Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.09 0 4 18495

Az első fokon,és másodfokon vizsgáló bizottsági szakértő ugyanaz nem lehet.

Külön bizottság,mindkettő.

Előzmény: bandolesa (18493)
otthonülő Creative Commons License 2016.09.09 0 2 18494

Szerintem nem lehet ugyanaz, de ez csak az én véleményem. Meg valahogy furán is venné ki magát - szerintem..

II. fokon úgy éreztem, hogy a betegségeimhez (kettő volt jobban kiemelve a fellebbezésben)  hozzáértő doktornő volt a felülvizsgáló orvos.  A rehabosok is sokkal emberségesebbek, rendesebbek voltak.

Előzmény: bandolesa (18493)
bandolesa Creative Commons License 2016.09.09 0 0 18493

Oké, értem, csak a 3-fok a bírósági szakasz. Első felülvizsgáló doki nem lehet 2-fokon ugyanaz gondolom.

Előzmény: otthonülő (18489)
ildó66 Creative Commons License 2016.09.08 0 8 18492

Köszönjük,hogy írtál, Te is régi csoporttag vagy, közénk tartozol!

Mondanám,hogy örülök a jó hírnek, de inkább így fogalmazok: sajnálom,hogy súlyos beteg vagy, de annak örülök,hogy emberséges, valószínű szakmailag is kiváló orvossal találkoztál, és a tényleges állapotod alapján alakította ki a szakvéleményét.

Mindannyian ezt szeretnénk, és jó hallani a sok negatív beszámoló után azt,hogy ilyen helyzetre is számíthatunk!

Előzmény: hagyma boly (18491)
hagyma boly Creative Commons License 2016.09.07 0 9 18491

Kedves mindenki!

 

Ma voltam komplex vizsgálaton, csak jót tudok mondani,kedves orvos kedves asszisztens, a papírjaimat előre beküldtem postai csomagként. Nagyon sok és súlyos betegségeim vannak ,senkinek nem kívánok ,egyet sem közülük. Valóban a dokumentáció számít itt nincs idő alapos vizsgálatra, de minek is, hiszen az a szakorvosok feladata, akik kiállítják az összefoglaló jelentéseket a beteg állapotáról.Azzal bocsájtott utamra,hogy ez előzőekhez képest állapot rosszabbodást állapítok meg, a határozatot megfogom kapni.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 5 18490

Jóska, továbbra is nyugdíjat hoz a posta

Tévhit, hogy kötelező lesz a nyugdíjalapszámla. Aki akarja, annak továbbra is a postás hozza ki a nyugdíját. Tovább »

forrás: Index.hu

otthonülő Creative Commons License 2016.09.07 0 3 18489

Kedves bandolesa!

Hamster1 jól írja.   II. fokon nincs perköltség.

Arra viszont én is kíváncsi lennék, hogy az előző felülvizsgáló doki,  kap-e valami "dicséretet"? Részemről szívesen találkoztam volna vele II. fokon.

További szép napot kívánok!

Előzmény: bandolesa (18487)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 3 18488

Bocsi hogy beleszólok,nem kioktatni akarok senkit.

Volt egy 1-fokú kormányhivatali szakértői vizsgálat,aminek az elbírálása kedvezőtlenül alakult,

ezt felebezte meg,így került 2-fokra,ahol visszakapta régebbi kategóriáját.

Ez még nem bírósági szak,3-fok,tehát perköltség sincsen,hiszen államigazgatási eljárás volt.

 

Előzmény: bandolesa (18487)
bandolesa Creative Commons License 2016.09.07 0 0 18487

Ez jó hír ha a 2-fokot megnyerted. Ki a vesztes 2-foknál ilyenkor az NRSZI-szakértő orvosa?

 

Ilyen pervesztés esetén az NRSZI-gondolom megdícséri a szakértő orvosát?  Perköltséget is ők fizetik gondolom.

Előzmény: otthonülő (18482)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 2 18486

Összefoglaló vélemény kell,jelen állapotodról,ambuláns

lapon jelölik,minden szakorvostól,aki folyamatosan kezel.

Előzmény: Adrienm79 (18483)
otthonülő Creative Commons License 2016.09.06 0 0 18485

Kedves Adrienm!

Zárójelentésedben ki van ez hangsúlyozva? Pontosabban, feketén-fehéren, egyértelműen le van írva?

 

Előzmény: Adrienm79 (18483)
otthonülő Creative Commons License 2016.09.06 0 5 18484

Kedves Betegtársaim!

Legfontosabb összetartó ereje a fórumnak, hogy mindannyian betegek vagyunk.   Nem vagyunk egyformák. Más habitusú, pszichés állapotú betegek vagyunk.  Közös bennünk, hogy szeretnénk minél tájékozottabbak lenni, félünk a felülvizsgálattól, mégis rettegve várjuk a mielőbbi behívót, utána pedig a postást lessük, hogy mikor hozza a határozatot, és remegve bontjuk fel.

 

Nekem Szakértőasszony sokat segített önzetlenül, szakmailag hozzáértő fellebbezés megírásában, és W.A.F. is mindig készségesen válaszolt "buta kérdésemre"!

