Keresés

Részletes keresés

Kicsidoki Creative Commons License 2010.05.20 0 0 210
Bocsánat, persze Kedves GonzoX1 nevében nem beszélhetek :)))
De biztos vagyok benne, hogy Ő sem vár viszonzást...
Előzmény: Kicsidoki (209)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.05.20 0 0 209
Kedves szemmellato!

WOW, szívből gratulálunk! Szerintem nagyon xcép nap lesz a holnapi! :)

Én tervezek menni!

Ne viccelj, ez természetes, örülök, ha valamiben tudok segíteni, az esetek többségében csak kotnyeleskedek, és úgy teszek, mintha értenék hozzá...! ;)
Én is nagyon sok segítséget kaptam éveken keresztül sokaktól, szerintem az a természetes, ha ez jó érzés és nem adok-kapok alapon megy. De nagyon kedves vagy! :)

Óóóóó, kívánom, hogy ennél nagyobb problémád soha ne legyen! :)))
Egyébként, ha ez megnyugtat, létezik. Amikor ezt pl. megláttam, arra gondoltam, hogy kár, hogy nem írta ki a számlaszámát, így sokan keserűen bosszankodtak, látván ezt a fokú szükséget, hogy nem tudnak adakozni neki. Most gondolj bele.

Neki pl. egy rendes garázsra sem futja... :(

:)))))))))

Szerintem mindkettőt élvezni fogod ezen a hétvégén... :)

Üdv!
Előzmény: szemmellato (208)
szemmellato Creative Commons License 2010.05.20 0 0 208
Hali.

Holnap megyek a gépért, az 5.-i talira már el is szeretnék menni, persze ha Ti is ott lesztek. Vinnék pár üveg egri bort is, hogy ne ingyen válaszolgassatok a tengernyi kérdésemre... :-)

"Sajnos" az én nagy szenvedélybetegségem a motor, s mivel jó időt mondanak hétvégére, igencsak nagy dilemma lesz hogy Mátra legyen-e vagy XC-zés. Hiába na, vannak még gondok az életben... :-)

Apus Creative Commons License 2010.05.20 0 0 207
Köszönöm a kielégítő választ! Most már csak az kell, hogy elfogadják a cégem lízingkérelmét :)
Előzmény: Kicsidoki (206)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.05.20 0 0 206
Amúgy kérlek bocsásd meg nekem, hogy ennél konkrétabban, érdemben nem tudok segíteni (ebben)...

Égbekiáltó, hírhedt konstrukciós-/típushibáról nem tudok. Az XC90 2009-re már egy eléggé kiforrott konstrukció, itt ilyenek nem várhatóak már...

A bőr rendszeres ápolása fontos lesz majd, hogy szép maradjon sokáig, erre szoktak panaszkodni páran a VOLVO-nál, de nem csak az XC90 esetében (nekem eddig nincs vele bajom, de én rendszeresen ápolom és az üléseim szép állapotban voltak még, amikor hozzám kerültek).

A fényszóróim magasságán én egy kicsit állítottam felfelé...

Részemről ennyi.
Előzmény: Kicsidoki (205)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.05.20 0 0 205
Kedves Apus!

WOW, szívből gratulálok, és szeretettel köszöntelek itt!

Két dologra kell nagyon odafigyelni vásárlás előtt:
- nehogy más márka mellett dönts, :)
- mindenképpen vidd el egy független márkaszervizbe vásárlás előtt egy állapotfelmérésre...

Nálam is 2,5 óra alapos átnézés után felfedezték az egyetlen, lappangó hibát az autómon: Pappas-os volt a rendszámtábla keret... :))))))

Szóval egy ilyen fiatal (és bizonnyal nem túl sokat futott) autónál kicsi az esélye, hogy bármi gebasz lenne (pláne, ha itthoni, és még garanciális - ???), de ezt én akkor sem tartom feleslegesnek. Jó tudni az előéletét, a vélhető törésmentességét (?), és hogy pl. nem ír ki a computer egyetlen egy, akár több száz ezer Ft-os hibára utaló kódot sem... :)

Sok sikert, sok örömet benne, és ne tűnj el! :)

Kívánom, hogy már a pompás új vassal tudj kilátogatni a XIV. Országos VOLVO Találkozóra a Budaörsi IKEA parkolója mellé (a Decathlon felőli oldalon) június 5-én! ;)

... aztán még a végén elviszed előlem a legszebb XC-nek járó díjat, de sebaj...! ;)))
Előzmény: Apus (204)
Apus Creative Commons License 2010.05.20 0 0 204
Sziasztok!

