Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

azul Creative Commons License 2009.01.15 0 0 790
Igen, ezt olvastam anno, ilyesmire készülök én is, de ettől még megállna a szívem, ha reggel hűlt helyét találnám.
Előzmény: JGab (784)
nacbalamber Creative Commons License 2009.01.15 0 0 789
Üdv mindenkinek... :-D valamint az új tagoknak is, illetve az új Pt tulajdonosoknak, leendő tulajdonosoknak...

Szomorúan olvasom a hírt, hogy a Chrysler leállítja a Pt gyártását... Hát eddig tartott ez a csoda, de azt hiszem, aki most szeretne Pt.-t venni, az (és ha most vennék én is) akkor az biztosan Amerikában tenném...hihetetlen, milyen olcsók ott, és a behozatallal együtt is majd fele áron van mondjuk egy fullos 2007 cabrio (mellesleg, itthon nem is lehet nagyon ilyet tapogatni).....
Szóval srácok, csajok, leendő Pt tulajok irány az ebay.com..... :-D ja, és alkatrészt ugyaninnen, vagy az ebay.de oldalról.....ez tuti.....
JGab Creative Commons License 2009.01.15 0 0 788
http://totalcar.hu/magazin/hirek/?main:2009.01.15.&374029
JGab Creative Commons License 2009.01.15 0 0 787
OFF
A smart is Pappas, és hasonló történetek keringtek...

Egyébként jó kis kocsi az.
Mindenki fikázta, aztán amikor elvittem egy körre, akkor meg jött a 'jéé, de jó!'
ON
Előzmény: drrencz (786)
drrencz Creative Commons License 2009.01.15 0 0 786
Akinek volt smart-ja,mind elégedett volt vele,nagyon dicsérték.
De valahogy nekem sem jön be,kicsit mosolygok is,mikor látom vele a csajokat ,
ha meg pasi ül benne.... :)

Jól tudod,az 1,6os bmw3-mas motorral készült.


Kis érdekesség:
A minap beszélt a párom egy chrysler 3000 tulajdonosával (na az az autó egy csoda),meghibásodott benne valami,amit a pappas csak elrontott még jobban,majd közölték 300000ft lesz a vége , ha kicserélik a nem tudom mit...
Megelégelte a dolgot és lelevelezte graz-ban a chrysler szalon szervizével a problémát.Megbeszélték az időpontot,kigurult,elment ebédelni,kb 3 órával később készen állta kocsi.
Mindössze 80!eurót fizetett,nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.

Tudom nem itt van graz,nekünk győrből még inkább.

Előzmény: JGab (785)
JGab Creative Commons License 2009.01.15 0 0 785
Nekünk korábban volt smartunk.
Na azt mindenki fikázta (illetve leginkább az, aki még sosem ült olyanban)

A PT-nek sokkal jobb a megítélése, legtöbb embernek tetszik, vagy a férjének/feleségének az álomautója, meg ilyesmi.

Persze sokan hozzáteszik, hogy azért nem vennének. De ez csak jó, így legalább nincs mindenkinek ilyen :)

Eddig egyedül az autóvillamosságis fogta a fejét, hogy hogy lehet ilyen kocsit venni, de aztán ő is úgy távozott, hogy belülről egész jó.

Az utakon meg van némi tekintélye, de az imidzse pozitív, így szerintem előzékenyebbek vele az emberek, mint más autókkal.

A kirakatokban én is mindig megnézem :) Csak egyszer meg ne álljon előttem a sor :)

Az 1.6-ra visszatérve. Bár sosem próbáltam, de vannak hasonló méretű (sőt) autók ugyanekkora motorral (Seat Toledo, Zafira, VW Touran). Sőt, legjobb tudomásom szerint a BMW 316-ban is ez a motor van.
Igaz, egyik dinamikájáról sem áradoznak, de némi kompromisszummal mindegyikkel el lehet lenni a forgalomban.
Kg/LE arányt nézve meg pariban van sok 1.4-es alsó-közepessel.
A 2.0-s biztos bőven elég, a CRD szerintem bőven erősebb, mint amire a normál gurulásokhoz szükség van. (Néha azért jól jön az a kis tartalék :)) )
Előzmény: drrencz (783)
JGab Creative Commons License 2009.01.15 0 0 784
A lopásra visszatérve.

