Keresés

Részletes keresés

Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.06 0 0 273
néztem yanagisawát meg cannonballt, de nekem valahogy nem szóltak olyan jól. a jupiteremhez képest. ez a p mauriat volt nagy ugrás. még egy ilyen julius keilwerthet kipróbálnék, amilyen bársony bálintnak van. csak nemtom , gondolom az is jó drága
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 272
Nincs. Vagyis skype van, de nem használom, nem is emlékszem rá.:) Emailcímem van, publikus.
Előzmény: Jazzmedve (270)
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 271
Azért én megnéznék ebben az árfekvésben egy Yanagisawa-t, esetleg Yamahát, vagy ha már Taiwan, akkor egy Cannonballt is.
Na, jó éjt.
Előzmény: Jazzmedve (269)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.06 0 0 270
hát akkor mégegyszer köszönök mindent. jó éjszakát. valami msn, vagy skype címed nincs esetleg, mert ott kicsit gyorsabban menne az irogatás?
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.06 0 0 269
nem, nem vagyok gazdag, csak mivel apám régen abbahagyta a zenélést, és ezt ezerszer megbánta ezért most úgy vagyok hogy annak örül ha zenélek, és mondta h ha már a szaxofon a gátja a fejlődésemnek akkor beruházunk valami komyolyabbra:) de most egyelőre egy új fúvóka elég lesz:)
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 268
Lehetséges, 14-e után. Megbeszéljük.
Előzmény: Jazzmedve (265)
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 267
Hehe, mellényúltam, egy gazdag gimnazista. :))
Előzmény: florg (266)
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 266
12 hozzászólás alapján semennyit. De mivel többszázezres szaxofonok megvásárlásán filózol, biztosan nem vagy már gimnazista. :)

Amúgy, ha megnézed Tony oldalát, van ott egy igen erős kulcs:
Mouthpieces on Tenor:

Selmer Airflow 1950' Rounded Chamber (F) Refaced by Kay Siebold
Francois Louis Handmade SPECTRUOSO FL Mouthpiece

Azaz egy "customizált" és egy handmade fejjel fúj.
A legtöbben ezt csinálják (mármint aki megtehet anyagilag): olyan fejet vesznek, amiket mesterek megpiszkáltak. Így lehet az, hogy egyszerű fúvókákból jönnek ki olyan hangok, hogy csak, a szimpla felhasználó meg csak csodálkozik, hogy neki miért nem szól úgy. (Attól eltekintve, hogy a hang természetesen mindig a zenészből jön: Tony biztos, hogy egy vacakon is hasonló hangot fújna, mint a mostani szuper cuccán.)

Előzmény: Jazzmedve (264)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.06 0 0 265
inkább elárulom. 17 és sztem lassan el is megyek aludni. köszönök mindenféle jótanácsot, majd innen folytatjuk, és akkor ezt a fémfúvókádat valamikor megpróbálnám ha lehetséges.Minden jót, jóéjszakát
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.06 0 0 264
mennyit nézel ki belőlem?:D
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 263
Amúgy meg Taiwan. :))
Előzmény: Jazzmedve (261)
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 262
Nem szoktam járni. Mostanában kevesebbet játszottam, most van próba alatt egy bandám, amiben majd megint többet fogok. Az utóbbi években többet harmonikázom, meg gitározok.

