Keresés

Részletes keresés

Csabikuci85 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6880
Sziasztok!
Újabb kérdéssel fordulnék hozzátok.
Egy Leier LSK kémény építésének fogunk holnap nekiállni. Akárhogy is néztük, nem volt szerelősablon a cuccban.
Azt szeretném megtudakolni, milyen vastag habarcsréteget kell két elem közé tenni??

Köszi előre is.
Notes Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6879
Van arra előírás, hogy egy kandalló kéményre (Schiedel UP20) hágy db tisztítóajtó kell, és milyen magasság felett?
Gyurco78 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6878
Mert kikondenzálódik, és lefolyik az aljára a trutyi...de volt itt már ilyen, ebben a topicban. Kell bele a cső, az volt a konklúzió...
A nagy méretű kéményben "elvész" a nyomás, és huzat se nagyon van...
Előzmény: Törölt nick (6868)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6877

Szia,

 

bár én nem tudok pontosan válaszolni neked,tegnap beszéltem a kéményseprővel pont.Komtűz kft,kom-eszt megye

Egy szerelt kéményt akarok a vegyesnek.Nekem is azt mondta,h mérnökkel kell terveztetni,alsó áron kb 40e-ért,majd kérjek tőle évközi ellenőrzést,amivel leellenőrzi,s így átveszi a kéményt.Azt mondta,így olcsóbbra jövök ki.

 

Volt 3 kéményem,(még felújítás alatt áll a kéró egyébként)1et lebontottam,mert nem kell,a felső 1métere már szétégett,szét volt hullva.Tavaly ezt ő még jónak itélte(be sem jött)..és ilyenek akarnak tőlem pénzt kérni,átvétel címszóval,jó pénzért??

Csak úgy odavetettem neki,h a hátsó,3-ik kéményt is lebontottam.(persze nem,csak nem látszik az utcáról),erre irnom kellett egy kérvényt,h használaton kívűlre helyeztem őket,s ennyi,jövőre 1kémény után kell fizetnem.Ja,meg kellett indokolnom,h mi a másodlagos fűtésünk,mert azt a törvény előirja családi házaknál...vicc az egész.

Dumcsi után ment tovább,de még odavetette,h évente ellenőriztessem a kéményem!

Kivel,a postással?

Előzmény: eastside- (6849)
halaloszto Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6876
muszakilag mi lesz a koromzsakajtoval?

vajk
Előzmény: Törölt nick (6875)
Zol79 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6874
Olvass kicsit vissza: 6806 és 6821 hozzászólások.
Előzmény: miazmi (6865)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6873
A jó bekötés 45 fokos. És legalább egy rövid csőhossz (50 cm,) függőleges egyenessel indul.
Előzmény: Csabikuci85 (6870)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6872

Mivel a kémény mérethez kandalló kell, a kandalló mérethez kémény méret tudása, így javaslatom a 20-as. Abba majd bármit köthetsz 20-25 kW-ig.

A bekötőcsonk természetesen 45 fokos, de vigyázz, hogy megfelelő magasságban legyen.

Előzmény: krem (6871)
krem Creative Commons License 2010.04.26 0 0 6871
Sziasztok!

Kandallóhoz 20-as vagy 18-as kéményt javasoltok (leier vagy schiedel), illetve 45 vagy 90 fokos könyökkel?

(Kémény magasság 8,6 méter, kisebb vagy közepes teljesítményű kandallóbetétre lesz majd szükségünk)

Sos kellene az info!

