Keresés

Részletes keresés

miazmi Creative Commons License 2010.04.26 0 0 6865
Sziasztok, abban kérném a segítségeteket, hogy

Zárt égésű Vailand kazánt szerettünk be és állítólag, ha a kémény nem éri el a három métert akkor nem kell a kéményseprőktől szakvélemény a lakhatási engedélyhez?

Ez így van? És melyik jogszabályban találom ezt meg?

Légyszi ha tudtok segítsetek, mert SOS lenne!

Nagyon köszi!
Borsoka. Creative Commons License 2010.04.26 0 0 6863

Sziasztok!

Most fejezunk be egy 1 szines hazat. Nemsokara annyira keszen lesz, hogy a lakhatasi engedelyt megkerjuk. Van-e koztetek valaki, aki amugy jo szajbaragosan meg tudja nekem mondani, hogy a kemenyseprok mit kell igazoljanak, mikent, es nem utolso sorban mennyiert (veszprem megye)? Az egesz mennyi ideig tart(hat)? Most ocsudtam fel, mert a komuvesek a heten hazautaznak, es jo lett volna villamgyorsan egy vizsgalatot kerni, hogy ha volna valami "gaz", akkor meg korrigalhassak.

Koszi szepen elore is.

_kombany_ Creative Commons License 2010.04.26 0 0 6862
Egy kályhástól olyan ajánlatot kaptam, hogy ilyen esetben újra szokták rakni a cserépkályhát, a kéményt pedig begyújtják, és kiégetik belőle a szurkot. Utána csinálnak egy kamerás vizsgáltatot, és amennyiben megfelelő a kémény belső állapota, akkor kívülről újravakolják, visszaépítik a cserépkályhát, és a kémény marad.

Erről a megoldásról valami vélemény?
Előzmény: Törölt nick (6857)
bodaúr Creative Commons License 2010.04.25 0 0 6860
sziasztok
mivel lehet leszigetelni a kémény padláson lévő részét mert nekem az viszonylag magas kb 3m mivel a gerincen megy ki a kémény, körbe kell tekerni alalposan üveggyapottal vagy akár a maradék 15cm-es eps-t is felhasználhatom ?
ugyanis nemrég láttam a szőke bandi dunatévés műsorában ezt a huzatfokozó gömcsigát amivel beleültették a fülembe a bogarat és át is olvastam ebben a topikba az ehhez fűződő huzatfokozós hsz-eket , most abbahagyom egyenlőre mert már szerintem így is elég zavarosra sikerült ez a hozzászólásom :D
gmkiev Creative Commons License 2010.04.25 0 0 6859
Mellékesen, kis hazánkban nem nagyon van minősített kéményépítésre is alkalmas kisméretű tégla!
Előzmény: Törölt nick (6857)
KJ-3 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 6858
Tisztelt Siókémény!
Vegyes tüzelésű kazán topicon ajánlották hogy téged kérdezzelek ( A kéményes topicot,Siókémény vérprofi:)))))
Van egy Maximus 4 tagu kazánom ,nem tudom 55 fok fölé fűteni a kazánt ill a vizet a rendszerben. 1 éves elég száraz akác a tüzelő +barnaszén .
300 l víz van a 2" -os gravitációs rendszerben ,a kémény10 m tégla 27x14-es(belső) a huzat jó szakember ellenőrizte. A lakás hasznos alapterülete 76m2 +tetőtér 51m2=127m2 8cm homlokzati hőszigetelés mind a 2 szinten +15cm a födémen.
A kw számítás alapján 19kw elég lenne a kazán állítólag fa 21,2 szén 26,...
Mi lehet a probléma ??????
Sokan mondták hogy a kémény kicsi és hogy ilyen méret nincs.
Megmértem nekem a belső 14x27 (+-1cm) a külső mérete 38x51 ebből ha levonom a tégla 12 cm -es vastagságát akkor ugyanezt az eredményt kapom.
51-(2x12)=27
38-(2x12)=14
5 téglás kémény
Szeretném a tanácsodat illetve a véleményedet kérni .
Segítségedet előre is köszönöm!
pjotrkolja Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6856
A kéménnyel kapcsolatos bármilyen átalakítás:
ŐRÜLTEN KOSZOS MELÓ ... az érintett összes szobában sanszos a teljes festés, pláne, hogy vegyes tüzelésről beszélünk.

:)

Jó móka, nagy kosz!!
Előzmény: _kombany_ (6854)
_kombany_ Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6854
Mennyire koszos vajon egy ilyen átépítés?
Lehet kultúráltan bontani, vagy ki tudja merre jön ki a cucc a kéményből?
Előzmény: Törölt nick (6852)
_kombany_ Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6853
Szia!

A kémény egy kétszintes, lapostetős házban van, padlás rész nincsen.
Sajnos eszetlenül tüzelt az előző tulaj a cserépkályhával, ezért került ilyen állapotba.. :(

Akkor ezekszerint más megoldás nem marad csak az átépítés.
Sajnos majdnem a kémény teljes hosszában ilyen a külső felülete, úgyhogy gondolom akkor az egészet újra kell építeni, ahhoz meg ki kell bontani a cserépkályhát is..

