Keresés

Részletes keresés

mithogyan Creative Commons License 2016.08.27 0 4 18400

Most aztán jól megmondtad a "tuttit"! Micsoda beszéd ez? Inkább ne írtál volna semmit. :(

Előzmény: Törölt nick (18390)
Sorstárs60 Creative Commons License 2016.08.27 0 3 18399

Kedves Ildó66!

Szorítunk  Érted, hogy minél előbb megkapd az idézést! Mindannyian tudjuk, milyen érzés a várakozás. Én nem számítottam rá, hogy behívnak, mert eleve 42 %-os rokkant ellátott voltam. Azt kívánom Neked, hogy olyan elbírálásban részesüljél, mint én, mert megkaptam az özvegyi nyugdíjat! Igaz, a Nyugdíjfolyósító küldte a határozatot, a százalékot nem tudom, de nem is érdekel, a lényeg, hogy megadták, és legközelebb 3 év múlva kell mennem. 

Sok-sok erőt, és kitartást, szeretettel Sorstársad!

Előzmény: ildó66 (18389)
Máténé Creative Commons License 2016.08.27 0 1 18398

Az én fejemben az maradt meg, hogy 3% hiányzott a kártyához! Ezért emlékeztem a 70%-ra

Előzmény: Máténé (18397)
Máténé Creative Commons License 2016.08.27 0 1 18397

Elnézést elírtam. A gyógyszerek viccesé teszik a memóriám. Tehát minimum 40% kell súlyosan mozgáskorlátozottnak lennie. Nekem a mozgásszervi a fájdalommal együtt 52%, de a fájdalmat nem veszik figyelembe, a maradék a 67%-ból, a depresszió.

Előzmény: Máténé (18396)
Máténé Creative Commons License 2016.08.27 0 2 18396

Kedves Judit59!

 

Velem nagy hercehurcát csináltak. Amikor beadtam papírokat, az okmányirodába, azt mondták biztos megkapom. Ezután jött a fekete leves. Azt írták nem vagyok rá jogosult. Fellebbeztem, majd Szegedre küldtek felülvizsgálatra. Férjem tolt a rollátoron, öltöztet, vetkőztet. Majd jött a határozat. Én 67% vagyok rokkant, a kártya csak azoknak jár akik 70% rokkantak. Nem értem, ha ez volt a gond, miért kellett a felülvizsgálat? Miért nem lehetett első alkalommal leírni. Nem tudom a pontos paragrafusokat. Nekem személy szerint ez volt az elutasításban. 

Betegségem: 3 gerinc műtét. Előszőr 2 sérv, majd hegoldás, aztán 6 csavarral csavarozás. A 2. műtét után orvos minden utánam levő műtétjét lemondta! Egyfolytában körülöttem szaladgált érzem-e a lábam. A 3. műtétnél mondták az már inkább csak stabilizálás, a problémák nem valószínű, hogy megszűnnek. Sajnos vissza hegesedett, még rosszabb lett, mint előtte. Deréktól lefele, bal lábfejemig borzalmasan erős fájdalom. Térdtől lefele, zsibogás nemi szervek környékén is. Vizelet problémák. Nyaki csigolyáknál sérv, teljesen el vannak lapulva a többi csigolyák. Ez szinte naponta migrénszerű fejfájást, nyak, vállaktól le az ujjaimig fájdalom, zsibbadás, szédülés. Sokszor egy pohár vizet nem tudok egy kézzel felemelni a fájdalomtól, vagy zsibbadástól, elejtem a dolgokat, elgyengülnek a kezeim. Itthon rollátoral közlekedem, hosszabb távon nem tudok azzal sem menni, mert karokban, lábakban felerősödik még jobban a fájdalom, zsibbadás, elgyengülnek a karjaim és a lábam. Kórházi papírjaimon rajta van, hogy nem vagyok képes önellátásra csak segítséggel. Ezekhez társul a depresszió. 4-6 havonta kórház infúziós kúra, fizikó. A szomorú az, hogy 5 évig volt rokkant kártyám, soha nem húztam anyagi hasznot belőle, csak parkolásra használtam. Se autóval kapcsolatban, sem akadálymentesítésre nem próbáltam pénzt kérni, pedig a létminimum alatt élek. Hát sajnos egy betegnek a mai világban sok megaláztatást kell átélnie. Nem tudom milyen, bizonyíték kell még nekik ha a szakorvosok véleményét figyelmen kívül hagyák. 

