Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23664

Hol van a nyomáscsökkentőd?

Kint a kertben?

A nővéreméknek olyan volt, rendszeresen elfagyott, mert a vizes gázból a víz abban csapódott le, majd a hidegben szépen szétnyomta a nyomáscsökkentőt.

Hasonló menetek voltak ott is.

A sárga láng talán valami szennyezőt jelent a gázban.Nem lehet, hogy a vizet?

Előzmény: meri (23663)
meri Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23663
Köszi szépen az információt! Az imént ismét próbálkoztam, és - miután pihentetve volt a rendszer egész nap - beindult. Érdekes módon, lángra lobbanás után néhány mp-ig a pulzálás még hallatszott, azután normálisra váltott, a láng színe kék.

Mindegy, valami tutira nem stimmel, meg fogom kérdezni a szakit akkor is, ha esetleg most jó lenne huzamosabb ideig.
Előzmény: pborisz (23662)
pborisz Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23662
Szia!

Nem értek hozzá, de találtam egy ilyen cikket:

"Vizsgálódtak, majd szabályozót cseréltek Szentesen
Sárga lánggal égett a gáz a szentesi Balogh László otthonában. A fogyasztó elégedetlen volt a hőmérséklettel, alacsony fűtőértékre gyanakodott. A Dégáz szakemberei vizsgálódtak, majd lecserélték a nyomásszabályozót..."

Előzmény: meri (23660)
meri Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23661
Még annyi infó, hogy a készülék burkolata (ideiglenesen) nincs fent; a levegő be- és a a füst kivezetése pedig nem oldalra, hanem a tető felé lett megvalósítva (régebben parapetes volt).
Előzmény: meri (23660)
meri Creative Commons License 2007.12.26 0 0 23660
Sziasztok! Gondom van a kazánommal. Fég-Unical QONPAC 24 kW-os, néhány hónap állás után a múlt héten lett újra beüzemelve, előtte kb. 5 évig működött hibátlanul. Jelen beüzemelés is rendben ment.

Ma reggel leállva találtam. A házat csak falszárítás (vakolás, betonozás) miatt fűtöttem, nem lakunk benne; 10 fokra volt beállítva a termosztát. A hibajelenség: reset után elkezdi adni a gázt, majd szikrát; be is gyullad, az összes égő ég, de a gázkiáramlás hangja ritmikus, pulzáló, akár a szívverés, és az égőfej szélein mintha a láng nagysága is ebben az ütemben változna egy kicsit. A láng sárgás (régebben úgy emlékszem, teljesen kék volt). Néhány másodperc után lekapcsol, és kigyullad a piros LED (áthúzott láng szimbólum).

Próbáltam a melegítő melletti gázcsappal kissé (nem teljesen) elzárni a gáz útját, ekkor a pulzálás megszűnik, de továbbra is leáll a kazán hibajelzéssel. A gázrendszert néhány hete adták át, a nyomáscsökkentőt is csak a múlt hlten kaptuk meg. Nekem úgy tűnik az elzárt szelep okozta tünetről (megszűnik a pulzálás), hogy talán túl nagy a nyomás (?), persze ezernyi más baj is lehet, nem értek hozzá. Azért érdeklődöm itt, mert holnapig tutira nem fog kijönni szerelő (próbáltam néhányat hívni, de ünnepelnek - nem vették fel). Mindez Szegeden...

Van valakinek valami ötlete, mit kéne ellenőrizni? Persze holnap (csütörtök) próbálok hívni valakit, kérdés, hogy így az Ünnepek alaatt ez mennyire lehetséges. Nagy gond nincs, bár nem szeretnéám, ha befagynának a csövek...
eedmund Creative Commons License 2007.12.24 0 0 23657
   Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok !Csak ebben az évben kezdtem el olvasgatni a fűtés-fórumot.Sok hasznos és érdekes dolgot találtam.Netkapcsplatom itthonról még csak 3hete van.Majd szeretnék bekapcsolódni a témákba,az új évben.
tündérlala Creative Commons License 2007.12.24 0 0 23656

Köszi.

Nincs hidraulikus váltóm.

