Keresés

Részletes keresés

MEB Creative Commons License 2014.11.10 0 0 2657

Igen.

Az uj szaunavilag az teljes mertekben fruhamentes, a regi a textiles.

Előzmény: auréliuszf (2656)
auréliuszf Creative Commons License 2014.11.10 0 0 2656

Debrecenben az Aquaticumról van szó?

Előzmény: habibi85 (2655)
habibi85 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 2655

Sziasztok! Magyarhertelend abszolút N besorolás.

Debrecen Termálfürdő Szaunavilág Nk és N.  Nk azért, mert a lepedőt még sokan a kabinban is viselik, de fürdőruha nem fordul elő. A hét minden napjára érvényes a fürdőruhamentesség.

Előzmény: auréliuszf (2654)
auréliuszf Creative Commons License 2014.11.08 0 0 2654

update:

 

Budapest:AquaWorld: Vt

 

Sárvár:

Termál fürdő: Nk                        magyaros lepedőzés jellemző

Danubius Healt  V                       Spa kültér N , beltér 

Sárvár Spirit  V                           csak papíron naturista valójában kulturálatlan vagy vegyes...

 

Hévíz:

Carbona Hévíz élménybeszámolók alapján N

 

 

Bükfürdő:

Termál: N                                 legjobb magyar, de az osztrák színvonalat még ez sem éri el

Greenfield Hotel : V                  erősen vegyes az összkép :)

Danubius Healt SPA N               külön férfi és női

 

Egerszalók: V                              csak a rönk szauna natúr bent nem

 

Mátrahotel V,                               azért V mert kettő van egy natur , natur pihenővel külön helyiségben, és egy ruhás

 

Szentgotthárd termálfürdő: Nk   kicsi a beltér nagyon bezsúfolt, bikinizés lepedőzés megtűrt

 

Debrecen:                                    Aquticum Péntekenként N

 

Sopron:

Hotel Fagus: N                                   

Hotel Lővér: V

Hotel Pannonia: :-------               lehetőség közerkölcsre hivatkozva megszűnt; valójában többségbe kerültek a kelet-magyarországiak (pénz beszél..)                      

Club Vital Sopron panzió: V          szép rönkszaunájuk van dézsa zuhannyal, meztelenség megengedett de csak a szaunában

 

Esztergom: N                                 újra indult

 

Visegrád:  Termálhotel V               azért V mert kettő van egy ruhás és egy natur, de vegyesen 

 

Kehidakustány: Nk                          Magyaros lepedőzés jellemző

 

Magyarhertelend Termál fürdő:      minősítésre vár

 

Lenti strand V                                   honlap alapján , külön Naturral, de erre is várom a visszajelzést

 

Ausztria:

Bad Tatzmannsdorf: N

Stegersbach: N

Lutzmansburg Sonnenterme: N 

Loipersdorf: Therme: N

St. Martins Therme & Lodge: N

 

jelmagyarázat:

N: Naturista

Nk:Kultúrálatlan naturista

V: vegyes

Vt: (éppen hogy csak) tolerált vegyes

A jelmagyarázat a szaunán belüli állapotokra vonatkozik!!!

A pihenőben természetszerűleg a többség be van takarózva. (A gyengébbek kedvéért) 

 

BandeszTipo Creative Commons License 2014.11.08 0 0 2653

Sziasztok!

Hajdúszoboszló Aqua Place szauna világában valóban található textilmentes rész?

Aki járt már a szauna világban vélemények mik a helyről?

grafiti Creative Commons License 2014.11.03 0 0 2652

Kedves Parbaniek !  Mikor Bükk-fürdöt  (pontosabban szauna-világát ) Kelet-Európa legszínvonalasabbjának nevezzük, azért nem árt , ha van valami összehasonlítási alapunk. Bár évente 1x én is utazom  400km , hogy megtapasztaljam kultúrájukat, azért most ajánlanám figyelmedbe a következö hasonló színvonalú ( ha nem jobb, de az már csak nézöpont kérdése )  szaunakomplexeket :

http://www.termabialka.pl

http://www.aquapalace.cz

http://www.tatralandia.sk/atrakcie-a-aktivity/aquapark/tropical-paradise/ 

s hidd el, cseheknél , szlovákoknál, lengyeleknél is vannak helyek, ahol szigorúan betartják-betartatják a szaunázás írt-vagy íratlan szabályait. A hely architektúrája pedig  ízlés dolga !

