Keresés

Részletes keresés

MZ/Y Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24155
Ezen már gondolkodtam, csak elakadt a projekt. :o) Pénz híjám. :o(
Illetve előbb kérdezni akartam, hogy van-e vajon értelme, ha a 3 felől (kívülről, felülről, belülről (padlás felől) hűlő koszorút a padlás felől és felülről szigetelni, vagy kintről úgyis lehűl és csókolom.
Azért annyira amúgy nem egyszerű, mert látszó ereszalj van, tehát ereszdeszkára nem tudok teríteni, csak belülre meg valahogy beszuszakolni a koszorú teteje meg a ferde tető közé, a szarufákat is kerülgetve...

Ha van reális esély, hogy ez segíthet, azért kipróbálom ám! :o)
Előzmény: rferi (24152)
maszek10 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24154
A próba kedvéért "feláldoztam" egy darab színes falat, hogy megnézzem, hogy kifehéríri-e a penészölő folyadék. Amit mi használunk, az nem Bref, hanem "Hanno" nevű és a szaga nagyon hasonlít a Domestoszéhoz, amúgy meg legyapálja a penészt rendesen és a fehér falat nem bántotta eddig. Ha meg nem jön össze a kísérlet, akkor megadom a címem és segíthetsz az újrafestésben. ( A pincében volt egy falrész, ahol kiprobáltuk a színt, arra fújtam rá.)

Lehet még kapni olyan tenyérnyi páraelszívó tablettát, ami kicsapatja a párát a tartóedényébe, ahonnan meg ki kell önteni.
Előzmény: freelive (24147)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24153
Csatlakozom rferi-hez, valószínűleg mini-klímára gondolsz. Ex-kollégám szerzett első telén 1 ilyet kölcsön, aztán csak pislogott, hogy mitől lett sokezer ft a havi villanyszámla többlete. Utána rájött, hogy a kütyü a ludas és gyorsan visszaadta. :o)

Mondjuk valószínűleg hibás is lehetett a jószág, mert valami 20-25 e ft-os plussz rémlik (1 hónapra), az meg már egy nagy klíma termelése azért. Vagy fene tudja, egy 0,8-0,9 kW-os kütyü folyamatos használata 25 e-t eredményez, nem tudom, ezek mit fogyasztanak.


A másik meg az alapvető probléma: ha ott a hőhíd, ami jelentős, mint nálam, adott esetben 30 % alá kellene szorítani a relatív páratartalmat, ami lehet, hogy sikerül, de hogy nem egészséges, az biztos.
Előzmény: freelive (24147)
rferi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24152

Ja és figyi!

Padlásod van felül?

Próbáld ki, hogy a padlás pandalyba fektess rá a koszorúra mondjuk 5 centi kőzetgyapotot úgy, hogy lógjon rá az ereszdeszkára is, meg befelé a födémre is.Ott is hűl, felül, onnan is jöhet neked hideg.

Hátha ez elég lenne, és akkor nem kéne a házat kívülről összegányolni.

Próbának elég volna csak mondjuk két méter hosszban.Ha ott jó eredményt érsz el, mehet tovább a móka!

Előzmény: MZ/Y (24150)
rferi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24151

Ebben nincs vita, de azért csak el tudunk már érni olyan hőszigetelést, hogy a koszorút feljebb melegíthessük, nem?

Meg kéne mérjed a fal hőmérsékletét ott, ahol nedvesedik, kiváncsi lennék rá, mit mutat.

Előzmény: MZ/Y (24150)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24150
No, akkor szerinted mitől vizes a fal teteje/koszorú? :o)

Csak attól lehet, hogy az Ytong 0,35-ös K-jához képest a koszorú 5 cm-es Herratekta szigeteléssel lófütyi és harmatpontra hűl a koszorú. Az meg - a táblázat alapján - 55%-os páratartalomnál, 20-21 foknál kb. 11 fokos koszorú hőmérsékletet jelent.
Előzmény: rferi (24146)
rferi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24149

Épp tegnapelőtt láttam egy ilyesmi páramentesítőt egy barátomnál, mert lepáráltak, ui. a nyári épületfelújításból még nem száradtak ki.

