Keresés

Részletes keresés

words about future Creative Commons License 2016.09.02 0 2 18435
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.01 0 1 18434

Köszönöm,hogy válaszoltál,úgy látszik újítanak.

Előzmény: csakvirág (18433)
csakvirág Creative Commons License 2016.09.01 0 2 18433

Kedves Hamster!

 

Májusban voltam,-ugyan először-, komplex fv.-on.Nekem úgy jött határozatom,h. betegsèg: %, betegsèg: %, ÖEK: %.

Jó egèszsèget ès szèp napot kívánok minden Sorstársunknak! :)

Szeretettel,

csakvirág

avi56 Creative Commons License 2016.09.01 0 1 18432

Ez már bírósági szakasz

Előzmény: Törölt nick (18431)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.01 0 1 18431

Nekünk komplexen nem jelölték az adott diagnózishoz,a százalékos

értéket,csak az öek-et,meg a megmaradt e.állapotot.

Mostanában már így jelölik?

words about future Creative Commons License 2016.09.01 0 2 18430

"Rokkantsági ellátásból vonható-e közműtartozás?

 

Megjelent: 6 napja


A férjemnek rokkantsági ellátást állapítottak meg. Abból vonhatnak-e le közműtartozást vagy hitelt?

Az 1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról 74. §-a rögzíti, hogy kik mentesülhetnek a letiltás alól - ebben a felsorolásban a rehabilitációs és rokkantsági ellátottak nem szerepelnek. Ez azt jelenti, hogy a megváltozott munkaképességű személyek ellátásai sajnos nem mentesek a végrehajtás alól, azokból letiltást lehet indítani.

 

A megváltozott munkaképességűek ellátásából akár 50% is letiltható, ha jogalap nélkül vették fel az ellátást, a letiltás alapja gyerektartásdíj, vagy egyidejűleg több tartozást kell behajtani. Az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének azonban meg kell maradnia (28500 Ft), kivéve, ha gyerektartásdíj vagy szüléssel járó költség a letiltás alapja."

 

 

http://www.hrportal.hu/kv_megvaltozott.html

avi56 Creative Commons License 2016.09.01 0 3 18429

Köszönöm szépen.

További szép napot!

Előzmény: words about future (18428)
words about future Creative Commons License 2016.09.01 0 2 18428

Sok évvel ezelőtt már közkinccsé tette (megosztotta  tudását) Gattaga. Íme:

 

"Többszörös károsodások együttes értékelése az alábbi szabály alapján történik:
A 0-4 % közötti károsodást az össz-szervezeti egészségkárosodásának a kiszámítása és az egészségi állapot meghatározásakor nem lehet figyelembe venni.

REK(n-1) >= REK(n)

Számolás:

ÖREK(1)= REK(1)
ÖREK(2)=ÖREK(1)+(1-ÖREK(1))×REK(2)
ÖREK(3)=ÖREK(2)+(1-ÖREK(2))×REK(3)

...ÖREK(n)=ÖREK(n-1)+(1-ÖREK(n-1))×REK(n)

 

Akkor nézzük világosan:

Alap betegség,állapotra adnak: 40%-ot ( tizedes törtben: 0.4 )Akinek "csak" alapbetegséget állapítanak meg ( pl:mozgássérült és nincs semmi kisérő baj ).
Fenemód a megmaradt egészséget a 100%-ból kivont ÖREK% adja :-)
100%-40%= 60% egészség "büszke" tulajdonosa.Mint tudjuk ez a belépő szint a megváltozott munkaképességűek világába.

Képzeletbeli delikvensünket veri a sors és egy második betegséggel,állapottal is együtt él.Másodiknak adnak 10%-ot. ( tizedes törtben: 0.1 )

ÖREK = ÖREK(1)+ [(1-ÖREK(1))×REK(2)]
ÖREK = 0.4 + [(1-0.4)× 0.1]
ÖREK = 0.4 + (0.6 × 0.1 )
ÖREK = 0.4 + 0.06
ÖREK = 0.46 ami 46%-nak felel meg.
100%-46%=54% a megmaradt egészség.