Már talán írtam, én integrált casco-s hitelt vettem fel rá.
Így a netrisk által számolt 15-17eFt-os legkedvezőbb havi casco-val ellentétben kb 5eFt-ért van rá egy 10%, min 100e önrészű Allianz biztosításom.
Előzmény: azul (778)
drrencz Creative Commons License 2009.01.15 0 0 783
Üdv Mindenkinek!
pt 1.6 touring l fogyasztása nálam 7Liter.Nem tartom lomhának vagy nehézkesnek,nem gond vele feljönnöm a baráti hegyekre nap mint nap!
Igaz előtte egy peugeot 307 1,4-es volt.
Szerintem a vezetési stílustól függ minden.
Na meg a pénztárcától :)

Az autót figyelik ez biztos,a legtöbben elismerően,vagy irigykedve,vagy megvetéssel , mondván :-hogy tudtam ilyen autót venni?!
Persze vegyes érzelmek öntenek el ilyenkor :
- általában mosolygok és csodálkozom mekkora barom(bocs)
- kinyílik a nem létező bicska a zsebembe :/

Mindent összevetve azt látom az utakon -előre is bocs akiket sértene-, hogy milyen ronda négykerekű valamik mennek......és üditőleg hat,szinte örülök mikor szemben találom magam egy testvérrel,milyen széééép,
vagy ha a baumax kirakatában épp meglátom magunkat :D

Bocs,ha csepegősnek vagy saját nyal-nyalnak tűntem....de ez a szerelem :)
JGab Creative Commons License 2009.01.15 0 0 782
Én nem találkoztam még olyannal.
Előzmény: vectrabcar (781)
vectrabcar Creative Commons License 2009.01.15 0 0 781
Mióta megleltem a PT fórumot, napi rendszerességgel olvasgatom és nézem az eladó PT-ket is. Még keresem az igazit:))
Az lenne a kérdésem hogy digit klimával kiadtak PT-t a frissítés előtt? Mert az eladó autók között töben írják hogy digit klima de ugyan az a fűtésállító a képeken mint a manuális klimásoknál.
JGab Creative Commons License 2009.01.14 0 0 780

Szerintem lopni nem lopják nagyon. De úgyis bármilyen autót veszel, érdemes felvértezni némi egyedi védelemmel.

 

A formája szép, kortalan, nekem belülről is bejön. A régi jobban, mint az új...

 

Amennyire én olvasgattam, leggyakrabban a futóművel vannak gondok, mert a nagy súly és a magyar utak nem jó barátok. De ez elég sok autómárkára igaz, az alkatrészek pedig nem horror árban vannak.

 

A CRD motor a Mercitől, az 1.6-os a BMW-től származik, ezek jó előjelek.

CRD nekem stabilan 7.5-öt iszik, elővárosi, városi használatban.

 

A nagy fordulókör okoz néha nekem kihívást, de ez leginkább megszokás kérdése.

 