Arra is gondolj, hogy az egy spéci klíma, hűti a levegőt, és fogyasztja a villanyt.Ez ugye kétfelől dupla költség (plusz fűtés, és villanyszámla), tehát nem csak megvenni kell tudni, de "etetni" is!A vizet azt szívja rendesen, azzal nincs hiba.

Előzmény: freelive (24147)
maszek10 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24148
Nem nelem fogy 8 m3/nap ( de jó is lenne ) , hanem MZperYpsz-nek, arra válaszoltam.
Előzmény: memorix (24143)
freelive Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24147
Üdv, ez a Bref valami használható színes festett falra is? Mert a többség kifehéríti a falat, így nem tudom alkalmazni. Nekem soksat segített a vizesedés és penélsz terén az újrafestés. Elvileg penészgátló fedtékkel lett újrakenve belül a lakás, és nagyon jól eddig bírta. Az idei télen most jott elő először kis vizesedés, és halvány penész. De az eddigi anyagokkal nem tudom kezelni a falat mert eddig minden fehér volt és ott nem látszódott a kifehérített rész. Én gondolkodtam egy páramnetesítő beszerzésén. De az alább közölt táblázatbl kiderül mindenféleképp van olyan hőmérsékletkülönbség, ahol kicsapódik a pára, igaz nem mingódegy 80%-os vagy 40%-os páratartalom mellett történik mindez. Szerintetek? Én 45ezerért áttam nem gagyi napi 8-10liter (elvileg) vízkivonással dolgozó páramentesítőt. Figyelembevéve a lakás belső felújításának költségeit, ez aprópénznek tekintendő. De nem annyira aprónak hogy ne fájna ha tök feleslegesen vásárolom meg, vélemények?

freelive
Előzmény: gyattila (24130)
rferi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24146

Na de ne szórakozz már! 9 fokos, meg 5 fokos koszorúhőmérséklet?

Hát azért annál már csak képesek vagyunk melegebbet csinálni 21 fokos léghőmérséklet mellett?

Előzmény: MZ/Y (24138)
rferi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24145
Na erről meséljél nekem bővebbet légyszives, mert én is akarok ilyet csinálni a házban, csak fogalmam sincs róla, eszik-e vagy isszák, hol lehet beszerezni, mik a kritériumok, mennyibe kerülnek, és úgy egyáltalán! :))))
Előzmény: peterch (24132)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24144
Nem, ez csak a tegnapi mérés vége volt.
A "nagy" mínuszokban olyan 11 m3 ment el HMV-vel, főzés nélkül (az villany).
Az 5-6 m3-t én is irigylem, de elég drasztikusan kellene költeni a leszorításához, úgyhogy nem foglalkozom vele. Amúgy is jön a globális felmelegedés, pár év múlva már nem kell fűteni. :o)
Előzmény: maszek10 (24142)
memorix Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24143

Nézd ha azt irod, hogy 8 m3 /nap az nem sokat mond...mennyit nm fűtesz, egy szát fűtesz és csak ott annyi vagy egyenletes a ház fűtése, milyen az éjszakai, nappali otthonlévő, nappali távollét hőmérséklete...ezek nélkül ez fél információ

 

Amúgy nálam -6 -8 -nál 6 m3 106 nm egyenletesen fűtőm, otthon nappali 24 fok, esti 22fok, távolléti 21 foknál....most még fűtők egy 20-25 szigeteletlen faházat is (nyári konyha) és akkor a 10,5 m3 megy el...a faház konvektoros fűtésű...és 20-25 nm az alapterülete...

Előzmény: maszek10 (24142)
maszek10 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24142
Durván ~ 8 m3/nap, -8-10 C-ban ? Sokan megirigyelnék.
Nekem a Quadriga a dupláját bevágta a főzéssel és a melegvízzel együtt, bár a quadrigának van egy nagy hátránya, amiatt is kellene lecserélnem.

Tudom irigyelni, mikor napi 5-6 m3-es fogyasztást írnak naponta.