 

Legyen hab is a tortán,három féle baj vesz valakit elő huzamos ideig.
Nagy kegyesen löknek rá egy ötöst, 5% (mert ugye az a szabály, hogy a 0-4% nem számít ).Tizedes törtben: 0.05

ÖREK = ÖREK(2)+(1-ÖREK(2))×REK(3)
ÖREK = 0.46 + [(1-0.46) × 0.0.5]
ÖREK = 0.46 + (0.54 × 0.0.5)
ÖREK = 0.46 + 0.027
ÖREK = 0.487
(amennyiben jó indulatuan kerekítenek)
ÖREK = 0.49 ami 49% százaléknak felel meg.
100%-49%=51% a megmaradt egészség.

 

Nos ennyi lenne a "csoda" képlet."

 

 

-

Ebbe a képletbe behelyettesítve  megkapod a saját eredményed! 

 

Sokan abban a téves hiedelemben élnek, hogy a százalékokat egyszerűen összeadják. A kiszámítás a fenti táblázat segítségével történik! 

Előzmény: avi56 (18427)
avi56 Creative Commons License 2016.09.01 0 3 18427

Szeretném ha valaki ebben a számolásban tudna segíteni, hogy ez hogy jött ki az orvosszakértőnek.

Szándékosan nem írom a betegség nevét csak a szézalékot amit adtak rá.

X betegségre 15%, X betegségre 20%, X betegségre 10%, X betegségre 5%, X betegségre 5% egészségkárosodás.  Ez alapján ők kiszámolták, hogy össz szervezeti egészségkárosodása jelenleg 45%

egészségi állapota 55%.

Ha valaki ezt meg tudja nekem magyarázni várom a válaszát.

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 2 18426

Van olyan háziorvos is,aki a beutalót úgy írja meg, hogy állapota

rosszabbodott,eredeti foglalkozásában nem foglalkoztatható,

de más munkakörben igen,amikor 6-éve 2-csop-os rokk.ell.

szakorvosok szerint állapota nem javult,hanem romlik.

Előzmény: mokuskerek01 (18425)
mokuskerek01 Creative Commons License 2016.08.31 0 3 18425

Tiszteletem fórumtársak!

15 éve vagyok leszázalékolt, a régi szerint 50%-os voltam. Én a múlt év novemberben voltam komplex felülvizsgálaton. Akkor 47%-os munkaképességűek állapitottakmeg C1 minősítést. 4 éve dolgozom jelenlegi munkahelyemen, ez év május 1-ig 4 órában, május 1-től viszont 8 órában, mivel a jogszabály módosítás lehetővé teszi. Sajnos május végén otthononban lábtörést szenvedtem, a munka képtelenségem (táppénz) meghaladta a 60 napot, ezért visszahívnak megint komplex felülvizsgálatra. Mire számíthatok? 

 

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.31 0 3 18424

Megpróbálom mert más lehetőségem nincs.  Két hete műtöttek másodjára úgyhogy minden papír friss

 

Előzmény: ildó66 (18423)
ildó66 Creative Commons License 2016.08.31 0 3 18423

Adrienn, azért mindenképpen vágj bele!

Nem lehet általánosítani!Leleteid legyenek a tényleges állapotodról, ez a fontos! 

Előzmény: Adrienm79 (18422)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.31 0 4 18422

Én most fogom beadni a leszázalékolást.  Ahogy olvasok nem sok reményem van de más választásom nincs 

 A munkahelyemre nem mehetek vissza 

 Dolgozni sem tudok

 

Idén két nyaki gerinc műtétem volt. Van még kettő nyaki gerinc sérvem. Krónikus gerinc idegkárosodásom lett ami a második műtét után sem javul.  Fáj a gerincem zsibbad a karom és a vállam. Zsibbad a kezem ami olyan gyenge hogy kiesik minden belőle. Ülni maximum tíz perc. Van még ágyéki spondilózis, magas vérnyomás, kevert szorongásos depresszió.  Most megyek üzemorvosi alkalmasságira. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.30 0 1 18421

Vannak sajnos ilyenek is,akik most is simán megkapják

az ellátást. Akik meg betegek,jól beléjük rúgnak.

 

Előzmény: Máténé (18419)
ildó66 Creative Commons License 2016.08.30 0 3 18420

Kedves Szakértő Asszony!

Nagyon köszönöm - ismételten- a segítségét, már az előző felülvizsgálatom során is a segítségemre volt!

Nekem a soros felülvizsgálat egy időpontra esik az özvegyi nyugdíjhoz szükséges vizsgálattal, vagyis a soros vizsgálat dönti el az özvegyi nyugdíj továbbfolyósítását.

