Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24403

Dehogynem!

Ajjaj!

Meg még ha útban van neki a kartecsninek, mikor lehúzza a betont, még jól rá is vág! :))))

Saját tapasztalat villanyszerelési esetre, többször is!

Előzmény: MZ/Y (24402)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24402
Na de másnál (pl. nálam :o)) működik a hőcserélős módszer. Amivel nem azt mondom, hogy a keverőszelepes, hidrováltós, akármis nem jobb!!!

Nekem továbbra is az az 1 nagyon gyengén melegedő helyiség nem tetszik (elsőre). Ott - ha jól olvastam - még 40 fokos padló előremenő mellett sem hajlandó felmelegedni a levegő - ebből gondolom, a padló sem. Annak okának kell lenni.
Gondolom, lépésállóak a padlófűtés csövek, de ha egy jólmegtermett kőműves rálép betonozás előtt (mondjuk még egy 30 kilós zsákkal a nyakában) nem horpadhat össze szinte teljesen?
Előzmény: dpek (24400)
NAki_585 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24401
Azért a hatás az nem semmi mert nem fázunk, csak szerintem nem elég a hatásfoka,értétek ugy hogy van 2 kör a nappaliban ami megy és a mosókonyha,a maradék 4 az csak alig van nyitva, a termosztát a nappaliban van és ott a hőfok a leirt idő(3-3.5) óra alatt melegszik fel 20.5-ről 21 fokra és akkor kapcsol ki a kazán, de ekkor a mosókonyhában nincs több 17 foknál, és a kazántól jövő melegvizzel sincs gond mert a hőcserélőig a cső és a cserélő is "tűzforró" kézzel szinte nem is birom...készen vagyok :)
Előzmény: dpek (24400)
dpek Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24400
JA, bocs, tényleg elvileg ha az osztón van az érzékelője, akkor 50-et kéne tartani.
Szóval akkor lehet még egy oka hogy nem tud rendesen felmelegedni ha az összes kör rajt van, és a padló szivattyú is elég vizet szállít.
A hőcserélő a kazántól nem kap elég mennyiségű meleg vizet.
Ha nagyobb a hőelvétel a hőcserélőn mint amennyi hőt kap a kazántól, akkor hiába oké minden a padlófűtés körül.
Szóval hiába elég meleg a kazán előremenő vize, ha nincs elég áramlás a hőcserélő kazán oldalán.
Nekem a termofej nem tetszik.
Hiába van 50 -re állítva, szerintem így is annyira akadályozza a víz útját, hogy nem akar elég mennyiségű víz menni a hőcserélőbe, inkább elmegy a radiátorok felé.
Lehet hülyén hangzik, de most ezek után én már ilyenre gondolok, nem pedig a padlófűtés szivattyú teljesítményre.
Nálam nincs semmiféle szűkítés meg termofej, csak egy keverőszelep.
Szerintem itt kell keresni a hibát.
Előzmény: NAki_585 (24396)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24399
Nem, az érzékelőt figyeli. Ha 50 fokra van állítva, akkor "zár", mikor ott 50 fok van.
Előzmény: NAki_585 (24396)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24398
A lassú megfordulásnak ellentmond, hogy már szinte csak a nem meleg csöve van nyitva (ha jól emlékszem) és nem melegszik. Ha túl lassan fordulna meg, azért lenne hideg a visszatérő, akkor ott már melegnek kellene lennie rendesen.

Én azt mondanám, talán levegő szorult annak a helyiségnek a csövébe, de ennek meg ellentmond, hogy a gáz fogy, tehát a meleg bekerül a házba, de eredmény sehol semmi. Valahová "eltűnik". Akár lefelé, ha nincs szigetelés, akár oldalra, ha az aljzatbeton és a fal közt nincs semmi szigetelés (bár nekem sem sok), vagy felfelé... Valahol le kell adnia a rendszernek a meleget, amit felvett...
Előzmény: smith (24383)
rferi Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24397

A termofej szerintem teljesen nyitva van most.

