Keresés

Részletes keresés

bodaúr Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6922
ELŐBBI pár napban azzal oltottak le itt a fórumozók hogy gyúlékony besorolású az EPS de a kéményseprőnek sem kéne ilyenekkel dicsekedni :D
Előzmény: Csabikuci85 (6921)
Csabikuci85 Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6921
Sziasztok!

LSK kéményt építettünk a héten. A födémen történő átvezetés után (mivel régi kémény helyébe lett) minden oldalon maradt 3-8cm közötti hézag. Azt mivel lehetne kitölteni?? Arra gondoltam, esetleg EPS-t tennénk köré, így végülis nem lenne a kéménynek merev kapcsolata a födémmel. Szabad ezt?? Ha nem, ki mit javasolna??

köszi
halaloszto Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6919
viszont ha 50 fokos vizzel fut, szetkatranyosodik a kemenye...

vajk
Előzmény: Törölt nick (6917)
halaloszto Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6916
es ha elzarod a radiatorokat?

vajk
Előzmény: KJ-3 (6914)
siokemeny Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6915
Üdv!

Ha a tüzelési szokásod megfelelő, tehát nincs lefojtva a kazán égési levegő szabályzója, illetve a füst szabad áramlása (pl pillangószeleppel), tehát a legintenzívebb égés mellett is fennáll a probléma akkor így első blikkre a hatalmas vízmennyiség lehet az oka annak, hogy nem tudod a megfelelő hőmérsékletűre melegíteni a vizet. A kéményednek ehhez nem sok köze van, bár nem szabványméret, de ez ebben az esetben nem oszt, nem szoroz.

Kisebb átmérőjű csövek + szivattyú = megfelelő hőfok, faspórolás!!!
Előzmény: KJ-3 (6914)
KJ-3 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6914
Tisztelt Siókémény!
Vegyes tüzelésű kazán topicon ajánlották hogy téged kérdezzelek ( A kéményes topicot,Siókémény vérprofi:)))))
Van egy Maximus 4 tagu kazánom ,nem tudom 55 fok fölé fűteni a kazánt ill a vizet a rendszerben. 1 éves elég száraz akác a tüzelő +barnaszén .
300 l víz van a 2" -os gravitációs rendszerben ,a kémény10 m tégla 27x14-es(belső) a huzat jó szakember ellenőrizte. A lakás hasznos alapterülete 76m2 +tetőtér 51m2=127m2 8cm homlokzati hőszigetelés mind a 2 szinten +15cm a födémen.
A kw számítás alapján 19kw elég lenne a kazán állítólag fa 21,2 szén 26,...
Mi lehet a probléma ??????
Sokan mondták hogy a kémény kicsi és hogy ilyen méret nincs.
Megmértem nekem a belső 14x27 (+-1cm) a külső mérete 38x51 ebből ha levonom a tégla 12 cm -es vastagságát akkor ugyanezt az eredményt kapom.
51-(2x12)=27
38-(2x12)=14
5 téglás kémény
Szeretném a tanácsodat illetve a véleményedet kérni .
Segítségedet előre is köszönöm!
Vezo228 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6913

Köszi!

 

Előzmény: siokemeny (6912)
siokemeny Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6912
Szeva!

Töltsd le a leier alkalmazástechnika nevű pdf fájlt a honlapukról, megtalálod benne a választ a kérdésedre. Egyébként utólag kell kivágni flex-szel
Előzmény: Vezo228 (6910)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6911

  Hát mint vállalkozó nyilván kételkedsz az állításomban.

 

 Melyik tétel a fals ??

 

 A kidugó állvány mi ?

 én állásnak nevezném.

 

 Nálam egyébként mivel palafedés van, a bontásos állvány nem lett volna praktikua.

 Egyszrűen a pala tetejére telepítettem az állást. természetesen a megcsúszás ellen rögzíteni kellet, de mivel a kémény majdnem a gerinc mellet volt nem volt nagy magasság, mármint a kinyúlás. Szépen megoldottam.  igaz nem  15 sor volt hanem csak 6 ami át lett építve.

 A palára egyébként mint a himestojásra kellet vigyázni.