3 éve soros felülvizsgálaton, az első komplex minősítés után visszasoroltak, ez alapján a NYUFI azonnal megszűntette az özvegyi nyugdíjamat. Megfellebbeztem az I. fokú döntést, a II. fokú hatóság döntése alapján feléledt a jogosultságom a hozzátartozói ellátásra és ismételten igényeltem.

Az állapotom sajnos nem javult, sőt... Mindenről van leletem, ebben már "profi" vagyok. Dossziéban, rendszerezve már össze van állítva az anyag.

Boldog lennék - ahogy itt mindannyian- ha nem kellene "sorakoznom" az ellátásért, de sajnos nem tudunk mit tenni ellene/érte.

Előzmény: BJszakért (18418)
Máténé Creative Commons License 2016.08.30 0 2 18419

Kedves Judit59!

 

Köszönöm a kedves szavakat. Az irónia, hogy amikor még volt kártyám, 43% voltam, most 67%. Bottal jártam, nem rollátorral és még nem volt gond a kezeimmel, csak a lábammal. Bár akkor a bottal sem tudtam sokat menni. Még a 7 pontos orvosi igazolásra kaptam, amit reumatológus állított ki. A mai napig nem értem, miért nem kaptam meg a kártyát most. Ahogyan írtam, a parkolótól nem tudtam egyedül a rendelőig bemenni a vizsgálatra, fele útól már a férjemnek kellett a rollátoromon betolnia. A rollátor fogóját nem tudom fogni, csak alkarral rátámaszkodva tudok röviden menni. Rengeteg orvosnál jártam, mivel nagyon erős a hegesedésre való hajlamom, a műtött résznél már nem tudnak mit csinálni 3x is vissza hegesedett. A nyakamat pedig pont ez miatt nem ajánlott műteni. Azt mondták valószínű, hogy ott is nagyobb gondot okozna a heg, mint a mostani probléma. Kórházi zárójelentésen is rajta van, hogy önellátásra csak segítséggel vagyok képes, amikor 4-6 havonta befekszem beteghordó visz a kezelésekre, mosakodásban, öltözésben nővérek segítenek. Azt még nem is írtam, hogy az Ő mérőszalagjuk, teljesen másképpen mér, mint a többi orvosé. Ugyan is több orvos leírta az izomtömeg csökkenést a bal combomon és lábszáramon. Az ottani mérőszalag pedig csodát tett és mindjárt megszűnt az izomtömeg csökkenésem. Én már bele untam. Anyagi hasznot sosem akartam a rokkant kártya miatt. A parkolást meg meg oldjuk úgy mint eddig, a férjem tologat a parkolótól. De azért szomorú, hogy a környékünkön lakik egy 30 körüli férfi, aki állítólag vérzékeny, szalad mint a nyúl és Ő megkapta. :-( 

Előzmény: judit59 (18412)
BJszakért Creative Commons License 2016.08.30 -2 3 18418

ildó66

örülök, hogy intézkedett, így több az információ, ami biztonság érzetet ad.

Biztosan tudja, de leírom, hogy másokban is tudatosuljon, hogy a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság által kezdeményezett eljárás az Ön esetében az özvegyi ellátás jogosultságát célozza, amely orvosi jogosultsági feltétele, hogy a szakértői szerv az egészségi állapotát 50% vagy kevesebb mértékben véleményezze.

Ha az özvegyi ellátás jogosultságát vizsgáló felülvizsgálat lesz előbb, a soros felülvizsgálatát ennek be szokta tartani a Nyugd.b.Igazgatóság, és valóban ottt még maradtak hozzáértő, ügyfél orientált ügyintézők, akkor az hatással lesz saját jogú ellátására, a megváltozott munkaképességű személyek elltására, a rokkantsági ellátására, hiszen az özvegyinél csak egészségi állapotot és össz-szervezti egészségkárosodást véleményeznek jogszeráen, mint a rokkantsági ellátásnál, de ott a Rehab Gatóság nem csak %-ot véleményez, hanem minősít is A, B, C, D, E kategóriába, 1, 2,számozással egyes betűjelnél, és a rehabilitálhatóságot is véleményezik, ezért még egy felülvizsgálata lesz majd özvegyi után, hogy ne csak a %-os véleményezés történjen meg a saját jogúhoz, hanem komplex minősítés.

