Keresés

Részletes keresés

Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.06 -3 2 18483

A mai világban sz önzetlen segítség nagy kincs úgy gondolom. Azért a szakértő asszony srgítségére Remélem nem lesz szükségem.

Egy kérdésem lenne: gerincsebésztől kell e külön papír hogy nem alkalmas ülőmunkára a gerinc vagy elég a zárójelentés és az ambuláns papírok. 

otthonülő Creative Commons License 2016.09.06 -2 1 18482

Kedves Gellar!

Nem érzem magam célszemélynek, mivel a 18316-os  hozzászólásomban megköszöntem Júlia szakértőasszonynak, hogy önzetlenül, szakmailag kifogástalan fellebbezést írt,  meg is nyertem a II. fokot, és visszakaptam a C2 besorolásomat.

Mindenkinek saját döntése, hogy elfogadja-e a felkínált segítséget.

Szép napot kíván: otthonülő

Előzmény: Gellar (18478)
01andris Creative Commons License 2016.09.06 0 1 18481

Köszönöm a választ.A munkahelyén kérték volna.Neki shuntje van,és a járásában korlátozott.

Akkor hagyom a kártyát.

Előzmény: BJszakért (18470)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 2 18480

Igen az,Ildó66,jól írta le,ezért nem írom ugyanazt mégegyszer.

Tudod,akik már viszonylag rövid idő alatt,8-ad-szor megy,megszokja.

Voltak akiknek tovább kellett menni,rehab,szoc .szakértőkhöz.

Képességvizsgáló gép is volt a helyiségben,de ki volt kapcsolva.

Előzmény: Adrienm79 (18474)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 3 18479

Dehát betegtársról van szó.

Egyébként,a Szakértő asszonnyal,jómagamnak nincsen problémája.

De a fórum is akkor értékes,ha mindenki hozzá tud szólni,kérdezni,informálódni,szerintem.

Előzmény: Gellar (18478)
Gellar Creative Commons License 2016.09.06 -5 0 18478

Elég sajátosan akar segíteni, de ezzel nem kell egyetértened.

 

Azt azonban talán okkal elvárhatnám, hogy akiken segített Júlia, azok bepötyöghetnének pár karaktert köszönetképpen.

Előzmény: Törölt nick (18472)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 1 18477

Kedves waf!Mindenkinek vannak rossz napjaik,a fórum megy tovább.Szomorúan olvasom az írásokat,nem nyilváníthatok véleményt,mert az igazságot nem engedik leírni,csak a gazságokat.Szeretettel:medvegyilkos

Előzmény: words about future (18462)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 1 18476

Kedves mithogyan!Egyszerűbb lenne túltenni  a történéseken.A tüske majd begyógyul idővel.Szeretettel:medvegyilkos

Előzmény: mithogyan (18468)
ildó66 Creative Commons License 2016.09.06 0 4 18475

A vizsgálat előtt be kell adni az összes leletet. Azt áttanulmányozzák, a személyes vizsgálat már másodlagos, a leletekben szereplő betegségek számítanak.

Ráadásul 10 perc alatt megmérik a magasságod, testsúlyod, hajol le, járkálj, van-e valami mondanivalód és kb. ennyi.

Ezért hangsúlyoztunk már többször is azoknak, akik most mennek először vizsgálatra,hogy legyen mindenről lelete, mert az számít.

Előzmény: Adrienm79 (18474)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.06 0 2 18474

10 perc alatt hogy lehet megìtèlni egy ember egèszsègügyi állapotát? Ez most komoly?

Előzmény: Törölt nick (18473)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 2 18473

Ma voltunk f.v-on,időre hívnak,sorszámmal,vizsgálat

10- perc.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 4 18472

Senkit sem szabad bántani , legalább

itt a fórumon netegyük.

Waf is csak segíteni akar,a maga módján.

Előzmény: Gellar (18471)
Gellar Creative Commons License 2016.09.06 -2 3 18471

Szomorúan olvasok vissza, azt az embert kezditek ki, aki a kezdetektől fogva önzetlen segítséget nyújtott mindenkinek, az általa írt fellebbezések által többeknél kategóriaváltás történt pozitív irányba.

 

Van, aki pótolhatatlan, szvsz. Júlia az.

 

Minden többi fórumozó pótolható, jómagam is.

 

Az pedig már kissé unalmas, hogy egyesek a fórum végleges elhagyását lebegtetik egy ideje, legyenek következetesek, az élet megy tovább nélkülük is.

 

Osszatok bátran - kibírom.

