Keresés

Részletes keresés

tycon2 Creative Commons License 2021.04.25 0 0 40750

Igyekszem majd olyan megoldásokkal, hogy azért a hetedik után ne legyen tele a kút a próbálkozások maradványaival. Mert aztán fel kell fordítanom a a kutat, akkor meg a nyakamba jön a víz. Azt hiszem megpróbálom a 0 megoldást is, ami azt jelenti, hogy forgatom, hátha rátekeredik a KPE csőre, és akkor nem a szélén szorul be. Egyébként egész életemben ilyen problémákkal kerestek meg. Mondjuk főleg autójavításnál, hogy már negyedszer volt szerízbe, de a hiba még mindig megvan, pedig már eztis-aztis cseréltek. Csak már egyáltalán nem bírom fizikailag ezt az erőlködést. És persze azért is kérek tanácsot, mert minden észt szétosztottam.

Előzmény: Nobody1 (40749)
Nobody1 Creative Commons License 2021.04.25 0 0 40749

Alap ötletnek nem rossz. A baj akkor van, ha a kötél alsó felébe akad bele, mert akkor a húzás közben ugyanúgy marad egy gubanc a szivattyú fölött, plusz ha már esetleg nem akad ki a szakáll, akkor még ez is a kútban lesz...

Előzmény: halaloszto (40748)
halaloszto Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40748

Azt akartam magyarázni, hogy olyan horog kell, ami úgy néz ki mint egy szigony, vagy a szakáll a horgon. Hogy a kötél beleszoruljon, ne szaladjon le.

Előzmény: tycon2 (40747)
tycon2 Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40747

Első próba a horgászat lesz.

Előzmény: halaloszto (40739)
default6 Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40746

Mik esnek ki a szekrényből egy igazán iparosodott országban. Pratt & Whitney, ilyesmik. Hát nem az a kategória, és a végén az ár is elhangzik. Épp ma pörgettem végig a fb Marketplacet-t. "Ríni tudnák"

 

https://youtu.be/Y0Iiq4LyKAQ

Jani301 Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40745

Igen itt nem jó a vasmacska .

Benéztem az átmérőt 1 méter 10 centiben gondolkodtam ,most látom hogy valamivel kisebb ez a dolog :)

Előzmény: Törölt nick (40744)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40744

Szerintem be fog szorulni nagy valószínűséggel. A vasmacska meg majd beakad abba amibe nem kellene. Ha felhúzás közben elakad akkor nem szabad erőltetni mert csak rontod a helyzetet. Sajna sok kókler úgy csövezi a kutat hogy belógnak a csőszegecsek csavarok ami jelentősen rontja a helyzetet.  Messze vagy hogy érdemben tudjak segíteni pedig ez a szakterületeim egyike. Most pl egy 63 as KPE csövet kell kivennem ami 30 méter hosszú és 12 méter mélyen van a vége egy 115 ös csőben. 

Előzmény: tycon2 (40737)
GL-SW Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40743

Szegnyerget le tudtam áztatni az ágyról, (EMU 250-rő van szó: 40657 indító Hsz) de a hüvely mozgatás > kézikerék forgatás nem megy. Függőlegesre állítva lyuk kamerával belenéztem a Morse furaton, elég csúnya a palást + tel van fúrás forgács maradékkal. Itt még lesz tennivalóm. Sajnos előző gazda a paddal fúrt 10 ~ 20-as furatokat laposvas - idom anyagokba. 

Valahol rendbe lehetne hozni ezt a kúp furatot, foglalkozik vele valaki?

GL-SW Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40742

Az már nagyon kényelmes dolog lenne: vannak ezek a kb. 1,5 - 2 L virágpermetezők amit át lehet állítani egyenes sugárra is. Nekem az EMU-nál nagy felületek vannak, jobban haladnák. A spriccelő műanyag elemeit vajon kikezdi a trisó? Nagy nyomású mosót ne próbáljam?? !!!!!!! 

Más: tűzeset miatt vaskeretes ablak + üvegről  (ami nem durrogott el) füst + minden más trutyi eltávolítására jó lenne ez a meleg víz-trisó koktél?

