Keresés

Részletes keresés

drnyulas Creative Commons License 2008.08.02 0 0 316
Válasz - erősen önmoderálva - az OFF topicban!
Előzmény: istvan01 (312)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.02 0 0 315
De jó neki.:-)))))
Előzmény: schetl (310)
The_BOSS Creative Commons License 2008.08.02 0 0 314
Felhívom mindenki figyelmét arra, hogy ez a topic nem arról szól ami az utóbbi 3-4 oldalon történt. Ennek itt vége. Ha mindenképpen folytatni kívánják akkor legfeljebb az OFF topicban megengedett. Erősen "önmoderált" formában.

A továbbiakban 1 nap vagy 1 hetes írásmegvonás a "jutalom"
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.02 0 0 313
Van benne valami, sajnos.:-(
Előzmény: drnyulas (311)
istvan01 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 312
Robici:
Nem akarom fényezni magam, de azon a 31-ei napon én csapattatam ki először a biztosítékot a lánglovagnál a graphoman topicban. Bemásolnám a szöveget, amit akkor irtam. Nem sokáig volt fenn, de Feri azért elolvasta, részlegesen megválaszolta, azután mindenkit kitörölt a lánglenkű, még a főnökét is.



"Koscsó Ferinek

Minden valószínűség szerint OFF-nak minősül amit írok, de szerintem komolyabb a kérdés annál, hogy OFF vagy ON.

Egyszerűen nem vagyok képes felfogni, megérteni, hova fog itt a penna ker-ben, meg a többi topicban fajulni a rendcsináló lovagunk ténykedése. Nem tudom felfogni, ez az ember szándékosan akarja szétverni még az eddig nyugis topicokat, vagy megbízásból, önös érdekből, Béla utasítására, vagy ami még rosszabb csak úgy spontán.

Az egy dolog, hogy a hsz 20-30%-át lassan már csak ő adja, ha betűszámot nézünk, akkor bizton állítom, legalább a felét, rendben van, nem kötelező olvasni, megérteni, válaszolni rá, de újabban buldózer módon, önnön maga kreált szabályokat vezet be, érvel a demokrácia és az anarchia határán, büntető stráfokat oszt, amit jóviselkedéssel le lehet dolgozni, és ezt hangoztatja egy kertopicban, ahol ő is csak vendég. S ha belegondolunk, itt csupán egyetlen gyújtó szikra volt a csendőrködésének kiindulása, személye és stílusával szembeni ellenérzés, csillagos kitöltésű szavakkal. Ebből kifolyólag még mindig itt fontoskodik, nem tér magához, mindenkit arra kényszerít, az ő sérelmével foglalkozó litániákat olvassunk.

Ennek egyenes következménye várható, itt is egyre kevesebb lesz az értelmes hozzászóló, még az is lehet, Feri bezárod itt a megjelenést. Ez a színvonal visszafejlődés a többi topickban hogyan alakul, nem tudom, Bélának egy érdeke van, minél több idelátogató és minél több hozzászóló legyen. E mellett a mennyiségi szemlélet mellet és sokkal fontosabbnak érzem a minőséget.

Semmi, de semmi érdekem nincs abban, hogy itt jól vagy rosszul alakuljanak a dolgok, de egyre több régi nagy motoros hozzászóló tűnt már el, vagy azért mert kitúrták, vagy azért mert feleslegesnek érezte itt magát, újdonsült dzsungelharcosokkal nem kívánt versenyre kelni.

Nagyon kíváncsi lennék a véleményedre Feri, tedd már ide fel nekünk, abban is bízok, hogy hős lovagunk nem radírozza le ezt és a te válasz h.sz-edet sem.

István"

Előzmény: Robici (307)
drnyulas Creative Commons License 2008.08.02 0 0 311
"Adj hatalmat valakinek, és megismered jellemét."
schetl Creative Commons License 2008.08.01 0 0 310
schetl Creative Commons License 2008.08.01 0 0 309
fáziskésésben voltam a vágólapomhoz képest:)

schetl Creative Commons License 2008.08.01 0 0 308
Előzmény: pagrus (303)
Robici Creative Commons License 2008.08.01 0 0 307
És még én voltam anarchistaként elkönyvelve. Nem baj, ez pont jó példa arra, hogy egy moderált fórum is el tud néptelenedni. Pedig reménykedtem, hogy lesz valami haszna a beszélgetésnek a Graphoman topikban. Igaz, még nem tudom pontosan, mi is történt, mert nem jártam arrafelé mostanában.
Előzmény: arzachel (306)
arzachel Creative Commons License 2008.08.01 0 0 306
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=12503&st=0&#entry650563