BJszakért Creative Commons License 2016.09.06 -4 4 18470

Mások rólad alkotott véleménye nem kell, hogy a te valóságoddá váljon!”
(Les Brown)

 

MEGINT SZEMÉLYESKEDETT 18458 mithogyan, words 18462, EZ gyűlölködő Ági,

de van, akit ez boldogít, tegye hát, ÖNÖK pedig csak biztassák, olvassák, ha ez a lányege ennek a fórumnak, ha nem kell rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértő hiteles tájékoztatása, csak egymást riogatni értelmetlen "képletekkel" és személyeskedésekkel.

 

Nem tudok ezzel foglalkozni, nincs időm erre, nem vagyok pszichiáter, pszichológus. De már nem oly szívesen látogatok ide. Lehet, ez a cél, nem kell a tájékozott, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy, mert akkor még véletlenül az emberek tudni fogják, mit, mikor, hogyan,...és tudatosabbak lesznek az ismeretek birtokában, egy tudatos ember, aki ismeretek birtokában, az pedig nem terelhető, nem irányítható. Ezt akarja elérni itt mindenki?

 

Maradok szakterületemen.

01andris kérdésére:

rokkantsági járadékban részesülő személy nem jogosult rehabilitációs kártyára, hiszen nem rehabilitálható, ÖEK röbb mint 50%, ugye.

Beadhat kérelmet arra, hogy állapítsák meg jogosultságát rehab kártyára, van ilyrn nyomtatvány Rehab Hatóság honlapján, de ezzel egy felülvizsgálatot indít el, és tudjuk, minden felülvizsgálat a veszélyét rejti annak, hogy elveszti, megszüntetik rokkantsági járadékát, mert nem éri el egy újabb, jelenlegi felülvizsgálaton a 80% egészségkárosodás (mások a feltételek, minősítés, tudja9, így megváltozott munkaképességű személyek ellátására lehet jogosult a minősítéstől függően, és HA a jogi feltételeknek megfelel.(2011.évi CXCI.tv.Mmtv)

Email állok rendelkezésre rehab gazd szakértőként szakmai honlapomon található, mert minden eset más, hogy érdemes-e ezt a lépést megtennie, van, amikor igen, van eset, amikor nem, hosszú: http://www.versenykepesseg.eu/

Nincs több időm, mennem kell.

 

Akit érdekel saját esete a felülvizsgálattal  jogorvoslati szakkérdéseivel kapcsolatban, igen, fontos a fellebbezés, kereseti kérelem megfogalmazása, a bizonyítási eljárás, az indítványok,...

bátran keressen rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként, önzetlen tájékoztatást nyújtok szakmai weblapomon lévő elérhetőségeimen szakterületemen (felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogorvoslat), mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, mik a lehetőségei,...a konkrét tények ismeretében a vonatkozó jogszabályok alapján, tájékoztatom, hogy helyesen tudjon dönteni. 

 

Kérésre megfogalmazom a fellebbezést, kereseti kérelmet rehab gazdasági menedzserként, ha van jogalapja. Támogató szakmai segítséget nyújtok.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, e speciális szakterületen átfogó ismeretekkel rendelkező, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Az ismeretek, a nem megfelelő értelmezés, a jogalkalmazás hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete  pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Eddigi megkereséseket köszönöm, a további megkeresésekkel megtisztel, bár többet segíthetnék: http://www.versenykepesseg.eu/

Búcsúzom. Szép hetet

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 0 2 18469

Ha így van , akkor mindenképp indítsd el,

a leszázalékolásod.

Előzmény: Adrienm79 (18466)
mithogyan Creative Commons License 2016.09.05 0 8 18468

Köszönöm Waf és Neked is Ági!

Meg vagyok döbbenve Szakértő Asszony válaszán. Nem értem... és végtelenül szomorú vagyok, mert tényleg csak ismételget és nem az adott témához kapcsolódott a reagálása. Ellenben, ha róla van szó... na mindegy is, hisz' oda is írtam, hogy nem bántásként. Még, hogy én gyűlölködök?! 

A körülményekhez képest minden jót kívánok kedves Sorstársaim!

Előzmény: words about future (18462)
mokuskerek01 Creative Commons License 2016.09.05 0 1 18467

Köszönöm a megtisztelő tájékoztatást.

További szép napot!

