Keresés

Részletes keresés

kod1111 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6840
14x14-esen van nekem 150-.es füstcsővel a kandallóm, és jól működik.
Előzmény: KJ-3 (6839)
KJ-3 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6839
Üdv Mindenkinek!

Kazán vízhőfok problémám van ezért kérném a segítségeteket ,a kémény10 m tégla 27x14-es(belső) szakember ellenőrizte a huzat szerinte jó.
A kazán füstcső 150 -es létezik hogy kevés neki ez a kémény.
Igaz hogy a téglalap alakú kémények nem a legjobbak ?
Mi a vélemény ?
hAnd Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6838
Hello!
Olyan szerelt kéményt szeretnék, amibe most beköthető a zárt égésterű turbo kondenzációs kazán, később pedig esetleg átállítható lenne vegyes tüzelésre. Eddig csak a Schiedel Absolut-ot találtam. Van más megoldás is?
Köszönöm
Lmr Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6837
és erre milyen megoldás van, ami nem jelenti a teljes szétrobbantást?

valamint ok, hogy alul kivezetem a kondenzvizet, de a fenti ázást ez nem oldja meg :(
Előzmény: Törölt nick (6836)
Lmr Creative Commons License 2010.04.17 0 0 6835
sziasztok!

tavaly januárban költözünk egy 5 éves sorházba. kombicirkó az emeleti fürdőben, a kémény nem is megy le a földszintre. költözéskor kifestettünk, akkor is néztem hogy a kémény háló felé néző oldala puklis volt, de egy nagy beépített szekrény volt előtte, betudtam annak. most néztük, hogy a cirkó bekötésénél ázásnyomok vannak. kinyitottam az ajtót, és ott állt a víz a béléscsőben. kb 5 centi, mert betonnal van feltöltve. ezek szerint nem a kémény ázik, hanem a kondenzvíz gyűlik össze? mit lehet ezzel tenni?

Köszi

Lmr
siokemeny Creative Commons License 2010.04.16 0 0 6834
Üdv!

Ha épületen belül húzódik (nem homlokzati) a kémény és nem vízteres a kandallód, akkor bőven jó az SR típusú is. Van hozzá 45 fokos bekötőidom.
Előzmény: Notes (6833)
Notes Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6833
Szerintetek zárt égésterű kandallóhoz Schiedel UP-20, vagy SR-20 felel meg jobban? Úgy gondolom az SR is megtenné, de nem értem miért nincs hozzá pl. 45 fokos füstcső csatlakozó elem ami az UP-hoz van?
szucsinet Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6832
Szia!

Nincs benne felbővítés, mindösszesen a 13-as acél bélelés.
Ha ezt megcsináltatnám, akkor ehhez kellene illesztenem a kandallót.
Bár szerintem a 14x14-esbe is csak 130-as füstcsövet tudnék bekötni.

kösz!
Előzmény: kod1111 (6831)
kod1111 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6831
Abban a fel bővítés is benne van? Mert 150-es mérettel a 180 allattiak vígan elpöfékelnek. Egyébként a 8kW-os Kaminonak 120-as füstcsöve.
Előzmény: szucsinet (6829)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6830
Nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy a bélelés után milyen kandallót lehet abba kötni?
Előzmény: joevagyok68 (6828)
szucsinet Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6829
Egy ismert 17. kerületi cégtől kértem ajánlatot. egészen pontosan 180+áfa...
Előzmény: joevagyok68 (6828)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6828

Ki/hogy számolta ki az árát a kéménynek (bélelésnek)?

Ha csak béleltetni kell ,nem sok egy kicsit 7,5 méterre a 200.000 Ft ???

Csak kiváncsiskodom....

 

 

 

Előzmény: szucsinet (6827)
szucsinet Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6827
Sziasztok!

Szerintetek egy külterületi lakáscélú épületnél (ami papíron gazdasági épület) piszkálhatnak engem a kéményesek?
Kb. 1 év alatt sehol sem láttam kéményseprőt.

