Keresés

Részletes keresés

Radocz Antal Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3862

Én azt nem értem, hogy itt mindenki az illegális munkavállalásról beszél olyan már elképzelhetetlen, hogy legálisan próbálkozzon valaki? Sokan lebeszélnek embereket arról, hogy megpróbálja mert nehéz stb.. De aki már kinn van annak könnyű a jóból irkálni valószínűleg akik kinn vannak azoknak is segített egyszer valaki(tiszt a kiv.nek), hogy könnyebb legyen a kezdet ez az adj vissza mindig alap elv lenne..

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3861

Deli allamokat keruld,ott mar nagyon szigorusag van,akar a rendor is atadhat a bevandorlasiaknak.( korabban emlitettem ilyen esetet is)

Előzmény: candlelight (3859)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3860

Meg valami: szerezz be nemzetkozi jogsit,mar otthon.Jobb,mintha a magyart mutogatnad idekint,es bar a rendorok tulnyomo resze sosem latott olyat,de a torveny szerint (1954-tol) el kell fogadniuk.Azzal autot is tudsz berelni,ha nagyon kell.

Előzmény: candlelight (3855)
candlelight Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3859

Kosz az infokat! Persze először én is az ismerősök általi lehetőségeket használnám ki ,de ha nem lesz más akkor muszáj egy ilyesmi. Egyébként tobb ilyen cég is van arrafelé, nem biztos hogy pont ezek azok. 

Az ohioi ember 10 dolláros orabért mond, kereskedelmi ingatlanokat, irodaházakat stb kéne takaritani. Kicsit soknak érzem ezt a pénzt ilyen meloért. Vagy lehet azért ennyi mert esti muszak? Egyébként az ember a család jó barátja szoval átverni nem fog. Floridában is lenne egy melo truck stop-ban. Majd valami lesz :)

Előzmény: Törölt nick (3856)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3858

20 ev illegalisan,micsoda irigyelnivalo elet lehetett......azert ne batoritsuk mar ezt a gyereket az abszurditasba!

Előzmény: Motley Fool (3851)
Radocz Antal Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3857

Na ezt önnek címzem kedves yuh!! Maga egy öntelt okoskodó csodabogár Ön szerint miért nem válaszoltam az írására? Az, hogy kinn él már 30-éve nem hatalmazza fel Önt arra ,hogy bárkit is ki oktasson főleg úgy ha nem is kérték rá!! Sőt az agresszív hangnemet meg egyenesen vissza utasítom!! Természetesen nem erre a komentjére értem, de ez verte ki a biztosítékot és ezért nem is kérdez senki semmit mert Maga rá ugrik és ki oktatja! 

Előzmény: yuh (3820)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3856

Most,hogy emlited Pennsylvaniat...ajjaj.Ha az meg mindig ugyanaz a ceg akikre gondolok,akkor varj egy jobb lehetosegre.Nezz szet forumokon mit irnak nehanyan a tapasztalataikrol ilyen munkakrol,meg foleg errol a cegrol.Ezek mar hosszu evekkel ezelott is hirdettek mas neven,mindig valtozo telefonszamokon,es szazaval panaszkodnak rajuk.

Nem vagyok negativ sem,akkor nem itt lennek,de ha ugyis van itt ismerosod,inkabb keressenek neked valamit,mondjuk cashier egy benzinkuton,mit tudom en....bar ez a te eleted,a te dontesed,mindenesetre sok sikert hozza!

Előzmény: candlelight (3855)
candlelight Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3855

Rossz szót használtam, igazad van, inkább  a negatívat kellett volna írnom. Szinte riasztóan negatív. És igen jómagam is tisztában vagyok a tanácsokért pedig köszönet. Napi 10 órát hogyne bírnék 24 évesen ne viccelj. Kosz a tanácsokat a belépéshes, 2x már léptem be, nagyjából tudom milyen attitude kell. remélem most sem fognak akadékoskodni. Cash-re mit javasolnál mennyi legyen max nálam? Ezer dollár talán még nem gyanús.  a jegy retúr lesz természetesen, máshogy lehet egybol vissza is forditanának.  Pennsylvania-ban kínálják a melót vagy talán még Texas és Louisana államban. Attól fugg hova kel ember. Columbus, OH-ban van egy ugyanilyen takaritoi lehetosegem még egy jó barátom jó ismerose által. Egyutt mennénk ki a sráccal, de ha nem lesz belole semmi akkor megyek egyedul is.

