Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.07 0 0 573

Kár :-(

Egyrészt megértem őt is, másrészt próbálna engem nyaralásmentességre ítélni :-)))

És akkor most háyn évig nem fogtok még utazni, ha rajta múlik?

Előzmény: kirgizke (572)
kirgizke Creative Commons License 2010.12.07 0 0 572

No, úgy tűnik nem lesz babás utazás; baba nélkül, csak kettesben meg fogalmam sincs mikor tudunk utazni. :-(

Mindenesetre köszönöm a segítségeteket, előbb-utóbb úgyis hasznát fogom venni. :-)

Előzmény: Törölt nick (569)
kirgizke Creative Commons License 2010.12.07 0 0 571

Ez jó terv lenne...de úgy néz ki, Apa megtorpedózza a babás utazást.

Előzmény: Borzas (568)
Borzas Creative Commons License 2010.12.06 0 0 570

Persze, tudom, hogy eléggé igénybevevő forgatókönyvet vázoltam babailag, dehát olyan vállalkozó kedvűnek tűnika kollegina :D

Előzmény: Törölt nick (569)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 569

Nem olyan könnyű azt, nyugi ;-)

 

Másrészt te még nemigen utaztál babával sztem :-DDDD

 

Nekem smi bajom azzal, ha szigetre megy, Birgike strapabíró, de a meglepetés ne ott érje.

Előzmény: Borzas (568)
Borzas Creative Commons License 2010.12.06 0 0 568

Jaj, ne vedd már el a kedvét. Egyébként mindent összegezve én ezt csinálnám:

 

1. kis lébec Athénban, mondjuk egy éjszaka valahol, mászkálás

2. egy nap Aegina, fél óra a komp kb., olcsó a jegy,  szétnézés, akár egy éjszakára maáradhattok is

3. Szunio, csilláut, a világ egyik legszebb panorámája, hátradől

Előzmény: Törölt nick (567)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 567

Másrészt tisztában vagy azzal, h a szigeteken minden q drága? Drágább a szállás is, kaja is, sőt... Merth oda kell azt vinni hajóval. Szal ezt is számítsd bele!

Előzmény: kirgizke (566)
kirgizke Creative Commons License 2010.12.06 0 0 566

Kicsit most elszontyolodtam. :-( Lenyúlós helyre nem szívesen mennék, az nagyon tud idegesíteni.

Akkor még átgondolom a dolgokat, köszi a segítséget mindenkinek.

Előzmény: Törölt nick (558)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 565

Na, ezért járok én a Pilioba meg a Peloponnészoszra :-DDDD

Előzmény: Borzas (564)
Borzas Creative Commons License 2010.12.06 0 0 564

na ja, de amellett a sziget szigetsége már magában is valami. pl. Szpetszeszt pár óra alatt körbecangázni, vagy Ídrán felmászni a hegyre, és meglátni, na nézd csak, ott a tenger a túloldalt, ezek azért nem rossz élmények.

Előzmény: Törölt nick (560)
Borzas Creative Commons License 2010.12.06 0 0 563

Igaz, egészen másként telik odabenn az idő. És akkor egyszercsak elérsz a vázákhoz, majd pedig arra eszmélsz, hogy az éppen ügyeletes Jannisz kihajít a házból.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 562

Mer TE igen??? :-DDDDDDDDDDDd

Előzmény: kirgizke (561)
kirgizke Creative Commons License 2010.12.06 0 0 561

Annemjóó, mert ha beengedem az Embört egyedül, akkor tuti, hogy nem talál ki időben. :-)

Előzmény: Borzas (556)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 560

Na, mindegy, cska leírom: A sziget bája? Őszintén? Annyival nem jobb a tengerpart ott sem, macerásabb eljutni, és ott találkoztam a legmocsokabb görögökkel...

Előzmény: kirgizke (553)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 559

Egészen friss képeket nem láttam, de borzalmasan :-((((((((

Beleszakad az ember szíve, mivé lett a szép zöld sziget....

Előzmény: Borzas (557)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 558

A Pilio télleg kicsit odébb van, de Sounio a szigeteknél közelebb van, ha úgy vesszük, tök egyszerű eljutni oda: a hajónál kisebb macera, cska egy busz, nem is drága. És ha nagyon sarkosan akarok fogalmazni: a szárazföldön görögökkel is találkozhatsz, a szigeteken meg a turistásmaffiával, pénzleső hajbókolással v letojással.

