Keresés

Részletes keresés

banánturmix97 Creative Commons License 2020.10.07 0 0 7001

Akkor, lehet nálam is a glicerines kúp lesz a nyerőbb. Köszi a választ! Kipróbálom jövőhéten vizsgálat előtt :) Mennyi idő alatt hatott neked ez a kúp? Írtad, hogy kaptál beöntést még előtte. A glicerines kúptól így mennyire jól ürültél ki? Fontos lenne nekem, mert közegészségügyben tudjuk milyen állapotok uralkodnak a mellékhelyiségeknél...

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6997)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 7000

Szia. Köszi meg vagyok, délre lettem kész, ma 11 után vittek a műtőbe. Eddig nem tudok mit mondani, hisz még az epiduralis tart, szerintem ez után fog fájni. Egyenlőre fekvés van, hónap reggelig! A dokim azt mondta, négy kitüremkedés volt, sorba lazult el, körkörösen, de megcsinálta pik pak! Egyenlőre ennyi! 

Előzmény: mark80 (6998)
mark80 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 6999

Szia!

Sikerült a második beavatkozás?

Előzmény: lady mora (6975)
mark80 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 6998

Hogy vagy?

 

 

Előzmény: M41 2181 (6996)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 6997

Helló!

 

Én ősszel ilyen/rectoscopián/vizsgálaton magánrendelőben voltam.

Ott mondták mikor ehetek útóljára és megtoldottam még pár órával hogy sikerüljön.

Ott még beöntést is adtak olyan nagyobb injekciós tartályfélével.

Magát a vizsgálatot/menetét úgyis ismered.

Én a sima glicerines kúpot használom ami nem irritálja/izgatja a ny. hártyát annyira mint a többi fajta kúp.

 

Előzmény: banánturmix97 (6989)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 6996

De igen, arany ér lesz.... Csak elég sok minden össze jött nekem is ebben az idő szakban!  Szopatot a hugyut rendszerem is, és a sok kurva diagnózis már be zavart mindenkit, orvosokat. Ez az év úgy szar ahogy van. Már alig várom hogy vége legyen! Stressz van bőven.... Nyáron 82 kilorol úgy mentem le 72 re mint a pinty.... A tököm ki volt az egésszel! Most is csak 77 körül vagyok nem jön több! Most meg gondolom a műtét után még szarabb lesz vagy két hét. Bár egyik ezt mondja másik azt.... Mindegy holnap írok milyen volt.... Valamit beszéltek itt a nővérek, két jó fej van most, dugnak valami tampont a seggembe... De jó lesz.... 

Előzmény: M41 2181 (6994)
mark80 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 6995

Én is eléggé össze vagyok zavarodva. Én napi 2-3 alkalommal székelek, azt mondták lehet ettől is. De sportoltam sokat, sok időt töltök autoban és gép előtt, ráadásul elég stresszes volt az elmúlt 8 év. Szóval bármitől kijöhetett a három másodfokú aranyerem. Nekem azt mondták lassan meg kell majd csinálni ( gyűrűzéssel).40 vagyok , nincs túlsúly.

 

Akkor neked most nem aranyér műtéted lesz?( amit irtál én nem ismerem)

Előzmény: M41 2181 (6994)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 6994

Basztatom az egészet, egy iskolát is elkezdtem tavaly. Az is rá nyomta szerintem a bélyegét. És még van egy év! A melohely járkálos ülős, tehát változó fizikai munka nélkül! Kicsit elkeseredett vagyok. Erőltetem ezt a sportot is, sulyok stb... De szerintem ezt is másfelől kell majd meg kozelítenem.... Az a gond a láb elég komoly egy elég komoly edző barátommal! És van egy here visszér tagulatom bal oldalon is, igaz minimális. De olyan tanácstalan kezdek lenni, merre mit hogyan, mi lenne a jobb? Persze a mozgás kell... Neked már volt ilyen? 

