Keresés

Részletes keresés

High-8 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 10586

Gyémántvadászok vagy másik címmel Mindent bele,fiúk verzió is vágott,a Vicos Gyémántvadászok hosszabb jóval de az is vágott,Banán Joe-t nem írtam így egyértelműen nem vágott

Előzmény: Carina_S (10584)
High-8 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 10585

szerintem egyértelműen leírtam,hogy ez a teljes lista,Bűnvadászok nélkül mert az eredeti vhs-es verzióban benne van a dvd-ből hiányzó pár mp-es jelenet.

Előzmény: Carina_S (10584)
Carina_S Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10584

Mondd High-8, szerinted amit írtál a High-8 (10552)-ben a vágott filmek listájáról, az a teljes lista, vagy csak a nagyközönség által széles körben ismert legismertebb filmek skálájából való.

 

Ott ezt a listát írtad ki erre:>>

Én a vízilovakkal vagyok
Mindent bele, fiúk!
Bosszú El Pasóban
Akik csizmában halnak meg
Az angyalok is babot esznek
Az ördög jobb és bal keze 2
Hannibal
Killer Kid
Seriff és az idegenek
Nincs bocsánat kb 40mp
Bűnvadászok kb.2mp
és megint dühbe jövünk kb. 10mp

 

Konkrétan az zavar, hogy az olyan filmekről, mint pl. a Banános Joe, vagy Kincsvadászok Amazóniában c. filmek vágottak-e, vagy sem. (Nem a Kincsvadászok Amazóniában filmnek a másik címe a Mindent bele, fiúk!, és akkor ez is vágott, vagy pedig azért van két címe, mert a másik cím alatt őrizték meg a vágatlan eredetit?) <<(Bár nem hiszem ugyan, csak épp nem vagyok benne biztos, merthogy ezt inkább nem tudom... ..)

A Banános Joe filmről viszont ilyen irányban nem tudok semmit, de ahogy végignéztem többször is, azon mintha nem látszana sehol sem vágás okozta apró ugrás a jelenetek között. Akkor remélhetem, hogy ez a vágatlan, amit a TV-ből vettem fel?

 

És ami többi filmek nekem megvannak a TV-ből VHS-re vagy DVD-re felvettek listájában, azok közül amit Te eredeti vágatlanoknak tudsz, azok csak az olasz filmgyári mester-kópiákon vágatlanok, vagy a Magyarországon TV-adásba ment filmváltozatoknál is az eredetiek?? <--- (Csak mert Bud S. -- Terence H.-éknek több filmjükből is sokféle kópia maradt fenn, és ezt az infót meg mindegyikről nem tudhatom.)

 

Előzmény: Carina_S (10580)

Előzmény: High-8 (10552)

Előzmény: High-8 (10578)
Carina_S Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10583

Ebből viszont kihagytam a Kincsvadászok Amazóniában filmet, mert nem tudom, hogy vágott vagy vágatlan-e a TV-ből felvett filmváltozat.

 

Ha vágott, akkor nem számolom bele, ha vágatlan, akkor beleszámolom, és akkor össz.: 24 filmem van.

 

Vagy ne legyek ennyire szigorú, és örüljek neki, hogy ha vágottban is, de mégiscsak megvan?? :)

 

Előzmény: Carina_S (10582)
Carina_S Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10582

De ebbe beleszámoltam a Kincs, ami nincs vágott, és vágatlan változatát is. Ha tehát csak a filmcímeket nézzük, össz.: 23 film van meg tőlük nekem.

 

Előzmény: Carina_S (10581)
Carina_S Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10581

Ez mindösszesen, ha az összes felsorolt filmemet vesszük, ami nekem megvan, az 24 db. filmprodukció.

 

Előzmény: Carina_S (10580)
Carina_S Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10580

És most jutott eszembe, hogy a "VHS-kazettán (TV-ből felvett film):"-kategóriából kifelejtettem még egyet, ami megvan, ez pedig a Nyomás utána! c. film.

