Keresés

Részletes keresés

szkamil Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3026

ÜDV! A kerámia kést is lehet élezni, csak gyémánt bevonatos korong és csiszoló kell hozzá!!

                                                             

                                                                               üdv. kamil

Előzmény: Boarhunter (3024)
hurkamáj Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3025

Ez így igaz.Amúgy kaptam egy samurai shark késélezőt karácsonyra ahúgomtól.Elöször

kiröhögtem hogy mi ez?Majd kipróbáltam.hát azóta nem kell köszörülnöm,csak ezen lehúzom 4-szer aztán fenés és kész.És a titok:a betétje wolfram-karbid.

Előzmény: Boarhunter (3024)
Boarhunter Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3024

Dehogynem. Kerámia kések. Használod aztán eldobod mert megélezni úgysem tudod.

De a wolfram pengés kés is elvagdossa a fenőacélt.

Előzmény: hurkamáj (3022)
irbandi Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3023

A szúrókést csak szúrni használd, semmi másra és az valószínű egész életedben kitart.

Mint ahogy írtad a Giesser-t bontani a Dick-et csontozni fogod használni, mert azok arra valók.

Minden késnek megvan a tulajdonsága, hogy mit mire kell használni, hogy melyik késsel melyik művelet a könnyebb!

Előzmény: solo18 (3020)
hurkamáj Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3022

Hát azt a kést még nem találták ki.Majd egyszer,mikor már nem lesz fenőacél.

Előzmény: solo18 (3019)
csampilampi Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3021

Szia bácsi ! :)

 

Lehet van benne valami!! Mindenesetre az igaz, hogy finom reszelés.

A kollégának a válasz: Az hülyeség, hogy a modern késeket nem kell köszörülni.

A képen látható kés kiváló szúrónak.  Vagy még egy 2368-ast tudnék ajánlani.

Előzmény: farkasbi (3018)
solo18 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3020

Ezt néztem ki szúrúkésnek:

 

 

Vélemények?

 

Igazság szerint a két kést szüleimtől és keresztapámtól kaptam karácsonyra és ők a 18 centist szúrókésnek is gondolták bontás mellé. Nekik ez a méretű kés bevált sőt én is mindig ilyennel szúrtam.(21 éves vagyok csak) De ahogy ti mondtátok lehet mégis veszek egy vékonyabbat és kisebbet. Viszont nem akarom megbántani őket, mert szívesen adták és én is nagyon örülök neki. Persze az új szúrókés nem azt jelenti, hogy nem lenne használatban a másik kettő. Szerintem meg lehet osztani, hogy 1 szúr, 1 bontó, 1 csontozó. Szerintetek?

solo18 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3019

Abból mi igaz, hogy a mai modern késeket nem is kell élezni? Vagy egy ideig nem kell csak? Hogy is van ez?

farkasbi Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3018

Szia Csampi,

 

a hangjuk azért különbözik mert más a penge nagyság.

 Az acéllal való fenés igazából reszelés csak mikrosztopikus méretekben.

A penge nagyság miatt más a rezonancia. Szerintem.

 

Üdv Balázs. 

Előzmény: csampilampi (3017)
csampilampi Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3017

hali!!

 

 

Sok féle acél létezik a Dick-től.  Van polir ( általában kék nyelű ), féldurva ( Dickoron  piros nyél ) és durva  az a gyémántos ( Diamond )

és még sok más fajta, pl. Multicut, Standard, Balkán stb.

Az a lényeg, hogy a  frissen élezett vagy új kést a polírral lehet nagyon jól kifenni. A már kopottabbakat a durvább acéllal.

Kérdésedre a válasz, hogy a polír mint írtam a az új v. frissköszörűs késekre jó.  Én legalább is így használom.

A gyémántos az már durva kategória.

Az az észrevételem, hogy új v. frissen köszörült kést durva acélon nem olyan frankó fenni.

Te milyen kést fentél a finom acélon??