Előzmény: Swtrooper (6843)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 6993

Szia. Az én sztorim nagyon hosszú. Itt az indexen más topikba is írtam.... 42 éves vagyok, vékony alkat, 78 kg. Sportolok kondi teremben, szerintem a sok erolkodestol jött ki. Nagyon hosszú út vezetett idáig mire erre rá jöttem, jöttek! Sajnos nekem van más is a háttérben, hugyuti vese kovesseg vagy prosztata. Táplálkozás megfelelő könnyű kajákat eszem! Májusban volt egy nagyobb megemelesem ami elinditott egy lavinát egy héten belül. Volt egy kő tavozasom azóta a hugy utam begyulladt, folyamatosan úgy érzem fel vagyok fázva! Azt sem tudják megmondani van e kovem, vagy el van e akadva? Ugyan abban az időben volt egy véres WC papírom is de nagy figyelmet arra nem fordítottam! Majd kis idő múlva éget viszketett a vegbelem, nyomott, sok helyet bejartam azt hittem a prosztata. A széklet áloga is vékonyabb lett gondolom a kituremkedes miatt! Majd a házi orvosom tükrozesre is elkuldott ahol észre sem vették, minden negatív. A sok értelmetlen papírt már nem vittem magammal és egy jó sebészt felkerestem ha lát ott valamit akkor nyert ha nem akkor a prosztata. Szét húzta és kint volt. Nekem kettőt mondott és azt hogy ez műtéti stádium! Most itt tartok, azt mondta vissza varja a falat megerositi. Reggel velem kezd! A dokiban bízom jó oszt vezető plusz az anesztes rokon! Csak az basztat, pisilek mint állat, mondtam a sebészek azt mondta, nem lesz gond, menjek majd urológus hoz. Valami nagyon nem oké a vesém körül, vagy valami kő be agyazodott valahova. Én azt hittem ezek a panaszok össze fuggtek egymással. De egyre jobban gyanítom, nem! KB 10 perc lesz a műtét azt mondta a sebész! De valamiben tudok segíteni, kérdezz! 

Előzmény: mark80 (6992)
mark80 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 6992

Szia!

 

Először is szorítok. Néhány kérdést feltehetek?

- Hány éves  vagy?

- Milyen stádium és hány darab?

- Milyen beavatkozás lesz?

 

Üdvözlettel

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: M41 2181 (6991)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 6991

Na akkor ma indul a buli, be fekvésen tulvagyok, holnap belső aranyér műtét.... 

banánturmix97 Creative Commons License 2020.10.04 0 0 6990

Anno az első vizsgálat után mondta a doki, hogy a vizsgálati napon reggel, ajánlott a kúp használata. Beöntésről nem volt szó sose, és hát nem is igazán díjaznám a körülmények miatt.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6988)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.10.04 0 0 6989

Nálam sose mondták. Maximum kúpot adnak és kész. De mivel hagy némi kívánni valót maga útán a wc (közegészségügy...), így ez már egy ideje nem opció. A kúp be szokott válni (dulcolax), de érzem hogy nem tesz velem túl jót, bántja a hasam, égető érzés mikor ürítek és jön ki a maradék kúp, stb. Ezért kérdeztem, milyen kúpos megoldás létezik még, ami kíméletesebb lenne velem. 

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6988)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.04 0 0 6988

Helló!

 

Rectoscopia előtt szokták mondani mikor kell /lehet utoljára enni. Csak inni lehet.

No, és ott még szoktak beöntést is adni.

Lényegében csak a kb. 20-23cm-s utolsó szakaszt tudják vizsgálni. 

 

Előzmény: banánturmix97 (6987)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.10.03 0 0 6987

Sziasztok! 

 

Érdeklődnék, hogy Ti anoscopia/rectoscopia előtt,mit használtok az alsó bélszakas megfelelő kiürülésére? Nekem az egyik doki a dulcolax kúpot ajánlotta, de az utóbbi időben nem igazán szimpatizálok ezzel a kúppal. Persze ha kell, ott is adnának kúpot ha nem vagyok megfelelően kiürülve, de nem szívesen használnám az ottani wc-t, nem egy leányálom a tisztaság. 

