Keresés

Részletes keresés

Graver Creative Commons License 2010.10.23 0 0 6566
Barba, én még nem tartok 8 hétnél, úgy hogy nem tudom, lehet-e ilyen, és hogy ez normális-e. Az mit jelent, hogy a rehab hiánya miatt? Nem gyógytornáztál? Mit mond az orvos?
Előzmény: Barba81 (6563)
Graver Creative Commons License 2010.10.23 0 0 6565
Macskaorr, ha rákeresel a neten a Budai Egészségközpontra, ott van elérhetőség, és mehetsz 25 ezerért akár már másnap MR-re. Ha a dokira vársz, akkor még sokáig fog tartani...
Engem be se utaltak sehova, de elegem lett 7 hét után, hogy nem tudok rendesen mozogni, és leszakad a lábam. Ha ezt nem tettem volna, talán még ma se tudnám, mi a bajom.
Utána a háziorvos a lelet birtokában beutalt idegsebészhez, a Gerincgyógyászati Központban 2 hónapot kellett volna várnom a vizsgálatra. Megint felhívtam az Egészségközpontot, és két hét múlva mehettem (ugyanahhoz az orvoshoz), igaz, 15-ezer bánta, de nem értem rá hónapokat várni. A doki nem sokat lacafacázott, mivel már 3 hónapja itthon voltam, és szerinte a konzervatív kezelésekkel csak tovább húznám az időt, javaslatot tett műtétre. Utána már gyorsan ment (pedig egyszer halasztani is kellett más dolgok miatt), ez volt szeptember 7-én, és most 14-én megműtötték a sérvemet, azóta itthon lábadozom.
Előzmény: macskaorr (6562)
Barba81 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 6564
Szia,kérdésem lenne neked ott fáj ahol elötte,a műtét helyén?
Előzmény: fidelissima (6453)
Barba81 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 6563
Sziasztok,még új vagyok itt 8 hete műtöttel LV S1 sérvvel és felette egy szűkületem is volt.szóval a lábam már tökéletesnek mondható,a fenekem,csípőm sem fáj,nem zsibad a lábam és izomgörcs sincs már benne,viszont a mozgásom be van szűkülve tehát zárt lábbal csak a térdemig érek le és közben nagyon feszül a gerincem,ez nem is érdekelne,ha nem fájna kb az L1 csigolya körül és fentebb,nagyon merev,fáj a hátam közepéig.azt nem értem miért fentebb fáj?Félek hogy rosszul gyógyult a hegem belül,de azt olvastam akkor ugyan olyan tüneteim lennének,mert a műtött szegmentumban alakul ki,de nekem nem ott fáj,szerintetek ez a hegesedés miatt van vagy a rehab hiánya?
macskaorr Creative Commons License 2010.10.23 0 0 6562

 

 Helló!

 

 Hát nálam csak annyi a változás, hogy elmentem az ÁEK reumájára, mert a Gerincgyógyászati központba a doktornő csak novemberre adott időpontot. Most végig kell csinálnom egy nagyon intenzív  konzervatív kúrát, mert  a reumatológus szerint jogos az MR, de neki kellően alá kell támasztani. Magyarul hogy azt mondhassa, hogy tessék, mindent végigcsináltunk, és a beteg nem javult. Merthogy ennyire meg van kötve a keze. Hétfőn jár le a tizedik kezelés, mindennap elmegyek itthonról 10 órakor, és este 5-6 között érek haza. Víz alatti torna, masszás, ultrahang, dionin, meg még egy elektromos, steroid injekció lidokainnal, kenőcsök. És ezek birtokában mondhatja csak hogy kér MR-t.A lábam rettenetesen zsibbad, ahogy a hátamra lefekszem. De ha állok akkor is. Amúgy

a mozgásban van egy kis javulás.Pénteken mikor voltam a doktornőnél az ÁEK-ben az injekción, egy  másik főorvos rendelőjében adta be,  nagyon bűbáj volt, már későn jöttem rá, hogy hétfőn már letelik a tíz kezelés, és rákérdezzek az MR-re. Nagyon sápítozott okt 7.-én, hogy mennyire nehéz ilyen vizsgálatot kérnie.  Hétfőn megpróbálok vele négyszemközt beszélni, két hétig mindennap ő adta be a szurit.Ha továbbra is így zsibbad a lábam, akkor megyek soron kívül a Gerincgyógyászatiba, az Aranka elintézte,