Hát én nem is tudom.......:)))
drnyulas Creative Commons License 2008.08.01 0 0 305
Megértelek.
Előzmény: pagrus (293)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 304
:-DDDD
Magázva is el lehet küldeni valakit "melegebb éghajlatra".
Előzmény: pagrus (303)
pagrus Creative Commons License 2008.08.01 0 0 303
-- István, úgy mondanék Önnek valami szívből jövőt, nem tegeződhetnénk?
-- Dehogynem, és mi az?
-- Menj a p..-ba Pistikém!
Előzmény: Kaporka.Microstudio (300)
Kaporka.Microstudio Creative Commons License 2008.08.01 0 0 302



Tisztelt gabocza1!

Köszönöm az üdvözlést!

Tisztelettel: Kaporka.Microstudio




Előzmény: gabocza1 (301)
gabocza1 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 301
Kedves Kaporka Microstudio! Látom, már megint összeakadunk, bár számomra ez már "hazai víznek" tekinthető, a többi helyen csak olyan bekukkantó voltam, legyél /legyen/ üdvözölve...
Előzmény: Kaporka.Microstudio (300)
Kaporka.Microstudio Creative Commons License 2008.08.01 0 0 300



Tisztelt Fődhözragadt!

Engem nem fog zavarni, ha néha tegezni fog, sőt az sem, ha állandóan.

Tisztelettel: Kaporka.Microstudio




Előzmény: Fődhözragatt (299)
Fődhözragatt Creative Commons License 2008.08.01 0 0 299

Bár én inkább a római elvet tartom követendőnek - gondoljon csak az ezzel ekvivalens fordított esetre: hogy ti. tegeződni kezd egy magázódó társaságban -, de OK, ezen igazán nem érdemes vitatkozni. Ha netán véletlenül mégis tegezném néha, ne vegye rossz néven! Csak a szokás hatalma.

Előzmény: Kaporka.Microstudio (297)
Kaporka.Microstudio Creative Commons License 2008.08.01 0 0 298



Kedves bigdewil!

Köszönöm az üdvözlést!

Engem az ominózus fórumról nem tiltottak ki, nem ítéltek ideiglenes szilenciumra, sőt még csak nem is figyelmeztettek (nem is lett volna miért, legalább is jogosan biztos nem).
Egyszerűen csak ízlésem ellen való, ami ott folyik, ezért elhatároztam, hogy addig nem is megyek arra a fórumra, amíg ott hatalomtól megittasult cezaromániás moderátorok garázdálkodhatnak, és bárkit indok és ok nélkül törölhetnek, aki nem áll be a kórusba, és ezt a tulajdonos nem csak hogy eltűri, hanem még tapsol is hozzá.


Üdvözlettel: Kaporka.Microstudio




Előzmény: big-dewil (296)
Kaporka.Microstudio Creative Commons License 2008.08.01 0 0 297



Tisztelt Fődhözragadt!

Tudom, hogy a fórumokon mindenki tegeződni szokott mindenkivel, én ellenben minden más fórumon is magázódom, ezért kérem, nézzék el ezt nekem, esetleg tekintsék olyan furcsaságnak, mit pl. bigdewil egyéni karakterhasználatát.

Tisztelettel: Kaporka.Microstudio




Előzmény: Fődhözragatt (295)
big-dewil Creative Commons License 2008.08.01 0 0 296
Mondtam ugye a teszt alkalmáwal alig pár honapja, h wigyázz mit mondx azon a forumon.)))

Különben isten hozott az egyetemen!)))
Előzmény: Kaporka.Microstudio (292)
Fődhözragatt Creative Commons License 2008.08.01 0 0 295
Üdv a "fórummenekültnek"! :-) De miért magázódsz? A netikett tegeződést "ír elő" a weben. Tudod: "Ha Rómában vagy, viselkedj úgy, mint a rómaiak!"
Előzmény: Kaporka.Microstudio (292)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 294
Nem sok értelme van mostanában.
Előzmény: pagrus (293)
pagrus Creative Commons License 2008.08.01 0 0 293
Én már nem is látogatok oda.
Előzmény: drnyulas (291)
Kaporka.Microstudio Creative Commons License 2008.08.01 0 0 292



Tisztelt fórumtársak!

