Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2008.08.19 0 0 305
Próbáld meg annyira betolni, amennyire a Selmer volt, és úgy kiintonálni egy tiszta hangot. Szerintem mennie kell. Ha nem megy, menj vissza a boltba, vidd be a hangszert is, mondd meg, hogy kezdő vagy, és nem tudod rátenni a fejet rendesen, mert állandóan hamis. Lesz ott valaki, aki beállítja jól. Ha egy centire tolják rá, kérd vissza a pénzt, mert akkor ez egy szériahibás fej, de ezt azért erősen kétlem.
Előzmény: florg (304)
florg Creative Commons License 2008.08.19 0 0 304
Az lehetetlen. A saját szaxiddal próbáltad a boltban?
Előzmény: Jazzmedve (303)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.19 0 0 303
hát ez a baj, ki kell húzni...:(
florg Creative Commons License 2008.08.18 0 0 302
Nos, akkor a kérdés: azért nem megy föl a fej, mert szorul, vagy azért, mert hamis, és nem tolod följebb?
Mert ha szorul, bekened hangszerzsírral a parafát, kicsit tolsz erőből a fejen, és föl fog menni, összenyomja a parafát, és jó lesz. Csak jól kell megfogni a nyakat, nehogy elgörbítsd, a fej ki fogja bírni. Az ebonit innentől lötyögni fog rajta, de sebaj.

Ha viszont ki kell húzni, mert hamis, azon a parafa nem segít, 1 cm nem elég egy fejnek, akármilyen parafa van alatta.
Előzmény: Jazzmedve (301)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.18 0 0 301
Ójaj, akkor nagyon meg kell szoknom. Hát egészen 5-östől megy felfele 5-5*-6-6* stb...Akkor mi a teendő?És ha valahogy ujraparafáztatnám, és kb oda tenném a fúvókát, ahol jó akkor mi lenne?Különben mondom, hangbeli eltérés volt a két fúvóka közt, csak 8as meg ez volt. És ez sokkal jobb volt
florg Creative Commons License 2008.08.18 0 0 300
Nincs olyan, hogy nagyon ki kell húzni, ha korábban nem volt ilyen gond, ez intonációs probléma.
Próbáld meg normálisan rátolni a nyakra, és keress egy megközelítőleg tiszta hangot.

Amúgy, ha jól saccolom, ez egy bazi nagy nyílás, de lehet, hogy nem, összevisza számoznak, de ha mondjuk egyezik az Otto Link számozásával, akkor iszonyú.
Én most egy 105-ös Bari ebonitot használok, az nagyon kényelmes.
Előzmény: Jazzmedve (299)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.18 0 0 299
Aha 9es bari. 8asnak nagyon szar hangja volt ehhez képest. Ez nagyon jó csak mondom nagyon ki kell húzni
florg Creative Commons License 2008.08.18 0 0 298
Ha nem szorítasz, és magas a hang mégis, az nagyon fura. Melyik fej, a 9-es?
Előzmény: Jazzmedve (297)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.18 0 0 297
Jaj, akkor nem lesz könnyű. De nem szorítok, megpróbálok minél lazább szájjal fújni. hangologép az rendben van..:D Hát akkor szeptemberbe az új tanárral megpróbálok hozzászokni...
florg Creative Commons License 2008.08.18 0 0 296
Ott valami nem frankó.
Lehetőségek:
1. Nagyon föléintonálsz.
2. Totál hamis a hangszered (kétlem, ha a Selmer fejjel jó volt)
3. Rossz a hangológép

Ebből én az elsőre tippelek, és akkor bizony neki kell állni, és megtanulni az új fejet. Ha a nagyobb nyílásút vetted, akkor lesz vele melód, úgy tűnik. (Így látatlanban azt mondom, hogy nagy a nyílás, erőlködsz, hogy megszólaljon, ezért nagyon szorítod, ettől meg megy fölfelé.)
Javaslom, told be egy egészséges helyre, hangolj a középlágéra, ahol a legkényelmesebben megszólal, aztán hangológépes gyakorlás addig, amíg legalább megközelítőleg nem stimmel mindenütt. Ha hallanám, látnám, fújnám, több okosat is tudnék mondani, de így csak ennyit, keress valakit, akinél rendesen megszólal a cucc, ő állítsa be, rajzold be a fej helyét, aztán gyakorolj úgy.
Előzmény: Jazzmedve (295)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.18 0 0 295
Na megvettem a fúvókát, alul egész jól szólnak, azért kicsit hozzá kell szokni, viszont egy baj van vele, hogy hangolásnál nagyon kikell húzni, ami már tulságosan is a nyak vége... Mit lehet ilyenkor csinálni, mert ott már kicsit mozog, és nagyon le akar esni, kb egy centis hely az egész.
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.15 0 0 294
köszi. hétfőn kiprobálom, és akkor megveszem az igazit
florg Creative Commons License 2008.08.14 0 0 293
Ebben nem tudok tanácsot adni, egyéni döntés. A nagyobb nyílású fejeknek általában első próbára jobb hangjuk van, csak aztán nem mész vele semmire, ha alul nem jön ki a rendes hang, fölül meg hamis. Meg, mondjuk fújsz vele egy órát, és úgy érzed, kiesik a tüdőd és a fogad.