Örömmel olvasom a hozzászólásokat, mivel XC90-et tervezek venni és örülök, hogy nem nagyon látok elmarasztaló hozzászólásokat. Ha összejön, akkor hamarosan egy 2009-es Summum tulajdonosa lehetek. Van valami, amire nagyon oda kell figyelnem, mielőtt megveszem az autót?
Littledoc Creative Commons License 2010.05.19 0 0 203
Ja, még valami!

Most Június 5-én lesz a XIV. Országos VOLVO Találkozó a Budaörsi IKEA parkoló melletti, jól bevált, elkülönülő füves területen! Gyertek, hadd lásson a nép igazi és igazán XCép VOLVO-kat is! ;)

Jó muri szokott lenni, átlag 120-140 VOLVO-val...


Részletek:

"2010. június 5-én immár 14. alkalommal találkoznak a hazai Volvo rajongók a budaörsi IKEA áruház parkolójában. A rendezvényre a belépés ingyenes, és nem feltétel a Volvo-val való megjelenés!
Idén –már 14. alkalommal- újra megrendezésre kerül az Országos Volvo Találkozó. A hagyományokat követve ismét a budaörsi IKEA parkolójában találkozhatnak a márka szerelmesei.
A szervezők 2010. június 5-én szombaton már 9 órától várják az érdeklődőket az áruház füves parkolójában. A változatos programok mellett a gyermekkel érkezőkre is gondoltak, külön IKEA játszóház és VolvoWiW ugrálóvár fogadja az ifjú Volvósokat a rendezvény területén. A támogatóknak köszönhetően sok nyeremény kerül kisorsolásra. A Volvo-val érkezők az autós szépségversenyen különböző kategóriákban összemérhetik autóik szépségét, tudását."
GonzoX1 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 202

Pont ugyanígy néz ki az enyém is, amikor nyaralni megyek.  :)))

Előzmény: Littledoc (200)
Littledoc Creative Commons License 2010.05.19 0 0 201
No, megyek vissza tanulni...
További xcép napot Nektek!
Előzmény: Littledoc (200)
Littledoc Creative Commons License 2010.05.19 0 0 200
Előzmény: GonzoX1 (194)
Littledoc Creative Commons License 2010.05.19 0 0 199
És itt nem álltak meg, elkészítették a 6 kerekű, családi változatot is... :))))

... ami egy XC70 Pick-Upot húz... ;)

Ami szerintem még érdekesebb az az, hogy a 6 kerekűnek hivatalos svéd rendszáma van...

Az is érdekelne, hogy akkor itt mind a 6 kerék hajtott (nesze neked Haldex...)? :)







Littledoc Creative Commons License 2010.05.19 0 0 198
Előzmény: Littledoc (197)
Littledoc Creative Commons License 2010.05.19 0 0 197
Nem tudom. Mondjuk ha építkeznék, örülnék neki, de amúgy annyira nem jön be.

Kíváncsi vagyok, hogy a függönylégzsákkal mit csináltak, továbbá mit kezdtek a tetőszerkezet bóracél merevítéseivel, amiről az acélipari cégek tájékoztatója szerint szigorúan csak spéci eszközökkel és spéci eljárásokkal szabad megmunkálni, a hagyományos hegesztési, alakítási és vágási eljárások erősen felejtősek, mert messze nem adják azt a strukturális szilárdságot / biztonsági szintet, amit a gyári kialakítás adott (erről például itt...)...

Littledoc Creative Commons License 2010.05.19 0 0 196
Kedves GonzoX1!

Köszönöm szépen kedves soraidat, és szívből gratulálok Neked, ügyi vagy! :)
Én még küzdök... :(
Majd meglátjuk, a vak is azt mondta...
Előzmény: GonzoX1 (195)
GonzoX1 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 195

Szia Kicsidoki!

 

 

"A Kedves Tagoktól elnézést kérek, ha túl sok volt a szervizreklám, nem akarok ezzel senkit sem elriasztani. Felnőttek vagyunk, mindenki azt gondol és azt hisz, amit akar, ez csak az én világképem volt. Igyekszem majd nem erőltetni!"

