Keresés

Részletes keresés

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.17 0 0 3752

Valóban UPC. - Egyébként, mivel nyilván nagyközönségnek szánt, bár talán igényesebb am, film, azt hittem mindenki felismeri, hiszen 90%-ban minden filmtopikban és minden moziban és minden tévén amerikai filmekről van szó. De senki nem ismeri fel...

Előzmény: v_peti (3750)
v_peti Creative Commons License 2017.01.15 0 0 3751

Talán nekik kellene írnod, ott van olyan, aki ezzel foglalkozik, mert ugye ők állítják össze a saját videótáruk ajánlóját. Na de szerintem nézzél be az online tékájukba, ott a 2-3 tucat akciófilm között szerintem megtalálod ezt is.

Előzmény: v_peti (3750)
v_peti Creative Commons License 2017.01.15 0 0 3750

UPC? Ott van egy ilyen jellegű csatorna.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (3747)
Tiasz24 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3749
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3748

(Nem a saját keresést spórolnám meg. Hetekig, hónapokig kutattam: úgy elég nehéz, ha a két főszereplő egyikét sem ismertem fel.)

Előzmény: [fidelio] Pirandus (3747)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3747

Talán első kérdésem.

(8-10 hónapja azon a tv-csatornán láttam az első 15 percét, ahol film-előfizetés reklámjaként elég új filmeknek lejátszották az első 15-16 pecét (tehát nem előzetest!), majd a piros gombra kattintva elég olcsón elő kehetett fizetni az egészre.) Távirányítóm ezt nem tudta végrehajtani, sohasem tudtam meg, mit láttam.

Leírom az első 15 percet:

Nagy arab-országbeli nemzetközi repülőtér. Marcona, komor, hadviselt állapotú, "minden látott" képű 40-42 éves amerikai férfi az utolsó percben becsekkelve éri el a hatalmas utasszállító gépet, amely az USA-ba (vagy Londonba) indul. Egy 30-35 éves amerikai (vagy angol) újságírónő mellé ültetik.

A férfin látszik, hogy senkivel semmit nem kiván beszélni, de az ujságírónő szóra szeretné bírni. Szinte lehetetlen. Annyi derül ki, hogy számára a háborúnak-szolgálatnak vége. Pontosabb munkáját, és családi állapotát, környezetét illetően nem hajlandó beszélni. /Rövid snitt közben: fiatal arab férfiak ülnek le a gép kbző soraiba, emberünk ezt nagy figyelemmel, koncentrációval szemléli./ A gép elindul, a férfi alvást mimel, utitársnője olvasgat.

/Eddig tartott az első 15 perc. Kikövetkezteve a film amerikai, és 2014/15-ös/. Köszönöm, aki segít-

 

ugyfelix Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3746

Szia!

 

Ez az! Rosszul emlékeztem, a jelenet nem az elején van, hanem később,

de a lényeg, hogy sikerült segítened :)

 

Még egyszer köszönöm!

Előzmény: Thibi (3745)
Thibi Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3745
Előzmény: ugyfelix (3744)
ugyfelix Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3744

Üdv mindenkinek!

 

A következő akciófilmet keresem, aminek csak az első jelenetére emlékezem:

 

Szilveszter, nemsokára éjfél. Emeletes lakóház egyik lakásában betörő jár,

a széfet akarja felrobbantani az éjféli harangozáskor.

A robbanószer elé egy nagy, vízzel teli ballont erősít, hogy tompítsa a dörrenést.

A terv sikerül, lelép a zsákmánnyal.

 

Sajnos csak ennyi. Aki tud, kérem segítsen.

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 0 0 3743

és valóban!

köszönöm

Előzmény: karikaska (3741)
Matt Farrell Creative Commons License 2017.01.04 0 0 3742

Igen, annak tunik..  Az eredeti címe "The railway station man".

Előzmény: karikaska (3741)
karikaska Creative Commons License 2017.01.04 0 0 3741

A Valahol Írországban című filmre tippelek.

Előzmény: Törölt nick (3737)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.31 0 1 3740

köszönöm a tippet

Előzmény: Matt Farrell (3738)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.12.31 0 0 3739

Köszönöm munkádat. Buék!

