Keresés

Részletes keresés

LolekBolek Creative Commons License 2003.11.04 0 0 241
Ami engem illet sokkal tobbet mosolygok, mint mas. Sokszor nevetek, persze ez nem olyan vihogas fele dolog, amitol fraszt kapnak az emberek, hanem affele jokadvre fakadas spontan modon. Sokan nem ertik, hogy amikor mas szet tudna robbani a meregtol, en a problemakat lazan, sokszor flegmanak tunve kezelem. Ha a suliban meglatom a gyotrelmes, izzadsagszagu tanulasba fasult embereket, azzal probalom oldani a hangulatot, hogy azt mondom nekik:
Felre konyvek, doktrinak
Hiv az edes darido!
Kivirult az ifjusag,
Szuzi csokrat szedni jo!
Venhez illik a komolysag,
Neki mar csak az valo.
Rank dohosul az ido konyvek bortoneben,
Trefa es csok, nota, no, az igazi eden.
Előzmény: kicsiszonja (240)
kicsiszonja Creative Commons License 2003.11.03 0 0 240
"es azt tanacsoltak, hogy tobbet kene mosolyognunk nekunk magyaroknak, es az utcan setalva nem a foldet nezni, hanem batran elore, a tobbi emberre"

Megpróbáltam egyszer,/mosolyogva közlekedni/ gyorsan abba is hagytam:-)))
Képzelheted a hatást:-)))

Előzmény: LolekBolek (239)
LolekBolek Creative Commons License 2003.11.02 0 0 239
Udv mindenkinek!
Latom az uj vilag ismet valahogy szoba keveredett. Azert ne higgyuk, hogy az emberek annyival lezserebbek, mint a mieink idehaza. Volt szerencsem tobb, mint ket evet eltolteni koztuk es korant sem hiszem, hogy lezsersegben, vaganysagban vagy eppen jo humorban nem kene egy kicsit osszekapniuk magukat, hogy felzarkozzanak hozzank. Bar az sajnos igaz, hogy magabiztossagban, lelki eroben es hatarozottsagban van nemi bepotolnivalonk veluk szemben.
Ha megengeditek en inkabb a norvegokat hoznam fel peldakent, eltekintve attol, hogy fapapucs ugyben eppen nem tudom jol allnak-e. Egyszer osszejottem egy csapat gyogytornasztanonc norveg lannyal - mondhatom ritka jo fejek voltak - es azt tanacsoltak, hogy tobbet kene mosolyognunk nekunk magyaroknak, es az utcan setalva nem a foldet nezni, hanem batran elore, a tobbi emberre.
Visszaterve a papucsokra, most, hogy Berkemannek bejottek az orszagba es egyre tobb boltban kinaljak magukat a vasarloknak, talan tobb lany es fiu kap kedvet, hogy vasaroljon. A hab a tortara mar csak az lenne, ha mindezt egy Scholl fapapucsos invazio kovetne es a lanyok eszrevennek, hogy a fatalpuakban milyen formassa valik a labuk.
Innen uzenem minden lanynak, hogy vegye mar eszre egyszer es mindenkorra, hogy kello apoltsaggal es izlesesen oltozkodve, finom modorral teheti magat kivanatossa! Ez az emberi kapcsolataiban sem lehet elhanyagolhato korulmeny. Persze lehet, hogy egy kicsit tul sokat kivanok.
Meg valami. Az egyik francia weboldalon Ugglebo klumpaknak a kepeit lehet latni. Mondhatom, azok a legjobb minoseguek es a legszebbek is. Allitolag Parizsban van egy butik, ahol sokfele szinben lehet kapni(nem mintha ez az informacio a mi szamunkra olyan fontos lenne). Ha nem kukkantottatok volna meg bele nezzetek meg. Csak irjatok be az Ugglebo szot a keresobe es celba ertek.
kicsiszonja Creative Commons License 2003.10.30 0 0 238
kék színűm már van. nem nagyon érdekel, de holnap arra járok, benézek. kíváncsi vagyok, már csak az ára miatt is.
Előzmény: Törölt nick (237)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.30 0 0 237
asszem szombaton, a kvázi munkanapon- egész jó kis kék exercise volt még 1-2 női méretben.
kicsiszonja Creative Commons License 2003.10.30 0 0 236
Ami engem illet, nem nagyon kesergek,:-) a nem megfelelő kínálat olykor dühít, meg az is ha nyakamba veszem a várost, mégsem találok semmit.
deee, bevallhatok valamit??? talán, mert nő vagyok megbocsájtjátok:-) örülök, hogy ritkán látok nőkön:-)))

Ámerikában még nem voltam, de el tudom képzelni, hogy ott sokkal lazábbak az emberek.