Előzmény: Csuhás (40672)
GL-SW Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40741

Sikerült előbbre lépned az ékszíjcserével? Én most kezdtem egy ilyen típusú gép rendbehozatalához.

Ha jól értem és ahogy gépemet néztem a fokozat nélküli hajtómű kimenő oldalán van a két ékszíj. Kőrbe forgattam kézzel, de nem látszik az ékszíj paláston méretjelzés. Nem látszik nyoma miért nem jó a gépkönyv szerinti méret? Egyébként elég érdekes a szíjfeszesség beállítása, majdnem úgy néz ki, hogy a feszítés mértékét a hajtómű súlya adja, ami nem kis súly. Nincs az alatta lévő hajtómotornál alkalmazott menetes orsóval beállítás + rögzítés. 

Bocs, de a szíjméretre nem megoldás: leveszed és ékszíjas boltban a méret ellenőrző sablonjukkal összehasonlítod a gépkönyv mérettel? Hogy hogy lehet ezt a két szíjat kiszabadítani az ágysík fölötti hajtómű házból, na azt még nem tudom. Ha megcsinálod, kérlek írd meg. Ha esetleg nekem is szükséges lesz a csere tudjam a lépéseket. 1971-es gyártású a padom, már akár el is öregedhettek, bár repedések nem látszanak rajta.

Sok sikert!

Előzmény: serfy (40668)
Jani301 Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40740

Háromágú vasmacska . Avval már vettem ki beesett vödröt kútból .

Sőt , elsőre egy jóval régebbit húztam ki :)

Előzmény: tycon2 (40737)
halaloszto Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40739

Ha a kötél úszik a vízen, akor egy horoggal vagy valami V alakú kampóval amibe beleszorul fel tudod húzni.

Előzmény: tycon2 (40737)
mlas45 Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40738

Sztem húzzad ki óvatosan - ha jön - a többin ráérsz akkor gondolkodni, ha elakad.

Van egyébként kútfúrós fórum, én ott kérdeznék rá erre, mert ott biztosan láttak már ilyet.

Előzmény: tycon2 (40737)
tycon2 Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40737

Tanácsot kérnék. 110mm átmérőjű kutamba belezúgott a mélykútszivattyút tartó sodrott(nem vitorlás) műanyag kötél. Megette a műanyagot a napfény. Van mellette még biztonságnak egy bevonatos drótkötél, az tartja, és a feljövő cső is kemény KPE. Úgyhogy kihúzni ki tudnám. De a lezúgott kötél össze fog csomósodni a szivattyú fölött, és be fog szorulni. Hogy horgásszam ki 9m mélyről? Kihúzás közben? A víz meg kb 4-5 méteren van, lehet, hogy a vízbe nem is süllyed bele a kötélmaradék. Forgassam, hátha rátekeredik a KPE csőre, Vagy csőgörény, vagy damil horoggal? Vagy kerítésdrót meghajlítva? Esetleg részvétnyilvánítás? Tegyek mellé egy márvány keresztet? A szivattyú egy rendes BL 14, 80000Ft. Persze védelem ide-oda, vagy leégett, vagy a szivattyú megszorult, mert lecsapja biztit.

occseb Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40736

Ja és a gumilap sem elvetendő, lehet hogy a hordó alá gumilapot is lehetne rakni még pluszban.

Előzmény: occseb (40735)
occseb Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40735

Csak a hangfogás a cél, nem fogok kovácsolni a sorház pincéjében.

Homokra gondoltam én is, de a 200L hordóra nem. Megfontolandó mert éppen belefér szerintem. De lehet hogy nézek neki egy keresztmetszetben jobban passzoló dolgot, így kevesebb helyet foglalna. Vagy a hordót átszabom téglatestnek.

Előzmény: ritterkreuz74 (40731)
occseb Creative Commons License 2021.04.24 0 0 40734

Talán 80kg lehet, kézzel tudom mozgatni, ha lenne rendes fogása azt is mondanám hogy még kényelmesen.:)

Azért gondoltam hogy kisebb mert nem olyan nagy asztalméretű amit mozdítani se lehet béka nélkül.

