Keresés

Részletes keresés

p1mp0 Creative Commons License 2003.03.22 0 0 239
Nemrég olvastam egy új vírusról:

„Kilóg” a sorból az a furcsa, az előbb már említett, svéd újságíróknak küldött üzenet, amit W32/Ganda-A írója a vírusba rejtett el, és állítja, hogy megkülönböztette a svéd oktatási rendszer, ami miatt sérelem érte.

„WORM.SWEDENSUX: Kódolta: Uncle Roger, Hőrnsand, Sweden, 03.03. Megkülönböztet a svéd iskolai rendszer. Ez nyolc év megkülönböztetésére a válaszom.”

Van valakinek ötlete mi lehet ez mögött?
Előzmény: Törölt nick (222)
Boszorka Creative Commons License 2003.03.22 0 0 238
Miután nem tudom átaludni a telet, így a nyári világosság se fontos nekem. Mi a jó abban ha éjszaka világos van? Rámsüt a nap hajnali 3 órakor és nem tudok aludni. Télen viszont a sötétség az Brrrr....
Előzmény: Törölt nick (237)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.22 0 0 237
Kevesen is vannak, meg szivesen ülnek otthon. Hihetetlennek hangzik, de komoly turizmusuk van, annak ellenére,hogy nagyon drágák az utak oda. 4000 kr alatt nincs ut egy hétre. Ezért az összegért ket nap mulva utazhatsz pl Indiába, vagy akárhova a világon.
Semmi gond a svéd idöjárással. Amit télen elvesztesz a sötétség miatt azt nyáron visszakapod.
A hidegröl csak annyit: a svédek szerint nincs rossz idö csak rossz ruha.
Előzmény: Boszorka (236)
Boszorka Creative Commons License 2003.03.21 0 0 236
Azok tényleg túl kevesen vannak, vagy nem szeretnek utazni. Minden esetre én még élő islandival sehol nem találkoztam :-)
Arról nem beszélve, hogy a svéd időjárás is rút és sötét, hát még Island.
Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.21 0 0 235
Akkor Islandra kellett volna mennem 68 ban.
Előzmény: Boszorka (234)
Boszorka Creative Commons License 2003.03.21 0 0 234
Ez tény, viszont néha van valaminek "ritkasági" értéke is :-)
Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.21 0 0 233
Persze, hogy nincs hiába. Teljesen igazad van. Ezen a nyelven beszélek és irok 34 éve. Inkább arra gondoltam, mivel ilyen kevesen beszélik nem annyira használhato, mint pl aaz angol, spanyol stb.
Előzmény: Boszorka (232)
Boszorka Creative Commons License 2003.03.21 0 0 232
Egy nyelv sohasincs hiába. Én sokszor hasznát vettem, mikor már nem éltem ott. Itthoni életem első éveiben rengeteget beszéltem svédűl és nagyon hasznos volt, hogy tudtm beszélni. Végül is a magyart se sokan beszélik, mégis jó hogy tudjuk, nem?
Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.21 0 0 231
Megnéztem. Majd csak kialakul, ha feltöltik. Čn irtam bele szavakat, de utána sem találta meg ,gondolom valaki ellenörzi a beirt szavakat, azért.
Előzmény: Cincogi (230)
Cincogi Creative Commons License 2003.03.21 0 0 230
Ůj, és éppen ezért még feltöltésre szoruló online szótár:

http://dicswe.avw.hu/
Kííváló munkaidös elfoglaltság, miközben pörög az IDEAS ;)

Előzmény: SUNYI (224)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.20 0 0 228
Hiányszakmák ma:

Speciális orvosok pl. altato
ápolok
segédápolok
fémipari szakmunkások
észtergályos,maros stb.
általános iskolai tanárok

A többiböl van 300 000 munkanélküli.

Előzmény: ingmar-b (223)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.20 0 0 227
Sajnos svéd nyelvet nem beszélik nagyon sokan a világon, biztos ezért van. Megtanul az ember egy nyelvet majdnem hiába.
Előzmény: SUNYI (226)
SUNYI Creative Commons License 2003.03.20 0 0 226
Köszi!

Olyan szotaram van mar több is. Föleg antikvariumokban talaltam öket. Nekem epp online-ra lenne szuksegem,mert azzal sokkal gyorsabban lehet keresni. Persze ettöl nem döl össze a vilag. :-)

Azert erdekes, hogy az interneten nem talalhato egyetlen sved-magyar szotar sem.

Udv,
S.