Kösz
Csabikuci85 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 6870
Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem.
Kandalló és kéménybekötés között milyen min. hosszúnak kell lennie a füstcsőnek??
Van erre egyáltalán előírás?? Esetleg kandalló fajtánként eltérő??
halaloszto Creative Commons License 2010.04.26 0 0 6869
upsz, nem gondoltam hogy nem egyertelmu a kerdesem. leirom a reszleteket:

a furan flex olyan technologia, ahol a kemenybe betesznek egy muanyag izet, gozzel felfujjak, az szepen felveszi a kemeny alakjat, es kikemenyedik. vizallo, legtomor belso feluletet kepezve. hagyomanyos gravitacios kemenyu gazkeszulekhez megfelel muszakilag es jogilag is.

a kerdes, hogy ha van egy nemregen igy belelt kemeny, es a vizmelegito helyere kombi kazan kerulne, akkor muszakilag es jogilag megoldhato-e, hogy a zart egesteru keszulek szetvalasztott modban ezen a kemenyen kuldje az egestermeket felfele, az oldalfalrol meg vegye masik csovon a levegot.

tarsashazban, ahol par emelet meg van felfele, egyaltalan nem mindegy, hogy megfelel, vagy meg kell venni es beledugni a gyari fustcsovet 6-8000 forint/meter aron.

vajk
Előzmény: Törölt nick (6868)
Gyurco78 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 6867
Én úgy tudom nem jó...egyszerűen csak szétterjedne benne a füst, és jól szétáztatná az egészet.
Előzmény: halaloszto (6866)
halaloszto Creative Commons License 2010.04.26 0 0 6866
Kerdesem lenne a hozzaertokhoz:

furan flexxel belelt kemeny megfelelo lehet zart egesteru gazkazan kimeno oldalanak? A bemenet oldalfali lenne.

muszakilag a gaztomor becsatlakozas utolag megoldhato?

jogilag megoldhato?

vajk
miazmi Creative Commons License 2010.04.26 0 0 6865
Sziasztok, abban kérném a segítségeteket, hogy

Zárt égésű Vailand kazánt szerettünk be és állítólag, ha a kémény nem éri el a három métert akkor nem kell a kéményseprőktől szakvélemény a lakhatási engedélyhez?

Ez így van? És melyik jogszabályban találom ezt meg?

Légyszi ha tudtok segítsetek, mert SOS lenne!

Nagyon köszi!
Borsoka. Creative Commons License 2010.04.26 0 0 6863

Sziasztok!

Most fejezunk be egy 1 szines hazat. Nemsokara annyira keszen lesz, hogy a lakhatasi engedelyt megkerjuk. Van-e koztetek valaki, aki amugy jo szajbaragosan meg tudja nekem mondani, hogy a kemenyseprok mit kell igazoljanak, mikent, es nem utolso sorban mennyiert (veszprem megye)? Az egesz mennyi ideig tart(hat)? Most ocsudtam fel, mert a komuvesek a heten hazautaznak, es jo lett volna villamgyorsan egy vizsgalatot kerni, hogy ha volna valami "gaz", akkor meg korrigalhassak.

Koszi szepen elore is.

_kombany_ Creative Commons License 2010.04.26 0 0 6862
Egy kályhástól olyan ajánlatot kaptam, hogy ilyen esetben újra szokták rakni a cserépkályhát, a kéményt pedig begyújtják, és kiégetik belőle a szurkot. Utána csinálnak egy kamerás vizsgáltatot, és amennyiben megfelelő a kémény belső állapota, akkor kívülről újravakolják, visszaépítik a cserépkályhát, és a kémény marad.