 

Ha az 50% vagy kevesebb mértéket nem éri el egészségi állapota az özvegyi ellátáshoz, akkor az özvegyit sem állapíthatja meg hatóság és a saját jogú ellátását is csökkenthetik.

 

Ha a saját jogú (rokkantsági ellátással kapcsolatos) komplex minősítése lesz előbb, nem az özvegyi ellátással kapcsolatos, akkor az is hatással lesz özvegyi ellátására, hiszen ha ott a komplex minpsítésen pl. C2 minősítést véleményeznek, akkor azt elfogadja Nyugdíjb.Igazgatóság jogszerűen, hiszen adott lesz az 50% egészségi állapot vagy kevesebb, így nem lesz még egy szakvéleményezés, felülvizsgálat, mert ez alapján megállapítható az üzvegyi ellátás.

(Hivatk.:1997.évi LXXXI.tv. és 2011. évi VCVI.tv. és 7/2012.Nefmi r. vonatkozó jogszab.együtt értelmezése)

 

A rendelkezésre álló iratok alapján is dönthet (ha bekéri) Hivatal, saját hatáskörben, ha egyértelmű az állapot a papírok alapján, de személyes felülvizsgálatot is elrendelhet hivatal 2015.szept.óta)

Fontos, hogy az utolsó felülvizsgálat óta bizonyítsa igazolásaival, hogy nem javult állapota, ebben az esetben addigi ellátását megőrízheti.

 

Minden rendben lesz. Ha segíthetek, keressen, bátran, mint eddig is., rehab gazdasági menedzser, szakértőként, önzetlenül tájékoztatom, eligazodásban segítem hitelesen, aktuális jogszabályok alapján, bár többet tehetnék

 

Most mennem kell, szakmai honlapomon található elérhetőségeken megtalálnak, ha van időm.

A szeretet reményt ad. A remény egy madárka, amely tudja, hogy hajnalodik, pedig még sötét az ég.

Szép hetet

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.30 0 2 18417

Szívesen!

 

Előzmény: judit59 (18413)
ildó66 Creative Commons License 2016.08.30 0 3 18416

Folytatom ...

Felhívtam a rehab. szakig szervet. Az ügyintéző nagyon készséges volt. Azt mondta,hogy mivel szeptemberben voltam felülvizsgálaton, ezért még szeptember hóra esedékes a pénzellátás (itt gondolom inkább az özvegyi nyugdíjra gondolt), ezért október hónapban fognak beidézni. Készséges volt, ezért meg mertem kérdezni,hogy esetleg nem lehetne szeptemberben?Ne haragudjak, szeptemberben már nem tudnak időpontot adni, de ha szeretném, akkor október elejére beidéznek.

Nem mondom,hogy nagyon megnyugtatott, de legalább valamit tudok.

Lehet,hogy amennyiben érdemes lett volna hamarabb érdeklődnöm és nem lesegetni itt a postást, de úgy voltam vele,hogy biztosan küldeni fogják az idézést augusztus végén, szeptember elejére/közepére történő megjelenéssel.

 

 

Ruth22 Creative Commons License 2016.08.30 0 1 18415

Kedves Judit59,

nekem külön vizsgálták a súlyos mozgáskorlátozottságot az állapotomon belül, ahhoz jött a többi és így adták a kártyát.

Volt ott olyan beteg, akit csak fekve lehet szállítani, neki nem adtak, szükség esetén jár neki a betegszállító.

Sok mindent vizsgáltak.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: judit59 (18412)
ildó66 Creative Commons License 2016.08.30 0 3 18414

Ma felhívtam a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságot. Elmondtam,hogy rokkantsági ellátást kapok, ezen jogcím (és családi állapotom) alapján özvegyi nyugdíjra vagyok jogosult. Elővettem a NYUFI megállapító határozatát aminek indokló része olyan hivatkozásokat tartalmaz, amit ha akarnék se lehetne jobban összekeverni.

A lényeg: A megállapításnál a II. fokú rokkantsági határozat számára, keltére hivatkozik, amit tulajdonképpen I. fokú határozatnak ír, és az I. fokú felülvizsgálatban szereplő időpontot írja felülvizsgálatként, ami már régen , április, lett volna esedékes. És persze mindez nem így van.

Elmondom tapintatosan , összefoglalva, végtelen udvariassággal az ügyintézőnek a kérdésemet,hogy tulajdonképpen kezdeményezte-e a NYUFI már a felülvizsgálatot?

