Keresés

Részletes keresés

horgolotucske Creative Commons License 2009.11.05 0 0 404
Imregi! èdesem ne haragudj hogy igy mondom de 1219 szem volt az utolsó sor!!!!! Hát nem érdemli meg rosszul modom nem érdemled Te meg ezért a hatalmas munkáert hogy rendesen kilegyen blokkolva? Hiszen gyönyöru lehet én csak a lelki szemeimmel látom.Hát kérd meg a férjecskédet biztos megérti és segit csinál neked egy olyan fa keretet egy szerkezetet amiben vannak szögek hogy le tudjad blockkolni. Egy férfiembernek nem tart az semmiböl sem megcsinálni.Remélem nem bántottalak meg de ez egy csodálatos munka ami nagyon megbecsulendö én csak csodállak a kitartásodért.
Előzmény: imregi (401)
nenca Creative Commons License 2009.11.05 0 0 403

 

 Atyaúristen Imregi! 1219 szem? 10 percig kötöttél egy sort?

 Én kezdő vagyok a kendőkötésben ,de láttam,hogy hogyan blokkolják.

Nem feltétlenül gombostűvel kell.Láttam kifeszítve rozsdamentes vékony huzallal is.Ott elvileg egyenletesebbek az oldalak.

Én most kezdtem egy ajándék kendőt karácsonyra...

....amit most fejeztem be az volt a próba és nem lett annyira rossz. Csak nem igazán tetszik a fonal....egy elfekvő motring volt az itthoni rendelkezésre álló készletből.

Előzmény: imregi (401)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.05 0 0 402
Pulendrákus! Az a kedvencem az álom!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: pulendrákus (398)
imregi Creative Commons License 2009.11.05 0 0 401

Sziasztok lányok, megjöttem!

Azért tűntem el, mert kötöttem, és kötöttem, aztán meg mikor meguntam, akkor még kötöttem egy kicsit:-)

Na jó, azért dolgozni is voltam, sőt a gyereket is hazahoztam a bölcsiből:-)

De a lényeg: KÉSZ VAGYOK, BEFEJEZTEM!

Annyira untam már a végén, hogy attól féltem, ha leteszem, nem veszem elő többet:-) A végén megszámoltam, az utolsó sor 1219 szem volt.

Most már csak blokkolni kellene. Ehhez kellene egy kis segítség. Ha csak simán kiterítem, meghúzgálom és hagyom megszáradni, akkor úgy jó lesz? Nincs is annyi gombostűm, meg nem hiszem, hogy azokat Luca békén hagyná, és félek hogy nem veszem észre mikor megszerez egyet. Az asztalon viszont nem fér el, muszály a szőnyegre tenni:-)

nenca Creative Commons License 2009.11.05 0 0 400

Szia Annamari!

Örülök,hogy jobban vagy...de azért vigyázz magadra.

Akartam már kérdezni,hogy mit takar a pulendrákus név.Jelent valamit....azért kérdezem,mert drága nagyapám mindig azt mondta,hogy ha nem viselkedek jól elvisz a drákó.Ez ördögöt jelent ,ha jól emlékszem...tudod ő nagykárolyi születésű volt.

 

pulendrákus Creative Commons License 2009.11.05 0 0 399
Köszi, kezdek stabilizálódni :-) már tudok kötni. Igen, határozottan jó hatással volt rám a fonalnézegetés. Szerintetek ez már függőség?!
Előzmény: horgolotucske (395)
pulendrákus Creative Commons License 2009.11.05 0 0 398
Szép estét! :-)

Újra itt vagyok picikét.

Csipkekata: ne haragudj, ha picit kritizálok :-) :
1. ha a horgolt sor egyik végéről sem bomlik, akkor bizonyára nem a HÁTÁN veszed fel, hanem valamelyik oldalán. Akkor sem lehet kibontani. Nézz be a blogomba, ott kép van arról, hogy a horgolt szembe pontosan hova kell a hurkot belevenni.
2. az első mintasor nuppjai kicsit el vannak tolódva... azt hiszem, a szemeket picit elszámoltad... az alsó pontosan a két széthajló ág között kell legyen, a két felső pedig a következő sima soron, ennek a két oldalán. A felső mintasoron úgy látom, hogy rendben van, csak miután az alsó sor bigyói el lettek tolva, nem adja magát rendesen a következő mintasor sem. Nem kellett volna lefejteni... tanulódarabnak tökéletes lett volna :-)
De kitartást! Fog ez menni, a második mintasorod máris jó lett! És nem tudom, mennyire élethű a kép, de ez a szín nagyon szép...

Közben én elkezdtem (muszáj volt :-))) ) az új szálból a kötést, csak próbadarabot, hát nagyon légies lett a csipke, nagyon vékony szál, 3-as tű... lehet ma este elkezdek egy Triinu-t és azért azt, mert az megy minta nélkül... de még gondolkodom... mert közben előkészítettem EZT IS.