"Itt még ránézni sem nagyon merek egy nőre az utcán, olyan megsemmisitő fapofával néznek vissza, ott meg mintha mindenki dumálni akarna!"

Ugyanezt tapasztaltam én is pasikkal. Szerintem az a baj, hogy itt mindenki magábaforduló, bizalmatlan, önbizalomhiányos, tele mindenféle gátlásokkal. S még sorolhatnám.
Sok idő kell, nagyon sok, de talán majd változik a helyzet. Remélem a lányom, már vidámabb környezetben nő fel:-)

Megkérdezhetem, mikor voltál a Kálvin téren? Néhány hete jártam arra, nem láttam semmit.

Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.30 0 0 235
sziasztok,
öröm látni, hogy igy pörög a topik. ne keseregjetek. egy kis fáziskésés mindig volt.
A fatalpúak itt még csak most jönnek be-a sex és new york ban a csajról már kiderült, hogy cipőmániás. Amerikában épp az a vicces, hogy bármit megkérdezhetsz, nem néznek hülyének. Én egyszer vettem a bátorságot, és megkérdeztem egy - egyébként nem túl attraktiv- kiscsajtól, hol vette az exercise-ot? A kérdésen abszolút nem ütközött meg, de elmondta hogy -tv shopból rendelte, és elég nehéz megszokni, de tök jó, mert senkinek nincs ilyen, és én vagyok a huszadik aki megkérdezte hogy honnan van. Itt még ránézni sem nagyon merek egy nőre az utcán, olyan megsemmisitő fapofával néznek vissza, ott meg mintha mindenki dumálni akarna!

Na ennyit az egybesült álmokról. A kálvin téren a templommal szemközt van egy akciós bolt, ott vesztegetik éppen a Pharma mintaboltból (régebben egy sarokkal arrébb) megmaradt fapapucsokat 2000 forintért.

Ezt is nézzétek meg: http://www.hirsch.hu/

További vidám kopogást mindenkinek

biandora

ps: várom a feltöltéseket itt:

http://groups.yahoo.com/group/fapapucs/

kicsiszonja Creative Commons License 2003.10.29 0 0 234
Szia!

"Orulok az optimizmusodnak. Kedvelem azokat az embereket, akikben a valosag lehangolo elmenye nem ver gyokeret, s renduletlenul hisznek egy jobb dologban - legyen az barmi."


Köszi, ez kedves:-) az optimizmusom nem felhőtlen ugyan, de talán mondhatom, hogy alapvetően optimista vagyok.
Egyesek szerint álomvilágban élek, mások szerint még mindig naív vagyok. De hallottam már magamról rosszabbakat is:-))
Bárki bármit mond, meggyőződésem, egy kevéske optimizmus kell, anélkül nem megy.
Most pl. bízom benne, így Európa felé haladva:-))), hogy előbb utóbb itt is természetesnek veszik az emberek a klumpaviselést. Nem lesz csodabogár az, aki klumpában, fapapucsban kopog.
Mert....miért is?
kényelmes (szerintem. erről vannak más vélemények is)
egészséges viselet (nem véletlenül látni az egészségügyiseken)
természetes anyagok felhaszn. készülnek (nem elhanyagolandó, ebben a csupa "mű" világban)
jól néz ki, ami csak hab a tortán:-))) (feltételezve - hozzájutunk szebb darabokhoz is)

Valóban úgy tűnik, nincs "kereslet" a topic iránt, kevesen szólnak hozzá, de szerintem sokan olvassák.
Talán, ha valami cuki, trendi, viseletről cseverésznénk, több sikerre számíthatnánk:-)))
....akkor talán "X" üzletben nem a köv. mondanák az érdeklődésemre:" M.o.-n nem gyártják, külföldről nem érdemes behozni, kereslet hiányában." ....hanem azt, "Milyen méretben, színben rendeljünk? 3 nap múlva itt van".

