Keresés

Részletes keresés

DJ_RushBoy Creative Commons License 2018.05.07 0 0 66213

Sajnos én sem találtam angol nyelvű verziót, de a google translate-tel jól le lehet fordítani viszonylag, és az érdemleges adatokat még így is ki lehet hámozni.

Előzmény: Mr Long (66210)
HEV Creative Commons License 2018.05.07 -5 13 66212

Tökéletesen igazad van. Hónapok óta hallgattam itt de ez megint egy olyan téma ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni. A kiadvány szerzője, kiadója ismert! Ha már nem volt képes beszerezni az eredetit az akinek szüksége van rá - ingyenes kiadványról beszélünk - nem biztos, hogy a nyilvános törvénysértés a megoldás. Vajon megkérdezte e valaki a szerzőt, hogy mit szól a másoláshoz? Vagy ez már túl bonyolult! Lehet, hogy örömmel adtak volna, ha mást nem, hozzájárulást. A térképek jogvédettek mindenhol. 

 

Előzmény: cseremoha (66209)
pavarotti Creative Commons License 2018.05.07 -3 20 66211

Érintett vagy, a szerzők között vagy?

Ha igen, esetleg tudnál lépéseket tenni hogy - elveszett aktualitásától függetlenül - továbbra is megvásárolható legyen a kiadvány?

 

HA A VÁLASZOK:

- nem és nem, azt hiszem felesleges volt a megjegyzésed, a törvénysértés súlya itt oly csekély, amit bőven ellensúlyoz a "jó ügy".

- igen és nem, kérlek add meg az összeget ami neked jutna egy print példány árából, és egy elérhetőséget amire utalni tudnak neked a másolatot olvasók. (Én még nem kértem el, de már gondoltam rá (Gondolatbűn?)

- igen és igen (vagy nem és igen): örömmel várjuk a tájékoztatást hogy hol lehet megvásárolni.

 

 

Előzmény: cseremoha (66209)
Mr Long Creative Commons License 2018.05.07 -13 0 66210

Tök jó lenne, ha legalább angolul is lenne info ezekről az eseményekről,mert pl a szlovákom elég gyenge ezeknek a megértéséhez... Ez mondjuk a magyar rendezésű nagyobb eseményeknél is megfogalmazódik bennem, hátha külfödről is érdeklődnének utána.

Előzmény: DJ_RushBoy (66207)
cseremoha Creative Commons License 2018.05.07 -20 1 66209

Kedves kollégák, napokig folyt itt élénk eszmecsere arról, hogy milyen csúnya dolog autóval kéktúrázni, de senki sem emelte fel a szavát egy szerzői joggal védet kiadvány illegális sokszorosítása és terjesztése ellen. Biztosan ez a nyilvános fórum a helye az ilyen tranzakcióknak?

 

"A mű, minden részét beleértve, szerzői jogvédelem alatt áll." - Északi Zöld regionális túraútvonal térképes útikalauz 2. oldal

Előzmény: V43 1279 (66205)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2018.05.06 -2 0 66208

Előzmény: DJ_RushBoy (66207)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2018.05.06 0 0 66207

Hú de nosztalgikus hangulatot csináltál nekem. Én itt jártam már háromszor is, életem egyik legnehezebbje, de mindig visszavágyom: http://www.mf100.sk/trasa/

Előzmény: V43 1279 (66124)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.04 0 2 66206

nomeg a tiéd nélkül sem :-)

Előzmény: V43 1279 (66205)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.04 0 15 66205

Magamra vállaltam az Északi zöld füzet szkennelésének nemes feladatát, akit érdekel a végeredmény keressen meg mailben.

Köszönet illeti jzp2107-t, az ő segítő közreműködése nélkül ez nem jöhetett volna létre.

vViktor13 Creative Commons License 2018.05.04 0 1 66204

Duplafalu fémkulacsban még délután is hideg a cucc, másfél literes üveg félig töltve, fekve a fagyasztóban, majd reggel mellé a hidegvíz. Ez a két megoldást alkalmaztam eddig. A teli fagyasztott üveggel szívtam már meg,hogy néztem a jeget és vártam az olvadást! :-)

Előzmény: T7 (66203)
T7 Creative Commons License 2018.05.04 0 2 66203

Mi ha hosszabb útra megyünk, akkor egy palackot jó hideg vízzel töltünk meg, de a másikat (többit) este bepakoljuk a fagyasztóba és reggel a jeges üveget pakoljuk el. Mire oda jutunk, hogy kell a következő palack, addigra kiolvad, de kellemesen hideg marad. :)

Csuhás Creative Commons License 2018.05.04 0 1 66202

Magam évekkel ezelőtt készítettem nyári kulacsot. Egy kétliteres pet palackot körültekertem alufóliával ( az izolációs fólia még jobb ) majd körülvettem elrongyolódott polifoam matracból kivágott hengerrel. Az egészre egy orkán anyagból kiszabott szorosra varrt zacskó került.  Alig növelte meg a palack méretét, és súlyát ez a szigetelés mégis sokkal tovább maradt benne kellemesen hűs az ital.