Előzmény: Dínó (23655)
Dínó Creative Commons License 2007.12.24 0 0 23655
hidraulikus váltó =/= keverőszelep.
Hidraulikus váltó alkalmazása fűtési rendszereknél
Előzmény: tündérlala (23654)
tündérlala Creative Commons License 2007.12.24 0 0 23654

Amennyiben hidraulikus váltó=keverőszelep, akkor igen. :)

Honeywell típusú, ami egy szondával méri is a vizet, előállít stabilra beállítható 40-45 fokos vizet a padlófűtésnek, ezzel nincs is baj.  A probléma az, hogy egészében vannak gondok, a kazán szivattyúja rádolgozik a padlófűtésre is, nem működik a kiegyenlítőtartály, fűtés gyenge, zajos, stb.  Ezen szeretnék a kazáncserével egybekötött vezérlés-terveztetéssel segíteni.  Már a nagyobb szakboltok szakijainak tanácsadásán is túl vagyok, az egyik szórólapjáról ki is hívtam egy embert, akiről kiderült, hogy igazából nem tervező, hanem szerelő. Egy másik szakemberük az állítólag tervező IS (?), de az meg több mint 2 hónapja "majd hív" státuszban van. :)

Már minden ismerőst megkérdeztem, tud-e valami igazi tervezőt, tanácsadót.

Akkor marad a "yellow pages"?

De az ilyen kiválasztást meg úúúúúúgy úúúúúútálom. :)

Előzmény: Dínó (23653)
Dínó Creative Commons License 2007.12.24 0 0 23653
", padlófűtés és radiátorkör nyomása össze-vissza ugrál"

Vak vezet világtalan alapon :) : hidraulikus váltó van a rendszerben?

Bár marhaság, ne hallgass senki amatőrre/szerelőre, inkább beszélj egy épületgépésszel. Nagyobb boltokban van tanácsadás, esetleg ott is próbálkozhatsz először. Persze erre nem árt a fűtésed csőméreteket is tartalmazó rajzával, esetleg fotókkal készülnöd.

Előzmény: tündérlala (23633)
memorix Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23652

fűtési költég optimatizálása.

 

http://www.reak.hu/kk/012.htm

http://www.kekenergia.hu/futesdij.html

 

Használ melegvíz előállítása:

 

http://www.reak.hu/kk/013.htm

http://www.reak.hu/kk/016.htm

 

Hőszigetelések nyereségei:

 

http://www.reak.hu/kk/005.htm

 

Energia megtakarítás a világításnál:

 

http://www.reak.hu/kk/019.htm

 

Esővíz felhasználás:

 

http://www.reak.hu/kk/022.htm

 

Megújuló energia hasznosítás:

 

http://www.reak.hu/kk/023.htm

 

 

 

 

 

Szbubu Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23651

Köszönöm hogy válaszoltál, majd még érdeklődöm több helyen.

Üdv.

Előzmény: janman (23617)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23650
Jó neked, az enyém hallgat róla.
Vagy csak azt nem írja, hogy a full modulált a legrosszabb, a full teljesítmény a legjobb? Már nem emlékszem.
Előzmény: gyattila (23649)
gyattila Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23649
Az én kazánom használati utasításában asszem 7% különbség van a maximális és a minimális teljesitményhez tartozó hatásfok között.
Előzmény: MZ/Y (23648)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23648
Lehet. :o)
Sehol sem találtam ilyen mérés eredményét.
Előzmény: urbancsok (23645)
memorix Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23647

Minél jobban hőszigetelt a ház annál kisebb a jelentősége a fűtési költség szempontjából egy kazán teljesítményének és annál kisebb a megtakarítása is...

 

Pl egy passzív jellegű házban mivel kevesebb hőt kell pótólni. Igy a várható nyeresége egy jobb kazánnak jóval kisebb. Mivel kevesebb gázt, fát, stb. kell elégetni ahoz, hogy a ház hővezteségét pótoljuk...

 

Igy az optimatizálásnak, beállítások átállításának kicsi a jelentősége egy jobban hőszigetelt ház esetében...mivel kicsi a nyereség hozadéka...