 

Így a teljes lista (ebből a kategóriából):>>

 

VHS-kazettán (TV-ből felvett film):

Ötfős hadsereg

Isten megbocsát, én nem!

Aranyeső Yuccában (vágott)

Az ördög jobb és bal keze (1.)

Az ördög jöbb és bal keze 2.

Kincsvadászok Amazóniában

Mindent bele, fiúk!

Banános Joe

Vadnyugati Casanova

Nyomás utána!

Seriff az égből

A Seriff és az idegenek

Én a vízilovakkal vagyok

Nincs kettő négy nélkül

 

Vagyis ilyen formában összesen 14 film van meg.

Előzmény: Carina_S (10577)
elemenop Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10579

A krónikák könyv fent van a hub-on? fényképezett is jó.

High-8 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10578

nekem az összes eredeti hivatalosan megjelent dvd megvan,kivéve az extralarge I sorozatot mert azon az "újabb" szerintem rosszabb Kránitzos szinkron van így azokat megcsináltattam szebb képpel eredeti Kránitzzal illetve több vágatlan eredeti képarányú felújított képpel rendelkező külföldi dvd-m van eredeti szinkronnal illesztve.

 

hivatalosan megjelent eredeti vhs-kből pedig 4db hiányzik azokra vadászom:)

 

 

Előzmény: Carina_S (10576)
Carina_S Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10577

Tartalomkiegészítés:>>

 

A "VHS-kazettán (TV-ből felvett film):"-kategóriából kifeljtettem a Banános Joe-t és az Ötfős hadsereg-et.

 

 

Így a teljes lista (ebből a kategóriából):>>

 

VHS-kazettán (TV-ből felvett film):

Ötfős hadsereg

Isten megbocsát, én nem!

Aranyeső Yuccában (vágott)

Az ördög jobb és bal keze (1.)

Az ördög jöbb és bal keze 2.

Kincsvadászok Amazóniában

Mindent bele, fiúk!

Banános Joe

Vadnyugati Casanova

Seriff az égből

A Seriff és az idegenek

Én a vízilovakkal vagyok

Nincs kettő négy nélkül

Előzmény: Carina_S (10576)
Carina_S Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10576

Neked mekkora film-készleted van Bud Spencer -- Terence Hill filmekból?

 

Ami az én film-készletemet illeti, az kb. 20 film-DVD, aminek úgy kb. a 90%-a az ami Bud Spencer -- Terence Hill filmprodukció. A legtöbbje bolti film-DVD (ezek közül a vágottak majd' mind RTLClub-os filmváltozatok), de vannak olyanok is közöttük, amelyek a YouTube-ról letöltött és DVD-re kiírt majd lezárt, vagy pedig szintén a YouTube-ról letöltött vágott, de azután a hiányzó részletek pótlásával (vissza-vágással, helyesebben szólva: vissza-illesztéssel) kiegészített, azután DVD-re így kiírt, és aztán lezárt film-DVD-k, ill. még vannak az asztali DVD-VHS video-combóval a TV-ből a DVD-re felvett, és a legvégén szintén lezárt film-DVD-k is. Azután vannak még VHS-kazettáim is, részben a TV-ből felvett, részben pedig a film-DVD-kről átmásolt film-tartalmakkal. ((Bolti VHS-kazettám (legalábbis Bud Spencer -- Terence Hill filmekkel) sajnos nincsen.))

 

Bolti DVD-n:

A kalózok háborúja

Akik csizmában halnak meg

Bunyó karácsonyig

Az ördög jobb és bal keze (1.)

