Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.16 0 0 6631

Na ez a baj:(Hogy bemesélem magamnak.Hu nagyon félek,de komolyan.10alkalom az ultra hangos kezelés,ma kezdtem el.Mikor csinálta a nő,mozdult valami akkorát a derekamba.De fájni nem fájt.A doki is ütögette az se fájt.Van ugy hogy csak combom hátzuljába érzem,vagy a fenekem felső részébe.Nem vészesen csak érzem,De csak akkor ha pl:ülök és fel akarok kellni.Mondjuk ma reggel mikor leszáltam a buszról szar volt egy 5 percig aztán elmult.A combom hátuljába éreztem.De ugy nem fáj hogy egyszerre minden.Külön külön.Ha mozgok hajolok dolgozok stb semmi gáz.De ha leülök,vagy pl:ha kifujom az orrom erősen érzem a fenekem felső részébe.Emelni is tudok,csak nem merek.Akkor sem fáj.Kiváncsi leszek mi lessz.

Előzmény: Graver (6630)
Graver Creative Commons License 2010.11.16 0 0 6630

A sérvnek több jellemző tünete lehet, de nem érdemes ezzel foglalkoznod még, esetleg beképzelned mindenfélét (nem bántásból mondom, hidd el). Járd végig a dolgokat, amíg nincs megbízható diagnózisod. Egyáltalán nem biztos, hogy nagy a baj, nem érdemes előre izgatnod magadat.

Előzmény: Törölt nick (6629)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.16 0 0 6629

Ha nem mulik el két héten belül vissza megyek a dokihoz.Ha gerncsérvem lenne  mik a tünetek?

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.16 0 0 6628

Szia!

Én is tavaly a reumatólógián kezdtem. Készíttetett a doki röntgent. Látta, hogy zűr van. Bejelentett MR vizsgálatra, ahová január végére adtak csak ídőpontot. Decemberben  10-10 alkalommal jártam gyógytornára és ultrahangos kezelésre. Az MR vizsgálat eredménye után ő maga hívta fel az idegsebészt és kért nekem ídőpontot. Utána már minden ment magától.

Előzmény: Törölt nick (6624)
Graver Creative Commons License 2010.11.15 0 0 6626

Szia!
Nem akarlak lelombozni, de én is voltam anno reumatológusnál, adott egy szteroidos szurit a derekamba, meg elküldtek 10 alkalmas gyógytornára (úgy, hogy nem is tudták igazából, mi bajom),  azt jóccakát. Mondjuk, nekem még azt se mondták, menjek vissza, ha nem használ... Mert azt aztán ránézésre meg lehet állapítani, hogy sérv, vagy más egyéb... neurológusnál is voltam, de ő sem küldött sehová, csak azt mondta, hogy pihenjek és szedjem a gyógyszereket
Mindenesetre, ha nem használnának a kezelések, és nem múlnak a tüneteid, ne hagyd annyiban.

Előzmény: Törölt nick (6624)
afintha Creative Commons License 2010.11.15 0 0 6625

Es mikor mesz neurologushoz?

Előzmény: Törölt nick (6624)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 6624

Szia. Voltam ma reumatológián,azt mondta a doki valami blokk van a keresztcsont meg valami között.Nem gerincsérv,legalábbis azt mondta.Üttögette a derekam hátam,fenekem stb.De nem fájt ugy semmi.Elküldött fizikoterápiás kezelésre 10alkalomra.Azt mondta ha utánna sem mulik el menjek vissza.Ennyit tudok:)Nem tudom  mi lehet,meg azt sem hogy egyáltalán fog e gyugyulni.

Előzmény: afintha (6621)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.13 0 0 6622

Rendben.Még annyit hogy a derekamban jobb oldalt ha nyomkodom kis csomokat érzek.De nem ott fáj.Na majd meglátjuk.Csak félek gerincsérvem van.

Előzmény: afintha (6621)
afintha Creative Commons License 2010.11.13 0 0 6621

Minden lehetseges, es annak az ellenkezoje is.

Az altalad eddig leirtak alapjan azt gondolom, inkabb neurologushoz erdemes elmenned. Hogy milyen kepalkoto vizsgalatot erdemes hasznalni, az sok tenyezotol fugg, en ezt egyertelmuen az interneten keresztul Neked megmondani nem tudom. Majd az adott orvos az adott helyzetben javaslatot fog tenni a kivizsgalasasi tervre.

Az eredmenyekkel gyere vissza, es meglatjuk, hogy mi legyen a kovetkezo lepes.

 

Előzmény: Törölt nick (6619)
tavasz21 Creative Commons License 2010.11.13 0 0 6620

Az MR a megbízható. Az tényleg kimutatja a bajt.