Előzmény: eroberter (3735)
Matt Farrell Creative Commons License 2016.12.31 0 0 3738
Előzmény: Törölt nick (3737)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.30 0 0 3737

help, pls:

 

helyszín: É-Írország

megözvegyült (elvált?) nő kamaszfiával vidékre költözik, összejön egy félkarú helybélivel, a fiú közben az IRA-hoz sodródik, a végén robbanás végez vele

?

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.27 0 0 3736

A Papírhold című filmet eredeti, régebbi szinkronnal keresem. Tud valaki segíteni? Köszönöm!

eroberter Creative Commons License 2016.12.23 0 0 3735

Helló mindenki!

Már régebb óta érlelődött bennem, hogy készítek egy adatbázist a tévében látott játékfilmekről és sorozatokról, hogy így egyben áttekinthetőbb legyen.
Úgy gondolom, ezzel sokak segítségére lehetek, akik valamelyest emlékeznek, hogy az általuk keresett játékfilm/sorozat mikor (év/hónap) mehetett, és így könnyebben rákereshet a címére.

Azért is lehet ezt az adatbázist valamelyest aktuálisnak nevezni, mert a Televízió a jövő év folyamán ünnepli fennállásának 60. évfordulóját, és így legalább szépen nyomon lehet követni, miféle játékfilmekkel-sorozatokkal szórakoztatta egyre gyarapodó számú nézőjét annak idején.
Azért is tartottam szem előtt csak a játékfilmek-sorozatok kigyűjtését, mert úgyis a legtöbben ezeket keresitek/keressük, egész napos műsorprogramokra nem igazán megy rá senki, elvégre nem feltétlen olyan nagy hírérték, hogy teszemazt pl. 1968 áprilisában este a híradókat 8 órakor kezdték, előtte az estimeséket meg fél nyolckor... Az az érdekes legtöbbünknek, hogy jaj, kábé akkor láttam egy ilyen-olyan filmet, erről meg arról szólt, jaj, mi lehetett az... :)

Igaz, a legelejéről, az 1957-es évről borzasztó nehéz adatokat találni, és 1958-ból is hiányzik két teljes hét, ha valaki ezt ki tudja egészíteni azokból az időkből, örülni fogok neki.

Hosszú ideje készítettem, és mindig találtam benne javítanivalót, de most már a felhasználóra bízom, aki letölti: ha szándékában áll, javítgassa, bővítgesse ezzel-azzal, akár struktúrálja át az egészet, ha jobb ötlete támad, én semmi követeléssel, se szerzői joggal, sem mással nem élek.
Ez a mostani etáp 1948-1989 a moziknál, illetve 1957/58-1989 a tévésnél, a mószerváltás utáni adatok a jövő évben várhatóak.

A mozis táblázatoknál mások már előzőleg kikaparták helyettem a gesztenyét, így ott fel van tüntetve az eredeti cím is, a tévésnél nem tettem meg, mert felesleges macera lett volna a számomra.
A sorozatoknál pedig csak az első vetítéseknél írtam ki az epizódcímeket, már ahol sikerrel rátaláltam. Az ismétléseknél nem vacakoltam vele.
Filmek műfaját, kb játékidejét szintén nem tüntettem fel, aki gondolja, nyugodtan.
Nekem ez az összeállítás is elég volt.

Ennyi hosszú, de szükséges bevezető után aki letöltené, a link:


http://data.hu/get/10198085/Filmek_sorozatok.rar

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.23 0 0 3734

a felépítéséből ez nekem egy reklámnak tűnik, csak levágták a termék nevét.

Előzmény: kannibál Kovács (3733)
kannibál Kovács Creative Commons License 2016.12.22 0 0 3733

Egy kérdésem lenne. Valaki meg tudná mondani, hogy az alábbi videó melyik filmből való? Vagy legalább a színésznő nevét, aki szerepel benne. Előre is köszönöm.

