Keresés

Részletes keresés

KaQukk 1 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 248

Üdv!

 

Én járatni szoktam, addig igazgatom, amíg beindul! Ha leáll akkor kezdem előről!

A lényeg hogy nem kel feladni. Mindenesetre egy jó kompresszoros portalanítás nem árt meg neki.

De biztos lesznek itt még jobbnál jobb ötletek!

Ha mégsem jönne össze akkor valóban ki kel pucolni, szerintem az olajtól WD40 től be fog gyorsulni, ezt onnan tudom hogy a szélkerekem szinte sivított a szárazságtól de egy egy csep olajtól most a 12-őt 2 másodverc alatt letudja!

Jó tisztogatást, nagyító, vékony porecset
Előzmény: KGery26 (247)
KGery26 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 247

Sziasztok örköltem egy majak kakukkos órát voltam vele órásnál azt mondta kicsit be van benn álva az olaj 5000 forintért ki kiszítja ...

lenne valami jó ötetetek hogy tudnám én magam megcsinálni? gondolkoztam VD40 en vagy van itthon zár olajozó spray :) segítségeteket előre is köszönöm

KaQukk 1 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 246

Üdv!

 

Ha van időd rá csukogasd!!

A fulytatóknak bírnia kel a kiképzést, főleg ha Német.

Ezeket az órákat, szerintem évtizedekre tervezték.

Ha viszont többet szeretnél  tudni az ilyen órkról, kérdezd a gyártót.

Készséggel válaszolnak.

Nyelvtudás ma már nem probléma, "webfordito" használatával a neten!

 

http://www.cuckoo-palace.com/?gclid=CMOqnMC_wKwCFWlXmAodg22tqA

 

Én ennyit tudtam segíteni, de hátha valakinek van ilyen típusú órája, és többet tud neked segíteni.

 

Sok sikert az új órához!

Előzmény: snim (245)
snim Creative Commons License 2012.03.01 0 0 245

Köszönöm szépen a segítséget. Csavart nem találtunk a miénken, ez a tologatós fajta. Kikisérleteztük a megfelelő helyet, most pontosan működik.

Itt látszik, hogy ki a profi és ki az amatőr. Nem hittem volna, hogy ilyen könnyen orvosolni lehet a problémát. Azt hittem a belsejében kell majd valamit állítani, azt nem vállaltam volna.

Még egy kérdésem lenne. A kakukk ajtaját egy kis karral be lehet zárni. Gondolom ezt éjszakára találták ki, hogy az alvókat ne zavarja. Nálunk a konyhán van, úgyhony nem zavar. Viszont azért érdekelne, hogy bezárjam éjjelre vagy ne zárjam? Melyik a jobb megoldás? Laikusként úgy gondolnám, hogy minél kevesebbet kakukkol, annál később megy tönkre. Viszont nem biztos, hogy jót tesz neki, ha minden este úgymond beleszólok a működésébe.

Gondolom ez megint egy fura kérdés lett, de az ember úgy tanul, ha kérdez.

KaQukk 1 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 244

Üdv!

 

Köszönöm a kiigazítást!

Ezt nagyon elírtam.

Valóban ez csak fizika, ha hosszabb az inga út, vagyis az inga  kitérése, akkor lassul az óra.

Előzmény: PETYUS (243)
PETYUS Creative Commons License 2012.03.01 0 0 243

Ha lassú az óra, akkor nem lassítani kell, hanem gyorsítani. Legalábbis szerintem.

Előzmény: KaQukk 1 (242)
KaQukk 1 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 242

Udv!

 

A problémát az ingával lehet orvosolni.

Az inga alján kel leni valamijen csavarnak, persze tudni kéne hogy, hogy néz ki, mert lehet hogy tologatni kel a karján az inga lencsét, ezekszerint lejjebb.

A lényeg, ha az inga lencséjét minél lejjebb engeded annál lassabb lesz, és ez fordítva is igaz.

Lehetséges hogy túl magasan van az inga lencséje.

Jó próbálkozást!

Előzmény: snim (241)
snim Creative Commons License 2012.02.29 0 0 241

Sziasztok!

 

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert segítségre lenne szükségem.