 

Glicerines kúp esetleg segíthet? Beöntést nem szívesen csinálnék. A dulcolax engem már irritál, éget... volt, hogy 10-20 perces hatás helyett, vagy 1-2 órával később jött meg a hatás, a dokinál... :D 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.09.10 0 0 6986

Helló!

 

Jár ide valaki?

Tud valaki vastagbél/bél/végbél/daganat fórumot?

eNoesz Creative Commons License 2020.08.23 0 0 6985

Kedves Swtrooper,

Erre az E-mail címre küldd kérlek az orvos elérhetőségét:en7047123@gmail.com

Köszönöm!

Előzmény: Swtrooper (6984)
Swtrooper Creative Commons License 2020.08.22 0 0 6984

nekem is folyotn gyulladt nem tudni miért de szerintem ez nem lokális probléma hanem az egész szervezet összefügg mindennel lehet nálam az allergia is benne van, v epehólyag poip...pontoan nem tudni sajnos. sperti az halolaj, nem rossz de a legjobb kúp a tonogenes 30 db os csak rohdt drága 6000 ft mostmár. igen tudok adj emailt menjünk el hozzá kvi vagyok mit mondd

 

nekem repedssel van gond most megint kértem fagyastást a hegszöveg nem akar visszahuzodni 

eNoesz Creative Commons License 2020.08.21 0 0 6983

Az orvos mondta, hogy használj valamit? Milyen beavatkozásod volt? Én nem tennék rá semmit a helyedbe.

Előzmény: Törölt nick (6980)
eNoesz Creative Commons License 2020.08.21 0 0 6982

Ez az orvos nekem is azt mondta, hogy mindeki aranyérrel születik. A papíron az áll, hogy I. fokú enyhén begyulladt. Csak azt tudnám mitől begyulladt, amikor nem préselem. Minden reggel natúr joghurt, zabpehel, lenmag és gyümölcs a reggelim. A napi folyadék megvan. Szedek forever rost tablettát és két naponta iszom extra szűz olivaolajat. A wc-re akkor megyek, ha érzem, hogy kell és nem nyomom. Ezért nem értem az egészet.

Két hétig kellett volna a szteroidos kúpot használnom. Véleményed szerint a sperti kúp+krém jó lehet (reggel, este)? Meddig használjam? Te tudsz esetleg megbízható orvost?

Előzmény: Swtrooper (6981)
Swtrooper Creative Commons License 2020.08.21 0 0 6981

Na most aranyér mindenkinek van, aki azt mondja sebész létére hogy nincs aranyere azt azonnal megbuktatom. Ne aggódj az I. fok természetes állapot, az, hogy látszik vagy nem sok mindentől függ, ha épp nincs begyulladva vagy nem préselsz egyet hasból elő sem türemkedik de attól még ott van, nem feltétlen orvos hibája. A másik a szteroid mehet de csak 1 hétig mert utána vékonyítja a bőrt, hosszőtávon nayon káros, rövid távon viszont jó. Aurobinjobb mint Alkcema ha incs ekcéma.

Előzmény: eNoesz (6979)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.21 0 0 6980

Kedves Sorstársak,

Jelentem, egész jól vagyok, fájdalom nincs, legfeljebb diszkomfort. 

Szeptember közepén visszamegyek egy kontrollra, utána jelentkezem.

 

Két dolgog még:

 

1.:

Megfigyeltem, hogy ha lágyabb a széklet (nem folyós, legfeljebb alaktalan, bristol skála 5-6 között, akkor utána "csíp". Ez a széklet pH-ja miatt lehet?

 

2.:

A lentiek alapján ma reggel szerettem volna Proktis-M kenőcsöt venni, nincs. Maradt a Hemordid.

 

Kérdésem, a Hemorid-ot lehet belső aranyérre használni?

Most kentem be, de éget (vagy hűt, nem tudom), gondolom a mentol-tól.

Nem kibírhatatlan, de ha nem ajánlott, akkor nem teszem ki magam ennek naponta többször.

eNoesz Creative Commons License 2020.08.19 0 0 6979

Köszönöm a tanácsodat! Most a spertit kezdtem el (kúp, krém), de ha nem javul tőle, akkor kipróbálom az általad ajánlottakat. Valószínűnek tartom, hogy nálam is stressz gyanús a dolog. Folyamatos feszülésben vagyok. 
Megkérdezhetem, hogy milyen teákat iszol? Visszahúzódott tőle az aranyered?

