Keresés

Részletes keresés

chelydra Creative Commons License 2001.12.23 0 0 6410
Igazad van! Megnéztem a teletexrten, és ott is keddre írja! De az újságban tényleg hétfőre írták... Én meg mindig szidtam az Eurosportot, hogy állandóan változtatgatják a programot... Ezek szerint a műsorújság rossz, egyébként ez a MAgyar Nemzet műsorújság-melléklete.
Előzmény: faceoff (6408)
Ciani Creative Commons License 2001.12.23 0 0 6409
Kinek nem???? :-)))))
Előzmény: mash (6407)
faceoff Creative Commons License 2001.12.23 0 0 6408
nálam kedden!
Előzmény: chelydra (6406)
mash Creative Commons License 2001.12.23 0 0 6407
gondolom az Ivanisevics is tetszett!
:)
Előzmény: Ciani (6405)
chelydra Creative Commons License 2001.12.23 0 0 6406
Én sem láttam sajnos :-( Viszont ha igaz, amit a rádióújság ír, akkor holnap délelőtt 10-kor lesz egy film Armstrongról, szintén az Eurosporton.
Előzmény: mash (6402)
Ciani Creative Commons License 2001.12.23 0 0 6405
láttam, nagyon jó volt!
az a nő, aki Ullrich esésénél legyint a korlátnál, az cool :-)))
Előzmény: mash (6402)
nicko Creative Commons License 2001.12.23 0 0 6404
Sajnos nem!

Mindenkinek Boldog Karácsonyt és Kellemes Ünnepeket kívánok!

FUJI!

örző-védő nicko

Előzmény: mash (6402)
faceoff Creative Commons License 2001.12.23 0 0 6403
Ulrics, Kiprics...Erics?:-)

Csak a végét láttam:-(

Előzmény: Ciani (6401)
mash Creative Commons License 2001.12.23 0 0 6402
láttátok az Eurosporton a Tour összefoglalót???
a legnagyobb esések és a legnagyobb poénokatz vágták össze!
Ciani Creative Commons License 2001.12.23 0 0 6401
Németországban Erich Zabel lett az év férfi sportolója! Megelőzte Kahnt és M.Schumachert
Jgermeister Creative Commons License 2001.12.21 0 0 6400
6400
Előzmény: buzás (6399)
buzás Creative Commons License 2001.12.21 0 0 6399
Nézz át a sörsátourba. Ott kocsmázunk most télvíz idején Tour-rajongók.
Legközelebb január 3-án leszek.
Kellemes Ünnepeket!
Előzmény: berger (6397)
buzás Creative Commons License 2001.12.21 0 0 6398
Hova valósiak?
Előzmény: berger (6397)
berger Creative Commons License 2001.12.21 0 0 6397
Burgermeister. De a nagyapám. A dédapámnak a foglalkozása is ez volt.
Előzmény: buzás (6396)
buzás Creative Commons License 2001.12.21 0 0 6396
Hacsak a dédapádat nem Bürgermeiszternek hívták.
Előzmény: berger (6394)
faceoff Creative Commons License 2001.12.20 0 0 6395
az én műsoromban nem szerepel évvégéig TDF összefoglaló, a Tour után sem volt!
Előzmény: buzás (6393)
berger Creative Commons License 2001.12.20 0 0 6394
Köszi Buzás! (Anyám leánykori neve ugyanez, de nem hiszem, hogy rokonok lennénk:))

Én is két ünnep közét céloztam meg, de jövő vasárnapig még nem látszik, az a suttyó adó meg csak 26-ig mutatja a műsort :(

Előzmény: buzás (6393)
buzás Creative Commons License 2001.12.20 0 0 6393
Szia!
Általában a két ünnep között szoktak összefoglalót közvetíteni. Pontos adatokat Faceoff-tól kérdezz.
Video-felvételek felöl pedig Nickonál érdeklődj. Ha neki nincs, akkor valakit csak tud mondani.
Előzmény: berger (6392)
berger Creative Commons License 2001.12.20 0 0 6392
Nem tudjátok véletlenül, hogy lesz-e összefoglaló valamikor mostanában a Tourról a(z) Eurosporton? Ha nem, akkor nincs meg valakinek (aki hajlandó kölcsönadni) véletlenül videón? Nagy segítség lenne, de csak valamikor februárban lenne rá szükség.

Előre is hála és köszönet minden infóért!

25.-én de 10-kor lesz egy egy órás portréfilm Armstrongról az említett adón. Nézzétek!