Az ügyintéző  - távol áll tőlem,hogy bárkit minősítsek- nem volt a helyzet magaslatán, viszont arroganciában igen.

Egyértelműen hülyének tekintett,holott pontosan tisztában vagyok az ügyintézéssel, 30 éves munkaviszonyból 30 évet szociális területen töltöttem, tehát a jelenlegi ügymenettel is tisztában vagyok.

Arra sem volt hajlandó,hogy megnézze a határozatot, tulajdonképpen még Ő értetlenkedett,hogy mit is "keverek" én itt össze az I. illetve II. fok határozataival?

Elmondtam,hogy várólistás kórházi kezelésre várok, amit több előzetes vizsgálat előz meg, az orvostól októberig mindenképpen haladékot kértem, szeretném tudni,hogy mivel a NYUFI a határozatában nem a jelenleg is érvényes (II. fok) rokkantsági ellátást megállapító határozatban szereplő felülvizsgálati időpontra hivatkozik mikor is kezdeményezik a felülvizsgálatot?

Csak legyek nyugodtan, majd behívnak, ez egyébként se az Ő dolguk, Ők nem foglalkoznak vele. Aztán fél óra múlva elmondta,hogy majd szeptemberben jeleznek a rehab. hatóságnak, aztán majd valamikor behívnak. Nem foglalkoznak vele,hogy nekem mi is a problémám, majd lesz ami lesz.

Most próbálnám felhívni a rehab szakig. szervet. Valami hasonló választ várok: majd ha kezdeményezi a NYUFI, vagy majd ha sorra kerülök...

 

Egyvalamit nem értek: tudom,hogy az ellátásokat a felülvizsgálatig folyósítják, tehát ezen nem kell aggódnom. De azt ugyan fontosnak tartják,hogy a lehető legtöbb embert kilökjenek a rendszerből, viszont azt már kevésbé,hogy esetleg 2-3 év csúszással folyósítanak olyan ellátásokat, amikre már nem is lennének jogosultak az állapotuk alapján az ellátottak...hát ez már nem fontos.

 

judit59 Creative Commons License 2016.08.29 0 3 18413

Kedves hamster 1 ! Köszönöm szépen.....Üdv: Judit

Előzmény: Törölt nick (18394)
judit59 Creative Commons License 2016.08.29 0 3 18412

Kedves Máténé! Soraid olvasva ..nem találok szavakat....amikor volt még parkoló kártyád akkor hány százalékos voltál? Nem tudom , hogy lehet emberekkel ilyen dolgokat megtenni.. mi vezethet embereket ilyen döntések meghozatalára..elfogadására , vagy  aki látja ezt és tudna tenni valamit miért nem tesz? És most lehetne tenni valamit az állapotod javulása érdekében? esetleg műtét vagy valami terápiás kezelés? Sajnos azt én is tapasztalom , hogy a szakorvosi véleményeket nem fogadják el. El engedik a beteg emberek kezét..sorsára hagyják és még meg is alázzák.Régen nem így volt....ha valaki beteg volt  örömmel várták vissza a munkahelyen....  míg távol volt helyestesítették....nem haragudott rá senki....Kívánom neked , hogy gyógyulj meg mihamarabb és ne hagy azt a parkoló kártyát!  ( Medveczky Ilonának Jár) nem irigységből írom...

Üdv: Judit

Előzmény: Máténé (18396)
BJszakért Creative Commons License 2016.08.29 -3 3 18411

Utolsó hivatkozás előtt megzavartak, elnézést, a helyes linkem a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett itt II.6.7.pontban, de bővebben személyesen rehab gazdasági szakértő, meneduerként, ha megtisztel, s ha van időm készséggel tájékoztatom konkrétan, hitelesen: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=475

 

Szép napot, hetet, nincs sok időm, mennem kell, bízom benne, segítettem eligazodni,

 

