Keresés

Részletes keresés

Ikkiucsi Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1556

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! Ugyanis vettem egy Citizen Crystal Seven órát. Az eladó azt mondta, hogy a koronája jelzett.

Nem tudom, hogy ez tényleg így van ezért kérem a segítségeteket. A koronán található jelzés egy nagy C betü, aminek az egyik szára meg van hosszabbítva és egy egyenes vonal. Szerintetek ez valóban egy jelzett Citizen korona?

Üdv!

boxer-gs Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1555

Rendicsek, megpróbálok ma rálelni és akkor lefotózom. Nem egy izgalmas látvány, inkább a sztori fogott meg benne annak idején erről az összefonódásról. Gondoltam, hátha valami ritkaság. Bizonyos értelemben az is, mert nem is láttam többet azóta sem ilyen összeállításban.

 

(Sms-emet megkaptad?)

 

Ma nézegettem egy kis kézihúzós Citizen-t a piacon. Szép zöld számlap, acél tok, csak sajna nem találtam elég izgalmasnak, így "átengedtem" egy ismert vaterás eladónak, úgyhogy ott bizonyára viszontlátjuk még.

Előzmény: steve31 (1554)
steve31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1554

Szevasz! 

 

Én is APT oldalán láttam először és az citizen eredetű kvarc szerkezettel van szerelve.

Mindenesetre tényleg nem sokat láttam még itthon.

 

Érdekelne a Benrus ha van időd készíts néhány fotót róla.

Érdekesek ezek a svájci-japán összefonódások az óraiparban....

Előzmény: boxer-gs (1553)
boxer-gs Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1553

Érdekes és nálunk biztos ritka darab. Kár, hogy nem acél tokos. A számlap nagyon tetszik.

Úgy rémlik, mintha APT oldalán láttam volna egy ilyen márkanéven futó darabot, de nem vagyok biztos benne...

 

Nekem meg van valahol egy 70-es évek környékéről való Benrus-om. Azért említem itt, mert annak is az az érdekessége, hogy bár svájci gyökerű, egy ideig japán vonatkozása is volt és Seiko szerkezettel van szerelve. Majd előtúrom, ha érdekel.

Előzmény: steve31 (1552)
steve31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1552

Üdv mindenkinek!

 

Nemrég gazdagodtam egy japán gyártású Caravelle felhúzós órával.

Kis utánajárással az óra eredetéről is megtudtam néhány dolgot:

A Bulova hozta létre ezt a márkanevet a hatvanas évek elején hogy a drágább  Accutron mellet ,normál köves szerkeztű órákat is gyártson, alacsony áron. Caravelle néven gyártottak órát Japánban és Svájcban is ,nem tudom milyen egyezség alapján.

Csak érdekesség képen 2008-ban a Citizen megvette a Bulová-t 'tokostól-vonóstól'.

Íme az én példányom:

A szerkezet nincs nagyon 'túlkövezve' hiszen csak 7 köves de mégis szép kidolgozásúnak tűnik.

Ez a példány 1968-as gyártású amit jelöltek a hátlapon és a szerkezeten is (M8).

Van valakinek hasonló a gyűjteményében?

steve31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1551

Üdv!

 

Már én is néztem ezt az oldalt és tényleg nagyon sok hasznos információt lehet itt találni, viszont a kaliberek jelölésére még nem találtam utalást.Egyébként nagyon sokféle variációban készültek ezek az órák ,egy 45 köves automatát szívesen látnék egyszer a gyűjteményben vagy egy Takano-t....

Előzmény: Ikkiucsi (1548)
boxer-gs Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1550

Tényleg informatív oldal. Köszi a linket.

Előzmény: Ikkiucsi (1548)
ledora Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1549

Endem a japán ledes órák fogtak meg, pl ilyen:

Ill itt még van pár: http://ledora.blog.hu

Ikkiucsi Creative Commons License 2011.02.04 0 0 1548

Üdv!

Próbáld meg ezen az oldalon! Hátha itt sikerül megtalálnod a keresett szerkezetet.

http://seikoholics.yuku.com/topic/91/t/RICOH-TAKANO-Master-Entry-Ad-Scans-here-.html%3C/a%3E

Egyébként ajánlom mindenkinek ezt az oldalt aki szereti és gyüjti a JAPÁN órákat. Érdemes megnézni!!! ;)

Mind a Seikok, mind a Citizenek javításában segítséget tud adni!

Előzmény: steve31 (1541)
steve31 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1547

Próbáltam az e-bay-n található órák között kutakodni.

Általában 5 v. 6 számjegyből és a végén vagy különállóan két betűből áll össze a számsor.

Pl. 061432 CA v. 61355 AA itt a 61 valószínüleg a kaliberszámot jelenti. Ezeknél volt gyors dátumállító gomb.