Különben dühbe jövünk

Kincs, ami nincs (vágott)

És megint dühbe jövünk

Én a vízilovakkal vagyok

Piedone a zsaru

Piedone Hong Kongban

Piedone Afrikában

Piedone Egyiptomban

Óriási nyomozó (1. Egy különös biztosítás)

Óriási nyomozó (2. A hamisítvány)

Zsoldoskatona

 

Saját írású DVD-n (vágottból pótlással helyreállított vágatlan film):

Kincs, ami nincs (vágatlan)

 

Saját írású DVD-n (TV-ből felvett film):

Az ördög jobb és bal keze 2.

 

VHS-kazettán (flm-DVD-ről átmásolt film):

Kincs, ami nincs (vágatlan)

Különben dühbe jövünk

És megint dühbe jövünk

Én a vízilovakkal vagyok

 

VHS-kazettán (TV-ből felvett film):

Isten megbocsát, én nem!

Aranyeső Yuccában (vágott)

Az ördög jobb és bal keze (1.)

Az ördög jöbb és bal keze 2.Kincsvadászok Amazóniában

Mindent bele, fiúk!

Vadnyugati Casanova

Seriff az égből

A Seriff és az idegenek

Én a vízilovakkal vagyok

Nincs kettő négy nélkül

 

((Hát ami nincsen benne a felsorolásban, az bizony nincsen meg. Így hát azok közül sokat még keresek... !))

Előzmény: High-8 (10575)
High-8 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 10575

ha vannak régi kazettáik hátha találsz:)

Előzmény: Carina_S (10574)
Carina_S Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10574

Szia!

 

Köszi a választ!

Videotékákat én is tudok, pl. egyet Nyíregyházán a Nyírfa áruház mögötti sétálóutcában. Inkább azt az ötletet üdvözölném a filmszakma részéről, ha rájönnének, hogy ebből is érdemes lenne olyan online videofilm-antikváriumokat létrehozni, amelyik az eredetiket(!) részesítené túlnyomórészt előnyben (mint ahogyan a könyvantikváriumokból már min. kettő is van ilyen online az országban).

 

Előzmény: High-8 (10573)
High-8 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10573

eredeti vhs-t már természetesen csak használtan netes apróhirdetéses portálokon tudsz venni, videótékákból nagyon kevés maradt,meg talán könyvtárakban találhatsz még párat

Előzmény: Carina_S (10570)
Carina_S Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10572

Amikor ugyanis gyengébb a TV-csatornák film-kínálata (nálunk a nemzeti adók közül az M1, M2, DUNA, DUNAWORLD, a tipikus filmcsatornák közül a FILM+, FILM+2, FILMMania, FILMCafe, RTLClub, TV2, meg még egy sor külföldi TV-csatornát lehet fogni kábeltévés rendszerben, de hát ezeken ritkán adnak igazán kiemelkedően jó filmeket, talán még leginkább a "FILM+2"-n, a "FILM+"-on, és a "FILMMania"-n még a leginkább, de Bud Spencer-Terence Hill filmeket ott is csak bizonyos heteken adnak sűrűbben (egy héten többször is), máskor meg alig-alig, vagy éppen egyáltalán nem), olyankor általában a saját DVD-immel vagy VHS-eimmel dobom fel magamnak a "műsort", hogy ilyenkor is lehessen valamit nézni... . Ezek java része Bud Spencer-Terence Hill film, mert nagyon nagy rajongójuk vagyok (de ezeken kívül persze, a minél színesebb skála kedvéért, azért többé-kevésbé akadnak közöttük Jean-Paul Belmondo, Luis de Funes főszereplésével forgatott filmek, sőt Columbo-epizódok is)!!!

 

Sajnos az M3 retrócsatorna nálunk nem fogható! :(

 

Carina_S Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10571

Ja, és azt elfelejtettem hozzátenni, hogy elsősorban valamilyen online, tehát internetes rendelési lehetőségekkel rendelkező film-antikváriumra gondoltam.