Bánfalvi doktor úrhoz érdemes elmenni, jó szakember?

Előzmény: poczak007 (6978)
poczak007 Creative Commons License 2020.08.19 0 0 6978

Szia,

 

Szomorúan olvastam végig a történeted.
Én is sok dokinál jártam már, nekem is mondták végbéltükrözés után, hogy semmi problémám sincs, még aranyerem sincs!
Ezután még is tovább jelentkeztek a panaszaim. :(
Utoljára Bánfalvi dr-nál jártam, gyűrűzésre kellett volna visszamennem, de próbáltam felkutatni alternatív gyógymódot.
Nekem ő azt mondta a panaszaimat a stressz okozza, befeszülnek az izmok, stb.. 
Kaptam tőle Dicetel tablettát, egy darabig szedtem, de már rég elhagytam...
Kúpok, kenőcsök terén nekem legtöbbször a PROKTIS-M és a HEMORID termékcsaládot ajánlották, mindkettőt ki is próbáltam, mindkettő van is otthon a mai napig.
Volt nekem is olyan doki, aki olyan lórúgás kúpot írt fel, hogy kikerekedett a patikusok szeme, azt még se volt jó. :)))
Az említett két termékcsaládot viszont bátran ajánlom. Igaz egyikre sincs jelenleg szükségem, mióta a teák felé fordultam...
Nekem bejött, egy-egy próbát megérnek, nem ártalmas, nem fáj, nem drága...

 

További szép napot és sikeres gyógyulást kívánok!

P.
 

Előzmény: eNoesz (6977)
eNoesz Creative Commons License 2020.08.18 0 0 6977

Sziasztok,

Egy megbízható proktológus ajánlását szeretnék kérni tőletek. Egy kicsit el vagyok keseredve az aranyeres problémám miatt. Július elején volt egy aranyér gyűrűzésem. Bíztam az orvosban, mert 2008-ban is nála jártam egy ilyen ambuláns beavatkozás miatt. 2 hete visszamentem hozzá, mert a gyűrűzés után 3 héttel viszketéses tüneteim lettek. Megvizsgált, azt mondta egy kicsi hámfelmaródásom van és ajánlotta, hogy vegyek a patikában solutio castellani ecsetelőt. Azt mondta minden rendben vagy egyébként, nincs aranyerem. Az ecsetelőt nem váltottam ki, mert a tájékoztatóban azt olvastam, hogy hámfelmaródásra nem ajánlott ez  készítmény. Voltak egyéb olyan dolgok, ami miatt bizalmamat vesztettem ebben az orvosban. Tegnap felkerestem egy másik orvost. Csinált végbél tükrözést és azt mondta, hogy I. fokú enyhén gyulladt körkörös aranyerem van. Nem is tudtam megszólalni. Kérdeztem, hogy ez már júliusban is ott volt? Azt mondta igen. Ez hogy lehet??? Két hete még a másik doki azt mondta, nincs aranyerem, most meg van? Írt fel egy patikában elkészíthető kúpot és alkcema kenőcsöt. Persze mind a kettő szteroidos készítmény. Mondtam neki, hogy ezt nem nagyon szeretném, mert júliusban a gyűrűzés előtt és után posterisan forte kúpot kellett használnom, ami szintén szteroidos készítmény. Azt mondta, nem lesz baj. Elmentem a patikába, hogy utána érdeklődjek azokról, amiket felírt. Hosszas beszélgetés után megtudtam, hogy egy "bomba" kúpot írtak fel nekem és ilyen erős készítményt nem szoktak felírni ,nem jellemző, amit ők készítenek el. A maximális szteroid adag van benne. A krém pedig egy ekcéma krém. Én nagyon tartok ezektől a szteroid készítményektől, mert az olvastam róluk, hogy óvatosan kell velük bánni, mivel megvékonyítják a nyálkahártyát, ami utána már nem vastagszik vissza. Így vettem sperti kúpot és krémet. Most itt tartok. El vagyok keseredve, hogy mitévő legyek. Szeretnék egy olyan orvost, akinek nem csak kidobom a pénzt az ablakon, hanem megbízható és biztosra megy, nem töm tele mindenféle szteroidos készítményekkel. Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!