Hacsak el nem romlott....De akkor meg egy körnél sem lenne jó

Előzmény: dpek (24395)
NAki_585 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24396
Most jelenleg nem tudok képet feltenni de már tettem fel, de a termofej nem asszerint szabályoz, hogy az előremenő elosztón mennyi a hő? Azon van ugyanis az érzékelője. A termofej az alatta átáramló viz hőmérsékletét figyeli? ezt nem tudom.Mert ha nem akkor hiába állitom fentebb mikor az 50-et sem éri el az előremenő hőfok csak ha 1 kört járatok, ezt onnan tudom hogy akkor a kazánt is leállitja.
Előzmény: dpek (24394)
dpek Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24395
A típusa alapján elég kell hogy legyen.
Nekem is a 6-os van, és el kell hogy bírja a egyszerre az egészet.
Nem tudod, hogy a csövek milyen távolságra vannak egymástól?
Milyen hosszúak a körök, vagy ? m2?
Először próbáld ki 60 fokon.
Valószínűbbnek tartom hogy a hőfok kevés, nem pedig a szivattyú gyenge.
Előzmény: NAki_585 (24392)
dpek Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24394
Ha külön külön átmelegszik, akkor a szivattyú és a körök rendben vannak.
Akkor az a szitu, hogy ha egyszerre van rajt az összes kör, akkor lelassul az áramlás, és a 40 fokos padló előremenő a felfűtési időszakban édes kevés.
A termofejen kell emelni, hogy a hőcserélő melegebb vizet tudjon küldeni a padlóba, 845-50fok). 1 napi járatás után ha már kellően átmelegedett az összes kör visszatérője, meg a padló is, akkor 55-ig vissza lehet venni a termofejet.
Az nem létezik, hogy ne működne ezek után.
Nálam nincs beszabályozva semmi az osztónál meg a gyűjtőnél egyenlőre, mégis meleg van mindenhol. Ha már működik a rendszer, akkor lehet szabályozgatni.
Én az elején, mikor hideg volt a rendszer, 60 fokon nyomattam a padlófűtést, fél nap alatt meleget csinált. Ehez a hőcserélő másik oldalán 70 fokot kellett biztosítani folyamatosan.
A visszatérő ilyenkor 40-45 fokos volt.
A padló meg 38-40.
A festés miatt kellett mivel ki kellett szárítani a helyiségeket költözéshez.
Előzmény: NAki_585 (24389)
NAki_585 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24393
Más gond már nemigen lehet, a hőcserélőt nagyobbra cseréltettem, mostmár elvileg jól is van bekötve, dugulás sincs a rendszerben, más összetevője meg már nincs a padlókörnek csak a szivattyú.
Előzmény: rferi (24391)
NAki_585 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24392

25/6 -os a WILO. kerítettem kölcsön egy régi fajta Grudfost, amivel ha minden jol megy este kipróbáljuk.

 

Előzmény: dpek (24390)
rferi Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24391

Bármelyik kör önmagában jól működik, csak együtt nem?

 

Akkor lehet, hogy a szivattyú kevés ehhez vízszállításra.A több párhuzamos kör miatt a víz sebessége olyannyira lelassul, hogy teljesen kihűl a víz, mire visszaér.

Nagyobb szivattyú kéne, esetleg.Vagy a szivattyú nem tudja, amit tudnia kéne.

Előzmény: NAki_585 (24389)
dpek Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24390
Akkor 2 helyen lehet a kutya elásva.
Az első: hiába járatod a kazánt 65 fokon, ha a termofej csak 50 fokot enged a hőcserélőnek, ami csak 40 fokra tudja az osztót melegíteni.
Ez természetes, mivel a hőcserélőnek van vesztesége, ami kb 5-10 fok.
Nekem a 30kW-os hőcserélő is kb 5-10 fok hőlépcsővel dolgozik.
a két oldal közt 5-10 fok is lehet a különbség.
Szóval ahoz hogy az osztón 45-50 fokot tudj produkálni, a termofejet 50-ről legalább 55 de inkább 60-ra kellene állítani.