Előzmény: kectam (66198)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.04 -9 0 66201

vigyázzunk, QR kódot már javasolta valaki pár éve (talán Endre?) és amit kapott érte...

Előzmény: csg65 (66199)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 66200

OFF

 

ha már ilyen fontos témánál tartunk, mint Borsodi

az létezik hogy mostanában változott a recepetje?

 

én korábban ki nem állhattam, mert iszonyat keserű volt

(nem is értettem Hörpölinnek hogy lehet pont ez a kedvence, dehát ízlések és pofonok)

 

nade múlt hétvégén a csereháti túlélőtúránkon 3 nap kocsmamentesség után az egyetlen nyitvalevő helyen csak borsodi volt, egyefene, azt kértem

(ez a sima dombornyomott zöld üveges, az élet habos oldala, sima világos sör, nem a bivaly -ha még van olyan- meg a többi extra)

 

hát kérem, zongorázni lehet a különbséget

egyáltalán nem keserű, sőt már mintha a ló másik oldalára átesés lett volna, már inkább jellegtelen, szinte vizes az íze

de olyannyira bejött, hogy köv nap Szemerén már kimondottan azt kértem (utána meg túrazárónak a dreher új pale ale sörét, 4 órát kellett vonatozni érte hogy megkóstoljam a lakhelyemtől pár sarokkal fentebb található gyár főztjét, ez sem volt rossz, de talán a soproni óvatos duhaja mégjobb)

 

ON

Előzmény: kectam (66198)
csg65 Creative Commons License 2018.05.04 -4 0 66199

Hétvégén is találkoztam autóval pontra érkezőket Kisviden, de ez akár még lehet is normális, bár kétségtelenül gyanús, mert én is pótoltam már bélyegzőt autóval, miután korábban el kellett érnem egy buszt és nem akartam az aznapi záró bélyegzéssel időt veszíteni, így akkor kihagytam.

Jó megoldás lehet pl. a Vérkörnél is alkalmazott okostelefonos, QR kódos módszer, de ennek bevezetésétől egyelőre ódzkodik az MTSZ (ne kelljen mindenkinek okostelefonja legyen) és némi informatikai fejlesztés se ártana.

Előzmény: Csuhás (66197)
kectam Creative Commons License 2018.05.04 -5 0 66198

Most, hogy fiammal elkezdtük a felkészülést a OKT-ra, bemelegítésképp végigjárjuk a Pest Megyei pirost, már az első szakaszon érdekes tapasztalatokkal gazdagodtunk. Most következésképpen a folyadékbevitelre gondolok elsősorban. Mivel meleget mondtak, ami inkább hőség volt, előrelátóan 6 liter vizet vittünk magunkkal a 22 km-es útra, fejenként 3-3 litert. Úgy számoltuk, hogy 10 kilométerenként 1 liter lesz a „fogyasztásunk”, de kell némi tartalék. A fiam 2 1,5 literes PET palackban vitte magával, nekem van egy 3 literes camelbag a hátizsákomban.

Az út során persze az otthon kellemesen lehűtött víz fokozatosan „pisimeleg” lesz, így jelentősen veszít élvezeti értékéből. Ennek elkerülésére alkalmaztunk egy trükköt, amit nem tudom, hogy mindenki ismer-e. Egy erdész barátom ismertette meg velem évekkel ezelőtt.

Régóta hordok magammal izolációs fóliát, aminek elég univerzális a felhasználási területe, ha valaki jól használja. (mindenképp olyat érdemes beszerezni, amelynek két oldala eltérő fémgőzölésű, mert így egyik oldala hűt, a másik melegít) Mi ezzel tekertük körbe az innivalót, mégpedig úgy, hogy az ezüst oldala legyen kifelé. Ennek köszönhetően még a túra végén is kellemes hőmérsékletű maradt az innivalónk. Természetesen Dömsödön nem maradt el az egyik kocsmában vett borsodi „gallér mögé hajítása” (by Hörpölin)

 

Csuhás Creative Commons License 2018.05.04 0 3 66197

Támogatnék bármilyen szigorítást ami segítene kirostálni a nem korrekt teljesítőket. Legjobb volna további bélyegzőket kirakni a jól levágható helyekre, pl a Nagy-Milicre.  De kód leolvasás is jól jönne pl jelzések találkozásánál az útjelző táblán elhelyezve. A kódot időnként lehetne cserélni, megelőzendő a netes kódgyűjtemények használatát. Szóval bármi jó volna ami segítene megőrizni a kék értékét. 

Előzmény: Pompiere (66194)
donjuan1984 Creative Commons License 2018.05.04 0 1 66196

Én gyalog megyek azon is majd..bár terveztem a bringát, de ha már az OKT-t és a RP-DDK-t is gyalog teljesítem, akkor fura lenne végigsuhanni az AK-n :)

Előzmény: Pompiere (66195)
Pompiere Creative Commons License 2018.05.04 0 1 66195

Más fórumban volt aki az AK kerékpáros teljesítését ecsetelte, hogy milyen remekül megoldotta a Gemenc környékén.