 

Előzmény: Carina_S (10570)
Carina_S Creative Commons License 2015.03.29 0 0 10570

Egy filmekkel kapcsolatos kérdés: Könyvantikváriumban már legalább kettőt találtam az interneten ("Antikvarium.hu", "Bookline-Shopline"). Mit gondoltok, van-e ebben az országban olyan antikvárium, amely ehhez hasonlóan, de az árucikkek terén ettől eltérően nem könyveket, hanem használt, de jó állapotú DVD,- és VHS-filmeket hajlandó forgalmazni (tehát valamilyen film-antikvárium), és amelyben lehetőség szerint a vágatlan, eredeti filmek vannak többségben, a megvágott, és manipulált változatokkal szemben???

 

Nem tudom hogy van-e, de mindenesetre biztosan sokak régi igénye teljesülhetne, ha létezne ilyen film-antikvárium!

 

Carina_S Creative Commons License 2015.03.29 0 0 10569

Egy élet munkájával, és a jótékonykodásával kiérdemelt kitüntetés ez.

 

Gratuláljunk Carlo Pedersoli mesternek a méltán megérdemelt kitüntetéséért!

 

Előzmény: stevebi (10568)
stevebi Creative Commons License 2015.03.27 0 0 10568

Kitüntetést kapott Nápoly büszkesége

A mai napon kitüntetést vehetett át Bud Spencer. Nápoly város polgármestere adta át az érmet, elismerve ezzel a legendás színész karrierjét. A város tiszteleg nagyjai előtt, különösen Carlo Pedersoli előtt, aki sokat tett Nápolyért. Interjúiban, tévés nyilatkozataiban sosem[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Carina_S Creative Commons License 2015.03.26 0 0 10567

Egyébként ahogy Bud filmjeit már nagyon-nagyon sok éve nézegetem, azok aszerint, hogy melyik szereplőgárdával játszik együtt, meg aszerint is, hogy milyen témákat hoz vele terítékre, azok több egymástól többé-kevésbé különálló kategóriára bonthatóak:

 

-- a Piedone sorozat egy külön sorozatnak készült;

-- aztán vannak azok, amelyekben a szerencsejáték, a manipulált lóversenyek, meg a kisebb-nagyobb stiklik, csalások felelősei vannak kifigurázva (Kincs, ami nincs (itt a kétféle bandát figurázza ki, a végén mind rács mögé kerülnek!); Bűnvadászok; Szuperhekusok; Nyomás, utána!; És megint dühbe jövünk;

-- azután megint más filmjeiben a fejlődő trópusi országokban zajló különféle visszaéléseket mutatja be (Én a vízilovakkal vagyok (illegális állatkereskedelem); Mindent bele, fiúk! (illegális gyémántkereskedelem););

 

-- megint más filmjeiben olyan megállíthatatlan nyomozót alakít, aki a felsőbb körök nagyhatalmú főbűnöseit juttatja sorra rács mögé (Óriási nyomozó; Extralarge; Őrangyalok;);

-- aztán persze a western-filmek, de ez megint külön kategória (ezeknél itt valamivel nagyobb az nagyobb az időrendbeli szórás, mint a többinél);

 

De ettől függetlenül mindet szívesen nézem meg, mert mindegyik érdekes történetekről szól, és mind jól sikerült filmek. (Sokból DVD-m és/vagy VHS-em is van, bár ez a sorozat nálam eléggé hiányos.)

 

((A sikere minden filmjénél abban áll, hogy mindig az igazság oldalán álló szereplőket alakít.))