A második pedig az áramlás.
Ha lassú az áramlás, akkor van az, hogy az előremenő és a visszatérő közt nagy a hőfokkülönbség.
Ha nagyobb a térfogatáram, amihez nagyobb szivattyú kell, akkor kisebb lesz a hőfokkülönbség is az előremenő és a visszatérő közt. Ebből az következik, hogy a padló jobban átmelegszik, és melegebb lesz a házban.
A Wilonak melyik fajtája?
25/?
Először próbáld ki a következőket.
Termofejet állítsd 60-ra
csak a mosókonyhát nyisd ki a többit zárd el.
A szivattyút állítsd a legnagyobbra, és figyeld a hőfokokat.
Pár óra alatt kell hogy produkáljon valami újat.
Előzmény: NAki_585 (24387)
NAki_585 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24389

Az összes szigetelés rendben van, dugulás sincs biztosan mert ha egy kört járatok akkor jól működik bármelyik kör és a visszatérő is átmelegszik néhány perc alatt kézzel érezhetően, csak a több kör egyszerre történő játratásánál van gond.

mint modtam már amikor először felvetettem a problémát , javasoltátok hogy állitsam 50 fokra a termoszelepet, na ez azóta azon van ez már több hete talán hónapja volt, és már mindegyik állásban járattam a szivattyút.

Előzmény: smith (24388)
smith Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24388
Akkor amint azt előttem is mondták, tekerd fel a szivattyút a legnagyobb fokozatba, a kazán előremenőt is emeld feljebb. A hőcserélőd előtti termoszelepet is, akár 45 fok fölé is eleresztheted egy teszt erejéig.


Apropo, be lett szabályozva anno az osztó-gyűjtő a beüzemeléskor?
Előzmény: NAki_585 (24385)
NAki_585 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24387

dpek!

 

az a helyzet hogy folyamatosan 50 fokon  van a termofej beállitva hónapok óta, de ez csak akkor kapcsolt ki, ha csak pl egy kört keringettem. a mostani állapotban (3 kör nyitva már nem kapcsol le, tehát nem éri el ezt a hőfokot az előremenő osztó folyamatos járatásnál sem.A kazán 65-67 fokon járatom, de ugyanez volt amikor 75 fokon üzemelt folyamatosan.

Hónapok óta 21 fokra van beállitva a termosztát, nekem ennyi elég is lenne, de igy nem melegszik fel a legtávolabbi hely. Csak annyira hül ki mindig amennyire a termosztát engedi.Ha a termosztátot a mosókonyhába tenném akkor meg talán sosem állna le a kazán. (minden egyes felmelegitéskor folyamatosan leállás nélkül megy 3-3.5 órát, naponta 3x volt ugy hogy 4x ez 9 ill 12 óra folyamatos járás, ez nem sok?)

Előzmény: dpek (24382)
dpek Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24386
Ja, és kb 10-15m3 gáz fogy naponta úgy, hogy a 200 literes bojlert is fűtöm.
Előzmény: dpek (24382)
NAki_585 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24385
a visszatérőn nemigen tudok olyan hőmérsékletet mérni, Wilo szivattyúm van és már mindegyik fokozaton próbáltam, és valószinüleg ez lehet a gond , hogy tul lassan fordul meg a viz, mi lenne ha az összes kör nyitva lenne és fűthetném rendesen a többi helyiséget is .(valószinüleg csak álmodozhatok erről :( )
Előzmény: smith (24383)
OsCaR Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24384

Nekem ezzel a kazánnal HMV-re (2 felnőtt, egy gyerek) és egy kevés gáztűzhelyes főzésre kb 35-40 m3 gáz ment el átlag egy hónapban, nyáron-ősszel (a sütő villanyos a tűzhelyemben). Most lehet, hogy több mert a tartályom fent van a kazánnal a tetőtérben, és a hőszig még nincs teljesen befejezve, talán több lehet a veszteség.

Nálam eldöntötte a villany-gáz HMV kérdést, hogy 10 évig anyáztam a kapcsolt áramra, lesz melegvíz este elég a 120-as boylerben, vagy nem lesz ... annyira gazdag meg nem vagyok, hogy nappali dróton legyen  a boyler ...