Régi vágyam volt már egy kakukkos óra, most a páromtól kaptam egyet. Üzletbe vette, tehát új, nem használt. Az a problémánk vele, hogy piszok sokat késik. Este beállítottam pontosra, reggel már 20 perc késése volt. Mivel soha nem volt még ilyen óránk, és nem értünk hozzá, ezért írok most ide. Tudunk ezzel a problémával kezdeni valamit házilag, vagy kénytelenek leszünk óráshoz vinni? A válaszokat előre is köszönöm.

KaQukk 1 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 240

Szia!

 

Rendben, várom!

Most ép az őzfejeset járatom, de nagyon süvített a szélkereke, ezért egy kis műszerolajat adtam neki. Ettől viszont most úgy kakukkol, és üt mintha ricinus olajat kapott volna!

Még csak egy sípja van, a másik konzoljait kiegyengettem, és az ütést is optimalizáltam, mert nagyon elvolt hajlítva. Mostmár megoldódott a feles ütése is, mivel eleinte nem reagált csak az óra ütésekor.

Lehet hogy nagyon piszkos volt, mert mostmár megfelelően üti az időpontokat.

Előzmény: bmwr12 (235)
bmwr12 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 239

Szia !

Igazán kedves arca van !

Előzmény: örihari (238)
örihari Creative Commons License 2012.02.23 0 0 238

 

Most sikerült feltenni.

örihari Creative Commons License 2012.02.23 0 0 237

Üdv.

Egy orosz kakukkosóra új dizájnal.

örihari Creative Commons License 2012.02.23 0 0 236

Üdv.

Örülök ennek a fórumnak.Én is egy lepusztult orosz kakukkost vettem kezelésbe.Az előlapját már nem tudtam eredeti állapotába hozni,ezért újat készítettem a régi előlapból.

bmwr12 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 235

Szia !

Ha találkozok ilyennel szólok.

Előzmény: KaQukk 1 (233)
örihari Creative Commons License 2012.02.22 0 0 234

Üdv!

Hasonló probémám volt. Az idők folyamán a sípszáj kis táglalap alakú terelőlemeze szétszáradás miatt elmozdulhat.Én óvatosan lefeszegettem- pár csepp víz oldja az enyvet.

Utána pálma fix-el visszaragasztottam,közben fujkáltam,hogy meg legyen ajó pozició.

Előzmény: Bundás86 (1)
KaQukk 1 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 233

Bocs, de a kép lemaradt.Szóval ilyen típusú az óra!

Előzmény: bmwr12 (230)
KaQukk 1 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 232

Erről a típusról lenne szó. Schwarzwaldi kakukkosra tetődíszt, és inga! A felfogató szemek közötti távolság 170 mm-re vannak egymástól. Egyenlőre Fotó nyomtatóval elkészíttetem, és ráragasztom egy karton lapra, majd ezt helyezem rá! Jobb híjján.

Előzmény: bmwr12 (230)
KaQukk 1 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 231

Üdv!

 

Akkor ez nem egy mezei Kakukkos óra szerkezet!

Nem is gondoltam volna, hegy ennyi aprólékos macera van vele.

 

További jó hangolást!

 

Estleg a Svarcwaldi kakukkos órához említett tetődíszben, és ingával kapcsolatban tudnál e valami bíztatót mondani?

Előzmény: bmwr12 (230)
bmwr12 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 230

Szia !

Még nem szántam rá magam.

Az ütés sebességét lelassítottam,  az erősségét szabályoztam, de nem vagyok megelégedve vele. Vettem kalapácsokat (jó magas betéttel), csere után tán tetszetősebb lesz.

Üzemel kitartóan, a tisztítást alaposan átgondolom............

Előzmény: KaQukk 1 (229)
KaQukk 1 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 229

Üdv!

Mi a helyzet a JANTAR-ral, sikerült kipucolni, beüzemelni?

Előzmény: bmwr12 (197)
KaQukk 1 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 228

Üdv!

 

Örülök neki, hogy sikerült!

 

Ezek szerint ez az első kakukkos órád?

További jó gyűjtést kívánok.

Előzmény: riddick85 (227)
riddick85 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 227

Köszi a tanácsot.

Igazgattam a pozición és most már jár rendesen.

Mégegyszer köszi.

Előzmény: KaQukk 1 (225)
davidbence91 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 226

Üdv!

Én a kitisztítást, és újrabeállítást javaslom.

Előzmény: riddick85 (224)
KaQukk 1 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 225

Üdv!, a kakukkosok között!

 

Nem biztos hogy ez a járható út, de hátha segít!

 

Ezek az órák igen szeszélyesek.