Előzmény: BJszakért (18459)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.05 0 2 18466

Sajnos ez a fő betegség 

 Műtét után gerinc váll karfájdalom. Zsibbad a kezem.  Gyenge ügyetlen a kezem.  Érzéketlenségig zsibbad ha fogok valamit 

 Maximum 10 percig tudok ülni.  Öltözni sem tudok egyedül. Emg eng vizsgálattal bizonyított krónikus neurogen károsodás  c5-6  gyöknél 

Azonfelül magasvérnyomás,  spondilózis l4-5,  kevert szorongásos depresszió 

 

Előzmény: Törölt nick (18465)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 0 2 18465

Igen,csak nagyon kevés öeket adnak,

ha nem ez a fő betegséged ,akkor jó eséllyel

indulhatsz neki.

Kérdés az is,hogy a műtétek után,mert állapot

javításának tekintik,milyen tüneteid vannak,főleg

vizsgálatakor.

Előzmény: Adrienm79 (18463)
01andris Creative Commons License 2016.09.05 0 2 18464

Nekem olyan kérdésem lenne,hogy Rokkantsági járadék,esetén(mellé) jár-e rehabilitációs kártya.Válaszokat köszönöm.

 

Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.05 0 2 18463

Én személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi hogy egy éves belül két nyaki gerinc műtéttel százalékoltak e le valakit.  Van három betegség még 

 Üzemorvos szerint alkalmatlan vagyok a munkakörre 

 A rendeletet és törvényt olvastam értem.  

words about future Creative Commons License 2016.09.05 -1 6 18462

Ui:


A jobbító szándékot gyűlöletnek definiálni, összetéveszteni hogyan lehetséges? Mithogyan a Sorstársunk! Ami felemészt, az a közöny, az érzéketlenség, az értetlenség!

 

Fel lehet rakni  giga méretű ismétléseket, jó volna végre meghallgatni, megérteni, miről is van szó tulajdonképpen? 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 -1 3 18461

De ,hát Júlia KÉRLEK ! Mithogyan egyáltalán nem gyűlölködött , főleg nem rengeteget , csupán elmondta a véleményét ...      Személyes ismeretség nélkül honnan tudhatod , hogy ki milyen információra kíváncsi ? A kérdésem csupán kötői !

Előzmény: BJszakért (18459)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 0 2 18460

Csak lényeges állapot javulással tudnak a bizottságok vissza kategorizálni.Ha meg a szakorvosok szerint leírást nyer,hogy állapota stagnál,vagy rosszabbodott ,akkor marad,vagy emelik

az ellátást.Erről ennyit.

Előzmény: BJszakért (18459)
BJszakért Creative Commons License 2016.09.05 -5 2 18459

mithogyan

rengeteg a gyűlölet írásában, ez felemésztheti, az olvasókra sincs jó hatással, sajnálom. A gyűlölet elválaszt, a szeretet összeköt embereket.

"A szeretet olyan fény, amelyet senki nem tud kioltani.” (Karen Hawkins)

 

MI tesszük olyanná a fórumot, amilyen, mint az országot is. Szeretettel, jóindulattal, szolidaritással, megoldások születnek: 

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít nekem, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs)

 

 

Mivel sok olyan személyeskedő információ került fel, amire senki nem kíváncsi, hanem a hasznos információk értékesek, így megismétlem:

Tehát:

Adrienn79

Felkészülten, szakorvosi-, háziorvosi igazolásokkal, jelenlegi állapotáról adja be igényét, az orvosi feltétel vizsgálata után a jogi feltételek fennállását vizsgálja hatóság. Ha elakad (bárki) ügyében felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabos kérdésekben, azok jogorvoslatában, bátran keressen szakmai honlapomon található elérhetőségeken, készséggel, önzetlenül tájékoztatom, eligazodásban segítem, mert az ismeretek hiánya komoly anyagi,... károkat okozhat, fontos a hiteles forrás http://www.versenykepesseg.eu/

 

mókuskerék

Rehab gazdasági menedzser, szakértőként tájékoztatom a 2011.évi CXCI.tv. (Mmtv) értelmében, igen, A rehab hatóság a komplex minősítés során megállapított körülményekre vonatkozóan felülvizsgálatot végez többek között, ha a rehab ellátásban részesülő egészségi állapotában történt a rehabilitációt lehetetlenné tevő tartós rosszabbodás vagy legalább 60 napi egybefüggő keresőképtelenség (táooénz, betegállomány) esetén. (Mmtv.19.§/1/ c) )

Ha bizonyítja, hogy az előbb említett fennáll (szakorvosi-,...), és bizottság ezt véleményezi, akkor súlyosabb minősítést kell szakvéleményezniük, ezáltal magasabb összeget állapíthat meg hivatal. Erre számíthat. Ha nem így véleményezik, akkor  a véleményezésnek megfelelően történik újabb ellátás megállapítása.