Előzmény: Boszorka (225)
Boszorka Creative Commons License 2003.03.19 0 0 225
Online szótárról nem tudok, de létezik svéd-magyar és magyar-svéd szótár. Nézz körül könyvesboltokban, amazon.hu stb.
Előzmény: SUNYI (224)
SUNYI Creative Commons License 2003.03.19 0 0 224
Szep napot mindnkinek!

Egyetlen rövid kerdesem lenne csupan.

Tudtok-e valamilyen sved-magyar magyar-sved online szotarrol, amit az interneten megtalalok?

Ugyanis eppen svedul tanulok es eleg körulmenyes az sved-angol es angol-magyar szotarok hasznalata. Es termeszetesen meg sok dolgot nem is lehet igy ket szotaron keresztul helyesen leforditani.

Szoval ha tudtok ilyen linket kerlek aruljatok el.
Elöre is köszi!

Udv,
Sunyi frĺn Göteborg

ingmar-b Creative Commons License 2003.03.19 0 0 223
Hej! Már régóta külsősként olvasom az eszemecseréteket, nagyon izgi. Az lenne a kérdésem: mi hiányszakma arra? Halk célzásom a szociális szféra (szocmunka, szocpol felé terelődik). HZa tudjátok légyszi segítsetek.
Köszi, minden jót.
Uumo Creative Commons License 2003.03.14 0 0 219
Igazad van. Szerintem is, egyedül Göteborg Europai város Svédországban, mert Malmö tisszta Palesztina, igaz van Székely-Ljungby is meg Olah-Växjö is.
Előzmény: janoka (216)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.14 0 0 218
A Säpo nak nincs köze a dologhoz. A hir a Rikskriminalen-töl jön, mint olvashato. Rendöri megfigyelésröl van szo, amely bünözök,és azzal gyanusithatok ellen irányul. Nagyon helyesen.
Gondolj csak a narkotika csempészetre. A legtöbb a lengyelektöl jön, vagy az arab körözött kemény bünözökre, akik valamelyik kusinnál bujdosnak valahol a szomszédban.
Előzmény: janoka (216)
janoka Creative Commons License 2003.03.12 0 0 216
sziasztok!!!

csak ugy olvasgattam a beirasokat..szorakoztatott:)
en 15 evet huztam le Stockholmban...igen fiatalon kerultem ki..tehat anyanyelvi szinten beszelem a svedet, amit itthon most egy picit tudom csak kamatoztatni...na de ez nem ide tartozik...

egy megjegyzesem lenne Svedorszagról....

érdekes ország!!!
érdekes emberek!!!
tisztaság van!!

de egy biztos...en nagyon jol dontottem, hogy haza koltozok és itt atrendezem az eletem!
vallalkozast kezdtem..bejott..
3 éve vagyok itthon és nem hianyzik onnan semmi!!!!!

az egesz egy nagy agymosás..komolyan..
ha sikerul nekik atformalni az emberkét akkor minden nagyon szép és jó..ha nem megorulnek az emberek:)

amikor a kurdok svednek tartjak magukat:)))))

bar az igaszsaghoz hozza tartozik, én stockholmban éltem..es nagyon bizonyos vagyok benne ha pl. Göteborgban laktam volna, masképp lett volna minden...mivel Europa kozelsége miatt a svedek is egeszen masképp gondolkodnak arrafelé...

udv!!!

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.12 0 0 215
Čn is olvastam. Amiota lelötték, rendszeresen megjelennek cikkek a legkülönbözöbb teoriákkal. Ne felejtsd el a Palmegrupp mai nap is meg van. Ennyi ideje szedik a fizetésüket, csak ezzel az egy üggyel foglalkoznak, és a világon semmit sem produkáltak eddig. Kellenek ilyen hirek, hogy bebizonyitsák mekkora szükség van a hatalmas munkájukra. Hiába, a jo munkához idö kell.
Előzmény: Törölt nick (214)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 212
A Palme gyilkosság egy nagyon érdekes dolog. Valami büzlik az biztos. Könnyen elképzelhetö,hogy házon belül kell keresni a megbizot,esetleg a kivitelezöt is.
Palme a végére már nagyon elment balra,és ez nem tetszett mindenkinek.
Előzmény: Törölt nick (211)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.10 0 0 210
Nagyon helyesen tette a svéd titkosrendörség /SÄPO/, hogy figyelték az akkori kommunistákat, és a többi szélsöséges baloldali szervezeteket KPLMR stb. Abban az idöben de még a 70-es évek elején is élt a rysskräck, magyarul oroszrémület. Ha esetleg nem vigyáztak volna nem tudtunk volna idejönni a komcsi diktaturábol.

A titkosrendörségre mindenhol szükség van, akkor is ha a metodjaik kritizálhatok.