Előzmény: Törölt nick (3853)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3854

Sikertortenetek mindig vannak,10-bol 1-nek sikerul,de ha kello elszantsag van benned,akkor valami majd csak lesz :-) A bevandorlasi torveny meg olyan,hogy arra alapozni nem lehet.Hosszu evek ota elojon folyton a tema,de igazan erdeke senkinek nem fuzodik hozza. (azt szoktak mondani,hogy az elnoknek is megvan a maga mexikoi kertesze...)

Most az Obama-adminisztracio nagyon rajta van,de amint jon egy republikanus-kormany hat lesoprik az asztalrol.

Előzmény: candlelight (3852)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3853

Nezd,az,hogy a ceg mit reklamoz es mi a valosag,az ket kulonbozo dolog.Takaritokent sosem fogsz 1300-1400 dollarnal tobbet keresni,egyszeruen mert nem fognak annyi oraszamot adni (amugy sem birnad,es masnak is kell a hely),mondom,egy jo ismerosom 5 eve ezt csinalja.Ez a penz pedig semmivel nem er tobbet itt,mint otthon a 70.000 forint.( felteve,hogy kifizetnek rendesen,hisz voltakepp azt csinalnak veled,amit akarnak,a hangod sem emelheted fel)

Senki sem zsortolodik,es ha visszaolvasol mindenki probal tanacsokat adni a maga stilusaban.Az fontos,hogy keszulj a legrosszabbra,akkor meglepetes mar nem erhet.

Amerika mar nem az az orszag,amirol gyerekkent almodtal,meg fogsz lepodni mekkora a kontraszt akozott amit elkepzeltel,meg a valosag.

De igazad van,fiatal vagy,van idod,majd meglatod hogy alakul.

Belepesnel legy ovatos,sok cucc ne legyen nalad,plane meg olyasmi,ami feltetelezi,hogy hosszabb tavon kint maradsz.Utlevel,meg repjegy a visszautra,plusz annyi ruha,amire ra tudod fogni,hogy a nyaralasodhoz epp eleg.

Melyik allamba kinalnak munkat?

Előzmény: candlelight (3850)
candlelight Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3852

Köszi. Télen töltöm a 24-et, én is kikeveredtem még 19 évesen Vegasba meg LA-be, igazából ha rajtam múlik el sem hagyom az országot, de hát sajnos így alakult az élet. Nagyon fiatal is voltam fejben is. Most 5 évre rá sokkal több a kitartás és az elszántság bennem. Látod te is ismersz ilyen eseteket, akkor másnak miért ne sikerülne ez. Nem rég kérdezték Clintonné-t a CNN-en a bevándorlásról és azt mondta, hogy aki hozzájárul az amerikai társadalomhoz azt valamilyen úton módon segíteni kell a legalizálásban. Illegálisok millióival egyszerűen nem tudnak mit kezdeni. Persze akinek ha becsúszik pl egy DUI onnantól már más a történet de én tényleg dolgozni mennék és még mindig elhiszem hogy Amerika az a hely ahol ha őszintén küzdesz akkor elérhetsz valamit. Ha mást nem is, még mindig jobb életet mint otthon. Lehet kicsit naiv vagyok és tudom hogy ez már nem az eighties meg a nineties.....Egy öreg amerikai mondta nekem nem rég: "Fiam, ez már nem az az Amerika mint ami régen volt de még mindig egy jó hely..."

 

 

Előzmény: Motley Fool (3851)
Motley Fool Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3851

Igazad van meg kell probalni. 

