Keresés

Részletes keresés

Sborisz Creative Commons License 2015.01.16 0 0 27199

Szia! Kuredun amúgy ( szerintem) kifejezetten rondák a hullámtörők...úgy értem pl. Komandoo-hoz képest.

Az északi partnak amúgy van egy előnye... snorkell miatt ez az oldal érdekesebb (volt számunkra) mint a másik (kikötő felőli) rész;  a bejutás kalandos, különösen apály idején... cipő mindenképpen kell erre a részre..

Előzmény: Heffi007 (27194)
boldogcitrom Creative Commons License 2015.01.16 0 0 27198

Te beteg vagy, komolyan. Alkoholt becsempészni egy országba, ahol ezt tiltják, nagyon nem ugyanaz, mint összeszedni a világ tengerpartjain néhányat a milliárdnyi, naponta újratermelődő csigaházból. Érdekes, nekem még a sziget managere is adott 1-2 gyönyörű csigát emlékbe (gyk: ha-za-vi-tel-re), amikor észrevette, hogy gyűjtögetek. Na, ez akkor hogy van...? Hagyjuk már, SENKI nem megy haza óceán/tengerpart mellől csigaház nélkül.... 

A magyar wellnesshotelekben meg nagyobb szükség van egészszégügyi okokból házipáleszre, mint a Maldív-szigeteken. Na de minden alkoholistának kell valami indok..... ;)

Előzmény: Sborisz (27197)
Sborisz Creative Commons License 2015.01.16 0 0 27197

Sziasztok!

Nem mint alkoholista....

"Rengeteg csigát/kagylót/korallt hoztam, mint mindig. A kutya sem nézi, itt gyönyörködöm bennük..." és most itt én folytatnám: Ez most komoly, hogy nem bírod ki, hogy ne hozzál el csigát, kagylót, korallt... nem értem miért akarsz kicsempészni korallt/csigát/kagylót..

 

Úgy általában a trópusokon a helyi szabályok tiltják ezeknek (csigát, kagylót, korallt..) a kihozatalát( a halott élőlényekét is!!!) .

Sok helyen még azt sem hozhatod ki, amit legálisan(???) számla ellenében vásároltál helyi árusoktól... és ez nem véletlenül van így. Gondolj bele... ( ha engednék a helyi emberek komplett iparágakat építenének erre is)

Én nem kalandvágyból vittem be házi italt, le is írtam mi ennek a veszélye. Aki úgy érzi hogy több milliós utazáshoz kell neki az próbálkozzon...( ugyanez igaz arra is aki élő/halott korallt, csigát, rákpáncélt akar kicsempészni) előbb-utóbb rájönnek a helyiek a módszerekre és bünti lesz a vége.. ( nemcsak az hogy elveszik)

A fórum azért van hogy ezeket megbeszéljük, de ne oktassuk ki olvtársainkat....

Azért írtam továbbá le azt is, hogy hogyan lehet a helyi szabványú konnektorokat használhatóvá tenni, mert hiába veszed meg itthon az átalakítót pár-százért, ha kint nem érkezik meg a bőröndöd vagy csak késve jön meg; nem fogod tudni használni és tuti hogy a készülékeid pont akkor fognak lemerülni... ( tudom mániákus vagyok, mert a legrosszabbakat keresem, mindig mindenben ez már hülyeség nálam.... de párszor már bejött eddig  :)   )

Snorkelezés: a saját cucc a legbiztosabb, mert nem nyalta össze-vissza senki, a maszk pont jó rád és nem ereszti be a vizet oldalt, vagy alul; a légzőcsőben nem kell ötször annyi levegőt megmozgatnod,mert túl nagy az átmérője vagy hosszú stb. stb, snorkelezni csak uszonyban szabad/érdemes, ennek is megvan az oka.

