Keresés

Részletes keresés

tuzer Creative Commons License 2010.04.08 0 0 8666

Persze, nosztalgiázzanak békében! Csak jó, ha tudják, hogy van aki helyből elutasítja a katonásdit, még akkor is, ha végül is helyt kellett állnia, ha már kötelező volt. Nem is zavarom tovább a köreiket!

 

Sokan nem szeretik a rendőröket sem. Aztán amikor betörnek hozzájuk, mégis őket hívják.

Előzmény: Törölt nick (8665)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.08 0 0 8665
Persze, nosztalgiázzanak békében! Csak jó, ha tudják, hogy van aki helyből elutasítja a katonásdit, még akkor is, ha végül is helyt kellett állnia, ha már kötelező volt. Nem is zavarom tovább a köreiket!
HG4I Creative Commons License 2010.04.07 0 0 8664

Mese.
Latinul az "igaz": verus.
Ha már idézel, hivatkozol, akkor csak hűen!
/A többi bejegyzésed, s te magad is, ugyanennyit ér!/
Lásd:

http://dictzone.com/magyar-latin-szotar/igaz

 

Egyébként a mondást Diogenesnek tulajdonítják.

 

Amiről te beszéltél, azt pedig Chlion-tól származtatják.

"De mortuis nil, nisi vere!"

 

Közöttük van némi különbség (néhány száz év).

Csakúgy, mint nézeteink között.

 

Elfének/ünk egymás mellet - békében...

Előzmény: Törölt nick (8662)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 8663

csak úgy

Őszintén gratulálok karrieredhez. Tiszteletre méltó a véleményed. Természetesen van olyan aki szeretettel és megbecsüléssel emlékezik a 1480-nál töltött időre, van olyan is, aki semmi pozitív élményben nem részesült. Mindkét változat benne van a pakliban. Itt a fórumon többen vagyunk akik tisztelettel emlékezünk volt alakulatunkra, de azok is társaink, akikben ennyi év után is tüske van valami miatt, minden megértésünk az övék.

gyula

Előzmény: Törölt nick (8660)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.07 0 0 8662
"De mortuis nil nisi bene."
A halottról igazat vagy semmit. Így szól a latin eredeti.
H.Laci Creative Commons License 2010.04.07 0 0 8661

Az MN 1480 halott. És mint tudjuk "Halottról vagy jót, vagy semmit!"

És ezt itt az elvtársak igen komolyan veszik.

Csak úgy mondom.

Előzmény: Törölt nick (8660)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.07 0 0 8660
A '80-as években minden normális fiatal utálta a honvédséget, attól függetlenül, hogy miként szerelt le. Én pl. őrmesterként. És technikusként vonultam be, pont a 1480-hoz. Nem ragadott el a büszkeség. Sőt, inkább meglepett, hogy léteznek olyan emberek, mint az ezredpárttitkár zls. et. Vagy épp nagy méltóságú TÖF-ünk, aki sem tömegben, sem négyszemközt nem mert az emberek szemébe nézni (mindig szemüvegben, mint Jaruzelsky). Ami ott a kiképzés csúcsa volt, az még a szakmám alapjait sem ütötte meg. Ennyit a hatalmas tudásról. Amikor parancsot adtak, hogy valami jutalom fejében, - amit aztán sosem kaptam meg - tartsak egy-két órát elektronikából a szakasznak, a jelen lévő hivatásos beleszólt, hogy nem kell ennyire mélyen részletezni. Látszott, hogy ezt már ő sem érti. Ebből kerekedett is konfliktus. 2 hét laktanya, hat hónapra, függelemsértésért. Ugye ismerős! Inkább megtanultam az alakizást, hadd érezzék magukat nyertesnek ahhoz ugyanis jól értettek, de csak ahhoz!
Ma is ugyanott dolgozom, mint ahonnan bevonultam, csak most már valamiféle vezetőként. Elég legyen annyi, hogy 2-300EFt között fizetek adót havonta. Ez nem betanított munka. Itt bizony folyamatosan tanulni kell és nem középiskolás fokon! Mert a gazdaságban nem ugyanazon a technikán gyakorlatoznak 20 évig.
Time2000 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 8659
Nincs igazad. Nem az egyenruha tart össze, hanem az emlékek, a bajtársiasság. a közös gyakorlatok. Azok a gyakorlások, amikor mindenki a legjobb tudását adta, sokszor szenvedve, fáradtan azért, hogy te itt őket névtelenül "betanított munkásnak" nevezhesd. A nagyarcúság mögött sok-sok gyakorlás, gyakorlat és tanulás áll.
Neked miről, milyen emlékeid vannak?
Vannak egyáltalán emlékeid?
A hozzászólásodból úgy látom olyan MN2100 típusú alakulatnál szolgáltál (vagy untauglich voltál), ahol a lapát volt a fő fegyverzet.
Csak sajnálni tudlak. Neked csak az irigység maradt. Irigyled azokat, akik tettek, tehettek valamit.
Előzmény: Törölt nick (8657)
**ven** Creative Commons License 2010.04.06 0 0 8658

"Az egyenruha összetart!" Tudod, inkább az tartson össze, mert annak legalább hagyománya van. Neked mid van?