hogy megcsinálják az MR-t soron kívűl 25 000 ft-ért.És azt visszaviszem az ÁEK-be, mert a Ggyógyászati Központban november végéig kell várnom a drnőre. Az MR-is

lányok beutalóval meggcsinálják 2 nap alatt, és azt viszem el az ÁEK-be. Mert ott az MR-re a fizioterápiások szerint 2-3 hónapot kell várni. Szóval isten malmai lassan őrölnek, csakhát jobban lennék! Te meg úgy vettem ki a mailből nagyon magad alatt vagy. A Hévízi rehabon pedig 3 hét a minimum, 6 hét ha hosszabítanak.

Előzmény: rykee (6558)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.21 0 0 6561

Szia!

Még neked sem sikerült bejutnod Hévízre?

Előzmény: tavasz21 (6559)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.21 0 0 6560
Nem igaz, hogy Hévízen a rahabra műtét után nem kell olyan sokat várni. Engem májusban műtöttek és még mindig várok. Azt hogy magamban hezitálok, hogy egyáltalán el menjek -e azt ők nem tudják.
tavasz21 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 6559
pont hogy nem a honvédségibe várok. A normálba.
Előzmény: macskaorr (6556)
rykee Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6558
Sziasztok, tényleg hanyagoltam a fórumot mostanában, bocsi! Lényeges változás nem történt, ill. összesen annyi történt, hogy egy szép napon oldal irányba meggörbült a gerincem, olyan 810 cm volt a vállaim magassága közt, még a csípőmről is lecsúszott a nadrág. A prof szerint ez enyhe görbület, természetes műtét után. Megsürgette a rehab-t, így az ígért szept-ből, tán nov eleje lesz! Azóta múlogat a görbület, igyekszem többet fent lenni, szorgalmasan tornázom s ennyi.
Feléd van valami változás?
Előzmény: macskaorr (6557)
macskaorr Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6557

 

 Hahó rykee!

 

 Mi újság, nagyon eltűntél!

macskaorr Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6556

    

    Szia!

   

    A honvédségi részbe vársz?  Mert a várakozási idő nagyon meggnyúlt, én 2  és fél évre kapom meg,azelőtt minden évben mentem.  Ha nem közvetlen műtét után vagy, akkor ez a helyzet.  Most jövő májusba kapok, és tavaly februárba lett beadva a beutalóm! Onnan tudom, mert megkérdeztem telefonon!

Előzmény: tavasz21 (6554)
tavasz21 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6555
1 évig zsibbadhat műtét után, az normális. Én picit érzem még, majd 1 éve műtöttek.
Előzmény: Törölt nick (6553)
tavasz21 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6554
Semmi, csak az, hogy miket kell vinni akkor nekem nem releváns. Törülközök,stb. Május óta várok rá.
Előzmény: macskaorr (6552)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6553

Sziasztok!

Bizonyára emlékeztek, hogy engem május végén műtöttek nyaki gerinccel. Rögzitették a 4-5 és 5-6-os csigolyámat. A műtét után a nyakam elég dagadt , a tokám is nagyon csúnya, nagy volt. Ez mára már kicsit lejjebb ment, de még mindig nem olyan mint a műtét előtt volt. A hátam egy ponton néha még mindig fáj. A kezem zsibbadása  ugyan ritkult, de még nem múlt el teljesen. Ezek a panaszok természetesek  nem egészen öt hónap elteltével? Ha a csavarok esetleg elmozdultak azt honnan lehet észrevenni? Köszi a megértést és a válaszokat. 

macskaorr Creative Commons License 2010.10.16 0 0 6552

 

 Szia!