 

Kedves Ildo66,

Egyetértek Önnel, a betegség nem választás kérdése. Egyik kedvenc filmemből idézek:

„Nem dönthetünk, elfogadjuk-e az életünket, nincs  választásunk, ránk kényszerítik. De mi dönthetünk, hogyan éljük, vagy hogyan nem. Ez is egy választás. „ ~ Legenda c.film

Örülök, hogy valamikor megismerhettem, segíthettem eligazodni, Ön nagyszerű ember sok szeretettel és a kihívásokat vállalja. Eddigi utam során sok kiváló Emberrel találkoztam. Persze nem eléggé Emberrel is. Elmondhatom: “Ha az életet választod, harcolnod kell a sötétség erői ellen." ~ Jean Vanier

„Sosem az előttünk álló kihívások jelentik a valódi problémát. A probléma az, ha nem hisszük el, hogy le tudjuk küzdeni azokat. A kétségeink, démonjaink, korlátaink legyőzésének kulcsa,  ha bizonyosak vagyunk benne, hogy azt tesszük, amit kell. Ha bizonyosság van bennünk akkor nem csak képesek vagyunk rá, hanem meg is csináljuk.” ~Yehuda Berg

 

Számíthat rám, ahogy eddig. Mint mindenki, aki megkeresésével megtisztelt szakmai honlapomon található elérhetőségeimen, amint van időm, válaszolok, egy napon belül. Ha nem írtam, akkor valamit elírhatott e-mail címemben.

 

Kedves Fórumozók,

Rehab gazdasági menedzser, szakértőként az egészségi állapot "számítási képlettel" nem foglalkoznék,felesleges,a 7/2012.Nefmi r. egy komplex minősítésről szóló VÉGREHAJTÁSI rendelet, amely az azt végző szakértőknek szól, nagyon szubjektív használható, és így matematikailag nem levezethető egy Ember egészségi állapota. Az össz-szervezeti károsodás, amit lát valaki %-os mértékben leírva,  sok tényezős, egészében, összefüggésében kell értelmezni, és mindenki másképpen alkalmazza.

 

Az egészségi állapot függ az egyén egészségkárosodásának jellegétől, mértékétől,hozzáállásától, szakmai munkaképességétől, személyi adittságaitól, szakmai gyakorlatától, motivációjától, életkorától, végzettségétől, képzettségétől, szociális helyzetétől, közvetlenebb és tágabb társadalmi környezetétől, munkaerő-piaci lehetőségétől, és még sorolhatnám, minden ide tartozik, amely a munkaerő-piaci helyzetét befolyásolja.

Ezért komplex, és a véleményezés a szakértői szervtől függ, így a minősítés, amely alapján határozatot hoz hivatal.

 

Mindenkinek:

“Légy hasonló az égen szálló madárhoz…, aki a törékeny
gallyon megpihenve átéli az alatta tátongó mélységet,
mégis vígan énekel, mert bízik szárnyi erejében.”
(Victor Hugo)

 

Akit érdekel saját esete a felülvizsgálattal  jogorvoslati szakkérdéseivel kapcsolatban, igen, fontos a fellebbezés, kereseti kérelem megfogalmazása, a bizonyítási eljárás, az indítványok,...

bátran keressen rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként, önzetlen tájékoztatást nyújtok szakmai weblapomon lévő elérhetőségeimen szakterületemen (felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogorvoslat), mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, mik a lehetőségei,...a konkrét tények ismeretében a vonatkozó jogszabályok alapján, tájékoztatom, hogy helyesen tudjon dönteni. 

 

Kérésre megfogalmazom a fellebbezést, kereseti kérelmet rehab gazdasági menedzserként, ha van jogalapja. Támogató szakmai segítséget nyújtok.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, e speciális szakterületen átfogó ismeretekkel rendelkező, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Az ismeretek, a nem megfelelő értelmezés, a jogalkalmazás hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete  pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Eddigi megkereséseket köszönöm, a további megkeresésekkel megtisztel, bár többet segíthetnék: http://www.versenykepesseg.eu/

Szép hetet

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 -1 4 18458

Kedves waf!

Nehogy már itt hagyd a fórumot ,

szükségünk van a támogatásodra ,

építő jellegűek ,és nem rombolók.

Egyébként,volt itt már tavaly,hasonló

helyzet,akkor is többen elmentek,de

pont azok,akikre lehetett számítani.