 

Ismerek olyat aki huszon evesen keveredett ki csaladosan es csak akkor kapta meg a zoldkartyat mikor a gyereke hazassagot kotott amerikai allampolgarral. De huszon evig illegalisan eldegelt. 

Előzmény: candlelight (3850)
candlelight Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3850

tudjátok mennyit keresnek ma Magyarországon, vidéken egy szupermarketben eladóként? Havi 70 00 HUF-ot, az az 300 USD-t. Három műszakban.....ehhez képest heti 6 nap 10 órában szobákat takarítani a Holiday Inn-ben 1800-2000 dollárért maga a leányálom barátaim....óceánjárón heti 7 nap 12 óráznak 1500 dollárokért. persze ha középkorú lennék én sem gondolkodnék ilyenben, de a húszas éveim elején járva úgy gondolom kezdésnek el lehet viselni. Aztán kint már könnyebb kontaktokat találni mint otthonról. Nekem is vannak kapcsolataim Floridától Kaliforniáig, de mégis csak más úgy ha már az országban tartózkodom és pénzt keresek. Még idénre megveszem a repjegyet az tuti és lesz ami lesz maximum hazazavarnak. 

candlelight Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3849

látjátok hiába éltek ki tudja mióta kint, ugyanolyan zsörtölődő rosszmájú magyarok vagytok mint mielőtt kijutottatok....

candlelight Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3848

8 év :D

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3847

Valoszinuleg nem 8 ev mulva szeretne megoldast...

Előzmény: egerszegi (3846)
egerszegi Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3846

Igen, van jobb megoldas, csak nagyon komoly kitartas es turelem kell hzza.

 

Nezd me mi erdekel, es mi keresett az USA-ban, es mik az elorejelzesek mi lesz keresett par ev mulva.Valassz valamit,  tanuld meg, legyel a leheto legjobb. Szerezz 2-3 ev tapasztalatot, lehetoleg multinal.

 

Ezek utan vagy elkezdesz H1B-re gyurni es talalni egy ceget ai felvesz, vagy ha latsz a multidnal lehetoseget akkor kuzdesz, kaparsz meg par evet, es kijuthatsz L1B-vel vagy 1A-val ha jo vagy.

 

Nem elerhetetlen az almod, "csak" az kell hozza hogy szanj ra 5-8 evet es ez legyen a kozpontban reggel-delben-este. Menni fog, de hogy meg fogja-e erni, azt neked kell eldonteni.

Előzmény: candlelight (3812)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3845

kaliforniaban most este 10 van , 10 PM

yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3844

a 2 hetes eskuvot megkajaltak volna , az tunt fel hogy 1985 novembereben kimondtak a valast miamiben , no ezt vizsgaltak 1986-ban ott ahol magyaroknal dolgoztam connecticutban, tudod , 2 evig kellett akkor is hazasnak maradni , ez se valtozott gondolom azota

Előzmény: yuh (3843)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3843

nem kajalta meg siman a 2 hetes eskuvot , vizsgaltak hartford connecticutban kb fel oran keresztul de aztan nem volt mit tenni mert meggyoztem oket , ez 1986-ban tortent , ha akarod szinte szo szerint idezem a beszelgetest koztem es az immigration officer kozott , ne kimelj ..kerdezz 

Előzmény: Törölt nick (3840)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3842

azzal kesdtem hogy a mai amerika mennyire mas mint az 1985-os , visszaolvashatod

Előzmény: Törölt nick (3840)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3841

Hal Istennek manapsag mar az internet vilagaban nem nehez olyanokat talalni,akik legalisan elnek itt,es nem kivenhedt,commodore 64-et hasznalo hippik.Aki kerdez,es erdeklodik,az sok tortenetet hall majd toluk a mai Amerikarol,az itteni eletrol,es sajnos arrol is,hogy amiket elmondtam,azok a dolgok fedik a valosagot,bar hozzateszem: ritka kivetelek mindig akadnak.