Erről a megoldásról valami vélemény?
Előzmény: Törölt nick (6857)
bodaúr Creative Commons License 2010.04.25 0 0 6860
sziasztok
mivel lehet leszigetelni a kémény padláson lévő részét mert nekem az viszonylag magas kb 3m mivel a gerincen megy ki a kémény, körbe kell tekerni alalposan üveggyapottal vagy akár a maradék 15cm-es eps-t is felhasználhatom ?
ugyanis nemrég láttam a szőke bandi dunatévés műsorában ezt a huzatfokozó gömcsigát amivel beleültették a fülembe a bogarat és át is olvastam ebben a topikba az ehhez fűződő huzatfokozós hsz-eket , most abbahagyom egyenlőre mert már szerintem így is elég zavarosra sikerült ez a hozzászólásom :D
gmkiev Creative Commons License 2010.04.25 0 0 6859
Mellékesen, kis hazánkban nem nagyon van minősített kéményépítésre is alkalmas kisméretű tégla!
Előzmény: Törölt nick (6857)
KJ-3 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 6858
Tisztelt Siókémény!
Vegyes tüzelésű kazán topicon ajánlották hogy téged kérdezzelek ( A kéményes topicot,Siókémény vérprofi:)))))
Van egy Maximus 4 tagu kazánom ,nem tudom 55 fok fölé fűteni a kazánt ill a vizet a rendszerben. 1 éves elég száraz akác a tüzelő +barnaszén .
300 l víz van a 2" -os gravitációs rendszerben ,a kémény10 m tégla 27x14-es(belső) a huzat jó szakember ellenőrizte. A lakás hasznos alapterülete 76m2 +tetőtér 51m2=127m2 8cm homlokzati hőszigetelés mind a 2 szinten +15cm a födémen.
A kw számítás alapján 19kw elég lenne a kazán állítólag fa 21,2 szén 26,...
Mi lehet a probléma ??????
Sokan mondták hogy a kémény kicsi és hogy ilyen méret nincs.
Megmértem nekem a belső 14x27 (+-1cm) a külső mérete 38x51 ebből ha levonom a tégla 12 cm -es vastagságát akkor ugyanezt az eredményt kapom.
51-(2x12)=27
38-(2x12)=14
5 téglás kémény
Szeretném a tanácsodat illetve a véleményedet kérni .
Segítségedet előre is köszönöm!
pjotrkolja Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6856
A kéménnyel kapcsolatos bármilyen átalakítás:
ŐRÜLTEN KOSZOS MELÓ ... az érintett összes szobában sanszos a teljes festés, pláne, hogy vegyes tüzelésről beszélünk.

:)

Jó móka, nagy kosz!!
Előzmény: _kombany_ (6854)
_kombany_ Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6854
Mennyire koszos vajon egy ilyen átépítés?
Lehet kultúráltan bontani, vagy ki tudja merre jön ki a cucc a kéményből?
Előzmény: Törölt nick (6852)
_kombany_ Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6853
Szia!

A kémény egy kétszintes, lapostetős házban van, padlás rész nincsen.
Sajnos eszetlenül tüzelt az előző tulaj a cserépkályhával, ezért került ilyen állapotba.. :(

Akkor ezekszerint más megoldás nem marad csak az átépítés.
Sajnos majdnem a kémény teljes hosszában ilyen a külső felülete, úgyhogy gondolom akkor az egészet újra kell építeni, ahhoz meg ki kell bontani a cserépkályhát is..

Esetleg nem tudsz ajánlani szakembert aki ilyet vállal?
Nagyságrendileg mennyi lehet egy kb. 10 méter magas kémény újjáépítése + a cserépkályha rendberakása?
Előzmény: Törölt nick (6852)
_kombany_ Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6851
Üdv!

Van egy ház, amiben cserépkályhával tüzeltek.
A nem megfelelő használat miatt erősen elszurkosodott a kémény.
Muszály új kéményt építeni, vagy megoldható a probléma a kémény bélelésével is?
Ez egy régi, 80-as években épült kémény, mindenféle különleges bélés nélkül készült, az akkori előírásoknak megfelelően..

Előre is köszönöm a segítséget!


szurkosodás
ja nyugi Creative Commons License 2010.04.22 0 0 6850
Köszönöm a válaszokat.
Egy pár napja, láttam két kéményseprőt, akik egy családi házba csöngettek be.
Feltűnt, hogy ketten vannak, és kéményseprő cucc, nem is volt náluk.
Úgy néz ki, nem kéményseprés céljából, hanem ellenőrző hatóság pozícióból vizsgálják az ingatlanokat. Amikor feltettem nekik is a kérdést a pincei felvezetésre, azt mondták, jobb ha nem beszélek róla, mert letilthatják a kéményt.


Üdv:
Józsi
eastside- Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6849
Tiszteletem!