Esetleg nem tudsz ajánlani szakembert aki ilyet vállal?
Nagyságrendileg mennyi lehet egy kb. 10 méter magas kémény újjáépítése + a cserépkályha rendberakása?
Előzmény: Törölt nick (6852)
_kombany_ Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6851
Üdv!

Van egy ház, amiben cserépkályhával tüzeltek.
A nem megfelelő használat miatt erősen elszurkosodott a kémény.
Muszály új kéményt építeni, vagy megoldható a probléma a kémény bélelésével is?
Ez egy régi, 80-as években épült kémény, mindenféle különleges bélés nélkül készült, az akkori előírásoknak megfelelően..

Előre is köszönöm a segítséget!


szurkosodás
ja nyugi Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6850
Köszönöm a válaszokat.
Egy pár napja, láttam két kéményseprőt, akik egy családi házba csöngettek be.
Feltűnt, hogy ketten vannak, és kéményseprő cucc, nem is volt náluk.
Úgy néz ki, nem kéményseprés céljából, hanem ellenőrző hatóság pozícióból vizsgálják az ingatlanokat. Amikor feltettem nekik is a kérdést a pincei felvezetésre, azt mondták, jobb ha nem beszélek róla, mert letilthatják a kéményt.


Üdv:
Józsi
eastside- Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6849
Tiszteletem!

Visszaolvasva a topicot az idei évben nem lett teljesen világos, hogy akkor hogyan is néz ki egy szerelt kémény utólagos építése egy családi házra. Többen írták hogy bejelentés köteles és ez bizony sarccal jár. Én vegyes tüzelésre szeretnék egy új kéményt a kazán gyártója 180-as belső átmérőt ír elő utána is néztem hogy mennyiért lehet egy 10m-est beszerezni és még belefér a költségvetésbe. A kéményt csak a házon belül tudom elvezetni mert már adott a kazánház. A bontási és falazási dolgokat meg fogom tudni magam is csinálni, de egy jogosult kivitelezőt kell majd keresnem mert én nem rakhatom össze a kéményt. Amire azt mondom rendben akárki azért mégse barkácsolgasson. Habár a kéményseprőnek is kell majd fizetnem átvételkor gondolom azért, hogy leellenőrizze a kivitelezőt hogy ismeri-e még a szabályokat. Viszont a tervezőnek mi a dolga ilyenkor azon kívül hogy fizetek neki a tervért amit be kell nyújtanom a bejelentéskor? Biztos Ő ellenőrzi a kazángyártót ;) Félre ne értsen senki nem sajnálom az elvégzett munka racionális ellenértékét senkitől csak kicsit sokallom ezt a szakértői seregletet főleg hogy az amúgy sem olcsó kémény árával kezd összemérhető lenni a beépítést. Hogyan lehet ezt optimalizálni szabályosan?

Beszéltem egy építőmérnökkel aki azt mondta nekem hogy vegyes kazán és gázkazán nem lehet egy kazánházban nálam pedig ebből csak egy van és abban már csücsül egy gázkazán amit egyenlőre nem szándékozom kidobni. Mondjuk olvasgatva a topicot nagyon gyanús ez a kijelentés, valaki hallott már erről vagy én lehetek az első?
mnkj Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6848

Sziasztok!

 

Meg tudja esetleg valaki mondani, hogy valaszfalba be lehet-e epiteni Schiedel szigetelt kemenyt?

 

Koszonom

hoho-horgász Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6847
Sziasztok!
Hozzáértőktől lenne egy kérdésem:

Kémény építésénél a padlótól milyen magasan kell lennie az alsó tisztítónyílásnak(40 cm minimum?)?vagy pont 40? mert szinte mindenki oda rakja.

A másik kérdésem a füstcső bekötési magasságára van valami megkötés, akár 1.5 méter is lehet, vagy magasabbra kell tenni? nincs olyan hogy nem lehet túl közel a mennyezethez?

Vagy ha lenne egy link, ahol ezek pontosan le vannak írva, akkor megköszönném.


Előre is köszönöm a válaszokat.
ja nyugi Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6843
Köszönöm a választ!

Természetesen eszembe sincs összeveszni senkivel, főleg egy olyan félig a hatóság képviselőjével aki, ha akar sokat árthat. Mindössze keresem a határt, hogy tudjam mihez tartani magam.

Üdv:
Józsi
Előzmény: kod1111 (6842)
kod1111 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6842
Mondani, vagy csinálni lehet bármit, kérdés megéri-e, a dolgot tenni. Azt gondolom jobb ha látja és ezáltal tud tanácsot adni a bekötéssel kapcsolatban.
Előzmény: ja nyugi (6841)
ja nyugi Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6841
Urak!
Aztán meddig kémény, a kémény?
Ha van egy kéményem, amely a földszintig terjed, szerintem addig kémény.
Ha a kilyukasztom a fürdőszobában a kövezetet és a pincében elhelyezek egy hagyományos kazánt és felvezetem csővel, úgy csatlakoztatom a fenti kéménybe, akkor a kéményseprőnek van e jogszabályi lehetősége a hagyományos kazán bekötését végignézni, azt minősíteni. Egy szóval hol van határa a kéményseprő tevékenységének, hol mondhatom, hogy ácsi?