A szellőztetésben egyetérek veled, lehet, de csak módjával, mert utána meg lehet visszafűteni, a benti hőfok meg ingadozik rendesen.
Előzmény: MZ/Y (24141)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24141
A méréshez még:
Délelőtt fél 10-re tegnap este 6 óta elment bő 5 m3 gáz.
Előtte ugye déltől este 6-ig bő 3.
A kapcsolgatás az pedig az írt, 35 mp fűtés, 90 mp keringetés.

A kazán túlélte. :o)
Előzmény: MZ/Y (24115)
micimacho Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24140

Megmondanád, hogy hány m2-re? Csak hogy legyen viszonyítási alap... Egyébként a másfél m3 keményfa, az mondjuk úgy 10q. Jó vegyes kazán esetén (nem kandalló) az kb annyi energia, mint mondjuk kb. 300m3 gáz... csak hogy a közös nevezőt összehozzuk valahogy.

mm

Előzmény: nszethi (24075)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24139
Ha nincs jelentős hőhidad és rendesen szellőztetsz, cseréld nyugodtan.
Előzmény: maci124 (24136)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24138
Az a baj, hogy hiába szellőztetsz, ha nagyon el van kefélve valami (jelentős hőhidad van), akkor az sem ér semmit. Írtam, nálunk 50-55%-os páratartalom mellett is vizesedik a fenti él, ezen nem segítene az automata szellőztetés, a páratartalmat lentebb vinni nem tudnám - pláne egy jó kis taknyos időben.
Az igaz, hogy gyakori szellőztetéssel vagy automata szellőztetéssel minél lentebb kell szorítani a páratartalmat (és aki itt spórol az energián, könnyen szembetalálkozik a penésszel), de van egy határ, ami alá úgysem megy...

Pár éve volt egy jó kis táblázat belinkelve, ahol a különböző páratartalaom, (fal)hőmérséklet alapján meg volt adva, hogy mikor csapódik ki a pára - ott nagyon jól látható volt, hogy nagy hőmérséklet-különbségnél nem létezik olyan alacsony páratartalmat csinálni, hogy ne csapódna ki. Esetleg klímával, de az meg nem olcsó mulatság. Se megvenni, se üzemeltetni.

Hopp, itt is van.
Jól látszik, hogy ha a koszorúm belső oldala (vagy a falam a koszorú alatt) mondjuk 9 fokosre hűl, a benti hőmérséklet 21 fok, akkor 45%-os relatív páratartalmat kell csinálnom, különben kicsapódik a pára. Ha a koszorú 5 fokra hűl, akkor már 35% alatt kellene tartanom, ami nyilván nem megy.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24137
Egyébként van benne valami ... ;-))) Én kicseréltem de a furdőszobában van cirkuláció csak ablakon be a hideg es a kazankéményen ki .... Ja es a konyhai szagelszívó ...
Előzmény: maci124 (24136)
maci124 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24136
Parasodas, penesz temaban:
Most, hogy sajat radiatoros futesem van, gondolkodtam a mar nem tokeletesen zaro nyilaszaroim cserejen.
Aaaaa dehogy.... :) ("Egbol pottyant Mese" reflen)
Jo ez igy.
ppippa Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24135
S miért kwh a mértékegység a kijelzőn?
Előzmény: ppippa (24134)
ppippa Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24134

Sziasztok!

 

Fűtési kérdésem lenne:

Egy nagyobb társasházba vagyunk albérletbe, gáz nincs a lakásban, hanem egy központi közös kazán van valahol a házban. Van 3 lapradiátorunk, 1 törcsiszárítonk, azokon nincs mérő, hanem egy techen classic digitális hőmennyiségmérőnk van, amire az összes ugye rá van kötve.

Mennyi lehet a normális havi fogyasztás? Akinek ilyen van, mennyi szokott lenni általában?

 

 

maszek10 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24133
Speciális helyeken tényleg van olyan én ezt nem állítottam, csak azt, hogy egy normál higanyos hőmérő, ami általában a lakásokban van ( 8-10 cm ), nem arra való, hogy tizedes pontossággal mérjünk, illetve lehetne, csak körülményes.

Mondjuk, speciel lázmérőt sem láttam még a falon, hőmérő helyett.