 

Carina_S Creative Commons License 2015.03.26 0 0 10566

((Csak így zárójelben szúrom közbe: Nemrég kissé csalódottan fedeztem fel Bud Spencer filmjeivel kapcsolatban, hogy az RTV részletes műsorújság hasábjain -- nem nyomdahibából, hanem sajnos sokkal inkább már valószínűleg szerkesztői figyelmetlenségből -- az Őrangyalok sorozat minden epizódját hétről hétre így címkézik meg : "Őrangyalok, Fsz.: Bud, Spencer, Terence Hill". Még véletlenül sem Philip Michael Thomas neve szerepel Bud Spencer neve mellett! Annyira együgyű lenne az újságszerkesztő, hogy ha már a legtöbb filmben Bud és és Terence Hill neve szerepel, akkor puszta megszokásból ide is Terence Hill nevét kellett beraknia??! Hiába, az oda nem figyelés... .. ! Pedig hát ilyen nagy filmsztárok neveire jobban is odafigyelhetnének, hogy kit és hova írnak be, nemde?!!! :( ))

Carina_S Creative Commons License 2015.03.26 0 0 10565

És mondd csak, végeredményben akkor az RTLClub-os vágott filmváltozatot ők (azaz az RTLClub) az angoloktól majmolták le és ők is külön maguknak, de angol mintára szintén megvágták, vagy pedig ezt a vágott változatot egy az egyben megvásárolták az angoloktól, és utána meg már csak átszinkronizálták magyarra??? Mert ez a másik vágott változat (azaz az RTLClub-os film), és ugyanaz a jelenet hiányzik ebből is (amikor sírt ásnak).

 

Előzmény: atazs (10560)
High-8 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10564

moképes vagy warneres különben dühbe jövünk?

Előzmény: totrpa (10561)
High-8 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10563

javítom magam mert a VHS-en a bűnvadászok vágatlan szóval ez a pontos teljes lista amikben van valamilyen vágás

 

Én a vízilovakkal vagyok

Mindent bele, fiúk!

Bosszú El Pasóban

Akik csizmában halnak meg

Az angyalok is babot esznek

Az ördög jobb és bal keze 2

Hannibal

Killer Kid

Seriff és az idegenek 

Nincs bocsánat kb 40mp

és megint dühbe jövünk kb. 10mp

Előzmény: High-8 (10552)
High-8 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10562

az Mtv anno vágatlanul adta le és az egyetlen megjelent hivatalos intercomos VHS-en is vágatlanul van a kincs ami nincs

 

ATAZS seriff és az idegenekben kimaradt jelent többek között mikor Bud megtalálja fekve a kisgyereket,mikulásos jelenetre is emlékszem,ez is pár perces rész csak

Előzmény: Carina_S (10558)
totrpa Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10561

Kedves Fórumozók!

 

Eladóvá vált néhány Bud Spencer és Terence Hill vhs filmek.

Mindegyik eredeti tokkal és borítóval rendelkezik, nagyon szívesen küldök róluk képeket.

 

 

Kincs ami nincs

És megint dühbe jövünk

Ördög jobb és balkeze 1-2

Különben dühbe jövünk

Mr Milliárd

 

Érd:totrpa@freemail.hu

atazs Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10560

Igen, megtaláltam 

 

A filmnek forgalomba került egy „kontinentális” és egy „angolszász” kópiája, utóbbi rövidebb, nem tartalmazza azt a jelentetet, amikor Alan és Charlie a pálmafák mellett kutat a kincs után, de csak két korábbi kincsvadász sírját találják meg (a kalózok első megverése és a páncélautós jelenet között).[2]

Magyarországon forgalomba került változatok:

  • Mokép-féle kópia: teljes hosszában tartalmazza a filmet, viszont az elején felcserélték a főcímzenét Alan és Brady beszélgetésével (az eredeti változatban előbb van a beszélgetés, utána a főcím), a stáblista pedig magyarul van kiírva. A végén a szöveget, amelyben a film készítői köszönetet mondanak a szigetlakóknak, narrátor olvassa fel, miközben a kép elsötétül (az eredetiben kimerevített kép előtt van kiírva a szöveg). Képarány 4:3 (teljes). Így mutatták be 1984-ben a mozikban és ezt adta 1990. március 17-én az MTV, valamint 1997. augusztus 6-án a TV3 is.
  • VHS-kiadás (Intercom): az első jelenet és a főcím eredeti sorrendben, idegen nyelvű stáblista (a szinkron azonban eredeti, így elmarad a Magyarországon szokásos stáblista-olvasás), teljes hossz, a végén a felolvasott szöveg alatt az eredeti kiírás is látszik, 4:3 képarány.
  • vágott kópia (1.): az első jelenet és a főcím eredeti sorrendben, angol nyelvű stáblista, vágott verzió („sírásós” jelenet nélkül), a végén a felolvasott szöveg alatt az eredeti kiírás is látszik, 16:9 képarány (alul-felül levágva). Az RTL Klub sugározta korábban és így jelent meg DVD-n.
  • vágott kópia (2.): nagyrészt egyezik az előbbivel, de a stáblista olaszul van kiírva, a képminőség pedig lényegesen jobb (élesebb kép).
  • Blu-ray kiadás: 102 perces változat. Képarány 16:9. A film tartalmazza azt a jelentetet, amikor Alan és Charlie a pálmafák mellett kutat a kincs után, de csak két korábbi kincsvadász sírját találják meg (a kalózok első megverése és a páncélautós jelenet között). A film elején és végén a stáblista olasz nyelvű, a film végén a készítők köszönetet mondanak a szigetlakóknak. A blu-ray kiadáson a magyar 2.0-ás, az angol 2.0-ás sztereo szinkronhangú, az olasz 5.1-es térhatású szinkron. Az olasz hang a blu-ray kiadáson egy utószinkronos változat, nem a színészek eredeti hangja hallható. Ezért Bud Spencer saját hangjával készült egy riport, amely felkerült erre a kiadásra. A blu-ray-t 2012. november 27-én adták ki a Wiamfilm Kft gondozásában.
Előzmény: atazs (10559)
atazs Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10559

Én azt hallottam hogy még nagyon régen, a 90es években adták vágatlanul a Duna TVn vagy az M1-en, már nemtudom. 

Előzmény: Carina_S (10558)
Carina_S Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10558

Értem. Tehát akkor csak azok számítanak bele a vágatlan filmek közé, amelyeknek még megvan, vagy legalábbis megvolt a vágatlan kópiájukból legalább egy is, vagy a vágatlan eredetijük.

 

És viszont akkor azoknak a vágatlanja csak a VHS-en van meg, amelyekről azt írod hogy "a fellelhető kópiák egyikén se adták ki vágatlanul"? Csak azért kérdem, mert a filmgyárakban a celluloidot is meg szokták őrizni, nem csak a VHS-t.

 

Akkor viszont meg én nem találkoztam még eddig sehol sem a Kincs, ami nincs vágatlan VHS-ével sem, és a TV-ben leadottal sem, mert amikor és ahányszor mostanában leadták a TV-ben, legalábbis ahol és ahányszor én láttam, abban egyben sem volt benne a sírásós jelenet, tehát ott én a vágottat láttam. Mondd, Te melyik csatornán láttad a vágatlant és mikor? Nálam a FilmMániát, a FILM+-t, a FILM+2-t, az RTLClub-ot, meg a TV2-t lehet fogni, meg persze a nemzetinek számító DUNA, DUNAWORLD, M1, M2 csatornákat (az M3-at sajnos nem). Amink van, az kábeltévé!

 

Előzmény: High-8 (10557)
High-8 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 10557

ha figyelmesen elolvastad volna amit írok leírtam,hogy a nincs kettő négy nélkül vágatlan,és most felsoroltál pár jelenetet azok közül amely filmeket leírtam,h vágottak.

 

 

Carina a Kincs ami nincset azért nem írtam mert odaírtam,hogy a fellelhető kópiák egyikén se adták ki vágatlanul,mivel a VHS vágatlanul jelent meg és a TV is többször vágatlanul adta,ezért nem is került fel a listára, a szuperhekusokból kivágott 1 mp mondat pedig nem számít vágásnak:)

Előzmény: atazs (10554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!