Athén vban nem babás program, nemcsak a szmog miatt nem ajánlom. Ha mégis nagyon akarnál ott maradni, azt babamentesen  megoldani: Apuka mondjuk szembe a parkba,  a Zappeioba  a babával, míg Te Akropoliszra, aztán, ha ő is meg akarja nézni, fordítva. És az Akropolisz még a legbabázhatóbb helyek közé tartozik. De múzeumba, egyébbe nekem nem lenni szívem hurcolászni a kölkincét, nekik mégiscsak az egy nyugis helyen eltöltött ritmusos nyaralás a legjobb: nyugis kelés, tengerészés, ebéd, alvás, tengerészés-séta, stb, ezért ajánlottam, amit. És Sounioból az egynapos athéni belátogatás is megoldható.

 

Előzmény: kirgizke (553)
Borzas Creative Commons License 2010.12.06 0 0 557

Ja, télleg, most h mondod... nem tudom, hogy nézhet most ki.

Előzmény: Törölt nick (555)
Borzas Creative Commons License 2010.12.06 0 0 556

A régészetire egy napot simán rá kell szánni. Esetleg lehet úgy, hogy egyik felét megnézi az ember, a másikat Te, utána meg elmesélitek a másiknak, aki addig vigyázott a kölökre :)))

Előzmény: kirgizke (553)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 555

Igazad van, csak Evia így a nagy égés után....

Előzmény: Borzas (552)
Borzas Creative Commons License 2010.12.06 0 0 554

Ídra valóban gyalogos, vagy szamaras sziget, de a babához inkább kenguru javallott, mert az utak is szamárra vannak optimalizálva, az meg eljár akárhol. Tömegközlekedés nincs, hacsak a szamarat, vagy  a vízitaxit nem veszed annak. Egyetlen gépjármű van a szigeten, a kukásautó (ill. 4 éve így olt, legalábbis).

 

Az eddigeik alapján én Aeginát javasolnám, ott vannak buszok, szép is, nem is olyan drága, mint Ídra, a kompjegyet is gombokért adják.

 

Egyébként az 1001 által javasolt Sounio egy-másfél óra busszal, tehát nagyon közel van. És gyöngyörű.

Előzmény: kirgizke (553)
kirgizke Creative Commons License 2010.12.06 0 0 553

Köszi Binbirke. :-) Athénhoz annyiból "ragaszkodom", hogy oda gondoltam vmi. elfogadható árú repjegyet szerezni. No meg hát az Akropolisz és a Régészeti, valamint a Kerameikosz Múzeum is nagyon csábító.... bár ezek nem túl bababarát programok.

A szigetek meg...még soha nem nyaraltunk szigeten, ennek is meglehet a maga bája,atmoszférája, nem? A Száróni-szigetekre meg azért esett a választásom, mert rövid kompútra vannak Pireustól, egymástól, elég kicsik, így többé-kevésbé tömegközlekedéssel is bejárhatóak, Idráról kifjezetten azt olvastam,hogy a gyalogosok szigete. Ja,merthogy ez fonos szempont: legyen néminemű tömegközlekedés, mert kocsit nem tudunk bérelni.

 

Megnéztem a neten az általad javasolt helyeket, tényleg szépek, bár ezek már kissé távolabb esnek Athéntól.

Egyelőre csak terepfelmérés szinten van a fejemben a dolog, még az Apukát is rá kellene beszélni a babás utazásra...

Előzmény: Törölt nick (550)
Borzas Creative Commons License 2010.12.06 0 0 552

jaja, Sounio tényleg nagyon jó hely, azt én is ajánlom. Ami még nyugis, mivel a nyugati partianimál turisták nem járnak oda, az Evia, ott homokos part is van, közel van Athénhoz, viszont az egy borzasztó nagy sziget, és nemtom hogy azon belül hova érdemes menni, csak egyszer voltam ott egy házibuliban. Oda inkább a görögök mennek nyaralni, ők meg nem túl berúgósak (inni persze isznak, de lazán).

Előzmény: Törölt nick (550)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 551

Gyönyörű az ősz, októberben még lubickolni szoktam.