Adyba Creative Commons License 2001.12.14 0 0 6391
és végül ennek egy rövid kivonata magyarul:

Cél a Tour-győzelem

A német Jan Ullrich számára jövőre a Tour de France kerékpáros-körverseny lesz az év legfontosabb eseménye. A német célja: 1997 után ismét megnyerni a tekintélyes viadalt.

„Mindent a Tour megnyerésének rendelek alá. Úgy érzem, hogy még nem hoztam ki magamból a maximumot, és ha sikerül két-három kilót leadnom, és a felkészülés során néhány ezer kilométerrel többet tekernem, akkor a verhetetlennek tartott amerikai Lance Armstrongot is megelőzhetem" - mondta Ullrich. Az elmúlt három évben Armstrong végzett az első helyen, német ellenfele kétszer (2000, 2001) lett mögötte második. Ullrich december 23-ig Dél-Afrikában készül a következő idényre.

A Telekom olimpiai és világbajnok csapatkapitánya ellen egyébként doppingolás vádjával eljárást indított az olasz ügyészség. „Nem foglalkozom ezzel, mert tudom, hogy nem szegtem meg a szabályokat - nyilatkozta Ullrich, akinél a májusi Giro d'Italia alatt tartott razzia során tiltott listán szereplő, kortekoid tartalmú gyógyszert találtak. - Asztmában szenvedek, az orvosságot nem titokban szedem. Az egészségi könyvembe is beírták, hogy ezzel kezelem magam, az elfogyasztott mennyiség teljesítményfokozásra alkalmatlan. Ezt már több vizsgálat megállapította, az ügyészség sem fog más eredményre jutni."

Előzmény: Adyba (6389)
Ralph Lauren Creative Commons License 2001.12.13 0 0 6390
Annyit kaptál tőlem, mint Ullrich Armstrongtól Alpe D'Huezben :)))))))))))
Előzmény: Adyba (6389)
Adyba Creative Commons License 2001.12.13 0 0 6389
Ugyanez angolul:

Ullrich: "I can win the Tour again"

Jan Ullrich is confident that he can win the Tour de France, according to an interview in yesterday's Frankfurter Allgemeine Zeitung. Ullrich, who is currently deep in preparation for the 2002 Tour, told the newspaper, "I can still improve so I am not giving up. I will never say 'as long as Lance rides he will win the Tour de France.' I want to win the Tour again."

"That's my motivation for next year. I simply have to plan my season more accurately," said Ullrich. On December 23 he will fly to South Africa for a training camp that marks the start of this year's incarnation of 'Operation Yellow Jersey'. His objectives are simple: "to weigh two kilos less than the same time this year and to have two or three thousand more kilometres in my legs."

Ullrich attempted a similar program last year, removing himself from the temptation to over-indulge in the traditional German Christmas food frenzy, and started the season in somewhat better shape than in previous years.

His determination to add another Tour victory to his 1997 win does not seem to be affected by the shadow of the 2001 Giro d'Italia. Ullrich was one of many riders found to have controlled substances in his possession during the dramatic police raid before stage 18. However, "I have done nothing wrong," he said.

"As far as I am concerned this issue is already closed. Either I am using a permitted substance or I'm not. If not, I am positive and broke the rules. But [the medication] is there in my health book. They say: 'the health book doesn't interest us, we have told the newspapers what we found.' They are trying to justify using 400 policemen but I have never been worried about it."

Ullrich suffers from asthma and has a medical permit to use corticoids to treat it.

Előzmény: Ralph Lauren (6387)
Ralph Lauren Creative Commons License 2001.12.13 0 0 6388
És egy viccesnek tűnő bejelentés Pantanival kapcsolatban (meg akarja ismételni a 98-as duplázását - ami ugye már azért sem lehetséges, mert a Tourra meg se fogják hívni...):

München - Der Italiener Marco Pantani will nächstes Jahr einen neuen Versuch unternehmen, die Tour de France und den Giro d´Italia zu gewinnen. Nach einer verpatzten Saison 2001 kündigte der neue sportliche Leiter seines Teams Mercatone Uno, Riccardo Magrini, an, dass 2002 Pantanis Comeback bevorsteht.

Pantani sagte bei der Präsentation des neuen Teams in der Toskana, er werde als Vorbereitung ein hartes Wintertraining absolvieren. Er strebe nach seinem Erfolg 1998 erneut das Double an. Zu seinem Team gehört unter anderem auch Roberto Sgambelluri, der nur ein Jahr beim Team Telekom verweilte

--------

Az előbbi Ullrich interjú kivonata angolul:

Ullrich: "I can win the Tour again"

Jan Ullrich is confident that he can win the Tour de France, according to an interview in yesterday's Frankfurter Allgemeine Zeitung. Ullrich, who is currently deep in preparation for the 2002 Tour, told the newspaper, "I can still improve so I am not giving up. I will never say 'as long as Lance rides he will win the Tour de France.' I want to win the Tour again."