Előzmény: memorix (23644)
pborisz Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23646
Köszi! Örömteli Ünnepeket Nektek is! Meg mindenkinek!
Előzmény: memorix (23644)
urbancsok Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23645
Szerinted. Sokkal inkább 10-20%.
Előzmény: MZ/Y (23625)
memorix Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23644
 

Egyszerű gáz fűtési költség számolás egyszintes házhoz:

 

V(árható gázfogyasztás m3/fűtési szezon)=

(Fal nettó nm*U*10)+

(ablak nm*U*10)+

(plafon nm*U*10)+

(padló nm*U*10)

 

Fal bruttó nm = Fal nettó nm+ablak nm

 

N(napi átlagos gázfogyasztás)=V/180  (nap)

S(zezon várható költsége)=V*G(áz köbméter ára)

H(avi várható költsége)=V*G(áz köbméter ára)/6 (hónap)

 

U azaz K számolásához www.eptar.hu itt a rétegrendszerkesztőre kell kattintani...

 

Természetesen nem vettem figyelembe a szoláris nyereséget, a hőhidak veszteségét, a fűtő rendszer elönyeit és hátrányait. Ez a várható fogyasztás kb -5c külsőnél és a belső 21c foknál. Természetesen a külső hőmérséklet növekedése és a belső hőmérséglet csökkenése akár az elhasznált gáz mennyiségét is drasztikusan befolyásolhatja. Pláne ha a nem használt tereknél egyedileg lehet szabályozni a hőmérsékletet. Sőt a fűtési napok számát önkényesen 180 napban azaz 6 hónapban számoltam.

 

Mindenkinek Kellemes Karácsonyi ünnepeket és jó meleget kívánok!

Fido Dido Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23643
:)))
Előzmény: pborisz (23642)
pborisz Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23642
Idézem a leírást:
A "4" mikrokapcsolót a vezérlőkártya ON állásába helyezve a minimum idő két begyújtás között 3 perc.
Ugyanez OFF állásban 30 másodperc.
Én ezt úgy értelmezem, hogyha a beállított hiszterézistől (amiről semmi infó nincs) nagyobb a hőmérsékletcsökkenés, akkor minimum 3 perc múlva begyújt. Ha pedig nem, akkor elvileg nem kéne. De ennek tök mind1, mindig pont 3 perc múlva gyújt. Kipróbáltam az OFF állást is. Ettől meg is bolondult és 10 másodpercenként ki-be :)))
Úgyhogy maradtam az ON állásnál :)
Előzmény: Fido Dido (23639)
gyattila Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23641

Pont ezért  kellene nagy hiszterézisű csőtermosztát, hogy ne a kazánéra hagyatkazzunk, ami 3-4 percenként ki-be kapcsolna.

A keltkező villanyszámlát pedig tényleg kifelejtettem a gondolatmenetből.

Előzmény: janijani (23640)
janijani Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23640

Ehez az ötletedhez nem kell külön csőtermosztát, hiszen ott van gyárilag beépítve a kazánba.

Bekötöd fixre a keringetőszivattyút és kész is vagy. A kazánban levő csőtermosztát meg teszi a dolgát.

Várható villanyszámla 100 Wattal számolva havi 2880 Ft.

Előzmény: gyattila (23636)
Fido Dido Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23639
A 3 perces újraindulás nem szabályozható? A Vailanton be lehet állítani egy középértéket, amit a külső hömérséklet alapján változatat. Tehát ha kint hidegebb van, akkor sűrűbben kapcsol, ha melegebb, akkor pedig ritkábban.
Előzmény: pborisz (23631)
gyattila Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23638

Szinte biztosra veszem, hogy nagyon komfortos lenne, mert mindig jó meleg lenne a radiátor, de szerintem több lenne a gázszámla, mint a termosztátos üzemeltetésnél. De ez a megoldás szerintem csak akkor lehet jó, ha a csőtermosztátnak kellően nagy a hiszterézise. Gondolom kb. 10 fok elég lenne, hogy ne kapcsolgassa túl sűrűn a kazánt.