 

Kérlek Titeket, hogy maradjon meg ez a fórum olyannak, mint régebben volt!  Természetes, hogy nem mindenben értünk egyet, szakmai tudásunk hiányos, DE éppen azért vagyunk itt jelen, hogy tájékozódjunk, tanuljunk, okuljunk egymás történeteiből, legjobb indulatú hozzászólásaiból.

 

"Nem akkor lesz béke, ha csatát nyerünk, hanem akkor, ha abbahagyjuk a hadakozást!"

Daniel Gottlieb

 

Szomorú, és zaklatott vagyok, remélem a lényeg eljut Mindenkihez!

 

Fájdalommentes, nyugodt napokat kívánok Betegtársaimnak!

Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.06 -3 2 18483

A mai világban sz önzetlen segítség nagy kincs úgy gondolom. Azért a szakértő asszony srgítségére Remélem nem lesz szükségem.

Egy kérdésem lenne: gerincsebésztől kell e külön papír hogy nem alkalmas ülőmunkára a gerinc vagy elég a zárójelentés és az ambuláns papírok. 

otthonülő Creative Commons License 2016.09.06 -2 1 18482

Kedves Gellar!

Nem érzem magam célszemélynek, mivel a 18316-os  hozzászólásomban megköszöntem Júlia szakértőasszonynak, hogy önzetlenül, szakmailag kifogástalan fellebbezést írt,  meg is nyertem a II. fokot, és visszakaptam a C2 besorolásomat.

Mindenkinek saját döntése, hogy elfogadja-e a felkínált segítséget.

Szép napot kíván: otthonülő

Előzmény: Gellar (18478)
01andris Creative Commons License 2016.09.06 0 1 18481

Köszönöm a választ.A munkahelyén kérték volna.Neki shuntje van,és a járásában korlátozott.

Akkor hagyom a kártyát.

Előzmény: BJszakért (18470)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 2 18480

Igen az,Ildó66,jól írta le,ezért nem írom ugyanazt mégegyszer.

Tudod,akik már viszonylag rövid idő alatt,8-ad-szor megy,megszokja.

Voltak akiknek tovább kellett menni,rehab,szoc .szakértőkhöz.

Képességvizsgáló gép is volt a helyiségben,de ki volt kapcsolva.

Előzmény: Adrienm79 (18474)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 3 18479

Dehát betegtársról van szó.

Egyébként,a Szakértő asszonnyal,jómagamnak nincsen problémája.

De a fórum is akkor értékes,ha mindenki hozzá tud szólni,kérdezni,informálódni,szerintem.

Előzmény: Gellar (18478)
Gellar Creative Commons License 2016.09.06 -5 0 18478

Elég sajátosan akar segíteni, de ezzel nem kell egyetértened.

 

Azt azonban talán okkal elvárhatnám, hogy akiken segített Júlia, azok bepötyöghetnének pár karaktert köszönetképpen.

Előzmény: Törölt nick (18472)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 1 18477

Kedves waf!Mindenkinek vannak rossz napjaik,a fórum megy tovább.Szomorúan olvasom az írásokat,nem nyilváníthatok véleményt,mert az igazságot nem engedik leírni,csak a gazságokat.Szeretettel:medvegyilkos

Előzmény: words about future (18462)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 1 18476

Kedves mithogyan!Egyszerűbb lenne túltenni  a történéseken.A tüske majd begyógyul idővel.Szeretettel:medvegyilkos

Előzmény: mithogyan (18468)
ildó66 Creative Commons License 2016.09.06 0 4 18475

A vizsgálat előtt be kell adni az összes leletet. Azt áttanulmányozzák, a személyes vizsgálat már másodlagos, a leletekben szereplő betegségek számítanak.

Ráadásul 10 perc alatt megmérik a magasságod, testsúlyod, hajol le, járkálj, van-e valami mondanivalód és kb. ennyi.

Ezért hangsúlyoztunk már többször is azoknak, akik most mennek először vizsgálatra,hogy legyen mindenről lelete, mert az számít.

Előzmény: Adrienm79 (18474)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.06 0 2 18474

10 perc alatt hogy lehet megìtèlni egy ember egèszsègügyi állapotát? Ez most komoly?

Előzmény: Törölt nick (18473)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 2 18473

Ma voltunk f.v-on,időre hívnak,sorszámmal,vizsgálat

10- perc.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 4 18472

Senkit sem szabad bántani , legalább

itt a fórumon netegyük.

Waf is csak segíteni akar,a maga módján.

Előzmény: Gellar (18471)
Gellar Creative Commons License 2016.09.06 -2 3 18471

Szomorúan olvasok vissza, azt az embert kezditek ki, aki a kezdetektől fogva önzetlen segítséget nyújtott mindenkinek, az általa írt fellebbezések által többeknél kategóriaváltás történt pozitív irányba.

 

Van, aki pótolhatatlan, szvsz. Júlia az.

 

Minden többi fórumozó pótolható, jómagam is.