Szeretnék egy vízteres kandallót, van egy nem használt (kb.3-4 éves a ház) 14x14-es falazott, béleletlen kéményem. A korracél béleltetése kb. 200ehuF lenne...és ezt nem áldoznám rá szívesen. Kb. 7.5m a kémény, és egy a jövőben lakhatóvá alakítandó padlástéren át megy ki a levegőre.
Persze így már rögtön 2 db kérdésem van:
1. piszkálnak-e ha elkezdek füstölni az egyébként szinte új kéményemen?
2. meddig használható kiegészítő fatüzeléses fűtésre komolyabb probléma nélkül?

köszi
üdv
pjotrkolja Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6826
Azért ez így nem teljesen kerek ... mert azt mondja, :
"Területet felhasználni, továbbá telket alakítani, építményt, építményrészt, épületegyüttest építeni, átalakítani, bővíteni, felújítani, helyreállítani, korszerűsíteni és lebontani, elmozdítani, a rendeltetését megváltoztatni (a továbbiakban együtt: építési munka) és ezekre hatósági engedélyt adni e rendelet és mellékletei, valamint a helyi településrendezési eszközök (a helyi építési szabályzat és a szabályozási
terv) rendelkezései szerint szabad."

Ebben a relációban ez azt jelenti, hogy amiről az OTÉK általánosságokban nem tesz említést (településre jellemző előírások ... beépíthetőség, városkép, városrendezés) azon esetekben a helyi rendelet a mérvadó. A helyi rendeletek viszont nem lehetnek, megengedőbbek vagy ellentétesek az OTÉK-kal.
Amúgy ha jól tudom a 19/2009.(I.30) Korm rendelet a GMBSZ kötlező alkalmazását a gázszolgáltató tervbírálati tevékenységének tükrében írja csak elő.
Előzmény: B Z (6825)
B Z Creative Commons License 2010.04.12 0 0 6825
Üdv.
"A törvény mindig magasabb rangú mint a rendelet."
Lehet, hogy igazad van, de... a szabályzat (GMBSZ) használatát trv és
rendelet írja elő.

Szerintem ennek ugyanúgy kellene működnie, mint az építészetben: Ott egy tv (1997. évi LXXVIIII) felhatalmazza a Kormányt az építési követelmények szabályozására (253/1997 Korm rendelet, leánykori nevén OTÉK). Az OTÉK pedig első paragrafusában kimondja, hogy a helyi (önkormányzati) szabályzatokat kell figyelembe venni...
Előzmény: Émile (6823)
Émile Creative Commons License 2010.04.12 0 0 6824

  Azért a fizikai törvényeket nem a képviselők hozzák.

 

 Azok önmaguktól is érvényesek, azokat ismerni kell.

 

 Különben felrobbanhat az ember, megfulladhat CO mérgezésben stb.

 Tehát a gázvezeték és készülék mindeneseteben gáztömör kell, hogy legyen, ill. az égéshez kell levegő, amit pótólni kell.

 

 Ilyen egyszerű !!

 

 vissza erre a nyomorult bélelésre :

 a tégla kémény, ha jó anyagból van, tart 60 -100 évig hagyományos fűtésnél (némi karbantartás azért kell.

  Ha gázzal fűtünk  5 - 15 év alatt tönkre mehet (na nem az egész csak a felső negyed ).

 Elvileg évente ellenőriznek az derék seprők. Tehát a 4. -nél vagy a 14.-bél szólhatnak, hogy mostmán baj lehet ideje átrakatni.

 Ha nem rakatja át az ürge akkor a rossz kéményt valóban le lehet tiltani.

 De egy újjonnan rakott téglakémény azért, hogy nincs béleleve nem biztos hogy rossz.

 

Előzmény: Émile (6823)
Émile Creative Commons License 2010.04.12 0 0 6823

  Üdv !

 

 A törvény mindig magasabb rangú mint a rendelet. Van un. hierachia.

 Tehát törvény, korm. rendelet, szakminiswzteri rendelet meg ilyen olyan előírások, pl. a GMBSZ.

 Persze ez nem jelenti azt, hogy nagyon sok törvényünk szar/hibás. ugyan vonatkozik a kéményes rendeletekre is.

 lásd a tegnap esti választási kabarét.

 

 pl. ezek a kémény béleltetések ugy ahogy van alkotmány ellenesek.

 sajnos eddig senki nem járt utána.