"That's my motivation for next year. I simply have to plan my season more accurately," said Ullrich. On December 23 he will fly to South Africa for a training camp that marks the start of this year's incarnation of 'Operation Yellow Jersey'. His objectives are simple: "to weigh two kilos less than the same time this year and to have two or three thousand more kilometres in my legs."

Ullrich attempted a similar program last year, removing himself from the temptation to over-indulge in the traditional German Christmas food frenzy, and started the season in somewhat better shape than in previous years.

His determination to add another Tour victory to his 1997 win does not seem to be affected by the shadow of the 2001 Giro d'Italia. Ullrich was one of many riders found to have controlled substances in his possession during the dramatic police raid before stage 18. However, "I have done nothing wrong," he said.

"As far as I am concerned this issue is already closed. Either I am using a permitted substance or I'm not. If not, I am positive and broke the rules. But [the medication] is there in my health book. They say: 'the health book doesn't interest us, we have told the newspapers what we found.' They are trying to justify using 400 policemen but I have never been worried about it."

Ullrich suffers from asthma and has a medical permit to use corticoids to treat it.

Ralph Lauren Creative Commons License 2001.12.13 0 0 6387
Tegnap Armstrong interjú volt, ma Ullrich a soros:

-------------------

Jan Ullrich glaubt weiterhin fest an einen Tour-Sieg

Berlin - Jan Ullrich gibt sich kämpferisch: Der Telekom-Fahrer glaubt auch weiterhin an seinen zweiten Sieg bei der Tour de France nach 1997.

Jan Ullrich will die Tour unbedingt ein zweites Mal gewinnen - auch gegen Armstrong

"Ich habe noch Steigerungsmöglichkeiten. Deshalb gebe ich nicht auf. Ich würde nie sagen: solange Lance fährt, gewinnt er die Tour de France. Ich will die Tour nochmal gewinnen", sagte der 28-Jährige, zuletzt hinter dem dreifachen Toursieger Lance Armstrong aus den USA zwei Mal Zweiter, in einem FAZ-Interview.

"Die Motivation ist da"

"Die Motivation für nächstes Jahr ist da. Ich muss die Saison einfach noch exakter, noch perfekter gestalten", sagte Ullrich, der sich bis zum 23. Dezember im Trainingslager in Südafrika befindet.

Sein Ziel ist, schon früher im Vergleich zum Vorjahr zu beginnen, um "ein, zwei Kilo weniger" zu wiegen und "zwei, drei Tausend Kilometer mehr" in den Beinen zu haben.

Doch Ullrich schaut nicht mehr allein auf die Tour, auch wenn er sie unbedingt noch ein zweites Mal gewinnen möchte. "Ich glaube, dass ich wie Zabel einige Klassiker gewinnen könnte. Mir würde es allerdings reichen einen im Frühjahr und einen im Herbst zu gewinnen."

Ullrich will Klassiker gewinnen

Und welche das sein sollten hat der 28-Jährige dabei auch schon im Sinn. "Lüttich-Bastogne-Lüttich will ich mal gewinnen, Amstel und natürlich Zürich; und im Herbst die Lombardei-Rundfahrt. Von der Form her hätte ich schon in diesem Jahr in der Lombardei locker unter die ersten Fünf fahren können. Aber mir hat's nach der WM gereicht. Ich muss nicht alles gewinnen."

Zu den in auch in seinem Fall noch nicht abgeschlossenen Ermittlungen der italienischen Behörden als Reaktion auf die Doping-Razzia während des vergangenen Giro d'Italia sagte Ullrich: "Für mich war das schon dort erledigt. Entweder bin ich im Bereich des Erlaubten oder nicht. Wenn nicht, bin ich positiv und habe gegen die Regeln verstoßen.

"Ich habe nichts Falsches gemacht"

Aber es gibt eben dieses Gesundheitsbuch. Ich habe nichts Falsches gemacht. Sie sagen: Gesundheitsbuch interessiert uns nicht, wir sagen den Zeitungen, was wir gefunden haben. Sie hatten versucht, mit 400 Polizisten viel mehr zu finden und sie wollen diesen Einsatz rechtfertigen, aber mich hat das von Anfang an nicht nervös gemacht."

