Keresés

Részletes keresés

Oszi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 342
Olyan a konnektor, mint Mo.-on.
Előzmény: Szürke Csacsi (339)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 341
A keresztirányú úttól csak azért félünk, mert a Skandináv-félszigeten É-D irányban helgység húzódik, és azon nem biztos, hogy szerencsés lakókocsival átkelni. De őszintén megmondom, nem tudom pontosan, hol vannak a hegyek és mekkorák. Éntőlem az is lehet, hogy Stockholm és Oslo között teljesen sík az út - sose jártam még arra.

Lehet, hogy az lesz a nyerő útvonal, amit te mondasz (Malmö-Stockholm-Oslo-Göteborg). Bár, Bergent is jó lenne megnézni, ha az a szép, csak éppen Norvégia nyugati partján van, ha jól látom.

Előzmény: Boszorka (338)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 340
Magyarországon se minden vezető vigyázatlan és agresszív, nem tudom, ezt honnan veszed :(
Előzmény: Boszorka (338)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 339
Igazad van, utánanéztem én is és lakókocsival csak 80km/h van engedélyezve mindenféle úton.

Újabb kérdésem, hogy Svédországban (és Norvégiában) milyen konnektort/dugaszt használnak, illetve, hogyha valami északi specialitást, akkor a kempingekben vajon van-e valami kontinentális szabvány használatára lehetőség? (bár az utóbbit valószínűleg csak a kempingezők tudnák megmondani)

Előzmény: Törölt nick (336)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.10 0 0 338
Skandináviában általában jók az utak és rendkívűl biztonságosan és udvariasan vezetnek. Nem árt a hazai stílust elfelejteni míg ott lesztek, mert sokba kerülhet a dolog. Stockholmban érdemes megérdeklődni a parkolást, mert a mellékutcákban elég komplikált a system, ha csak nem változott az utóbbi években. Stockholból Osloba egy igen kellemes út vezet, semmi bukdácsolás nincs rajta. Oslo különben tényleg nem nagy szám, az igazi szép az Bergen de az kicsit feljebb van. Nem igazán követtem az uti terveket, mert nem voltam itthon, de én felmennék Malmöből Stockholmba, a Vättern tónál van motel is és onnan keresztbe át Osloba. Aztán a nyugati parton Göteborg érintésével vissza. Az út végig szép, jó és többnyire nyugis.
Előzmény: Szürke Csacsi (331)
_szonja_ Creative Commons License 2003.06.10 0 0 337
koszi a felajanlast, meg fogom a baratnommel beszelni, es megnezzuk a naptart hogy hogy is legyen.Mindenesetre par napon belul megmondom a valaszt!
Koszi megegyszer!
Előzmény: Szürke Csacsi (329)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.10 0 0 336
A fjäll magashegységet jelent nagyobb sik területtel a tetején. Az északi részeken vannak.
PL

http://www.idrefjall.se/sommar/eng/welcome.shtml

A lakokocsi max 80, lakobusz amennyi meg van engedve.
Autostada /motorväg/ 110. Különben 70-90 ez vonatkozik a többi jármüre.

Előzmény: Szürke Csacsi (335)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 335
Mi az a fjäll?

Oslo szerintem se olyan nagy durranás (annak alapján, amit hallottam róla), de ha már elmegyünk olyan messzire, nem hagynánk ki.

80km/h-val szabad csak menni lakókocsival???

Előzmény: Törölt nick (332)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 334
OK, meg fogom nézni.
Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.09 0 0 333
A 312 es ben levö länkek is érdekesek.
Előzmény: Szürke Csacsi (331)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.09 0 0 332
Igen szunyog van böven májustol szeptemberig. A fjälleken mégtöbb. Nem riogatásként mondom,hogy tehenek belepusztultak a támadásukba,de nekik nem volt olyan jo szunyog riasztojuk mint nektek lesz.
A Malmö-Stockholm ut lakokocsival 1 nap sok,meg minek ha az ember nyaral. 80 km a max és van böven rendör akik ellenörzik.
Sok camping van mindenfelé. Osloba a legjobb ha délfelöl mentek fel,de nem egy nagy szám.és nagyon drága.

Ezt az oldalt ajánlom

http://www.umealven.com/welcome_to_vasterbotten.html

Előzmény: Szürke Csacsi (331)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.09 0 0 331
Néhány kérdés még. Azt hallottam, hogy nem nagyon jók a kelet-nyugat irányú utak az ország belsejében, ha pl. Stockholmból akarunk Osloba eljutni, érdemesebb lejönni délre és egy másik úon ismét fel északnak, mint keresztbe átbukdácsolni a hegyeken - pláne ha lakókocsival vagyunk. Ez mennyire igaz?

Másik, úgy néztük, hogy a Malmö-Stockholm utat érdemes két részre bontani, hogy ne kelljen rohanni. Kb. félúton egy Vättern nevű tó mellett visz el az út, ezt érdemes megnézni? Mert akkor itt állnánk meg. Gondolom, fürödni hideg, de mégiscsak vízpart...

Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.09 0 0 330
Ennyire rossz a szúnyoghelyzet Skandináviában? :O Ajaj...
Előzmény: Törölt nick (328)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.09 0 0 329
Mi Budapestről mennénk Svédországba, elvileg július 12-én indulunk. Kb. 3 nap kell az utazáshoz, ami azt jelenti, hogy 2 éjszakát szállnánk meg közben kempingben (lakókocsival) - úgy számítottuk, hogy egyszer Csehországban, egyszer Németországban. Benzint nem kéne fizetnie, helyette a két éjszakai személydíját a kempingben, ami nem egy csillagászati összeg. Ha a dátum nem túl késő és a kempingezős megoldás megfelel, továbbviszem a kérdést a szüleim elé.
Előzmény: _szonja_ (326)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.09 0 0 328
Nagyon okosan tettétek a vonatjegy vásárlást. Igy az idötök nem az utszélén álldogálva megy el. čn ugy csinálnám,hogy felmennék északra amennyire csak lehet és onnan ereszkednék lefelé.
A legérdekesebb az északi rész. Lombos erdöt láthattok eleget a délebbi országokban is. A vonatok kényelmesek,lehet éjszaka szunyokálni is egy kicsit. Szunyogriasztot feltétlen hozzatok magatokkal böven.
Črezzétek jol magatokat!
Előzmény: istone (325)
Wyfliff Creative Commons License 2003.06.08 0 0 327
mikorra teheto utazastotk datuma?
En is szeretnek augusztusban vonatozni a Skandinav-felszigeten, szivesen olvasnam elotte tapasztalataitokat.
Előzmény: istone (325)
_szonja_ Creative Commons License 2003.06.08 0 0 326
Hello!

Egy nagyon fontos dologban szeretnem a segitsegeteket kerni!
Baratnom julius elejen Erdelybol Svedorszagba keszulodik, hozzam. Az a gond, hogy nem all valami jol anyagilag. Ezert szeretnek segitseget kerni toletek, hogy veletlenul akkortajt nem e jar valaki kozuletek Magyarorszagon vagy Erdelyben , hogy ot el tudna hozni del Svedorszagig, persze legalabb egy teli tank benzinnel beszallna a baratnom, mert az meg mindig olcsobb mint a busz.
Ha esetleg van valami egyeb otletetek azt is szivesen varom.KOszi elore is

istone Creative Commons License 2003.05.27 0 0 325
Sziasztok!

Egy pár napja kértem itt tanácsot a nyári Svédországi utazásomhoz. Sok infot talaltam koszonom.

Viszont azota egy kicsit valtozott az utiterv. Ugy dontotunk, hogy veszunk egy InterRail jegyet es azzal jarja korbe Skandinaviat es elsosorban Svedorszagot. Satorral es halozsakkal. 2-3 hetre tervezzuk az utazast, ami majd attol fugg, hogy fogjuk birni es hogy fogja birni a penztarcank.

Most probalom megszervezni, hogy merre menjunk. Errol rengeteg info van az Interneten, csak az a baj, hogy Skandinaviaban minden gyonyoru es igy tavolrol nehez kulonbseget tenni a szep es a szep kozott. Igy most abban varnam a tanacsaitokat, hogy miket erdemes feltetlenul felkeresni. Mivel InterRail jeggyel megyunk, ezert elsosorban a vonattal is megkozelitheto helyek erdekelnenek.

En ugy gondolom, 3-4 naponta felulunk a vonatra, elmegyunk egy erdekes helyre es ott turazva, satorozva bejarjuk a kornyeket. Majd vonattal tovabb a kovetkezo helyre, ami az seb baj, ha tobb szaz km-rel arrebb van. Igy legalabb lesz mindig 1 pihenonap.

Svedorszagba Dania felol fogunk erkezni es onnet kezdodne a "kalandturank". Amit mindenkepp meg szeretnenk nezni:
* Stockholm
* Oslo
* Fjordok
* rénszarvasok (ha lehet)
* a Királyok útján végig (errol is erdeklenek reszletek, ha valaki mar jart ott.)
* a sok hegy, sok fa, tiszta levego.

Tanacsaitokat, segitsegetket elore is koszonom!

Istone

TOPMAN Creative Commons License 2003.05.25 0 0 324
Eladó egy 100. 000. - Ft értékű bármilyen külföldi utazásra, vagy repülőjegyre is felhasználható utazási kedvezmény, amit bármelyik COOPTOURIST irodában fel lehet használni. Beváltható 2003. szeptember 30- ig. Aki a legjobb ajánlatot teszi, azé a bon! ramore@freemail.hu
istone Creative Commons License 2003.05.23 0 0 321
Üdv!

Köszönöm a tanácsokat!