"pedig csak betanított munkások voltak." Viszont jól betanították őket, és erre akár büszkék is lehetnek. Te mire lehetsz büszke?

Szép nagy regszámod van. Bár a fizetésem lenne akkora.

Előzmény: Törölt nick (8657)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 8657
Mániákus fegyvermániások. "Az egyenruha összetart!" Legnagyarcúbb alakulat, pedig csak betanított munkások voltak.
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.04.06 0 0 8656
Kedves moderátor, javaslom, hogy fejezzük be a témát. Egyúttal most én kérem ennek és előzményeinek törlését. További kellemes moderátorkodást!
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.04.06 0 0 8655

1: Tudod, az olvasás nem minősül írásnak.

2: Téged hogyan érint, ha igazságtalannak vélsz valamit? 

3: Nem hinném, hogy a moderátor feladatai közé tartozna megjegyzéseket tenni a fórumtagokra.

Előzmény: **ven** (8654)
**ven** Creative Commons License 2010.04.05 0 0 8654
Elég hamar vége lett a fásultságnak. :)
Előzmény: Ricky Hawk (8652)
tuzer Creative Commons License 2010.04.05 0 0 8653

Hozott isten vagy a húsvéti nyúl!

Látogass el ide is, itt találhatsz bőven ismerőst:

 

 

Az MN 1480 honlapja
Előzmény: korcsmarosxy7s2px (8651)
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.04.05 0 0 8652

Éber moderátorunk átesett a ló másik oldalára. Már olyan bejegyzéseket is töröl, amiben semmi sértő nincs, és nem mondható valamely törölt dialógus folyományának.

Hát bravó, modikám, csak így tovább, előre a szólás szabadsága nevében!!!

???

korcsmarosxy7s2px Creative Commons License 2010.04.04 0 0 8651
Üdvözlök minden régi MN1480-as katona társaimat
Én 1973-1975 között voltam sorkatona Tapolcán. Az 1 z.a. Nagy alezredes volt a
z.a parancsnok.Kopaszként Recsetár százados volt a század pk. Késöbb Szigeti örnagy
volt a parancsnok.Én 4-es kezelő voltam és mi kaptuk meg elsőként az új technikát.
Minket az orosz katonák tanítottak a rakéta kezelésére. Varga Bertalan, akkor még
főhadnagy, volt a szakasz parancsnokom. Berci akkor került ki a főiskoláról, mi voltunk
az első szakasza. Az állvány vezetője Fatalin őrm. volt. Én minden "jóban" benne
voltam. Éles lővészet a SZU.-ban , diszszemle és rengeteg hadgyakorlat és riadó.
Rengeteget voltam a 2 áteresztőn szolgálatban és amikor jött a Cár, vigyázzmenetben
kellett elé menni és jelenteni.Mi csináltuk az alakuló téren az emelvényt is, hát van benne anyag, az biztos. Az biztos, hogy aki itt szolgált katonaként az elmondhatja
magáról hogy KATONA volt.
Jó lenne hallani a régi társakról és parancsnokaimról
Korcsmáros Tamás
Time2000 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 8650
KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK AZ MN 1480 ÁLLOMÁNYÁNAK !!!!
kovacsgyula44 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 8649

Varga Jancsi temetésén nem akartam bolygatni a dolgot - ott tudtam meg, hogy Drenzsöl el van temetve - de valami nem működik, ha mi Pécsett nem is tudtunk Gyula úr haláláról.

gyula

Előzmény: tuzer (8648)
tuzer Creative Commons License 2010.03.30 0 0 8648

Ugyan ott lakik, ahol eddig, tartja magát, még jó darabig nem lesz vontatott, marad önjáró.

De nem ő az első. Márciusban temettük dr. Enzsöl Gyula nyá. ezds-t, ő már előtte az volt.

Előzmény: Time2000 (8646)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 8647

Time2000!

Billt utoljára Gemeiner temetésén láttam, azóta semmi hír.

 gyula

Time2000 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 8646
Kérdésem.
Tud valaki valamit az első tü. Dr.-ról ( Dr. N. I)l? Míg Bp.-n laktam naponta találkoztam vele, azóta semmit sem tudok róla (8 éve).
Az esetleges választ PM-ben kérem.
Kösz
Ötös kezelő Creative Commons License 2010.03.28 0 0 8645
Az MN 1480 honlapja 04.01.-től elérhető: mn1480.ush.hu
Time2000 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 8644
Könnyű dolgom volt. "En a 2. o. bem. fef. voltam 1983-ig."
Előzmény: tuzer (8643)
tuzer Creative Commons License 2010.03.25 0 0 8643
Igen.
Előzmény: Time2000 (8629)
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.03.24 0 0 8642

Kedves Time2000!

