Keresés

Részletes keresés

Notica Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11660

És ki a "beteg"? Határiz0d meg ennek a fogalmát!

 

Előzmény: Törölt nick (11659)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11659

ácsi én nem mondtam hogy a nő hibás, azt mondtam hogy beteg, a kettő nem ugyanaz............

Előzmény: Notica (11657)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11658

ha vki  a lelki ingyombingyomát akarja tudat alatt vagy fölött megoldani pótcselekvésekkel az beteg.............. 

Előzmény: Notica (11656)


Notica Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11657

Nem nem elfogadott számomra, de itt a pasik a hibásak nem a lány!

Előzmény: Törölt nick (11654)
Notica Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11656

Nem beszélek butaságot, régen a drogok a társadalmi fogyasztásba fájdalomcsillapító hatása miatt került be európába (opium) , mivel a szervezet hozzászokik így az adagot növelni kell így egyre nagyobb mennyiség kell belőle. A baj akkor kezdődött,amikor nem az orvosi, hanem a bódító hatása miatt kezdték el az emberek használni és társadalmi betiltás miatt nagyon jó üzletet lehetett illegálisan csinálni. Ugyanez a szitu volt az amerikai szesztilalom esetén is addig míg újra nem lett engedélyezve, így most nem is olyan probléma mint a drog. Természetesen vannak függőségek, de ezt akkor mondhatjuk, ha valaki a használatukról nem tud lemondani, így pl a kv fogyasztás is függgőség. Na most mond meg hogy mennyi az a kv adag ami már függőség!:-)

 

Előzmény: KPeti23 (11649)
BélaSmith Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11655

Hagyd, soha nem fogja megérteni amíg világ a világ. És pontosan azért izgató az egész dolog, mert az emberek többsége erre így tekint. Hogy mi váltotta ki ezt vagy ki minek gondolja, az nem számít. Van akinek elmebaj, van akinek ősrégi vágy.

Előzmény: maxpay (11651)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11654

nyilván számodra az is tök rendben van ha egy kislányt 200 pasi megfektet, na hagyjuk.........

Előzmény: Notica (11650)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 -3 0 11653

kiscsillag engem nem kell győzködni , csak leírtam a véleményemet ami egy nyilvános topikban nem ördögtől való:)) felőlem kecskével is kúrhattok, az szerinted hol érdekel engem??:))))  pusztán reflektáltam arra amit írtál..............szerintem olyan nőt próbálj keresni aki szeret téged és szexel is veled, és nem az a legfőbb gondja hogy kivel baszassa meg magát:)

Előzmény: maxpay (11651)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11652

bingóóó

Előzmény: KPeti23 (11649)
maxpay Creative Commons License 2015.07.20 0 1 11651

Oké. Akkor azt. Nem győzködlek én, Tamara. Azt gondolsz, amit akarsz. :) Abnormális, beteg, sérült, kétszínű, köpönyeg forgató, idióta, aberrált, perverz, hazug, lusta...stb, a sor végtelen...az egész világ. 

Az exem is, én is kiválóan illünk bele. :))) Puszi Neked. :)

Előzmény: Törölt nick (11648)
Notica Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11650

Ott van az eltérő szegigény a házasságban, vannak feleségek akik aki egy évben 1-2X és vannak akik naponta 1-2X vagy többször. Szóval jó széles a skála, ezen belül van egy tartomány, akit "normálisnak " gondolunk, persze ez mindenkinél más lehet. Maxpay esetéhez konkrétan nem tudok semmit se szólni,mert a részletek ismeretlenek. Vannak nyitott házasságok,ahol a férj -feleség egymással siha nem szexel, de külön külön másokkal "normális"-nak mondott szexuális életet élnek.