 

 Nem tudom mi a furcsa abban amit írtam, azonkívül, hogy l két ágyasak a szobák,  szerintem  az állami szaniban is így van, max nem két ágyas szobák vannak. De gondolom a Tó ugyanaz, meg a kezelések is. Igen, ez a honvédségi rész, aki igényjogosult, mert honvédségi dolgozó, vagy nyugdíjas, illetve azokban a kórházakban műtötték akivel a szaninak szerződése van pl  / Pécsi klinika/,  elsősorban ők vehetik igénybe. De találkoztam már sokszor átlag halandókkal , hogy idézzelek. Én egyébként

sem voltam még Hévízen, csak Füreden, de a rendszer ugyanúgy műlödik mindkét helyen, csak egyik a mozgásszervi, másik a szív és érrendszeri rész. Füreden  az Állami szívkórházban, ahol az átlag halandók vannak is ugyanúgy megy minden,  sőt a felszereltségük sokkal jobb, csak nem minden szoba kétágyas. Enny a különbség.

Előzmény: tavasz21 (6551)
tavasz21 Creative Commons License 2010.10.16 0 0 6551
amiket írsz az a honvédségi hévizi szanatórium, nem? A közönséges halandóknak a másik van, ugye?
Előzmény: macskaorr (6523)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.15 0 0 6550
Ne keseredj el. Meg kell csinálni a további vizsgálatokat, hogy a doki is tisztán lásson. Gondolom, ezért nem avat bele  még a dolgokba. A gyógytorna és a fizikó pedig nem árthat, legfeljebb nem használ. 
Előzmény: Juccó (6549)
Juccó Creative Commons License 2010.10.14 0 0 6549
Nincs konkret eredmeny. Az egesz gerincem ugy sza*, ahogy van. Sajnos... Tovabbi vizsgalatok kellenek, plusz gyogytorna, fizikoterapia es lehet, hogy valami drasztikusabb is, amibe egyelore nem avatott be a doki.
Előzmény: Törölt nick (6545)
sziporka66 Creative Commons License 2010.10.12 0 0 6548
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy van-e köztetek olyan, akinek három vagy annál több gerincsérv műtétje volt?  Föleg a lumbális (ágyéki) szakasz érdekelne.

Sobry Creative Commons License 2010.10.08 0 0 6547
Szia!
2002 májusában Nyíregyházán műtött Lázár doktor.
csak jót tudok mondani róla. Semmi negatív élményem nincs, holott az Amerikai úton lemondtak rólam (pontosabban a műtét kimeneteléről). Engem a doktor úr egy a gerinc csatornából(keresztcsontból) kiinduló "jóindulatú" daganattal operált meg. Kb. öt órát dolgozott rajtam lelkes csapatával. És ezzel, mondhatom megmentette a lábaimat, nem mondom azt, hogy minden gondom és fájdalmam a múlté(talán az életvitelem is teszi) , igaz nem is ígérte, de továbbra is tudok járni, dolgozni, élni. pozitívan állt az elé magasodó feladathoz, és amit meg tudott tenni azt meg is tette.
Előzmény: maria73 (5531)
bela2200 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 6546
Mindenekelőtt orvos.
Addig kár találgatni. Nővéremnek pl. csontritkulás okán fájt annyira, hogy reggelente alig bírt kimászni az ágyból.
Utána meg egész nap rohangál, úszik, unokákat pesztrál, stb.
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.08 0 0 6545
A hétfői vizsgálat eredményéről légyszi számolj maj be. Köszi.
Előzmény: Juccó (6544)
Juccó Creative Commons License 2010.10.08 0 0 6544
Hetfon megyek...eddig csak szimpla derekfajasnak tulajdonitottam, de most elszakadt a cernam...:(
Előzmény: Törölt nick (6543)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.07 0 0 6543
Gondolom, hogy fordultál már orvoshoz. Ő mit mondott?
Előzmény: Juccó (6542)
Juccó Creative Commons License 2010.10.07 0 0 6542
Az aggyal elvileg semmi gond. Tavaly peldaul amikor korhazban voltam (mas miatt) szinte sirtam a fajdalomtol. A szuleimnel vagy nyaralaskor is jelenkezik ez a tunet. Amugy olyan matracom van, aminel nem tudom, hogy van-e egyaltalan jobb. Ugy vettem eszre, hogy minel tobbett fekszem, annal erosebb. Peldaul ha vasarnap delutan pihenek picit, az tuti hogy hetfon hajnalban kelek:(
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.07 0 0 6541
Szerintem is az ágyaddal, vagy a matraccal lehet a gond.
Előzmény: Juccó (6539)
PETYUS Creative Commons License 2010.10.07 0 0 6540
Másik ágyat próbáltál már?
Előzmény: Juccó (6539)
Juccó Creative Commons License 2010.10.07 0 0 6539
Sziasztok! Nagyon hosszu ez a forum, biztos volt is mar hasonlorol szo, megis aki tud segiteni, lecci irjon. Evek ota arra ebredek hajnalban, hogy nem birok fekudni, annyira faj a derekam. Felkelek, megyek nehany kort a lakasban, mozgok egy kicsit es elmulik. Nagyon magas vagyok, gerincferdulessel, tehat az okai megvannak, megsem tudom mit csinaljak.
macskaorr Creative Commons License 2010.09.22 0 0 6538

