélem  jól raktam fel bár a kerékmintázat jól látszik a képeken.a gumi 2,2 bar-ra lett fujva.

A saraboló az 25mm átmérőjű az biztos....

 

ha kis reteszt az oldalán kihúzom akkor minkét irányban pörög ellenállás nélkűl....

 

studiod1 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 24990

Számomra kicsit félreérthető voltál, a szabadonfutót ha arra használod amire gyártották tehát kanyarodáskor a külső íven haladó rátoláskor mindkettő kattog átugrik ez a szerepe, az hogy teljesen kihúzod és úgy marad az csak a helybeni "tili-toli"-nál használatos.

Előzmény: 3ashorog (24989)
3ashorog Creative Commons License 2015.05.06 0 0 24989

Szia

 

Ha lehet ilyet kívánni: Jó munkát a szerzeményekkel. Én arra hívnám fel a figyelmed, hogy a gumikon van forgás irányt jelző nyíl, ezt vedd alapul az oldal kiválasztásnál (bal v. jobbos). Ránézésre szentkirályi (nekem is tőlük van). Ja és még egy: Húzd ki rendesen a kallantyúkat és megszűnik a kattogó hang, ha helyes oldalra szereled fel.

Várom a tapasztalataidat.

Előzmény: biohazardxx (24982)
Viktor1798 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 24988

Elfelejtettem írni még hogy figyelj a légnyomásra a gumiban! 1.5 bár van ráírva de pl én is 2 bár körül fújok bele mert kiforgatja a szelepet.

Előzmény: biohazardxx (24982)
Viktor1798 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 24987

Nekem is ilyen kerekem van/volt lötyögött a tengelyen még hozzá a tengely is hegesztett vízvezetékcső volt! Cseréltesd vissza minél gyorsabban vagy esztergáltass hozzá egy másik tengelyt mint én!
Nekem esztergáltatva lett szalagfűrésznek az orsójából lett esztergálva 2012-ben azóta ment nem keveset második gumit koptatja és a csapszegfurat meg sincs nyúlva 25.2mm-re lett esztergáltatva+nekem növelve lett a nyomtávom is!

Előzmény: biohazardxx (24982)
licilac Creative Commons License 2015.05.06 0 0 24986

A "lötyögőst", hogy érted? 

Amit először vettem járókereket nekem hibás volt, mert a tengely ugye 25-ös, de a keréktengely belső mérete 26-os volt! Az lötyögött rendesen! :(

Azt mondták, hogy hibás széria! Vissza vették!

Neked is hasonlóan" lötyög"?  

 

Előzmény: biohazardxx (24982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!