Esetleg próbáld meg a 9-est egy gyengébb náddal, mondjuk fél lépésenként érdemes (ha kettessel fújtál, akkor másfeles stb.) lefele haladni. Ha a gyengébb náddal kijön a hang,akkor érdemes megvenni a nagyobb nyílást, majd később erősítesz a nádon (ha kell). Ki kell jönnie kényelmesen a pianonak az alsó Bb-n is, sajnos.

Meg kipróbálnám a 8-ast is egy kicsit erősebb náddal.
Ne öt percig próbálkozz, nyugodtan költözz be a kuckóba akár egy órára is. Nádakat ugyan venni kell hozzá a próbához, de annyit megér.
Előzmény: Jazzmedve (292)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.14 0 0 292
Hát 2 fajta van csak, 8as meg 9es. a 9esnek sokkal jobb a hangja, ésalul kicsit nehéz, de nem lehetetlen, csak pianot nem tudnék vele játszani. Ez az egy fúvóka van aminek nagyon bejön a hangja.
florg Creative Commons License 2008.08.14 0 0 291
Mondtam, hogy Guardala. :)

Van, aki fémmel fúj, van, aki ebonittal. Ez egyéni ízlés kérdése, zeneiskola nem szól bele. Lehúzás kérdése szintén egyéni dolog, én személy szerint olyan fejet vennék, amin azonnal kijön minden hang kényelmesen. A meg lehet szokni nekem nem jött be: nem lehet megszokni. Olyasmi van, hogysokat fújsz, és akkor később kellhet egy erősebb lehúzású fej, de ez sem biztos.
Előzmény: Jazzmedve (290)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.08 0 0 290
Na nagyon úgy néz ki hogy veszek egy bari fúvókát, mert hangra nagyon bejön és most az utolsó darabot megtudom venni 30ér, és a következő adag már majdnem dupla áron érkezik. Próbáltam Berg larsen-t, olyat, amilyen neked van Flrog, és igazából meg se tudtam fújni.:D Szerinted különben ezzel a fém fúvókával nem lesz bajom így zeneiskolai téren, jazzre? Kicsit félek, h semmilyen diák nem fúj fém fúvókával...?!ÉS húzásba milyet nézzek? asszem csak 8 meg 9es van- ami alul kicsit nehezen szól ,de ahhoz gondolom hozzá lehet szokni, mer kb ugyanigy voltam még a selmeremmel..., de hangban teljesen tökéletes
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.07 0 0 289
Bocs tök hülyeséget linkeltem be, ittvan: http://www.musicplace.com.au/catalogue/index.php?main_page=prod uct_info&products_id=1395
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.07 0 0 288
Na ilyen fúvókája van mégiscsak Bálintnak.

http://www.youtube.com/watch?v=M05PUtJfSxI
florg Creative Commons License 2008.08.07 0 0 287
Sajnos nem. Engem érdekelt volna egy fél éve, de most már van nagyon jó fúvókám. Tedd félre, lehet, hogy jó lesz az még, amikor szaxit váltasz (látod, nekem is a hosszú évekig bevált Berg Larsen nem passzolt az új csőhöz). Vagy, ha nagyon kell a pénz, dobd föl a Vaterára, meg hirdesd meg egy két fórumon és ingyenes hirdetési oldalon, hátha elmegy.
Előzmény: Jazzmedve (286)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.07 0 0 286
megkérdezem. de úgy 3 tagú volt:D na de most megyek aludni. jóéjt. majd holnap megírom. különben nem tudod, nem érdekelné valami ismerősödet a selmer soloist e-s fúvókám?
florg Creative Commons License 2008.08.07 0 0 285
Amúgy meg bármelyik fúvóka neve lehet kéttagú, ha hozzátesszük a jelzőt (Selmer Soloist, Bari Hawke stb.), úgyhogy kérdezd meg mégegyszer, ha érdekel. :)
Előzmény: Jazzmedve (280)
florg Creative Commons License 2008.08.07 0 0 284
Nekem a fekete szaxiról mindig a Guardala ugrik be, biztos mert azt láttam először ebben a színben. De persze majd minden cég gyárt már feketét.
Előzmény: Jazzmedve (283)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.07 0 0 283
nem, biztos h valami más volt. A szaxija az meg julius keilwerth
florg Creative Commons License 2008.08.07 0 0 282
Szerintem a szaxija is az.
Előzmény: florg (281)
florg Creative Commons License 2008.08.07 0 0 281
Dave Guardala.
Előzmény: Jazzmedve (280)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.07 0 0 280
nemtom, valami 2 tagú volt
florg Creative Commons License 2008.08.07 0 0 279
Lawton nem lehet, annak nagyon spéci a szorítója.
Brancher, Lebayle, Meyer, Ponzol, Rousseau, Runyon, SR. Több most nem jut az eszembe.:)
Előzmény: Jazzmedve (278)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.07 0 0 278
azt még írta h 3 és feles nádon fúj, meg fém szorító. de konkrétabban nem írta. majd talán most
florg Creative Commons License 2008.08.07 0 0 277
Akkor kérdezd meg a nádat is. (milyen, hányas) Meg a fúvókánál fontos a nyílás is.
Előzmény: Jazzmedve (276)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.08.07 0 0 276
kösz. de nem ezek voltak:D megkérdezem tőle mégegyszer..:D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!