 

Az pedig már kissé unalmas, hogy egyesek a fórum végleges elhagyását lebegtetik egy ideje, legyenek következetesek, az élet megy tovább nélkülük is.

 

Osszatok bátran - kibírom.

BJszakért Creative Commons License 2016.09.06 -4 4 18470

Mások rólad alkotott véleménye nem kell, hogy a te valóságoddá váljon!”
(Les Brown)

 

MEGINT SZEMÉLYESKEDETT 18458 mithogyan, words 18462, EZ gyűlölködő Ági,

de van, akit ez boldogít, tegye hát, ÖNÖK pedig csak biztassák, olvassák, ha ez a lányege ennek a fórumnak, ha nem kell rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértő hiteles tájékoztatása, csak egymást riogatni értelmetlen "képletekkel" és személyeskedésekkel.

 

Nem tudok ezzel foglalkozni, nincs időm erre, nem vagyok pszichiáter, pszichológus. De már nem oly szívesen látogatok ide. Lehet, ez a cél, nem kell a tájékozott, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy, mert akkor még véletlenül az emberek tudni fogják, mit, mikor, hogyan,...és tudatosabbak lesznek az ismeretek birtokában, egy tudatos ember, aki ismeretek birtokában, az pedig nem terelhető, nem irányítható. Ezt akarja elérni itt mindenki?

 

Maradok szakterületemen.

01andris kérdésére:

rokkantsági járadékban részesülő személy nem jogosult rehabilitációs kártyára, hiszen nem rehabilitálható, ÖEK röbb mint 50%, ugye.

Beadhat kérelmet arra, hogy állapítsák meg jogosultságát rehab kártyára, van ilyrn nyomtatvány Rehab Hatóság honlapján, de ezzel egy felülvizsgálatot indít el, és tudjuk, minden felülvizsgálat a veszélyét rejti annak, hogy elveszti, megszüntetik rokkantsági járadékát, mert nem éri el egy újabb, jelenlegi felülvizsgálaton a 80% egészségkárosodás (mások a feltételek, minősítés, tudja9, így megváltozott munkaképességű személyek ellátására lehet jogosult a minősítéstől függően, és HA a jogi feltételeknek megfelel.(2011.évi CXCI.tv.Mmtv)

Email állok rendelkezésre rehab gazd szakértőként szakmai honlapomon található, mert minden eset más, hogy érdemes-e ezt a lépést megtennie, van, amikor igen, van eset, amikor nem, hosszú: http://www.versenykepesseg.eu/

Nincs több időm, mennem kell.

 

Akit érdekel saját esete a felülvizsgálattal  jogorvoslati szakkérdéseivel kapcsolatban, igen, fontos a fellebbezés, kereseti kérelem megfogalmazása, a bizonyítási eljárás, az indítványok,...

bátran keressen rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként, önzetlen tájékoztatást nyújtok szakmai weblapomon lévő elérhetőségeimen szakterületemen (felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogorvoslat), mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, mik a lehetőségei,...a konkrét tények ismeretében a vonatkozó jogszabályok alapján, tájékoztatom, hogy helyesen tudjon dönteni. 

 

Kérésre megfogalmazom a fellebbezést, kereseti kérelmet rehab gazdasági menedzserként, ha van jogalapja. Támogató szakmai segítséget nyújtok.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, e speciális szakterületen átfogó ismeretekkel rendelkező, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Az ismeretek, a nem megfelelő értelmezés, a jogalkalmazás hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete  pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Eddigi megkereséseket köszönöm, a további megkeresésekkel megtisztel, bár többet segíthetnék: http://www.versenykepesseg.eu/

Búcsúzom. Szép hetet

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.05 0 2 18469

Ha így van , akkor mindenképp indítsd el,

a leszázalékolásod.

Előzmény: Adrienm79 (18466)
mithogyan Creative Commons License 2016.09.05 0 8 18468

Köszönöm Waf és Neked is Ági!

Meg vagyok döbbenve Szakértő Asszony válaszán. Nem értem... és végtelenül szomorú vagyok, mert tényleg csak ismételget és nem az adott témához kapcsolódott a reagálása. Ellenben, ha róla van szó... na mindegy is, hisz' oda is írtam, hogy nem bántásként. Még, hogy én gyűlölködök?! 

A körülményekhez képest minden jót kívánok kedves Sorstársaim!

Előzmény: words about future (18462)
mokuskerek01 Creative Commons License 2016.09.05 0 1 18467

Köszönöm a megtisztelő tájékoztatást.

További szép napot!

Előzmény: BJszakért (18459)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.05 0 2 18466

Sajnos ez a fő betegség 

 Műtét után gerinc váll karfájdalom. Zsibbad a kezem.  Gyenge ügyetlen a kezem.  Érzéketlenségig zsibbad ha fogok valamit 

 Maximum 10 percig tudok ülni.  Öltözni sem tudok egyedül. Emg eng vizsgálattal bizonyított krónikus neurogen károsodás  c5-6  gyöknél 

Azonfelül magasvérnyomás,  spondilózis l4-5,  kevert szorongásos depresszió 

 

Előzmény: Törölt nick (18465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!