 

  Egyébként nem kell semmiért fizetni, van a Tó, meg bennt egy csomó medence,Füreden, az utóbbi időben már kellett a medencehasználatért fizetnünk, de csak

azért mert az csak az Állami szívkórház területén van.És akik az ÁEK teületéről kaptak

kezelőjegyet az úszásra, meg vizitornára, minimálisat, de kellet fizetni.Én még amikor voltam utóljára ott úszni, nem kellett, de pl tavaly nem engedtek, mert nem volt jó a vesefunkcióm, és a többiek mondták, hogy kell fizetni. Anap meg így kezdődik, 7-kor reggeli, de oda már az este összekészített cucokkal mész, mert reggeli után azonnal kezdődnek a kezelések. A többi az amit írtam.

Előzmény: macskaorr (6537)
macskaorr Creative Commons License 2010.09.22 0 0 6537

 

 Szia!

 

 Hát csak hétfőn tud fogadni a doki a geringyógyászaton, de remélem addig kihúzom valahogy, ha nem akkor bevisz az öcsém az ÁEK  BSO-ba. A legnagyobb baj az hogy menni nem tudok, de majd valahogy megoldjuk, a mi kocsink csak jövő hét közepe, vége fele lesz kész. Vagy a lányom élettársát kérem meg. A szaniba, ha túl vagy a napi vizsgálatokon, akkor oda mész és azt csinálsz amit akarsz, hétvégére, vagy bármikor eltáv van, de ahhoz főorvosi engedély szükséges. Tehát éjszakára csak így maradhatsz kinn. A barátnőm nagyon sok hétvégén haza ment, unokázni, igaz vonattal neki csak egy óra Fehérvár. Ami a lehetőségeket illeti, sokat sétáltunk a parton, sokszor jó kis társaság verődött össze, beültünk a közeli cukiba, vagy egy kiskocsmába, ami nagyon népsszerű Füreden, egy velős pirítósra, meg egy deci borra. Ha valakinek volt kocsija, átmentünk Tihanyba, vag Badacsonyba. Általában mindenki a szobatársával megy, vagy asztaltársával. Ezt az úszómicsodát amit írtál, gondolom mi az, mert mi is szoktunk kapni a Lukácsba a vizitornához, adnak ott is .De erre azért nem esküszök meg. Az eltávozást csk akkor adják meg, ha olyan az állapotod, de a legközelebbi kezelésre vissza kell érned, mondjuk vasárnap este, hogy hétfőn már minden renben menjen.Most nekem az a legnagyobb baj még, hogy van egy Barret nyelőcsövem is, ami a nyelőcsőrák előszobája, kedden kéne mennem a belklinikára, gyomor és nyelőcsőtükrözésre, de ha el is megyek, nem tudom hogy fekszem fel a vizgálóasztalra. A doktornő azt mondta, nem érdekli hogy megyek oda, ha már ott vagyok,majd segítenek, de mindenféleképpen meg kell csinálni, már augusztusban kellett volna, a múltkor telefonált, és így kaptam a keddi időpontot. A szaniba vannak programok, könyvtár, meg a sok kezelés után szerintem olyan fáradt leszel, hogy örülsz hogy pihenhetsz. Én 88-ban voltam  először, és akkor

még zenés táncos helyek is voltak, úgyhogy néha olyan jó társaság volt, hogy táncoltunk is, de akkor is be kellett érni max 9-re, mert aztán kaput bezárják, és másnap lehet hazamenni annak aki nem ér be!

Előzmény: rykee (6535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!