 

 

 

Előzmény: judit59 (18392)
Ircsi57 Creative Commons License 2016.08.27 0 2 18395

Kedves Betegtársaim!

 

Igaz, én már megkaptam a határozatot, hogy rokkant ellátott lettem, közel a 64-hez, de azért érdekel a sorsotok, így olvasom a hozzászólásotokat.

Az oxigénpalackkal kapcsolatban: Nekem is volt, de visszaadtam, mert annyira hozzászoktam a tömény oxigénhez, hogy ha kimentem az utcára kevés volt a levegőm, annyira hiányzott hogy rohantam haza "szipuzni".

Így szép lassan leszoktam róla, mert már attól féltem hogy a szomszédba sem lesz erőm átmenni.

 

Mindannyiótoknak  kívánok erőt, egészséget és kitartást!

 

Üdvözlettel: Ircsi

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.27 0 1 18394

http://www.nyilvantarto.hu/hu/parkolasi,remélem tudtam segíteni.

Előzmény: judit59 (18392)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.27 0 2 18393

Majd küldik,addig is ellátott vagy.Nyugi.

Előzmény: ildó66 (18389)
judit59 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 18392

Kedves Máténé! A mozgás korlátozott igazolvány igénylése engem is érdekelne. Ha jól értelmezem a  hozászolásod, 70% eg.károsodásnál adják csak meg? És ez mozgás szervi betegségre értendő?  Megkérdezhetem te miért nem kaptad meg és mi a betegséged ha ide le lehet írni? Üdv: Judit

Előzmény: Máténé (18382)
judit59 Creative Commons License 2016.08.27 0 2 18391

Kedves ildo66! Szorítunk érted....napokon belül biztos megkapod.....sajnos ezeken a dolgokon keresztül kell menni.....aztán ki , hogy bírja....nem elég , hogy az ember beteg.... majd számolj be a felülvizsgálatról...minden jót kívánok Neked Üdv: Judit

Előzmény: ildó66 (18389)
ildó66 Creative Commons License 2016.08.26 -1 4 18389

Fura kérés Hozzátok, de annyi mindent kértünk már! Hetek óta várom az idézést a felülvizsgálatra. Szeptemberben esedékes, özvegyi nyugdíjas vagyok, tehát biztos nem lesz halasztás.

Szorítsatok már nekem,hogy végre megkapjam azt a fránya levelet, készülhessek, és túl legyek a vizsgálaton.

Minden leletem összegyűjtve, rendszerezve, és naponta várom a postást, de semmi.

Ez is egy kegyetlen helyzet!

Tehát most első körben szorítást kérek arra,hogy megkapjam az idézést végre, majd másodikban akkor, ha a felülvizsgálatra kell mennem.

 

bandolesa Creative Commons License 2016.08.25 0 2 18388

Ja engem az előadó orvosszakértő a 20-perces ottlét és vizsgálat után hazaküldött. Se szociális se rehab szakértőnél nem voltam.

 

Rokkant járadékra adtam be a kérelmet, de 50%-össz egészségkárosodásról jött 1-hónap múlva határozat, rokkant járadékhoz akkor 80%-kellett.

Ezért EGYT-kértem megállapítani, de ez is több 4000-forinttal mint az Önkormányzati FHT-támogatás.

Mindegyik aktív korúak ellátása.

