Keresés

Részletes keresés

nemisbéka Creative Commons License 1999.10.06 0 0 89
Hat... a lancszemig mar eljutottam, a palcaval mar voltak bajaim. De ha leirod, megprobalom.
Előzmény: Mulan (87)
beep Creative Commons License 1999.10.06 0 0 88
No, hogy lassatok, nem beszeltem a levegobe. ;-)
Mulan Creative Commons License 1999.10.06 0 0 87
Addig sem megy, hogy láncszem, ráhajtás, pálca?
Horgolni is tudok, topicot nyitni is, de sejtelmem sincs, hogyan tudnám az alaplépéseket szövegben elővezetni. Annyit rajzolni (mármint gépen, mert ceruzával azért hamarabb van) meg nem tudom, hogy a közeljövőben mikor lesz érkezésem.
Előzmény: nemisbéka (86)
nemisbéka Creative Commons License 1999.10.06 0 0 86
Nem tudok :(. Ha tudsz, kerlek indits egy horgolos topikot :).
Előzmény: Mulan (85)
Mulan Creative Commons License 1999.10.06 0 0 85
Nem egyszerűbb horgoni? Szögletesebb lesz a tartása!
Előzmény: nemisbéka (83)
Mulan Creative Commons License 1999.10.06 0 0 84
Agg regisztrációja összegabalyodott a fiatal bejelentkezési rendszerrel. Hiába, az nem olyan eccerű, mint egy csipkefüggöny vagy egy csíkos zokni:)))))
Előzmény: hirvike (82)
nemisbéka Creative Commons License 1999.10.06 0 0 83
hirvike:

Uj szint vinnek a topic eletebe: nem zokni... hanem gruz sapka :)
Ugy nez ki, mintha korterito szelere ravarrtak volna egy csikot. Kerdesem: a "korteritot" korkototuvel lehet megkotni vagy zoknikoto tukkel es van-e esetleg ra recepted? :) Emiatt azert ne indits uj topicot :).

hirvike Creative Commons License 1999.10.06 0 0 82
Mi az kérem, hová lett a lelkes zoknikötőtábor? ... higgyétek el, nem lehetetlen! :-)
hirvike Creative Commons License 1999.10.04 0 0 81
Örömmel látom, hogy az erősebbik nem képviselőit is sikerült bevonni... :-)
Csak össze ne zavarodjatok....
tündérlala Creative Commons License 1999.10.03 0 0 80
Most épp ott tartok, hogy "egy sima, egy fordított, egy ráhajtás"...

Kedves hirvike!
Kérlek, a biztonság kedvéért csak egyszer használatos tűket használj!
:-)))

caius Creative Commons License 1999.10.03 0 0 79
Örömmel jelenthetem, hogy az 1 sima-1 fordítottból most épp a fordítottat gyakorlom. Kicsit ugyan fárasztó és néha a fonalat is el szoktam veszíteni, de kedvesem így jobban szereti, mint simán :)))
hirvike Creative Commons License 1999.10.02 0 0 78
Ma előszedtem a 3-as tűkészletem azzal a szent elhatározással, hogy nekifogok Bruckner Szigfrid 1 éves keresztfiának zoknijának. Szerintetek milyen vastag egy ekkora emberke bokája?

CsinnKA: mire jutottál a kiprintelt útmutatóval?

hirvike Creative Commons License 1999.10.02 0 0 77
kvari, én is kb. ennyit használom a horglótűt, de pl. láttam egyszer egy horgolt macit, és az teljesen lázba hozott. Plusz most jut eszembe, hogy ha kész lenne a maci, lehetne neki zoknit kötni. :-)

Mulan, látom, hogy a horgolási tanszék vezetését majd rádbízzuk :-)

Som-Som, ha nem, hát nem. Azért szólj, ha hazafelé indulsz, mert lehet, hogy addigra frissíteni kell a 7 veljesta: készletemet.

kvari Creative Commons License 1999.10.01 0 0 76
Sziasztok!

Koszonom a reakciokat. Az 1 sima- 1 atemelest ki fogom probalni. Es horgolotum is van, de eddig csak arra hasznaltam, hogy a szalakat eldolgozzam vele, de mar megfordult a fejemben, hogy horgolassal is biztosan szep dolgokat lehet kesziteni. Azt amugy tudom, hogy amikor nem korbe, hanem oda-vissza kotok, akkor miert kell egy sor sima utan egy sor forditottat kotni, igazabol azt ertem, hogy miert kell a sima szemeket maskepp kotni, amikor korbe megyek, mint amikor oda-vissza. Ezt nem irta a konyv, ra kellett jonnom, mert amikor ugyanugy mentem tovabb, nem ugyanolyan lett a vegeredmeny. Mindegy, nem fontos, ha senki nem vette eszre eddig, akkor
vmit biztosan elneztem. Szereztem 3 uj
konyvet, remelem, ki tudom sillabizalni,hogy hogyan lehetne szebb sarkot kihozni belole. Majd beszamolok rola a jovo heten.