 

 

  Más  :

 Anno amikor építkezetem  - egy un. hozzáépítés - az ácsom nagyon rendesen dolgozott ( ács és tetőfedő volt ). De a bádogos.

 

 Hát az rém éllam volt. nem tudott élhajlítani nem szegescselt csak forrasztott stb.

 ja pl. a régítetőnél - mivel nem volt segédje a szegelésnél nem volt aki ellentarson, így ez is meglátszott a munkáján.

 Mondtam "ember miért nem szólt  - ellentartottam volna."

 

 

 

 Amúgy  ismered a a pala bontót (bontóvas ) - kéne egy hol tudnám megvásárolni  ?

Előzmény: Dockworker (6908)
Vezo228 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6910

Sziasztok!

 

Tegnap érkezett meg a Leier LSK kéményem, kompletten.

Ahogy (még "becsomagolva") átnéztem, az tűnt fel, hogy sem a tisztítóajtó fogadására, sem a füstcső befogadására nincs olyan elem, amibe ki lennének alakítva a nyílások.

 

Ez így természetes és majd úgy kell valamivel lyukakat ütni?

Vagy kéne legyen a raklapon olyan elem, ami fogadja a füstcsövet és a tisztítóajtót?

 

vfreak Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6909
Ez engem is igencsak érdekel.
A gáz tervező elhajtott a francba, amíg nincs kész a kémény és nincs meg a szakvélemény.
Szóval kezdjük a kályá... akarom mondani kéménynél...

Tud valaki olcsó papírral rendelkező kéményszerelőt?
Az anyag fix (gyári), "csak" össze kellene dugni... szerintem.

vfreak
Előzmény: eastside- (6907)
Dockworker Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6908
Kalászi azért megnézném,hogy a kezedbe adok 7 rugót és te magadnak milyen kéményfej átépítést csinálsz belőle fedlapozva fugázva,esetleg kidugo állványzattal :)
eastside- Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6907
Igen ezt értem node ahogy én felfogtam van aki gyártja a kéményt és van aki szereli és ezek a személyek praktikusan nem egyeznek meg. Tehát kétféle eset fordulhat elő:

1. Vevő vesz egy kémény a gyártótól, hazaviszi, ott beszerel(tet)i, kéményseprőnek tetszik = mindenki örül
2. Vevő keres egy kéményest aki megveszi, leszállítja, beszereli, elintézi az engedélyt = mindenki örül

Végeredmény majdnem ugyanaz DE mivel ingyen ebéd nincs a 2.esetben vevő pénztárcája jelentősen vékonyabb lesz mint 1.esetben.

Sajnos kishazánkban a vevő nem árt ha érti a folyamatot különben valaki biztos baleknak fogja nézni. Műszaki emberként a műszaki részét a feladatnak azt hiszem felfogtam, csak az a fránya bürokrácia ne lenne...

Aki csinált már ilyent mi volt az ügyintézés menete?
Előzmény: KalásziM (6893)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6906

"Vele úgy szeretnék szerződni, hogy megkapja a pénz 2. felét, ha a kezembe adja az elfogadott szakvéleményt."

 

De minek a második felét?

A globál összegnek?

Az anyagnak?

Vagy a munkadíjnak?

Mert azért az nem mindegy!

Előzmény: vfreak (6904)
vfreak Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6905
Még egy dolog.

Amiért ennyire szeretnék belefolyni a dolgokba:

1. Ha nem tudod, mit hol mennyiért lehet a hivatalos szervekkel intézni, a vállalkozsók megvezetnek. Hidd el. És még az is lehet, hogy nem lesz hivatalos.
2. Egy hőszigetelő cégnél dolgozok, mint főmérnök. Tök ciki, hogy nem tudom, hogyan mennek ezek a dolgok hivatalosan Magyarországon. Milyen vizsgálatok kellenek, milyen szabványoknak kell megfelelni, ...

Tehát mondhatjuk, hogy házi feladat, mellesleg így én vagyok a fővállalkozó, amivel 10-20%-ot megtakarítok (esetemben 0,7-1,5 millió Ft).

vfreak
Előzmény: Émile (6887)
vfreak Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6904
Kedves Émile,

A tervező én vagyok.
Én számoltam ki a falfűtést szobánként, a fűtőkör nyomásesését és hogy elbírja-e a kazán belső szivattyúja, ...