Kösz a választ, előre is.
Józsi
kod1111 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6840
14x14-esen van nekem 150-.es füstcsővel a kandallóm, és jól működik.
Előzmény: KJ-3 (6839)
KJ-3 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6839
Üdv Mindenkinek!

Kazán vízhőfok problémám van ezért kérném a segítségeteket ,a kémény10 m tégla 27x14-es(belső) szakember ellenőrizte a huzat szerinte jó.
A kazán füstcső 150 -es létezik hogy kevés neki ez a kémény.
Igaz hogy a téglalap alakú kémények nem a legjobbak ?
Mi a vélemény ?
hAnd Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6838
Hello!
Olyan szerelt kéményt szeretnék, amibe most beköthető a zárt égésterű turbo kondenzációs kazán, később pedig esetleg átállítható lenne vegyes tüzelésre. Eddig csak a Schiedel Absolut-ot találtam. Van más megoldás is?
Köszönöm
Lmr Creative Commons License 2010.04.18 0 0 6837
és erre milyen megoldás van, ami nem jelenti a teljes szétrobbantást?

valamint ok, hogy alul kivezetem a kondenzvizet, de a fenti ázást ez nem oldja meg :(
Előzmény: Törölt nick (6836)
Lmr Creative Commons License 2010.04.17 0 0 6835
sziasztok!

tavaly januárban költözünk egy 5 éves sorházba. kombicirkó az emeleti fürdőben, a kémény nem is megy le a földszintre. költözéskor kifestettünk, akkor is néztem hogy a kémény háló felé néző oldala puklis volt, de egy nagy beépített szekrény volt előtte, betudtam annak. most néztük, hogy a cirkó bekötésénél ázásnyomok vannak. kinyitottam az ajtót, és ott állt a víz a béléscsőben. kb 5 centi, mert betonnal van feltöltve. ezek szerint nem a kémény ázik, hanem a kondenzvíz gyűlik össze? mit lehet ezzel tenni?

Köszi

Lmr
siokemeny Creative Commons License 2010.04.16 0 0 6834
Üdv!

Ha épületen belül húzódik (nem homlokzati) a kémény és nem vízteres a kandallód, akkor bőven jó az SR típusú is. Van hozzá 45 fokos bekötőidom.
Előzmény: Notes (6833)
Notes Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6833
Szerintetek zárt égésterű kandallóhoz Schiedel UP-20, vagy SR-20 felel meg jobban? Úgy gondolom az SR is megtenné, de nem értem miért nincs hozzá pl. 45 fokos füstcső csatlakozó elem ami az UP-hoz van?
szucsinet Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6832
Szia!

Nincs benne felbővítés, mindösszesen a 13-as acél bélelés.
Ha ezt megcsináltatnám, akkor ehhez kellene illesztenem a kandallót.
Bár szerintem a 14x14-esbe is csak 130-as füstcsövet tudnék bekötni.

kösz!
Előzmény: kod1111 (6831)
kod1111 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 6831
Abban a fel bővítés is benne van? Mert 150-es mérettel a 180 allattiak vígan elpöfékelnek. Egyébként a 8kW-os Kaminonak 120-as füstcsöve.
Előzmény: szucsinet (6829)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6830
Nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy a bélelés után milyen kandallót lehet abba kötni?
Előzmény: joevagyok68 (6828)
szucsinet Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6829
Egy ismert 17. kerületi cégtől kértem ajánlatot. egészen pontosan 180+áfa...
Előzmény: joevagyok68 (6828)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6828

Ki/hogy számolta ki az árát a kéménynek (bélelésnek)?

Ha csak béleltetni kell ,nem sok egy kicsit 7,5 méterre a 200.000 Ft ???

Csak kiváncsiskodom....

 

 

 

Előzmény: szucsinet (6827)
szucsinet Creative Commons License 2010.04.13 0 0 6827
Sziasztok!

Szerintetek egy külterületi lakáscélú épületnél (ami papíron gazdasági épület) piszkálhatnak engem a kéményesek?
Kb. 1 év alatt sehol sem láttam kéményseprőt.

Szeretnék egy vízteres kandallót, van egy nem használt (kb.3-4 éves a ház) 14x14-es falazott, béleletlen kéményem. A korracél béleltetése kb. 200ehuF lenne...és ezt nem áldoznám rá szívesen. Kb. 7.5m a kémény, és egy a jövőben lakhatóvá alakítandó padlástéren át megy ki a levegőre.
Persze így már rögtön 2 db kérdésem van:
1. piszkálnak-e ha elkezdek füstölni az egyébként szinte új kéményemen?
2. meddig használható kiegészítő fatüzeléses fűtésre komolyabb probléma nélkül?

köszi
üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!