(ha haverod a PR menedzser, íthatnál nekik, ne zárják be télre szaunavilág udvarán található melegvizes medencét,  s akkor talán én is megszavaznám nekik azt a bizonyos " leg"-et ,addig  marad a lengyel tátra, ahol nem gond a -20 C-ban való üzemeltetés sem )

Előzmény: Törölt nick (2648)
fikuszkukisz7 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 2651

én ezért is tiltanám meg a fürdőlepedőbe csavarást

 

Szinte nulla mennyiségű vizet tud felszívni és távozás utána  a padon és a padlón  ott marad a tócsa ami nyilván negyed óra alatt belepárolog a levegőbe.

 

Elégé gusztustalan

 

 

Előzmény: csirihau (2650)
csirihau Creative Commons License 2014.11.01 0 0 2650

Sárvár Danubius  Hotel Spa

 

Eddig idejártunk évente kétszer, de most már gondolkodom rajta. A valahol olvasott  NK besorolás ( nem kulturált) egyre inkább ráillik. A probléma  a magyar és  szláv vendégekkel van. A szauna  textilmentes (elvileg). Ki van jelölve 2x1-1  óra a textileseknek és a nőknek. Ez igen korrekt megoldás lenne, ha betartanák. Simán bement 2 magyar srác a nőknek fenntartott időben, simán bement a textilmentes időben a magyar apuka a 10 éves gyerekkel, aki nem bírta a meleget, s rohangált, amíg rá nem szóltam.  Az elsőre a fürdő őrnek kellett volna ügyelni, a másikra azt a választ kaptam, hogy nincs korhatárhoz kötve (..igen- a csecsemőt is be lehet vinni.."). 

A szauna lepedő vagy törülköző használat pedig minősíthetetlen. A kedves  orosz vendég  elfekszik a felső padon térdtől és válltól kifelé  nincs alatta  semmi, s csöpög a padra. Magára teker  a csípő környékén egy törülközőt,  a lába a padon, szintén csepeg  szanaszét, néha az én szauna  törölközőmre, amíg észre nem veszem. Egy-két  honfitárs lazán bejön  műanyag klottgatyában, törülköző nélkül, de van rajta  óra és vaskos  csuklólánc. Olvasni alig tudhat (valószínűleg nem is akar, s nem is érdekli),  mert a  szauna használat  elég jól ki van plakátolva. 

Nagyon kiakadtam nem is annyira a fürdőruhásokon (őket csak nem lehet megérteni), hanem ezen a kulturálatlan  lepedő-törülköző használaton. Én nem azért akarok szaunába menni, hogy minden unintelligens  társammal  veszekedjek és magyarázzam az elvárt viselkedést.

 

fikuszkukisz7 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 2649

Már pedig szauna illetve a hideg medence után jó ha valaki betakarózik. Ha szaunában valaki az FKKnak akar hódolni nyilván teheti de nem erről szól. És szintén nyilván csak azért normál szaunázó nem fog fürdőruhát felvenni, hogy bemenjen a pezsgőfürdőbe, vagy a zuhanyozóba. És igen ha mindenki meztelenül van akkor lehet elvárás, hogy senki ne vegyen fel fürdőruhát; etikai kérdések miatt is.

És pont etikai problémák miatt én sem szeretem a lepedőbe burkolóztak.

 

 

Előzmény: tbd (2647)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 2648

Korrekt a tájékoztatás amit írtak!

Ez a valóság!

Szerintem Kelet Európa legszínvonalasabb,kulturált szauna világa található Bükfürdőn!

És a látogatok többsége is "jól viselkedik"!

 

Szinte minden évben 1 szer 2 szer ellátogatunk feleségemmel!

Eddig nagyon meg voltunk elégedve a szolgáltatással!

Előzmény: tbd (2645)
tbd Creative Commons License 2014.10.30 0 0 2647

Kinek miről szól. Ahol a szauna területén jakuzzik és élményfürdő is van, amik fürdőruha nélkül használandók az már szerintem FKK. Én nem látom olyan élesen a határt a fürdőruha nélküli szaunázás és az FKK között mint Te. De természetesen aki be akarja takarni magát az takarja be. Tegye úgy ahogy jól érzi magát. A sárvári fürdőt látogató osztrákok nem nagyon takargatták magukat pár éve, mikor én is rendszeresen használtam az ottani szaunát, ezért volt nekem fura amit Ausztriában tapasztaltam.