Különben van olyan kazán, ahol a 60/100-as kéményt el lehet vezetni 10 m-t (vagy lehet, hogy elírták a szerelési útmutatóba???).
A 80/125-öst 12 m-t.
Ezek egyenértékű csőhosszak.

Azt hallottam a gáztervezőtől (mert hogy olyan is kell 2-3 vonal miatt), hogy függetlenül attól, hogy előre gyártott, a gyártó által bevizsgált magasságon belül vagy, a gázművek persze a főkésztűzzel egyetértésben 4 méter magasság fölött tervezést ír elő.
De ezt majd a kéményes megmondja.
Vele úgy szeretnék szerződni, hogy megkapja a pénz 2. felét, ha a kezembe adja az elfogadott szakvéleményt.

Szerintem fair.
vfreak
Előzmény: Émile (6886)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6903

Épp ezt akarom megértetni a "nagyérdeművel"!

Ja, és kéményseperőékkel is néha.

Előzmény: Dunit (6902)
Dunit Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6902

 Ha nincs villany általánan a gázkazánok se mennek.

 

 Amúgy tartalék fűtésre legjobb egy jó cserépkályha !!

Előzmény: gmkiev (6901)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6901

Attól, hogy sok van már belőle kidobva, még nem képvisel használati értéket!:)))))

Este eláll a gáz reggelre meleg van!

Ha este eláll az elektromos áram, akkor azonnal súlyzózhatsz a több mázsa hőtároló téglával, és máris kimelegedhetsz.

Praktikus, és occccccó!:))))

Előzmény: Törölt nick (6899)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6900

  Temészetesen a fedlap 70kg - betonból. Igényesebbek csinálhatják műkőből. Ott  sóder helyett kőpor, portlandcem.  helyett fehér cement - és a még igényesebbek akár csiszolhatják is.

 

 

 Na de minek  ??

 

 

 Szóval el lehet szórakozni vele !

Előzmény: KalásziM (6898)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6898

  Az anyag szükséglet   :

 

 

 15 sor tégla  = 15  x 4 = 60 db.

 3 eft, jobb téglából  5 eft.

 Habarcs 5 - 6 veder  homok 100 ft  mész 250 ft  cement 500 ft - legyen egy ezres.

 A fedlap örök életű, a régi is használható. De ha nem, kell gyártani egy újat.

 

 

  Egy kb. 70 g -os fedlep is kijön  1000ft -ból.

 És ez még csak 7 eft. természetesen sk.  de mivel veszélyes munka fenn a magasban, kell szólni a sógornak, hogy segítsen arra a 3 órára.

 

 Ja a sitt . Az megy a kukába. Ezt javasolták  a svindlis Főkefe munkatársai !!

 

 

 Miért kell szegény polgárokat elbizonytalanítani, Pisti ???

 

 

 

 

 megjegyzés :  egy jobb háztartásban létra , deszka, habarcsláda  kőmívesszerszám stb. akad, ha nics vegye meg  - különben tényleg a gatyáját is kifizetei a javításokra.  Amúgy vállakozóval javíttatva tényleg nem jön ki még tán 30 -ból sem  !!

Előzmény: gmkiev (6895)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6897

És abból mi fújja ki a meleget?????

Az nem sugározza, hanem egy tangenciális ventillátor fújja ki, a be akkumlált hőt.

Mellesleg ugye annak a felfűtési ideje több órta, és éjszakai árammal (csúcsidő kizárás) működik. Ki az a hülye, aki készenlétben tartja az esetleges gázkimaradás esetére. És a gáz szünet, mint tudjuk, lényegesen ritkább mint az áram kimaradás.

No akkor jöhetnek az újabb "jó" ötletek:, szünetmentes, agregátor, napelem (éjszakai fényre):))) stb.!

Egy ilyesmihez elég egy törött raklap, és egy este meleg van.

Holnap meg keresel egy másikat.

Tartalék fűtés=segédenergia nélkül működni képes fűtő eszköz!

És ezt már eleink is ösmerték.