Visszaolvasva a topicot az idei évben nem lett teljesen világos, hogy akkor hogyan is néz ki egy szerelt kémény utólagos építése egy családi házra. Többen írták hogy bejelentés köteles és ez bizony sarccal jár. Én vegyes tüzelésre szeretnék egy új kéményt a kazán gyártója 180-as belső átmérőt ír elő utána is néztem hogy mennyiért lehet egy 10m-est beszerezni és még belefér a költségvetésbe. A kéményt csak a házon belül tudom elvezetni mert már adott a kazánház. A bontási és falazási dolgokat meg fogom tudni magam is csinálni, de egy jogosult kivitelezőt kell majd keresnem mert én nem rakhatom össze a kéményt. Amire azt mondom rendben akárki azért mégse barkácsolgasson. Habár a kéményseprőnek is kell majd fizetnem átvételkor gondolom azért, hogy leellenőrizze a kivitelezőt hogy ismeri-e még a szabályokat. Viszont a tervezőnek mi a dolga ilyenkor azon kívül hogy fizetek neki a tervért amit be kell nyújtanom a bejelentéskor? Biztos Ő ellenőrzi a kazángyártót ;) Félre ne értsen senki nem sajnálom az elvégzett munka racionális ellenértékét senkitől csak kicsit sokallom ezt a szakértői seregletet főleg hogy az amúgy sem olcsó kémény árával kezd összemérhető lenni a beépítést. Hogyan lehet ezt optimalizálni szabályosan?

Beszéltem egy építőmérnökkel aki azt mondta nekem hogy vegyes kazán és gázkazán nem lehet egy kazánházban nálam pedig ebből csak egy van és abban már csücsül egy gázkazán amit egyenlőre nem szándékozom kidobni. Mondjuk olvasgatva a topicot nagyon gyanús ez a kijelentés, valaki hallott már erről vagy én lehetek az első?
mnkj Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6848

Sziasztok!

 

Meg tudja esetleg valaki mondani, hogy valaszfalba be lehet-e epiteni Schiedel szigetelt kemenyt?

 

Koszonom

hoho-horgász Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6847
Sziasztok!
Hozzáértőktől lenne egy kérdésem:

Kémény építésénél a padlótól milyen magasan kell lennie az alsó tisztítónyílásnak(40 cm minimum?)?vagy pont 40? mert szinte mindenki oda rakja.

A másik kérdésem a füstcső bekötési magasságára van valami megkötés, akár 1.5 méter is lehet, vagy magasabbra kell tenni? nincs olyan hogy nem lehet túl közel a mennyezethez?

Vagy ha lenne egy link, ahol ezek pontosan le vannak írva, akkor megköszönném.


Előre is köszönöm a válaszokat.
ja nyugi Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6843
Köszönöm a választ!

Természetesen eszembe sincs összeveszni senkivel, főleg egy olyan félig a hatóság képviselőjével aki, ha akar sokat árthat. Mindössze keresem a határt, hogy tudjam mihez tartani magam.

Üdv:
Józsi
Előzmény: kod1111 (6842)
kod1111 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6842
Mondani, vagy csinálni lehet bármit, kérdés megéri-e, a dolgot tenni. Azt gondolom jobb ha látja és ezáltal tud tanácsot adni a bekötéssel kapcsolatban.
Előzmény: ja nyugi (6841)
ja nyugi Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6841
Urak!
Aztán meddig kémény, a kémény?
Ha van egy kéményem, amely a földszintig terjed, szerintem addig kémény.
Ha a kilyukasztom a fürdőszobában a kövezetet és a pincében elhelyezek egy hagyományos kazánt és felvezetem csővel, úgy csatlakoztatom a fenti kéménybe, akkor a kéményseprőnek van e jogszabályi lehetősége a hagyományos kazán bekötését végignézni, azt minősíteni. Egy szóval hol van határa a kéményseprő tevékenységének, hol mondhatom, hogy ácsi?

Kösz a választ, előre is.
Józsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!