 

Előzmény: afuchs007 (24376)
smith Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24383
40 fokos előremenőnél, ha rendesen forog a víz, akkor néhány órányi üzem után olyan 32-35 fokos visszatérőnek kellene jönnie a visszatérőn. A tiéd olyan, mintha túl lassan fordulna meg benne a víz.
Milyen típusú szivattyúd van, és milyen fokozaton használod?
Előzmény: NAki_585 (24378)
dpek Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24382
Szia!

Ha van normális(min. 5 centi) szigetelés a a padlóban a csövek alatt, akkor működni kell neki.
Ilyen időben 40 fokos előremenőtől ne is várj többet főleg pár óra után.
Főleg hogy át van hűlve a rendszer. Tekerd fel úgy az előremenő hőfokot, hogy a padló osztójában legalább 45 de a teszt időszakára inkább engedj 50 fokot 1 napig, és utána nézd meg a visszatérő hőfokot, meg a helyiség hőfokot. Ha egyszer fel van fűtve, akkor visszább veheted, de ilyen időben tartósan kell a 43-45 fok.
A 40 az kevés neki.
De ez függ a csőtávolságtól is, meg a szivattyú szállítási mennyiségétől is.
A működése valóban lassú, nem órákban mérhető.
Kell legalább fél de inkább 1 nap hogy amit beállítasz, azt észleld is.
Ja, és nézd meg a padló hőfokot is.
Nálam a tapasztalat az, hogy ha épphogy langyos, akkor alig 20 fok van, ha kellemesen langyos amit még az ember elvisel, akkor 20-22, ha már 50 fokon járatom a padlót fél napig, akkor már meleg, ami hoszabb távon mezitláb már kellemetlen, ilyenkor már 23-24 fok körül van bent.
Ez 7cm szigetelő, és 10cm-es csőtávolságnál van 20-as csővel.
38-as PT falakkal kívül még nincs semmi csak a csupasz tégla, és ma. ablakok.
Remélem ez alapján lesz viszonyítási alapod.
A hőcserélő beötése ezek szerint már jó, a meleget tovább adja, csak emelni kell a hőfokot legalább 45-50-re.
A 40-41 fokot milyen kazánelőremenő hőfokkal tudod biztosítani az osztóban?
Előzmény: NAki_585 (24378)
OsCaR Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24381

Nekem a 25-ös fűtő változat van, eddig bejött (első szezonját tekeri, nyár óta HMV, október óta fűtés). Beretta Mynute szíve van ...

Rendszerem padló + radiátorfűtés vegyesen. Ezenkívül egy külön kétkörös HMV tároló tetejére is dolgozik, beépített előnykapcsolással 80 fokos fűtővizet ad a tartály hőcserélője számára, termosztát vagy érzékelő jelére. Fűtővizet kétféle felállásban jumperelhetően 25-45 (pl. csak padlófűtéshez) vagy 40-85 fokos beállítható előremenővel készíti. Egy 3 fokozatú Grundfos keringetőszivattyú van benne. Elviszi az egész rendszert jelenleg (fszt: 85 hasznos m2, ebből kb 50m2 padlófűtés és 5 db radiátor/később a tetőtér is hozzájön a rendszerhez)

Tartalmaz időjáráskövető szabályozást, ami külső érzékelő rákötésével aktiválódik (nálam ez még nincs bekötve, de be akarom később).

6 kW-ig tud lemodulálni, most kísérletezek az előremenő hőfokokkal és a keringetőt is variálom néha II-III fokozat között.

Most épp. 46 fokos kazán előremenővel fűtök, köbméterenként  ~1 liter vizet talál a földgázban ... ;).

A gyári tetőidom alsó része eléggé jegesedik fent ebben a takony időben (az újévi hidegek óta), de amíg szó nélkül teszi a dolgát nem izgatom magam annyira vele ...

Nekem nagyon bevált eddig (kopp-kopp-kopp)

Mondjuk a kombit én nem venném meg, részemről mindenképp külön tárolót akartam.

Ha jó áron kapod, és megfelelő a házadhoz is szerintem best buy lehet ...

