Keresés

Részletes keresés

kod1111 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6816
A turbós díja 3835Ft/év, úgy van feltüntetve, hogy zárt égésterű.
Előzmény: B Z (6815)
B Z Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6815
Kedves Kéményes,

ha van új információd, írj, kíváncsi vagyok mire jutsz.

Nálam már évek óta próbálkoznak a turbós cirkó égéstermék kivezetésének
ellenőrzésével. Eddig szankció nem volt:)

Üdv
Előzmény: kéményes (6814)
kéményes Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6814

Kedves B Z !

 

Köszönöm a hozzászólást, ezeknek még utánanézünk.

 

Előzmény: B Z (6806)
Zs:) Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6812

OFF

oldalt fektetve is tökéletesen működik, tapasztalat, keress meg magánba, ha bővebb infó is kell.

Előzmény: pjotrkolja (6811)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6811
Off...
Nemsokára nekünk is babánk lesz, és erősen gondolkodunk a légzésfigyelőn ... az a baj ha "bukós" lesz a kicsi akkor enyhén döltve kell fektetni amitől a cucc hasznavehetetlen lesz. Sajnos nálunk sanszos a dolog ... amúgy tényleg mindenki csak ajánlja.
:)
...
Előzmény: Törölt nick (6810)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6810

"(persze lehet a gyártók, forgalamazók már mesterkednek ezen, mint a kéményesek a naplósdin. )."

Nem akarom szétoffolni a topicot.

Mi is használunk légzésfigyelőt.7000ft-ért vettem használtan,a vaterán.Semmi csilli-villi,a legegyszerűbb,de ami meg is felel a funkciójának.

De mind1 az ára.Ha 30ezer lett volna,akkor is megveszem.A gyermekemről van szó.

Ugyanúgy a házamnál is.Ami olyan,azon nem azt fogom nézni,h megint lehúzásnak találták ki.

Sok ember szeret barkácsolni,és még több szeret spórolni.Csak nem veszik észre,h a barkácsolás már átcsap gányolásba,mert fogalmuk sincs a szakmai feltételekről,a szakmai tudásról,tapasztalatról,mert csak másolnak,próbálkoznak.

Előzmény: Törölt nick (6808)
Gigi078 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6807
Köszönöm szépen a válaszokat, így már ki tudtam alakítani az álláspontomat arra az esetre, ha ismét elővennék a témát. Szép napot mindenkinek!
B Z Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6806
Azt nem értem, miért vagy teljesen biztos abban, hogy a zárt égésterű kazán tető fölé vezetett égéstermék elvezetője kéménynek minősül, és ahhoz a kéményseprőknek közük van?

 

 A GMBSZ 4.3.5.1. pontja meghatározza azokat a készülék típusokat, amelyek létesítését be kell jelenteni a kéményseprőknek. Ez alapján a C3 típusú (magyarán a készülékhez "gyárilag" hozzátartozó kivezetővel ellátott) készülékek esetében a létesítéshez nem kell beszerezni  kéményseprő-ipari közszolgáltató hozzájárulását.

(„C3” típus: olyan „C” típusú készülék, amelyet arra terveztek, hogy a készülék részét képező függőleges kitorkolláshoz a saját csatlakozó csöveivel csatlakozzék, amely friss levegőt vezet az égőhöz, és egyidejűleg elvezeti az égésterméket, olyan nyílásokon keresztül, amelyek koncentrikusak vagy elegendően közel vannak egymáshoz, hogy azonos szélhatás alatt legyenek – GMBSZ 7.4. sz. melléklet).

 

Ha létesítéskor nem kell bejelentenem a kéményseprőknek, miért kellene jó pénzért ellenőrizniük a készülék részét képező égéstermék elvezetőt – amihez szerintem a GMBSZ alapján semmi közük sincs?

A készüléket jó esetben úgyis évente ellenőrizteti az ember….

Előzmény: kod1111 (6803)
kod1111 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 6805
Előzmény: Törölt nick (6804)
kod1111 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 6803
"Zárt égésterű kanzánunk van,ez nem kéményes.(kettős csővön jön a levegő be a másikon megy az égéstermék ki). Ez a tetőn megy ki, mivel közvetlen nem engedélyezték a fali kivezetést, mert közel a szomszéd. Egyébkint "csinos" kis tetőegységben végződik. "
Egy kis tévedésben vagy, ez kémény. Mit mérnek: Az ellenőrzőponton a füstgáz összetételét, huzatot, hatásfokot,stb.