 

Imádok ősszel menni, DE 2 dolog a május mellett szól: egyik a zöld*, a másik az időjárás: májusban stabilabb a jó idő. Meleg nyári idő. Július már forrú, augusztus a legforróbb. Szeptemberben vizsont menetrendszerűen lehűl, ami rendszt azt szokta jelenteni, h napközben még ugyan 40 fok, de estére már az igazi nyárral ellentétben lehűl. De volt olyan szeptember is, h minden este 10-től esett, de napközben egy csepp sem :-) És a szeptember szó szt: nemtom, h csinálja de elég menetrendszerűen tud szept elsejére a hűvösebb megérkezni, ezt főleg északin érezni, Athénban azért egy kicsit ksiebb a különbség. Mondom kellemes az ősz rendzst, de ha beüt a krach, akkor nagyon pocsék tud lenni az őszi esőzés, mint pl 2 éve, mikor hetekig egész nap szakadt... igaz, a tenger még meleg volt :-)

 

 

*Van 2 olyan fényképem nyár elejéről, ami 1 hét különbséggel PONTOSAN uott készült. Az elsőn minden gyönyörű zöld, a másikon minden szénasárga és kiszáradt. Addigra már annyi volt a fűnek.

Előzmény: Borzas (548)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 550

Birgikém, ha nem ragaszkocc Athénhoz, Binbirke mond neked szépet, ahova érdemes babával is :-)

Szigetek: Annyival nem szebbek, amenynivel drágábbak. 2 helyet ajánlanék így elsőre: 1. Sounio -egy nagyon kellemes, nyugis hely, a strandja fantasztikus, babának is jó. 2. Kala Nera a Pilioban, ahol a strand nagoyn jó babának is, és bár sok a turista, nem a vadulós fajta, és innen rövidtávon belül vannak csodaszép helyek.

Előzmény: kirgizke (549)
kirgizke Creative Commons License 2010.12.05 0 0 549

Köszönöm a választ. Az említett szigeteken mennyire vannak viszonylag nyugis,lehetőleg homokos, lassan mélyülő strandok? Gyerek nélkül ez nem lenne fontos szempont, de Manóval már más a fontossági sorrend.

Igazából olyan helyet keresek, ami nyugis, nincsenek italtól-egyébtől hőbörgő turisztok, van is látnivaló - de mégsem túl sok, és nem túl grandiózus, jókat lehet sétálgatni (babakocsival is járható!), nézelődni, élvezni a hely hangulatát.

A tenger vajon már május környékén is elég meleg lehet egy 1 éves számára ?

Előzmény: Borzas (547)
Borzas Creative Commons License 2010.12.05 0 0 548

Ja, ősszel még nem voltam, de május nagyon szép ott. Még nem égett ki a növényzet teljesen, stb.

Előzmény: kirgizke (546)
Borzas Creative Commons License 2010.12.05 0 0 547

Nem nagyon vethetnek egymás szemére, szerintem. Poroszon meg Szalamiszon mondjuk nem voltam, de ha tágabban vesszük ezt a szigetcsoportot, akkor beleérthető Szpetszesz és Ídra is, ahol viszont igen, ezek mindketten nagyon szépek. Ídra eléggé drága. Egina is jó hely, meg nagyobbacska is, több a látnivaló, ill. nagyon közel is van Athénhoz. Én mind a hármat ajánlanám. Szalamisz nem nyaralós sziget, úgy tudom, ráadásul az még bőven benne van Athén szmogfelhőjében.

Előzmény: kirgizke (546)
kirgizke Creative Commons License 2010.12.05 0 0 546

Sziasztok!

 

Athén és az Argo-Száróni szigetek mennyire járhatóak babával? Athén nagyváros lévén gondolom kevésbé javallt, inkább  a szigetekre lennék kíváncsi. Melyik hónap elviselhetőbb időjárásilag/turistaáradatilag? Május vége v. szeptember vége/október eleje?

betrix Creative Commons License 2010.11.07 0 0 545

Köszönöm a gyors válaszokat még messze van, de még jobban vágyom

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.06 0 0 544

Márciusban már ezerrel napoztunk az erkélyen (pillanatok alatt lett is hírünk a környéken :-DDDD), áprilisban már be is szüntettük, mert annyira égetett, már csak a tengeren lehetett kibírni a hónap végén.

Előzmény: Törölt nick (540)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!