Repülés: mi mindkétszer az Austriannal voltunk. Közvetlenül Bécs-Male útvonalon, előnye hogy gyorsan ott vagy, jók ( voltak) az indulási érkezési időpontok  illetve a visszaútra is igazak ezek. Aki be akar iktatni egyéb célpontokat is annak jobb az Emirates vagy más társaságé. Az Austrian red ticketje rendkívül kedvező árú, de nem módosítható, nem áthelyezhető és nem visszaváltható...

Szállás/ellátás: ez is sarkalatos kérdés amiben vannak olyanok ( mint én is), hogy csak aludni járnak haza és van aki pl. az óceán helyett inkább az édesvizű-tengervizes medencét kedveli.. (vagy fontos neki a JBV villa a jakuzzival ) ennek megfelelően kér egy olcsóbb kategóriájú szállást fél panzióval és a többit elveri " földi hívságokra" kihasználva minden kedvezményt ---ebben amúgy az angolok és az olaszok járnak az élen--

Szóval vannak érthetetlen dolgok....

:)

 

Előzmény: boldogcitrom (27170)
Light and Blue Creative Commons License 2015.01.16 0 0 27196

Márciusban irány vissza Kuredu <3 s végre az esküvőnket is megtartjuk a szigeten, többet is láttunk novemberben és eldöntöttük itt tartjuk meg ! úgyhogy nekünk abszolut Kuredu jelenleg a befutó,és tervben van ebben az évben még decemberben BAROS szigete is! nagyon várjuk már a márciusi visszautunkat!

boldogcitrom Creative Commons License 2015.01.16 0 0 27195

Kuredun csak az északi oldalon vannak néhol, de mi a sangu részen voltunk, az egész déli parton nincs egy darab hullámtörő sem. 

Előzmény: Heffi007 (27194)
Heffi007 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 27194

Végre valaki! :) Már azt hittük csak minket zavar a hullámtörők közelsége. Bár mi csak képeken nézegettük. 

Kuredun nem voltak zavaróak?

Előzmény: boldogcitrom (27191)
boldogcitrom Creative Commons License 2015.01.16 0 0 27193

...pedig egy egyszerű, olcsó kis f.géppel csináltam, semmi extra:)   (Lumix TZ60)

Előzmény: moonwalkr (27187)
boldogcitrom Creative Commons License 2015.01.16 0 0 27192

Nem tudom más villákban mi a helyzet, mi a 139-ben voltunk és ott teljesen jó volt a konnektor, nem kellett átalakító, pedig vittünk. Tavagy a 214-ben szükség volt rá.

Előzmény: qutja (27188)
boldogcitrom Creative Commons License 2015.01.16 0 0 27191

Átmentünk sznorizni és körülnézni Komandoora, illetve sunset cruise. Komandoo nekem nem tetszett, teljesen körül van véve hullámtörőkkel, illetve közel van hozzá egy nem túl szép sziget, ami rontja a látványt. 

Előzmény: MR&MrsSmith (27179)
moonwalkr Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27190

Eddig ahol voltunk, mindenütt volt minkét fajta konnektor. Általában az angol szabvány konnektorok a jellemzőek, de ha máshol nem, a fürdőszobában, a tükör mellett van európai aljzat is (telefon, kamera, vagy fényképezőgép töltésre ez is megfelel). És elvileg a recepción adnak adaptert (ha van nekik).

 

A legkényelmesebb megoldás, ha viszel magaddal adaptert, párszáz forintos tétel.

Előzmény: qutja (27188)
MR&MrsSmith Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27189

Akkor sajátot viszünk mindenképp. 

Előzmény: Light and Blue (27186)
qutja Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27188

Nagyon remélem, hogy mi is látunk ilyen csodálatos naplementét! Még az jutott eszembe, hogy konnektor átalakítóra lesz szükségünk, vagy európai szabvány?

Előzmény: boldogcitrom (27156)
moonwalkr Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27187

Egyedi naplemente volt az biztos:), tenger híján tényleg nemigen van itthon ilyen:(

De a kamera optikájának sokat köszönhettek, a gigantikus zoom sokat segített a különlegessé tételében.