Jó éjszakát mindenkinek!
Álmodjatok szépeket!:-)

Előzmény: LolekBolek (233)
LolekBolek Creative Commons License 2003.10.29 0 0 233
Kicsiszonja!
Orulok az optimizmusodnak. Kedvelem azokat az embereket, akikben a valosag lehangolo elmenye nem ver gyokeret, s renduletlenul hisznek egy jobb dologban - legyen az barmi.
Eloszor is, Budapesten sajnos mar nem lehet felfedezni olyan boltokat, amelyekben jo minosegu fapapucsokat talalnal. Azokban, amelyekben voltak, mar vagy bezartak vagy leapadt a keszlet. Lasd Fuzio Pharma, Azur vagy eppen a Herbaria az Erzsebet teren.
Masodsorban ez a fajta fapapucsos topik masutt, kulfoldon nepszerubb, itt meg nincs ra "kereslet".
Harmadszor pedig, a kisebbsegek szervezodesenek egyik legalapvetobb sajatossaga, hogy tagjai osszetartanak. Ezert, ha valaki megszolit az utcan es megkerdezi, hogy honnan van a jo kis fapapucsod vagy klumpad, akkor az illeto szemelyben talan szinten egy rajongot fedezhetsz fel, aki hozzad hasonloan ehhez a kisebbseghez tartozik. Legy nyugodt, Amerikaban senki sem kerdezne ezt meg. Es nem azert, mert tudja, hogy mindenhol lehet kapni fapapucsot, hanem azert, mert teljesen termeszetesnek veszi, hogy ilyen mindenkinek van es ez egy jo dolog.
Tudom, hogy a helyzetet ennek ellenere nem fogod maskepp latni, de igy a jo. A divat es a jo izles elobb vagy utobb hozzank is begyuruzik. Csak gyozzuk kivarni. Azert fel a fejjel! - ezt en is tudom, ezert nem is csuggedem.
Előzmény: kicsiszonja (227)
kicsiszonja Creative Commons License 2003.10.27 0 0 232
milyen igazad van!!! nahát, eddig ez eszembe sem jutott!!!!:-)))))
Előzmény: cloggersl (231)
cloggersl Creative Commons License 2003.10.27 0 0 231
Hello Kicsisonja!

Megnyugtatásként közlöm veled és a többiekkel hogy topicot azért olvasom rendszeresen, csak nincs mindig módom válaszolni.

Nos klumpa kérdésben pedig azt mondom neked, hogy amelyik kényelmesebb azt vedd meg.

Jó vásárlást.

Előzmény: kicsiszonja (230)
kicsiszonja Creative Commons License 2003.10.25 0 0 230
tudom a választ. vissazolvastam.
...gáz:-)))
Előzmény: kicsiszonja (229)
kicsiszonja Creative Commons License 2003.10.25 0 0 229
miniszoknya ok., mezitlábasság is nyáron. úgy az igazi.:-))
de most télen???:-))
Fehér Scholl+harisnya???
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.25 0 0 228
Fehér Scholl? Egyszerűen gyönyörű...
Mezítláb hordva, miniszoknyával...nyammm...
Előzmény: kicsiszonja (227)
kicsiszonja Creative Commons License 2003.10.25 0 0 227
Szia Cloggersl!

Te aztán jól eltüntél!!! Örülök, hogy visszatértél a "halódó" topicba.
Sajnos, arra várnunk kell néhány hónapot, hogy újból az utcán villogtassuk fapapucsos, klumpás lábainkat:-))
Látom, ami a vásárlást illeti neked sincsenek jó tapasztalataid....de hogy Berkemannék még csak nem is válaszoltak!!!!:-)
Mindig abban reménykedem, mikor egy-egy új hozzászólást olvasok, talán valaki felfedez egyszer egy jó kis klumpa-lelőhelyet:-) s ott aztán majd kedvemre válogathatok.:-))...merthogy lesz választék. remélem nem röhögtök rajtam:-))))
... most épp klumpára lenne szükségem, sajnos már nem a "megszállotságom" miatt, hanem orvosi rendelvényre. ...deeee olyat szeretnék, ami tetszik is....a fehér Scholl nekem valahogy neeeem....
Ti, hogy vagytok ezzel? Kinek tetszik a fehér Scholl, kinek nem???

szonja

Előzmény: cloggersl (226)
cloggersl Creative Commons License 2003.10.22 0 0 226
Sziasztok!

Nos én is csatlakozom az elöttem szólókhoz azaz nagyonjó dolog klumpába járni. Én ha tehetem akkor csak abbavagyok az utcán. Itthon egy fehér Dr. Schooll's-t használok. Imádom.