Ami szerintem a konstrukció rovására írható, az az, hogy túlsúlyos a szerkezet (a CRD több mint 1,6t). Ez feleslegesen növeli a fogyasztást, és a menetteljesítményekre sincs túl jó hatással. Ennek ellenére a CRD-vel nagyon szépen lehet lépdelni. Kétezernél kezd tölteni a turbó, de én ritkán pörgetem efölé. 1500-2000 között kényelmesen lehet tartani vele a ritmust.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.14 0 0 779
Drága barátaim!
Lévén nem kimondottan műszaki beállítottságú ember, egyszerű szavakkal és gondolatokkal csupán annyit szeretnék leírni, hogy ne gondolkozzatok, sokan sok mindent mondanak. Ennek a tipusnak vannak örök és hűséges rabjai, ugyanakkor a másik pólus, az ellentét is hallatja néha a hangját. Tény: ez egy csoda, szép, mi több gyönyörű autó, ezzel nem kocsikázunk, ez maga egy életforma. Fogyasztása, az én 2.2 CRD-émnek 8 liter, városban, de ezt hozza télen nyáron. Ha kevesebbet szürcsölne biztosan többet kellene szervízbe hordani, valahol ma minden autónak hasonló a fenntartási költsége. Nem kérnek aranyat érte, ha szűrőt kell cserélni, de sokba van egy suzuki kuplungtárcsa, vagy szélvédő csere is.
Minden tekintetben megéri, ez az autó, amelyik minden szinben pmpázik, talán csak az a baja, hogy a benzines 1.6 os motorja kicsit gyengus a súllyához képest
azul Creative Commons License 2009.01.14 0 0 778
Sziasztok!
Borzasztóan irigyellek jabba111, te már célegyenesben vagy. Fél éve tipródom egy helyben, visszaolvastam a topikot, elolvastam, amit találtam a típusról, visszavertem a környezetem józan eszemre hatni próbáló lebeszélési kísérleteit (drága fenntartani, ellopják, nem lesz egy nyugodt éjszakám, javíttatni egy kisebb vagyon, annyit eszik, mint egy teherautó...), de úgy tűnik nincs mit tenni, végletesen beleszerettem. Mostanában a kínálatot böngészgetem, és várom, hogy megdobbanjon a szívem, na, ő kell nekem. Persze van még néhány praktikus kérdés, ami tisztázásra vár, például, hogy 1,6, vagy 2,0. Az előbbi nyilván barátságosabb az ember pénztárcájához, de ekkora kasznihoz olyan kevésnek tűnik, ráadásul inkább hosszabb utakhoz használnánk, nem annyira városban. A száguldozás ugyan nem kenyerem, de azért nem örülnék, ha a Tátra hágóin tolni kellene.
Egyszóval, mindenféle támogató vállveregetést, jó tanácsot, hasznos tippet, egyebet szívesen fogadok, ami így autóvásárlás előtt jól jöhet, és ígérem, ha meglesz villogni fogok, és előzékenységet tanúsítok mindenféle közlekedési helyzetben.
drrencz Creative Commons License 2009.01.13 0 0 777
Üdv jabba11! A csapatban :)
Meglátod : sok örömöd lesz a "kicsikével" !
Az iwiw-en is létezünk,gyere és lépj be.
Előzmény: jabba111 (776)
jabba111 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 776
Köszönöm a bíztató szavakat. Ma viszem bevizsgáltatni az autót, amennyiben minden ok, és az árban is megtudok állapodni, úgy tűnik megveszem. Vétel esetén szeretnék állandó tag lenni itt a fórumon valamint az utakon.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 775
Tisztelt Barátunk!
Amennyiben Pt.-it veszel már jó döntést hozol. Az autó itt kezdődik és itt is van a vége. Valaha arra gondoltam, hogyan jött létre ez a típus, aztán rájöttem, a tervezők leültek egy terembe és elkezdtek gondolkodni, mi lenne az, ami autó és mégsem az, ami álom és még sem az. Szinte együtt álltak fel és mondták ki PT CRUISER legyen a neve és legyen nagy, talán a legnagyobb tábora. Persze csak a legyártott db. számhoz képest. Talán a bogarasoknak sikerült ez? Nem tudom.
Miért félsz? Amúgy meg csak jót tudok írni és itt mindenki, aki itt van.........
Üdvözöllek köztünk és majd villogj, ha találkozunk az úton- útfélen!
Előzmény: jabba111 (774)
jabba111 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 774
Sziasztok!Friss hus vagyok a fórumon.Életem első PT vásárlása előtt állok.Kicsit félek ettől a tipustól,mert számomra teljesen ismeretlen.2.4 motrral szerelt.Mi a véleményetek erről a motor tipusról?Remélem jó döntést hozok.
nacbalamber Creative Commons License 2009.01.12 0 0 773
Hellotok, úgy látom, ez az év nem indul valami erősen itt a Pt oldalon, remélem ezen hamar változtatunk.. :-D

choppers13 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 772
B.Ú.É.K. Mindenkinek!
Egyik pt társunk, Karesz, készített egy dögös Harley-Davidsont. Gratulálok neked, nem egyszerű összehozni egy ilyen alkotást. További sok sikert terveidhez!
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.01 0 0 771
Az új esztendő első hozzászóllásában engedjétek meg, hogy minden márkatársnak, klubtagnak, Pt. -ről álmodónak és utazónak nagyon szép és boldog évet kívánjak!
nacbalamber Creative Commons License 2008.12.31 0 0 770
BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK MINDENKINEK ! ! !

VERA & GÁBOR
nacbalamber Creative Commons License 2008.12.25 0 0 769
Békés Boldog - Pt.-k ben Gazdag - Karácsonyt Kívánunk Mindnekinek !!!!
Gábor&Vera

drrencz Creative Commons License 2008.12.24 0 0 768
Sziasztok!