Előzmény: auréliuszf (2646)
auréliuszf Creative Commons License 2014.10.29 0 0 2646

Szaunázás után be kell takarózni és közlekedéshez is fel szoktak valamit venni az osztrákok. A szauna  nem az FKKról szól hanem arról hogy nem fürdőruhában szaunázunk. Az osztrákok még így is jóval szabadabban csinálják mint a magyarok

Előzmény: tbd (2642)
tbd Creative Commons License 2014.10.29 0 0 2645

Kinek van tapasztalata a Bükfürdői szaunáról? Kérdésemre a lenti választ kaptam tőlük? A valóságban is ilyen jó a helyzet? Milyen a vendégsereg? Gondolom sok az osztrák.

 

"Tisztelt XY Úr!

 

Köszönjük fürdőnk iránti érdeklődését!

 

Szaunánk egész területe fürdőruhamentes terület. A belépőjegyek egy darab szaunalepedő használatát tartalmazzák, mely viselése nem előírás, csupán a kabinokban, ahol a fa elemekkel, ülő részekkel nem érintkezhet bőr. (Láb sem.)

 

A medencék és jakuzzik is mind fürdőruha nélkül vehetők igénybe.

 

Reméljük hamarosan vendégeink között köszönthetjük!"

pistiisti Creative Commons License 2014.10.29 0 0 2644

Sziasztok!Hévíz, Europa fit hotel, szauna élményeim: földszinti szaunarészleg (gőz, illat, jég....)a fürdőruha megengedett!! tehát alapvetően lepedőben, meztelenül is lehet szaunázni! A német, osztrák vendégek élnek is a meztelenség lehetőségével, a több (magyar, orosz) itt még nem.A fenti rész, naturista rész: panoráma finn szauna, zuhanyzók, gőz és pihenőtér!A személyzet vigyáz is hogy szigoruan csak lepedőben vagy nélküle lehessen szaunázni, még törölközőben sem lehet! (helyes) Néha, véletlenül betévednek  :-) vendégek és ruhában szaunáznának de megkérik őket hogy vagy lepedő vagy fáradjanak le! szóval oké minden. Lepedő van bőven, ivóvíz is. Nyugai vendégek korosztálytól függetlenül meztelenül szaunázik.Magyarok: 20-as korosztály még lepedőben, 30-as már fele-fele arányban de a szeánsz közepe vége felé már róluk is lekerül a lepedő :-) 40-től felfelé már bátrak:-) Az orosz vendégek nagyon vegyesek: inkább lepedőben mint nélküle de volt néhány érdekes helyzet: fiatal lányok a szaunában, gőzben teljesen meztelenül ülnek, fekszenek de mikor zuhanyoztak és jöttek ki a zuhany alól egymást takarták el a törölközővel, lepedővel! kicsit mulatságos volt számomra, mondtam volna is nekik de nem tudok oroszul ők meg nem tudtak angolul. Szóval korrekt a naturista rész, lehet nyugodtan kikapcsolódni, pihenni, szaunázni...

joc36 Creative Commons License 2014.10.28 -1 0 2643
Sziasztok november 8-9 hétvégén Hajduszoboszlo Béke hotel szaunába vârok mindenkit van naturista rész
tbd Creative Commons License 2014.10.28 0 0 2642

A hosszú hétvégét Ausztriában töltöttük, és az Avita termálban pihentünk. Jó hely, bárcsak nálunk is lennének ilyen szaunák, de azért nekem kis csalódást okozott.  Pihenőkben a sógorok egy része magyar módra takargatta magát, egyáltalán nem volt FKK feelingem. Az elején mi meztelenül közlekedtünk, de mivel abban a pihenőben mi voltunk az egyetlenek ezért leálltunk vele. Aki a szaunákba és medencébe bejött az már persze többnyire ledobott mindet. A korosztály csütörtökön és pénteken erős 50+ volt, szombaton megérkeztek a fiatalabbak is. Ami még csalódás volt, hogy ivókút nem volt szinte sehol, persze aranyáron lehetett palackozot vizet venni. Sok magyart láttunk, a többség tudta hogy kell szaunázni. 

 

 

Miki9999 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 2641

Hát szombaton kipróbáltuk az esztergomi Aquasziget szauna részét! Most voltunk először, de utoljára is! Kívülről az egész épület valami pusztulat, ráférne egy egész komoly felújítás! De ez lenne a legkevesebb! A szauna világ szép, tágas, ha az ott dolgozók odafigyelnének még jó is lehetne, de nem így van!