Előzmény: kéményes (6799)
kod1111 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 6801
Erre inkább nem mondok semmit, mert a gyakorlat nem ez.
Előzmény: pjotrkolja (6798)
M63FUN Creative Commons License 2010.04.06 0 0 6800
de bp-n mégis rendszeresen végzik a saját területükön. elég vicces téma ez. majd a főnök eljátsza hogy ha nála ilyen lenne azonnal repülne az az ember akiről megtudná, aztán kiderült hogy ő is kap a dellából, nem a fizuja a kb havi 3-400.............
(nyugodtan mondhatjátok hogy irigy vagyok aljas vagy bármi. de sajnos ez személyemtől független tény :-((
Előzmény: pjotrkolja (6798)
kéményes Creative Commons License 2010.04.06 0 0 6799

Kedves  Fórumózok!

 

Több építkezéssel kapcsolatos ügyben olvastam már ezt a topikot. Most nekem is kérdésem lenne.

 

Zárt égésterű kanzánunk van,ez nem kéményes.(kettős csővön jön a levegő be a másikon megy az égéstermék ki). Ez a tetőn megy ki, mivel közvetlen nem engedélyezték a fali kivezetést, mert közel a szomszéd. Egyébkint "csinos" kis tetőegységben végződik.

A kéményseprők lakhatási engedély előtt csak úgy vették át, ha a kazán és a mennyezet közti részre beszereltetünk egy tisztító nyílást. A gázosok megmondták, hogy a kéményseprőknek a mi kazánunkhoz semmi közük, nem is nyúlhatnak hozzá, mert a garanciát elveszíjük, csak a szakszervíz vizsgálhatja a kazánt. A kéményseprők viszont ragaszkodtak hozzá.

A tartalék kéményen csak a saválló ajtót fogadták el. Hozzáteszem az építési engedélyt még a beton ajtóval és tisztító nyílás nélkül adták ki előtte 1 évvel. Ez a kettő még a lakhatási előtt a kiadásokat megfejelte 50ezer Ft-al( 2005-ben)

 

A gázosokkal a garancia lejárta óta is évente átnézetem, tisztítatom a kazánt.

A kéményseprő évente jött a kazánt szerettem volna mutogatni neki, mérjen, nézze meg. Hülyének nézett, neki semmi köze hozzá.

 

Ez évben nem tartózkódtunk itthon amikor jöttek. Telefonáltam, a tartalék kéményről mikor mehetek fizetni. Azt mondták ho-ho nem úgy van az , már a kéményt??? ki kell mérniük, változott a jogszabály. ez után is kell fizetni. 2900Ft-ot.

Megnéztem a kéményseprők idei évi díjait, ilyen tételt nem is találtam benne.

Tévedés  ne essék tudom, hogy a mi biztonságunkról van szó az ellenőrzéssel. Az összeg is kifizethető nagyságrendű.

 

Bocs, hogy eddig húztam most jön a kérdésem: Mit mérnek vajon? A csövön ami nem kémény? Tud valaki ilyen jogszabályról? Eddig nem is néztek rá, most miért lett érdekes ez a kazán?

 

Felvilágosításokat előre is köszönöm.

 

 

pjotrkolja Creative Commons License 2010.04.06 0 0 6798
Most nézem, hogy a munkatársának a telefonszámát írta fel ... a kéményseprő nem is végezhet ilyen irányú kivitelezést, mivel összeférhetetlen tevékenység.
:)
Előzmény: Gigi078 (6795)
boxer-gs Creative Commons License 2010.04.06 0 0 6797
Nálam is kötelezővé tették a betonajtó cseréjét acélra. Állítólag előírás.
Előzmény: Gigi078 (6795)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.04.06 0 0 6796
T Gigi078!
Fővárosi sajátosság, hogy a nem hibás dolgokat is cseréltetni akarják ... ezt az ajtócserét pláne nem értem ...
1. ha nem is rossz akkor miért kéne cserélni, ugyanis semmi nem írja elő, ráadásul ha pl. jogszabály vagy szabvány változás történt volna, annak sincs visszamenőleges hatálya.
2. Ha rossz is lenne az a kéménytisztító ajtó (törött, hiányos, nem füsttömör), akkor is nyugodtan kicserélhetnéd ugyan olyan betonra (kb. huszad áron) mivel az is rendelkezik megfelelő forgalomba hozatali engedéllyel.
Szóval a második állítás lehet az igaz, vagyis a seprő a cimborájának akart egy kis melót szerezni. (Nem lehetetlen, hogy az a cimbi is kéményseprő.)