Előzmény: Törölt nick (6619)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.13 0 0 6619

Szia.Értem.Azt megfigyeltem ha az izomlazitót veszem be csak,akkor is sokkal jobban érzem magam.Az nem lehet hogy a röntgen nem mutatta ki mi a baj?Azt olvastam hogy MR vizsgálat kimutatja.Hát nem tudom,lehet tul parázom a dolgot:)

Előzmény: afintha (6618)
afintha Creative Commons License 2010.11.12 0 0 6618

Azert erdemes neurologushoz menned, mert eles fajdalmad van, jol korulhatarolhato, lumbagod volt korabban, es izuleteid rendben vannak a rtg alapjan.

Előzmény: Törölt nick (6617)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.12 0 0 6617

Szia.Neurológust?Ajha.Miből gondolod,én nem tudom de valahová mennem kell:)

Előzmény: afintha (6616)
afintha Creative Commons License 2010.11.12 0 0 6616

Ebben a helyzetben nem reumatologushoz, hanem neurologushoz erdemes elmenni, mert a tuneteid alapjan az idegrendszerrel van gond, nem pedig az izuletekkel.

Előzmény: Törölt nick (6608)
tavasz21 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 6614

Én is abban a kórházban voltam. Megkérdezhetem ki műtött? Ők profik nagyon. Meg azt, hogy hogy lehetett ennyi sérv? Milyen munkától? Mert gondolom megerőltetésektől.

Előzmény: level66 (6596)
kicsizsu69 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 6613

Köszönöm szépen a válaszokat!  Akkor megfogadom a Dr. Úr és a ti tanácsaitokat is, vagyis nem megyek semmiféle manuál terápiás szakihoz.  Nem tudom mi a nyavalya lehet, de  mostanában a derekam is szarakodik meg olyan érzés mintha a csípő forgóm beállna. Nekem csak nyaki MR-t csináltak, lehet, hogy a derekam is oda van? Vagy a nyaki sérv sugározhat a derékig valyon?

Előzmény: bela2200 (6607)
tavasz21 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 6612

Fiam járt, de neki nem ilyen súlyos baja volt.

Hallgass az orvosra.

Előzmény: kicsizsu69 (6603)
tavasz21 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 6611

ez meglep engem, de biztos így van. Én nem tudtam.

Előzmény: level66 (6604)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.12 0 0 6610

Kérj a házi dokidtól beutalót a szakorvoshoz (reumatólógus).

Előzmény: Törölt nick (6608)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.12 0 0 6609

Nehogy próbálkozz csontkováccsal, vagy bármi mással. Az orvosok nem műtenek csak akkor, ha tényleg indokolt. Nekem is 4 hónap volt a várakozási ídő.  

Előzmény: kicsizsu69 (6603)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.12 0 0 6608

Sziasztok.

 

29éves sráv vagyok.Kn:1honapja elkezdett fájni jobb oldalt,a derekam.Egy pontban fáj ,és érzem a fenekem felső részében is.Csak akkor fáj ha pl:ulésből fel akarok kelni,majd ha mozgok elmulik.Elmentem a háziorvoshoz hogy valamit csináljanak,mert már idegesitő hogy nem mulik el.Beutalt rőngenre,természetesen ott minden rendben,semmi baj.Irt fel NIDOL-t,és valami izomlazitot is.Ami használ.Na de életem végéig nem szedhetek fájdalom csillapitot.A lábamba nem érzem hogy lesugároz a fájdalom,inkább a fenekem felső részébe.Valamikor csak a fenekem fáj.Valamikor derék-fenék.A derekamba is egy pontba érzem a fájdalmat.Azt ki hagytam hogy ezek előtt kb 3honapja volt egy llumbágom.De ott a másik oldalon fájt a derekam,de ugy hogy nem birtam felkeni:(Ez ahogy most érzem ahoz képest semmi.Valaki volt már igy,esetleg tudnátok valami tipett mi lehet etz?Valami gyogymod?

 

Kőszőnőm.

bela2200 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 6607

Nyaki gerincműtétet nem csinálnak szórakozásból az orvosok, csak akkor, ha egyetlen megoldásnak látják.

Ha nem akarod egy orvos véleményére bízni magad, mutasd meg a leleleteidet egy másik ideggyógyásznak. De NE próbálkozz csontkováccsal, masszőrrel. Súlyfürdővel meg végképp ne.

 

 

Előzmény: kicsizsu69 (6603)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.12 0 0 6606

Szia!

Megnyugtattál.  Köszönöm.  

Előzmény: level66 (6604)
bela2200 Creative Commons License 2010.11.11 0 0 6605

FELEJTSD EL !

Előzmény: kicsizsu69 (6603)
level66 Creative Commons License 2010.11.11 0 0 6604

Szia!

 

Elméletben ha össze vannak csavarozva fixen a csigolyák akkor össze fognak nőni pár hónap alatt és akkor már nincs jelentősége a csavaroknak és a lemeznek.

Elméletben ki is lehetne venni de azt mondta az orvosom, hogy nem szokták kivenni a rögzítést csak ha panaszt okoz.