Másik pl. 41385A (cal 41) csak korona van de ez is dupla dátumos ez olyan mint ami nekem is van.

A betű jelölés akkor is kérdőjeles.

Hátha olvassa valaki akinek van rről információja....

Előzmény: boxer-gs (1546)
boxer-gs Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1546

Nem találkoztam még normális adatbázissal. Inkább infomorzsák alapján rakom össze a képet. Van ugyan egy könyvem, amiben említve van a Ricoh és a svájciakon kívül sok automata szerkezet, de abban is fedeztem már fel pontatlanságokat.

Nyílván 21 köves az órád, hisz ráírva is az van (bár ilyen tévedéssel is találkoztam már).

 

A Ricoh-ok esetébe úgy látom, hogy a hátlapon olvasható számsorban rejlik a kaliberszám, mint ahogy a tiéd esetében is ott van a 41. Más esetekben is hasonló egyezést láttam, de írásos visszaigazolást még nem leltem, bár nem is kerestem ezidáig. De reméljük, te majd most jól kikutatod a témát és megírod, hogy okosodjunk. :-)

Előzmény: steve31 (1545)
steve31 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1545

Én is úgy tapasztalom hogy nálunk nem sok Ricoh órával lehet találkozni. 

Remélem jövő héten már több darabos lesz a gyűjtemény ,addigra elkészül a szervize másik két darabnak.

 

Nem 21 köves-t akartál írni? Van adatbázisod a kaliberekhez?

A dátum a korona második kattanásánál állítható de nem forgatni kell hanem ki-be mozgatni.

(Van egy raketa-m amelyiken ugyanígy kell, azt hiszem 2623-as kaliber)

 

A paszta ha jól emlékszem olyan 2500 Ft volt a t...o-ban.

Előzmény: boxer-gs (1543)
steve31 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1544

Köszönöm!

 

Nálam csak "ünneplős" óra lesz, sajnálnám ha munkahelyen véletlenül odaütném valamihez.

Előzmény: D-zoli (1542)
boxer-gs Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1543

Ez tényleg szép darab. A tok érdekes formájú, nekem nagyon tetszik.

A Ricoh márka nem túl gyakori, mifelénk meg pláne ritka. Nekem egy darabom volt korábban, de mivel nem volt túl szép állapotban, így eladtam pár éve.

 

Igen, 70-es években született az óra és egy 25 köves cal.41 automata van benne. Elvileg gyors dátumállítású a werk.

 

Gratula hozzá! Kellemes gyűjteményi darab.

 

(Köszi a polírpaszta tippet.)

Előzmény: steve31 (1541)
D-zoli Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1542

Hűha, de jól néz ki!!!

 

Nagyon tetszik, hogy dupladátumos, és nincs külön nyomógomb a dátum állításához.

(Ezek a tulajdonságok nálam egy napi használatú óránál egy ideje az alapkövetelmények közé vannak sorolva.)

Gratulálok hozzá, szép lett!

Előzmény: steve31 (1541)
steve31 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1541

Üdv mindenkinek!

 

Egy régebbi japán óra került a gyűjteményembe, készítettem néhány fotót:

Ricoh 21 köves automata, masszív acél tokban.Kb. '70-es évek elejére tippelek a gyártást illetően,legalábbis a külső alapján.

Sajnos a szerkezeten nincs valamilyen szám vagy jelölés ,csak a felirat a rotoron.Nézegettem az e-bay-t hátha találok hasonlót de ott a 21 köves aut ricoh szerkezetek külön dátum állító nyomógombbal rendelkeztek.

Ha valaki ismeri a szerkezet típusát jelezhetné itt a fórumon.

A számlap alján a köv.felirat van: JAPAN 377 258S-Y

A hátlapon:041209AA

Nem tudom hogy a Ricoh használt-e olyan egyértelmű sorszámozást mint pl.a Seiko.

 

 

U.i: Boxer! A polírpaszta neve :Turtle wax -Safe Cut /scratch remover/.

Igazából autókhoz fejlesztették ki de nálam bevált az órákhoz.Az ásványi üveghez is próbáltam és nem mondom hogy gyorsan de türelemmel szép eredményt lehet elérni.Tegnap egy elég karcos krómozott tokos Sportivnie órát políroztam vele és nagyon szép lett.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1540

ne foglalkozz vele, max. valóban majd csak akkor, ha valami más miatt úgyis meg kell bontani az órát!

 

Előzmény: Raul919 (1538)
BENJÁMIN(BENJI) Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1539

Hát igen,ilyenkor mutatkozik meg,h álnak a helyzet magaslatán!Szomorú ez a tényállás:(Én bizti,h nem megyek le oda,ezekútán javításra pláne nem,csak túristaként.