Hétvége lévén sokan voltak, volt példa mindenre! Pezsgőmedencében fürdőruhában, illetve anélkül is voltak! Szaunában volt olyan csávó aki a recepción kapott szauna lepedőjét a magán hagyott bermuda!!!! gatyájára csavarta fel és így szaunázott! Azt hittem nem jól látok! Csaj a bikini felsője pántját lehajtotta, hogy a magára tekert lepedő elrejtse! Volt minden, ami nem oda való, amiért szólni lehetne! 

2-3 olyan középkorú párral találkoztunk akik úgy viselkedtek, mint ahogy kell, illetve ahogy az osztrákoknál meg lehet tapasztalni! Bemegyek a szaunába lepedőben, ott letekerem magamról és ráülök ahogy az elő van írva! Kijövetelkor mivel szakad rólam a víz, kilépek mezetelenül a szaunából és lezuhanyzom, majd magamra terítem a lepedőt!

Olyan is volt aki lepedőben zuhanyozott!

Az pedig abszolut természetes volt, hogy fürdőruhában korzóztak sokan az előtérban, és senki nem szólt rájuk!

Szóval összességében tipikus magyar prüdériával és mentalitással működik ez a szauna világ is! Sajnos! Szerintem itthon nálunk nincs is olyan szauna világ mint az osztrákoknál /ha már messzebb nem is megyek/ a határ közelében!

Ennyi!

 

Apukam_149 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 2640

Köszönöm a hasznos információkat. Mindenképp ki fogom próbálni, hozzánk nem esik túlzottan messze. Közelebb van mint Egerszalók. :-)

Előzmény: MEB (2639)
MEB Creative Commons License 2014.10.25 0 0 2639

Szerintem a keleti orszagresz egyik legjobb szaunaja a debreceni. A tavolsag miatt sajnos csak a nyitorendezvenyre es a multkori Sauna WM-re sikerult eljutnunk. Ilyenkor nyilvan tobb a vendeg, viszont a nagy szaunaba sokan elfernek. Pihenohely is akad boven, akar udvari reszen is.

Deklaraltan textilmentes terulet. Ahogyan eszrevettem, nem csak erre, hanem a papucs, lepedo, stb. helyes hasznalatara is odafigyelnek.

A helyi szaunamesterek pedig garantaljak a felontes elmenyet!

Egyszoval, ajanlom!

Előzmény: Apukam_149 (2638)
Apukam_149 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 2638

Sziasztok!

 

A debreceni Aquaticum termálfürdőjének szauna világáról érdeklődnék. Összességében milyen? A honlapjukon úgy hirdetik, hogy teljeséggel textilmentes.  Ezt menyire tartatják be? Mennyire felkapott? Köszönöm előre is a válaszokat.