 

mark80 Creative Commons License 2020.08.12 0 0 6976

Sajnálom. És mondott vmit a doki? Ez normális? Mindig lehet majd rá számítani, hogy a semmiből visszajön ?

 

Kitartást és jobbulást!

 

 

 

Előzmény: lady mora (6975)
lady mora Creative Commons License 2020.08.12 0 0 6975

Hello, 

 

most jöttem a dokitól, fogadott időpont nélkül szerencsére. Nem szépítem, egy fél centis mélyvénás trombózis. Kérdezte, hogy gyógyszeresen húzzuk vissza vagy vágja ki most? Természetesen a kezelést választottam. 3 hét múlva kontroll és ha már teljesen visszahúzodott, akkor kapok egy új időpontot műtétre. Ami pedig a még megmaradt bőrnyúlványokat fogja leplasztikázni.. Mert már most látszik, ez is fog maga után egy tasakot hagyni. Ördögi kör, úgy érzem sosem lesz vége. Megyek kiváltom a rakat gyógyszert. 

Előzmény: mark80 (6972)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.08.11 0 0 6974

Helló!

 

Gondolom a hemoglobinja / Fe raktár jócskán lecsökkenhetett.

Mese nincs proctológushoz kell menni és ő megmondja mi a teendő.

Nem ártana egy vastagbél tükrözés sem pláne hogy 7 éve tart.

No, és ott meglátnák hol a bibi. Lehet polip,  bármi előfordulhat.

 

"Ez lehet aranyértől? Vérszegény valaki aranyér miatt?"

Lehet.

Én is nézetem a vérképemet és közben Krauter blut Fe sziruppal tartom szinten a vérképem.

 

 

 

 

Előzmény: Imolka10 (6973)
Imolka10 Creative Commons License 2020.08.11 0 0 6973

Sziasztok, régóta keresek egy oldalt ahol többet írnak az aranyérről (tapasztalatok) férjem 33 éves, 15éve vagyunk együtt,soha nemvolt orvosnál,nemvolt beteg még kiskorába sem. kb.7éve vettem észre hogy nagy wc után kicsit véres volt a wckagyló, természetesen nagyon megijedtem,megis kérdeztem mi a gond annyit mondott biztos aranyér. Dokihoz nem akart menni, (tudom felelőtlen)... krémek egy kisideig segítettek, aztán kb 3éve volt olyan is hogy az egész wc kagyló tiszta vér volt (nemvolt széklettel keveredve) élénk piros,és ilyenkor sokszor diónyi kis puklit kell visszadugjon mert kijött neki. Ez van mikor tart egy hétig akár 2 aztán 1hónapig semmi. 2éve nagy nehezen rávettem egy vér analízisre ami kimutatott egy enyhe vérszegénységet. Ez lehet aranyértől? Vérszegény valaki aranyér miatt? A széklete általában nem a legkeményebb igaz sok folyadékot is iszik, viszont én mint egy detektív betegesen miután kijön a fürdőből nézem a wckagylót,és mintha széklettel látnák keveredni kis vért (ha épp marad nyom) dokiról semmiképp nem akar hallani, viszont én félek hogy komolyabb dologról van szó... 3_stádiumú lehet ha aranyér, valakinek itt ilyen és esetleg hasonló tapasztalatai? Néha bővebb vérzés? Esetleg széklettel keveredett vér? 2ismerőse van akit ezzel műtöttek szörnyű fájdalmas volt nekik és visszajött ezért hallani sem akar róla :( de még egy sima vizsgálatról sem :((

mark80 Creative Commons License 2020.08.11 0 0 6972

A további fejleményeket is írd majd meg kérlek. 

Előzmény: lady mora (6971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!