Egy érdekes dologot most el
rulok nektek:

Nos egy hónappal ezelött belvárosaban jártam és a Ferenc krt.-n lévő Berkemann boltban is bennt voltam. Természetesen csak Schooll klumpájuk volt, amikor a régi-régi fekete (svéd tipusú) klumpámra mutattam, hogy utcára kellene egy új sötét klumpa, de hát a leleményes magyar eladó egy fehér Scholl-t mutatot. Majd kérdeztem hogy Berkemann van-e ekkor egy 42-es mutatott mikor egy 44-est kértem. Ki akartam próbálni, hogy egyáltalán milyen érzés egy Berkemann-t viselni. Egyszer egy fehér Scholl-t megpróbáltam és nem tetszet majd amikor válogattam a boltban a klumpák között akkor megszeztem azt a párt ami kényelmes és nagyon jó. Lehet hogy a kék Scholl is ilyen lesz mert eddig nem igazán sikerült vele megbarátkoznom. Nos a sikertelen Berkemann próba után irtam egy e-mailt a Berkemenn.hu oldalon lévő cimre de még válaszra sem méltattak.

Én egyszer Ausztriában egy benzinkútnál megáltunk tankolni és ott is lehet klumpát kapni már csak a kamionosok ott szoktak vásárolni.

Lehet hogy januárban mikor holland földre kell mennem majd akkor ott fogom a jövő klumpáimat megvásárolni, mert itthon nincs választék.

A kedvesem (angol tanár egy gimiben) mindig is javasoltam hogy az iskolában klumpába legyen de neki nem tetszik mondta régen. Ma már ott tartunk hogy látja azt hogy klumpában mennyit tudok menni és nem fáj semmim nem fáradok el úgy mint ő. Egyébként ma amikor cipőben járok pedig minőségit veszek már várom hogy haza érjek és a klumpámat felvejhessem. Szerintem egy fél-egy év és ő is klumpában fog járni.

egyébként engem is megnéznek a klumpában az utcán elsődlegesen a lányok néznek meg!! Ez nagyon jó érzés nekem.

Remélem az emberek felvilágosodnak és a divat helyet az egészségük sokkal fontosabb lesz. Nyárom én is láttam egy-egy lányt az utcán aki normál fa papucsot viselt és igen is felfigyeltem rájuk mert jól ált nekik.

Előre a klumpával. Remélem hogy még egy zárt végű (closedback clogs) is lesz a lábamom.

Előzmény: kicsiszonja (225)
kicsiszonja Creative Commons License 2003.10.22 0 0 225
Szia!
Ne légy ennyire pesszimista! szerintem itthon is szívesen viselnék a klumpákat, fapapucsokat.
...csak nem lehet minőségi termékeket kapni.
Nyáron gyakran jártam fapapucsban. megbámulták... nők is. egy esetben meg is kérdezték, hol vettem?
igény lenne rá, csak nincs kínálat....és elfogadható minőség elfogadható áron.

Előzmény: LolekBolek (223)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.22 0 0 224
a viasat3 on megy mostanában a Szex és New York-(Sex and the City) egy elég bugyuta sorozat, de többek között arról hires, hogy főszereplő Sarah Jessica Parker hozta újra divatba a DrScholl fapapucsot- emikor több epizódban is egy rózsaszin antilop exercise-t viselt, az eladások ugrásszerűen megnőttek. Valószinűleg a Scholl nyomhatja Saraht, mert a googlba beirva a Scholl és Sarah szót ugyanazt a cikket dobja fel zambiától a us today-ig!

én nézem nézem a sorozatot, de eddig egyszer sem mutatták a lábát. van valakinek videója?:)

http://www.azcentral.com/home/crafty/0817craftyideas17.html

LolekBolek Creative Commons License 2003.10.22 0 0 223
Sajnos en meglehetosen borusnak latom a honi helyzetet - nem feltetlenul a fapapucsokkal vagy klumpakkal, hanem - a magyar emberek szegenyes es igenytelen oltozkodesi szokasaival kapcsolatban.
Tolunk nyugatra, Nemetorszagtol Amerikaig rengetegen jarnak Scholl fapapucsban vagy faklumpaban. A nyugati oltozkodesi hagyomanyok liberalizalodasaval szemben itthon az embert megnezik az utcan es sokszor mosolyognak is rajta, ha egy izleses klumpaban kopogva setal az utcan, nem is beszelve arrol, ha az jutna eszebe, hogy egy hosszu farmerhoz mezitlab, fapapucsba bujva flangalna. Mellekesen megjegyzem, hogy az utobbi egy evben ket ilyen fazont is lattam a belvarosban - persze kulfoldiek voltak. Valamelyik nap peldaul egy uzletbe tevedve a kirakatban latott fapapucs utan erdeklodtem, es az elado ahelyett, hogy megprobalt volna gyozkodni, gyorsan eltantoritott szandekomtol, s valami mast ajanlott helyette, mondvan a fapapucs mar ugy sincs divatban. Mondanom se kell, ugy fordultam ki a boltbol, hogy azt sem mondtam: fapapucs.
Amit meg lehetett kapni egy ideig es jo minosegben, az a Schollnak a kek szinu faklumpaja volt. Vettem is belole nehanyat, nem mintha mast erdekelt volna - szinte mindig maganyosan arvalkodtak a polcon. Most abban kopogok otthon - a szomszedok legnagyobb oromere. De ha jon a nyar kulfoldrol beszerzek majd ujabbakat, s ezekben kopogva fogom oket tovabb boldogitani.
kicsiszonja Creative Commons License 2003.10.17 0 0 222
nem tévedtél, elszúrtad.
kicsit ügyeskednem kellett nekem is, jobb klikk....de én tanítsalak???:-)))
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.17 0 0 221
..én visz nem látok belőle semmit, aszittem elszúrtam.