pborisz Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23637
Nem szívesen buherálnám a frissen vásárolt kazánomat.
De ha kipróbáltad akkor szólj :D persze csak ha bevált :)
Előzmény: gyattila (23636)
gyattila Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23636
Szerintem ezt is meg lehetne oldani egy kis buherálással. Keringetőt fixre bekötni állandó üzemre, az előremenőre meg rakni egy csőtermosztátot, és az kapcsolgatná a kazánt. Lehet, hogy nem is rossz ötlet. Ki kellene próbálni.
Előzmény: pborisz (23631)
pborisz Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23635
Olyan szerelőt találni aki becsületes, korrekt módon elvégzi a munkát és még garanciát is vállal rá, hát hogy is mondjam nem könnyű dolog :)) Ritka mint a fehér holló, de nem csak ebben a szakmában. Rengeteg ismerősöm hallom panaszkodni, és elég ha csak ezt a fórumot olvasod, Te magad is látod mit képesek művelni, ráadásul milyen árakon. Ezért döntöttem úgy én is, mint sokan mások, hogy inkább tanulok hónapokig és megcsinálom magamnak. Így ha valami nem stimmel, csak magam szidhatom :))
"lehet, hogy szerelőtől még olcsóbb"
Amikor magamnak vettem az anyagokat sajnos szem és fültanúja voltam annak, amikor az eladó odaadja az árajánlatot a szerelőnek, és azt mondja: ezt mutasd meg a megrendelőnek, neked meg ennyiről írjuk majd a számlát.
De mindez nem érdekelne senkit ugye, ha legalább jól kiviteleznék az elvállalt munkát.
Azért sok sikert kívánok, biztos van olyan aki jól megcsinálja majd.
Előzmény: tündérlala (23633)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23634
Na de épp' azért nem volt igaza, mert a mi kazánjaink ilyenek. :o)
Lehet az övé tökéletes termosztát nélkül hajtva, a miénk nem jó.
Előzmény: pborisz (23631)
tündérlala Creative Commons License 2007.12.23 0 0 23633

Nagyon köszi, hogy válaszoltál nekem.

 

Szóval:

- turbós kazán:

sajna úgy néz ki, hogy a kazánszekrény a kémény mellett, gyakorlatilag a lakás közepén van, oldalfal messze. Illetve tetőtérlakás lévén a kazánt tartó fal másik oldala padlásra néz, oda meg ismereteim szerint nem illik/szabad kivezetni a kazán lélegzőkéjét - de cáfoljatok meg, ha nem így van. De még ekkor sem igaz az, hogy "ugyanolyan rendszerű/méretű/stb. kazáncsere nem engedélyköteles", bár nem tudom, mennyire kell ezt komolyan venni.

- Viessmanra úgy esett a választás, hogy a.) gázszerelőm szerint az a csúcs a középosztályban, b.) bttó 189e Ft, ill. lehet, hogy szerelőtől még olcsóbb c.) 130 MM-ES FÜSTCSŐ, AKÁRCSAK A JELENLEGI!!! :)))

 

De továbbra is fenáll a porblémám, hogy fűtés gyenge, fogyasztás magas, padlófűtés és radiátorkör nyomása össze-vissza ugrál, stb. Szerelő1/szerelő2 hümmög, "hőcserélő kell", "nem kell hőcserélő", "motoros szelep kell", "talán visszacsapó szelep kéne", "nem így szoktuk megoldani, hanem...",  stb.

Szóval egy olyan emberrel való találkozás az álmom, aki a meglévő radiátoraimhoz, a meglévő padlófűtés köröm alapján tervez középre egy vezérlést, illetve ajánl mindehhez egy kazánt, és azt mondja, hogy ez így garantáltan működni fog a fizikai mai állása szerint. Továbbá a műholdak korában meggyőződésem, hogy ez nem egy akkora feladat egy társasház lakásban, hogy erre a NASA-t kéne felkérni. :)

Viszont nekem soha életemben nem jött be a "felcsapom a sárgaoldalakat és keresek egy szakembert" dolog, - ezért kezdtem el próbálkozni. :)

Köszi mégegyszer.

Előzmény: Dínó (23610)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!