Előzmény: Törölt nick (18375)
hagyma boly Creative Commons License 2016.08.25 0 1 18387

Írtam e-mailt 

Előzmény: Máténé (18386)
Máténé Creative Commons License 2016.08.25 0 2 18386

Persze!

 

mateneszollosi@gmail.com

Előzmény: hagyma boly (18385)
hagyma boly Creative Commons License 2016.08.25 0 1 18385

Kedves Máténé , ha megírnád az e-mail cimed  kérdeznék valamit , ha lehetséges ?!

Előzmény: Máténé (18384)
Máténé Creative Commons License 2016.08.25 0 1 18384

Kedves hagyma boy!

 

 

 

Ez jó kérdés. Persze a szakorvosok írták, hogy nem vagyok képes öneltátásra. A felülvizsgálaton ezt nem diktálták be. Így vagyok C2. Tegnap is voltam felülvizsgálaton. Most a Doktornő bediktálta ezt is. Kíváncsi leszek mi lesz a határozat.

Előzmény: hagyma boly (18383)
hagyma boly Creative Commons License 2016.08.25 0 2 18383

Kedves Máténé !

 

Köszönöm szépen a válaszod. A 67%  csak C2-es kategóriát jelent, de ha az orvosi papírjaidon az van írva ,hogy önellátásra csak segítséggel képes, akkor, hogy lehet hogy nem kaptál E kategóriát?

Előzmény: Máténé (18382)
Máténé Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18382

Kedves hagyma boy!

 

Lehet igényelni a kormányhivatalnál, a határozat mellé minden olyan orvosi papírt, szakvéleményt csatolni kell, ami igazolja a mozgáskorlátozottságot. Ki kell tölteni egy nyomtatványt és a papírokkal együtt elbírálásra küldik. Én sajnos Kecskeméthez tartozom, gerinc betegen, csak segítséggel tudok közlekedni. Nekem nem adták meg azzal az indokkal, hogy 70% rokkantnak kell lennem, hogy megkapjam, én csak 67% rokkant vagyok. Persze összes orvosi papír igazolja, hogy önellátásra képtelen vagyok, segítségnékül nem tudok gépjárművel sem közlekedni. De a környékünkön van egy kedves 30-as úriember, aki vérzékeny Ő természetesen megkaptat 80% rokkantsággal együtt.

Előzmény: hagyma boly (18372)
mrduckhead Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18381

Szia farkaspille

 

Sajnos válasz nem jött a kérdésemre.Majd érdeklődők valamelyik hivatalban levélben vagy személyesen.Mert kíváncsi vagyok,hogy aki rokkantsági járadékot kap,és a következő felülvizsgálatnál,ha "javulást" állapítanak meg neki(vagyis nem esik bele a 70%-ba),akkor melyik minősítésbe eshet az egészségügyi problémájával.

Előzmény: farkaspille (18376)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 -1 1 18379

Elég szomorú,hogy ilyen orvosok szakértenek. Oxigénreduktornak hívják a képen lévő gépet,és csak 3-dik,/végstádiumu/

betegeknek írják fel,copd-ben.Nem javít az életminőségén,hanem ha nem használja légzési elégtelenségbe meghal.

Előzmény: sz16 (18378)
sz16 Creative Commons License 2016.08.24 0 1 18378

http://mno.hu/belfold/milliomos-volt-ma-tuzifat-is-elfogadna-1358376

"Oxigénpalack nélkül egy lépést sem bír megtenni, ezért is lett nyírparasznyai otthonának a rabja. Keserű mosollyal az arcán teszi mindehhez hozzá, hogy korábban 81 százalékos rokkantságot állapítottak meg nála, és most, a felülvizsgálat során az orvosok arra jutottak, hogy a palackból nyert sűrített oxigénnek köszönhetően javult az állapota. Egy százalékot, így Kaposi Ferenc már nem 81, hanem 80 százalékos rokkant."