Istone

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.23 0 0 320
Koppenhágában nem kell terjeszteni a kábszert van ott már elég. ŕltalában onnan hozzák felfelé,ezért Schengen ide vagy oda nagyon sürün megállitják az embereket.

Igen, sok svéd átjár inni, az ut rövid a pia olcsobb és s dán kocsmák sokkal hangulatosabbak,mint itt. Ha jol berugnak akkor könnyen törnek zuznak. De ettöl nem utálják egymást.

Előzmény: pancer1 (318)
pancer1 Creative Commons License 2003.05.23 0 0 319
Azért megvárom umo véleményét is, ő érdekeseket szokott írni..-)
Előzmény: Törölt nick (316)
pancer1 Creative Commons License 2003.05.23 0 0 318
Többek közt Lars von Trier Birodalom címü filmjében legutóbb.
Kretén dánoknak nevezte néhány svéd doki az ápolókat, meg ilyesmi.
Meg aztán hallottam a dán rendőri akciókról a 'raggarok' ellen, hogy ők terjesztik a kábítószert Koppenhágában.
Olvastam egy Dániáról szóló magyar útikönyvben is hogy ha valai törés zúzás történik Dániában, arra azt mondják azonnal "valószinüleg svéd volt.."
Előzmény: Törölt nick (316)
Boszorka Creative Commons License 2003.05.22 0 0 317
??? Mi az, hogy elkobzott vagyon meg semmi nyugdíj? Hol olvastad? Az Expressenben vagy az Aftonbladetban? Ilyen rémhistóriákról ott szoktak írni.
Előzmény: Törölt nick (313)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.22 0 0 316
Nem tudom honnan vetted az információt,de erröl szo sincs. Legalább is én nem találkoztan,és nem is hallottam rola. Lehet,hogy régen volt.
Miota a hidat megépitették az Öresundon azota mégjobb a helyzet.
Előzmény: pancer1 (315)
pancer1 Creative Commons License 2003.05.22 0 0 315
Volna egy kérdésem a svédeke ismerőkhöz.
Miért utálják őket a dánok annyira!
Ok történelemből olvastam Skane, meg átkelés a Sundon, de még ma is utáják őket?
Úgy tudom dolgoznak svéd orvosok Dániában?
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.21 0 0 312
http://www.svif.se/

http://www.camping.se/

Itt találsz olcso szállást, illetve campinget amit nagyon ajánlok,ha sátorozni akartok. Minden városban van. Jo közlekedéssel a centrumokba.
Stoppolni lehet de türelem kell hozzá. A teherautokra lehet számitani. Ne legyetek nagyon toplákok ha stoppoltok.
A buszjegy árak joval olcsobbak,mint a vasut. A városi buszterminálokban találtok felvilágositást.
Meleg ruhát hozzatok,bár tavaly nagyon jo nyár volt.

Jo utat

Előzmény: istone (309)
nyman Creative Commons License 2003.05.21 0 0 311
stoppolni nem konnyu, de azert nem remenytelen,

A vonatjegy arakrol pl a http://www.sj.se/, busztarsasagot hirtelen nemtok mondani. A mezei vonatjegy oleg draga, celszerubb, ha valamilyen berlet rendszerben gondolkodsz. Ha 26 ev alatt vagytok a repulore oleg olcso standby jegyet lehet kapni belfoldre.

A kaja mostmar csak egy picit dragabb, mint Mo-n. Hostelekrol oleg sok infot talalni a neten

Javaslom nezz at meg a Stockholm topic topikot is. Goteborgbol www.goteborg.se-en talalsz infot.

Előzmény: istone (309)
elsava Creative Commons License 2003.05.21 0 0 310
www.swedengate.de/
www.schweden.com
www.goscandinavia.com
www.skandinavien.de

jó utat !

Előzmény: istone (309)
istone Creative Commons License 2003.05.20 0 0 309
Üdv!

Néhány tanácsot, tapasztalatot vagy bármilyen hasznos infót szeretnék kérni a nyárra
tervezett Svédországi stoppos utamhoz segítségül.

Terveim szerint Svédország déli részét szeretném bejárni. Utazás : stoppal.
Szállás : Sátorban az ezercsillagos ég alatt. :)

A tervek szerint Dánián keresztül jutunk át (ketten megyünk) Malmöbe és onnét indul a kb. 2 hetes Svédországi kalandozás, és a végén Malmöbe kell visszaérni.

Amik érdekelnek:
@ a stoppolás körülményei (milyen, hol érdemes, hogyan érdemes ...),
@ az árak (fõként a kaja és az esetleges vonat/busz ha arra szorulok),
@ Stockholmban, Götegorgban és Malmöban hol lehet olcsón megszállni,
@ mi az amit feltétlenül érdemes felkeresni,
@ a sátorozás körülményei a szabadban (bárhol lehet-e vagy csak kijelölt helyeken, hol érdemes)
@ és minden, ami még jól jöhet.

Előre is köszönök minden segítséget!

Istone

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!