Előzmény: jalpar (40728)
Zsiga938 Creative Commons License 2021.04.23 0 0 40733

Üdv mindenkinek! Bocs ha ez volt már téma, de több mint 1000 oldal ez a fórum.. szeretnék egy szalagos köszörűt építeni. Éppen a terven dolgozom fusion360-ban (a Jeremy Schmidt gen2 dizájnra hajaz), de megkérdezném van e valakinek tapasztalata ezekkel, 2x48 elég jó e vagy kell a 2x72"? Netán itt európában más az elterjedt méret?

Törölt nick Creative Commons License 2021.04.23 0 0 40732

Rendszeresen használom és sokkal jobb a húzása is , azért üllő.    Egy pattogó platnin nehéz nyújtani , de ezt majd döntse el aki hasonlót készít magának mint én és a gyakorlatban megtapsztalja az előnyét minden szempontból !

Előzmény: ritterkreuz74 (40731)
ritterkreuz74 Creative Commons License 2021.04.23 0 0 40731

Hát amíg csak egyengetni kell oké lehet, de így pont a nehéz üllőd "heréled' mert kicsi a visszaható erő, hiszen elnyeleted. A legegyszerübb a fatuskó pontosan vágva, kicsit belesütve, vagy ha mindenképp a hangfogás a cél, akkor pedig a méretre vágott fémhordó homokkal, jól ledöngölve. 

Előzmény: Törölt nick (40730)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.23 0 0 40730

Nekem a 110kg üllőm 4db 100 keréken gurul ami egy négylábú zártszelvény asztalkeret lábvégein van csavarozva.

Az üllő éa az asztal között van egy 12mm es szálerősített gumilap és egy lécbetétes bútorlap ami pluszban elnyeli a rezgést.

Alkalmanként egy kezes 10kg kalapácssal is csapatom de nem érzek mellette állva semmiféle utóhatást a betonon sem egyebet.

 Évek óta működik csak a tompa üllőhang van és nem visz át semmiféle rezgést a betonra!!!

Előzmény: occseb (40727)
MUM.21 Creative Commons License 2021.04.23 0 0 40729

Szia !

 

A suli kovácsműhelyében lévő üllő alatt 10-12mm-es ólompárna volt vas keretben , a vas keret meg a tőkéhez volt rögzítve .

 

dvözlettel   MÜM.21

Előzmény: occseb (40727)
jalpar Creative Commons License 2021.04.23 0 0 40728

Kisebb? Ez van vagy 100kg.

Előzmény: occseb (40727)
occseb Creative Commons License 2021.04.23 0 0 40727

Van egy kisebb méretű (kb. 400x300mm, 100mm vastag) egyengető vasdarabom , aminek szeretnék valami tartót készíteni. 

Arra gondoltam hogy a közepére hegesztenék egy vastagfalú vascsövet és annak készítenék valami talpat, ami lefúrható az aljzatra.

 

Ez a megoldás biztosan eszméletlen módon átvinné a rezgést az egész házra, így gondolkodom valami "halkabb" alternatíván. 

Ha egy nagy fatuskóra raknám, ahogy az üllőket szokták, szerintem az sem nyelné el jobban az aljzat/ház felé menő rezgést. 

Valakinek valami jó és bevált ötlete van ezügyben?

rferi Creative Commons License 2021.04.23 0 1 40726

A Rezakrilról nekem kültéri tapasztalatom régóta van, mert apámmal az acél kerítést annak idején egyik oldalon ezzel festettük le. 20 évig garantáltan jó rá.

Szerintem az egy igen jó festék.

 

Én most azért vettem Tikkurilát, mert bementem a helyi menő csávóhoz a szomszéd utcában, és kérdeztem mivel tud kecsegtetni.