radweg Creative Commons License 2014.10.20 0 0 2637

Ausztria köztudottan a meztelen szaunázás Mekkája, ebből mutatnék be nektek egy gyöngyszemet. Loipersdorfban található talán Ausztria legjobb termálfürdője www.therme.at és ezen belül foglal helyet  a Schaffelbad www.therme.at/mein-schaffelbad mely egy teljesen textilmentes övezet. A környezet csodálatos, a kert varázslatos, a stájer szauna és a római fürdő, mint két különböző szauna világ funkcionál itt. Kültéri rönk szaunák, melyekben óránként különböző felöntések, termál medencék, jakuzzik, egy panoráma szauna, csodálatos kilátással egy tóra, mellette rögtön egy jakuzzi szintén a tó mellett tökéletes kikapcsolás. Nagyon sok elvonulási lehetőség a kertben, és beltérben egyaránt.  Egész nap csend nyugalom, varázslat. Szaunázási, viselkedési kultúra, milyen lehet itt vajon, még a kérdés is értelmetlen, mindenki gátlásoktól mentesen, természetesen meztelenül szaunázik, fürdik, napozik. Mindez azonban nem olcsó, érdemes az árakról is ejteni pár szót. A Schaffelbadba az egésznapos belépő € 42,50, a 2 napos jegy is € 80. Ez elsőre kifejezetten drága, még osztrák viszonylatban is. Rengeteget járok Ausztriába, sportolás, kirándulás szempontjából kedvenc helyem, és volt szerencsém kipróbálni a sógorok összes termálfürdőjét, de bizton állítom, hogy talán tényleg ez a legjobb. Itt hívnám fel a figyelmet, hogy itt a termál fürdővel összeköttetésben lévő szállodáknál bevett szokás, hogy egy éjszakai szállással két teljes napot tudunk igénybe venni. Szombat reggel megérkeztünk kb 9 óra körül - természetesen a szobát csak 14:30 után lehet elfoglalni - de ez nem jelent semmit, bejelentkezés a hotelbe, megkaptuk a wellness csomagot, szövet táska, fürdő lepedők, személyenként 2 db, fürdőköpeny, és irány a szálloda öltözője. Minden szobához külön szekrény, átöltözés, majd irány a Schaffelbad. A legfontosabb, hogy Schaffelbad belépőt automatikusan a szoba árhoz csak a Kowald szálloda www.kowald.com ad automatikusan, a többi szálloda csak a termálfürdőbe ad belépőt, ami nem ugyanaz. A szállodát teljesen felújították, most nyílt szeptemberben újra. Étkezést tekintve, a vacsora ami egyébként egy 6 fogásos menü, egy gasztronómiai kaland is, kb másfél óra, és a svédasztalos reggeli mellet van egy könnyed ebéd is. Ebéd elméletileg csak egyik napra jár, de ez a szálloda büféjében van svédasztalos formában kitéve és fürdököpenyben fogyasztható, mindkét nap ebédeltünk.  Vasárnap 10 órakor a szóba elhagyása, bepakolás az öltözőbe, majd maradás estig, mi konkrétan 20 óráig maradtunk. Ez a két fantasztikus nap egy éjszakai szállással € 147 került fejenként. Természetesen nem olcsó, de figyelembe véve, hogy a 2 napi belépő € 80 lett volna + szállás + étkezések talán megengedhető. Mivel most hétvégén voltam negyedszer, és azt mondhatom, hogy aki egy felejthetetlen 2 napra vágyik egy csodálatos környezetben, az rögvest próbálja ki.

rastlin0 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 2636

Kedves fórumozok!

A segítségeteket szeretném kérni információ szerzésben. A hétvégén a családommal a felújított Rudas fürdőbe készülünk éjszakai fürdőzésre , ha valakinek van tapasztalata , vagy halott már pozitív ,vagy negatív kritikát , élményt az éjszakai fürdőzéssel kapcsolatban és megosztaná nagyon megköszönném. 

informania Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2635

Kedves MMilo,

 

a Hotel Spirit konkrét kialakítását (tusolók elhelyezkedése stb.) nem ismerem, de általánosságban néhány gondolat a részemről.

"Minimum meztelenség" - értelmezhetetlen fogalom, ilyen nincs. A szaunázásnak több lényegi feltétele közül kettő:

- fürdőruha,papucs nélkül kell és

- görcsösen, feszülten nem szabad.

Az elsőhöz hozzátartozik a fürdőlepedő / szaunaszett (ez utóbbi egy törülköző jellegű, testre tekerhető és pl. tépőzárral rögzíthető szett - szerintem sokkal jobb, mint a lepedő a nedvszívó képessége miatt, viszont kisebb, így padra fekvéshez szükséges a lepedő), ezt magunkon tartva nem kell meztelenkedni. Ilyen módon a szaunázás (belépő szinten) alapvetően megoldott, nektek is működhet. A felöntéseknél, ahol az ember a testét is bekeni (mézes, csokis felöntés) ott nyilván a test takarása nehézséget jelent, de ha egy felöntésig eljutottatok, akkor szerintem ezzel sem lesz gond, ráadásul általában félhomály van és a többiek sem egymást nézik, illetve a gőzben szinte semmit sem látni.

A zuhanyzás is megoldható, általában a zuhanyok valamennyire egymástól elkülönülnek (noha egy légtérben vannak). Ha a párod azt a néhány másodpercet, amíg meztelenül be- és kilép a zuhanyból, túl tudja élni, akkor itt sem lehet érdemi gond.

Medencénél elképzelhető, hogy elsőre nem fog fürdőruha nélkül bemenni, de ha látja majd annak a többiek általi használatát, akkor van rá esély, hogy ő is be fog menni. De ha első alkalommal "szégyenlős" is, és nem medencézik, attól még tök jót lehet szaunázni. Ennyit megér, hogy bevezetődjön a szaunázás világába.

 

A másik fontos feltétel, hogy az ember tudjon ellazulni. Ha feszült vagy, az nem jó. Persze minden újnál van az emberben egy kis drukk, de próbáljatok meg lazák lenni, enélkül nem lesz igazán jó.