 

Előzmény: Törölt nick (6602)
kicsizsu69 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 6603

Érdeklődnék, hogy valaki járt-e  Prof. Dr. Kiem-nél?  Nekem ahogy már írtam két sérvem van a nyaki szakaszon.  Az idegsebészemet megkérdeztem (aki műteni fog) (főorvos) , hogy még visszacsinálható-e esetleges csontkováccsal stb.

Válasza: egyenesen megtiltotta! azt mondta, hogy az én két sérvem annyira bennt van a gerinccsatornába, hogy semmiféle manuális terápiát nem szabad csináltatnom valamint még a súlyfürdőt is ellenezte. Állítása szerint ekkora sérvnél kárt tehetnek bennem. Valakinek esetleg van-e tapasztalata , hogy mégis tud segíteni Dr. Kiem.?

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 6602

Szia!

Engem Pesten az OITI-ben műtöttek. Nekem is csak néhány cm-es vágás, felszívódó varratokkal van elől a nyakamon, ami már alig látszik. Az életminőségem jelentősen javult. A fixálás miatt hátra soha nem fogok tudni fordulni, de a fejem oldalra fordításával nincs gond.

Igazából, ha valaki nem tudja, hogy műtöttek az nem veszi észre. Inkább csak arra szoktam gondolni, hogy mi van akkor, ha a csigolyák változnak, kopnak és a csavar emiatt meglazul akkor újra kell műteni?

Előzmény: level66 (6596)
buksmuks Creative Commons License 2010.11.09 0 0 6601

Nekem hátsó feltárást LIV-LV-SI magasságban sérvet megszüntették majd az instabil csigolyákat Peek rod modszerrel (ez az a flexibilis )rögzitették plusz volt két csigolyám ami közt vácum volt azt szétválasztották szintén rögzitették a megfelelő távolságra egymástol.Röviden ennyi volt a mütét.És most igy mütét után van inkább instabilitásom de ez a mozgásomban olyan mintha ujra megkéne tanulnom járni .A doki szerint nagy részt bolygatott és ott az izmokat idegeket bántották és az eddig müködő dolgokat ujra kell tanitani..látod ez nálam már esést is eredményezett minden lépésnél koncentrálnom kell hogy most igy tedd a lábad most ugy...remélem hamar megtanulom kezelni a testem és ujra a régi leszek:)Mint irtam nekem volt már nyaki sérvem is azt is operálták ott szénszálas protézissel oldották meg a dolgokat.Biztos akkor sem volt könnyű de igy utolag most ez tünik nehezebben gyogyulonak amit most csináltak:)

Jobbulást mindenkinek:)

Előzmény: luci71 (6600)
luci71 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 6600

Szia!

Az instabilitásod gerinccsúszásból adodott?Melyik csigolyáidat csavarozták?"csigolyák flexibilis drotszerű valamivel van összekötve" Ez jobb mint a merevítés?Vagy ez problémáktól függ,kinek mit lehet? Sikerült a fájdalmaidat csillapítani?Én még nem vagyok műtött,de szeretnék mindent megtudni mielött rászánom magam,mire számíthatok műtét után. 

Jobbulást kívánok! 

Előzmény: buksmuks (6583)
kicsizsu69 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 6599

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mostanában valakit műtöttek-e nyaki gerincel Győrben az Idegsebészeten?  Nekem is előjegyezték már a műtétet, de természetesen nem megy gyorsan 6-8 hetet ígért a doktor úr, de van ismerősöm akinek szintén és 4 hónap lett belőle.   C V-VI és VI-VII között van elég nagy sérvem. Dr. Úr ugy mondta, hogy elég alaposan bennt van a gerinccsatornában.

Nekem a karjaim, vállamtól egészen a hüvelykújjamig fájnak, éjszaka zsibbad, már jó pár hete a hátam a lapockám alatt is majd beszakad. Valami protézist mondott a dr. mikor megkérdeztem hogy endoszkóposan meg lehetne -e műteni, de akkor mondta hogy nem mert elég nagy hely kell ott a szerszámoknak mert oda protézist kell betenni. Gondolom ha behívnak műtétre pontosan elmagyaráznak mindent. Félek ha ezt a lemezes- csavaros megoldást csinálják merev marad a nyakam, vagy később alatta fölötte kijön az új.

A protézis az viszont megtartja a porckorongok eredeti funkcióját, legalábbis ahogy a neten utána néztem. Ez még aránylag új módszer 2004 óta. Mo. -on Szarvas István főorvos úr csinálta először. (internetről)

Ha valakinek van valami tapasztalata a győri idegsebészetről ill. a dr. úrról , vagy a protézisről kérem írjatok nekem. Nagyon félek, 41 éves  50 kg- os nő vagyok, nem szeretnék nagyon korán újraműtetni magam, vagy a mostaninál rosszabbul lenni.

Köszi addig is mindenkinek!!!!!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!