 

Előzmény: Törölt nick (11647)
KPeti23 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11649

Ez nagyon nagy butaság amit írsz! Szerinted, akkor nincs drogfüggés vagy alkoholizmus csak a társadalom eldöntötte, hogy napi x gramm kokain vagy 5 pohár pálinka már sok? Van egy meghatározható pont, ami fölött kóros állapotról beszélünk. Nem azzal van a baj, hogy egy nő 200 férfival csinálja, mert ha ő ilyen és ezt szereti akkor egészségére. Ha viszont egy múltbéli dolog miatt lelkisérült lett és szexszel pótolja, az betegség. Ezt szexfüggésnek hívják, ami ugyanolyan szintű és ugyanolyan káros, mint bármilyen más függés. Ez nőket, férfiakat ugyanúgy érinti. Ha egy férfi a falu bikája és azért fektet le 200 nőt az rendben van, ha viszont gyerekként elhanyagolták/verték/szexuálisan bántották és ezért teszi, akkor ez csak pótcselekvés. Az önbizalom hiányát a hódítással próbálja pótolni. 

Előzmény: Notica (11645)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11648

inkább a veled való kapcsolatot kellett volna erősíteni és nem a többi pasit hajtani,  ha azt az energiát amit kalandokra fordított inkább a szeretett társ felé fordítja akkor nem tartanátok itt, csak ugye akkor szembesülni kellett volna önmagával, ami nehéz dió..........viszont ha szeretett téged akkor ezen az úton kellett volna inkább haladni akár szakember segítségével is

 

 

 

 

Előzmény: maxpay (11646)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11647

szerintem az nem egészséges lelkületre vall ha egy kislány 13 éves korától 20x éves koráig begyűjt 200 pasit, - jobbanmondva 200nál megáll a számolással -  ezt nekem ne magyarázza meg senki, hogy ez - lettlégyen bármilyen társadalom - ép lélekre vall

 

az sem vall ép lélekre hogy az elvileg általa szeretett párjához meg hozzá sem ér, miközben minden más farok benne csúszkál............

 

engem aztán kurvára nem érdekelnek a társadalmi elvárások, mindig is öntörvényű voltam, de azért ennek a szerencsétlen nőnek a példája inkább az abnormális kategória felé konvergál erősen

Előzmény: Notica (11645)
maxpay Creative Commons License 2015.07.20 0 1 11646

És akkor mi van? :P Neki tetszett, nekem tetszett, akikkel volt, azoknak is tetszett. :) Aztán 21 év után nekem már nem tetszett -de csak az, ami otthon (nem) volt. És az nem feltétlenül írható a promiszkuitás rovására, mert számtalan más kapcsolatban sincs elég szex... tény, hogy egymás felé többet kellett volna dolgoznunk, építeni a kapcsolatunkat minden egyes nap...nem tettük, így jártunk. 

Ha pedig egy jó nő szaftos lukat akar adni a férfiaknak, a férfiak döntő többsége örömmel elfogadja azt. Már csak ilyenek vagyunk...

Előzmény: Törölt nick (11644)
Notica Creative Commons License 2015.07.20 0 1 11645

Dehogynem társadalmi elfogadottság. A melegeknél, a drogosoknál, alkohol , játék függőknél is ez érvényesül, de megpróbálják genetikára vagy tudományos meghatározással egy kereten belülre szorítani.

Ha egy pasi fűvel fával meg az egész várossal akkor ő a falu bikája, ha mindezt egy nő teszi akkor a város kurvája, mi ez ha nem társadalmi beskatulyázás.

Ha egy pasi reggeltől estig a játék gépet nyomja akkor függő, de ha megkérdezzük ést azt mondja, nioncs munkája és tartozása van és régen ezeket a gépeket szeriízelte és így van a legnagyobb esélye, hogy ppénzt szerezzen, akkor már minden oké. Ha bejön neki senki nem szólhat egy szót sem, ha nem jön be a marha a maradék pénzét is a gépekbe dobálta, ahelyett, hogy megadta volna a tartozását.

 

Előzmény: Törölt nick (11644)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11644

nem hiszem hogy a társadalmi elfogadottság itt a lényeg, hanem az hogy adva van egy beteg ember, aki úgy kompenzál, hogy szexel fűvel fával, mert kicsi az önbecsülése és ez egyfajta visszaigazolás neki hogy ő értékes ember........miközben a legtöbb pasinak csak egy szaftos luk semmi több.......

Előzmény: Notica (11643)
Notica Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11643

Erre a konkrét dologra vonatkoztatva eltér a társadalmilag elfogadottól!