Én úgy gondolom ,hogy ha ezen a

fórumon ez tendenciává válik,

akkor azok akiknek érdeke,hogy

semmilyen információ,ami segít

minket,megosztásra,megbeszélésre

kerüljön,lassan ennek a fórumnak

is vége.Mert itt legalább egymásra

tudunk támaszkodni.

Előzmény: words about future (18457)
words about future Creative Commons License 2016.09.05 0 8 18457

Volt anno egy közérdekű kérdésem, választ nem kaptam.
Megismételtem későbbiekben, türelmesen vártam a válaszra -hiába. Semmi indokolás, ami elvárható lett volna. Sorstársak segítettek a kérdés megválaszolásában.
Tudomásul vettem, már nem kérdezek attól, ki nem válaszol.

 

Mindegy volt, hogy régi, vagy új kérdező, nem szelektáltam, kinek válaszolok. Az orvos sem válogat, melyik betegét gyógyítja meg! Ha meg nem segített neki, nem adott gyógyszert, terápiát, akkor milyen alapon kritizálja? Legjobb tudásom szerint, válogatás nélkül válaszoltam. Amit nem tudtam, annak utána kerestem és beidéztem.

 

Lekezelőnek érzem az alapvető dolgokra és a leegyszerűsítésre való állandó, folyamatos hivatkozást. Példákon át, hétköznapi szavakkal minden érthetővé válik, túllihegés, túldimenzionálás nélkül.
A diskurzusok mostanában belemagyarázásra, az eredetitől eltérő megvilágításba, perspektívába kerülnek. Teljesen más optikát kapott az újabban felvetett, megbeszélt téma is! Ismeretlen okból folytonos bírálatra  kerülnek bejegyzéseim. Leírok, beidézek valamely jogszabályt, véleményt, lehetőleg a legújabbakat, kijavításra kerül még az általam idézett vélemény is! Ez így nem folytatható részemről. 

 

Hagyjuk meg a közösség jogát önbecsülésére, ne zúzzuk le önértékelését, hadd mondja el gondját-baját! Itt megértésre, szolidaritásra talál ! Tévedhetünk, hiszen sosem állítottuk magunkról, hogy ez nem lehetséges! Csak ismerjük el hibáinkat, ha túllőttünk a célon. Ez nem vesz el emberi nagyságunkból!

 

Mindezek elmondását a jövőre nézve tartom fontosnak!

 

Megbeszéltük közös dolgainkat, a ránk vonatkozó, életünket érintő problémákat! Tiszta szívvel, lélekkel segítettük egymást.

 

Ezért az itt töltött idő értékes volt, nem veszett kárba! Olvasásra ösztönzött, együtt gondolkodásra késztetett. Tanultunk egymástól, érdekes, értékes, okos emberek véleményét, problémáját, gondjait ismerhettem/ismerhettük meg, akik a nehéz körülmények ellenére is példamutatóan helytállnak az életben, kitartanak, megértik, segítik egymást.

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 0 1 18456

Se, hogy. Még az orvosi papirok áttanulmányozása is szerintem több időt vehetne igénybe. 

Előzmény: Törölt nick (18455)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.04 0 4 18455

A számítás pontosan lett leírva,jó tudni mindenről,

de hogy kinek hogy mit számolnak,azt csak ők tudják.

Sajnos a kormány szerint,még mindig sokan vagyunk.

Egyébként meg 10-perces vizsgálattal hogy lehet szakérteni?

mithogyan Creative Commons License 2016.09.04 -1 6 18454

Kedves Szakértő Asszony!

 

Nem ártana, ha néha kicsit lejjebb is visszaolvasnál, akkor tudnád, hogy WAF betegtársunk kinek és mire válaszolt. A kérdezőnek bírósági szakaszban lévő ügye van, tehát már ismeri a korábbi vizsgálatra, betegségére kapott százalékokat, csak azt nem tudta, hogy az hogyan jött ki. Ezért írta be WAF sorstársunk a képletet.

Nem is értem ez ügyben miért kellene egészében a teljes Mmtv-t és a Nefmi rendeletet összevetni. Egyszerű kérdésre egy egyszerű válasz volt, amit alaposan megbonyolítottál.

Abból viszont én pl. egy mukkot sem értek, amit most itt hirtelen leírtál, ha azt WAF betegtársunknak szántad válaszként. 

Nem bántásként, de már nem először fordul elő, hogy nem az adott folyamatra válaszolsz, hanem kiragadsz a "beszélgetésből" valamit és azt úgy állítod be, mintha teljesen hülyék lennénk hozzá (már elnézést mindenkitől).

Előzmény: BJszakért (18452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!