Ullrich leidet in den Frühjahrs-Monaten an Asthma und behandelt dieses Leiden mit kortekoidhaltigen Präparaten. Kortekoide stehen auf der Doping-Liste, können aber auf ärztliche Verordnung verabreicht werden. Dann gibt es einen entsprechenden Eintrag im Gesundheitspass, den jeder Profi seit zwei Jahren führen muss. Ullrich hat entsprechende Eintragungen.


cSABA Creative Commons License 2001.12.13 0 0 6386
Utoljára írok ebben a kérdésben, de tényleg. Az, hogy mindenki doppingol, egy óriási közhely, de még több is ennél. Ugyanis:

- Dopping az, ami rajta van a doppinglistán (tehát pl. a kávé vagy a NESP nem, pedig minkettő teljesítményfokozó).
- A versenyző aki ezeket szedi nem doppingol, bár valóban erkölcsileg megkérdőjelezhető.
- Mindenki iszik kávét, mert nincs rajta a doppinglistán, tehát ilyen szempontból valóban mindenki doppingol (én is).
- Aki esteleg azért veszítene el egy versenyt, mert nem ivott kávét, azt mondanák rá: hülye. Aki azért mert nem szed NESP-et, arra azt mondják: becsületes. Hol a határ? Valahol meg kell húzni. Egyetlen határ lehet: és ez a doppinglista. A kerékpáros szövetség tartson lépést a korral, és tiltson be dolgokat, amiket rossznak gondol! Amit pedig nem tiltanak be, azt használják a versenyzők!

Azt pedig határozottan gusztustalannak tartom (bár valószínűleg ezt már írtam), hogy egy olyan versenyző, aki meggyőző fölénnyel maga mögé utasít mindenkit, egyből doppingolás vádja alá esik, pedig soha nem bukott le. Érdekes, hogy Virenque-ről, vagy Pantaniról miért nem gondolja itt senki, hogy doppingolnak (én sem). Vagy pl. a magyar vízilabda válogatottról Sydney-ben. (Olvastam is ilyen külföldi véleményt, hiszen Benedek nem sokkal előtte bukott meg doppingteszten.)

Az tény, hogy Armstrongnak nemcsak a testfelépítése, de a hozzáállása is rengeteget változott a betegség alatt, így nem véletlen, hogy egynapos menőből Tour király lett. Olvassátok el a könyvét! Csak egy idézet belőle:

"Nem akarok áltatni senkit. Két Lance Armstrong létezik, egy rák előtti és egy rák utáni. Mindenkinek a legkedvesebb kérdése az, hogy "Mennyiben változtál meg a rák hatására?". A valódi kérdés az volna, hogy mennyiben nem változtam meg. 1996. október 2-án elhagytam a házamat, és más emberként tértem vissza. Világszinvonalú sportoló voltam, folyóparti házzal, zsebemben a Porschém kulcsával, a bankban pedig összegyűjtött csinos kis vagyonommal. A világ egyik élvonalbeli kerékpárosa voltam, és pályafutásom töretlen sikerrel ívelt fölfelé. amikor visszatértem, a szó szoros értelmében más ember voltam. Régi énem valamiféleképpen meghalt bennem, és új életet kaptam. Még a testem is megváltozott, mert a kemoterápiától izomzatom elsorvadt, és amikor meggyógyultam, nem ugyanúgy épült fel újra.
Az igazság az, hogy a rák volt életem legjobb eseménye. Nem tudom, miért kaptam meg ezt a betegséget, de csodákat tett velem, és nem szeretném kitörölni az emlékezetemből. Miért akarnám megváltoztatni - akár csak egy napra is - életem legfontosabb és legjellemformálóbb eseményét?"

Előzmény: Ciani (6375)
Ciani Creative Commons License 2001.12.12 0 0 6385
az jó :-) jó hosszú lesz :-)
Előzmény: Hegyimenő (6384)
Hegyimenő Creative Commons License 2001.12.12 0 0 6384
Oké megjött, köszi. Nem ide válaszolok:)
Előzmény: Hegyimenő (6382)
Ciani Creative Commons License 2001.12.12 0 0 6383
bocs kicsit sokáig tartott! most nézd meg
Előzmény: Hegyimenő (6382)
Hegyimenő Creative Commons License 2001.12.12 0 0 6382
Úgy látszik a hidegben belefagytak a bitek a vezetékbe, mert még nem ért ide a mail:)

Előzmény: Ciani (6381)
Ciani Creative Commons License 2001.12.12 0 0 6381
ok!
Előzmény: Hegyimenő (6380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!