 A kéményseprők meg karölve a kéménybélelőkkek kihasználják a monopol helyzetüket.

 tehát drága seperők, akik már nem is igen sepernek mi a vélemény ??

 

 Ja  a kémény bélelésre : ha nincs bélelve, annyi történik , hogy előbb megy tönkre.

Előzmény: B Z (6821)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.04.12 0 0 6822
T B_Z!
Nem tévedsz, ezek valós árak, de csak nyomásmérés esetén ... nem ez az általános gyakorlat, max a szétválasztott rendszerek esetén alkalmazzák a sormunkában (gondolom).
A mérvadóak inkább az alábbiak:
Égési levegő CO2 és O2 mérésen alapuló munkavégzés
- Egyedi: 4 489 .-Ft/kémény/év + 25% ÁFA= 5 611.-Ft
- Gyűjtő : 9 147.-Ft/kémény/év + 25% ÁFA= 11 434.-Ft
- Központi : 1 527.-Ft/fm + 25% ÁFA= 1 909.-Ft

(ezek sem éppen olcsóak...)
Ez viszont érdekes:
Kiszállási díj esetenként: 1 143.-Ft + 25% ÁFA= 1 429.-Ft
mivel a sormunkavégzésnek nem szokott (általában) kiszállási díja lenni.

Előzmény: B Z (6820)
B Z Creative Commons License 2010.04.12 0 0 6821
Kedves Pjotrkolja,

a GMBSZ szerint  (ismét 4.3.5.1.pont):

"Égéstermék elvezetésre és égési levegő hozzávezetésre betervezni, illetve beépíteni csak a vonatkozó előírás szerint minősített szerkezetet szabad."

Tehát előbbiek szerint nem lehet a kivezetés minősítés nélküli alucső (ráadásul pl az én 1,5 m-es égéstermék kivezetésem kb 30 ezer Ft volt).

 

A GMBSZ alkalmazását kormányrendelet (talán 19/2009) illetve a Gáztrv. írja elő...

Mivel nem vagyok jogász (sem szakmabeli), nem tudom melyik rendelet az erősebb.

A biztonság nagyon fontos, de én ezért a szolgáltatásért nem fizetek jó szívvel.

Természetesen mást nem akarok lebeszélni, de az én 1,5 méteres csövemet ne méregessék.

 

Üdv

 

 

 

Előzmény: pjotrkolja (6818)
B Z Creative Commons License 2010.04.12 0 0 6820

A budapesti FÖKÉTÜSZ árain nem tudok eligazodni:

http://www.kemenysepro.hu/dijtetelek/index.html

 

Az alábbiakat találtam, ami zárt égésterűre szerintem ráillik:

 

3) Mesterséges égéstermék elvezetésű kémény  (LAS levegő-füstgáz kémény).

-  Egyedi

8 978 .-Ft/kémény/év + 25% ÁFA = 11 223.- Ft

-  Gyűjtő 

18 294.-Ft/kémény/év + 25% ÁFA= 22 868.-Ft

- Központi 

3 054.-Ft/fm + 25% ÁFA= 3 818.-Ft

 

 

Remélem tévedek, mert ez nagyon sok.

Előzmény: kod1111 (6817)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.10 0 0 6819

Kémény, nem kémény?

Ez itt a kérdés!

" Tehát vásárolok egy zárt égésterű készüléket, beszereltetem , üzembe helyeztetem, de vajon  nem köti a szerelő az üzembehelyezést holmi kéményes nyilatkozathoz  ?"

Az a helyzet, hogy ehhez én sem kérek kéményseprő engedélyt!

Esélye sincs tovább égni a berendezésnek (zárt égéstér) ha összekeveredik a beszívott levegő, a kitolt égéstermékkel.

"Nájlony":))) zacsiban mi sem maradunk életben.

Ami a szakmai állásfoglalás, illetve a törvényi szabályozás közötti különbség, ez igaz.

Oszt majd bolond lett volna ezt a bevételt a kéményseprő társadalom eldobni magától, ha már a gázosok tutyimutyutyiságából az ölükbe hullott.

Abban viszont még mindig nem vagyok biztos, hogy a gázberendezésbe milyen mélyen jogosult a területi kéményseprő elmélyedni?