Előzmény: Törölt nick (6896)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6895

Miket hordassz itt össze?

Hogy lehetne egy lepusztult kéményvéget 10 ef.-ért megjavítani.

Mióta lehet egy gázcírkó tartalék fűtése a hősugárzÓ?

Gondold át.

Előzmény: KalásziM (6894)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6894

   "Volt 3 kéményem,(még felújítás alatt áll a kéró egyébként)1et lebontottam,mert nem kell,a felső 1métere már szétégett,szét volt hullva."

 

 

 Kár volt  ! Az az utólsó m 10 eft ért javítható !!

 

 

 

 

 Nekem is azt mondta,h mérnökkel kell....

 

 

   Mit ? A házat tán igen ?

 

 Egy szerelt kéményt is terveznek de nem egyedileg. Ahogy egy széket egy tűzhelyt egy biciklit stb. kifejlesztenek ( aminek része  a tervezés is ).

 Tehát terveznek különféle tűzelésekre  (gáz, olaj, szén fa stb ), különféle teljesítményekre   (5 - 50 kW -ig lakosságnál), és különfée huzatra (magasság ).

 Ezeket kipróbálják és mint gyártmány árulják.

 Természetesen a kazánhoz és a környezethez is illeszteni kell - ez az un installációs tervezés  - egy jó ép. gépész gyak  15 perc alatt megmondja  nem kell ehhez számítgatás.

 ja , hogy a seperők kérnek ezt azt.

 Sajnos, de ők nem rendes emberek  !

 

 monják egyre többen  !!!

 

 

 Ja,meg kellett indokolnom,h mi a másodlagos fűtésünk,mert azt a törvény előirja családi házaknál...vicc az egész.

 

 

 Mondjad, hogy villany !!

 

 Persze azért ehhez kell teljesítmény !!!

 

 

  " vicc az egész.""

 

 inkább szomorú, hogy így megvezetik a lakosságot.

 

 

   kár mindig a törvényre hivatkozni, az április 11 -i este bizonyította, hogy nagyon sok rossz és használhatatlan  törvényünk van.

  

Előzmény: Törölt nick (6877)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6893

  A szerelt kémény , mint anevében is van  szerelik.

 

  Az elemeket műhelyben készre gyártják, majd a helyszinen beszerelik.

 Elvileg a műhelyben lehet kész kéményt is gyártani  - csak nem prktikus egy 10 -12 m -es csövet szállítani.

 Engedély  ? papírok ?

 Hát attól kell megrendelni aki ezt is elintézi.

Előzmény: eastside- (6849)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6892
  Bl.
Előzmény: Törölt nick (6877)
eastside- Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6891
Szia,

Köszi a választ. Kéményseprő nem kérte tőled, hogy kéményes szakember csinálja a kéményed? Bekértem néhány árajánlatot szeret kéményre és elég nagy a szórás még Construma kedvezménnyel is. Vagyis inkább azt mondanám mintha összebeszéltek volna 30e/m lett a végeredmény fillérre pontosan persze csak most, csak nekem, akciósan. Ami árban nekem belefér(ne) az az Árendás ő olcsóbbat adott mindenféle akciók nélkül is. Te kitől veszed?

Mindenesetre ha előző hozzászólásom akaratom ellenére sértő volt bárki számára akkor megkövetném, tényleg nem ez volt a szándékom. Csöppet eldurrant az agyam.
Előzmény: Törölt nick (6877)
Zs:) Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6890

A 110 az szerintem a jelenlegi kémény béléscsöved, nem?

A kondenzációs kazánnak meg valószínüleg 60-as füstgáz kivezetése van, amire megadják a maximális hosszot. Ha ezt felbővíted 80-ra, akkor már nagyobb hosszon fog üzemelni (pl tásasházak).

Előzmény: Émile (6889)
Émile Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6889

  Köszi, hogy gondolsz rám.

 Igaz még nem mondtam milyen cső méret lenne.

 Jelenleg  110 -es van ezt bajos lenne bővíteni  80 -ra.

Előzmény: Zs:) (6888)
Zs:) Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6888
Fel kell bővülni 80-asra és menni fog hosszabban is. Számoltasd ki!
Előzmény: Émile (6887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!