Előzmény: Törölt nick (209)
Cincogi Creative Commons License 2003.03.10 0 0 207
A 77000 feljelentés között nagy számmal előfordulhatnak ismétlődések is, ugyanis nem jellemző, hogy valaki az első és egyetlen pofon után egyből a telefon után nyúl.
Mégegyszer megkérdezem, nem félsz, hogy ebben az országban te is "elferdülsz" vagy talán valami rossz svéd vér kerül a vérvonaladba? Miért muszáj neked ennyi sok degenerált hülye között élned, amikor vissza is térhetsz nagymúltű őseid földjére? Továbbra sem hiszem, hogy hiteles képet nyújtasz az országról. Normális ember hanyatt-homlok menekülne egy ilyen helyről.
Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.07 0 0 206
Raszbiologiában, és genetikában sajnos nem vagyok otthon,ezért nem tudok hozzászolni a témához. A valosággal viszont minden nap találkozom és elég mélyen.
Előzmény: Törölt nick (205)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.05 0 0 203
Ma láttam egy magyar reklámban reggel a TVben, hogy otthon minden harmadik nap meghal valaki a családon belüli veszekedések miatt.
Előzmény: Cincogi (202)
Cincogi Creative Commons License 2003.03.03 0 0 202
Ne hidd azt, hogy itthon jobban állunk erőszak dolgában! Versenyre kelhetünk a svédekkel.
Itt ugyanis évente 20-25 csecsemőt emésztenek el a szüleik. Erre is megvan a magyarázat. És nem feltétlenül genetikai, ahogy te azt már többször feszegetted. Ha jól tudom, István király a nagybácsikáját 4 szeletre vágva függesztette ki különböző várak ormára. Most akkor ez kihat a magyarok gyilkossági szokásaira? Azt azért mégsem, ugye? Tök felesleges szidni a svédeket. A mi portánk előtt is van söprögetnivaló, hidd el.
Sőt:
"A családon belüli erőszak, a gyerekek bántalmazása pedig – nagyon óvatos becslések szerint – az esetek 10 százalékában derül ki. Ezek alapján pontos arányt ugyan nem merek mondani, de az biztos, hogy nagyon magas az örökre titokban maradó esetek száma. Jó példa erre annak az asszonynak az esete, aki már harmadik gyilkosságot követte el, amikor „megbukott”."

Idézet innen:
http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=51305&DocID=50637#50637

És akkor még csak a mezei csecsemőgyilkosságoknál tartunk.

Előzmény: Törölt nick (201)
Cincogi Creative Commons License 2003.03.03 0 0 200
Szerintem én folyamatosan azt teszem, a hiba talán a te készülékedben van. (bár az igaz, hogy egy lépéssel elcsúsztunk, de nézd meg az előzményben, hogy én mire válaszoltam.)
Előzmény: Törölt nick (199)
Cincogi Creative Commons License 2003.03.03 0 0 198
Ágnes sztorija nem jött át.
Én speciel teljes mértékben támogatom, hogy van egy fórum, ahol a gyerekek félelem néllkül felszólalhatnak, ha a szüleik bántalmazzák őket. Szerinted jobb az, ha elfordítjuk a fejünket, ha gyerekverésről, erőszakról, megrontásról szerzünk tudomást? Mert itthon egyelőre még ez van, az egyik utóbbi esetben is a fél falu tudta már, hogy az apuka mit művel a kislányával, mire a jegyző végre feljelentést tett.
Előzmény: Törölt nick (196)
Cincogi Creative Commons License 2003.03.03 0 0 197
Kedves Uomo, nagyon érdekes eset vagy Te, néha az az érzésem, hogy az orrodnál tovább nem látsz. 1. Regisztráció nélkül is lehet olvasni a fórumot, ahogy én az a kezdetektől teszem, csak most éreztem úgy, hogy beleszólok. 2. Nem élek Svédországban, nem integrálódtam, ezt nem is akarom bebizonyítani. Csak arról beszélek, hogy Te a saját szájad íze szerint fordítod le a cikkeket és ez így nem objektív tájékoztatás. Pl. az a ferdítés, hogy te a cikkbe simán belemagyarázod a szándékosságot, holott arról szó sincs. Vagy ha igen, mutasd meg, légyszíves, az is lehet, hogy valami elkerülte a figyelmemet. Az én olvasatomat már alább leírtam.
Előzmény: Törölt nick (195)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.01 0 0 194
Egész egyszerüen arrol van szo, hogy Uumo lapszemlét tart a forum tagjai részére. Mivel svédül viszonyla kevesen tudnak, nem árt ha betekintést nyernek a svéd ujságokba a Tisztelt Társak.
Előzmény: Cincogi (193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!