Jaj, ne csináld már, csak ugratunk (persze főleg én :)), de nem komolyan. Természetesen tiszteletben tartom a véleményed én is. Már így ismertelek meg és így lettél szimpatikus is, no. Gondolom a vizsgáid miatt vagy így lehangolódva. :)

Az én éves vizsgáim megvannak, így én már vigyorgok.  :))

 

Lassan elmúlik a szél, elmegy a hideg és a nap is kisüt.

Előzmény: Littledoc (192)
GonzoX1 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 194

Kedves szemmellato!

 

Elnézésed kérem én is, hogy ezeddig nem válaszoltunk, de most mi is (már amennyien vagyunk) elvizsgázgattuk, eldolgozgattuk az időt egy kicsit. :)

A válasszal már le(el-)késtem, így csak annyit mondok, hogy örülök én is, hogy eme típus mellett döntöttél, bízom a jó választásodban és kívánom, hogy sok örömöd és sok kellemes kilómétered legyen vele.

(Emellett a kocsma és a nők is egy jó program természetesen) :D

Üdv,

Előzmény: szemmellato (191)
Littledoc Creative Commons License 2010.05.18 0 0 193
Littledoc Creative Commons License 2010.05.18 0 0 192
Kedves Szemmellato!

WOW, szívből gratulálok! Elnézést, hogy nem azonnal tudtam reagálni, de kívánom és remélem, hogy jó döntésen legyél / vagy túl!

Legyen benne sok örömed és baleset / problémamentes km-ed! Remélem Te is szeretni fogod a "dögöt", ahogy mindennel együtt mi is, nagyon!!!




Várjál, nem ez a topik akar kiürülni, hanem az Indexes össz / nagy - VOLVO-s. Ott most kicsit összerúgták a port páran a magból a modikkal, és azt gondolom, hogy a dolog már visszafordíthatatlan, de nem erre a topikra gondoltam.
Mindenkit szeretettel látunk / látnak a VolvoWIW Fórumán is, létrehoztam egy XC90 szekciót is, amiben - hogy költőien finom legyek :) - nem tolonganak a lelkes XC90 tulajok...

Azt nem gondolom, hogy ezt a topikot is temetni kellene. Ha igény van rá, nagyon örülnék neki, ha lenne élet. Hogy itt, vagy ott, vagy is-is, az szerintem mindegy, csak legyen, jó lenne összejönni! Azt gondolom, hogy a márka- és típusválasztás kicsit hasonló világképet is tükröz, és a tapasztalatok megosztása is jó dolog!

Hamarosan vagy így :) , vagy úgy :( túl leszek a szakvizsgámon, és utána remélem megint felpezsdülnek kicsit a dolgok (nem hiszem, és nem gondolom, hogy ennek is tőlem kellene persze függenie...).

A Kedves Tagoktól elnézést kérek, ha túl sok volt a szervizreklám, nem akarok ezzel senkit sem elriasztani. Felnőttek vagyunk, mindenki azt gondol és azt hisz, amit akar, ez csak az én világképem volt. Igyekszem majd nem erőltetni!

Szóval ne tűnj el! :)

Mindenkit szeretettel üdvözlök! Írjatok! :)

VOLVO for Life!
Előzmény: szemmellato (191)
szemmellato Creative Commons License 2010.05.18 0 0 191
Köszönöm a választ, közben el is dőlt, az olcsóbbik lesz megvásárolva.

Sajnálom hogy kiürül ez a topik, szívesen csatlakoztam volna e lelkes kis csapathoz...

Na mindegy, akkor marad a kocsma és a nők. :-)
Előzmény: Littledoc (189)
Littledoc Creative Commons License 2010.05.18 0 0 189
Kedves Szemmellato!

Szerintem ebben így nagyon nehéz okosnak lenni.
Alapvetően én a fiatalabbat (burkolt műszaki fejlesztések) és a jobb állapotút választanám.

Nyilván jó lenne tudni, hogy miért volt motorcsere a régebbiben. Mert ha széthajtották (vagy nem tartották karban - pl. soha nem nézték az olajszintet és elfolyt valami miatt, de nem vették észre, stb), és továbbra is ugyanaz a személy használja, akkor ez annyira nem jelent jót a második motorra nézve sem...

A legjobb lenne, ha egy olyan márkaszervizbe bevinnéd állapotfelmérésre (mindkettőt, vagy amelyik mellett döntenél), ahol még nem járt(ak) az autó(k)...

Sok bölcsességet és aztán sok örömet!