Abban is igazságod van, hogy a csontozók más anyagból készülnek,mivel a fenésnél a hangja is más, mint pl egy tőkekésnek.

Előzmény: 11bbenda (3014)
farkasbi Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3016

Szia,

 

Alapvető dolog hogy az acélok élfrissítésre szolgálnak és nem köszörülésre.

Valószinüleg a csontozód éle már gyenge volt ahhoz hogy a polír acél javítani tudja, de a durvább acél még tudot rajta segíteni.

 

A dick késeknek az anyaga uganaz legyen szó csontozóról vagy szeleteről.

 

Külöböző élstádiumban lévő késekhez másmilyen acél való.

Ezért van az hogy a különbözö dick acéloknak más a bordázata. PL dickoron családban a:

 

 

kék a polír acél a legfinomabb mely frissen köszörölt késekhez használják.

szürke a micron valamivel durvább mint a polír de még mindig síma hasonló a funkcíója.

piros a klasszikus finoman bordázott acél mely közepesen kopott élő késhez használják.

Profi párosítás a kék és a piros dick acélok.

Van a kettő ötvözete a combi acél. A polír és klasszikus acél egyben. Négyszög alaku.

Ezenkívül vannak még a multi acélok melyen egy felületen különböző durvaságot tartalmaznak.

2010 augusztusában jelent meg az legujabb a dickoron szintén multi acél. Elmondások szerint tökéletes párj a micron acélna.

A gyémánt acélt nem ismerem arrol nem tudok nyilatkozni. Hallomásból azt tudom róla hogy dick kovácsolt szakácskésekhez használják.

 

Remélem hogy segítettem.

 

 

Előzmény: 11bbenda (3014)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3015

Sziasztok!

 

Tud valaki esetleg bérfüstölőt ajánlani Budapesten és környékén?

11bbenda Creative Commons License 2011.01.17 0 0 3014

Sziasztok!

 

A fenőacélokkal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Elnézést kérek, ha már elhangzott valahol ez, de most nincs sajnos időm végigolvasni a topic összes hozzászólását.

 

DICK késeim vannak, és egy 30 cm-es ovál szintén DICK acélom. Az acél felülete finoman bordázott. A kérdésem az lenne, hogy melyik fajta acél mire való, hiszen a DICK-ből is van jónéhány fajta. Konkrétan a sima felületűek érdekelnének, hogy azok miben másak? A színűkről nem is beszélve. Például miben más a polír vagy gyémánt acél?

 

Az egyik csontozókésem miatt merült fel bennem ez a probléma. Apósjelöltemmel voltam még decemberben disznót vágni, ahol a csontozót az ő szintén DICK acélján fentem meg, de ez egy sima felületű, nem bordázott acél. A lényeg: ezzel a fenővel sokkal élesebbre meg tudtam fenni a késemet, pedig ugyanazzal a technikával húztam rajta.

 

Ott lehet talán a kutya elásva, hogy a csontózók keményebb anyagból készülnek, és ezekhez egy keményebb acél kell? Azért gondolom ezt, mert a szeletelő/tőke késeim viszont a saját acélommal is jó élűek, és tudtommal a tőkekéseket puhábbra csinálják.

 

Szóval ezek a kérdések nyomasztanak. :) Kérlek benneteket, segítsetek, mert amint látszik sajnos még elég sötét vagyok ebben a témában. :)

 

Köszönöm előre is, és természetesen mindenkinek jó disznótorozásokat kívánok!!

 

 

 

solo18 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 3013

Rendben! :)

Előzmény: Butcher88 (3012)
Butcher88 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 3012

Értem!

Úgy gondoltam én is,mint az előzőekben hozzászólt kollega,egyenes a Giesser-ed de nagyon hosszú és legfőképp nagyon vastag.

Nekem is van egy hasonló méretü Dick-em,pontosan 19 es,én azt bontani használom.