:)

Előzmény: Gigi078 (6795)
Gigi078 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 6795
Kedves kéményekkel kapcsolatos kérdésekben jártas kollégák!

Minap a szokásos, éves kéményellenőrzés alkalmával közölte a kéményseprő, hogy az 5 éve épült, budapesti családi házunk bélelt, kondenzvíz-gyűjtővel ellátott kéményének beton tisztítóajtaja, bár teljesen ép, már a ház építésekor is elavultnak számított, mostanra azonban mindenképpen rozsdamentes acél változatúra cserélendő. A munkalapra felírta munkatársának telefonszámát, jelezve, hogy ő a munkát készséggel elvégzi.

Mivel az ismeretségi körünkben még senki nem cserélte ki beton tisztítóajtaját fémre, ilyen szolgáltatói felszólítást sem kaptak, tisztelettel kérdezem, hogy a vonatkozó jogszabályokkal mennyiben van összhangban a kéményseprő jelzett követelése, vagy esetleg csak cimborájának akart egy kis munkát szerezni?

Válaszukkal járó fáradozásukat, kedves segítségüket előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Gigi
pjotrkolja Creative Commons License 2010.04.03 0 0 6794
T beat street!
1. Ennek így kellene lennie, ha nem így történt akkor érdeklődj a tervezőtől vagy az éphatóságtól, hogy miért nem így volt.
Az ilyen esetek szülik azt a megoldást amit lentebb is írt fefefe topiktárs (ja a megoldás amúgy szabálytalan és nem is fog működni mivel nincs nyomáskiegyenlítő nyílás az LK aljában. ... kvázi az égéstermék majd csak eltelíti a kéménykürtőt, rosszabb eseteben harmatpont alá hűl és baromi sok kondenzátumot fog termelni, aminek ha nem megoldott az elvezetése akkor akár komoly felvizesedés is lehet a következménye.)
2. Sajna ez így van ... Mindkettőhöz kell szakvélemény. Csakhogy nem feltétlenűl kell hogy ez két eljárást is jelentsen ... Nálunk négypéldányos a jegyzőkönyv, és a kollégák egy eljárás során minden típusú égéstermék elvezetőt megvizsgálnak és szakvéleményeznek ... első példány az éphatóságnak második a gázszolgáltatónak, harmadik a számlázásnak uccsó a tőpéldány meg az archívumnak.
Nyilván nem mindenhol így van ez megoldva.
Előzmény: beat street (6791)
beat street Creative Commons License 2010.04.03 0 0 6791
Sziasztok, az alábbi kérdésem lenne a hozzáértőkhöz.

Adott egy új építésű ingatlan. A gáztervező azt mondja, hogy a gázterv beadásához csatolnia kell kéményseprői szakvéleményt.
A kéményseprő a szakvéleményt akkor állítja ki, ha kész a füstelvezető rendszer, de ez a szakvélemény még nem alkalmas a használatba vételi eljáráshoz, ahhoz másikat kell majd kérni.