Som-Som Creative Commons License 1999.10.01 0 0 75
hirvike, gondolod, hogy a makkarában van hús? Szerintem egy Mo-n kapható átlagos műbeles virsliben is több van. A sütés a lényeg, kinn ülsz a tóparton egy kellemes társaságban, jókat beszélgetsz, mindenkinek az arcát megvilágítja a tűz vöröses fénye, átjár a meleg az itteni langyosabb időben.

Persze nem akarlak rábeszélni, tulajdonképpen nem is olyan jó dolog az, kár lenne emiatt sok órát rázatni magad. Hullafáradtan megérkezel, legszívesebben aludnál másnap délig, de ehelyett illemből odaülsz vad idegen emberek közé, hideg van, fúj a szél, bármely pillanatban eleredhet az eső, fázol és unatkozol. :-)

Előzmény: hirvike (68)
Mulan Creative Commons License 1999.09.30 0 0 74
Rövidpálca, kispálca, félpálca... ezt tényleg egyenként kell egyeztetni mindenkivel, hogy melyiken mit ért, mint a rablórömi játékszabályait....:)))
Előzmény: Ardu (71)
Mulan Creative Commons License 1999.09.30 0 0 73
A körkötőtűn hurkot húzok...
Pardon
Előzmény: Mulan (72)
Mulan Creative Commons License 1999.09.30 0 0 72
A körkötőtűhurkot húzok szakaszonként, ugyanúgy négy szegmenssel dolgozom, tehát a számolásnak mindegy. Egyébként én eredetileg akkor kaptam rá, amikor vidékre járván dolgozni, a vonaton kötögettem, és nem fértrm a rendes tűkkel. De fotelban, karosszékben is kényelmesebb, egyenes darabokhoz is.

Horgolni? Persze. Azt hiszem, az én korosztályomnál ez egészen általános. (Még az általános iskolában is tananyag volt, bár addigra rég megtanulta otthon az ember)

Előzmény: hirvike (68)
Ardu Creative Commons License 1999.09.30 0 0 71
Köszi! Csak különböző leírásokban különböző nevek szerepelnek, és én néha kicsit keverem...
Előzmény: Mulan (70)
Mulan Creative Commons License 1999.09.30 0 0 70
Az egyiknél azonnal áthúzod az új hurkot a mögötte levőn, a másiknál a tűn hagyod, és a mögötte levővel együtt horgolod le. Előbbi egészen lapos lesz, utóbbi nem annyira.
Előzmény: Ardu (69)
Ardu Creative Commons License 1999.09.30 0 0 69
Horgolás:
Hát tudok néhány alapszemet, de ha leírás alapján horgolok, akkor sose tudom pontosan, hogy melyik is a félpálca vagy a rövidpálca...
Előzmény: hirvike (68)
hirvike Creative Commons License 1999.09.30 0 0 68
Bocsi, hogy ilyen szaggatottan válaszolok, de a napközbeni nethozzáférésem erősen korlátozott. Örülök, hogy ekkora az érdeklődés a zoknikötés iránt. :-)

özv. Bármi Áronné, nem ia a nehézség miatt óckodom a gumiháztól, inkább csak nem tetszik. Meg tapasztalatom szerint elég egy lábszárközépig érő zokni is.

kvari az 1 sima-1 atemeles-re azért van szükség, mert így vastagabb = strapabíróbb lesz a sarokrész. De sima szemekkel is köthető.
A fogyasztás szerintem elég drasztikusan befolyásolja a végleges formát.

Mulan, tapasztalatom szerint a körkötőtű túl hosszú, és nagyon idétlen vele dolgozni, valamint az 5 tű használata lényegesen megkönnyíti a számolást. De hát kinek a pap.... :-)

Som-Som, ne terelj, hiszen tudod, hogy én hústalanul élek. Akkor bezsúfoljam a tanfolyamot a naptáramba? Most szólj, nehogy késő legyen. :-)

Ardu, légy üdvözölve a zoknikötők egyre népesebb táborában.