Nem állt szándékomban sem téged, sem mást riogatni.

A 1480 sorkatonája voltam, két évig szolgáltam az alakulatnál. Kemény két év volt, de sokat adott. A fiatalok ott megemberesedtek, fegyelmet, összehangolt csapatmunkát tanultak, pozitív emberi értékekkel lettek gazdagabbak, mint a bajtársiasság, a kitartás, a határozottság, a gyors döntéskészség.

Ma, sok év után visszatekintve örülök, hogy oda kerültem.

Minden ember más, más szemszögből figyeli a világot, mások az értékei, másként lát sok mindent. Azt azonban nem tolerálom, ha valaki oda jut, nem szeretném elemezni, mely okból, hogy hosszú idő eltelte után alpári hangon szitkok özönét zúdítja a volt ht állományra, aki szerint a hivatásos katona mind tanulatlan, lusta, alkoholista, szadista állat volt.

Miután tegnapi hozzászólásaimból ismét törölve lett, úgy döntöttem, egyenlőre felfüggesztem a fórumban történő megszólalásaimat.

Hogy ez sértődés okán történne? Nem... fásultság okán.

További hasznos eszmecserét kívánok!

Time2000 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 8641
Ricky! Kérlek írj egy PM-t az okito@freemail.hu címre!
Előzmény: Ricky Hawk (8639)
Time2000 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 8640
Kedves Ricky Hawk!
Köszönöm a figyelmeztetésed, de amit leírtam az a saját véleményem. A fórumozók többsége ismer személyesen, bár néhánynak lehet, hogy még csak most dereng kit is takar a nickem. Eddig úgy tudtam (persze tévedhetek), hogy az internet virtuális világa egy szabad világ. ahol mindenki elmondhatja véleményét. Én megtettem és meg is fogom tenni ezután is. Ha kib....-nak innen akkor természetesen nem. A moderátor(ok) személyesen ismernek és tudják "ha fán kell lekopogni valamit azt én a fejemen teszem meg (legalábbis a nejem szerint)", ha meg nem ismernek rám majd a következő rakétás találkozón bemutatkozom nekik :-).Üdv: Time 2000.
Előzmény: Ricky Hawk (8635)
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.03.23 0 0 8639

Valaki világosítson már fel, ebben vajon mi volt sértő, ez is egy törölt bejegyzésem:

 

"Üdv! Nem kell még egyszer elolvasnom, világosan láttam, hogy a többségről beszéltél.
Én fejeztem ki magam pontatlanul. Pontosítanék: nem volt érzékelhető, hogy a mi 34
sorkatonából álló századunkban a többség súlyosan elítélően gondolkodott volna
a szolgálatról. Meglátásom szerint ez két okra vezethető vissza: 1; az időben
katonának lenni talán még természetesebb volt. A vidéken élő emberek például
nem sokra becsülték, aki nem járta meg a "hadak útját". S voltak - magamat is
beleértve - akik egy nagy kalandként fogták fel az egészet, más tájra kerültünk, sok
új embert ismertünk meg, és soha nem röhögtünk annyit, mint például vasárnaponta, amikor is egész nap ment a műsor. 2; Javítószázad lévén, időnk túlnyomó többségében ki- ki az addig civilként végzett munkáját végezte. Az esztergályos esztergált, az autószerelő autót szerelt, a rádióműszerész rádiókat javított.
Néhány hozzászólást olvasva, szerencsésnek érzem magam, hogy egy ilyen egységhez, és egy ilyen csapatba kerültem. Hidd el, tudok párhuzamot vonni. Tanfolyam címén eltöltöttem három hónapot a szabadszállási kiképzőlaktanyában. Alig vártuk, hogy megszabaduljunk onnan.
Utóiratként hozzáfűzném, hogy nem voltam továbbszolgáló. Ennyi volt, elég volt -
ez volt anno a leszerelő állomány véleménye."

Ricky Hawk Creative Commons License 2010.03.23 0 0 8638
Kedves kovácsgyula44, az mn 1480 honlapon szerintem semmiféle balhé nincs, ha csak az nem, hogy március 31-el megszűnik a szolgáltató ingyenessége, de az összegyűlt ígéretek szerint már három évre előre megvan a honlap üzemeltetési díja.
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.03.23 0 0 8637
Time 2000! Azt még hozzátenném az előzőekhez, hogy én sorállományú voltam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!