Előzmény: afuchs007 (24368)
halaloszto Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24380
Szerintem ez igy kozeliti a normalist.
Probaltad hogy egy par napra elfelejted, hagyod hogy tegye a dolgat?

Nalam a kovetkezokepp mukodik a pf. Normalban 19 fokra van allitva, 18.5 es 19.5 kozott maszkal a nappali homerseklete. Ez azt jelenti hogy neha orakig nem fut, majd 1-2 ora hogy visszakuzdje magat. Feltekertem 20 fokra, onnantol vagy 4 orat futott egyfolytaban hogy 20.5-re feltornazza. Mondjuk kozben kint volt ugy -6 fok.

Szoval a padlofutes egy lassu dolog, ha valamit ki akarsz probalni, minimum egy nap hogy meg tudd figyelni.

vajk
Előzmény: NAki_585 (24378)
rferi Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24379

Nem lehet, hogy kihagytak ott neked valami talajfelé való szigetelést a mesterek?És fűti a vakvilágba a földet?

Hát valahová csak elmegy az a rengeteg meleg?

nincs talonban egy melegvizes vízórád? be kéne iktatni a PF körbe, hogy lásd, forog-e egyáltalán a víz ott, nincs-e dugulás, vagy ilyesmi

Előzmény: NAki_585 (24378)
NAki_585 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24378

Üdv "kollegák"!

 

az én problémám sajnos még mindig fönt áll. Annyiban javult a helyzet, hog y most már a hőcserélőt "elhagyja " a melegvíz , az előremenő elosztónál 40-41 fokos vizet mértem (még lehet ez is kevés)a hőcserélő átkötése óta.

a visszatérő elosztó 2 óra folyamatos járatás után is majdnem hideg marad, a legtávolabbi helyiségem(mosókonyha ahol a ruhákat elvileg száritanánk 3-3.5 óra folyamatos járatás után sem melegszik fel jó ha 17 fokot tudok mérni maximum)

a többi helyiség az aránylag "jó" 20.5-21 fokon van beállitva, de  ezt a hőfokot ahol a bekapcsoláskor 0.5-1 fok különbség van ezt is 3-3.5 óra alatt éri el minden egyes felfűtéskor . Az elosztó 7 köréből 3 van nyitva teljesen ebből az egyik a mosókonyhájé,a többi 4 éppen hogy nyitva van. nincs több ötletem.

(A gázszámláról nem is beszélve, holott nincsenek is olyan őrült hidegek, dec 23 óta 295m3 ment el és hol van még 23.-a, és elvileg egy korszerű fűtésről lenne szó, hát nem tudom....)

Ma este még mindenesetre megpróbálkozom a szivattyú cseréjével, ha nem lesz jobb várom az ötleteket, hogyan lehetne a hőcserélős megoldást "elfelejteni".

Ez lehet , hogy hülyeség de már mindent megpróbáltam :(

 

köszi.

 

 

 

dpek Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24377
Nagyjából egyenlő a gáz meg az éjszakai áram, de a gáz talán még kicsit az éjjeli áramnál is olcsóbb.
De ezt a mai árakkal kéne pontosan kiszámolni.
Előzmény: afuchs007 (24376)
afuchs007 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24376
Köszönöm!
A hozzászólásokat!
Azt, hogy mennyiért szeretném és mennyi lesz az majd kiderül!
A HMV -t mivel gazdaságosabb előállítani? Gáz vagy Villany?
http://portal.d-eg.hu/content/view/661/41/
dpek Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24375
Ha sk csinálja, akkor az anyag megállhat annyiba.
Nekem 5-600 körül megállt, 80m2 padlófűtéssel + 1 csőradiátor, gázkazánnal szerelvényekkel, 200 literes 1 hőcserélős bojlerrel.
Előzmény: Fido Dido (24373)
Dínó Creative Commons License 2008.01.07 0 0 24374
szereléssel, csövekkel, radiátorokkal együtt? Hát az tényleg elég kevésnek tűnik. Nekem kazán nélkül többre jött ki eddig, pedig szerintem olcsón szerelték és az anyagot se vettem drágán....
Előzmény: Fido Dido (24373)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!