Apropó, horgolni tud valaki? Nekem az még hiányzik.

Ardu Creative Commons License 1999.09.30 0 0 67
Én már két pár zoknit is kötöttem (legalább is kettőre biztosan emlékszem), fejből, nem leírás alapján, úgyhogy pont ugyanolyat biztos nem tudnék csinálni. De most kedvet adtatok újabb zoknik készítéséhez!!
Ötujjas kesztyűre még nem vállalkoztam, de életem első néhány pár kesztyűjét körkötőtűvel kötöttem!
Mulan Creative Commons License 1999.09.30 0 0 66
Azért én tulajdonképpen matematikus vagyok...:))))
Előzmény: juci (65)
juci Creative Commons License 1999.09.30 0 0 65

Szia Mulan, háziasszonyok gyöngye, kinek nevét a rántás miatt máig imáimba foglalom (azóta is tutti rántások kerülnek ki a kezem alól!)

De hogy még zoknit kötni is tucc...

:-O

Előzmény: Mulan (64)
Mulan Creative Commons License 1999.09.30 0 0 64
Na ezért használok én körkötőtűt. Méghozzá kettőt párhuzamosan, igy garantáltan egyforma lesz a két darab szára.

Én egyébként az orránál kezdem. (Igaz nem könyvből tanultam, hanem a nagymamától). Ennek még az az előnye is van, hogy ha az ember nekilendül egy térdzokninak, de elfogy a svung, legalább egy bokazokni kész.

Valaki itt kérdezte: körbekötésnél a sima csupa sima, oda-vissza kötésnél színén sima, visszáján fordított.

Ja, a hány szemre kezdjük, meg meddig tart - erősen függ attól is, hogy milyen vastagságú fonalból, milyen vastagságú tűvel alkotunk...

Előzmény: Hacsek (11)
Som-Som Creative Commons License 1999.09.30 0 0 63
kvari: Gyakorlat teszi a mestert. Várjuk a további hozzászólásaidat.
Előzmény: kvari (61)
Som-Som Creative Commons License 1999.09.30 0 0 62
hirvike: "az utiköltségen kivül más térítést nem kérek"
Már féltem, hogy a makkarát is el akarod enni előlem, de most megnyugtattál. Tudod nem vagyok irigy, de a Pieni Juusto Makkarámat nem adom, kár az beléd. :-)
Előzmény: hirvike (57)
kvari Creative Commons License 1999.09.30 0 0 61
Bocs, az elozo sortordelesert, de meg soha nem szoltam hozza, ezert tortent. Legkozelebb nem fordul elo.
kvari Creative Commons License 1999.09.30 0 0 60
Sziasztok!

Nem vagyok egy gyakorlott torzsasztal
latogato, de azert remelem, hogy sikerul
hozzaszolnom.
Arrol van szo, hogy ket hete kaptam
egy konyvet a kotes alapismereteirol,
es nekilattam 5 ujjas kesztyut kotni.
(Elotte nagyon regen kotottem 1 salat...) Megvettem a szukseges dolgokat, aztan nekilattam.
Nehany dolgot felreertettem, de vegulis
nem lett rossz. Kozben arra gondoltam,
hogy sokkal nagyobb kedvem lenne
zoknit kotni, mert az biztosan
konnyebb es szebb lesz a vegeredmeny.
Persze, a konyvben volt egy zokni
leiras is, igy vettem masmilyen
fonalat es megprobalkoztam egy kismeretu
zoknival. Szerencsere ebben nem
ertettem felre semmit, tegnap lett
kesz, es jol sikerult, csak az a nagy
gondom, hogy egyaltalan nem tetszik ez
a fajta sarokkialakitas. Igy aztan
elolvastam Hirvike leirasat, hatha
abbol kisul vmi jobb, de csak nehany
kisebb elterest fedeztem fol a
konyvehez kepest:
1. A sarok kialakitasanal a szinen
1 sima-1 atemelest ir, a konyv csupa
simat.
2.A fogyasztas modja is egy kicsit
elter, de nem hiszem, hogy ezek
gyokeresen megvaltoztatjak a
vegeredmenyt...
3. Arrol semelyik nem ir, hogy maskepp
kell a simat is, es a forditottat is
kotni, amikor korben es maskepp, amikor
oda-vissza kotunk.

Sajnos, a kornyezetemben senki nincs,
aki zoknit tud kotni, es egyedul
kitalalni valamifele szebb sarkot
szinte lehetetlen. De azert nem adom
fel! :) Sziasztok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!