 

A gigantikus napfoltoktól viszont külön eldobtam az agyam:)

Előzmény: boldogcitrom (27156)
Light and Blue Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27186

Bérelhető,persze de mások után nekünk nem ment volna :)

Előzmény: MR&MrsSmith (27184)
sunshinemaldives Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27185

Igen lehet! A búvár- centerben minden van,de kalkuláljátok bele,hogy egyrészt mások után kell használni,nekem ez nem ment :),és háromszor annyi mint ha vitted volna a sajátodat!minden van a szigeten EUFÓRIA LEGINKÁBB!!

Előzmény: MR&MrsSmith (27184)
MR&MrsSmith Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27184

Köszönöm a választ! Mostmár még türelmetlenebb lettem, alig várom, hogy ott legyünk. Sznorizáshoz lehet felszerelést bérelni? 

Előzmény: Light and Blue (27183)
Light and Blue Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27183

Nekünk mindennap az volt! :)  naponta többször körbejártuk a szigetet ,kielemeztük az élet nagy csodáit. De voltunk naplemente-túrán ,álomszép volt :) Voltunk többször  sznorizni :)a párom rendelt romantikus vacsorát estére,Nő vagyok- Csodálatos volt ,fáklyák,óceán,rengeteg virág és Mi!  többször voltunk  Dunispa-ban is, az- O- részen találhatóban, a  masszázs- ágy az óceánra tekint a fej részénél. Mindketten imádunk golfozni, sikerült naponta ezt is beiktatnunk. Esténként pedig a Babuna Bárban lazultunk. A viz hőmérséklete csodálatos volt. Mi 3 napot vizi- villában töltöttünk, a többit Jaccuzi Beach Villában a Sangu résznél!  Komandoora is átmentünk de csak egy napot töltöttünk ott. Nekünk nagyon megtetszett, ezért megyünk kombinálva vissza márciusban Kuredu-Komandoo párositásban.  Nem voltak szúnyogok!!! Sem bogarak!! rengeteg aranyos denevér,gekkók, delfinek, kis cápák,és manták! ÁLOMSZÉP LESZ!! a SZEMÉLYZET ELBÜVÖLŐ VOLT ,NAGYON MEGLEPETT DE EGYÁLTALÁN NEM VOLTAK PÉNZ ÉHESEK,persze adtunk borravalót,tényleg sokat dolgoznak.  Nagyon nagyon jó lesz!!!

Előzmény: MR&MrsSmith (27173)
qutja Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27182

Nagyon nem hasonlítottam össze, csak mint tényt jegyeztem meg! Ezért fogadom el amit tanácsoltok, hiszen ti már jártatok Maldivon, én nem!

Előzmény: boldogcitrom (27178)
qutja Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27181

Egyiptomban sem lehet bevinni alkoholt! A HASMENÉS ellen viszont csodaszer (nekem)! Hát ezért szerettem volna vinni, de okafogyott a kérdés, hiszen mint mondod, nincs hasmenés veszély. Amúgy ha a kajszi páleszomat megkóstolnád, akkor te sem csodálkoznál, hogy vinnék! Az alkohol részemről nem hiányzik. 

Előzmény: Tojglius (27177)
MR&MrsSmith Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27180

Milyen a viz hőmérséklete? Sznorkelezeshez lehet bérelni felszerelést?

Előzmény: MR&MrsSmith (27179)
MR&MrsSmith Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27179

Köszönöm a választ. Voltatok valamilyen kiránduláson? 

Előzmény: boldogcitrom (27175)
boldogcitrom Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27178

Egészségügyi okokból ott nincs szükség páleszre, a Maldív nem Egyiptom, nagyon nem! Össze nem lehet a kettőt hasonlítani......

Előzmény: qutja (27176)
Tojglius Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27177

a különbség az, hogy

1: Egyiptomba be lehet vinni törvényesen alkoholt (asszem), Maldívra nem...