Előzmény: rferi (24124)
peterch Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24132
Szia !

Velemenyem szerint eleg a hovisszanyeros szelloztetes. Nalam ez mukodik osztol es nincs parasodas se az ablakon, sem a falakon kicsapodas. A szellozorendszert is vezerelheted higrosztattal .
Az ablakra szerelheto szelloztetok is jok lehetnek, csak szerintem olyankor kellene az ablakok alatt, legalabb alacsonyabb homersekleten/35-40C fokon/ temperalni a radiatorokkal a levegot. Ujabb lehules es ujabb kicsapodas elkerulese vegett.
Legalabb is gondolom en. De lehet ,hogy tevedek. Valamint ebben az esetben a hoveszteseg is szamottevo,mert a para sok hot visz ki magaval.

Udv ,Peter
Előzmény: gyattila (24130)
kfny Creative Commons License 2008.01.05 0 0 24131
Köszi a választ. Megpróbálom lerajzolni. Bár most rávettem az uramat, h ne kandallózzon és nézzük meg a fogyasztást egy pár napig. Kíváncsi leszek rá.
Előzmény: micimacho (23945)
gyattila Creative Commons License 2008.01.05 0 0 24130

Penészesedés témához. Néhány szomszédomnál, ahol 4-en élnek 50-55 nm-en, és nem szívesen szellőztetnek, szinte katasztrofális méreteket öltött a nedvesedés és a penész. Náluk még a mennyezet alatti diszcsíkon is látszik. Néhány hete még amikor az esős idő volt nálam is előjött, de ebben járatos szomszédok tanácsára a Bref Universal Power Disinfection nevű kb. 900 ft-ba kerülő csodaszerrel lekezeltem. Azőta nem jött elő. Állítólag többszöri használat után sem hagy nyomot a festésen.

 

Utána olvasgattam egy kicsit a témának, mert penészem ugyan nincs, de az ablakaim rendesen vizesednek, pedig elég sokat szellőztetünk. Szóval az egyedüli üdvözítő megoldásnak tűnik higroszabályzású légbeömlők (asszem ez a pontos neve) szereltetése minden ablakra és esetleg ezt még meg kellene támogatni egy kis gépi szellőzéssel is. Nem tudom van-e valakinek erről tapasztalata?

rferi Creative Commons License 2008.01.05 0 0 24129

Nem lesz többlet! Egyrészt az óra visszafelé forog, másrészt ez egy-egy akció alkalmával pár deci csak, szinte észrevehetetlen.

Én is csak azért vettem észre nálunk annó, mert éppen egyszer az aknában dolgoztam a kerti locsoláson, mikor az asszony főzött.És azt látom, hogy oda-vissza leng a víz!??Ahogy nyitogatta a csapot, szépen rángatta a rendszert.

Mondom mi ez, utánakutattam a rendszerben, és kiderült, hogy felakadt a szelep.

Aztán mikor átszereltem tavalyelőtt a fürdőszobát és vele együtt a komplett vizrendszert is, betettem egy 5 literes HMV tágulási tartályt a szelep és a bojler közé, hogy ne folyjon el a tágulási víz.Azóta se lengés, se csöpögés.A víz betágul a tartályba, majd onnan vissza be a bojlerbe az első csapnyitáskor.Előtte meg kétnaponta egy vödör vizet kellett kiöntenem.

Előzmény: Villmer (24128)
Villmer Creative Commons License 2008.01.05 0 0 24128
Akkor valszeg én is cserélem inkább.
A vízóránál ez a visszafolyás fogyasztástöbbletként jelentkezik vagy nem ???
Előzmény: rferi (24125)
rferi Creative Commons License 2008.01.05 0 0 24127
Na, inkább olvastam volna végig! :)))
Előzmény: remote access (24109)
rferi Creative Commons License 2008.01.05 0 0 24126

Nézd végig az elektromos vezetékezését az automata lángőrnek!Lehet, hogy meglazultak a csavarok, és nem érintkezik rendesen, időnként elengedi a relét, és lezárja a gázt.

Húzz a csavarokon!

 

Előzmény: Real_Tek (24106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!