Szép jó napot mindenkinek. A továbbiakban én is boldogítanám önöket a hozzászólásaimmal.

Tisztelettel: Kaporka.Microstudio


Ui.: Talán néhányan rájönnek, miért is időzítettem a hozzászólásomat éppen úgy, hogy drnyulas fórumtársunk hsz-a után jelenjen meg.





btamas70 Creative Commons License 2008.07.30 -1 0 290
Tegnap este éppen rádióközvetítést hallgattam, egyenesen a bayreuthi Festspielhausból. Monó Wagner-lemezem is van és arról is van némi fogalmam, milyen szakadék választja el bármelyiket hangzás tekintetében akár egy MüPa-beli előadástól - bármennyire jó is az a hifi. Mégis, jó lemezen vagy jó közvetítésen, jó hifin keresztül átjön minden, ami fontos ebben a zenében.

Azért kösz, hogy kioktatsz, mit kell hallgatnom rajta, eddig nem is tudtam!:-)

Kevered a dolgokat.
1./ Persze, hogy nem kizárólagos jellemzője! Nem is jellemzőkről szóltam, hanem a zene alapvető _alkotóelemeiről_.
2./ Átolvastam eddigi hülyeségeimet:) és nem találtam bennük egyértelmű tagadását
a zene dramaturgiai vonatkozásának.

Magadnak tetszően átértelmezed, aztán kifejted, milyen szemellenzős, mennyire nem érti, stb. stb. Te ezt direkt csinálod?!
Előzmény: Linn Sondek (276)
Robici Creative Commons License 2008.07.30 0 0 289
Oké, szerintem is jobb ezt máshol folytatni.
Előzmény: drnyulas (287)
Robici Creative Commons License 2008.07.30 0 0 288
"Nem állította senki, hogy mindhárom alkotóelem megléte feltétel. Ezt már az ősi sámán dobosok is tudták..."

Ez az állítás azt mondja, hogy még az a hármas egység sem jellemez MINDEN zenét. A zene szerintem: a hangok összerakásának művészete a fül számára kellemes módon. Ezt is valamely zeneszerző mondta és nem is pont így, de talán valamennyire pontos az idézetem.

De a vita onnan indult, hogy a térnek semmi jelentősége. Ha van legalább egy példa, ami mutatja, hogy ott van, akkor már nem igaz az eredeti állítás.
Előzmény: drnyulas (285)
drnyulas Creative Commons License 2008.07.30 0 0 287
Van új topic.
Előzmény: Robici (286)
Robici Creative Commons License 2008.07.30 0 0 286
A 20. században pontosan ezért a zeneszerzők keveselni kezdték a kotta adta lehetőségeket és ezért születtek új lejegyzési módok. Ferencsik mondta: a maiak már olyan kottákat írnak, amihez ugyanolyan méretű használati utasítást adnak és bár ő tiszteli a fiatalok kísérleteit, de már nem fog újra megtanulni kottát olvasni.

(Egyébként te nem tudod a zene irányát pontosan meghatározni? Akkor valóban nincs értelme a beszélgetésnek.) De pont Barenboim idézett gondolatai is mutatják, hogy az a három sem jellemzi olyan exaktúl.

Megint csak Mahlerre tudok hivatkozni: meg is néztem a partitúráit, valóban le van írva bennük a megfelelő szólamok elé, hogy a szeparált zenekar számára szólnak vagy pedig "távolból hangzóan". Erre vonatkozóan egy érdekes anekdota Klemperertől:

"A második mű, melyet vezényelt, Mahler II. szimfóniája. volt, és nekem jutott az a meg-tiszteltetés, hogy a színfalak mögötti zenekart vezényelhettem. Ez a feladat rendkívül kényes volt, a műnek ez a része tele van tempóváltoztatással, és ezért minden erőmet össze kellett szednem. Mahler jelen volt a főpróbán. Mikor odamentem hozzá és meg-kérdeztem, hogy kielégítő volt-e a külső zenekar, azt mondta: Nem. Szörnyű volt, rettenetesen hangos.
Merészeltem megemlíteni, hogy a partitúrában fortissimo van. Igen — válaszolta —, de távolból hangzóan.
Ezt megszívíeltem, és minthogy muzsikusaimmal nem tudtam távolabb menni, halkabban játszattam őket."
Előzmény: drnyulas (279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!