Békés boldog karácsonyt kívánunk minden PT CRUISER Tulajdonosnak :) !!!!

Reni&Attila
choppers13 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 767
Legyen békés, meghitt Karácsonyotok és boldog, vidám, na meg sikeres a következő - 2009-es esztendőtök!
Üdv mindenkinek!
szilvafan Creative Commons License 2008.12.23 0 0 766

 

Kapcsoló : nekem végülis egy ismerős szerezte interneten, 100 $-ba került.  

De mivel amerikai, ezen nincs a hátsó ködlámpának  kapcsolója, nekem jó így is, a vizsgára meg egyszerűen leragasztottam, mert akkor nem kérik, h kapcsoljam fel.

 

Egyébként, közben lett egy másik komplett kormánykapcsoló is, amelyiken viszont nincs az első ködlámpának kapcsolója, csak a hátsóé. Ha esetleg ez érdekel valakit, baráti áron megválnék tőle.

 

üdv, szilva

Előzmény: 9696 (763)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.23 0 0 765
Sziasztok és köszi az infót Szilva!
Nano, nem mondod komolyan, hogy nem kaptál pótkulcsot?
A barátom is így járt egy Jeeppel, el is lopták, no a Cascó máig nem fizetett egy fillért sem, sőt lealázták, hogy ő lopatta el a kocsit. Állítólag ez az első kérdés, ha ilyesmi történik, hol vannak a kúlcsok?
Szóval mielőbb másoltass és kúlcstanfolyam a Hunyadiban.
Szép ünnepeket, karcolásmentes szebb jövőt minden Pt gazdának.
JGab Creative Commons License 2008.12.23 0 0 764
Pótkulcs 30 guriga körül van, ha szeretnél.

Elmész Pappas Hunyadi utcába, megveszed a nyers kulcsot. Elviszed kulcsmásolóhoz, megkarcoltatod. Vissza Pappas-ba, ahol betanítják.

Ha nem akarsz pótkulcsot, akkor is javaslok egy Pappas látogatást. Némi pénzért átkódolják az egyetlen kulcsodat és az autó számítógépét úgy, hogy a másik kulcs már nem fogja indítani.
Nehogy a volt gazdi visszavegye a visszavett autóját :)
Előzmény: Nonomanoka (760)
9696 Creative Commons License 2008.12.22 0 0 763

Kormánykapcsoló nekem is rossz, állandóan világított a ködlámpa, csak akkor nem, ha nyomtam a kapcsoló végét. Kivettem a biztosítékát. De azért jobb lenne kicserélni a kapcsolót, de amikor kimondták, hogy mennyibe kerülne, újra kellett éleszteni.

Neked mennyiért sikerült és hol szerezni?

 

 Mégegyszer kellemes ünnepet mindenkinek!! fz.

9696 Creative Commons License 2008.12.22 0 0 762

 

Sziasztok!  Izzó ügyben: az index izzót lehet kapni minden komolyabb autósboltban, csak vinni kell a rosszat megmutatni. Nem kell megijedni, ha csak olyan van, aminek a végén nincs az a szögletes műanyag, hanem üveg az egész, azt is be lehet tenni az indexbe. (nekem most olyan van benne). Általában a japán autókat szerelik ezzel a fajta irányjelző és féklámpa izzóval. Az a biztos, ha viszed magaddal a rossz izzót összehasonlítás céljából.  -Remélem, tudtam segíteni.

 

  Boldog, békés karácsonyt kívánok minden PT-tulajdonosnak! f.zoli

szilvafan Creative Commons License 2008.12.22 0 0 761

 

off- Nonoka, bocsánat, nehogy megsértődj nekem így az Ünnepek előtt, nem bántásnak szántam - off

 

azt a spéci izzót nekem még nem kellett vennem, de nemrégiben jártam az autóvillamossági szerelőnél kormánykapcsoló csere ügyben, és az egyik hátsó izzót is cserélni kellett, felnyúlt a polcra és levett 1-et. Ebből gondolom, hogy nem lehet valami nagy kaland beszerezni.

 

Békés, Boldog Karácsonyt, és kilométerben gazdag, balesetmentes Új Évet kívánok mindenkinek,

 

üdv, szilva

Előzmény: Nonomanoka (760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!