A kiutazni vagyoknak annyit,hogy ha kitartoan kutatnak,akkor megtalaljak azokat a csatornakat,amik valoban hasznalhatoak.

Ilyen 7.50$-es takaritoi allasokkal meg foglalkozni sem erdemes,mert csak rosszabb helyzetbe kerulsz ,mint amilyenben jelenleg barhol vagy,es meg csapdaba is,mert kello mennyisegu penz nelkul nincs ebbol kiut.

Ha talalsz is egy leanyt,aki szerelembol hozzadmegy (1 % esely),akkor sem fogod a takaritoi fizetesedbol kifizetni az ugyintezes 3-4 ezer dollaros koltsegeit,es akkor eskuvorol,meg ugyvedrol nem is beszelunk,szoval maradsz ott es abban a statusz-ban amiben vagy.Ne vagyalmokat kergess,gondolkozz inkabb!

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3840

2 heten belul eskuvo....szerelembol....a bevandorlasi hivatal meg siman megkajalta ezt a verziot...de,ha igy is volt,ezzel manapsag nem csuszol at semmilyen zoldkartya-interjun.

Egyebkent is befejeztem veled a vitat,ha te ugy gondolod,hogy egy mar csak az emlekeidben elo 85'-os orszaggal fested le a mai Amerikat,ezzel hamis kepet adva az itt erdeklodoknek,es ne adj Isten lehetetlen szituacioba sodrod oket,sok sikert hozza!

Előzmény: yuh (3838)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3839

amikor munkaba bicigliznek az amszterdamiak vagy budapestiek vagy a miamiben lakok akkor is a szabadidejukben bicajoznak mert a robot csak azutan kezdodik amikor kilancoljak a bicajt a munkahelyuknel 

Előzmény: Törölt nick (3836)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3838

nekem meg a bicajom se volt 1985-ben mert kolcsonkertem a hazi nenitol , ugyhogy nagyon megtetszettem hiszen 2 het mulva eskuvo volt

Előzmény: Törölt nick (3836)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3837

en nem trapezfarmerban es vallamon kazettas magnoval mentem 1985-ben , EGYEDUL A BICAJROL irtam .....engem nem zavar a szajkaratezasod de azert szolok hogy vegyed eszre magad , ugye szabad ?

Előzmény: Törölt nick (3835)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3836

Az emlitett orszagokban,de meg itt is tobbnyire szabadidejukben bicikliznek,vagy az egeszseguk miatt rovid tavon,de mindezt ugy,hogy ha kell,akkor barmikor kihozzak a garazsbol a jo kis autot,garantalom neked,nem a bicikli az egyetlen vagyonuk.

Előzmény: yuh (3833)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3835

Ez nem penzehseg,en egyszeru,hetkoznapi mai lanyokrol beszelek,akik normalis,kiegyensulyozott csaladi eletet terveznek,amihez a mai vilagban bizonyos szintu jovedelem,es egzisztencia kell,nem ugy,mint 85'-ben!!Komolyan mondom en vagyok hulye,hogy egy lejart lemezzel vitazok....

Akkor szerinted meg mindig meno,ha trapezfarmerben es kazettas magnoval a valladon vaganykodsz a biciklidnek tamaszkodva?Latom ahogy minden lanynak ez a vagyalma ebben az orszagban....

Előzmény: yuh (3833)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3834

hat igen , oszt new zeland se kutya , kar hogy csak 1 eleted van , ha macska lennel 9 lenne

Előzmény: Törölt nick (3832)
yuh Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3833

halalosan 1985-el akarok felvilagositast adni , manapsag se csupa penzehes nok vannak , ha megtetszel nyugodtan randizz kerekparral , nem olvastad eldaul hogy daniaban , hollandiaban szinte mindenki bicajozik ? ja es kulonboztesd meg a penzehes lanyokat/asszonyokat a nem penzehesektol ! eleg hamar ra lehet jonni es ezt a rutint hamar megszerezheted meg ma is , a jo pap/vandor holtig TANUL

Előzmény: Törölt nick (3831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!