 

Összességében a fürdőruhamentes szauna és a naturizmus két külön dolog, emiatt ne aggódjatok.

 

üdv

Előzmény: MMilo (2634)
MMilo Creative Commons License 2014.10.17 0 0 2634

Sziasztok. Miután folglaltunk egy hétvégét a Hotel Spiritben rájöttünk hogy fürdőruhamentes a szauna rész. Eddig még csak nem is hallottunk erről a formáról. Nekem nem nagyon lenne problémám a gondolattal, de a barátnőm nagyon elzárkózott a meztelenségtől. Mindemellet szeretnénk egy nagyon pihenni és nem kimaradni semmiből, szóval elmondanátok hogy hogyis megy ez pontosan, mire kell finoman rábeszéljem? Mi a minimum meztelenség amivel még nem néznek ki / szólnak ránk? Szaunában teljesen le kell venni a lepedőt a felöntéseknél? Mennyire van sötét? Majd ha kimegy akkor letus (a tusolók külön vannak férfi/női?)és  meztelenül a medencébe? Vagy itt fel kell/lehet venni a fürdőruhát? A pihenő rész gondolom köntösben? Gőzben gondolom végképp semmi? Bár gondolom itt a gőztől amúgy sem látni? Illetve szoktak ilyen helyen lenni fiatalok is? Az elsőszámú félelme hogy rajtunk kívül nem lesz egy huszonéves csinos pár sem, és mindenki őt fogja nézegetni. Előre is köszönöm a segítséget.

monik4 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2633

Szia!

 

Köszönöm a linket!

Nem néz ki rosszul és mivel tényleg közel van a határhoz ezért lehet, hogy 23-án megnézzük. Remélem a szauna világban is vannak medencék. Ha elmegyünk mindenképp mesélek! :)

Előzmény: ígyszületünk (2632)
ígyszületünk Creative Commons License 2014.10.07 0 0 2632
Előzmény: monik4 (2618)
ígyszületünk Creative Commons License 2014.10.07 0 0 2631

Szia!

Véletlenül bukkantam rá erre a honlapra, nem voltunk még itt, ha esetleg kipróbáljátok a véleményetekre kiváncsi vagyok. Amennyiben mást is ismertek, osszátok meg velem is, e-mail publikus.

Üdv,

Előzmény: monik4 (2618)
Miki9999 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2630

Helló!

 

Köszi a választ, de nem is igazán értem, hogy mit válaszoltál! A wellnes világban van medence, nézd meg a honlapjukon! Ha a teljes wellnes világ naturista akkor elég életszerűtlen, hogy az ott levő medencében pedig fel kell öltözni! Valamint én Snippert kérdeztem, hoy mivel ő már járt ott így saját szemével látta és tapasztalhatta az ottani állapotokat, vagyis ez is csak egy "magyaros" naturistának csúfolt szauna világ, vagy esetlegesen már megközelíti az osztrákok pl.Avita minőségét és tényleges naturizmusát!

Előzmény: Törölt nick (2629)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2629

Én úgy tudom, hogy  teljesen naturista wellness világ,és ehhez medencék nem lehetnek Magyarországon hivatalos formában nem biztos nem,  valami jogszabályba ütközik.

Ha egy nem ütközne semmilyen jogszabályba már biztosan lenne olyan fürdő ami teljesen naturista és nem csak a wellness világa az.

Előzmény: Miki9999 (2628)
Miki9999 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 2628

Ez megnyugtató! De egyáltalán az egész "hivatalosan" naturista résznek nevezett wellnes világ, ténylegesen mennyire naturista? Sárváron pl.  a szauna kabinon kívül rád szólnak, hogy vedd magadra a lepedőt, holott ott is van pezsgőmedence is ahol szintén fürdőruha nélkül lehet fürödni! De így mégse teljesen naturista! Viszont sógoréknál Avita wellnes szálloda /Tarcsafürdő/ hatalmas szauna kert, minden naturista. Ott ha egész nap nem tekersz magadra semmit akkor se szólnak rád, sőt ott inkább az ellenkezője igaz!

Szóval ilyen tekintetben milyen Esztergom? Rászólnak pl arra aki fördőruhában akar szaunázni, vagy egyáltalán fürdőruhában tartózkodik a wellnes részen?

 

Előzmény: Snipper (2627)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!