Megmutatta, hogy mik vannak, adatlapokkal, és árakkal együtt. A Tikkurila nekem jobb választásnak tűnt, erősebbnek is látszik, ezért gondoltam azzal fogok dolgozni. Hosszú idejű tapasztalat még nincs, de amilyen felhasználásra javasolják, és amennyire én a Tikkurila festékekkel eddig kapcsolatba kerülve nem csalódtam - nem aggódok.

Előzmény: Garashan (40725)
Garashan Creative Commons License 2021.04.23 0 0 40725

Anno nekem azért esett a Rezakrilra a választásom, mert több helyen is azt olvastam, hogy bevált és strapabíró festék.

Az meg már csak hab a tortán, hogy magyar gyártmány. Az EAN-ra nem ment el fél liter se két rétegben kenve. Még bőven kifutja a maradék a Stanko fúrógépet és a KF-250 keretes fűrészt is.

 

Kerítés csere előtt vagyunk. Egy nem túl jó állapotú apáca rácsos fa kerítést fogunk lecserélni "Lindab" fa hatású "léc" kerítésre. Mivel a következő 20-30 évben nem szándékozok kerítést festeni, így ahhoz is (a szerkezethez) Rezakrilt vettünk. Van közel 60 folyóméter kerítés és korlát. Kb 4 éve lett egy része lefestve fehérre, mert olyan is volt előtte is. Nem estünk túlzásba a festék minőségét tekintve akkor, de nem is a leghitványabbat vettük. A vas egy részéről már lejött, pedig vissza lett csiszolva, az apáca rács is ledobta, de ott már nem volt jó a fa minősége se. Úgy volt, hogy csinálok egy kisajtót a hátsó lépcsőhöz, a léceket le is festettem hozzá, de végül sohasem kerültek felrakásra. Azóta a műhely egyik sarkában pihennek. De állásukban, úgy hogy sohasem érte őket napsugárzás megsárgultak...
Így döntse el mindenki, hogy akkor mi is a drága. 5-10 évente festegetni vagy egyszer megvenni egy normális minőséget és letudni hosszú időre a festést.

Mint egy korábbi hozzászólásomból kiderült egy kis faluban tengetem életemet, így nem olyan egyszerű semmit sem beszerezni a környéken. A Rezakril beszerzési forrás pedig útba esett Fehérváron, előtte megrendeltettem velük telefonban, majd amikor szóltak, hogy megvan, akkor elmentem érte (plusz előnyük volt, hogy szombatonként is reggel 7-kor nyitottak (vagy nyitnak), így oda értem 8-ra a másik címre is Fehérváron belül), valamint csak jót hallottam a festékről.

Előzmény: vaskukac (40724)
vaskukac Creative Commons License 2021.04.22 0 0 40724

A festék árakhoz:

 

Én a Rezakrilt használom.

Egyrészt mert strapabíró.

Másrészt mert hazai, és nem akarom más iparát támogatni...

 

Őszintén: 1-2 gépnél számít, hogy mennyi literje? Szerintem nem. De mindenki maga tudja...

MUM.21 Creative Commons License 2021.04.22 0 0 40723

Szia!

 

Szerintem olyan helyeken gitteld ki ahol gondot ( kráterek - mély gödrök - durva felületek ) okozna a takarítás . 

 

Üdvözlettel MÜM.21

Előzmény: ritterkreuz74 (40712)
rferi Creative Commons License 2021.04.22 0 0 40722

Nem tudom van-e, de végülis fúrhatsz bele. Sem nem öntöttvas, sem nem fa, hogy elvetemedjen tőle

Szerintem.

Előzmény: default6 (40721)
default6 Creative Commons License 2021.04.22 0 0 40721

Hááát, ettől félnék azért. Irgalmatlan disznó az a 630x630 as öntvény. A gránit lapok oldalán nincs egy zsákfurat, vagy vmi amivel be lehetne foglalni egy keretbe? Itt a konditerem egy sarokra, kihirdetem h nálam 60 al szériázhat 50et. Most az a tervem, hogy először a legkisebb lapomat hántolom hozzá, azt szerintem piacra is dobom utána. Ha attól nem bolondulok meg akkor kezdek a nagyhoz.

Előzmény: rferi (40709)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!