Hogy így van van valami oka,amit mi nem tudunk. Ha a valós okot tudnánk lehet mindenki elfogadná, hogy így van.

Előzmény: Törölt nick (11642)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11642

igen, de azért ha vki naponta mással kefél,  - miközben az elvileg szeretett párjával nem szexel, -  és 20 évesen már 200 pasinál tart, ott azért felmerül a gyanu, hogy vmi nem igazán okés.........

Előzmény: Notica (11641)
Notica Creative Commons License 2015.07.20 0 1 11641

Nem lehet szigorú határvonalat húzni az élvezet és szenvedély betegség fogalma között.

Ha csak az alkohol fogyasztást veszem alapul a fél ország alkesznak bizonyulna, mert pl a napi 1 pohár bor fogyasztása is már annak számít a tudományos megfogalmazás szerint. Azt sem lehet pontosan meghatározni kit tekintünk normális és kit nem normális embernek, mivel az emberek értékrendje, szemlélete különböző.

Előzmény: Törölt nick (11638)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11640

 nem vagyok felháborodva:)) nem is hüledezem, nagy az Isten állatkertje............ egyszerűen csak betegnek tartom a függőket, legyen az akár drog vagy pia vagy faszfüggőség............

Előzmény: maxpay (11639)
maxpay Creative Commons License 2015.07.20 0 3 11639

Rendben van, Tamara. Te úgy, mi pedig amúgy. :) Képzeld el, milyen dögunalmas lenne, ha mindenki egyforma lenne és mondjuk nem lenne kin felháborodva hüledezni? :D Én így betegen is szerettem a feleségem (mert élvezte, hogy fűvel-fával), ő pedig így betegen is szeretett engem (mert élveztem, hogy ő fűvel-fával). :) Sajnos elváltunk, de ha ma megkérdezne akárki, nem tenném már. 

Ismertem és ismerek párokat, szingliket, akik ennél cifrábbakat is megtettek/tesznek. Kedves egészségükre. :) 

Amúgy pedig azt tudom mondani minden kedves topic társnak, párnak, hogy élvezzék az életet úgy, ahogyan szeretnék... avagy tegyenek meg mindent ennek érdekében...tudniillik túl rövid ahhoz, hogy csak túléljük. :) Make love, not war! ;)

 

Amúgy, tisztelt férfiak, kezet fel, kinek ne lenne kedve szeretkezni ezzel a nővel...? :)

 

Előzmény: Törölt nick (11638)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11638

az élet élvezete meg a szenvedélybetegség 2 külön kategória

 

élvezek 1 pohár minőségi bort, de nem vedelek mindenféle lőrét napi 24ben

Előzmény: Törölt nick (11637)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11637

Én meg köszönöm, hogy megosztottad a történeteteket.... az teljesen igaz, hogy kinek mi a "normális" ... én mindig azt szoktam mondani, hogy ami a két félnek jó, az normális....és ez lehet csak este, leoltott lámpánál való szex, de lehet egész nap, épp ahol, épp akivel.... a lényeg, hogy élvezzük az életet. Persze az ember (no meg a lánya is :-)) követ el hibákat, de ettől vagyunk emberek....mindent meg lehet beszélni, legalább is egy jól működő kapcsolatban.

De hogy a topiknál maradjunk a Ti történetetek teljesen ide illik, és nem kirívó... azt hiszem nagyon sokan már a gondolattól is borzongnak, szóval mi, akik itt vagyunk nem vagyunk normálisak :-D

Előzmény: maxpay (11635)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 -1 0 11636

persze mindenki úgy él ahogy akar, totál igazad van, de az exed egy beteg ember, ehhez még pszichológusnak sem kell lenni.........komoly lelki sérüléseket szedett össze gyerekként, amit azóta sem tudott feldolgozni ezért rakja szét mindenkinek a lábait........sajnálatraméltó.