Újra kellene gondolni az biztos. No meg az is biztos, hogy a gázszerelő nem akar kimenni a tetőre. Ja az én seprőm sem!:)))

És igazából a környezetem kéményseprői mindig csak írásra alkalmas eszközökkel vannak felvértezve, mérésre alkalmassal nem!

Ez egy pár gondolat.

De én azért a boltomban most készíttetett szerelt kéményt mégis át fogom a szakikkal vetetni.

Keressenek egy kis pénzt ők is.

Mert ugyebár felelniük úgy sem kell érte. És ez zavarja úgy a fogyasztót, mint a gépész társadalmat igazán.

 

Üdv.

K.I.

 

Ezeket is átvette valaki!

pjotrkolja Creative Commons License 2010.04.10 0 0 6818
T B_Z!
Valóbban nem szócséplés, de amit te citálsz (a GMBSZ) az egy szakmai szabályozás, ami alapján pedig a kéményseprő mást állít az egy rendelet ... a kettő nemigazán mérhető egymáshoz.
Arról nyilvánvalóan nem kívánok vitázni, hogy az ilyen rendszer fényévekkel biztonságosabb mint az atmoszférikus égőjű berendezések, ez nyilvánvaló ... de azzal jönni, hogy a gép tartozéka (egy alu cső sokxor minden jelzés nélkül,)... majd ha együtt szállítják vele, ahogyan a gép többi tartozékát, egyben ... ennyi erővel a gázvezeték is a berendezés tartozéka.
A rendelete szerint a kéményseprőnek csinálni kell, hát csinálja ... ha kijön egy új törvény vagy rendelet akkor meg az szerint fog eljárni ... nem a kéményseprő tojja a spanyolviaszt.
Előzmény: B Z (6815)
kod1111 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6817
Előzmény: kod1111 (6816)
kod1111 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6816
A turbós díja 3835Ft/év, úgy van feltüntetve, hogy zárt égésterű.
Előzmény: B Z (6815)
B Z Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6815
Kedves Kéményes,

ha van új információd, írj, kíváncsi vagyok mire jutsz.

Nálam már évek óta próbálkoznak a turbós cirkó égéstermék kivezetésének
ellenőrzésével. Eddig szankció nem volt:)

Üdv
Előzmény: kéményes (6814)
kéményes Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6814

Kedves B Z !

 

Köszönöm a hozzászólást, ezeknek még utánanézünk.

 

Előzmény: B Z (6806)
Zs:) Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6812

OFF

oldalt fektetve is tökéletesen működik, tapasztalat, keress meg magánba, ha bővebb infó is kell.

Előzmény: pjotrkolja (6811)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6811
Off...
Nemsokára nekünk is babánk lesz, és erősen gondolkodunk a légzésfigyelőn ... az a baj ha "bukós" lesz a kicsi akkor enyhén döltve kell fektetni amitől a cucc hasznavehetetlen lesz. Sajnos nálunk sanszos a dolog ... amúgy tényleg mindenki csak ajánlja.
:)
...
Előzmény: Törölt nick (6810)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6810

"(persze lehet a gyártók, forgalamazók már mesterkednek ezen, mint a kéményesek a naplósdin. )."

Nem akarom szétoffolni a topicot.

Mi is használunk légzésfigyelőt.7000ft-ért vettem használtan,a vaterán.Semmi csilli-villi,a legegyszerűbb,de ami meg is felel a funkciójának.

De mind1 az ára.Ha 30ezer lett volna,akkor is megveszem.A gyermekemről van szó.

Ugyanúgy a házamnál is.Ami olyan,azon nem azt fogom nézni,h megint lehúzásnak találták ki.

Sok ember szeret barkácsolni,és még több szeret spórolni.Csak nem veszik észre,h a barkácsolás már átcsap gányolásba,mert fogalmuk sincs a szakmai feltételekről,a szakmai tudásról,tapasztalatról,mert csak másolnak,próbálkoznak.

Előzmény: Törölt nick (6808)
Gigi078 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6807
Köszönöm szépen a válaszokat, így már ki tudtam alakítani az álláspontomat arra az esetre, ha ismét elővennék a témát. Szép napot mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!