Keresés

Részletes keresés

Zaba Creative Commons License 2012.06.12 0 0 442

Sziasztok!

 

Csak azért szólok, hátha valaki velem egy cipőben jár.

Előző hozzászólásomhoz hasonló kérdésre egy magyarországi forgamazó cég (nem akarok reklámozni) ezt modta:

 

Fontos tudni választás előtt, hogy a Singer, Husqvarna (huskystar) és a Pfaff márkákat évek óta egy szlovák cég forgalmazta Magyarországon, viszont kb. egy hónapja bezártak, ami azt jelenti, hogy se gép se alkatrész, se garanciát nem tud a három márkára adni egy üzlet sem.

Ami a Toyotákat illeti, ebben az árkategóriában  (35-40 ezer Ft) nem lehet rajtuk állítani sem az öltéshosszt sem az öltésszélességet, ezek szerintem alap dolgok lennének.

Az AEG márkának nincs köze az egyéb háztartási gépekhez, főleg nem minőségben.

A mi tapasztaltunk, vásárlói visszajelzésekből, illetve saját szerviz tapasztalatunk alapján a Bernina bernette sorozatot javaslom.

Bengácska Creative Commons License 2012.06.10 0 0 441

Szia!

 

Nekem most Toyotám van, könnyen kezelhető megbízható márka. Szerintem egy kezdőnek pont megfelel. Alkatrész is van hozzá, garanciát általában 3 évet adnak mindegyik márkára. Sajnos nincs lehetőség a varrási sebesség állítására, ami lehet, hogy egy kezdőnek jól jönne, valamint ha valaki rákap a varrás ízére akkor gyorsan " kinőheti". Én ebbe a "hibába" estem:)) Most nyúzom a férjem, hogy cseréljük le a januárban vásárolt Toyotát :)) Nézz el esetleg a Varrógép-centrum honlapjára vagy a Varróvilágéra, szerintem tőlük érdemes tanácsot kérni vagy vásárolni.

Előzmény: Zaba (440)
Zaba Creative Commons License 2012.06.08 0 0 440

Sziasztok!

Feleségemnek keresek hobbi varrógépet. Mindenképp újat szeretnék, mert ajándék lesz.

Most szeretne megtanulni varrni.

 

Ilyeneket nézegetek:

AEG 230

AEG 1715

Husqvarna E 10 Huskystar

Singer 1409 Promise

TOYOTA E&R Classic SUB22

TOYOTA FSL 18

TOYOTA CUP 21

 

Melyik a legjobb ár/érték arányú készülék? Illetve tudtok-e valami tuti vételt 35 ezer forint körül.

Garanciális probléma, akár olyasmi, hogy nehezen beszerezhető alkatrészek, van valamelyiknél?

 

 

ulvesuhano Creative Commons License 2012.06.04 0 0 439

Sziasztok varrógépesek.

Nem ide illö témában kérnék segitséget mert nemtaláltam sehol tumixgép alkatrész

boltot sajnos a tengely mellet erőssen szivárog kivettem akehelyből a kés egységet

de a tengelyre alul a hajtóköröm felül a kések vannal rászegecselve nem javitható

ezen kis egységet szeretném meg venni, ha tudtok beszerzési tanácsot adni ne 

titkoljátok,( BOMANN a neve) jólenne ha tudnám használni..

Előre is köszi segitséget ,

cortec Creative Commons License 2012.06.01 0 0 438

Sziasztok létszíves segítsetek milyen interlockot vásároljak. Lényeg hogy 4szálas legyen és megbízható lehessen hozzá alkatrész kapni lehetőleg ne drágán és szépen varrjon. Amiket kinéztem Toyota  SLR 4D, és a SL 3335 de ha tudtok jobbakat és mire kell figyelni lehető legkevesebb elektro kütyü legyen benne aminek macerás a szervize stb.

 

Tatijozsi Creative Commons License 2012.05.28 0 0 437

Kösz. Közben a feleségem felutazott Pestre, és körbe nézett az egyik szaküzletben.Szóval a Gritzner német, de Tajvanban gyártatják, kicsit Pfaff utánzat.  Sok mindent tud, elég könnyen kezelhető, kicsit zajosabb és a kése nem vidiabetétes. De az eladók szerint sokat adnak el belőle, és még nem volt panasz rá.  A Berninát ajánlották (700 d), az asszony szerint nagyon jó kis gép. Csak húzós az ára. Nekünk. Jó lett volna, ha van valaki, aki ilyen géppel dolgozik, mert ő elsőkézből tudott volna infót adni.