Üdv!
Előzmény: szemmellato (188)
szemmellato Creative Commons License 2010.05.16 0 0 188
Sziasztok!

Vásárlás előtt állok, és a következő kérdésem lenne: a 120 és a 130 kw.-os autók között csak a motorban van különbség? Az egyik kiszemelt egy 2005. 05. havi 120-as, míg a másik 2006. 05.-i 130-as. Mindkettő summum, a régebbi elhanyagoltabb, viszont 1 mill. különbség van köztük.
A 2005-ösben 212 ezer km. van, azonban 100 ezernél gariban új motort kapott, a 06-osban pedig 175 ezer.
Mindkét autó ugyanott szervízelt, ugyanattól a tulajtól (cég). Csak e kettő közül választhatok, köszönettel venném a tanácsaitokat.

Üdv.: szemmellato.
Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.17 0 0 187
Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.17 0 0 186
Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.17 0 0 185
Ja, bocsi, kettő... ;)
Előzmény: Kicsidoki (184)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.17 0 0 184
XCiasztok! :)

Most örülök igazán, hogy Behemót lávahomok-metál színű, így nekem nem kell lemosni holnap ... :)))


Egy szép vas a Flickr-en...

Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.09 0 0 183
Ja, és a kerekeimet is kicseréltettem (mindig a Zay utcában cseréltetem ezeket is). Pontosabban centríroznak és olcsóbban dolgoznak, mint a gumisok, épp ma néztem a számlát...
Az ebédlő is pazar volt, kár, hogy eddig kihagytam. Nem is volt drága, és finomakat ettem.
Szóval én maradok megrögzött Zay utca fan, és én így érzem jól, biztonságban magam, ez van...
Bocsássátok meg nekem! :)
Előzmény: Kicsidoki (182)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.09 0 0 182
Kedves Grandfer!

Igen, igazad van, összeadva azért már jelentős.
De a szakszerű hibakód olvasás, a szerelés közbeni esetleges műfogások és tipikus hibahelyek ismerete miatt én maradok a szakszerviznél. Max. vinném a cuccot.

Ma pl. 3000 Ft-ért kaptam egy tavaszi átvizsgálást. Ebben a komplett átnézéstől kezdve a computeres hibakód olvasáson át a kocsimosásig minden benne volt. Szerintem ez pl. nagyon megéri!!!

Amúgy hozzácsaptam még egy váltó olaj cserét is, lassan ideje lett volna amúgy is (60-80e km-enként ajánlott, használattól függően).
Előzmény: grandfer (181)
grandfer Creative Commons License 2010.04.08 0 0 181
Helló Doki !

Szerintem nincs gyári szűrő. Egyenlőre az olajszűrő van a kezemben.Attól lesz gyári ,hogy rányomtatják a dobozra a Volvó feliratot, a szűrőbe meg belenyomtatják.
Mellette meg ott a valódi gyártó jelen esetben a MANN FILTER a megfelelő típusszámmal. Igaz még csak egy üzletet néztem de egy ezressel olcsóbb.( nem nagy pénz).A levegőszűrőt még teljesen nem veséztem ki de itt már 3.000 Ft a különbség.
(nem nagy pénz).
Az olajat 20 %-os kedvezménnyel 6200 Ft adták volna.
Az ugyanolyan rendelt olaj 2900 Ft . A különbség 7x3300 Ft. Ha jól számolok összesen
28.000 Ft. Azt nem mondom, hogy megrengetne a különbség, de a mai csoda helyzetben igenis úgy gondolom hogy ennyi pénzt nem juttatok a dicső szervizek zsebébe.
Kihagytam az alátétet az olajszűrőhöz. 500 Ft.!!! nem kerül többe 2 Ft-nál.Hacsak nem
bóracélból van:))))).
Számomra undorító.
A barátom a "sarkon" 2000 Ft munkadíjat kér. Azt sem ő kéri .Ennyi zsebpénzt adok a szerelőjének.
Előzmény: Kicsidoki (180)
Kicsidoki Creative Commons License 2010.04.07 0 0 180
Kedves Grandfer!

Velem előfordult már, hogy az olajat vittem, de pl. a szűrőkre több helyről is, kifejezetten a gyáriak mellett kaptam ajánlást, mert elmondás szerint van különbség minőségben is közöttük. Ha jól tudom, a szűrőknél nincs is olyan eget rengető különbség, hogy megérje a reckírt - számomra.
Előzmény: grandfer (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!