BJszakért Creative Commons License 2016.08.29 -3 3 18410

Tibcsesz

rehabilitációs gazdasági menedzserként, szakértőként általánosan tájékoztatom elmondása alapján a vonatkozó jogszabályok értelmében:

ha B1 minősítéssel elutasították az illetőnek, akivel kapcsolatban kérdez a megváltozott munkaképességű személyek ellátását, a helyzettő függően még két alternatívája lehet, de tisztázni kellene a tényeket, mert hosszú a tájékoztatás, ebből csak az egyik az aktív korúak ellátása ls nem EGYT, hanem FHT az, amire az 1993.évi III.tv., a szociális tv. alapján jogosult lehet. Nem mindegy, a két ellátás között nagy különbség van jogosultsági feltételek, megállapítási feltételek, összeg,...alapján is. Mindenképpen ismerni kell a tényeket. Ált.tájékoztatás szakmai honlapomon itt a 13. pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Kérem, bátran tiszteljen meg megkeresésével az illető, önzetlen tájékoztatást kap tőlem a tények tisztázása után, mit tehet, mit nem, milyen feltételekkel, hogyan,mire lehet jogosult vagy sem,...Szakterületem: felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogorvoslati lehetőségek, fellebbezés, kereset megfogalmazása kérésre, ha van időm és van jogalapja, ha nincs, elmodom, miért,...

Az ismeretek, a nem megfelelő értelmezés, a jogalkalmazás hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete  pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, e speciális szakterületen átfogó ismeretekkel rendelkező, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Eddigi megkereséseket köszönöm, a további megkeresésekkel megtisztel, bár többet segíthetnék: http://www.versenykepesseg.eu/

 

ildó66,

mikor van a soros felülvizsgálati időpontja az özvegyi ellátással kapcsolatban? Addig elkészül a határozat is esetében, betartják a vonatkozó jogszabályok alapján a határidőt, nyugalom. A Kormányhivatal alá tartozó Nyugdíjbiztosítási igazgatóságok korrektek szoktak lenni, még. Miért mondom, hogy még? Mert lassan mindent bedarálnak, a bíróságokat is, így a döntéshozás és a végrehajtás egy kézben lesz, és ezt tudjuk, hogyan nevezik, milyen hatalomnak, ahol nincs jogállam végképp. Nem kéne megvárni.

Sok ember lett már így is még szegényebb, eladósodik, meghal. Ne tegyék embertársaikkal, mint Káin és Ábel, testvér a testvért gyilkolja (embertársát), ne legyen gyilkos. Mit mond gyermekének, és ő az ő gyermekének? Azt visszük tovább halálunk után, amivé váltunk életünk során, ezért mindenki elszámol tetteivel. 

Ehhez egy idézet Mindenkinek:

 

Ha találkozol angyalokkal - sokan élnek közöttünk emberként -, onnan lehet felismerni őket, hogy fokozott felelősségtudattal élnek. Bármilyen hivatásuk lehet. Lehet anya, apa, asztalos, szobafestő, költő, muzsikus, vízvezeték-szerelő, mérnök, orvos, bőrdíszműves, vállalkozó, hajléktalan, sőt elvileg még politikus is (nincs átkozott szakma, csak méltatlan hozzáállás!) - szóval egy angyal onnan ismerhető meg, hogy felelősséget érez minden tettért. ~ Müller Péter

 

A nagyság ára a felelősség. ~ Winston Churchill

 

Erich Kästner: „A lelkiismeret olyan óra, amely mindig jól jár, csak mi járunk néha rosszul.”

 

Hagyma boly,és Máténé

az, hogy valaki rokkantsági ellátásban részesül, még nem jogosítja rokkant kártyára, ahogyan nevezte, helyesen, parkolási igazolvány. Mások a feltételei, jogosultsági feltételei, szabályai a rokkantsági ellátásnak (2011.évi CXCI.tv.) és a parkolási igazolványnak (102/2011.Korm.r. és 218/2003.Korm.r.). Szakmai honlapomon itt II.6.7. pontban általános tájékoztatást olvashat a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett: 

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=475

 

 

 

petoca Creative Commons License 2016.08.28 0 2 18409

Köszönöm válaszod. Nekem decemberben kellene mennem papír szerint kiírva, ezért nézegetem már most, hogy vajon hány havi csúszások vannak a behívásoknál.

Előzmény: hagyma boly (18408)
hagyma boly Creative Commons License 2016.08.28 0 3 18408

személyesen ,Esztergom,rokiellátás, 52 éves

Előzmény: petoca (18407)
petoca Creative Commons License 2016.08.28 0 2 18407

Megkérdezhetem hagyma boly, hogy melyik megyében laksz, hány éves vagy és jelenleg rokkantsági ellátást kapsz?

Előzmény: hagyma boly (18405)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.28 0 1 18406

Papírok alapján,vagy személyesen kell megjelenni.

Előzmény: hagyma boly (18405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!