kicsiszonja Creative Commons License 2003.10.17 0 0 220
Nahát, épp ilyen fehéret próbáltam 2 hete, szombaton, mint ez a Berkemannos. Tetszett. a kiszolgálás is nagyon kedves, kellemes volt.
...végül mégsem vettem meg.

Biandora, nincs mit köszönnöd.

szonja

Előzmény: Törölt nick (219)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.17 0 0 219
Köszi Szonja, h felhoztad, bár amennyire az a csoport pörög, akár be is szánthatnánk. na mindegy, hátha ezt többen nézik, exkluzive a webshotsrol:









b)

clogsboy Creative Commons License 2003.10.16 0 0 218
Sziasztok!

Sorry! Ide nem tudok képeket tölteni... Biandora oldalára rakosgatok, idő hiányában szép lassan...
ellenben most rendezgetem a képállományomat és mivel 550 Mb-nál tartok azt hiszem lassan egyszerűbb, ha CD-n adom oda mindenkinek :-))

Töltögessetek Ti is Biandorához! Kicsiszonja! Te pedig nézd a postaládád! :-)

Üdv mindenkinek: Clogsboy

kicsiszonja Creative Commons License 2003.10.14 0 0 217
Helló!

De jó, hogy benéztem! Ezt a kellemes meglepetést! Azt hittem, már nem is találom meg a topicot.:-)
Jó lenne, ha aktívabbak lennétek. Fotókat ide is!!!! A szolidabbakból:-)))

szonja

Előzmény: erünniszek (216)
erünniszek Creative Commons License 2003.10.14 0 0 216
Hello!

Nagyon halott ezt a fórum...
Nézzétek Biandra honlapját!!! Ott Toeman néven felraktam egy pár izgalmas képet...
Aki szerint a klumpa egy zárt lábbeli, az inkább ne írjon IQ tesztet...

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.26 0 0 215
A klumpa zárt lábbeli, úgyhogy abból csak akkor kandikálnak ki a lábkörmök, ha az illető már rongyosra használta a surranóját. Ez meg elég gázos...
Előzmény: mrhomály (213)
clogsboy Creative Commons License 2003.09.26 0 0 214
Sziasztok!

Kedves Mr. Homály!
Engem speciel eléggé taszítanak a lakkozott körmök mind kézen, mind pedig lábon. Ez alól mostanában tesznek kivételt a tényleg maximálisan szép formájú és ápolt körmök, amik igényesen vannak kilakkozva.
Sajnos elég nagy hatással volt rám régebben amikor lepattogzozz lakkozásokat láttam nők láb- és kézkörmén. Ezen felül annyira ápolatlan és ronda, eldeformálódott lábujjakat látni még szép lányoknak is, hogy ez nagyon visszavetett az efféle hajlamoktól. Hát ez van :-)

mrhomály Creative Commons License 2003.09.22 0 0 213
Újra írok, sziasztok!
Sok dolgom volt. Mia véleményetek: klumpából előbukkanó vörösre lakkozott lábkörmök. Engem felettébb izgat!
Előzmény: mrhomály (207)
kicsiszonja Creative Commons License 2003.09.12 0 0 212
Sajnos az én első klumpáim már rég a kukában:-))
Mentségül szolgáljon - nem tudhattam, hogy valaha egy klumpás topicba tévedek:-)
Kár, pedig micsoda kincsek birtokában lehetnék most!!

Biandora klumpáit, ha így haladok, talán soha nem fogom látni:-))) lehet csak idő kellene hozzá és kellő kitartás. nekem meg időm sincs, kitartásom is fogytán. már feladtam.

egy két fotót szívesen megnéznék pedig. valami különlegességről van szó? ez a topic már nem bírja el?:-)))

Előzmény: clogsboy (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!