Na meg ma elrendeztem egy adag gyapjút is... letekertem, kimostam, most szárad. Valamiért, valahogyan itt a nagy gombolyag belseje fele csodaszép vékony a gyapjú is... Csak kötni szeretnék, semmi mást...
Előzmény: csipkekata (394)
nenca Creative Commons License 2009.11.05 0 0 397

Szevasztok! Borongós délután van, az én hangulatomat cseppet sem befolyásolja....lehet,hogy azért,mert késő őszi gyerek vagyok:)))))

Annamari! Vigyázz magadra,kalapkúra,kötőtű,szép fonalak és rögtön meggyógyulsz.

Befejeztem a mini kendőmet....most elkezdem a másikat,ami nagyobb lesz és fehér.

Közben hajócskázok is ,meg varrok is,meg csillagokat  /nem látok/ horgolok.

Előzmény: pulendrákus (388)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.05 0 0 396
Csipkekata! Kezdek poppos-bogyó fixeriás lenni jól megnéztem a te bogyóidat és az enyémek igy néznek ki a hátán- ahol a forditott sort kötöm!Te a bogyót hogy csinálod? A tied sokkal szebb mint az enyém sóhaly.....Meg a fonalad is szebb........sóhaly
Előzmény: csipkekata (394)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.05 0 0 395
Pulendrákus! Mielöbbi gyógyulást kivánok vigyázz magadra ebben az esös idöben.Látom megtalálta a `` lázcsillapitót`` a fonalra gondolok :DDDDDD
Előzmény: pulendrákus (393)
csipkekata Creative Commons License 2009.11.05 0 0 394

Sziasztok!

Megmutatom a néhai sálkezdeményemet. Annyira nem tetszettek a noppok/bogyók, hogy párszori visszabontás után teljesen lefejtettem.

Ja, és én is rosszul szedtem rá a horgolásra, mert egyik vége felől sem jött.

pulendrákus Creative Commons License 2009.11.05 0 0 393
Sziasztok!

Picit feldobódtam ma délután, reggel eléggé falhozvert a láz. És ez dobott fel:
szaboildiko Creative Commons License 2009.11.05 0 0 392
Icuskám, nagyon szépen köszönöm. Nagyot sóhajtottam, mikor megláttam a mintát, "hej ha én is én is köztetek lehetnék", ahogy írtam az email-ban még csak emésztem, azután, ha nekidurálom magam és nem megy sikítok oké?! Mégegyszer köszönöm. Puszi érte. Ildikó
pmárti Creative Commons License 2009.11.05 0 0 391

Szép napot kívánok mindenkinek!

Ilonamamzi ha lehet én is szeretném a mintát kérni, hátha eltudnák rajta igazodni, nagyon szép az a kendő,már kötném is izibe de ezt a kendőt mindenképp be akarom fejezni, mégha vért izzadok is! Nem is tudom mekkora lesz, meg nem is lesz egy szépség vannak hibák benne , meg a fonal sem szép, ez olyan tanulódarab lett! Jó lesz ha havat kell söpörni, mert elég vastag és jól be fog engem is teríteni:-(((

Férjem már unja és tegnap este is megkérdezte hogy mama még meddig fogod még kötni mert olyan régen ezt látom a kezedbe, ha már ő is unja akkor én?

A mintához  hogy ne kelljen mindig le föl venni a papírt kitatlálta hogy az állólámpa olvasó lámpa flexibilis

karjára ragtapasszal feltette a papírt és az a "kottaállványom" fény is van és nem kell letenni addig sem a kötést !

Imregi de jó neked hogy már látod az alagút végét!!

Pulendrákus szépek a csipkék amiket örököltél,!

nenca Creative Commons License 2009.11.04 0 0 390

 Sziasztok!

Ilonamamzi!  Nagyon köszönöm a mintákat.

Most kezdtem el a csipkeszegélyt.Amíg bírom kötöm.Nem lesz nagy,.

Eszterkémnek szeretnék karácsonyra egy szép vállkendőt,ez volt a gyakorló kendő. 

Remélem nem olvasgat  / a lányom/ itt a topikon.....akkor oda a meglapetés.

Előzmény: pulendrákus (388)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.04 0 0 389
Ilonamamzi köszi!!!!!!!!!!!! nem tudom láttátok-e már az én fotoalbumomat kardigánokkal? megprobálom alinket berakni link ittlink itt
pulendrákus Creative Commons License 2009.11.04 0 0 388
Sziasztok,
ügyesek vagytok, hogy kiderítettétek a mintát. :-) gyönyörű a kendő is...