Előzmény: donjuan1984 (66193)
Pompiere Creative Commons License 2018.05.04 0 0 66194

Vagy szlovák mintára a rendkívül informatív útjelző táblákra lenne egy kód kihelyezve amiket le kéne írni (igazolófotó?),

 

Vagy ezt kellene alkalmazni. Ennek a hibátlan használata a bírálókat már tájékoztatná arról is, hogy a teljesítő a fizikai igénybevétel során mennyire tudott koncentrálni a számára szükséges kód kikeresésére. :-)) Egy hiba és onnan bukik a többi. De ez sem jó. :-) Nem telne el sok idő és keringenének a neten a mátrixról készült fotók.

 

Maradjanak a jó öreg bélyegzők megsűrítve.

Előzmény: V43 1279 (66176)
donjuan1984 Creative Commons License 2018.05.04 0 3 66193

Nekem akkor is kockamami a kedvenc, aki büszkén írta meg minden egyes túrája után, hogy hol és mennyit kispistázott :D

Előzmény: Gizi aljas Feri (66183)
donjuan1984 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 66192

Nekem tetszik az ötlet, de annyival egészíteném ki, hogy lenne a,b,c,d lehetőség is, már csak azért is, mert Te vagy én lehet felismerjük mind a 20 képet, de másnak nem biztos hogy ennyire könnyen menne :)

 

Most láom, hogy megkaptam az első 12 mínuszomat :D Büszke vagyok! :)

Előzmény: pozo (66168)
akárkibárki Creative Commons License 2018.05.04 0 1 66191

Mi vesztenivalója lenne?Max lebukik és nem kap jelvényt,de akkor is azt mondaná,hogy végigjárta,csak nem emlékezett/izgult/előjött egy iskoláskori vizsgatraumája és leblokkolt.:)

Előzmény: jzp2107 (66190)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.04 -2 0 66190

lehet hogy lenne ilyen aki odatolná az arcát úgy is, hogy netről készült csak fel, de szerintem sokkal kevesebb mint így hogy lehet autóval bélyegezni és kész, utána csak le kell adni a füzetet

te pl. bevállalnál egy ilyen vizsgát, csak virtuális teljesítés esetén?

én biza nem

Előzmény: akárkibárki (66189)
akárkibárki Creative Commons License 2018.05.04 0 1 66189

Mindenképp csak nevezetes helyeket kérdezhetnének,mert különben mondhatná a delikens,hogy mit szórakoztok,15 éve jártam arra és ki emlékszik egy vadászházra?Onnantól meg megint lehetne az,hogy a csalni akaró elolvas egy túraleírást,hogy mik a jellegzetes pontok,azokat megnézi a neten és onnantól nagy részüket jó eséllyel felismeri a vizsgán.És a kör ismét bezáródni látszik...:)

 

Előzmény: jzp2107 (66187)
pozo Creative Commons License 2018.05.04 0 4 66188

Közel sem eszik ilyen melegen a kását...

Sütő-Nagy Attila idejében net még nem volt, így nem volt miről memorizálni...

A baráti beszélgetés  a kék túra ellenőr és a teljesítő között például a következőképpen zajlott le:

Melyik volt a legkedvesebb szakaszod?

A Mátra.

Hol aludtatok?

Mátrafüreden.

Felismered a fotókon látható helyeket?

Igen, Mátraháza, Kékestető, Saskő, Hármashatár erdészház és a siroki vár.

 

Innentől már elismerték a teljesítést.

 

Ha boldog-boldogtalan megkaphatja a Kék Túra jelvényt, akkor a túra veszít szakmai és erkölcsi értékéből.

 

Ha valaki feledékeny, akkor vigyen fényképezőgépet, innen is tudja igazolni a teljesítését.

 

Előzmény: V43 1279 (66185)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 66187

nadehát az nem feltétlen publikus, hogy miket kérdeznek..

 

feledékenyek: én is az vagyok, de azért azt lehet látni, hogy kis segítséggel (pl Sümeg környékén volt ez a vadászház) meg tudja-e mutatni a delikvens a térképen (ja hogy ez az, akkor az itt volt - és odabök)

Előzmény: akárkibárki (66184)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.04 -3 2 66186

Szóbeli vizsga :)

Mint a vasúton, 75% alatt bukás van és elégetik még a füzetet is az Mtsz öröklángjában :)

Előzmény: jzp2107 (66173)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 66185

Ejj, így meg diszkrimálva lennének a feledékenyek, sehogy sem jó :))

Előzmény: pozo (66168)
akárkibárki Creative Commons License 2018.05.04 0 0 66184

Nem a vizsgán,hanem még vizsga előtt,otthon.:)

Előzmény: jzp2107 (66173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!