Előzmény: fuzesi_bandi (436)
fuzesi_bandi Creative Commons License 2012.05.27 0 0 436

Ezt találtam, egyébként nem ismerem a márkát.
http://www.gritzner-kayser.be/nl/index.php?id=4

Előzmény: Tatijozsi (435)
Tatijozsi Creative Commons License 2012.05.20 0 0 435

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni háztartási lock gép vásárlásához. Ugyanis felvettem a kapcsolatot egy varrógépszaküzlettel, mivel Pfaff Hobbylock 2.0-át akartam venni. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy a Singer és Pfaff gépek márkaképviselete megszünt Magyarországon, igy az alkatrészellátás jelenleg nem megoldható, szóval nincs szervizhálózata, ezért felfüggesztették az árusítását.  A Janomet ajánlották jó szervizháttérrel, de erről a gépről nem sok infót találtam a neten. Ami engem érdekel, az a Gritzner 788 lock, erről meg nem tudtam kinyomozni, hogy hol gyártják, pedig némi Pfaff hasonlóságot véltem felfedezni. Tudna valaki segíteni némi infóval? Köszönöm.

a_gumikacsa Creative Commons License 2012.05.08 0 0 434

Sziasztok!

 

Remélem, nem baj, hogy ide felteszem. Lenne két eladó gépem: Egy ipari gyorsvarró (1.kép), és egy ipari interlock (2.-3. kép). Nem mai gépek, a két gép külön fejenként 60000-ért, együtt 100000-ért elvihetők. Az állapot nagyjából a képeken.

 

 

érd: tibi_29@freemail.hu

 

  

Kaoka Creative Commons License 2012.05.08 0 0 433

Annyira olcsó, hogy már gyanus... :-) Azért tartaléknak megéri ennyiért, én is gondolkodok rajta, de már van itthon három varrógép és egy lock is. :-D

Előzmény: lac-01 (432)
lac-01 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 432

Mi a véleményetek róla?

 

EJ09 Varrógép TESCO-ban kapható

 

 

fuzesi_bandi Creative Commons License 2012.04.09 0 0 431

Az a gép aminek a hurokfogója ide-oda hintázik félfordulatos rendszerű, ennek ez a normális mozgása. Meg kéne nézni nem hajolt-e el a tű, lehet, hogy egy tűcsere a megoldás, jól van e a bobinba (alsó szál tartó amiben az orso van) befűzve a cérna (kb 1cm ki kell lógnia). Meg kell nézni, hogy ahhoz a géphez illő tű van-e benne.

Előzmény: imihb (423)
fuzesi_bandi Creative Commons License 2012.04.08 0 0 430

http://bacsalmas.olx.hu/ipari-varrogep-iid-101328177 Valami ilyesmire gondolnék. Ne tévesszen meg a gép formája...

Előzmény: maxika11 (427)
fuzesi_bandi Creative Commons License 2012.04.08 0 0 429

Szia!

Szerintem ne ilyen gépeket vagyél!
 
Vegyél egy cakk varró (cikk-cakk vagy  zikk-zakk) gépet, amely természetesen egyenes varrást is tud. Ami igazán erős az a Pfaff és az Adler, Dürkopp, meg a Singer bőrvarrógépe. Mindenképpen 220V-ra átalakított motorral használtan, de ne háztartásiba hanem ipariba gondolkozz! Szinte olcsóbbak mint a háztartásiak és "örök életűek", sok háztartási varrógép tele van műanyag alkatrészekkel! Ha csak néha-néha akarsz varrogatni akkor egy kb 5-6eFt-os Union varrógép is elég lesz! Kár ennél nagyobb költségbe verned magad. Az union arra is jó, hogy kipróbáld magad, hogy akarsz-e ilyesmivel foglalkozni.


Persze ez csak egy szubjektív vélemény.

Üdv.: András

Előzmény: maxika11 (427)
molaren Creative Commons License 2012.03.24 0 0 428

Ne izgasd magad, itt nem válaszolnak senkinek ... :(

Előzmény: maxika11 (427)
maxika11 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 427

Sziasztok!

 

Kezdő vagyok, és szeretnék egy varrógépet venni! Amire főként használnám: műbőr, gyöngyvászon anyagok varrása (táska, övtáska), vagyis erősebb anyagokra!
Felhívtam a varrógép szakütletet a József körútit, ezt a két típust ajánlották: Bernina E66, és a Janome 23S, mindkettő célfordulatos, és nem körforgós/elektronikus. Mondta akivel beszéltem, hogy ezek strapabírók, ezeket ajánlaná ilyen anyagokhoz, és ha javítani kell őket, nem megy rá mindenem, mint az elektronikusokra, mivel ezekhez van alkatrész, és javíthatóak a részegységeik. E kettő gép közül melyiket ajánlanátok? Esetleg aki szakavatott ránézne a linkeikre? Ahogy néztem az opcióikat, mindkettő nagyon jó a hobby varráshoz ...de mégis az érdekelne főként, hogy napi használat során melyik tartanátok praktikusabbnak, masszívabbnak, megbízhatóbbnak, kezelhetőbbnek/felhasználóbarátnak ilyesmik ...és persze, ha más gépet ajánlotok, azt is megírnátok? minden tippet megköszönök!

http://www.bernina.hu/product_detail-n2-i201-sHU.html


http://www.varrogepek.hu/janome/

felülről a 2.!

 

előre is köszönöm a segítséget

sztudike Creative Commons License 2012.03.06 0 0 426

Sziasztok!Tudna valaki segíteni? AEG 791 varrógépnek kellene a használati utasítása.

Előre is köszönöm!

 

molaren Creative Commons License 2012.02.28 0 0 425

HELP!