Ruth22 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18377

Kedves Hagyma boly,

ma megyünk személyiért, szívesen megkérdezem Neked. Nekem annak idején külön vizsgálat volt, spec. a közlekedőképességre.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: hagyma boly (18372)
farkaspille Creative Commons License 2016.08.23 -1 0 18376

Kedves mrduckhad!

Meg szeretném kérdezni a július 20-i kérdésedre milyen hozzá szólás érkezett. Elnézést, lehet a figyelmem elkerülte. Köszönöm.farkaspille

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.23 0 0 18375

Az is komplex amin voltál,mert 2012-től már így minősítenek,az előadó orvosszakértő vizsgál,és ott dől el,hogy tovább küld-e,

vagy haza mehetsz a vizsgálat után.

Előzmény: bandolesa (18374)
bandolesa Creative Commons License 2016.08.23 0 0 18374

Ezt kapja, amit én alattad írta. EGYT-a neve. Én nem voltam komplex minősítésen, csak 1-orvos szakértő előtt 20-percet. Egy hónap múlva jött a levél,hogy 50%-os össz szervezeti egészségkárosodást állapított meg.

 

A Kormányhivatalhoz kell bemenni,beadni a kérelmet, vinni a bizottság papírjait. EGYT-re. 26220-forint,felülvizsgálatot nem igényelek.

Előzmény: Tibcsesz (18365)
judit59 Creative Commons License 2016.08.23 0 1 18373

Kedves Tibcsesz! Az aktív korúak ellátásához elég a 40%..... akkor kapod ha nincs meg a biztosítási időd a rehab ,ill. rokk. ellátáshoz.. . hogy van e például 1 főre eső jövedelem korlát  vagy esetleg  még nézik e az anyagi helyzetet azt nem tudom.. de a munkanélkülinél kell , hogy regisztrálva legyél ..én eddig jutottam el..  mert nem kaptam 40%-t sem I . sem II. fokon  ezért a feltételeit nem tudom a megítélésének , de a 40% biztos a kormányhivatalban mondták....Üdv: Judit

Előzmény: Tibcsesz (18371)
hagyma boly Creative Commons License 2016.08.23 0 1 18372

Tisztelt Fórumtársak!

 

Kérdezném, hogy rokkantsági ellátott bizottsági szakvéleménnyel lehet  parkolókártyát igényelni a kormányhivatalnál ?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

  

Minden Jót kívánok!

Tibcsesz Creative Commons License 2016.08.23 0 0 18371

De az aktív korúak ellátásához úgy tudom nem elég a 42%-os egészségkárosodás.

Azért kérdezlek titeket tudtok-e olyan ellátástípust, amihez elég a 42%-os egészségkárosodás?

Előzmény: Törölt nick (18369)
judit59 Creative Commons License 2016.08.23 0 1 18370

Kedves W A F! Mindent értek ....minden mondatoddal egyetértek...még a végső döntést nem hoztam meg....várom a doki ismerősöm véleményét.. a házi orvosom véleménye meg kelet volna kapnom a 40%-t.Úgy gondolom ha az ig. ügyi orvos szakértő nem lesz részre hajló nincs mitől félnem....... a hozzászólások alapján nem biztos , hogy végig tudom csinálni  azt amin a betegtársaink végig mentek......itt a bírósági herce hurcára gondolok.Nagyon jól esett , hogy gondolsz rám és segítesz nekem....nagyon sokat jelent nekem..... minden jót kívánok Üdv : Judit nem tudom feketével ki húzni a sorokat vírust kapott a gépem és 5-re sikerül elküldeni a levelem...

Előzmény: words about future (18357)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.23 0 0 18369

Akik nem rendelkeznek elég szolgálati idővel, de a bizottság előtt voltak, a %-os egészségkárosodásuk megvan.

Egyedül állók esetén.26.600-huf körüli összeget kaphat,Járási kormányhivatalnál,bizottsági szakvéleménnyel tudod igényelni.

 

Előzmény: Tibcsesz (18365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!