Kérdéseim, gondjaim:
1. Nem értem a sorrendet. Nem úgy kéne működnie a dolognak, hogy előzetesen valaki jóváhagyva a tervezett füstelvezetést, nehogy utólag derüljön ki, hogy helytelen a megépítés?
2. Miért kell (illetve valóban kell-e) 2 szakvélemény (1 a gáztervhez, 1 a használatba vételi engedélyhez)?
fefefe Creative Commons License 2010.04.03 0 0 6790
hát ez a valami simán csak hajtogatva (korcolca?) van. kíváncsi leszek....
Előzmény: Törölt nick (6789)
fefefe Creative Commons License 2010.04.02 0 0 6788
14 cm-es leier lk kéménybe ( kb 3-3,5 m magas a bekötőcsonktól) cimborámék egy bádogos által készített alu szűkítőidom segítségével kötik be a zárt égésterű kondikazán gyári saválló 80-as kipufogócsövét (szerintem szabálytalanul). van esély arra, hogy ezt a kéményes átveszi, vagy hogy a kazánszerviz beüzemeli nekik? a venti ki tudja egyáltalán tolni az égésterméket ezen a "rendszeren"?
Notes Creative Commons License 2010.04.02 0 0 6787
Akkor lehet beteszek egy Uni-Plust. Az már tényleg teljesen ugyan az, csak nincs az oldalán a szellőző kürtő.
Előzmény: pjotrkolja (6786)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.04.02 0 0 6786
Az UNI Plusz szigetelt, míg az SR nem ... ez a lényeges különbség ... max a hőtechnikájába játszik be, abba is akkor ha hosszan fut nem fűtött térben.
Ha a hőtechnikai méretezésében a harmatponti hőmérséklet alá esik a kitorkollás közeli falhőmérséklet, akkor baj lehet (problémázhat a kéményseprő) mivel az SR "D"-s vagyis nedves égésterméknek nem ellenálló kivitel.
Megelőzendő a problémázást, érdemes beszerezni egy módosított méretezést, és azt a seprőknek megmutatni, ha más nem változott.
Előzmény: Vezo228 (6785)
Vezo228 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 6785

Szerintem semmit nem kell csinálnod!

 

"A kémény átmérője, elhelyezése, magassága teljesen megegyezik majd a terven szereplő eredetivel"

 

 

Előzmény: Notes (6784)
Notes Creative Commons License 2010.04.02 0 0 6784
Megkaptuk az építési engedélyt a családi házunkhoz. A tervben Schieled UP-20L kémény szerepel. Azért volt ez a típus betervezve mert a kandallós javasolta, hogy a szellőző kürtőben fel lehet vinni a meleg levegőt a padjásra és ott csöveken szétosztani a szobákba (légfűtés).
A kivitelezővel való egyeztetés során azonban rájöttünk, hogy túlzás lenne csak ezért egy szellőzőkürtős kéményt felhúzni (7 méter), inkább építünk egy Schieled 20-SR-t, és a levegőt külön csövön visszük fel.
A kémény átmérője, elhelyezése, magassága teljesen megegyezik majd a terven szereplő eredetivel. Lehet gond ebből az átvételnél (nem a tervben szereplő típus van felépítve)? Mert egy ilyen apró módosítás miatt nem szeretném a tervet módosíttatni, az egész engedélyezési eljárást újra kezdeni...
pjotrkolja Creative Commons License 2010.04.01 0 0 6782
:)
Légpuska ... macska ...
ráírni, hogy: "Ne kopogtasson majd szólítjuk!" ... :) ... mattítsd ... passsz
Én még ilyet nem halottam ... aranyos.
Előzmény: piul (6781)
piul Creative Commons License 2010.04.01 0 0 6781
Sziasztok!

Hallottatok már olyanról, hogy a használaton kívüli schiedel kéményem torkolati kúpját állandóan a verebek kopogtatják a csőrükkel.

Mit lehet ellene tenni szerintetek?
Valószínűnek tartom azért mert fényes nagyon, le lehet vmivel festeni?
Kóracél anyagból van.

Üdv
nagy ivó Creative Commons License 2010.03.29 0 0 6780
Ezt a mázlistát! 2 repedés 1 kéményen:)
Előzmény: toronydarus (6779)
toronydarus Creative Commons License 2010.03.28 0 0 6779
Köszi. Készítettem egy kutatónyílást, mert akkor még bíztam benne, hogy csak a köpeny lett átfúrva, de azon benézve láttam, hogy lyuk és repedés is van.
Előzmény: Törölt nick (6776)
toronydarus Creative Commons License 2010.03.28 0 0 6778
Hát elég rosszul esett, mert fél perccel előtte szóltam a dolgozónak, hogy a kéményre vigyázzunk.
Előzmény: pjotrkolja (6774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!