2: Egyiptomban tényleg segít az erős alkohol  (mondjuk ki fosás ellen :D) Maldívon nincs ilyen veszély

3: nem a házipálinka segít, hanem az erős alkohol, azt meg tudsz venni is

 

Tehát továbbra sem értem a kérdésfeltevést... kérdeztél, írtam egy kicsit valóban kioktatós véleményt (erősen sugalltam a szubjektív véleményemet a témában :D) ezért bocs, de tényleg szeretném megtudni az okát hogy miért gondolkodsz ezen?

 

 

Előzmény: qutja (27176)
qutja Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27176

  Ez csak egy kérdés volt! Amúgy nem a spórolás a lényeg nyilván, ha egy ilyen útra elmegy az ember, nem is értem hogy jön ez szóba. Az hogy mi az elegáns, arról ne oktassuk ki egymást, köszönöm, felnőtt ember vagyok és nem ezt akartam veletek megbeszélni, hanem a válaszra voltam kíváncsi (igen, vagy nem)! Természetesen megvan az ember a HP nélkül, de pl. Egyiptomban többünknek életmentő volt, de ez sem tartozik ide! Amúgy kösz a választ!  

  Az megint csak természetes, hogy nem élő korallt, vagy csigát hoznék, de vannak országok, ahonnan egy hangyát sem lehet kihozni és én először megyek Maldivra, ezért kérdeztem.

Előzmény: Tojglius (27171)
boldogcitrom Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27175

Fürdőruhában nem lehet menni és a hasad, mellkasod legyen fedve, ennyi csak a szabály. Vállat nem kell fedni, térdet sem. Én sokszor egy szál strandkendőben mentem, úgy is jó volt. :)

Előzmény: MR&MrsSmith (27174)
MR&MrsSmith Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27174

Köszönöm. Mi is ilyet foglaltunk. Az étteremben mennyire figyelik az öltözködést? Kell, hogy fedett vállal vagy térddel menjünk vacsorázni? 😊

Előzmény: boldogcitrom (27165)
MR&MrsSmith Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27173

Sziasztok! Már mi is nagyon várjuk!  Érdemes valamilyen kirándulásra elmenni? 

Előzmény: Light and Blue (27168)
Tojglius Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27172

korallal azért óvatosan, mert ha nem látszik rajta, hogy régóta halott (általában az már tökfehér) akkor az szintén tilos... illetve mindenfajta korall tilos, csak a halottal nem szoktak macerázni... 

tehát élő korallt egyrészt ne törj le másrészt ne próbáld meg elhozni.... abból csak olyat ami bolti és blokkot kapsz róla és elteszed!

Előzmény: boldogcitrom (27170)
Tojglius Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27171

kagylócsiga szerintem nem gond ha "döglötten" szeded össze, a pálinkát megpróbálhatod, volt már akinek sikerült, de őszintén nem értem, hogy mi a túrónak?

 

 

fél liter pálinka, amit tilos bevinni az országba (és szerintem nem elegáns úgy érkezni egy országba, hogy tudatosan ki akarod játszani a törvényeiket) ráadásul szerintem kellemetlen ha elkapnak és elveszik és magyarázkodhatsz miatta

+ jó esetben spórolsz vele egy milliós nagyságrendű utazáson 5e forintot... ami meg szintén nem túl elegáns...

Előzmény: qutja (27169)
boldogcitrom Creative Commons License 2015.01.15 0 0 27170

Rengeteg csigát/kagylót/korallt hoztam, mint mindig. A kutya sem nézi, itt gyönyörködöm bennük. Ez most komoly, hogy nem bírsz ki 2 hetet pálesz nélkül? Miért akarsz mindenáron alkoholt becsempészni..? Nem értem... Egyébként az oroszok Sprite-os félliteres műanyag palackban hozták a vodkát, még csicsekedtek is vele, milyen simán ment. 

Előzmény: qutja (27169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!