Valakinek tapasztalata Husqvarna Huskystar 215 gépről? Nagyon sürgős lenne, megvételre ajánlottak egyet és ha jó nem akarok lemaradni róla.  

Kaoka Creative Commons License 2012.02.27 0 0 424

Ilyen velem is előfordult és egy tűcsere után minden rendben volt, varrt tovább rendesen.

Azt is érdemes ellenőrizni, hogy a tű a  helyén van-e ?

Előzmény: imihb (423)
imihb Creative Commons License 2012.02.25 0 0 423

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy vettem egy varrógépet a barátnőmnek,amely 3 hónapig jól működött.Most viszont olyat csinált egyik percről a másikra,hogy nem veszi fel az alsó cérnát.
Másik géppel összehasonlítottam és annak az alsó cérnatartója feletti fém orsó körbe körbe megy és úgy fűzi az alsó cérnát,ez viszont csak jobbra balra mozog ez a felső nagyobb orsó.
Van valami ötletetek,hogy mi okozhat ilyen problémát?Érteni nem értek hozzá egyálltalán,gondoltam arra,hogy át lett kapcsolva spulnizásra de nem.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv.:
Imi

bejabogar Creative Commons License 2012.02.19 0 0 422

Sziasztok! szeretnék varrógépet venni, ezer helyen olvastam mindenféle dolgot, amik segítettek is meg össze is zavartak. nagy a választék az biztos! A lényeg, olyan gépet szeretnék, ami mindenféle gombot tud varrni, valamint vastagabb anyagokat is szépen vigyen. ezek az én igényeim, de ezen kívűl nem is tudom nagyon mire kell figyelni. tud nekem valaki segíteni? :) 

egyelőre ezeket nézegettem:

http://varrogepvasar.hu/elna-varrogep/500-elna-1000-sew-fun-varrogep.html

 

http://varrogepvasar.hu/toyota-varrogep/836-toyota-fsl-18-varrogep.html

 

http://varrogepvasar.hu/singer-varrogep/532-singer-2250-tradition-varrogep.html

 

http://varrogepvasar.hu/bernina-varrogep-bernette/988-bernina-bernette-12-varrogep.html


molaren Creative Commons License 2012.02.17 0 0 421

Milyen vastag anyagot tud varrni? 

Előzmény: mmm888 (417)
nenca Creative Commons License 2012.02.12 0 0 420

Hahó!

 

Dehogynem....bocsánat,hogy az Urakat kihagytam! Tehát....FIÚKNAK is leht érdeklődni!!!!

Előzmény: baratokkozt2 (419)
baratokkozt2 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 419

Fiúk nem vehetik meg?:)

Előzmény: nenca (418)
nenca Creative Commons License 2012.02.11 0 0 418

Szevasztok Lányok!

 

Hugom eladná TONY CM 500-as holozógépét.Ha valakit érdekel,megadom az elérhetőségét.

Köszönöm.

mmm888 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 417

A kép róla lemaradt:

Előzmény: mmm888 (416)
mmm888 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 416

Sziasztok,

 

Van egy eladó Bernina Bernette 50 típusú varrógépem, jól varr, nincs semmi hibája. Ha valakit érdekel, árulom a teszveszen martas1008 név alatt. Sajna linket most nem tudok, mert karbantartás van a teszveszen és a vaterán. A licit 10000 ft-ról indul, de ha kapok egy jó ajánlatot, lezárom hamarabb.

szbernadettsz Creative Commons License 2012.01.29 0 0 415

Szia! Érdeklődnék, hogy kaptál -e választ a singer pixie plus varrógépre vonatkozó kérdésedre! Én is kinéztem magamnak.

Köszi a választ!

Előzmény: bernulane (410)
baratokkozt2 Creative Commons License 2012.01.28 0 0 414

Köszönöm! Már azt hittem nem jön válasz! Írtam neked a mélcímedre...

Előzmény: nimrod50 (412)
larimar Creative Commons License 2012.01.28 0 0 413

Kedves hozzáértők!

SOS segítséget szeretnék kérni!

Van egy Singer Neptun 6038 tip. varrógépem, amit 2005-ben vásároltam. Eddig hibátlanul működött, sokat dolgoztam vele.

November vége óta járom a canossát , mert a karácsonyi varrásdömping előtt elvittem egy helyi műszerészhez - vidéki kisvárosban lakom - tisztitásra, olajozásra, aki azzal adta vissza, hogy a gép egy műanyag fődarabja el van repedve. Az, ami az öltésváltó tárcsához kapcsolódik.

Felvittem Bp-re a Singer márkaszervízbe /1081. Rákóczi u. 73. ami Berzsenyi u. 5:-))

December 07-én vittem oda, január 25-én értesítettek telefonon, hogy nem tudnak alkatrészt szerezni. Ők, a MÁRKASZERVÍZ, akik rövid vállallási határidővel és alkatrész értékesítéssel is foglalkoznak - állítólag.

Ezt a varrógépet  80.000.-Ft-ért vettem 2005-ben, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy 6 év használat után  kuka kategória.

Tud valaki nekem valami biztatót mondani?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!