 

Nekem van olyan órám ami csak jobbra mozdítva működik, a másik pedig az alját a függőlegestől 2 centire kiemelve működik.

A lényeg hogy fínoman tized miliméterenként kel mozgatni, és figyelni, halgatni az óra hangját.

Pepecs munka de egyszer valamijen pozicióban beindul, és akkor így kell járatni napokon át.

Ezalatt mondhatni hogy öntisztítást is végez.

Ezt onnan tudom, hogy az első órám ugyan ezt produkálta. Miután sikerült megtalálni a kellő pozíciót, beindult.

A sok portol szinte hangtalanul járt, most pedig éjjel már szinte elviselhetetlenül kaklapál!

 

Jó próbálkozást!

Előzmény: riddick85 (224)
riddick85 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 224

Most vettem egy régi kakukkos órát,feltettem a falra,elindítom az ingát,de rövididő múlva mindig megáll.

Mi a probléma,lássatok el tanácssal.

Kezdő vagyok ehez az órához.

KaQukk 1 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 223

Üdv!

Köszönöm a képeket, és a segítséget.

Közben megrajzoltam, és csináltam fujtatót, a saját rajzom alapján, és működik!

Előzmény: davidbence91 (222)
davidbence91 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 222

 Itt vannak a képek. Gyurmám, és hasonló anyagom nincs itthon. Egyébként az anyaga szerintem réz, és könnyen megrajzolható a minta, nem macerás.

Előzmény: KaQukk 1 (221)
KaQukk 1 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 221

Üdv!

 

Mivel neked van eredeti ingád ehhez a típushoz, a következő két kérésem lenne.

 

Az egyik, fotózd le légyszíves a lehető legjobb minőségben, és a leg közelebbről. előröl, hátulról és oldalról!

 

A másik már macerásabb!

Ha van művész agyagod, vagy gyurmád," az agyagot, és a gyurmát jól meg kell dolgozni, hogy kellően képlékeny és lágy legyen". Ekkor ebből megfelelő méretű és vastagságú sík darabot készíts.

Majd az ingát egyenletesen belenyomva , mondjuk egy akkora falappal  ami az inga tartó fülek közé befér, egyenletes erővel finoman lenyomatot kéne készíteni. Majd ezt a lenyomatot valamivel körbefogva, vagy egy akkora edénybe amibe belefér( margarinos doboz, konzervdoboz, stb) belehelyezve ki kellene önteni folyékony gipsszel. És ezt a megkötött gipsz lenyomatot kéne eljuttatni hozzám, persze törésbiztos csomagolásban.

 

De csak akkor ha hajlandó vagy erre!

 

Így lehetne az inga lencsét pótólni

davidbence91 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 220

Sikerült már tökéletesen működő fújtatót csinálni? Ha igen, akkor milyen anyagot (papírt, bőrt, stb.) használtál? Nekem is vannak még kakukkosok félretéve, amiket alkatrész forrásnak használok, mert abból a típusból már van 4 működő. Az első kakukkoshoz gratula, ez a típus egy ritkább darab. Én itt tartok:

 + a múlkor megosztott schwarzwaldi. Némelyiknek még hiányzik az ingája. A fehérnek az eredeti típusú piros-fehér súlya, de szerkezetileg mindegyik működik. A sípok állapota változó, van amelyik nagyon jó, sőt jobb mint új korában, de van amelyik viszonylag halk.

Előzmény: KaQukk 1 (219)
KaQukk 1 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 219

Üdv!

13 kakukkos órám van, ebből 1 schwarzwaldi. aminek hiányzik a képen látható tetődísze, és a tölgyfalevelű  ingálya, de különben működik.

A képen látható a legelső szerzeményem, nem kakukkolt , de mostmár tökéletes. A többi hiányos de működik, illetve egy Clement-gát töréses. Most egyenként próbálom őket hejre hozni.

Sok a síp, és fujtató hibás , vagy hiányos darab. Ezért kértem a szabás mintát is, de nem sokra jutottam vele.Akár hogy hajtogattam nem adta ki a megfelelő alkzatot! Szerintem az eredeti fújtató bőr egy darabból van kivágva, ezért készítettem ezt a rajzot.

Ezt rá lehet ragasztani a két darab fa testre. A szaggatott vonalaknál meg kel hajtogatni, és már kész is.

A széleknél lévő keskeny részt pedig rá kel ragasztani a fa lapokra.

Előzmény: davidbence91 (218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!