Ha pár oldalt visszamész,láthatod az én késeimet,ott megtalálod az én szúrómat,de igazából valóban teljesen mind1 milyen márkáju a szúrókésed,csak legyen fasza hegye meg éle,és ne legyen túl vastag.

Előzmény: solo18 (3005)
ÖregHentes Creative Commons License 2011.01.16 0 0 3011

Ez a tegnapi termésem 210kg volt a jószág. Én így csinálom, minden hónapban vágok eggyet eladásra.

szabolcshentes Creative Commons License 2011.01.16 0 0 3010

nincs elkopva a polír acél csak egy párszor már leesrtt és pattant ki a fenőfelületből

attika672 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 3009

Hali SZabolcshentes!

Ezen az oldalon találsz fenőacélt:Eikaso-GastroBázis

irbandi Creative Commons License 2011.01.16 0 0 3008

Igen, a Giesser-ed az egyenes, csak baszott hosszú meg nagy, a Dick-ed pont jó lenne csak az meg hajlított.

Ha bemész a legközelebbi vasműszakiba ott lehet tudsz olcsón venni aránylag normális kést, szúrni bőven elég, mert ahhoz nem kell márkás cucc, csak legyen éle és hegye!

Előzmény: solo18 (3005)
csampilampi Creative Commons License 2011.01.16 0 0 3007

helloka!!

 

A polír acél sima és általában nem nagyon kopik. A vaterán van minden féle és nagyon jó áron.

Én is egy sima keskenypengés 12-15 cm es kést ajánlok!!

Előzmény: szabolcshentes (3006)
szabolcshentes Creative Commons License 2011.01.16 0 0 3006

helló mindenkinek valaki nem tudna nekem tippet aadni hogy hol lehetne venni dick polír vagy grafit acélt vennni mert azenyém egy kicsit régi sokat használtam és eléggé le van harcolva.

solo18 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 3005

Nem akarom elvágni:) Pont azért kérdezem, hogy ne vágjam el.. Mit értesz egyenes kés alatt? Az enyém nem egyenes? Gondolom az, és a csontozó a görbe :)

Előzmény: Butcher88 (3004)
Butcher88 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 3004

Inkább válaszz egy 12-15 cm közötti egyenes kést!

A légcsővel meg ne foglalkozz,mert azt nem kell elvágni ha nem muszáj!!!

Akár egy kiskéssel is le lehet szúrni egy disznót ha tudja az ember a csíziót :-)

Előzmény: solo18 (3001)
vizizé Creative Commons License 2011.01.15 0 0 3003

SZép estét,

 

Késélező témában lenne kérdésem. Ki használja a Dick Rapid steel-t? 

Vélemény? Esetleg ez a gyémámntos fenő?

http://haztartasigep.vatera.hu/huto_futo_legtisztito_keszulek/egyeb/gyemant_keselezo_fenorud_made_in_germany_1436426939.html

mormogi76 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 3002

a 18 cm valóban drabális én ilyennel szúrok eredetileg csontozó volt de szúrni is kiváló

 

Előzmény: solo18 (3001)
solo18 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 3001

a nyaki ér milyen mélyen fut? és a légcső?

irbandi Creative Commons License 2011.01.15 0 0 3000

Az a kés rohatt nagy!

Szerezz be egy 13 vagy max 15ös egyenes kést!

Előzmény: solo18 (2999)
solo18 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2999

sziasztok.

 

A 2636-es hozzászólásomban mutattam be a késeimet. Az lenne a kérdésem, hogy a 18 centis Giesser kés mefelelő szúrókésnek, vagy ajánlotok más fajtát?

nagypapi51 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2998

Itt vagyunk, épp hurkát sütögetek...:)

Igaz, nem saját vágás-töltés, hanem Hutvágner féle satbilan megbízható, korrekten fűszerezett-összerakott anyag. (nem reklám). Ja, és zsemlés a véres! :)

Előzmény: lángölő (2997)
lángölő Creative Commons License 2011.01.15 0 0 2997

Hová tűntetek? Mindenki vág? :-))))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!