Imregi, ismerős. Mondjuk, nekem nincs kiskorú roszalkodóm :-) de amikor azokat a rettenetesen hosszú sorokat kötöttem, akkor valóban, ahogy leültem kötni, rögtön megéheztünk, épp nem tudtuk, hol is van valami, ésígytovábbésígytovább. És nekem is félórásak voltak :-). De azért türelmetlenül várjuk, hogy készen legyél vele...

Én is nagyon szeretem a Ravelry-t, rengeteg inspiráció jön onnan. Nem csak minták, hanem ötletek formájában is...

Nenca, várjuk a kendőt :-)

(mondom én, aki alig tudtam kötni mostanság. S akkor se csipkét :-( De a jó hír: holnap megyek egy fonalashoz, lássuk mije van. :-) csak az a hiba az egészben, hogy ha van neki olyan fonala, ami nekem kell, akkor holnap tutira elkezdek abból kötni valamit ... s akkor majd hibernálni fog a Zuram pulcsija meg az újabb sálam... még van 8 napom a szülinapig, és megvan a pulcsiból olyan 10 cm... Asszem lehet nem lesz meg... )

imregi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 387
Köszönöm a mintákat. Én most már csak azt nem tudom elképzelni, hogy a kétféle mintát hogy lehet úgy összehozni, hogy a szemek és a minták is passzoljanak. Ehhez az én tudásom kevés:-(
Előzmény: Ilonamamzi (381)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.04 0 0 386
Imregi! miért lenne már az utolsó amit mutatsz hiszen azért vagyunk itt hogy beszélgessunk.Nagyon izgat az a drága minta olyan szép ugy béz ki a szále a sálnak mintha fodros lenne. Gyönyöru lehet készen ugy fáj a szivem érte. sóhaj
Előzmény: imregi (373)
imregi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 385
Én is szeretném. Nekem még a Gail sincs meg, azt is kérném szépen. Ha olyan, mint ennek a középső csíkja, akkor nagyon szép lehet.!
Előzmény: Ilonamamzi (381)
imregi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 384
Hogy mennyi idő alatt kötök le egy sort? Fogalmam sincs:-) Kb. fél óra. De az az igazság, hogy nem nagyon szokott sikerülni egy sort egyszerre lekötni. Mihelyt leülök, valakinek mindig kell valami: anya éhes vagyok, szomjas vagyok, ölödbe megyek, rosszalkodok...:-)))))
Előzmény: pulendrákus (360)
nenca Creative Commons License 2009.11.04 0 0 383

 

 

   Köszönöm!!!!!

Előzmény: Ilonamamzi (381)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.04 0 0 382
Ilonamamzi!!!!!!!!!! Csodálatos!!!!!!!!!!!! hát megtaláltad tudi ez a széle!!!!!!!!! elkuldenéd emailben ugy jobban látni a mintát?Azt tudod milyen albumból van ez a minta vagy hogy mi a neve ennek a minta fajtának aminek ilyen a széle? hurgolotu@freemail.hu nagyon megköszönném.
Imregi!!! te ugy kötsz mint a rakéta leesett az álam.Kulönben én is ugy érztem hogy nnak amintának az ára tulzás ahölgy ugyes de ki tud fizetni ennyi pénzt eggyetlen eggy mintáért.
Előzmény: Ilonamamzi (379)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 381
Lányok, ha kell a minta, szóljatok!
nenca Creative Commons License 2009.11.04 0 0 380
Szia Icuska!
Ugyanaz a hiba sajnos...rájöttem...azt hittem .hogy nyomtatási hiba.Köszönöm a segítséget.Akkor most mehet a munka...lehet,hogy ma befejezem...csak pici vállkendő lesz.A lányomnak szeretnék fehéret karácsonyi ajándékként....majd mutatom ezt ,ha kész lett.Puszillak!
Előzmény: Ilonamamzi (375)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 379
Ezt találtam, a minta is itt van!!!! Szerintem ez jó lesz a kendő szegélyének, a közepe GAIL lehet, és Gail a nyaka része is. Na mit szóltok?
imregi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 378
Tudom, azért tettem fel, hogy hátha valakit érdekel:-)
Előzmény: Ilonamamzi (377)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 377

Imregi!

 

 

A kendő gyönyörű, a minta leírása is megtalálható a pattern cimszó alatt!!

Előzmény: imregi (371)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 376

Lányok! 

 

Találtam valamit. lehet, hogy össze lehetne hozni a mintát!!!!!

Ilonamamzi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 375

Sziasztok!

 

Nenca! Lehet, hogy az a bajod a KIRI-vel, hogy a 3-as mintaegység első sorában az első és az utolsó egységnél nem 3 szemet kell összekapcsolnod, hanemcsak 2-t. nézd meg méghyegyszer figyelmesen az első sort!!! Ha nem ez a baj, akkor szóljál, tovább bogarászom. De én is elrontottam ezt, azért tudom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!