Előzmény: Raul919 (1538)
Raul919 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1538

Bevittem a seikomat (kinetic perpetual SNP005P1/7D48) a szegedi orexbe.

 

- Javítással foglalkoznak?

- Nem, de a bevásárlóközpontban lévő másik üzletünkben igen. Ez az órásmester a legjobb a városban.

 

Oké mondom jó. Go oda.

 

- Jó napot.

- Üdv. Miben segíthetek?

 

Vázoltam a problémát, vagyis azt, hogy a mp mutató nem pont vonásra mutat. /Órásmester közben órát vizsgál/

 

- Szóval, mit javasol, érdemes emiatt megbontani? Többen azt mondták, h inkább barátkozzak meg ezzel a kis szépséghibájával.

- Nos én is azt tanácsolnám, hogy emiatt ne bontsuk meg. Majd esetleg ha ELEMCSERE lesz.

- Mondom mi?

- Aszondja elemcsere.

- De főnök. Ez nem elemes. Kinetic szerkezet, max a kapacitor megy tönkre benne.

- Akkor meg az.

/Órásmester tovább vizslat nagyítóval, majd megadja a kegyelemdöfést/

- Amúgy ez a 3-as mi itt a baloldalon?

-Wáhá a szökőév bakker, a gyengébbek kedvéért ott is van mellette, hogy leap year.

 

Itt feladtam a küzdelmeket, illedelmesen elköszöntem, és tovább álltam.

Ezek után ha (neadjisten) bármi gond lesz vele, irány BP seiko márkaszervíz. Még ha borsosabb is a javítás.

 

A mp mutató meg ezek után felőlem oda mutat ahová akar:)

 

 

 

 

steve31 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 1537

Tényleg nincs semmi különleges benne, inkább csak az motivált hogy kézihúzós a szerkezet.

(persze azért tetszik)

Nálam sincs nagy költekezés,igyekszem nullszaldós maradni.

Ha minden jól megy ma elkészül a Ricoh automatám szervize és ezután kerül sor két Ricoh riquartz órára(mindkettő köves és olyan 30 év körüli)

Majd ezekről is készítek fotókat ha rendben lesznek.

 

Ui.:Találtam egy új pasztát amivel ásványi üveget is lehet polírozni bár valószínüleg nem erre fejlesztették ki.Nem mondom hogy 5 perc alatt ki lehet polírozni egy nagyobb karcolást de türelemmel jó eredményt lehet elérni.Este megnézem a típusát és beírom ide a fórumra is.

Előzmény: boxer-gs (1531)
BENJÁMIN(BENJI) Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1536

Azért nincs itt az óra,mert nem Jepen(Sekonda)

Üdv:Tesó

Előzmény: hugoneni (1534)
BENJÁMIN(BENJI) Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1535

Sokszor csere-bere volt,de nem sörre kellet cserélnem,bru-ha-ha:-)De azért még a Burán Síbired még meg van!!:-O

Előzmény: boxer-gs (1532)
hugoneni Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1534

Szevasz!

Még szerencse,hogy az automata,dátumos SEKUNDA órám nincs közöttük!-))

Üdv.:Tesó

Előzmény: BENJÁMIN(BENJI) (1530)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1533
az Orange Monster nagyon tuti. :-0
Előzmény: BENJÁMIN(BENJI) (1530)
boxer-gs Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1532

Mi lett ezekkel az órákkal, hogy múlt időbe kerültek? Elcserélted őket sörre? :-)

Előzmény: BENJÁMIN(BENJI) (1530)
boxer-gs Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1531

Szép darab, még ha nem is túl izgalmas a megjelenése. Szerintem 70-es évek vége lehet a születési ideje. Gratula hozzá!

Én is nézegettem régi japán darabokat, de nem túl olcsóak és mostanában megszorításokat vezettem be, úgyhogy hajrá, legalább te újíts be néhányat!

Előzmény: steve31 (1525)
BENJÁMIN(BENJI) Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1530

Petikém,ez nekem is tetszik!!:)Egy az izlésünk,nem hiába Kosok vagyunk:-)

Ha már itt vagyok,akkor teszek fel képet,volt Jepen óráimról.

Előzmény: boxer-gs (1500)
steve31 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1529

Köszönöm az info-t!

Előzmény: Huszas (1528)
Huszas Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1528

Parancsolj, bár a számlap és a méret más a szerkezet és a hátlap megegyezik.

http://uhrforum.de/alte-citizen-handaufzug-wer-weiss-etwas-t44872

Előzmény: steve31 (1527)
steve31 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1527

Üdv!

 

Meg tudnád adni annak a fórumnak a nevét?

Előzmény: Huszas (1526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!