Előzmény: maxpay (11635)
maxpay Creative Commons License 2015.07.20 0 1 11635

Ugyan kedves Tamara...kérlek ne menj bele olyanba amiről semmit nem tudsz. A gyermekünk szép, okos, mindvégig-ahogy ma is - nagyon bensőséges a kapcsolatunk vele és igyekeztünk őt jól nevelni. :) Úgy tűnik eddig még, hogy sikerrel. :) Nyilván nem mindennapi és "normális" (de nem szeretem ezt a kifejezést, hiszen ki mondja meg, hogy kinek mi az?) ahogy a nejem (avagy én magam)  élt és viselkedett, de az vesse rá az első követ aki hibátlan. Mi is a topic címe? Miért is vagyunk itt? Köszönöm. :) Én élveztem, hogy a feleségemmel szeretkeztek...izgatott... a mai napig izgat. Ennyi. :) 

 

Előzmény: Törölt nick (11633)
maxpay Creative Commons License 2015.07.20 0 2 11634

Kétségtelenül sok igazság van abban mait írsz, de sem szociológusok, sem pszichológusok nem vagyunk. Nejem is, én is, a többi résztvevő is felnőtt, mérlegelni és dönteni képes ember, ám mégis tele hibákkal...ez van, ilyenek vagyunk. Mindenki használ(kihasznál) valamit, valakit, ez is benne van, ám sokat is adunk egymásnak. Ki szexet, ki biztonságot, ki izgalmakat, ki szeretetet, a sor végtelen. Kedvesem a megismerkedésünkkor akár abba is hagyhatta volna a farokról-farokra röpdösést, de mégsem tette...én is elhagyhattam volna már akkor, amikor megtudtam, miket csinál...egyikünk sem tette, nyilván nem ok nélkül. Sok, egyébként "normális" párkapcsolat sokkal előbb felbomlik, tönkremegy, a miénk pedig 21 évig bírta, ezzel a háttérrel, avagy éppen emiatt(?). :) 

Roppant érdekesek az emberek...van egy barátom, akinek a párja masszázs szalonban dolgozik...igen, úgy. És imádják egymást. A másik kijelentette, hogy ő soha nem volt szerelmes a feleségébe - 30 éve együtt vannak. Eközben rengeteg ismerősöm elvált már... nem ítélek. :) A mi kis történetünk ilyen volt. 

Előzmény: KPeti23 (11631)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11633

nekem is kapásból a lelki sérült jutott eszembe

Előzmény: KPeti23 (11631)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11632

az exed egy nagyon beteg nő, és az még betegebb dolog hogy te a gyermekednek egy ilyen anyát választottál..........én is imádom a szexet, meg sok pasim is volt, de azért nem fűvel fával bokorral és egy szeretetteljes kapcsolatban monogám vagyok.........pszichológus eszedbe se jutott???  én nem hiszem el hogy ez a nő egy kiegyensúlyozott harmónikus ember lehet, gyakorlatilag oylan mintha alkesz lenne vagy drogos

Előzmény: maxpay (11628)
KPeti23 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 11631

Tizenháromtól, amíg meg nem ismerkedtetek huszonéves koráig 200+? Az komoly teljesítmény. Ha valaki egy gyerekkori sérelem miatt megy ágyból ágyba az nem vonzó viselkedési forma, hanem komoly lelkisérülés, amit kezelni kellene. Ha nem kizárólag a szórakozás miatt csinálja, akkor ez egy tapasz a problémára, ami ettől ugyanúgy megmarad és a körforgás végtelen. A szex, mint pótlék lyen helyzetben ugyanolyan, mint az alkohol vagy a drog. Más lelki problémájának kihasználása meg nem túl etikus. 

 

Az ilyen kapcsolat, ahol szabadon lehet bármit csinálni bárkivel, fenttartható hosszú távon? Mert itt is az volt a (az egyik) baj, hogy az újdonság és a kaland végül hosszútávon megölte a házasságot. Nem lehet, hogy egy ilyen kapcsolatból könnyen lehet lufi, amit lehet fújni, de elkerülhetetlen, hogy egyszer kidurranjon? Mert akkor hiába érzi jól magát mindkét fél, ha egy idő után a kalandok és az újdonság már fontosabbá válik, mint amit a partner nyújtani tud és vége mindennek. Érdekes lenne egy kimutatás, hogy az ilyen pároknál mekkora százalékban fordul elő ez. Nálatok is 21 évig tartott. 

Előzmény: maxpay (11626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!