Ezeket a hirtelen bejött szaxikat azért érdemes kivárásssal kezelni, meg azt is, ki min játszik: az endorserek azon játszanak amit kapnak, addig, amíg azt kapják.
(Van olyan, hogy nem,én pl. Hohner endorser vagyok és jelenleg egy 125000 forintos szájharmonikán játszom, de akkor is ezen játszanék, ha nem kapnám, hanem meg kellene vennem, de azért nem mindenkivel van így.)
Az új cégek sokszor megkérnek neves zenészeket, hogy vállalják föl a hangszerüket, és ha az nem rossz cucc, a művészek meg is teszik. De attól még nem biztos, hogy az az ezért az árért kapható legjobb hangszer, meg az sem, hogy az illető művész a lemezein nem az ütött-kopott Mark 6-osán fúj. Ha Tony 2 év múlva is ezen fúj, akkor már érdemes vacakolni vele.
Ilyen új hangszereket csak akkor mernék megvenni, ha előtte egy két hétig fújtam. Amúgy bármelyik drágább cuccal így van, a hangszerboltban nem lehet igazán kiismerni egy hangszert, csak valamihez képest. Ez egy 80000-es kínai cuccnál mindegy, ha rossz, eladom, veszek mást. De egy 6-700000 körüli cuccnál már elgondolkodik az ember.

44. Nem gáz, egyrészt ez az internet, másrészt zenészek között ez normális, harmadrészt tegezéspárti vagyok. Te mennyi idős vagy (hamár belemegyünk ilyen IRL adatokba)?
Előzmény: Jazzmedve (261)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.06 0 0 261
Aha azért kipróbálom, meg most mindenképp ez a fúvóka a lényeg. Szaximat azt hamarosan ugyis lecserélem valami komolyabbra. Pl most próbáltam ezt a P.Mauriat szaxit, szerintem kegyetlen jó. Megcsinálták olyan oldschoolosra. A nyak 1az 1ben mark6os nyak, és a hangja olyan régies. Tony Lakatos játszik most ilyennel. Országos szaxofonos napra nem szoktál járni véletlenül? És ha nem haragszol meg, megkérdezhetem h háy éves vagy ,és h nem gáz-e h tegezlek?:)
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 260
Olyat ne vegyél, nincs értelme. A Jupiter profi modeljét (Capital vagy hogy hívják, keress rá az oldalukon) Sterling ezüst nyakkal gyártják alapból, abban van különbség, mert az ezüst egy puha anyag, de az alpakka kemény, mint a réz (vagy keményebb), máshogy rezeg stb. Meg árban is durvább. :)

Amúgy a Jupiter ugyanolyan kínai (koreai, taiwani...) cucc, mint a Roy Benson, Prelude to Selmer stb., vagy éppen a Thomann.
Előzmény: Jazzmedve (259)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.06 0 0 259
ja bocs, nem ezüst volt, hanem alpakka asszem (csak színre vlt ezüst:D) 15ropiér mérik
Előzmény: florg (258)
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 258
Nem a szaxi, a nyak. :)

Sokszor nem rosszak a noname szaxik (mint mondtam, egy Selmert cseréltem le egy Thomannra, és nem bántam meg). Csak azért meg kell fontolni, hogy javít-e a hangján egy ezüst nyak annyit, hogy még egy hangszer árát ráköltsd.
Előzmény: Jazzmedve (257)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.06 0 0 257
hmm asszem 260 körül volt 3éve. de pont voltak valami kedvezmények, elvileg 360 volt, de így pont jókor voltam jó helyen és 100al olcsóbban meglett. Különben megvagyok vele elégedve eddig. Azt mondják, hogy többet tud, mint amennyibe kerül
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 256
Jupiterre minek? Persze vehetsz, jobb hangja lesz, meg többet fog érni a nyak, mint a hangszer. :) (Mennyi volt amúgy?)
Inkább egy jó fúvókára költs.
Előzmény: Jazzmedve (254)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.06 0 0 255
meg fúvókából ezt az ever ton márkát ismered? youtubeon egy srác ilyen fúvókával játszik. belinkelem :

http://www.youtube.com/watch?v=Wt_fRPEXmsU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=qUfWsN0ES18&feature=related

ennek is nagyon tetszik a hangja. Nemtom hol lehet ilyenhez hozzájutni, gondolom fontrédba ilyen nincs.
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.06 0 0 254
hmm. köszönöm a segítségedet. Most nagyon rávagyok cuppanva a szaxizásra. Fontrédbe multkor ajánlottak ezüst nyakat a jupiter szaximhoz, csak már nmetudtam kiprobálni, de azt mondták, h teljesen uj hangszert kapok ha ráteszek egy olyat, szal h annyira megváltozik a hangja. Van valami véleményed erről?
Előzmény: florg (252)
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 253
Nem tudom, van myspace oldala, írj neki, és kérdezd meg, szerintem válaszol egyszercsak. Én Otto Linkre tippelek a képek alapján.