 

https://www.youtube.com/watch?v=LFMQAtjAXcI

v_peti Creative Commons License 2016.12.13 0 0 3732

Passz, egy filmcím rémlik, de csak félig, és az sem ez, hanem egy másik, szintén hasonló helyszínen játszódó film.

Előzmény: VodkaTam (3731)
VodkaTam Creative Commons License 2016.12.13 0 0 3731

Nem tudod a címét?

Előzmény: v_peti (3730)
v_peti Creative Commons License 2016.12.13 0 0 3730

Az első filmet láttam.

Előzmény: VodkaTam (3728)
VodkaTam Creative Commons License 2016.12.13 0 0 3729

A Celiát megtaláltam magyar szinkronnal:

Nem is gondoltam volna, hogy fent van :) A másik kettőt azért keresem :)

Előzmény: VodkaTam (3728)
VodkaTam Creative Commons License 2016.12.13 0 0 3728

Ha már itt vagyok ismét bedobom ezt a kérésem/kérdésem:

 

Valamikor a 80-as évek végén, 90-es évek első felében láthattam, kb. abban a korban is játszódott, csak a végére emlékszem: autóval mennek a sivatagban, eltévednek, fogytán a vizük, és az üzemanyaguk is, már teljesen kimerültek, amikor meglátnak egy kisrepülőgépet. Végső elkeseredésükben leszedik a gumikat a kocsiról, lelocsolják a maradék benzinnel, majd felgyújtják, hogy észrevegye őket. Azonban hiába minden erőfeszítésük, nem látja meg őket.
Határozottan a Szahara cím jut eszembe, de amiket néztem egyik sem az, és azok háborús környezetben játszódnak, nekem viszont ilyesmi nem rémlik.

Nem ismer rá valaki?

Illetve eszembe jutott egy másik is, valamikor a 90-es évek elején láthattam a tv-ben. Ez egy távol keleti (talán japán) film. Amire emlékszem, hogy egy 8-10 év körüli kis srác ment az utcán, amikor belecsapott a villám. Innentől kezdve különleges, gyógyító erővel bírt, akihez hozzáért megrázta, így pl. egy idős vak férfinak visszaadta a látását.

 

A harmadik, amit keresek, egy régi (olasz?) filmsorozat, a címe Celia. Erre gondolok:

 

Régen gyakran vetítették a TV-ben szinkronosan, mostanában sajnos már nem. Ha valakinek esetleg meglenne valamilyen szinkronos formában, akkor érdekelne.

 

Előzmény: VodkaTam (3727)
VodkaTam Creative Commons License 2016.12.13 0 0 3727

Akár :)

Előzmény: "Okta" (3726)
"Okta" Creative Commons License 2016.12.13 0 0 3726

Nagyon köszi, jövök egy...vodkával(?) :D

Előzmény: VodkaTam (3725)
VodkaTam Creative Commons License 2016.12.13 0 0 3725
Előzmény: "Okta" (3724)
"Okta" Creative Commons License 2016.12.12 0 0 3724

Sziasztok! Én is kérdezek: azt hiszem német vígjáték, egy áruházban robotoló személyzetről van szó. A srác annyit dolgozik, hogy akkor megy haza, mire a barátnője már megy munkába, így egy nap elhagyja őt a lány (mivel egy ideje már nem találkoztak személyesen, pedig egy helyen laknak.) Egy idősebb dolgozó mindig a nagy áruházi órát nézi és szerintem mindig egyre lassabban mozdul a másodpercmutató - egy alkalommal úgy látja, mintha visszafele mozdulna meg ezért szívinfarktust kap. Hát kb. ennyire emlékszek a filmből, valakinek esetleg valami ötlet? :) Köszi

leveste Creative Commons License 2016.12.01 0 0 3723

Sziasztok! 

A film, amit keresek, egy könyvelőnőről szól, akinek egyre laposabb a házassága. 

Egy szexshopnak is könyvel, ahonnan kap ajándékba gésagolyókat. 

Ezen az úton elindulva egyre erotikusabbá válik, jobban megy a szex, megjavul a házassága. 

Régi film, talán francia (ki más forgatna ilyen filmet :) ) 

Köszönöm :

Levente 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!