A nád is jó kérdés, ki mit szeret. Én használtam mindenfélét, Vandorent, Rico sokféle típusát, mindegyik hullámzó minőség, sajnos. Jazz Selectet nem próbáltam.
Jelenleg Alexanders Classique-ot fújok, meg szopránra bejön a Hemke is. Ez is attól függ, mi az elképzelésed. Én az öreges hangot szeretem.
Az Alexanders honlapján pl. leírják, melyik típusnak mik a jellemzői, és aszerint már könnyebb választani egy kicsit (legalábbis egyfajta irányt mutat). Lehet, hogy más nád-honalpokon is van ilyesmi.
Előzmény: Jazzmedve (251)
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 252
Az enyémen van szorító és kupak. A fémekhez általában van. Ha nincs, próbálgatni kell, meglepő különbségek vannak. Nekem ebonithoz a Lebayle jött be, de van jópofa Vandoren és még sok más, fémhez, ebonithoz egyaránt.
(Vandoren bőrszorítót ne vegyél, nyúlik, mint a rágógumi, és még jó drága is.)
Előzmény: Jazzmedve (250)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.06 0 0 251
különben milyen fúvókán fúj?:D Jah télleg nádba neked mik a jó tapasztalataid? Nekem régen a vandorenek bejöttek ezek a jazz selectek, de sztem elég szarok, ezért áttértem most a rico jazz selectre.VAgy rosszul látom a helyzetet?
Előzmény: florg (249)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.06 0 0 250
Oké köszönöm, akkor szerintem valamikor megpróbálnám a tiedet. És a szorítok közül melyik az amit ajánlani tudsz ezekhez a fémekhez, ha van esetleg ami ilyen univerzális tipus:)
Előzmény: florg (248)
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 249
Veszel egy oyan szaxit és fúvókát, mint az övé, ugyanolyan nádat veszel, átműtteted a szájszervedet olyanra, mint az övé, annyi levegőt fújsz és úgy mint ő, meg veszel egy fejkendőt, és már meg is van. ;))
Előzmény: Jazzmedve (246)
florg Creative Commons License 2008.08.06 0 0 248
Fogalmam sincs, mindenkinek más jó. Egyébként sokszor az egyforma fúvókák sem egyformák, ez egy 10 évvel ezelőtti darab, kézzel gyártva stb., előfordulhat, hogy hiába próbálsz ki egy másikat, lehet, hogy az jó lesz, ez meg nem.
Előzmény: Jazzmedve (245)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.05 0 0 247
Különben nem érdekelné valakit a selmer soloist e fúvókám?
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.05 0 0 246
Különben olyan Bársony Bálintos soundot szeretnék, nekem az nagyon bejön.
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.05 0 0 245
Florg! Lehet érdekelne a fém fúvókád. Ha van a fontrédbe akkor ott kipróbálok egy olyat, mert az mégis csak egyszerűbb mert, többet is kitudok probálni, meg gondolom nem különbözik a tiedtől, és akkor majd írok h kell-e.Igazából még csak 3 éve szaxizom, de előtte klarinétoztam 4 évig, és már egy éve így jazzelgetek, ahoz, h ezt folytassam jó ez a fúvókád?
florg Creative Commons License 2008.08.05 0 0 244
Nekem nem illett rá, alá kellett papírozni.:)
Amúgy eléggé intonálhatatlan, középtartományban elmegy, mély-magas kritikus (volt nálam).
Előzmény: Bergeron (243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!